2010-08-12 | 2012-07-12 |
Документ втратив чиннiсть!
ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
12.08.2010 N 603
(Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Київської міської державної адміністрації
N 175 від 12.02.2013)
Про затвердження Положення та структури
Головного управління праці та соціального захисту
населення виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
(Із змінами і доповненнями, внесеними розпорядженням
Київської міської державної адміністрації
N 1205 від 12.07.2012)
Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про місцеві державні адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2007 N 790 "Про затвердження типових положень про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у м. Києві та Севастополі державної адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 N 791 "Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів, інших структурних підрозділів Київської міської та районної у місті Києві державних адміністрацій", на виконання рішення Київської міської ради від 27.05.2010 N 805/4243 "Про оптимізацію структури виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)", розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.05.2010 N 394 "Про здійснення організаційно-правових заходів щодо ліквідації, реорганізації та перейменування структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)", розпорядження Київського міського голови від 28.05.2010 N 308 "Про затвердження граничної чисельності працівників головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації)", з метою вдосконалення структури місцевих органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління:
1. Затвердити Положення про Головне управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації"), що додається.
2. Положення про Головне управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) подати на затвердження Київській міській раді в установленому порядку.
3. Затвердити структуру Головного управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.
4. Визнати такими, що втратили чинність:
- розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.01.2009 N 19 "Про затвердження Положення про Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 18.06.2003 N 1053 "Про затвердження Положення про Головне управління праці та зайнятості виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)";
- розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.09.2009 N 1041 "Про затвердження змін до структури Головного управління праці та зайнятості виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
5. Внести зміни до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.09.2009 N 1042, а саме: пункт 5 визнати таким, що втратив чинність.
6. Висвітлити в засобах масової інформації зміст цього розпорядження.
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Новохатька Л.М.
Виконуючий обов'язки голови О.Попов
Затверджено
Розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
12.08.2010 N 603
(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 12.07.2012 N 1205)
Положення
про Головне управління праці та соціального захисту
населення виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
1. Головне управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, підзвітним та підконтрольним Київській міській раді, а з питань функцій державної виконавчої влади - Міністерству соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики України).
2. Головне управління є правонаступником реорганізованого відповідно до рішення Київської міської ради від 15.03.2012 N 198/7535 "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)" Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
3. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови і розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами Мінсоцполітики України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
4. Основними завданнями Головного управління є:
4.1. Забезпечення у місті Києві реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості, трудової міграції, пенсійного забезпечення, соціального захисту та соціального обслуговування населення, в тому числі громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, їх соціального та пільгового медичного забезпечення, ведення обліку осіб, що мають право на пільги за соціальною ознакою, а також розвитку громадянського суспільства шляхом поширення і розвитку соціального партнерства між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та громадськими і благодійними організаціями жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни м. Києва.
4.2. Забезпечення, в межах своїх повноважень, дотримання законодавства про працю, зайнятість, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення та соціальний захист населення.
4.3. Координування заходів щодо реалізації державної політики зайнятості в місті Києві, сприяння повній, продуктивній, вільно обраній зайнятості, зниженню рівня безробіття, ефективному використанню робочої сили та підвищенню її якості.
4.4. Забезпечення регулювання ринку праці шляхом розроблення та реалізації територіальних програм зайнятості населення, здійснення інших заходів щодо поліпшення ситуацій на цьому ринку.
4.5. Сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста Києва; організаційно-методичне забезпечення діяльності відповідних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що віднесені до компетенції Головного управління.
4.6. Удосконалення форм і засад соціального партнерства, організація співробітництва місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з профспілками, іншими об'єднаннями громадян та організаціями роботодавців.
4.7 Реалізація основних напрямків і завдань взаємодії між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та міськими громадськими і благодійними організаціями жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни у вирішенні питань захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни.
4.8. Співпраця та методична допомога міським благодійним та громадським організаціям, забезпечення їх активної участі в суспільному житті столиці України.
4.9. Сприяння задоволенню та захисту законних соціальних, економічних, творчих, вікових, культурних інтересів міських громадських організацій та забезпечення системи відбору і надання відповідно до законодавства України міських цільових програм фінансової підтримки, в тому числі на виконання статутних завдань, міським благодійним та громадським організаціям жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистським переслідувань, дітей війни.
4.10. Забезпечення формування та виконання завдань, визначених загальнодержавними цільовими програмами та міськими цільовими програмами, угодами, експериментами та ініціативами стосовно міських благодійних та громадських організацій жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, інших малозабезпечених верств населення.
4.11. Залучення громадськості для розробки нових соціальних програм у м. Києві та сприяння міським громадським і благодійним організаціям жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни у реалізації власних програм соціального спрямування.
4.12. Налагодження конструктивної взаємодії між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та міськими громадськими і благодійними організаціями інвалідів для вирішення питань надання соціальних послуг особам з особливими потребами; сприяння впровадженню альтернативних державним соціальних послуг особам, що опинились в складних життєвих обставинах; створення сприятливих умов життєдіяльності особам з обмеженими можливостями, їх соціальної адаптації та повноцінного суспільного життя.
4.13. Внесення пропозицій щодо покращення життєзабезпечення ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань та дітей війни, їх соціально-правового захисту і медичного обслуговування, залучення людей похилого віку до активного суспільного життя міста.
4.14. Здійснення позитивних дій щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: підтримка громадських ініціатив, спрямованих на формування тендерної культури, подолання стереотипів щодо ролі та місця жінок у сім'ї і суспільстві, проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань ліквідації всіх форм дискримінації за ознакою статі, утвердження духовних цінностей, формування відповідального материнства і батьківства, забезпечення тендерного паритету.
4.15. Вивчення та запровадження досвіду роботи органів влади інших держав, областей України щодо взаємодії з об'єднаннями громадян, створення сприятливих умов для їх діяльності, забезпечення та захисту їх законних прав.
4.16. Інформування, в межах компетенції, населення щодо діяльності міських громадських і благодійних організацій жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, сприяння обміну та розповсюдженню їх досвіду у захисті законних інтересів громадян.
5. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань:
5.1. Проводить моніторинг у сфері праці, зайнятості, трудової міграції, загальнообов'язкового державного соціального страхування, пенсійного забезпечення, соціального захисту та соціального обслуговування населення, а також регіонального прожиткового мінімуму; аналізує та прогнозує соціально-трудові відносини в місті Києві.
5.2. Організовує на засадах соціального партнерства проведення переговорів і укладення Регіональної угоди між структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), об'єднаннями роботодавців та Київською міською радою профспілок, іншими уповноваженими представниками працівників.
5.3. Аналізує стан роботи щодо укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, надає сторонам переговорного процесу організаційно-методичну допомогу; забезпечує, у межах своїх повноважень, дотримання законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
5.4. Подає пропозиції до програм соціально-економічного розвитку міста Києва та бере участь у їх реалізації, координує діяльність структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), пов'язану з розробленням та виконанням територіальної програми зайнятості, бере участь у розробленні та поданні інших цільових (комплексних) програм з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Бере участь у розробленні та здійсненні заходів, спрямованих на посилення мотивації до праці, удосконалення її організації, оплати та нормування.
5.6. Вивчає стан використання робочої сили, аналізує розвиток процесів, які відбуваються на ринку праці та у сфері професійної освіти; здійснює організаційно-консультаційне та інформаційне забезпечення професійного навчання кадрів на виробництві; бере участь у розробленні пропозицій щодо створення робочих місць, доцільності створення і розміщення нових підприємств, створення спеціальних (вільних) економічних зон.
5.7. Вивчає стан трудової міграції в місті Києві, готує пропозиції щодо регулювання міграційних потоків, бере участь у проведенні перевірок додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.
5.8. Забезпечує діяльність комісій у справах альтернативної (невійськової) служби.
5.9. Забезпечує соціальний захист працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці, проведення державної експертизи умов праці на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та виробництвах фізичних осіб - підприємців, здійснення державного контролю за правильністю призначення та наданням працівникам пільг і компенсацій за роботу з шкідливими та важкими умовами праці.
5.10. Вивчає стан додержання законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подає пропозиції щодо вдосконалення такого законодавства та підвищення ефективності діяльності фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
5.11. Здійснює державний контроль за своєчасною виплатою заробітної плати працівникам, запровадженням підприємствами всіх форм власності мінімальних державних гарантій з оплати праці, додержанням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - підприємцями законодавства з питань зайнятості та соціального захисту населення.
5.12. Координує і контролює роботу щодо нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; надає практичну, консультаційно-правову та організаційно-методичну допомогу; сприяє веденню персоніфікованого обліку в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, розвитку недержавних систем пенсійного забезпечення, впровадженню та розвитку багаторівневої пенсійної системи.
5.13. Проводить роботу з надання державної соціальної допомоги і підтримки малозабезпеченим громадянам, у тому числі інвалідам; здійснює контроль за правильністю і своєчасністю призначення та виплати допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, виконанням інших заходів соціального захисту населення; координує і контролює роботу Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
5.14. Забезпечує створення банку даних інвалідів; сприяє інтеграції інвалідів у суспільство, безперешкодному їх доступу до об'єктів соціальної інфраструктури.
5.15. Сприяє розвитку центрів професійної реабілітації інвалідів та соціальної реабілітації дітей-інвалідів, подає пропозиції Київській міській раді щодо потреби у реабілітаційних установах; опрацьовує і аналізує документи про видатки на функціонування реабілітаційних установ, підпорядкованих органам праці та соціального захисту населення, направляє інвалідів та дітей-інвалідів до реабілітаційних установ та навчальних закладів системи соціального захисту населення.
5.16. Організовує роботу із забезпечення інвалідів транспортними засобами, протезно-ортопедичними виробами, іншими засобами технічної реабілітації, спеціальними засобами пересування і самообслуговування, а також матеріального та соціально-побутового обслуговування; організовує, координує та здійснює контроль за забезпеченням інвалідів, ветеранів війни та праці санаторно-курортним лікуванням.
5.17. Вивчає стан матеріально-побутового забезпечення та потреби соціально незахищених громадян, у тому числі інвалідів, вживає заходів для створення соціальних служб з надання послуг цим громадянам, забезпечує організацію роботи зі створення у місті Києві мережі установ і закладів з надання соціальних послуг.
5.18. Забезпечує створення бази даних одиноких громадян, які потребують соціального обслуговування та соціальних послуг, проводить роботу пов'язану з розвитком, зміцненням мережі інтернатних установ, територіальних центрів соціального обслуговування, координує та контролює їх діяльність; сприяє розвитку в інтернатних установах та стаціонарних відділеннях територіальних центрів підсобного господарства і виробництва для задоволення потреб цих установ; координує та контролює, в межах своєї компетенції, діяльність суб'єктів, що надають соціальні послуги.
5.19. Бере участь у плануванні бюджетних капітальних вкладень на будівництво установ і закладів соціального захисту та соціального обслуговування населення.
5.20. Подає пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) під час формування проекту міського бюджету на відповідний рік щодо передбачення у складі видатків на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення відповідних коштів на компенсацію витрат суб'єктів, що надають соціальні послуги.
5.21. Організовує контроль, в межах своєї компетенції, за наданням установлених пільг інвалідам, ветеранам війни та праці, одиноким непрацездатним громадянам, дітям-сиротам, одиноким матерям, сім'ям загиблих військовослужбовців, багатодітним сім'ям та іншим категоріям громадян, координує роботу підприємств, установ та організацій з цих питань, розробляє та подає відповідні пропозиції.
5.22. Організовує та контролює роботу, пов'язану з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та здійснення заходів щодо їх соціального захисту та оздоровлення; розробляє основні напрями роботи, коротко- і довгострокові прогнози, проекти цільових програм забезпечення соціального захисту зазначених осіб і подає пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази з цих питань.
5.23. Організовує роботу головних державних соціальних інспекторів та державних соціальних інспекторів.
5.24. Організовує, координує та контролює надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
5.25. Організовує, координує та контролює здійснення відповідно до законодавства України грошових компенсацій інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, а також вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян.
5.26. Організовує роботу Київської міської комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу учасника війни.
5.27. Сприяє благодійним, релігійним, громадським організаціям, окремим громадянам у наданні допомоги та соціальних послуг соціально незахищеним громадянам.
5.28. У межах своєї компетенції організовує роботу, пов'язану з наданням благодійної (гуманітарної) допомоги соціально незахищеним громадянам та сім'ям з дітьми.
5.29. Бере участь у підготовці пропозицій щодо укладення (розірвання) і визначення умов контрактів з керівниками підприємств, установ і організацій, що підпорядковані виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), а також щодо погодження призначення на посаду та звільнення з посади керівників установ і організацій, що належать до сфери управління Мінсоцполітики України.
5.30. Спрямовує і контролює роботу управлінь праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій; вивчає, узагальнює і поширює досвід та впроваджує прогресивні методи в їх роботу; надає практичну та організаційно-методичну допомогу відповідним структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
5.31. Проводить роботу з підвищення кваліфікації, підготовки та перепідготовки працівників Головного управління та підпорядкованих йому підприємств, установ і організацій; координує підготовку соціальних працівників міста Києва.
5.32. Організовує через засоби масової інформації роз'яснювальну роботу з питань праці, зайнятості, трудової міграції, загальнообов'язкового державного соціального страхування, пенсійного забезпечення, соціального захисту, соціальних послуг та обслуговування населення.
5.33. Утворює підрозділи автоматизованої обробки інформації, підтримує єдине інформаційне та телекомунікаційне середовище у складі єдиної інформаційної системи Мінсоцполітики України.
5.34. Здійснює функції управління майном, що належить йому на праві оперативного управління.
5.35. Забезпечує в установленому порядку ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі - ЄДАРП).
5.36. Забезпечує створення та підтримання в актуальному стані бази даних одержувачів усіх видів соціальної допомоги.
5.37 Забезпечує на відповідному рівні реалізацію міжнародних проектів із соціальних питань та координує роботу в рамках таких проектів.
5.38. Забезпечує виконання функцій, покладених на державну експертизу умов праці.
5.39. Сприяє інтеграції у суспільство бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, їх соціальній адаптації.
5.40. Визначає потребу та подає пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) про утворення закладів соціального захисту бездомних громадян та установ, що надають соціальну допомогу особам, звільненим з місць позбавлення волі; проводить роботу, пов'язану з розвитком їх мережі та зміцненням матеріально-технічної бази, контролює якість надання ними соціальних послуг.
5.41. Бере участь у вирішенні питань влаштування до стаціонарних закладів, що належать до сфери управління Мінсоцполітики України (за умови наявності відповідних документів для поселення до будинку-інтернату), колишніх військовополонених, які повернулися на Батьківщину, та до установ тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які залишили територію держави, в якій ведуться або велись бойові дії, та перебувають в Україні на законних підставах.
5.42. Сприяє волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам.
5.43. Організовує, відповідно до законодавства, впровадження нових соціальних послуг, у тому числі платних, узагальнює інформацію про потребу в наданні соціальних послуг відповідними установами, закладами та фізичними особами, подає виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) пропозиції щодо створення ефективної системи надання соціальних послуг.
5.44. Здійснює внутрішній фінансовий контроль за роботою підприємств, установ та організацій, підпорядкованих Головному управлінню.
5.45. Організовує розроблення і здійснення в місті Києві заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом потерпілих від неї громадян.
5.46. Подає Київській міській раді та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), Мінсоцполітики України пропозиції до проектів державних та міських програм щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту постраждалих громадян, оздоровлення та комплексного медико-санітарного забезпечення цієї категорії населення, контролює виконання затверджених програм.
5.47. Подає виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), Мінсоцполітики України пропозиції до проекту бюджету міста Києва та Державного бюджету України щодо витрат на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального та медико-санітарного захисту населення.
5.48. Здійснює, в межах своїх повноважень, організаційно-методичне керівництво і координацію роботи районних в місті Києві державних адміністрацій з питань соціального та правового захисту, пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
5.49. Відповідно до законодавства здійснює контроль за виконанням заходів з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту громадян, які від неї постраждали.
5.50. Фінансує в установленому законодавством порядку проведення робіт щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту постраждалих громадян як розпорядник коштів за бюджетними програмами соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і коштів бюджету міста Києва, виділених на ці цілі, для чого:
- здійснює розрахунки потреби в коштах державного та бюджету міста Києва для реалізації Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законодавчих та нормативних актів;
- здійснює розподіл виділених для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС коштів між одержувачами - підприємствами, установами і організаціями в розрізі районів міста Києва.
5.51. Здійснює методичну допомогу в організації надання спеціалізованої медичної допомоги населенню, постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи, в консультативно-діагностичній поліклініці та стаціонарі Київського міського центру радіаційного захисту населення (далі - КМЦРЗН). В установленому чинним законодавством порядку фінансує заходи, пов'язані з пільговим забезпеченням ліків за рецептами лікарів, пільговим зубопротезуванням та додатковим харчуванням в стаціонарі КМЦРЗН.
5.52. Готує статистичну звітність, довідкові та аналітичні матеріали з питань виконання завдань щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту постраждалого населення та подає їх у встановленому порядку виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), Мінсоцполітики України та іншим органам державної виконавчої влади.
5.53. На виконання завдань, визначених міськими цільовими програмами, готує проекти розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань, віднесених до компетенції управління, організовує і контролює їх виконання.
5.54. У межах компетенції організовує проведення у місті Києві загальноміських заходів із відзначення державних, релігійних свят та визначних дат, соціальних акцій тощо.
5.55. На виконання завдань, визначених міськими цільовими програмами, надає міським благодійним та громадським організаціям жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань та дітей війни фінансову підтримку на оплату оренди приміщень, комунальних послуг, обладнання та іншого майна, необхідного для здійснення їх статутних завдань тощо.
5.56. Бере участь у виконанні інших міських програм та ініціатив щодо міських благодійних та громадських організацій жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань та дітей війни, соціального замовлення для них на засадах соціального партнерства між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та громадою міста через міські неприбуткові благодійні та громадські організації.
5.57. Бере участь в реалізації самостійно або разом з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районними в місті Києві державними адміністраціями комплексних цільових програм, спрямованих на створення необхідних умов щодо посилення соціального партнерства між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та міськими благодійними та громадськими організаціями жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань та дітей війни.
5.58. Веде облік, статистичну та бухгалтерську звітність, складає зведені бухгалтерські звіти і баланси.
5.59. Сприяє міським благодійним та громадським організаціям жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань та дітей війни у вирішенні завдань, передбачених їх статутами. Враховує пропозиції та ініціативи у здійснені громадським організаціям інвалідів заходів з реабілітації інвалідів та сприяє діяльності реабілітаційних установ, заснованих благодійними та громадськими організаціями інвалідів, вживає в установленому порядку заходів для поліпшення їх матеріального забезпечення шляхом надання фінансової підтримки.
5.60. Координує та контролює роботу Київського міського Центру роботи з жінками та міського притулку для жінок, які зазнали насильства в сім'ї. Співпрацює з Київським міським палацом ветеранів, Київським міським Центром соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, Київським міським відділенням фонду соціального захисту інвалідів, Координаційною радою міських громадських організацій інвалідів м. Києва, Спілкою громадських організацій інвалідів м. Києва, Координаційною радою Чорнобильських об'єднань м. Києва, Київським міським комітетом товариства "Червоний Хрест України" і Київським об'єднанням "Спілка Самаритян України", надає методичну допомогу районним у місті Києві центрам у справах жінок та сім'ї.
5.61. Спільно з міськими громадськими організаціями інвалідів сприяє забезпеченню в місті сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. Вживає необхідні заходи щодо збереження приміщень, які орендують міські громадські організації жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни.
5.62. У межах компетенції реалізує завдання, визначені нормативно-правовими актами та цільовими програмами, щодо допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам із числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
5.63. Аналізує діяльність громадських організацій жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, їх роль у суспільному житті міста Києва, ефективність захисту законних прав та інтересів своїх членів.
5.64. В установленому порядку сприяє висвітленню у засобах масової інформації щодо загальноміських заходів із відзначення державних, релігійних свят та визначних дат, соціальних акцій, проведення яких належать до компетенції управління.
5.65. Разом з відповідними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку проводить семінари, наради, конференції, громадські слухання, з'їзди, асамблеї, акції, форуми.
5.66. В межах компетенції забезпечує своєчасний розгляд звернень громадян та їх об'єднань, вживає заходів щодо усунення причин виникнення скарг; проводить прийом громадян.
5.67. Забезпечує своєчасний розгляд запитів на інформацію, в установленому порядку, згідно з Законом України "Про доступ до публічної інформації".
5.68. Організовує здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації і контроль за здійсненням цих заходів в частині питань, що відноситься до його компетенції.
5.69. Працює з відомостями, що становлять державну таємницю, в частині питань, що відноситься до його компетенції.
5.70. Узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції управління, розробляє і подає на розгляд голові Київської міської державної адміністрації пропозиції щодо вдосконалення законодавства.
5.71. Виконує інші функції, передбачені законодавством.
6. Головне управління має право:
6.1. Скликати наради, проводити семінари та конференції та інші заходи з питань, що належать до його компетенції. Брати участь у конгресах, конференціях, асамблеях, форумах, симпозіумах, "круглих столах", семінарах у м. Києві, Україні та за її межами.
6.2. Залучати спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції.
6.3. Одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані" необхідні для виконання покладених на нього завдань.
6.4. За дорученням забезпечувати представництво інтересів Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в судових органах.
6.5. Подавати Київському міському голові пропозиції щодо розірвання контрактів з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), у разі систематичного порушення законодавства у сфері праці, зайнятості, соціального захисту та соціального обслуговування населення.
6.6. Подавати у разі потреби виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), Мінсоцполітики України пропозиції щодо поліпшення ситуації у сфері праці, зайнятості, професійної освіти, трудової міграції, соціального страхування, пенсійного забезпечення, соціального захисту та соціального обслуговування населення у місті Києві.
6.7. Вносити пропозиції щодо заснування в установленому порядку друкованих засобів масової інформації для висвітлення питань, що належать до його компетенції, а також випускати проспекти, листівки та інші матеріали.
6.8. Виступати замовником науково-дослідних робіт у сфері соціально-трудових відносин, оплати і нормування праці, зайнятості, професійної освіти та трудової міграції, загальнообов'язкового державного страхування, пенсійного забезпечення, соціального захисту та соціального обслуговування населення, налагодження соціального партнерства.
6.9. Утворювати робочі групи із залученням спеціалістів установ, організацій, підприємств міста (за згодою керівників), висококваліфікованих фахівців з метою перевірки фактів порушення прав жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань та дітей війни та розробки проектів планів та програм відповідного реагування.
6.10. Здійснювати координацію діяльності підпорядкованих Головному управлінню комунальних підприємств, установ та організацій.
7. Головне управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також з релігійними, благодійними організаціями, об'єднаннями громадян та громадянами.
8. Головне управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади головою Київської міської державної адміністрації за поданням заступника голови Київської міської державної адміністрації, згідно з розподілом обов'язків, та за погодженням з Мінсоцполітики України.
Кваліфікаційні вимоги до начальника Головного управління: вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста; стаж роботи за фахом у державній службі (органах місцевого самоврядування) на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.
Начальник Головного управління може мати першого заступника та заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади головою Київської міської державної адміністрації за поданням начальника Головного управління, погодженим із заступником голови Київської міської державної адміністрації, згідно з розподілом обов'язків, та з Мінсоцполітики України.
Кваліфікаційні вимоги до першого заступника та заступників начальника Головного управління: вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі (органах місцевого самоврядування) на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років.
9. Начальник Головного управління:
9.1. Здійснює керівництво діяльністю Головного управління, несе персональну відповідальність перед головою Київської міської державної адміністрації за виконання покладених на Головне управління завдань.
9.2. Затверджує положення про підрозділи Головного управління, розподіляє обов'язки між заступниками начальника Головного управління, керівниками підрозділів та визначає ступінь їх відповідальності.
Затверджує посадові інструкції працівників Головного управління.
9.3. Подає на затвердження, в установленому порядку, штатний розпис працівників Головного управління в межах граничної чисельності і фонду оплати праці його працівників.
9.4. Розпоряджається коштами в межах затвердженого в установленому порядку кошторису Головного управління, несе персональну відповідальність за їх цільове використання.
9.5. Видає, у межах своєї компетенції, накази, організовує і контролює їх виконання.
Накази начальника Головного управління, які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації у Головному управлінні юстиції у місті Києві в установленому порядку.
Накази, які є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому законодавством України.
9.6. Призначає на посади і звільняє з посад працівників Головного управління.
9.7. Забезпечує комплексне вирішення питань роботи з керівниками комунальних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядкованих Головному управлінню, вносить пропозиції щодо призначення і звільнення їх керівників. Відповідає за підготовку, своєчасне погодження та укладання контрактів з директорами підпорядкованих підприємств. Здійснює аналіз виконання умов та показників укладених контрактів з керівниками цих підприємств, забезпечення своєчасного продовження та розірвання контрактів.
9.8. Погоджує призначення на посаду та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, діяльність яких належить до компетенції Головного управління та які передані до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій.
9.9. Погоджує призначення на посаду та звільнення з посади керівників структурних підрозділів районних в місті Києві державних адміністрацій в межах своєї компетенції.
9.10. Призначає на посади і звільняє з посад керівників закладів соціальної сфери, що підпорядковані Головному управлінню.
9.11. Погоджує призначення на посади і звільнення з посад керівників закладів соціальної сфери, що передані до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій.
9.12. Бере участь у формуванні резерву кадрів та вирішенні кадрових питань щодо керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінсоцполітики України.
10. У Головному управлінні для погодженого вирішення питань, що належать до його компетенції, може утворюватися колегія у складі начальника Головного управління (голова колегії), заступників начальника Головного управління (за посадою), інших відповідальних працівників Головного управління.
До складу колегії можуть входити депутати Київської міської ради, керівники інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), керівники органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінсоцполітики України, інших установ та громадських організацій.
Склад колегії затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням начальника Головного управління.
Рішення колегії провадяться в життя наказами начальника Головного управління.
11. Для розроблення наукових рекомендацій та пропозицій щодо основних напрямів діяльності Головного управління, обговорення найважливіших програм та вирішення інших питань в Головному управлінні можуть утворюватися наукові ради.
Склад наукових рад та положення про них затверджує начальник Головного управління.
12. Головне управління утримується за рахунок коштів бюджету міста Києва.
Граничну чисельність працівників Головного управління затверджується розпорядженням Київського міського голови.
Кошторис і штатний розпис Головного управління затверджується Київським міським головою після попередньої їх експертизи у Головному фінансовому управлінні виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Структура Головного управління затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
13. Майно Головного управління є комунальною власністю територіальної громади міста Києва і закріплене за ним на праві оперативного управління.
14. Головне управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням. Місцезнаходження: 03165, м. Київ, проспект Комарова, 7.
15. Припинення Головного управління здійснюється за рішенням Київської міської ради в порядку, визначеному законодавством України.
Заступник голови - керівник апарату О.Пузанов
(Положення у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації N 1205 від 12.07.2012)
Затверджено
Розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
12.08.2010 N 603
Структура
Головного управління праці та соціального захисту населення
виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
Начальник Головного управління
Перший заступник начальника Головного управління
Заступник начальника Головного управління - начальник управління бухгалтерського обліку та фінансів
Заступник начальника Головного управління - начальник планово-економічного управління
Заступник начальника Головного управління - начальник управління пільг та державних соціальних допомог
Заступник начальника Головного управління - начальник управління праці та зайнятості
Управління бухгалтерського обліку та фінансів
Відділ бухгалтерського обліку
Фінансовий відділ
Планово-економічне управління
Планово-економічний відділ
Відділ програм соціального розвитку
Управління пільг та державних соціальних допомог
Відділ житлових субсидій
Відділ пільг та розрахунків за житлово-комунальні послуги
Відділ соціальних гарантій та регіональних допомог
Управління праці та зайнятості
Відділ політики зайнятості та соціально-трудових відносин
Відділ моніторингу заробітної плати та контролю за її своєчасною виплатою
Управління у справах інвалідів та людей похилого віку
Відділ у справах інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Відділ стаціонарних та курортних установ
Головний спеціаліст з державних закупівель
Відділ правового забезпечення
Відділ документального забезпечення та звернень громадян
Сектор експертизи умов праці
Сектор кадрової роботи
Сектор соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Сектор автоматизованих систем управління
Сектор контрольно-ревізійної роботи
Обслуговуючий персонал
Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський