документiв в базi
550558
Подiлитися 

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З АКРЕДИТАЦІЇ УКРАЇНИ

Погоджено
Рішення Ради з акредитації
06.03.2003
протокол N 1

Затверджено
Наказ НААУ
12.03.2003 N 192

Положення
про комісію з апеляцій Національного
агентства з акредитації України

1. Загальні положення

1.1. Це Положення встановлює основні правила та процедури розгляду скарг, апеляцій та спірних питань стосовно акредитації органів з оцінки відповідності (далі - ООВ) та атестації аудиторів чи інших пов'язаних з цим дій та рішень (далі - апеляція) Комісією з апеляцій (далі - Комісія) Національного агентства з акредитації України (далі - НААУ) і реалізує положення статей 6, 7 та 9 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" ( 2407-14 ).

1.2. Комісія складається з постійного та тимчасового складу. Діловодство Комісії веде секретар.

1.3. Постійна частина Комісії складається з 5 осіб. Склад постійної частини Комісії та її Голова затверджуються Радою з акредитації НААУ за поданням членів Ради. До складу постійної частини Комісії не можуть входити співробітники НААУ. Термін повноважень членів Комісії становить 3 роки.

1.4. Склад тимчасової частини Комісії формується (за потреби) за пропозиціями членів Комісії для розгляду кожної конкретної апеляції і затверджується Головою Комісії. При формуванні тимчасової частини Комісії повинна забезпечуватись незалежність її членів від конфліктуючих сторін.

Під час формування тимчасової частини Комісії повинна забезпечуватися незалежність її членів від конфліктуючих сторін.

1.5. Секретар Комісії призначається Головою НААУ із співробітників НААУ і не може бути членом Комісії.

Секретар Комісії забезпечує участь у засіданнях членів постійного та тимчасового складу Комісії та представників подавця апеляції і НААУ, готує всі необхідні для розгляду матеріали, веде протоколи засідань та оформлює рішення Комісії.

1.6. Комісія у своїй діяльності керується чинним законодавством України, у тому числі нормативно-правовими актами з питань акредитації, а також правилами та процедурами, що діють у НААУ.

1.7. Члени Комісії зобов'язані дотримуватись конфіденційності щодо отриманої під час роботи Комісії інформації.

1.8. Комісія працює на громадських засадах. Діяльність Комісії базується на засадах відкритості та гласності.

1.9. Подавець апеляції - органи з оцінки відповідності, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, підприємства незалежно від форми власності та виду діяльності, що діють в Україні, а також фізичні особи, які подають апеляцію до Комісії.

2. Порядок подання та реєстрації апеляції

2.1. До розгляду Комісії подаються апеляції стосовно акредитації ООВ та атестації аудиторів або інших пов'язаних з цим дій та рішень. Апеляції подаються за наявністю у подавця апеляції рішення НААУ або відмови у відновленні порушених прав з боку керівництва НААУ. Подання апеляції не зупиняє дії рішення, прийнятого НААУ.

2.2. Подавцем апеляції можуть бути оскаржені такі дії НААУ:

- відмова у прийнятті до розгляду заявки на акредитацію;

- прийняття рішення про відмову в акредитації;

- призупинення або припинення дії (скасування) атестата акредитації;

- порушення правил та процедури акредитації;

- порушення процедур атестації аудиторів з акредитації.

Подавцем апеляції можуть бути також оскаржені інші дії НААУ, що стосуються акредитації, якщо вони призвели до порушення його прав та інтересів.

2.3. Апеляції подаються на адресу НААУ в письмовій формі на ім'я Голови Комісії.

2.4. Термін подачі апеляції не повинен перевищувати одного місяця від дня одержання рішення НААУ або відмови у відновленні порушених прав з боку керівництва НААУ.

2.5. В апеляції має бути чітко викладена суть справи та претензії до НААУ. До апеляції повинні додаватись усі необхідні документи й матеріали, які підтверджують і пояснюють факти, що містяться в апеляції.

За потреби, Комісія може вимагати надання додаткових документів, необхідних для розгляду апеляції.

2.6. Усі апеляції, за винятком тих, що надійшли з порушенням вимог, зазначених у пп. 2.3., 2.4. цього Положення, та тих, за якими неможливо встановити авторство, підлягають обов'язковій реєстрації.

2.7. Реєстрація апеляцій здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства звернень і апеляцій громадян та юридичних осіб у НААУ, затвердженої Головою НААУ.

2.8. Розгляду не підлягають апеляції від одного і того ж подавця апеляції з одного і того ж питання, якщо вперше по апеляції було прийняте рішення.

2.9. Подавець апеляції може у будь-який час відізвати подану апеляцію. У цьому випадку розгляд апеляції зупиняється. Розгляд питання, порушеного у цій апеляції вдруге, не проводиться.

3. Порядок розгляду апеляцій

3.1. Після проведення реєстрації всі матеріали передаються на розгляд голові Комісії.

3.2. Комісія розглядає апеляцію у місячний термін від дня її надходження. Якщо в місячний термін вирішити порушені в апеляції питання неможливо, Голова Комісії встановлює додатковий термін для її розгляду. При цьому загальний термін розгляду апеляції не може перевищувати сорока п'яти днів.

3.3. Голова Комісії доручає членам Комісії попередньо розглянути й опрацювати апеляцію, а в разі потреби, підготувати пропозиції щодо формування тимчасового складу Комісії.

3.4. Голова Комісії розглядає опрацьовані матеріали та призначає дату засідання Комісії, а в разі потреби узгоджує членів тимчасового складу Комісії.

3.5. Головує на засіданні Голова Комісії.

3.6. На розгляд апеляції обов'язково запрошуються представники НААУ та подавця апеляції. Вони можуть виступати, задавати питання, давати відповіді, робити заяви, коментувати факти, що викладені в наданих документах і матеріалах.

3.7. Обговорення результатів розгляду апеляції та прийняття рішення по апеляції проводяться на засіданнях постійного складу Комісії.

3.8. Рішення Комісії є правочинним, якщо у засіданні, на якому воно приймалось, брали участь не менше ніж троє членів постійного складу Комісії.

3.9. Перед розглядом кожної апеляції члени постійного та тимчасового складу Комісії письмово декларують те, що вони не мають фінансових, корпоративних або родинних інтересів з подавцем апеляції, яка має бути розглянута.

У разі виникнення обставин, за яких член Комісії може бути визнаний як зацікавлена сторона по відношенню до конкретного подавця апеляції, то в розгляді цієї апеляції він участі не бере і засідання Комісії проходить без нього.

3.10. Рішення Комісії приймаються більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів "за " та "проти", голос Голови є вирішальним.

3.11. Рішення Комісії мають бути підписані всіма її членами, що проголосували за нього.

3.12. Якщо Комісія визнає дії НААУ, що оскаржуються, неправочинними, вона приймає рішення про обгрунтованість апеляції.

Якщо Комісія визнає дії НААУ, що оскаржуються, правочинними, вона приймає рішення про відмову у задоволенні апеляції.

3.13. Рішення Комісії доводиться до відома НААУ та подавця апеляції протягом 5 днів з дати прийняття рішення.

3.14. У разі незгоди подавця апеляції або НААУ з рішенням Комісії воно може бути оскаржене в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

3.15. Протокол засідання Комісії має чітко і коротко описувати суть апеляції, зміст усіх запитань, відповідей і виступів. Протокол засідання Комісії підписуються її Головою та Секретарем.

3.16. Протоколи засідань та рішення Комісії зберігаються в НААУ.

3.17. За рішеннями Комісії НААУ, в разі потреби, проводить коригувальні дії.

Коригувальні дії та оцінювання їх ефективності проводяться та документуються відповідно до методики НААУ N М-06.08.01 ("Коригувальні та запобіжні дії").

^ Наверх
наверх