2005-06-30 | 2010-12-24 |
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.06.2005 N 244
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 липня 2005 р. за N 769/11049
Про внесення змін до наказу
Державної податкової адміністрації
України від 30.05.97 N 165
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
податкової служби
N 969 від 21.12.2010
N 1002 від 24.12.2010 )
Відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) та керуючись статтею 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ), наказую:
( Пункт 1 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 4 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 5 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 6 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 7 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 969 від 21.12.2010 )
( Пункт 8 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 1002 від 24.12.2010 )
( Пункт 9 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 1002 від 24.12.2010 )
( Пункт 10 втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 1002 від 24.12.2010 )
Голова О.I.Кірєєв
Погоджено:
Міністр фінансів В.М.Пинзеник
Голова Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва А.В.Дашкевич
Затверджено
Наказ ДПА України
30.06.2005 N 244
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 липня 2005 р. за N 769/11049
Зміни та доповнення
до Порядку заповнення податкової накладної
1. Слова "книга обліку продажу товарів (робіт, послуг)" у всіх відмінках замінити словами "реєстр отриманих та виданих податкових накладних" у відповідних відмінках.
2. Слова "продаж" та "надання" у всіх відмінках замінити словом "поставка" у відповідних відмінках.
3. Слова "роботи, послуги" у всіх відмінках замінити словом "послуги" у відповідних відмінках.
4. У пункті 2:
в абзаці другому слова "Якщо філії та інші структурні підрозділи платника податку не мають розрахункового рахунку, але при цьому" замінити словами "Якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість філії та інші структурні підрозділи платника податку";
в абзаці третьому:
слова "спільну діяльність" замінити словами "спільну (сумісну) діяльність";
доповнити абзац реченням такого змісту:
"Податковий облік результатів спільної (сумісної) діяльності ведеться такою особою у загальновстановленому порядку окремо від обліку результатів іншої господарської діяльності";
доповнити пункт абзацами четвертим-п'ятим такого змісту:
"У разі надання на митній території України послуги нерезидентом податкова накладна виписується таким платником податку: зареєстрованим на території України постійним представництвом цього нерезидента, а за відсутності такого - резидентом, який виконує агентські (представницькі) дії від імені такого нерезидента, а за відсутності такого - покупцем (отримувачем) - податковим агентом такого нерезидента.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що перейшли на спрощену систему оподаткування, яка не передбачає сплати податку на додану вартість або передбачає його нарахування за іншими ставками, ніж визначені пунктом 6.1 статті 6 або пунктом 8-1.2 статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (далі - Закон), а також підприємства, звільнені від сплати податку до бюджету за рішенням суду, утрачають право на складання податкової накладної".
5. Абзац другий пункту 5 виключити.
6. Перше речення пункту 6 викласти в такій редакції:
"Податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія) у момент виникнення податкових зобов'язань продавця відповідно до вимог пункту 7.3 статті 7 Закону ( 168/97-ВР )".
7. Пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача. У будь-якому разі видається товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує передачу товарів (послуг) та (або) прийняття платежу із зазначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.
Якщо постачальник товарів (послуг) відмовився надати отримувачу цих товарів (послуг) податкову накладну або порушив порядок її заповнення, отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період (у якому повинна бути видана податкова накладна) заяву зі скаргою на такого постачальника. До заяви платник зобов'язаний додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг). Указана заява є підставою для включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту".
8. Пункт 8 викласти в такій редакції:
"8. Усі примірники податкових накладних, окремі особливості заповнення яких викладені в підпунктах 8.1-8.4 цього пункту, залишаються в особи, що їх виписала, і зберігаються відповідно до викладеного в підпунктах 6.1 та 6.3 пункту 6 цього Порядку.
В оригіналі такої податкової накладної робиться відповідна помітка, наприклад: "Поставка неплатнику податку", "Натуральна виплата в рахунок оплати праці фізичним особам", "Передача у межах балансу для невиробничого використання", "Ліквідація фондів за самостійним рішенням платника податку", "Переведення основних фондів до складу невиробничих", "Експортні поставки", "Поставка для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість", "Поставка для операцій, які звільненні від оподаткування податком на додану вартість", "Визнання умовного продажу при анулюванні реєстрації платника податку на додану вартість".
8.1. У разі поставки товарів (послуг) покупцю, який не зареєстрований як платник податку, включаючи поставку на експорт, здійснення операцій з натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядках "Індивідуальний податковий номер покупця" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)" робиться позначка "X".
8.2. У разі виписки податкової накладної покупцем - отримувачем послуги, наданої йому на митній території України нерезидентом, який виступає податковим агентом такого нерезидента, у рядках "Індивідуальний податковий номер продавця" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (продавця)" робиться позначка "X".
8.3. У разі передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не включаються до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, у разі використання товарів (послуг), за якими суми податку на додану вартість попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, у разі визнання умовного продажу товарних залишків та/або основних фондів, що перебувають в обліку платника податку на день анулювання його реєстрації як платника податку на додану вартість, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, у разі ліквідації основних виробничих фондів або невиробничих фондів за самостійним рішенням платника податку, у разі переведення основних фондів до складу невиробничих фондів, у рядках "Індивідуальний податковий номер продавця" та "Індивідуальний податковий номер покупця" вказуються однакові номери. Зазначене стосується і заповнення рядків "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (продавця)" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)".
8.4. Податкова накладна виписується за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була виписана на ці операції) у разі:
здійснення поставки товарів (послуг) за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку);
коли при поставці товарів (послуг) платнику податку за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, установленої Національним банком України для готівкових розрахунків, видається товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника;
виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, у яких форма встановлена міжнародними стандартами;
надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера постачальника), якщо сума поставлених товарів (послуг) одному платнику податку не перевищує 200 гривень за день".
9. У пункті 9:
слово "одночасному" замінити словом "одночасній";
доповнити пункт абзацами другим-четвертим такого змісту:
"Викладене в абзаці першому цього пункту не поширюється на:
операцію з поставки товарів (послуг), до якої одночасно застосовується як нульова ставка, так і ставка 20 відсотків (або винагорода оподатковується за повною ставкою). У такому разі складається одна податкова накладна, у якій заповнюються відповідні графи;
нарахування та сплату процентів або комісій у межах договору фінансового лізингу. Загальна сума нарахованих (сплачених) процентів або комісій у складі орендного платежу в межах такого договору вказується в графі 6; сума, що перевищує подвійну облікову ставку Національного банку України, - у графі 7; сума, що не перевищує подвійної облікової ставки Національного банку України, - у графі 10".
10. У пункті 10 слова та цифру "статтею 5 Закону" замінити словами "Законом та іншими нормативно-правовими актами" та слова "пункт даної статті" замінити словами "пункт (підпункт), статтю такого нормативно-правового акта".
11. У пункті 12:
підпункт 12.2 доповнити абзацами другим-третім такого змісту:
"у податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, у цій графі також указується "перевищення звичайної ціни над фактичною за товарами, послугами, указаними в податковій накладній N _______" (зазначається номер податкової накладної, виписаної на суму поставки цих товарів (послуг), визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості);
у податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни, збільшеної на суму процентів нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя над фактичною ціною, у цій графі, крім тексту "перевищення звичайної ціни над фактичною за товарами, послугами, указаними в податковій накладній N _______", також указується текст "сума процентів нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя";
виключити слова "виконання робіт, надання";
доповнити підпункт абзацом другим такого змісту:
"У разі, якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 5 указується: "послуга/проценти тощо";
після слова "України" доповнити підпункт словами "з поставки",
слова і цифри "пункти 6.2.5-6.2.8 статті 6 Закону" замінити словами "згідно із Законом та іншими нормативно-правовими актами".
12. Абзац другий пункту 16 викласти в такій редакції:
"Зазначене правило не поширюється на операції з експортування вживаних товарів за межі митної території України або з імпортування вживаних товарів на митну територію України в межах зазначених договорів".
13. Пункт 19 викласти в такій редакції:
"19. У разі, якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму поставки товарів (послуг), визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму, виходячи з фактичної ціни поставки, другу - на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. Номер податкової накладної, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, повинен через дріб містити позначку "ЗЦ". Така податкова накладна покупцю не надається; усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.
Такий самий порядок виписки податкових накладних застосовується і в разі, якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін, збільшених на суму процентів нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя. При цьому до податкової накладної, виписаної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, уключається і сума вказаних процентів".
14. Пункт 20 викласти в такій редакції:
"20. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону ( 168/97-ВР ) постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної".
15. Пункт 25 викласти в такій редакції:
"25. На підставі вказаного розрахунку отримувач товарів (послуг) здійснює коригування податкового кредиту відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону ( 168/97-ВР ) (за умови дотримання законодавчих норм щодо віднесення сум до податкового кредиту) з обов'язковим відображенням зазначених коригувань у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних (з від'ємним чи позитивним значенням)".
16. Пункт 27 після слів "до бюджету" доповнити словами "та покупцем - отримувачем послуги, наданої йому на митній території України нерезидентом, який виступає податковим агентом такого нерезидента".
17. У пункті 28 слова "Продавцем присвоюється номер розрахунку коригування" замінити словами "Розрахунку коригування присвоюється номер".
В.о.директора Департаменту методології ДПА України Н.П.Фліссак