Документ втратив чиннiсть!
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.03.2010 N 138
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства промислової політики України
N 477 від 15.09.2010)
Про створення тендерного комітету
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
промислової політики
N 157 від 30.03.2010 )
Відповідно до пункту 18 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року N 921 (зі змінами), наказую:
1. Затвердити Положення про тендерний комітет Міністерства промислової політики України з організації та проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, що додається.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства промислової політики N 157 від 30.03.2010 )
3. Визнати накази Мінпромполітики України від 08.11.2007 N 620 "Щодо створення тендерного комітету", від 10.01.2008 N 9 "Про внесення змін до наказу від 08.11.2007 N 620", від 04.09.2008 N 566 "Про внесення змін до наказу від 08.11.2007 N 620", від 31.03.2009 N 248 "Про внесення змін до наказу від 08.11.2007 N 620", від 01.02.2010 N 30 "Про внесення змін до наказу від 08.11.2007 N 620", від 08.02.2010 N 51 "Про внесення змін до наказу від 08.11.2007 N 620" такими, що втратили чинність.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Падалка В.Г.
Міністр В.С.Новицький
Затверджено
Наказ Міністерства
промислової політики України
11.03.2010 N 138
Положення
про тендерний комітет Міністерства промислової
політики України з організації та проведення процедур
закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти
I. Порядок створення та організація діяльності
тендерного комітету
1. Тендерний комітет Мінпромполітики України (далі - тендерний комітет) - група спеціалістів, призначених наказом Міністра промислової політики України відповідальними за проведення процедур закупівель згідно з Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (із змінами) (далі - Положення).
2. Метою створення тендерного комітету є організація та проведення процедур закупівель на засадах колегіальності в прийнятті рішень, відсутності конфлікту інтересів членів тендерного комітету та їх неупередженості.
3. Тендерний комітет у своїй діяльності керується законодавством, у тому числі Положенням ( 921-2008 ), положенням про тендерний комітет.
4. Склад тендерного комітету та положення про нього затверджуються наказом Міністра промислової політики України.
Членами тендерного комітету є працівники замовника в кількості не менше 5 осіб.
5. До складу тендерного комітету не можуть входити посадові особи та представники учасників, їх близькі родичі, посадові особи об'єднань підприємств, їх представники і близькі родичі.
Членами тендерного комітету можуть бути призначені посадові особи із структурних підрозділів Мінпромполітики.
6. Для розв'язання конкретних питань, якщо виникає така потреба, зокрема в разі проведення закупівлі товарів, робіт чи послуг, що мають складний або спеціалізований характер, до роботи тендерного комітету можуть залучатися відповідно до законодавства незалежні кваліфіковані (технічні) експерти та консультанти.
Експерти та консультанти, які залучаються до роботи тендерного комітету на договірних засадах відповідно до законодавства, не можуть бути його членами і не несуть відповідальності за рішення, дії або бездіяльність тендерного комітету та службових осіб Мінпромполітики, учасника чи інших осіб, за виконання (невиконання) договорів про закупівлю, а також за наслідки, спричинені такими рішеннями, діями або бездіяльністю.
7. Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова, який призначається наказом Міністра промислової політики України та є особою, що має право на підписання договорів про закупівлю.
8. Голова тендерного комітету організовує його роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на тендерний комітет функцій.
Голова тендерного комітету призначає заступника (заступників) голови, відповідального секретаря та визначає функції кожного члена тендерного комітету.
У разі відсутності голови тендерного комітету його обов'язки виконує заступник голови тендерного комітету.
За рішенням голови тендерного комітету можуть створюватись окремі робочі групи із залученням спеціалістів структурних підрозділів замовника для надання консультацій при вирішенні питань, що виникають у процесі здійснення закупівель, зокрема для оцінки тендерних пропозицій.
9. Робоча група з членів тендерного комітету в складі не менше трьох осіб може призначатися головою тендерного комітету для розкриття тендерних (цінових) пропозицій учасників процедур закупівель. При розкриті і тендерних (цінових) пропозицій робочою групою протокол про розкриття тендерних (цінових) пропозицій підписують члени робочої групи.
10. Формою роботи тендерного комітету є засідання, які проводяться у разі потреби.
Порядок денний засідання тендерного комітету формується на підставі пропозицій (подання) від структурних підрозділів Міністерства, в яких обов'язково вказується предмет закупівлі, його очікувана (кошторисна) вартість, технічні вимоги до предмету закупівлі, кваліфікаційні вимоги учасників торгів.
При застосуванні закупівлі за процедурою відкритих торгів, запиту цінових пропозицій, торгів з обмеженою участю або закупівлі у одного учасника обов'язково докладається обґрунтування вибору.
11. На засіданнях тендерного комітету підлягають розгляду такі питання:
- розподіл функцій окремих його робочих груп;
- планування здійснення процедур закупівель;
- проведення процедур закупівель і попередньої кваліфікації відповідно до законодавства;
- розгляд скарг;
- інші питання відповідно до Положення ( 921-2008 ).
12. Рішення тендерного комітету оформляється протоколом, який підписують усі члени тендерного комітету з урахуванням пункту 13 цього розділу.
13. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях тендерного комітету, приймаються простою більшістю голосів від кворуму, який становить дві третини членів тендерного комітету.
У разі рівного розподілу голосів голос голови тендерного комітету є вирішальним.
II. Головні функції тендерного комітету
1. Тендерний комітет відповідає за організацію процедур закупівель на всіх етапах їх проведення. У процесі роботи він забезпечує реалізацію таких функцій:
- планування здійснення процедур закупівель;
- вибір процедури закупівлі відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель;
- оприлюднення інформації про здійснення закупівель відповідно до вимог Положення ( 921-2008 );
- підготовка, затвердження та надання особам, що виявили намір взяти участь у процедурі закупівлі (попередній кваліфікації), необхідної для проведення процедур закупівель (попередньої кваліфікації) документації;
- надання роз'яснень особам, що виявили намір взяти участь у процедурі закупівлі (попередній кваліфікації), щодо змісту тендерної (кваліфікаційної) документації у разі отримання від останніх відповідних запитів;
- визначення необхідності застосування та проведення попередньої кваліфікації;
- організація приймання, зберігання, розкриття тендерних (цінових) пропозицій, забезпечення вибору найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції на підставі критеріїв та методики оцінки, визначених у тендерній документації;
- проведення переговорів з учасниками при проведенні процедури закупівлі в одного учасника та запрошення учасників до участі у процедурі торгів з обмеженою участю; оформлення документів, необхідних для погодження застосування процедури закупівлі в одного учасника та процедури торгів з обмеженою участю, у встановленому законодавством порядку;
- ведення необхідної звітності щодо здійснення процедур закупівель відповідно до вимог законодавства;
- забезпечення належного розгляду відповідно до законодавства скарг під учасників процедур закупівель та надання інформації, у тому числі документів, необхідних для розгляду скарг, які було подано до Міністерства економіки України;
- сприяння органам, що здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері закупівель, у виконанні ними своїх повноважень відповідно до законодавств, зокрема створення належних умов для проведення перевірок, надання у встановлений строк необхідних документів і відповідних пояснень:
- здійснення інших функцій, що відповідають меті створення тендерного комітету.
2. Скарги, подані учасниками до моменту укладення договору про закупівлю на адресу замовника, розглядаються тендерним комітетом відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921.
III. Права та обов'язки тендерного комітету.
Повноваження голови, секретаря та інших членів
тендерного комітету
1. Тендерний комітет має право, зокрема:
- готувати та подавати на затвердження Міністру промислової політики України проекти наказів щодо складу тендерного комітету, внесення до нього змін та з інших питань щодо проведення процедур закупівель;
- одержувати від структурних підрозділів Мінпромполітики інформацію, необхідну для проведення процедур закупівель;
- залучати без права голосу у разі потреби до роботи в тендерному комітеті інших працівників Мінпромполітики та на договірних засадах незалежних кваліфікованих (технічних) експертів і консультантів, у тому числі з громадських організацій (за їх згодою);
- готувати письмові роз'яснення Міністру промислової політики України стосовно отриманих на його адресу скарг від учасників процедур закупівель щодо можливих порушень процедур закупівель;
- здійснювати необхідні для проведення процедур закупівель витрати:
- визначати переможців процедур закупівель, тендерні пропозиції яких за результатами оцінки визначені найбільш економічно вигідними та акцентовані.
2. Тендерний комітет зобов'язаний, зокрема:
- організовувати від імені Мінпромполітики в межах наданих повноважень і визначених функцій проведення процедур закупівель (попередньої кваліфікації);
- забезпечувати рівні умови для всіх учасників процедур закупівель, об'єктивний вибір переможця;
- сприяти здійсненню контролю за дотриманням законодавства у сфері закупівель органами, що здійснюють державний нагляд (контроль) у цій сфері;
- вживати у випадках, передбачених законодавством, відповідних заходів щодо забезпечення захисту інформації при здійсненні процедур закупівель (попередньої кваліфікації).
3. Голова тендерного комітету:
- веде засідання тендерного комітету;
- вирішує питання стосовно забезпечення діяльності тендерного комітету;
- призначає заступника (заступників) голови та відповідального секретаря тендерного комітету;
- визначає функції кожного члена тендерного комітету;
- приймає рішення щодо створення робочих груп тендерного комітету;
- вносить на розгляд Міністра промислової політики України пропозиції щодо змін у складі тендерного комітету;
- приймає рішення щодо проведення засідань тендерного комітету;
- пропонує порядок денний засідань тендерного комітету;
- здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
Рішення голови тендерного комітету щодо призначення заступника (заступників) голови та відповідального секретаря тендерного комітету, визначення функцій кожного члена тендерного комітету заносяться до протоколу засідання тендерного комітету.
Рішення голови тендерного комітету щодо створення робочих груп тендерного комітету, заміщення відсутніх членів тендерного комітету та вирішення інших питань оформляються письмово.
За рішенням голови тендерного комітету можуть створюватися окремі робочі групи для вирішення конкретних питань, що виникають у процесі проведення процедур закупівлі, залучатись до роботи тендерного комітету у ролі консультантів, фахівців чи експертів.
Функції спеціалістів структурних підрозділів Мінпромполітики, залучених до роботи тендерного комітету у ролі консультантів, фахівців чи експертів визначає голова тендерного комітету.
Голова тендерного комітету (за його відсутності заступник або виконуючий обов'язки голови) підписує документи, що складаються у зв'язку із проведенням процедур закупівель, відповідно до вимог Положення ( 921-2008 ).
Документи, що відповідно до законодавства повинні засвідчуватися печаткою, після підпису голови тендерного комітету завіряються з урахуванням вимог законодавства печаткою Мінпромполітики або окремою печаткою тендерного комітету (за наявності).
4. Голова, заступник голови та секретар тендерного комітету повинні отримати документ про проходження навчання (підвищення кваліфікації) у сфері закупівель у порядку, встановленому уповноваженим органом.
5. Секретар тендерного комітету призначається його головою і забезпечує ведення та оформлення протоколів засідань тендерного комітету, оперативне інформування членів тендерного комітету стосовно організаційних питань його діяльності, за дорученням голови тендерного комітету виконує іншу організаційну роботу, а також забезпечує відповідно до пункту 31 Положення ( 921-2008 ) та вимог законодавства зберігання документів щодо здійснення закупівель, дотримання вимог законодавства з питань діловодства при роботі з документами, здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
6. Якщо секретар тендерного комітету відсутній на його засіданні, то голова доручає тимчасово виконувати функції секретаря іншому члену тендерного комітету.
7. Члени тендерного комітету на його засіданнях беруть участь в обговоренні та приймають рішення щодо результатів попередньої кваліфікації, розгляду, оцінки та порівняння тендерних пропозицій, визначення переможній процедур закупівель.
8. Члени тендерного комітету мають право брати участь в усіх його засіданнях та прийнятті рішень, ознайомлюватися з усіма матеріалами щодо розгляду, оцінки та порівняння тендерних пропозицій учасників процедур закупівель, виносити питання на розгляд тендерного комітету, а також мають право на занесення своєї окремої думки до протоколів засідань тендерного комітету.
9. Члени тендерного комітету зобов'язані дотримуватися вимог законодавства у сфері закупівель, у тому числі Положення ( 921-2008 ), положення про тендерний комітет; об'єктивно та неупереджено розглядати тендерні (цінові) пропозиції учасників процедур закупівель, забезпечувати збереження конфіденційної інформації, що стосується діяльності тендерного комітету.
10. Тендерний комітет не повинен, крім випадків, коли цього вимагає рішення уповноваженого органу чи суду, розкривати інформацію:
- подання якої суперечить законодавству, не відповідає державним інтересам, комерційним інтересам сторін чи порушує принципи чесної конкуренції;
- яка стосується розгляду, оцінки та порівняння тендерних пропозицій, крім зазначеної в абзаці шостому пункту 31 Положення ( 921-2008 ) (у разі відхилення окремих або всіх тендерних пропозицій обґрунтування підстав відхилення).
Заступник Міністра В.Г.Падалко
( Склад тендерного комітету Міністерства промислової політики України з організації та проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти втратив чинність на підставі Наказу Міністерства промислової політики N 157 від 30.03.2010 )