документiв в базi
550558
Подiлитися 

ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

ЛИСТ
26.11.2010 N 17-04/2979-22109

Щодо бухгалтерського
обліку необоротних активів

Державне казначейство України на звернення розпорядників бюджетних коштів щодо відображення бюджетними установами в бухгалтерському обліку необоротних активів, роз'яснює наступне.

Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи та незавершене капітальне будівництво бюджетних установ визначає Інструкція з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затверджена наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 р. N 64, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 31.07.2000 р. за N 459/4680 (із змінами) (далі - Інструкція).

Відповідно до пункту 1.5 Інструкції у бухгалтерському обліку вартість, за якою відображаються необоротні активи, розподіляється на первісну, балансову (залишкову), відновлювальну.

Згідно з пунктом 1.20 Інструкції облік необоротних активів ведеться в повних гривнях, без копійок. Сума копійок, сплачених за придбання необоротних активів, відноситься на видатки установи.

З метою дотримання вимог пункту 1.20 Інструкції бюджетним установам, керуючись положеннями пункту 1.10 Інструкції, необхідно здійснити переоцінку необоротних активів, що проводиться постійно діючою комісією (далі - комісія), яка призначається наказом керівника установи щорічно і діє протягом року. Комісією здійснюється переоцінка кожної окремої одиниці необоротних активів і встановлюються нові ціни. При встановленні цін на однотипні предмети вони (ціни) у межах одного головного розпорядника бюджетних коштів повинні бути однаковими.

У бухгалтерському обліку зазначені операції відображаються відповідно до вимог Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 р. N 61, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.07.2000 р. за N 497/4718 (із змінами).

Нарахування зносу на необоротні активи бюджетними установами здійснюється відповідно до вимог розділу 7 Інструкції.

З метою своєчасного відображення надходження, вибуття, ліквідації та руху необоротних активів бюджетними установами згідно з пунктом 6.2 Інструкції використовуються типові форми: ОЗ-1 (бюджет) "Акт прийняття-передачі основних засобів", ОЗ-2 (бюджет) "Акт прийняття-здання відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об'єктів", ОЗ-3 (бюджет) "Акт про списання основних засобів", ОЗ-4 (бюджет) "Акт про списання автотранспортних засобів", ОЗ-5 (бюджет) "Акт про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури", які затверджені спільним наказом Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України від 02.12.97 р. N 125/70 "Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, та Інструкції з їх складання", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.12.97 р. за N 612/2416.

Крім того, слід зазначити, що згідно із статтею 58 Конституції України ( 254к/96-ВР ) закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

В.о. голови О.Даневич

^ Наверх