документiв в базi
550558
Подiлитися 

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ
21.01.2011 N 5

Про затвердження Порядку прийняття
Присяги працівника прокуратури
та заходи щодо його виконання

З метою визначення процедури прийняття Присяги працівника прокуратури та організації її виконання, керуючись статтями 15, 46 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), - наказую:

1. Затвердити Порядок прийняття Присяги працівника прокуратури України (додається).

2. Заступникам Генерального прокурора України, начальнику Головного управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, ректору Національної академії прокуратури України забезпечити прийняття Присяги працівниками, вперше призначеними на посади помічників прокурорів, прокурорів управлінь, відділів, слідчих прокуратури, відповідно до затвердженого Порядку.

3. На виконання пункту 2 розділу II Закону України від 23 грудня 2010 року N 2889-VI "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру":

3.1. Начальнику Головного управління кадрового забезпечення до 15 лютого 2011 року організувати прийняття Присяги прокурорсько-слідчими працівниками Генеральної прокуратури України.

3.2. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, ректору Національної академії прокуратури України до 15 лютого 2011 року організувати прийняття Присяги підпорядкованими прокурорсько-слідчими працівниками.

4. У випадку відмови від прийняття Присяги працівник звільняється з органів прокуратури відповідно до пункту 2 частини другої статті 46-2 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ).

5. Усім прокурорсько-слідчим працівникам у службовій діяльності та особистій поведінці неухильно дотримуватися положень Присяги працівника прокуратури.

6. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам обласного рівня, ректору Національної академії прокуратури України, керівникам структурних підрозділів центрального та обласних апаратів, міським, районним та прирівняним до них прокурорам забезпечити належний контроль за дотриманням підпорядкованими прокурорсько-слідчими працівниками положень Присяги.

6.1. У разі порушення прокурорсько-слідчими працівниками Присяги принципово вирішувати питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення з органів прокуратури, у тому числі з позбавленням класного чину, відповідно до пункту 2 частини другої статті 46-2 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ).

Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, ректору Національної академії прокуратури України, міським, районним та прирівняним до них прокурорам, ознайомити з ним усіх прокурорсько-слідчих працівників.

Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Генеральний прокурор України Державний радник юстиції України В.Пшонка

Затверджено
Наказ Генерального
прокурора України
21.01.2011 N 5

Порядок
прийняття Присяги працівника прокуратури

1. Особи, вперше призначені на посади помічників прокурорів, прокурорів управлінь, відділів, слідчих прокуратури, відповідно до частини другої статті 46 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ) приймають Присягу на вірність служінню Українському народові і Українській державі.

2. Прийняття Присяги проводиться в прокуратурах обласного рівня або Генеральній прокуратурі України у місячний термін після призначення працівника на прокурорсько-слідчу посаду.

3. Присяга приймається в урочистій обстановці, зокрема під час заходів з нагоди державних чи професійних свят, засідань колегій, зборів тощо. У місці прийняття Присяги встановлюється державна символіка.

4. Прийняття Присяги розпочинається з промови керівника прокуратури або виконувача його обов'язків, у якій, зокрема, має наголошуватися на значенні урочистого зобов'язання служінню Українському народові і Українській державі.

5. Прийняття Присяги відбувається шляхом її проголошення відповідним працівником та наступного підписання тексту на бланку встановленого зразка (додається).

6. У разі, коли присягає кілька осіб, за рішенням керівника прокуратури Присягу може зачитати один з них, після чого всі працівники, які прийняли Присягу, скріплюють її текст своїм підписом.

7. Процедура прийняття Присяги може передбачати привітання ветеранів органів прокуратури, представників колективу, навчальних закладів, які готують фахівців для органів прокуратури, запрошення близьких родичів працівників, які присягають, членів колегії Генеральної прокуратури України, прокуратур регіонів та завершується вітальним словом керівника прокуратури і виконанням Державного Гімну України.

8. Після прийняття Присяги працівникові вручається наказ Генерального прокурора України про присвоєння першого класного чину, погони та вітальний лист прокурора обласного рівня.

9. Текст Присяги з особистим підписом додається до особової справи працівника. Про прийняття Присяги вноситься запис у трудову книжку.

( Бланк зразка не наводиться )

^ Наверх