2002-08-29 | 2004-06-02 | 2006-12-08 | 2007-06-13 | 2007-09-19 | 2010-02-03 | 2010-06-16 | 2010-11-03 | 2014-10-01 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2002 р. N 1282
Київ
Про затвердження Порядку вилучення і передачі
військового майна Збройних Сил
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 734 від 02.06.2004
N 1700 від 08.12.2006
N 816 від 13.06.2007
N 1157 від 19.09.2007
N 105 від 03.02.2010
N 469 від 16.06.2010
N 1006 від 03.11.2010 )
Відповідно до статей 2 і 3 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" ( 1075-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок вилучення і передачі військового майна Збройних Сил (додається).
2. Поширити дію Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил, затвердженого цією постановою, на вилучення і передачу військового майна інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.
Установити, що поняття "військове містечко", зазначене у Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил, поширюється на майнові комплекси будівель, споруд, іншого нерухомого майна Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації разом з житловим фондом, об'єктами соціальної та інженерної інфраструктури, які використовуються для його обслуговування, розташовані на відокремлених земельних ділянках, які надані для розміщення її регіональних органів, територіальних підрозділів, навчальних закладів, державних підприємств та установ. ( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1006 від 03.11.2010 ) ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1700 від 08.12.2006 )
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2002 р. N 1282
Порядок
вилучення і передачі військового
майна Збройних Сил
1. Цей Порядок визначає процедуру вилучення військового майна з оперативного управління військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил (далі - військові частини), та його безоплатної передачі до сфери управління центральних або місцевих органів виконавчої влади, інших органів, уповноважених управляти державним майном (далі - органи, уповноважені управляти державним майном), самоврядним установам і організаціям, які провадять свою діяльність в інтересах національної безпеки і оборони (далі - самоврядні установи і організації), та у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність.
2. Поняття, що використовуються у цьому Порядку, мають таке значення:
військове майно - державне майно, закріплене на праві оперативного управління за військовими частинами, до якого належать військові містечка, будинки, споруди (цілісні майнові комплекси, об'єкти соціальної інфраструктури, нежитлові приміщення, об'єкти незавершеного будівництва та інше нерухоме майно), передавальні пристрої, всі види озброєння, бойова та інша техніка, боєприпаси, пально-мастильні матеріали, продовольство, технічне, аеродромне, шкіперське, речове, культурно-просвітницьке, медичне, ветеринарне, побутове, хімічне, інженерне майно, майно зв'язку тощо; ( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 105 від 03.02.2010 )
військове містечко - майновий комплекс будівель, споруд, іншого нерухомого військового майна разом із житловим фондом, об'єктами соціальної та інженерної інфраструктури, які використовуються для його обслуговування, розміщений на відокремленій земельній ділянці, яка належить до категорії земель оборони; ( Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ N 105 від 03.02.2010 )
вилучення військового майна з оперативного управління військових частин - прийняття Міноборони рішення про вилучення майна з оперативного управління військових частин з метою безоплатної передачі його до сфери управління органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядним установам і організаціям та у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність.
2-1. Об'єктами передачі згідно з цим Порядком є:
1) військові містечка, що вивільняються в процесі реформування Збройних Сил і не плануються до використання за цільовим призначенням;
2) нерухоме майно (будівлі, споруди, об'єкти незавершеного будівництва, приміщення, інше нерухоме майно);
3) інше окреме індивідуально визначене (рухоме) майно;
4) житловий фонд, інші об'єкти соціальної та інженерної інфраструктури, що перебувають в оперативному управлінні військових частин і передаються не у складі майнових комплексів. ( Порядок доповнено пунктом 2-1 згідно з Постановою КМ N 105 від 03.02.2010 )
3. До сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями, та Адміністрації Держспецзв'язку може передаватися будь-яке військове майно. ( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1700 від 08.12.2006 )
До сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном, а також самоврядним установам і організаціям може передаватися будь-яке військове майно, крім озброєння та бойової техніки.
( Абзац третій пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 469 від 16.06.2010 )
У комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність можуть передаватися військові містечка, інше нерухоме і рухоме військове майно (крім усіх видів озброєння, бойової техніки та боєприпасів), яке вивільняється в процесі реформування Збройних Сил і не планується до використання за призначенням, житлові будинки (разом з вбудованими та прибудованими нежитловими приміщеннями), гуртожитки (в тому числі не завершені будівництвом), майно закладів освіти, культури (крім кінотеатрів), фізичної культури та спорту, охорони здоров'я (крім майна санаторіїв, профілакторіїв, будинків відпочинку та аптек), соціального забезпечення, дитячих оздоровчих таборів, у тому числі об'єкти, не завершені будівництвом, колишні аеропорти військової авіації, які не мають можливості самостійно забезпечувати свою сертифікаційну придатність, а також інше військове майно, якщо воно не менше ніж два рази пропонувалося до продажу конкурентними способами приватизації, але не було реалізовано. ( Абзац пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 734 від 02.06.2004, N 105 від 03.02.2010 )
Аеропорти військової авіації передаються як цілісні майнові комплекси, до складу яких належать військові аеродроми, окремі споруди (об'єкти керування повітряним рухом, радіонавігації та посадки, водопровідні, каналізаційні, очисні та інші споруди, зовнішні мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення, а також бойлерні, котельні, дороги, обладнання тощо), службово-технічна територія, казармений фонд, житловий фонд з усіма будинками і спорудами, розміщений в населених пунктах не далі ніж 15 кілометрів від аеродрому.
Військові містечка, інше нерухоме і рухоме військове майно (крім усіх видів озброєння, бойової техніки та боєприпасів), яке вивільняється в процесі реформування Збройних Сил і не планується до використання за призначенням, можуть передаватися безоплатно у комунальну власність у разі невключення до відповідного переліку військового майна, яке підлягає відчуженню. ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 734 від 02.06.2004; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 105 від 03.02.2010 )
Передача військового майна з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах проводиться за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди відповідно районних або обласних рад.
4. Передача військового майна органам, уповноваженим управляти державним майном, самоврядним установам і організаціям та у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність проводиться за рішенням:
1) Кабінету Міністрів України - щодо об'єктів, визначених у підпунктах 1 і 2 пункту 2-1 цього Порядку; ( Підпункт 1 пункту 4 в редакції Постанови КМ N 105 від 03.02.2010 )
2) Міноборони - щодо об'єктів, визначених у підпунктах 3 і 4 пункту 2-1 цього Порядку. ( Підпункт 2 пункту 4 в редакції Постанови КМ N 105 від 03.02.2010 )
5. До прийняття Кабінетом Міністрів України чи Міноборони рішення, зазначеного у пункті 4 цього Порядку, Міноборони проводить вилучення військового майна з оперативного управління військових частин. У разі прийняття рішення про вилучення військового майна воно знімається з обліку в порядку, що визначається Міноборони, і залишається на тимчасовому зберіганні та обслуговуванні цих військових частин.
6. Ініціювати передачу військового майна можуть Міноборони, органи, уповноважені управляти державним майном, самоврядні установи і організації, органи місцевого самоврядування.
7. Пропозиції щодо передачі військового майна за рішенням Кабінету Міністрів України погоджуються Міноборони з відповідними органами, уповноваженими управляти державним майном, самоврядними установами і організаціями або територіальними громадами сіл, селищ, міст, районними або обласними радами, а також Мінфіном, Мінекономіки, Фондом державного майна та Держкомстатом. Погоджені пропозиції Міноборони разом з обгрунтуванням подає Мінекономіки.
Мінекономіки на підставі поданих пропозицій та рішення Міноборони про вилучення військового майна з оперативного управління військових частин готує в установленому порядку проект відповідного рішення Кабінету Міністрів України.
8. Пропозиції щодо передачі військового майна за рішенням Міноборони після отримання його згоди погоджуються ініціатором передачі з відповідними органами, уповноваженими управляти державним майном, самоврядними установами і організаціями або відповідними органами місцевого самоврядування, Мінекономіки, Мінфіном, Фондом державного майна, Держкомстатом і подаються Міноборони.
9. У разі коли передача об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність потребує залучення коштів на утримання та капітальний ремонт цих об'єктів, пропозиції щодо такої передачі погоджуються з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
Фінансування видатків, пов'язаних з необхідністю залучення коштів на утримання та капітальний ремонт об'єктів соціальної інфраструктури у разі їх передачі у комунальну власність, протягом бюджетного року, в якому проведено передачу, здійснюється згідно із законодавством.
10. Військове майно втрачає статус військового з дня затвердження акта про його приймання-передачу, крім випадків, коли воно передано до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.
11. Рішення про передачу військового майна виконує комісія з питань передачі військового майна (далі - комісія), до складу якої входять представники відповідного органу, уповноваженого управляти державним майном, самоврядної установи і організації або органу місцевого самоврядування, яким передається майно, та Міноборони. У разі передачі військового майна, наданого в оренду, до складу комісії включаються представники орендаря.
12. Комісія утворюється та її голова призначається рішенням відповідного органу, уповноваженого управляти державним майном, самоврядної установи і організації або органу місцевого самоврядування, яким передається військове майно.
13. Фактична передача військового майна проводиться комісією у двомісячний термін після прийняття відповідного рішення.
14. Передача військового майна оформляється актом приймання-передачі за зразком згідно з додатком, який складається у чотирьох примірниках, підписується головою і членами комісії та затверджується відповідно органом, уповноваженим управляти державним майном, самоврядною установою і організацією або органом місцевого самоврядування, яким передається військове майно.
До акта додаються:
виписка з книги (картки) обліку або витяг з інших матеріальних носіїв інформації про кількість, якісний (технічний) стан, облікові та заводські номери, вартість (ціну) майна, складені на останню звітну дату;
проектно-кошторисна документація у разі передачі об'єкта, не завершеного будівництвом;
договори оренди цілісних майнових комплексів та нежитлових приміщень у разі передачі військового майна, наданого в оренду;
інші документи (за визначенням комісії).
15. Право органу, уповноваженого управляти державним майном, самоврядної установи і організації або органу місцевого самоврядування, яким передається військове майно, на управління переданим майном або право власності на нього настає з дня затвердження акта приймання-передачі.
16. Орган, уповноважений управляти державним майном, самоврядна установа і організація або орган місцевого самоврядування, який здійснює управління об'єктами комунальної власності, у місячний термін з дня затвердження акта приймання-передачі зобов'язаний своїм наказом чи рішенням закріпити передане майно за відповідним підприємством, установою та організацією на праві повного господарського відання або оперативного управління, а у разі передачі нерухомого майна також повідомити у двотижневий термін про таку передачу органи державної статистики, державної податкової служби, відповідні фінансові органи. ( Абзац перший пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 469 від 16.06.2010 )
( Абзац другий пункту 16 виключено на підставі Постанови КМ N 469 від 16.06.2010 )
( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1157 від 19.09.2007 )
Зразок Додаток
до Порядку вилучення і передачі
військового майна Збройних Сил
ЗАТВЕРДЖЕНО
____________________________________
(дата і номер наказу, рішення тощо)
____________________________________
(підпис, ініціали та прізвище
посадової особи)
АКТ
приймання-передачі військового майна
Комісія, утворена відповідно до __________________________________
(назва, дата видачі
__________________________________________________________________
та номер акта, згідно з яким утворена комісія)
у складі _________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"___" ____________ 200_ р. провела обстеження об'єкта передачі:
_________________________________________________________________,
(адреса об'єкта передачі)
який належить до сфери управління Міноборони і передається
__________________________________________________________________
(найменування органу, уповноваженого управляти державним майном,
самоврядної установи і організації, органу місцевого
самоврядування, що приймає об'єкт передачі)
Комісія встановила:
1. До складу об'єкта передачі належить
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Загальні відомості:
а) для нерухомого майна:
обліковий номер __________________________________________________
рік введення в експлуатацію ______________________________________
група капітальності ______________________________________________
будівельний обсяг (загальний) ________________________ куб. метрів
площа забудови (загальна) _____________________________ кв. метрів
площа земельної ділянки _________________________________ гектарів
корисна площа приміщень, кв. метрів:
у будівлях виробничого призначення __________________________
у будівлях невиробничого призначення ________________________
загальна площа житлового будинку ______________________ кв. метрів
кількість квартир ________________________________________________
вартість фондів, тис. гривень:
відновна ____________________________________________________
балансова (залишкова) _______________________________________
б) для інженерного обладнання нерухомого майна:
водопровідні мережі __________________________________ метрів
каналізаційні мережі _________________________________ метрів
мережі опалення, метрів:
центральні __________________________________________________
від власної котельні ________________________________________
від групової котельні _______________________________________
від ТЕЦ _____________________________________________________
найбільше теплове навантаження, Г/кал:
на опалення _________________________________________________
на гаряче водопостачання ____________________________________
на вентиляцію _______________________________________________
мережі електропостачання __________________________________ метрів
мережі газопостачання _____________________________________ метрів
мережі телефонні __________________________________________ метрів
мережі радіофікації _______________________________________ метрів
стаціонарні електроплити _________________________________ одиниць
вартість основних фондів, тис. гривень:
відновна ____________________________________________________
балансова (залишкова) _______________________________________
в) для рухомого майна:
тип, марка _______________________________________________________
заводський номер (номери основних агрегатів) _____________________
обліковий (бортовий номер) _______________________________________
відпрацьований ресурс ____________________________________________
дані про капітальний ремонт ______________________________________
залишкова вартість __________________________________ тис. гривень
результати випробувань ___________________________________________
3. Пропозиції комісії _______________________________________
__________________________________________________________________
4. Разом з військовим майном передається технічна
документація:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. До акта додаються:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Голова комісії _____________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Члени комісії _____________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
_____________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
"___" ____________ 200_ р.