документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
29.10.2009 N 1034

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 листопада 2009 р. за N 1115/17131

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1333 від 17.12.20
12)

Про затвердження Порядку здійснення
комплексних операцій з товарами,
що переміщуються під митним контролем
митною територією України

Відповідно до статей 63 та 156 Митного кодексу України ( 92-15 ), Законів України "Про транзит вантажів" ( 1172-14 ) (зі змінами) "Про Комплексну програму утвердження України як транзитної держави у 2002 - 2010 роках" ( 3022-14 ) і з метою створення сприятливих умов для учасників міжнародних перевезень наказую:

1. Затвердити Порядок здійснення комплексних операцій з товарами, що переміщуються під митним контролем митною територією України (далі - Порядок), що додається.

2. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) доопрацювати програмне забезпечення Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України з контролю за доставкою вантажів у митниці призначення та обліку товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання.

3. Унести до Порядку реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, затвердженого наказом Державної митної служби України від 21.11.2001 N 755, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.12.2001 за N 1036/6227, такі зміни:

3.1. В абзаці дев'ятому пункту 2.2 глави 2 Порядку слова та цифри "наказом Держмитслужби України від 14.10.2002 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів із застосуванням вантажної митної декларації", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.11.2002 за N 877/7165, зі змінами й доповненнями" замінити словами та цифрами "наказом Держмитслужби України від 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719".

3.2. Главу 4 цього Порядку доповнити пунктом 4.7 такого змісту:

"4.7. У разі завершення операції МДП відповідно до положень статей 18 і 28 Конвенції МДП і відкриття нової книжки МДП тією самою митницею, яка засвідчила завершення попередньої операції МДП, попередня книжка МДП закривається в порядку, визначеному в главі 7 цього Порядку, а відкриття нової книжки проводиться відповідно до глави 8 Порядку. Для відображення цих фактів у книжках МДП потрібно зробити відповідні записи:

у графі "Для офіційного використання" відривного листка N 1 і в графі 5 невідривного корінця N 1 книжки МДП, що відкривається, зазначається: "МДП продовжено. Попередня книжка МДП N ...";

у графі "Для офіційного використання" відривного листка N 2 і в графі 5 невідривного корінця N 2 книжки МДП, що закривається, зазначається: "МДП продовжено за книжкою МДП N ...".

Дані про закриття попередньої книжки МДП і відкриття нової книжки МДП заносяться посадовою особою митного органу до ЄАІС Держмитслужби України протягом чотирьох годин з моменту завершення оформлення цих книжок".

4. Департаменту організації митного контролю (Сербайло А.І.) і Юридичному департаменту (Бабюк В.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Начальникам регіональних митниць, митниць інформувати суб'єктів підприємницької діяльності про вимоги Порядку, у тому числі шляхом висвітлення його в засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митниць.

6. Установити, що цей наказ набирає чинності через 45 днів після його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державної митної служби України Федорова О.О.

Голова Державної митної служби України А.В.Макаренко

Погоджено:

Міністерство фінансів України Перший заступник Міністра І.І.Уманський

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
29.10.2009 N 1034

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 листопада 2009 р. за N 1115/17131

Порядок
здійснення комплексних операцій з товарами,
що переміщуються під митним
контролем митною територією України

1. Дія цього Порядку поширюється на комплексні операції з товарами, що переміщуються через митний кордон України автомобільними та залізничними транспортними засобами, в тому числі розміщеними в/на авіаційних або водних транспортних засобах, під митним контролем митною територією України підприємствами.

Дія цього Порядку не поширюється на переміщення митною територією України алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір.

2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

комплексні операції - операції з: часткового навантаження, вивантаження й перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший (у тому числі зі зміною виду транспорту); навантаження, вивантаження й перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший (у тому числі зі зміною виду транспорту); заміни тягача; усунення пошкоджень упаковки; розпакування, упакування та перепакування товарів;

транспортні засоби - будь-які засоби автомобільного та залізничного транспорту, що використовуються виключно для перевезення товарів через митний кордон України.

Інші терміни в цьому Порядку вживаються в значеннях, визначених законодавством України з питань митної справи.

3. Комплексні операції проводяться в зонах митного контролю, створених митними органами відповідно до Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1947, та розташованих:

на складах тимчасового зберігання (далі - СТЗ);

на митних ліцензійних складах (далі - МЛС);

в інших місцях, визначених митними органами відповідно до законодавства.

Комплексні операції, які проводяться за власної ініціативи власника товарів або вповноваженої ним особи, здійснюються за рахунок цих осіб.

4. Погодження на проведення комплексних операцій надається протягом однієї доби з дати надходження складеної в довільній формі письмової заяви одержувача товарів або вповноваженої ним особи чи експедитора або перевізника (далі - заява) до митного органу, у зоні діяльності якого планується проведення цих операцій шляхом вчинення начальником цього митного органу або вповноваженою ним особою на заяві такого запису:

"___________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ініціали начальника митного органу (посада,
прізвище, ініціали вповноваженої особи))

Проведення _________________________________________________________________________________________________
(вид / види / комплексних операцій)

погоджено до _____________" .
(дата)

5. Заява повинна містити таку інформацію:

причину проведення комплексних операцій (зміна умов поставки товарів; необхідність зміни транспортного засобу тощо) із зазначенням виду (видів) цих операцій;

місце проведення комплексних операцій; найменування товару та його кількість;

номер документа контролю за переміщенням товарів (далі - ДКПТ);

строк проведення комплексних операцій;

номер дозволу на право використання складського приміщення, резервуара, майданчика як СТЗ (за потреби зберігання товарів на СТЗ) або номер ліцензії на право відкриття та експлуатації МЛС відкритого (закритого) типу;

відомості про попереднього й наступного за ним перевізника (якщо останні відомі на час подання заяви) - у разі зміни транспортного засобу.

До заяви додаються копії таких документів:

ДКПТ;

товаросупровідні документи;

документи, що підтверджують повноваження особи, уповноваженої власником товарів, в тому числі на проведення комплексної операції;

6. Після надання начальником митного органу або уповноваженою ним особою погодження на проведення комплексних операцій заява й додані до неї документи передаються до підрозділу митного оформлення (далі - ПМО). Посадова особа ПМО здійснює документальну перевірку відомостей, зазначених у поданих документах, і проставляє на заяві відбиток штампа "Під митним контролем".

7. У разі відмови в наданні згоди на проведення комплексних операцій обґрунтовані причини такої відмови зазначаються начальником митного органу або вповноваженою ним особою на заяві шляхом вчинення запису про причини відмови, яка засвічується підписом начальника митного органу або вповноваженої ним особи із зазначенням посади, прізвища та ініціалів.

8. Комплексні операції проводяться під контролем митного органу. Під час проведення митного контролю митні органи самостійно визначають форму й обсяг контролю, достатні для забезпечення додержання вимог законодавства України з питань митної справи.

Комплексні операції, що проводяться з товарами, не повинні змінювати характеристик, за якими товари були класифіковані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності.

9. У разі заміни транспортного засобу на інший відомості про такий транспортний засіб вносяться до ДКПТ та її електронної копії відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби від 08.12.98 N 771, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335 (зі змінами) (далі - Положення).

Після проведення комплексних операцій посадова особа митного органу учиняє на зворотному боці ДКПТ такі записи:

"Проведено комплексну операцію з часткового навантаження товарів з одного транспортного засобу на інший зі зміною виду транспорту/без зміни виду транспорту";

"Проведено комплексну операцію з часткового вивантаження з одного транспортного засобу на інший зі зміною виду транспорту/без зміни виду транспорту";

"Проведено комплексну операцію з часткового перевантаження з одного транспортного засобу на інший зі зміною виду транспорту/без зміни виду транспорту";

"Проведено комплексну операцію з навантаження, з одного транспортного засобу на інший зі зміною виду транспорту/без зміни виду транспорту";

"Проведено комплексну операцію з вивантаження з одного транспортного засобу на інший зі зміною виду транспорту/без зміни виду транспорту";

"Проведено комплексну операцію з перевантаження з одного транспортного засобу на інший зі зміною виду транспорту/без зміни виду транспорту";

"Проведено комплексну операцію з заміни тягача";

"Проведено комплексну операцію з усунення пошкоджень упаковки";

"Проведено комплексну операцію з розпакування/упакування/ перепакування товарів".

У всіх перерахованих випадках ці записи засвідчуються посадовою особою ПМО відбитком її особистої номерної печатки.

10. У разі здійснення комплексних операцій посадова особа митного органу, у зоні діяльності якого ці операції були проведені в оперативному режимі з моменту їх завершення вносить до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС) залежно від виду операції, зокрема, інформацію про:

розміщення товару на СТЗ для зберігання/видачу товару із СТЗ;

реєстраційні номери транспортного засобу, яким товар був доставлений у митний орган, і транспортного засобу, яким здійснюватиметься подальше перевезення товару в митницю призначення; реквізити наступного перевізника;

продовження строку доставки товару в митницю призначення відповідно до Положення.

11. Митний орган здійснює облік комплексних операцій у журналі обліку комплексних операцій, який повинен містити такі графи: "Номер за порядком", "Вхідний номер заяви, дата реєстрації", "Види комплексних операцій", "Назва товару", "Кількість товару", "Одиниця виміру", "Строк проведення комплексних операцій", "Номер ДКПТ", "Відмітка про виконання комплексних операцій", "Примітки".

12. Контроль за переміщенням між митними органами України товарів, які перебувають під митним контролем, здійснюється відповідно до вимог Положення.

13. Комплексні операції в пунктах пропуску через державний кордон України проводяться в рамках надання транспортно-експедиторських послуг учасниками транспортно-експедиторської діяльності, які в установленому порядку отримали погодження щодо можливості їх проведення саме в тому пункті пропуску через державний кордон України, у межах якого ці операції будуть проводитися.

У пунктах пропуску через державний кордон України, на територіях яких проводяться комплексні операції, митні процедури здійснюються в порядку й послідовності, визначених Типовою технологічною схемою пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, та відповідними порядками здійснення митного контролю, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 N 1989 (зі змінами).

14. Підрозділи митного органу, якими здійснюватимуться митні процедури, пов'язані з проведенням комплексних операцій, визначаються начальником митного органу з урахуванням структури та специфіки роботи цього митного органу.

Директор Департаменту організації митного контролю А.І.Сербайло

^ Наверх
наверх