Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.01.2011 N 37
(Наказ скасовано на підставі Розпорядження
Кабінету Міністрів України
N 103-р від 15 лютого 2012 р.)
Про внесення змін до наказу
Держмитслужби від 14.12.2010 N 1473
З метою впорядкування застосування системи аналізу та управління ризиками під час здійснення митного контролю та митного оформлення в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення та відповідно до статті 42 Митного кодексу України ( 92-15 ), Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 940, наказую:
1. Затвердити Зміни до Інструкції із здійснення митного контролю та митного оформлення в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, затвердженої наказом Держмитслужби від 14.12.2010 N 1473, що додаються.
2. Пункт 3 наказу Держмитслужби від 14.12.2010 N 1473 "Про затвердження Інструкції із здійснення митного контролю та митного оформлення в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення" викласти в такій редакції:
"3. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) протягом 30-ти днів з дати підписання цього наказу забезпечити доопрацювання відповідних програмно-інформаційних комплексів для забезпечення реалізації вимог Інструкції".
3. Начальникам регіональних митниць, митниць після набрання чинності цим наказом привести нормативно-правові акти та відповідні інструкції по кожному пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, затверджені розпорядчими документами митних органів, у відповідність до вимог цього наказу.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів з дати його підписання.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Сьомку С.М.
Т.в.о. Голови Служби О.М.Дороховський
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
19.01.2011 N 37
Зміни
до Інструкції із здійснення митного контролю
та митного оформлення в пунктах пропуску
через державний кордон для автомобільного сполучення
1. Абзац дев'ятий пункту 1.1 викласти в такій редакції:
"аналіз та оцінку ризиків, у тому числі з використанням електронних профілів ризику, включених до відповідних програмно-інформаційних комплексів Держмитслужби (автоматизованої системи аналізу та управління ризиками), документальних профілів ризику;".
2. У розділі II:
2.1. Доповнити пунктом 2.16 такого змісту:
"2.16. Вказівки автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (далі - АСАУР) або документальних профілів ризику формуються у вигляді переліку митних процедур, який містить:
1) код та назву митної процедури згідно з Класифікатором окремих митних процедур, що затверджується Держмитслужбою;
2) вид митної процедури (обов'язкова, обов'язкова за умови, у разі необхідності);
3) інструктивне повідомлення до митної процедури (містить уточнення, інструкції чи пояснення, які стосуються застосування митної процедури, за потреби - уточнення про товари чи інші умови, за яких застосування митної процедури є обов'язковим).
Перелік митних процедур може також не містити жодних вказівок або містити лише інструктивне повідомлення, без зазначення митної процедури.
2.16.1. Сформовані АСАУР вказівки здійснюються посадовими особами митного органу при проведенні митного контролю та митного оформлення в пункті пропуску, з урахуванням виду митної процедури та інструктивного повідомлення до митної процедури та відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють порядок проведення митного контролю та митного оформлення предметів і ТЗ.
Якщо в переліку митних процедур наявні процедури, виконання яких передбачає залучення посадових осіб інших підрозділів митного органу, то посадова особа ПМО, яка здійснює митний контроль предметів та ТЗ у пункті пропуску, повідомляє про перелік митних процедур старшому зміни ПМО або особі, яка його заміщує, та вживає заходів для невідкладного повідомлення відповідних посадових осіб або підрозділів митного органу про сформований АСАУР перелік митних процедур, у тому числі засобами телефонного, факсимільного зв'язку, електронної пошти тощо.
2.16.2. Митна процедура виду "обов'язкова", вказівки щодо виконання якої сформовані АСАУР, повинна бути здійснена в обов'язковому порядку, крім випадків, коли:
1) її виконання неможливе (в залежності від наявності відповідних технічних засобів, від можливості пред'явлення ТЗ до митного контролю тощо);
2) її виконання недоцільне (очікуваний ефект від її виконання не перевищує затрат ресурсів митного органу на її виконання або її виконання може привести до значної необґрунтованої затримки митного контролю та митного оформлення);
3) вказівки щодо її виконання суперечать вимогам інших нормативно-правових актів з питань митної справи;
4) умови щодо можливого її невиконання визначені іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи, в тому числі щодо встановлення митними органами до підприємства рівня довіри в порядку, визначеному Держмитслужбою.
Рішення про невиконання митної процедури виду "обов'язкова", вказівки щодо виконання якої сформовані АСАУР, приймається старшим зміни ПМО або особою, яка його заміщує.
У разі прийняття рішення про невиконання митної процедури виду "обов'язкова", вказівки щодо виконання якої сформовані АСАУР, таке рішення засвідчується підписом посадової особи, яка його прийняла. Для цього роздруковується сформований АСАУР перелік митних процедур, форма якого наведена в додатку до цієї Інструкції. У відповідних графах переліку митних процедур навпроти процедур, щодо яких прийнято таке рішення, зазначаються прізвище, ініціали та підпис посадової особи, дата та обґрунтування прийнятого рішення. Відповідна інформація повинна бути також внесена з допомогою АСМО "Інспектор-2006" в електронному вигляді. При цьому допускається спочатку заповнення відповідних відомостей в електронному вигляді, а потім друк переліку митних процедур і засвідчення прийнятого рішення підписом.
Внесення відповідної інформації в електронному вигляді здійснює посадова особа митного органу, яка прийняла рішення, або посадова особа ПМО, яка здійснює митний контроль предметів та ТЗ у пункті пропуску.
2.16.3. Митна процедура виду "у разі необхідності", вказівки щодо виконання якої сформовані АСАУР, носить рекомендаційний характер, її виконання не є обов'язковим.
Рішення щодо невиконання митної процедури виду "у разі необхідності", вказівки щодо виконання якої сформовані АСАУР, приймає посадова особа ПМО, яка здійснює митний контроль предметів та ТЗ у пункті пропуску, керуючись інструктивним повідомленням до митної процедури, а також вимогами відповідних нормативно-правових актів.
Засвідчення прийнятого рішення здійснюється шляхом внесення в електронному вигляді до відповідних граф переліку митних процедур відомостей про прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка прийняла рішення, дату та обґрунтування прийнятого рішення.
2.16.4. Митна процедура виду "обов'язкова за умови", вказівки щодо виконання якої сформовані АСАУР, прирівнюється до митної процедури виду "обов'язкова", якщо виконуються умови, зазначені в інструктивному повідомленні до митної процедури. У протилежному випадку такі митні процедури прирівнюються до процедур виду "у разі необхідності".
2.16.5. Після виконання митних процедур, визначених АСАУР, слід занести з допомогою АСМО "Інспектор-2006" дані про результати їх виконання до бази даних митного органу.
Дані про результати виконання митної процедури заносить посадова особа ПМО з робочого місця, визначеного цією Інструкцією.
Для митних процедур, виконання яких належить до компетенції іншої посадової особи ПМО чи посадової особи іншого підрозділу митного органу, така посадова особа, після виконання митної процедури, невідкладно повідомляє про її результати посадову особу ПМО з робочого місця, визначеного цією Інструкцією для внесення даних про результати виконання митних процедур, шляхом надання документів (копій документів), що засвідчують результати проведення митної процедури, у тому числі засобами факсимільного зв'язку, електронної пошти тощо).
2.16.6. Передбачається внесення з допомогою АСМО "Інспектор-2006" таких відомостей про результати виконання митних процедур, визначених АСАУР:
1) код результату виконання митної процедури згідно з Класифікатором результатів виконання окремих митних процедур, що затверджується Держмитслужбою. При цьому для кожної митної процедури може бути зазначено один результат із переліку, визначеного для відповідної процедури;
2) дата фактичного виконання митної процедури або дата прийняття рішення щодо її невиконання;
3) прізвища, ініціали посадових осіб, які здійснили митну процедуру, або посадової особи, яка прийняла рішення про її невиконання;
4) додаткова інформація про результати виконання митної процедури, яку посадова особа вважає за доцільне зазначити (детальніше описати результат, вказати на проблемні питання при застосуванні митної процедури тощо) - зазначається, як правило, за потреби, однак заповнення цієї графи може бути визначено обов'язковим згідно з Класифікатором результатів виконання окремих митних процедур. Заповнення графи є обов'язковим, якщо прийнято рішення щодо невиконання митної процедури. У такому випадку до графи заноситься відповідне обґрунтування;
5) реквізити підтверджувальних документів - у разі, якщо такі передбачені згідно з Класифікатором результатів виконання окремих митних процедур, а саме:
код документа згідно з Класифікатором документів, затвердженим Держмитслужбою;
дата та номер документа;
додаткова інформація про документ, яку посадова особа вважає за доцільне зазначити (уточнити назву, дані про видавця документа тощо) - зазначається за потреби.
Особливості підтвердження результатів виконання митних процедур, а також форматно-логічного контролю за їх унесенням визначаються Класифікатором результатів виконання окремих митних процедур. Цим Класифікатором також визначається перелік можливих результатів виконання для кожної митної процедури.
2.16.7. З метою забезпечення повноти збереження інформації про здійснені митні процедури до бази даних митного органу з допомогою АСМО "Інспектор-2006" вноситься також інформація про інші митні процедури згідно з Класифікатором окремих митних процедур, що були здійснені під час митного контролю та митного оформлення предметів та ТЗ у пункті пропуску.
Інформація вноситься відповідно до пунктів 2.16.5, 2.16.6 цієї Інструкції. Крім вищезазначених даних, вноситься інформація про посадову особу, підрозділ або орган, які є ініціаторами проведення митної процедури згідно з Класифікатором ініціаторів проведення окремих митних процедур, що затверджується Держмитслужбою, зазначаються підстави проведення митної процедури та завдання щодо проведення митної процедури".
У зв'язку з цим пункти 2.16-2.20 уважати відповідно пунктами 2.17-2.21.
3. У розділі III:
3.1. Пункт 3.4 викласти в такій редакції:
"3.4. Посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "зеленого коридору"):
перевіряє в автоматизованому режимі за допомогою ЕЖ ППП АСМО "Інспектор-2006" наявність у відповідному модулі АСМО "Інспектор-2006" (далі - ПІК "Орієнтування") інформації щодо раніше виявлених чи можливих порушень митного законодавства стосовно особи та/або ТЗ (орієнтувань), наявність вказівок АСАУР, перевіряє наявність вказівок документальних профілів ризику;
здійснює візуальний огляд ТЗ;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки, зазначені в орієнтуваннях;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки АСАУР, вказівки документальних профілів ризику відповідно до пунктів 2.16.1 - 2.16.4 цієї Інструкції;
вносить відмітки до ЕЖ ППП АСМО "Інспектор-2006" про проведені митні процедури відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.6 цієї Інструкції".
3.2. Абзац другий пункту 3.6 викласти в такій редакції:
"Встановлено порушення умов тимчасового ввезення (транзиту) ТЗ, складено протокол про ПМП від _____ N____".
3.3. Пункт 3.9 викласти в такій редакції:
"3.9. У разі прийняття рішення про проведення огляду ТЗ та предметів, які у ньому переміщуються, посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "зеленого коридору") вносить відповідно до пункту 2.16.7 цієї Інструкції відмітки до ЕЖ ППП АСМО "Інспектор-2006" щодо направлення для проведення огляду ТЗ, ініціатора, при цьому ТЗ виводиться з транспортного потоку в місце здійснення митного контролю та митного оформлення для проведення огляду ТЗ (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика").
Ініціаторами проведення огляду ТЗ можуть бути:
посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "зеленого коридору");
посадові особи Держмитслужби, інших структурних підрозділів митного органу;
старші змін ПМО та підрозділу органу охорони державного кордону;
посадові особи підрозділів інших державних контрольних органів (в межах компетенції) та правоохоронних органів.
Якщо вказівки щодо проведення огляду предметів та ТЗ сформовані АСАУР, то відповідні відмітки про ці вказівки фіксуються в автоматизованому режимі.
Обов'язковому виведенню з транспортного потоку для проведення огляду підлягають ТЗ:
інформація щодо яких або осіб, які мають документи на право власності на ТЗ (або користування ним), наявна в ПІК "Орієнтування", наявні відповідні вказівки АСАУР або документальних профілів ризику, а також надійшла від правоохоронних та інших державних органів;
які повторно перетинають митний кордон України протягом останніх 24 годин;
щодо яких порушено умови їх тимчасового ввезення (транзиту) на митну територію України".
3.4. Пункт 3.13 викласти в такій редакції:
"3.13. За результатами проведення огляду ТЗ посадовою особою ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "зеленого коридору") вносяться відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.7 цієї Інструкції відмітки до ЕЖ ППП АСМО "Інспектор-2006" щодо результатів проведення огляду та електронна копія Акта огляду ТЗ, структура якого встановлюється Держмитслужбою".
3.5. Пункт 3.15 викласти в такій редакції:
"3.15. У разі негативного результату огляду ТЗ питання щодо пропуску ТЗ через митний кордон України вирішується посадовою особою ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "зеленого коридору") за результатами документування порушення митних правил, при цьому до ЕЖ ППП АСМО "Інспектор-2006" вноситься номер та дата протоколу про ПМП та відмітка "Митний контроль закінчено""
4. У розділі IV:
4.1. Пункт 4.6.5 викласти в такій редакції:
"4.6.5. У разі виявлення невідповідностей відомостей, заявлених у документах, пред'явлених митному органу, фактичним даним, отриманим за результатами контролю вагових параметрів ТЗ, посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "фільтра пункту пропуску") негайно інформує про це старшого зміни ПМО для прийняття ним рішення щодо порядку подальшого проведення митного контролю предметів та ТЗ та вносить відмітку до ФМ ДЗМК АСМО "Інспектор-2006" "Виявлено невідповідність вагових параметрів".
4.2. Пункт 4.8 викласти в такій редакції:
"4.8. Третій етап митного контролю предметів та ТЗ - закінчення митного контролю.
Посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "єдиного офіса"):
перевіряє в автоматизованому режимі за допомогою ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" наявність у ПІК "Орієнтування" інформації щодо раніше виявлених чи можливих порушень митного законодавства стосовно особи та/або ТЗ (орієнтувань), наявність вказівок АСАУР, перевіряє наявність вказівок документальних профілів ризику;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки, зазначені в орієнтуваннях;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки АСАУР, вказівки документальних профілів ризику відповідно до пунктів 2.16.1 - 2.16.4 цієї Інструкції;
вносить відмітки до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" про проведені митні процедури відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.6 цієї Інструкції, крім митних процедур щодо проведення митного огляду, відмітки про результати виконання яких вносить посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика"".
4.3. Абзац п'ятий пункту 4.8.1 викласти в такій редакції:
"предмети та ТЗ, необхідність проведення митного огляду яких визначено за результатами оцінки ризиків під час перевірки ТТД, ТСД, ВМД, ДКД, пред'явлених митному органу на ці предмети та ТЗ, у тому числі з використанням АСАУР, документальних профілів ризику".
4.4. Пункт 4.8.3 викласти в такій редакції:
"4.8.3. У разі прийняття рішення про здійснення митного огляду посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "єдиного офіса") вносить відповідно до пункту 2.16.7 цієї Інструкції відмітки до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" щодо направлення для проведення митного огляду та передає комплект документів на предмети та ТЗ, пред'явлені митному органу, ВМД, оформлену митну декларацію (митні декларації), посадовій особі ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика")".
4.5. Абзац другий пункту 4.8.6 викласти в такій редакції:
"Посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика") вносить до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.7 цієї Інструкції відмітки щодо результатів проведення митного огляду".
4.6. У пункті 4.8.15 цифри "4.7.14" замінити цифрами "4.8.14".
4.7. Абзац перший пункту 4.11.2 викласти в такій редакції:
"4.11.2. Посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор контролю "червоного коридору"):
перевіряє в автоматизованому режимі за допомогою ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" наявність у ПІК "Орієнтування" інформації щодо раніше виявлених чи можливих порушень митного законодавства стосовно особи та/або ТЗ (орієнтувань), наявність вказівок АСАУР, перевіряє наявність вказівок документальних профілів ризику;
здійснює візуальний огляд ТЗ;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки, зазначені в орієнтуваннях;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки АСАУР, вказівки документальних профілів ризику відповідно до пунктів 2.16.1 - 2.16.4 цієї Інструкції;
вносить відмітки до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" про проведені митні процедури відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.6 цієї Інструкції".
4.8. Пункт 4.11.3 викласти в такій редакції:
"4.11.3. Посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор контролю "червоного коридору") на підставі пред'явлених документів, інформації у ПІК "Орієнтування", вказівок АСАУР та документальних профілів ризику та відомостей, зазначених у митних деклараціях, приймає одне з таких рішень про:
відмову в митному оформленні та/чи пропуску ТЗ через митний кордон України та повернення на територію суміжної держави;
виведення ТЗ з транспортного потоку для проведення митного огляду;
надання дозволу на пропуск ТЗ через митний кордон України".
4.9. Абзац третій пункту 4.16 викласти в такій редакції:
"У разі прийняття рішення щодо необхідності складання протоколу про ПМП посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика") повідомляє про прийняте рішення старшого зміни ПМО та вносить ФМ ДЗМК АСМО "Інспектор-2006" номер та дату протоколу про ПМП".
4.10. Пункт 4.17 викласти в такій редакції:
"4.17. У разі негативного результату переогляду посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика") вносить ФМ ДЗМК АСМО "Інспектор-2006" номер та дату протоколу про ПМП".
5. У розділі V:
5.1. Пункт 5.4 викласти в такій редакції:
"5.4. Посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "червоного коридору"):
перевіряє в автоматизованому режимі за допомогою ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" наявність у ПІК "Орієнтування" інформації щодо раніше виявлених чи можливих порушень митного законодавства стосовно особи та/або ТЗ (орієнтувань), наявність вказівок АСАУР, перевіряє наявність вказівок документальних профілів ризику;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки, зазначені в орієнтуваннях;
здійснює (забезпечує здійснення) вказівки АСАУР, вказівки документальних профілів ризику відповідно до пунктів 2.16.1 - 2.16.4 цієї Інструкції;
вносить відмітки до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" про проведені митні процедури відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.6 цієї Інструкції".
5.2. Абзац перший пункту 5.6 викласти в такій редакції:
"5.6. Про прийняте рішення щодо проведення митного контролю з виходом пасажирів з ТЗ посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "контролю "червоного коридору") вносить відповідно до пункту 2.16.7 цієї Інструкції відмітки до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" щодо направлення для проведення митного огляду та повідомляє старшого зміни ПМО".
5.3. Пункт 5.8 викласти в такій редакції:
"5.8. У разі проведення митного контролю ТЗ з виходом пасажирів з ТЗ після закінчення митного огляду особистих речей, супроводжуваного багажу пасажирів та огляду ТЗ посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика") складає Акт, вносить до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" відповідно до пунктів 2.16.5 - 2.16.7 цієї Інструкції відмітки щодо результатів проведення митного огляду та вносить електронну копію Акта, структура якого встановлюється Держмитслужбою, до АСМО "Інспектор-2006"".
5.4. Абзац перший пункту 5.9 викласти в такій редакції:
"5.9. У разі виявлення під час митного огляду особистих речей і супроводжуваного багажу пасажирів та огляду ТЗ порушень митного законодавства, посадова особа ПМО (робоче місце - інспектор "оглядового майданчика") інформує старшого зміни ПМО, вирішує питання щодо необхідності складання протоколу про ПМП та вносить до ЕЖ ВПП АСМО "Інспектор-2006" номер і дату протоколу про ПМП".
5.5. В абзаці другому пункту 5.12 буки "КТЗК" замінити буквами "КТЧК".
В.о. начальника Департаменту аналітичної роботи,
управління ризиками та аудиту С.І.Ярмольський
Директор Департаменту організації митного контролю
та роботи митних посередників А.І.Сербайло