2010-12-21 | 2012-03-15 | 2013-01-16 | 2014-09-02 |
Документ втратив чиннiсть!
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
УКАЗ
(Указ втратив чинність на підставі Указу
Президента України
N 595/2015 від 19.10.2015)
Про заходи щодо забезпечення ефективності
реалізації Програми економічних реформ
на 2010-2014 роки "Заможне суспільство,
конкурентоспроможна економіка,
ефективна держава"
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента
N 198/2012 від 15.03.2012
N 17/2013 від 16.01.2013 )
З метою забезпечення ефективної реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", здійснення реформ в інших сферах суспільного і державного життя та відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України ( 254к/96-ВР ) постановляю:
1. Установити, що роботу з упровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", реалізації національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" за відповідними напрямами організовують і персональну відповідальність за стан цієї роботи несуть керівники напрямів реформ.
( Стаття 2 втратила чинність на підставі Указу Президента N 198/2012 від 15.03.2012 )
3. Внести до Указу Президента України від 17 березня 2010 року N 355 "Питання Комітету з економічних реформ" (зі змінами, внесеними Указами від 8 квітня 2010 року N 524, від 14 травня 2010 року N 627, від 10 червня 2010 року N 681, від 12 серпня 2010 року N 807 та від 27 вересня 2010 року N 916) такі зміни:
1) Положення про Комітет з економічних реформ ( 355/2010 ), затверджене названим Указом, викласти в новій редакції (додається);
( Пункт 2 статті 3 втратив чинність на підставі Указу Президента N 17/2013 від 16.01.2013 )
4. Затвердити Положення про Координаційний центр з упровадження економічних реформ (додається).
У зв'язку з цим визнати такою, що втратила чинність, статтю 2 Указу Президента України від 2 липня 2010 року N 747 "Про Координаційний центр з упровадження економічних реформ".
5. Кабінету Міністрів України подати до 1 лютого 2011 року проект Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
6. Керівникам напрямів реформ:
утворити у тижневий строк тематичні робочі групи з упровадження реформ, залучивши до їх складу представників Координаційного центру з упровадження економічних реформ;
забезпечити підготовку і подання робочими групами планів-графіків з упровадження економічних реформ та на їх основі пропозицій до проекту Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" та подати підготовлені пропозиції Кабінету Міністрів України.
7. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЯНУКОВИЧ
м. Київ, 21 грудня 2010 року
N 1154/2010
Затверджено
Указом Президента України
від 17 березня 2010 року N 355
(в редакції Указу
від 21 грудня 2010 року N 1154/2010)
Положення
про Комітет з економічних реформ
1. Комітет з економічних реформ (далі - Комітет) є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, створеним з метою впровадження системних економічних реформ, спрямованих на вихід із фінансової та економічної кризи, на забезпечення сталого економічного розвитку України як передумови зростання добробуту її населення.
2. Комітет у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Комітету є:
1) опрацювання з урахуванням нинішньої соціально-економічної ситуації в Україні та на основі кращого світового досвіду напрямів і механізмів здійснення економічних реформ відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (далі - Програма);
2) підготовка національних планів дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (далі - національні плани);
3) забезпечення підготовки для внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України законопроектів, спрямованих на реалізацію Програми;
4) залучення громадськості до обговорення пропозицій щодо напрямів і механізмів здійснення економічних реформ, найважливіших законопроектів з цих питань, забезпечення врахування позиції громадськості у процесі реалізації економічних реформ;
5) здійснення аналізу ефективності реалізації Програми, стану виконання національних планів та підготовка пропозицій щодо корегування Програми та національних планів;
6) сприяння формуванню позитивного іміджу України у зв'язку з проведенням економічних реформ, доведенню до міжнародної спільноти об'єктивної інформації про зміст та стан економічних реформ в Україні.
4. Комітет відповідно до покладених на нього основних завдань:
1) забезпечує узагальнення пропозицій щодо напрямів та механізмів здійснення необхідних економічних реформ;
2) забезпечує підготовку національних планів, затверджує плани-графіки з упровадження економічних реформ;
3) забезпечує підготовку відповідно до національних планів законопроектів, а також проектів актів Президента України, спрямованих на впровадження Програми;
4) заслуховує інформацію про стан роботи з упровадження економічних реформ, у тому числі про стан підготовки законопроектів та проектів інших нормативно-правових актів;
5) розглядає питання корегування напрямів та механізмів здійснення економічних реформ, відповідної актуалізації Програми, національних планів, корегування планів-графіків з упровадження економічних реформ;
6) здійснює моніторинг стану впровадження економічних реформ у регіонах та готує пропозиції щодо прискорення здійснення економічних реформ та регіонального економічного зростання;
7) організовує вивчення громадської думки щодо питань, які розглядаються Комітетом, забезпечує висвітлення у засобах масової інформації результатів роботи Комітету;
8) організовує проведення моніторингу інформаційного простору з питань висвітлення економічних реформ в Україні, напрацьовує пропозиції щодо забезпечення поширення в Україні та за її межами об'єктивної інформації про стан та результати проведення економічних реформ;
9) виконує інші функції відповідно до актів Президента України.
5. Комітет має право:
1) запитувати та одержувати в установленому порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян інформацію, матеріали і документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
2) залучати в установленому порядку до участі в роботі Комітету як радників посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, працівників підприємств, установ і організацій, провідних вітчизняних та іноземних учених і фахівців, у тому числі експертів міжнародних фінансових організацій, представників об'єднань громадян;
3) заслуховувати звіти керівників відповідних напрямів реформ, керівників центральних органів виконавчої влади щодо стану реалізації Програми та виконання національних планів, планів-графіків з упровадження економічних реформ;
4) утворювати тимчасові експертні групи для опрацювання окремих питань діяльності Комітету;
5) запрошувати на свої засідання представників державних органів, органів місцевого самоврядування, голів регіональних комітетів з економічних реформ, представників підприємств, установ, організацій, а також об'єднань громадян, залучати запрошених осіб до обговорення відповідних питань;
6) вносити пропозиції щодо створення нових напрямів з упровадження реформ та призначення їх керівників;
7) ініціювати проведення громадського обговорення проектів законів, актів Президента України, підготовлених на виконання національних планів;
8) організовувати та проводити конференції, круглі столи, дискусії, наради з питань, віднесених до його відання.
6. Комітет у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими допоміжними органами і службами, створеними Президентом України, а також регіональними комітетами з економічних реформ.
7. Комітет утворюється у складі Голови, виконавчого секретаря та інших членів, які беруть участь у його роботі на громадських засадах.
Головою Комітету є Президент України.
Виконавчим секретарем Комітету є один із перших заступників Глави Адміністрації Президента України.
Персональний склад Комітету затверджується Президентом України. Пропозиції щодо персонального складу Комітету на розгляд Президентові України вносяться виконавчим секретарем Комітету.
У разі потреби на одного із членів Комітету Президентом України може бути покладено виконання обов'язків куратора радників Комітету.
8. Голова Комітету здійснює загальне керівництво діяльністю Комітету, визначає порядок його роботи та головує на засіданнях Комітету.
9. Виконавчий секретар Комітету:
1) скликає за дорученням Голови Комітету засідання Комітету, в разі відсутності Голови Комітету головує на засіданнях Комітету, забезпечує організацію діяльності Комітету, підготовку планів його роботи, питань порядку денного засідань Комітету з урахуванням пропозицій членів Комітету, регіональних комітетів з економічних реформ, здійснює моніторинг реалізації рішень Комітету та регулярно інформує про хід їх реалізації Президента України;
2) забезпечує узгоджену діяльність керівників напрямів реформ щодо спрямованості та відповідності результатів їх роботи цілям і змісту Програми, проводить із залученням Координаційного центру з упровадження економічних реформ узгоджувальні наради керівників напрямів реформ;
3) представляє Комітет у взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян, іншими неприбутковими організаціями;
4) виконує за дорученням Голови Комітету інші завдання.
10. Основною організаційною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.
Засідання Комітету є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини його складу.
11. Засідання Комітету є відкритими і гласними.
Відкритість засідань Комітету забезпечується шляхом створення умов для присутності на них представників засобів масової інформації, гласність - шляхом розміщення інформації про діяльність Комітету, підготовлені ним матеріали на веб-сайті офіційного Інтернет-представництва Президента України.
Комітет систематично інформує громадськість про свою діяльність.
12. Рішення Комітету приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комітету.
За результатами засідання Комітету оформляється протокол, який підписується виконавчим секретарем Комітету.
Рішення Комітету в разі необхідності реалізуються шляхом видання в установленому порядку актів Президента України, внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України відповідних законопроектів.
13. У період між засіданнями Комітету розгляд та вирішення питань, віднесених до його відання, здійснюється Керуючою радою Комітету з економічних реформ (далі - Керуюча рада), до складу якої входять Голова Комітету (Голова Керуючої ради), Глава Адміністрації Президента України (секретар Керуючої ради), виконавчий секретар Комітету, члени Комітету: Голова Верховної Ради України (за згодою), Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, Міністр юстиції України.
Засідання Керуючої ради проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на місяць.
За результатами засідання Керуючої ради оформляється протокол, який підписується секретарем Керуючої ради.
Секретар Керуючої ради:
1) організовує поточну роботу Керуючої ради;
2) готує з урахуванням пропозицій членів Керуючої ради, інших членів Комітету, керівників напрямів реформ, регіональних комітетів з економічних реформ, Координаційного центру з упровадження економічних реформ пропозиції щодо порядку денного засідання Керуючої ради та вносить їх на розгляд Голові Керуючої ради;
3) скликає за дорученням Голови Керуючої ради засідання Керуючої ради;
4) забезпечує підготовку питань порядку денного засідань Керуючої ради;
5) регулярно інформує Голову Керуючої ради про хід реалізації рішень Керуючої ради;
6) виконує за дорученням Голови Керуючої ради інші функції.
Секретар Керуючої ради може делегувати свої окремі функції виконавчому секретареві Комітету.
14. Рішення Комітету та Керуючої ради в разі необхідності реалізуються шляхом видання в установленому порядку актів Президента України, внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України відповідних законопроектів.
15. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Комітету здійснюється Адміністрацією Президента України, Державним управлінням справами.
16. Комітет використовує в роботі бланки зі своїм найменуванням.
Глава Адміністрації Президента України С.ЛЬОВОЧКІН
Затверджено
Указом Президента України
від 21 грудня 2010 року N 1154/2010
Положення
про Координаційний центр з упровадження
економічних реформ
1. Координаційний центр з упровадження економічних реформ (далі - Координаційний центр) є консультативно-дорадчим органом при Президентові України.
2. Координаційний центр у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, цим Положенням, а також рішеннями Комітету з економічних реформ, вказівками Керуючої ради Комітету з економічних реформ.
3. Основним завданням Координаційного центру є сприяння впровадженню положень Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (далі - Програма), реалізації національних планів дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (далі - національні плани), планів-графіків з упровадження економічних реформ (далі - плани-графіки).
4. Координаційний центр відповідно до покладеного на нього основного завдання:
1) проводить аналіз і моніторинг упровадження Кабінетом Міністрів України, центральними та місцевими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування положень Програми, національних планів, планів-графіків, готує регулярні доповіді про хід реалізації передбачених Програмою реформ, стан виконання національних планів, планів-графіків та подає їх Комітету з економічних реформ, Керуючій раді Комітету з економічних реформ;
2) готує для розгляду Комітетом з економічних реформ, Керуючою радою Комітету з економічних реформ інформаційно-аналітичні матеріали щодо впровадження економічних реформ;
3) здійснює, в тому числі із залученням провідних вітчизняних та іноземних учених, фахівців, експертів, експертну оцінку проектів національних планів, планів-графіків щодо їх відповідності цілям і змісту Програми, експертну оцінку проектів законів, актів Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів щодо їх відповідності цілям і змісту Програми, національних планів та готує відповідні висновки;
4) готує пропозиції щодо актуалізації заходів, строків їх виконання і механізмів здійснення економічних реформ, передбачених Програмою, національним планом, планами-графіками, та вносить їх на розгляд Комітету з економічних реформ, Керуючої ради Комітету з економічних реформ;
5) вживає заходів для забезпечення відповідності поточної роботи, в тому числі щодо розробки проектів законів, актів Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, цілям і змісту Програми, національних планів, зокрема, шляхом підготовки відповідних матеріалів на розгляд Комітету з економічних реформ, Керуючої ради Комітету з економічних реформ;
6) опрацьовує узагальнюючі доповіді щодо стану впровадження економічних реформ у регіонах;
7) аналізує стан виконання законодавства щодо упровадження економічних реформ, готує пропозиції щодо його вдосконалення;
8) готує для розгляду Комітетом з економічних реформ, Керуючою радою Комітету з економічних реформ пропозиції щодо механізмів і заходів щодо здійснення економічних реформ, розширення напрямів реформ та вдосконалення механізмів їх упровадження, пропозиції про внесення змін до Програми, національних планів, погоджує зміни до планів-графіків, у тому числі щодо перенесення строків виконання передбачених ними заходів;
9) організовує та проводить конференції, круглі столи, дискусії, наради з питань, віднесених до його відання;
10) готує та подає Комітету з економічних реформ, Керуючій раді Комітету з економічних реформ щоквартальні звіти про результати діяльності Координаційного центру;
11) виконує інші функції відповідно до актів Президента України, рішень Комітету з економічних реформ, вказівок Керуючої ради Комітету з економічних реформ.
5. Координаційний центр має право:
1) запитувати та одержувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, об'єднань громадян інформацію, документи і матеріали, що стосуються здійснення економічних реформ у державі;
2) порушувати питання про залучення до виконання окремих робіт і завдань, вивчення окремих питань працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, провідних вітчизняних та іноземних учених і фахівців, зокрема експертів міжнародних фінансових організацій, представників об'єднань громадян, інших неприбуткових організацій (у тому числі на договірній основі);
3) користуватися інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами;
4) запитувати та одержувати від керівників відповідних напрямів реформ, тематичних робочих груп з упровадження реформ, органів виконавчої влади, що беруть участь у впровадженні реформ, інформацію про хід реалізації Програми та стан виконання національних планів;
5) брати участь у роботі з підготовки законопроектів, проектів інших нормативно-правових актів, спрямованих на впровадження Програми.
6. Координаційний центр у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими допоміжними органами і службами, створеними Президентом України, з комітетами та Апаратом Верховної Ради України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, центральними та місцевими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян, іншими неприбутковими організаціями.
7. Координаційний центр має таку структуру:
керівник Координаційного центру (далі - керівник);
два заступники керівника Координаційного центру;
координатори упровадження реформ;
управління моніторингу впровадження економічних реформ та організаційно-методичного забезпечення.
8. Керівник є посадовою особою, що здійснює керівництво Координаційним центром.
Керівник підпорядковується Президентові України, Комітету з економічних реформ, Керуючій раді Комітету з економічних реформ.
Керівник:
1) забезпечує організацію діяльності Координаційного центру, підготовку планів його роботи;
2) розподіляє обов'язки між своїми заступниками, координаторами упровадження реформ та структурними підрозділами Координаційного центру;
3) забезпечує в межах компетенції реалізацію рішень Комітету з економічних реформ, Керуючої ради Комітету з економічних реформ;
4) подає на розгляд Комітету з економічних реформ, Керуючої ради Комітету з економічних реформ матеріали, підготовлені Координаційним центром;
5) представляє Координаційний центр у взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян, іншими неприбутковими організаціями, організовує взаємодію Координаційного центру з міжнародними організаціями з питань упровадження економічних реформ;
6) затверджує положення про управління моніторингу впровадження економічних реформ та організаційно-методичного забезпечення та посадові інструкції його працівників;
7) подає в установленому порядку Державному управлінню справами прогнозний кошторис витрат Координаційного центру на наступний рік;
8) подає на затвердження Главі Адміністрації Президента України штатний розпис Координаційного центру;
9) реалізовує в межах повноважень, визначених законодавством, державну політику у сфері охорони державної таємниці;
10) здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
У разі відсутності керівника його обов'язки виконує один із заступників керівника відповідно до розподілу обов'язків між ними.
9. Координатор упровадження реформ:
1) здійснює моніторинг ходу реалізації реформ за закріпленим за ним напрямом;
2) бере участь у роботі з підготовки проектів національних планів, планів-графіків, законів, інших нормативно-правових актів за відповідним напрямом упровадження економічних реформ, є членом тематичної робочої групи з упровадження реформ;
3) уживає заходів щодо забезпечення узгодженості роботи тематичних робочих груп за різними напрямами впровадження економічних реформ; у разі виявлення питань, що потребують опрацювання за іншим напрямом економічних реформ, порушує такі питання перед іншими координаторами;
4) у межах своїх повноважень надає відповідному центральному органу виконавчої влади матеріали, документи, експертні висновки;
5) аналізує документи та матеріали, підготовлені центральними органами виконавчої влади, вживає заходів щодо забезпечення їх відповідності Програмі та національним планам.
Координатор упровадження реформ під час здійснення своїх повноважень взаємодіє з іншими координаторами упровадження реформ.
10. Робота Координаційного центру є відкритою і гласною.
Відкритість роботи Координаційного центру забезпечується шляхом розміщення інформації про його діяльність, підготовлених Координаційним центром матеріалів на веб-сайті офіційного Інтернет-представництва Президента України.
Координаційний центр систематично інформує громадськість про свою діяльність.
11. Працівники Координаційного центру призначаються Главою Адміністрації Президента України.
12. Положення про Координаційний центр, його структура, гранична чисельність працівників затверджується Президентом України за поданням керівника Координаційного центру, погодженим із Главою Адміністрації Президента України.
13. Матеріально-технічне, соціально-побутове та інше забезпечення діяльності Координаційного центру здійснюється Державним управлінням справами.
14. Координаційний центр використовує в роботі бланки зі своїм найменуванням.
Глава Адміністрації Президента України С.ЛЬОВОЧКІН