документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент організації митного контролю

ЛИСТ
07.05.2010 N 09/1517-ЕП

Начальникам регіональних
митниць, митниць
(крім Регіональної
інформаційної, Енергетичної
регіональної митниць)

(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11.1/1.2-12.2/10491-ЕП від 19.09.20
12)

Щодо порядку митного оформлення
дипломатичних вантажів

На виконання резолюції Голови служби до доповідної записки департаменту міжнародної діяльності від 30.04.2010 N 22/1-455 інформуємо про наступне.

Компетенцію митних органів у системі органів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності визначено Законом України від 16.04.91 N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність". У відповідності до статті 9 цього Закону України Держмитслужба України здійснює митний контроль в Україні згідно з чинними законами України.

Митному контролю підлягають усі товари, що переміщуються через митний кордон України (Стаття 40 Митного кодексу України ( 92-15 ) (далі Кодекс).

Відповідно до положення Віденської Конвенції про дипломатичні зносини (стаття 36) та Віденської Конвенції про консульські зносини (стаття 50), Держава перебування, згідно з прийнятими нею законами, дозволяє ввозити та звільняє від мита, податків та пов'язаних з цим зборів, за виключенням зборів за зберігання, перевезення та подібного роду послуги:

- предмети для офіційного користування;

- предмети для особистого користування.

Митні пільги для дипломатичних представництв іноземних держав передбачені Статтею 286 Кодексу ( 92-15 ), якою встановлено наступне.

Дипломатичні представництва іноземних держав на території України за умови дотримання встановленого цим Кодексом ( 92-15 ) порядку переміщення товарів через митний кордон України можуть ввозити на митну територію України та вивозити з її митної території товари, призначені для офіційного (службового) користування представництв із звільненням від митного огляду та сплати податків і зборів, за винятком плати за митне оформлення таких товарів, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, встановленим для митних органів.

Консульським установам іноземних держав, консульським посадовим особам, включаючи главу консульської установи та консульських службовців, а також членів їхніх сімей, надаються митні пільги, передбачені цим Кодексом ( 92-15 ) для дипломатичних представництв іноземних держав або відповідного персоналу дипломатичного представництва.

Крім цього, Правилами митного контролю та митного оформлення предметів дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій, а також їх персоналу та членів сімей персоналу, які користуються на території України митними пільгами, затвердженими наказом Держмитслужби від 19.07.01 N 491 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2001 р. за N 723/5914 визначено, що:

представництво - це акредитоване в Міністерстві закордонних справ України дипломатичне представництво, консульська установа, представництво міжнародної організації, яким надано митні пільги відповідно до чинного законодавства України та міжнародних договорів України;

персонал - це акредитовані в Міністерстві закордонних справ України глави представництв та члени їх дипломатичного персоналу, консульські посадові особи (крім почесних консульських посадових осіб), члени дипломатичного персоналу міжнародних організацій, члени адміністративно-технічного та обслуговуючого персоналу, що не є громадянами України;

акредитація персоналу, членів сімей - це отримання в Міністерстві закордонних справ України дипломатичної, консульської або службової картки.

Стосовно митного контролю та митного оформлення особистих речей членів дипломатичного персоналу, зокрема, співробітників представництв міжнародних організацій інформуємо.

На підставі положень Віденської конвенції про представництво держав у їх відношеннях з міжнародними організаціями універсального характеру (1975 р.), Віденської конвенції про дипломатичні зносини (1961 р.), Віденської конвенції про консульські зносини (1963 р.) та відповідно до статті 287 Митного кодексу України ( 92-15 ) особистий багаж глави дипломатичного представництва іноземної держави, членів дипломатичного персоналу, членів їх сімей, які проживають разом з ними звільняються від митного огляду, крім випадків, визначених законодавством України. Митні пільги для інших осіб які користуються на території України митними пільгами визначені статтями 288 - 290, 292 - 295 цього кодексу.

Відповідно до вимог частини першої статті 287 Митного кодексу України ( 92-15 ) глави дипломатичного представництва іноземної держави, члени дипломатичного персоналу та члени їх сімей, які користуються на території України митними пільгами, можуть переміщувати через митний кордон України товари, призначені для особистого користування (включаючи предмети початкового облаштування) з дотриманням порядку їх переміщення, встановленого законодавством України.

Статтею 247 Митного кодексу України ( 92-15 ) визначено, що громадяни за умови дотримання законодавства України можуть переміщувати через митний кордон будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення, вивезення, а також тих щодо яких законом установлені обмеження в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до статті 96 Митного кодексу України ( 92-15 ) ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України.

Не можуть бути пропущені через митний кордон України товари:

заборонені до ввезення в Україну;

заборонені до вивезення з України;

заборонені до транзиту через митну територію України;

щодо яких не було здійснено митне оформлення;

які переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу ( 92-15 ) та інших законів України.

До переміщення через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях забороняються культурні цінності.

Статтею 9 Закону України від 13.09.01 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", зі змінами, визначено, що не підлягають пропуску через митний кордон України:

товари, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринному світу чи призвести до заподіяння шкоди довкіллю;

літературні та художні твори, поліграфічна та інша друкована продукція, кіно-, фото-, аудіо- та відеоматеріали, що пропагують війну, жорстокість, порнографію, расову, етнічну або релігійну ворожнечу, закликають до насильницького повалення конституційного ладу в Україні;

товари та особисті речі, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних установ, без наявності цих дозволів.

Серед товарів та особистих речей на переміщення громадянами через митний кордон України яких потрібні дозволи інших державних органів слід, зокрема, зазначити: будь-яку зброю, боєприпаси і вибухові речовини, наркотики і психотропні речовини, культурні цінності, друковані видання та інші носії інформації, отруйні і сильнодіючі речовини та ліки, радіоактивні матеріали, об'єкти флори і фауни, їхні частини і одержана з них продукція, високочастотні радіоелектронні пристрої.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" ( 123/96-ВР ) на територію України можуть ввозитись лікарські засоби, зареєстровані в Україні, за наявності сертифіката якості, що видається виробником.

Незареєстровані лікарські засоби можуть ввозитись на митну територію України, зокрема, для індивідуального використання громадянами.

При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою індивідуального використання громадянами в кількості, необхідній на курс лікування, подаються наступні документи:

- довідка лікаря із зазначенням діагнозу захворювання;

- рецепт на даний лікарський препарат згідно із Правилами МОЗ України, затвердженими наказом МОЗ України від 30.06.94 N 117 (підпис і особиста печатка лікаря, підпис відповідальної особи і кругла печатка лікувальної установи).

Згідно з пунктом 4.3. цих Правил митного контролю та митного оформлення предметів дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій, а також їх персоналу та членів сімей персоналу, які користуються на території України митними пільгами, затверджені наказом Держмитслужби від 19.07.01 N 491, декларування предметів, призначених для особистого користування членами дипломатичного персонал, у випадках, установлених законодавством України, здійснюється із заповненням митної декларації.

Належним чином оформлена митна декларація є підставою для зворотного вивезення (увезення) зазначених у ній предметів.

Крім цього, для отримання (відправлення) несупроводжуваного багажу, міжнародного вантажного відправлення члени дипломатичного персоналу або вповноважені ними особи подають митному органу два примірники переліку предметів, які містяться в цьому багажі або відправленні.

Відповідно до вимог статті 27 Митного кодексу України ( 92-15 ) та пункту 2.2 Правил митного контролю та митного оформлення предметів дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій, а також їх персоналу та членів сімей персоналу, які користуються на території України митними пільгами, затверджених наказом Держмитслужби від 19.07.01 N 491, у випадку, якщо предмети, призначені для особистого користування дипломатичним персоналом, підлягають контролю з боку відповідних державних органів контролю, то їх митне оформлення здійснюється після проведення контролю цими органами. Митне оформлення предметів, для переміщення яких через митний кордон України законодавством визначено надання дозвільних документів, проводиться згідно з чинним законодавством України.

Директор Департаменту організації митного контролю А.І.Сербайло

^ Наверх
наверх