2008-09-17 | 2009-11-11 | 2010-06-16 | 2011-11-09 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 17 вересня 2008 р. N 1244-р
Київ
Про схвалення Інтегрованої концепції
забезпечення безпеки і правопорядку
під час підготовки та проведення в Україні
фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року
з футболу
( Назва Розпорядження в редакції Розпорядження КМ
N 1330-р від 11.11.2009 )
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ
N 1330-р від 11.11.2009
Постановою КМ
N 466 від 16.06.2010 )
1. Схвалити Інтегровану концепцію забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - Концепція), що додається. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ N 1330-р від 11.11.2009 )
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям:
забезпечити врахування положень Концепції під час розроблення щорічних комплексних планів заходів щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;
погоджувати під час планування, реконструкції та будівництва спортивних об'єктів та об'єктів інфраструктури, визначених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), проектну документацію в частині, що стосується вимог безпеки, з МВС, МНС, СБУ або їх територіальними органами, а також Управлінням державної охорони. ( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 466 від 16.06.2010 )
3. Центральним органам виконавчої влади відповідно до компетенції:
затверджувати щороку плани заходів щодо реалізації Концепції;
подавати МВС звіти про виконання зазначених планів заходів для узагальнення та подання Кабінетові Міністрів України разом з пропозиціями щодо вдосконалення та координації роботи із забезпечення безпеки та правопорядку під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
4. Рекомендувати:
органам місцевого самоврядування міст Донецька, Києва, Львова і Харкова затвердити до кінця 2008 року плани заходів щодо забезпечення безпеки та правопорядку зазначених міст; ( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ N 1330-р від 11.11.2009 )
Федерації футболу України відповідно до вимог УЄФА затвердити до кінця 2008 року концепцію забезпечення безпеки та правопорядку в офіційних місцях проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Схвалено
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 17 вересня 2008 р. N 1244-р
Інтегрована концепція
забезпечення безпеки і правопорядку
під час підготовки та проведення в Україні
фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року
з футболу
( Назва Концепції в редакції Розпорядження КМ
N 1330-р від 11.11.2009 )
Загальна частина
Проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - Чемпіонат) пов'язане з вирішенням багатьох питань, зокрема щодо забезпечення безпеки та правопорядку.
Ця Концепція спрямована на визначення комплексу організаційних заходів щодо розв'язання проблем безпеки та правопорядку, що виникають під час підготовки та проведення Чемпіонату, з урахуванням вимог УЄФА та досвіду чемпіонатів з футболу, проведених у 2004, 2006 і 2008 роках.
Визначення проблеми, на розв'язання
якої спрямована Концепція
Передбачається, що матчі Чемпіонату відвідають понад 600 тис. футбольних вболівальників з різних країн світу. У зв'язку з цим існує можливість в'їзду на територію України осіб, що відомі як порушники громадського порядку, терористи та особи, пов'язані з терористичною діяльністю. Крім того, в Україні також зареєстровано місцеві групи футбольних вболівальників, відомих як порушники громадського порядку.
Інтенсивний рух осіб і транспортних засобів через державний кордон на шляхах міжнародного залізничного, повітряного, морського та автомобільного сполучення, у тому числі з використанням індивідуального автомобільного транспорту, потребує вжиття додаткових заходів, спрямованих на забезпечення безпеки та правопорядку під час перетинання державного кордону, а також в аеропортах і на залізничному транспорті.
Під час проведення Чемпіонату в містах та поза їх межами збільшиться навантаження на систему громадського транспорту незалежно від запланованого її оновлення. Додаткові проблеми для безпеки спричинить поява великої кількості користувачів транспортних засобів, що будуть новачками в Україні і говоритимуть іноземними мовами.
Масові скупчення людей можуть створити загрозу життю та здоров'ю учасників та відвідувачів футбольних матчів, зокрема внаслідок спалаху інфекційних хвороб, виникнення пожеж та аварій на стадіонах і в громадському транспорті, а також інших надзвичайних ситуацій.
Ураховуючи масштаби Чемпіонату, не виключається можливість проведення політичних або громадянських акцій.
Перебування офіційних делегацій і гостей Чемпіонату, щодо яких здійснюється державна охорона в готелях та інших місцях проживання, також потребуватиме вжиття додаткових заходів щодо забезпечення їх безпеки.
Таким чином, під час проведення Чемпіонату можуть виникнути проблеми, пов'язані з:
порушенням громадського порядку та хуліганськими проявами з боку футбольних вболівальників;
можливістю вчинення терористичного акту;
виникненням загрози санітарному та епідемічному благополуччю населення;
можливістю вчинення злочинів проти життя, здоров'я, волі, честі та гідності, власності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, громадського порядку та моральності, а також у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів;
скоєнням дорожньо-транспортних пригод, що спричиняють затори та блокування об'єктів інфраструктури, а також залізничних аварій, аварій в аеропортах;
проведенням політичних або громадянських акцій;
виникненням надзвичайних ситуацій техногенного характеру;
недостатнім рівнем забезпечення безпеки у місцях проживання та тимчасового перебування офіційних делегацій і гостей Чемпіонату, щодо яких здійснюється державна охорона.
Основними нормативно-правовими актами, що регламентують питання забезпечення безпеки і правопорядку на стадіоні та за його межами перед, протягом і після футбольного матчу, є постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. N 2025 "Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 51, ст. 1894) та від 29 червня 2004 р. N 823 "Про затвердження Порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та безпеки під час проведення футбольних матчів" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 26, ст. 1707; 2008 р., N 66, ст. 2212), від 14 квітня 2010 р. N 357 "Про затвердження Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), від 23 липня 2008 р. N 679 "Про затвердження Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво під час організації фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО 2012" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 56, ст. 1882); крім того, зазначене питання регламентується Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), досьє-заявкою та гарантійними листами Уряду України, інших державних органів до УЄФА, переданими разом із заявкою на проведення Чемпіонату, галузевими, регіональними та міськими програмами підготовки та проведення Чемпіонату". Разом з тим зазначені нормативно-правові акти не повною мірою дають змогу забезпечити організацію і проведення Чемпіонату відповідно до європейських стандартів. ( Абзац шістнадцятий розділу "Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Концепція" із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ N 1330-р від 11.11.2009, Постановою КМ N 466 від 16.06.2010 )
Мета, основні завдання і принципи Концепції
Метою Концепції є забезпечення безпеки і правопорядку на національному і регіональному рівні у зв'язку з підготовкою та проведенням Чемпіонату, гарантуванням Урядом України безпеки і забезпечення громадського порядку, створення дружньої атмосфери для всіх відвідувачів та уболівальників, щоб вони відчували себе гостинно та безпечно, як вдома.
Основними завданнями Концепції є:
визначення повноважень суб'єктів забезпечення безпеки і правопорядку під час Чемпіонату та юридичних осіб, які надають для його проведення стадіони, інші спортивні споруди (далі - власники (орендарі) стадіонів), здійснюють перевезення пасажирів і надають послуги, пов'язані з проведенням Чемпіонату, та забезпечення їх чіткої взаємодії;
забезпечення дотримання правил безпеки і правопорядку;
забезпечення підготовки об'єктів та інфраструктури стадіонів і прилеглої до них території відповідно до вимог УЄФА;
впровадження європейських принципів щодо залучення до охорони громадського порядку на території стадіонів, їх трибунах недержавних охоронних структур та стюардів, здіснення добору і навчання представників таких структур;
запобігання та припинення хуліганських проявів, порушень громадського порядку, зокрема з використанням зброї та вибухових речовин;
запобігання людським жертвам та надзвичайним ситуаціям;
здійснення під час футбольних матчів заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізації та ліквідації їх наслідків;
розроблення власниками (орендарями) стадіонів погоджених з регіональним центром безпеки та відповідними територіальними підрозділами МНС планів реагування на можливі надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, зокрема ті, виникнення яких можливе внаслідок терористичного акту, найбільш імовірні для відповідного об'єкта, виходячи з прогнозованих даних та експертних оцінок, з розрахунками сил і засобів, які можуть залучатися до їх ліквідації;
запобігання заподіянню шкоди міжнародному іміджу держави;
забезпечення рівня безпеки відповідно до вимог УЄФА;
здійснення належного матеріально-технічного забезпечення правоохоронних та інших державних органів, які забезпечують безпеку та правопорядок;
вивчення і використання правоохоронними та іншими державними органами, які забезпечують безпеку і правопорядок, досвіду роботи відповідних органів інших держав з підготовки та проведення спортивно-масових заходів, поглиблення міжнародного співробітництва у зазначеній сфері.
Основними принципами забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення Чемпіонату є превентивність, адекватність і практичність. ( Розділ "Мета і основні завдання Концепції" в редакції Розпорядження КМ N 1330-р від 11.11.2009 )
Аналіз причин виникнення проблем та
шляхи їх розв'язання
Основними причинами виникнення проблем є:
недостатність законодавчого врегулювання питання забезпечення безпеки і правопорядку, зокрема відповідальності за вчинення правопорушень під час та у зв'язку з проведенням футбольного матчу;
недосконалість методів і форм забезпечення безпеки і правопорядку під час проведення футбольного матчу;
недостатнє матеріально-технічне забезпечення правоохоронних та інших державних органів, які забезпечують безпеку і правопорядок;
невідповідність вимогам УЄФА більшості об'єктів спортивної, транспортної, інформаційно-телекомунікаційної та соціальної інфраструктури, які повинні забезпечувати проведення Чемпіонату та прийом уболівальників, офіційних делегацій і гостей, щодо яких здійснюється державна охорона;
відсутність достатньої кількості фахівців, що володіють необхідними професійними знаннями і досвідом роботи з підготовки та проведення міжнародних спортивно-масових заходів.
З метою розв'язання проблем планується вжити заходів для удосконалення законодавства відповідно до міжурядових та міжвідомчих міжнародних договорів стосовно:
використання системи відеоспостереження на стадіонах та за їх межами;
обігу в Україні побутових піротехнічних виробів;
запобігання несанкціонованому доступу сторонніх осіб на поле для гри, проявам расизму та неадекватної поведінки, зокрема з використанням транспарантів;
визначення меж прилеглої до стадіонів території, на яку поширюється дія правил поведінки на стадіоні;
запобігання незаконному продажу квитків на футбольні матчі Чемпіонату, зокрема визначення системи їх розподілу;
забезпечення можливості проведення особистого огляду обслуговуючим персоналом стадіонів, зокрема стюардами;
запобігання відвідуванню Чемпіонату особами, які вчиняють правопорушення під час таких заходів, зокрема запровадження міжнародного обміну інформацією про зазначених осіб;
віднесення злочинів, передбачених статтею 265-1 (незаконне виготовлення ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію) Кримінального кодексу України ( 2341-14 ), до підслідності слідчих органів СБУ, а злочинів, передбачених статтею 294 (масові заворушення) Кодексу ( 2341-14 ), - підслідності міліції;
посилення відповідальності за правопорушення, вчинені під час та у зв'язку з проведенням футбольного матчу;
забезпечення безпеки і правопорядку під час проведення спортивно-масових та культурно-видовищних заходів відповідно до європейських норм.
Розв'язання проблем планується здійснити також шляхом:
здійснення запобіжних заходів, заходів контролю, управління рухом уболівальників, а також заходів реагування на протиправні дії, зокрема під час перетинання державного кордону, перебування у громадських місцях та місцях проживання, прямування до місць проведення футбольних матчів та після їх закінчення;
здійснення обміну інформацією з правоохоронними органами країн, команди яких беруть участь у Чемпіонаті;
залучення до співпраці під час Чемпіонату офіцерів зв'язку іноземних країн, Інтерполу та Європолу;
здійснення нагляду за мережами автомобільних доріг, залізничними вокзалами, автовокзалами, автостанціями та аеропортами;
визначення потенційних загроз вчинення терористичного акту;
інформування громадськості через засоби масової інформації про заходи щодо забезпечення безпеки, які здійснюватимуться під час проведення Чемпіонату, зокрема з метою інформування про вчинення правопорушення або виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій;
забезпечення взаємодії державних органів із засобами масової інформації, зокрема для інформування населення про необхідність дотримання громадського порядку і правил пожежної безпеки, а також запровадження обмежень на стадіоні в разі вчинення правопорушення;
забезпечення на стадіоні та прилеглій до нього території багатоступеневих контрольних зон за схемою: контроль зовнішньої території - контроль квитків - контроль доступу на стадіон - контроль стадіону, секторів на трибунах, місць для глядачів - контроль футбольного поля;
створення мобільних груп з представників правоохоронних органів для швидкого реагування на правопорушення та хуліганські прояви;
вжиття ДСА заходів до забезпечення чергування суддів із складу місцевих загальних судів у приймаючих містах, які будуть визначатися відповідальними за розгляд справ виключно стосовно футбольних уболівальників, які порушили правопорядок у зв'язку з проведенням матчів Чемпіонату;
забезпечення швидкого судового розгляду та прийняття відповідного рішення;
організації медичного забезпечення, зокрема надання екстреної медичної допомоги в разі виникнення надзвичайної ситуації;
створення на стадіоні та прилеглій до нього території мобільних пунктів для надання медичної допомоги з урахуванням очікуваної чисельності вболівальників, оперативної обстановки в день проведення футбольного матчу, чисельності сил і засобів правоохоронних органів, що залучаються для забезпечення безпеки і правопорядку;
вжиття необхідних профілактичних заходів для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;
модернізації транспортних засобів та шляхів сполучення, установлення знаків дорожнього сервісу та дублювання написів на таких знаках англійською мовою, забезпечення безпеки та охорони дорожнього руху;
приведення стану стадіонів у відповідність із встановленими нормами, обладнання їх сучасним устаткованням та інженерно-технічними засобами відповідно до вимог УЄФА;
акредитації осіб з обмеженими фізичними можливостями та розроблення заходів щодо забезпечення їх безпеки і створення безперешкодного доступу до стадіону і прилеглої до нього території;
забезпечення безпеки в місцях проживання офіційних делегацій і гостей Чемпіонату, щодо яких здійснюється державна охорона, із залученням недержавних охоронних структур та постійного патрулювання поблизу таких місць представниками правоохоронних органів з метою запобігання правопорушенням щодо іноземних громадян;
створення системи запобігання виникненню пожежі, іншої надзвичайної ситуації на стадіоні та прилеглій до нього території, а також ліквідації її наслідків;
розроблення та затвердження плану заходів щодо забезпечення цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, а також порядку надання медичної допомоги;
здійснення заходів щодо запобігання та протидії незаконному використанню прав інтелектуальної власності, зокрема документування фактів незаконного використання права інтелектуальної власності УЄФА;
складення реєстру потенційно небезпечних об'єктів та об'єктів підвищеної небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру;
встановлення власниками (орендарями) стадіонів систем раннього виявлення ознак надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виявлення на об'єктах, включених до зазначеного реєстру;
обмеження обсягу перевезення небезпечних хімічних речовин залізничним і автомобільним транспортом через міста, в яких проводитимуться матчі Чемпіонату;
проведення модернізації технологічних ліній та технологічного обладнання з метою виключення з технологічних процесів застосування небезпечних хімічних речовин;
проведення для представників правоохоронних та інших державних органів, які забезпечують безпеку і правопорядок, недержавних охоронних структур та обслуговуючого персоналу навчань з питань забезпечення безпеки під час підготовки та проведення масових спортивних заходів, а також вивчення іноземних мов;
здійснення заходів щодо забезпечення безпеки і правопорядку правоохоронними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами самоврядування та власниками (орендарями) стадіонів;
визначення основних методів роботи та порядку залучення правоохоронних органів, недержавних охоронних структур і обслуговуючого персоналу до забезпечення безпеки і правопорядку.
Крім того, розв'язання проблем здійснюється шляхом запровадження в Україні єдиних з Республікою Польща підходів до забезпечення безпеки і охорони громадського порядку відповідно до міжурядових і міжвідомчих міжнародних договорів.
На національному та регіональному рівні забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення Чемпіонату здійснюється заінтересованими центральними органами виконавчої влади, їх територіальними підрозділами, Донецькою, Київською, Львівською, Харківською обласними, Київською міською держадміністраціями та відповідно до законодавства виконавчими комітетами міських рад міст, в яких проводитимуться матчі Чемпіонату (далі - приймаючі міста), з урахуванням вимог до проведення Чемпіонату, встановлених УЄФА.
Діяльність зазначених органів, пов'язану із забезпеченням безпеки і правопорядку під час підготовки і проведення Чемпіонату, координує та спрямовує національний координатор з питань безпеки та громадського порядку, який у період проведення Чемпіонату за рішенням Кабінету Міністрів України додатково набуває статусу Урядового уповноваженого з питань безпеки і правопорядку під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Національний координатор з питань безпеки та громадського порядку очолює Координаційний центр безпеки Євро 2012 (далі - Координаційний центр), який утворюється Кабінетом Міністрів України як допоміжний орган для забезпечення здійснення повноважень Кабінету Міністрів України під час підготовки та проведення Чемпіонату.
До складу Координаційного центру включаються уповноважені представники Координаційного бюро з питань підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Секретаріату Кабінету Міністрів України, МВС, МНС, МОЗ, Міноборони, Мінтрансзв'язку, СБУ, Мінсім'ямолодьспорту, МЗС, МКТ, Адміністрації Держприкордонслужби, Держмитслужби, регіональні координатори з питань безпеки та громадського порядку, а також за згодою представники Управління державної охорони і Служби зовнішньої розвідки, Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, УЄФА, Федерації футболу України та уповноваженої УЄФА компанії на здійснення організаційних заходів та проведення Чемпіонату, Уповноважений Президента України з безпеки заходів з проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Для забезпечення роботи Координаційного центру на постійній основі цілодобово діють національний кол-центр (чергова частина МВС) та регіональні кол-центри (чергові частини головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, а також у приймаючих містах), Центр безпеки дорожнього руху МВС, національний футбольний інформаційний пункт МВС, оперативно-чергова служба МНС, Штаб Антитерористичного центру при СБУ, Державна служба медицини катастроф, а також утворений на період проведення Чемпіонату оперативний штаб забезпечення громадського порядку МВС, які збирають інформацію про криміногенну обстановку, проводять її аналіз, готують і подають пропозиції національному координатору з питань безпеки та громадського порядку і Координаційному центру.
Національний футбольний інформаційний пункт МВС здійснює обмін інформацією з такими пунктами у державах - членах Європейського Союзу стосовно проблемних уболівальників, готує пропозиції щодо застосування превентивних заходів та подає їх національному координатору з питань безпеки та громадського порядку для інформування відповідальної за безпеку особи на стадіоні з метою прийняття узгодженого рішення з кожного конкретного правопорушення.
Координаційний центр взаємодіє з Центром з питань безпеки та правопорядку при Президентові України, утвореним Указом Президента України від 20 березня 2008 р. N 247 для підготовки і подання Президентові України пропозицій щодо забезпечення взаємодії правоохоронних та інших державних органів, які забезпечують безпеку і правопорядок, органів виконавчої влади у сфері охорони громадського порядку та громадської безпеки, який згідно з Указом Президента України від 9 вересня 2009 р. N 726 очолює Уповноважений Президента України з безпеки заходів з проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Координаційний центр розташовується в приміщенні МВС.
Повсякденну роботу Координаційного центру забезпечує робоча група, до складу якої направляються працівники центральних органів виконавчої влади, представники яких входять до складу цього Центру, в кількості, що визначається національним координатором з питань безпеки та громадського порядку.
У разі виникнення аварії техногенного чи природного характеру скликається Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Забезпеченню безпеки та правопорядку сприяють Служба зовнішньої розвідки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська держадміністрації, органи місцевого самоврядування, не зазначені у цій Концепції як такі, що забезпечують безпеку та правопорядок.
У Донецькій, Київській, Львівській, Харківській областях та м. Києві за рішенням голів обласних та Київської міської держадміністрацій утворюються регіональні центри безпеки Євро 2012 (далі - регіональні центри), до складу яких включаються уповноважені представники головних управлінь МВС в областях і м. Києві та управлінь МВС у приймаючих містах, головних управлінь МНС в областях, регіональних органів СБУ, регіональних управлінь Адміністрації Держприкордослужби, регіональних митниць, заінтересованих структурних підрозділів обласних та Київської міської держадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад приймаючих міст, а також за згодою представники Міністерства внутрішніх справ і адміністрації приймаючих міст Республіки Польщі, УЄФА, регіональних федерацій футболу, власників (орендарів) стадіонів.
Керівник регіонального центру є регіональним координатором з питань безпеки та громадського порядку.
Діяльність регіональних центрів забезпечується регіональними кол-центрами (чергові частини головних управлінь МВС в областях і м. Києві, управлінь МВС у приймаючих містах), регіональними центрами безпеки дорожнього руху і оперативними штабами забезпечення громадського порядку головних управлінь МВС в Донецькій, Київській, Львівській, Харківській областях та м. Києві, оперативно-координаційними центрами головних управлінь МНС в областях та м. Києві, координаційними групами при регіональних органах СБУ, регіональними групами медичного забезпечення.
У разі виникнення аварії техногенного чи природного характеру скликається регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Регіональні центри розробляють і погоджують з виконавчими органами рад приймаючих міст і національним координатором з питань безпеки та громадського порядку щорічні плани заходів із забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, які затверджують відповідно голови Донецької, Київської, Львівської, Харківської обласних та Київської міської держадміністрацій.
Організацію заходів із забезпечення безпеки і правопорядку на стадіонах під час проведення тренувальних та фінальних ігор, у тренувальних центрах, фан-зонах, інших зонах для уболівальників та для проведення пов'язаних з чемпіонатом заходів, що включають прес-центр, VIP та представницькі зони разом з прилеглими територіями (далі - офіційні місця), забезпечує Федерація футболу України, яка залучає для цього власників (орендарів) стадіонів, стюардів, недержавні охоронні структури, волонтерів та інших суб'єктів, що надають послуги, пов'язані з проведенням Чемпіонату.
Федерація футболу України забезпечує відповідність споруд стадіонів установленим УЄФА вимогам до безпеки і правопорядку, зокрема подання кожним власником (орендарем) стадіону до УЄФА або уповноваженої УЄФА на здійснення організаційних заходів та проведення Чемпіонату компанії схвалений УЄФА сертифікат безпеки, підписаний керівниками відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, у кожен з двох років безпосередньо перед Чемпіонатом (сезони 2010/2011, 2011/2012 років) та відповідний сертифікат після закінчення спорудження або реконструкції стадіону.
З метою забезпечення безпеки і правопорядку в офіційних місцях з урахуванням вимог УЄФА та постанов Кабінету Міністрів України від 29 червня 2004 р. N 823 "Про затвердження Порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та безпеки під час проведення футбольних матчів" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 26, ст. 1707; 2008 р., N 66, ст. 2212), від 18 грудня 1998 р. N 2025 "Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 51, ст. 1894; 2008 р., N 66, ст. 2212) власники (орендарі) стадіонів разом з Федерацією футболу України у взаємодії з регіональною медичною групою розробляють та затверджують об'єктові плани забезпечення безпеки і правопорядку, які погоджуються з регіональними центрами, Донецькою, Київською, Львівською, Харківською обласними та Київською міською держадміністраціями і Координаційним центром.
У зазначених планах визначається відповідальна за виконання заходів особа з числа осіб, уповноважених Федерацією футболу України. ( Розділ "Аналіз причин виникнення проблем та шляхи їх розв'язання" в редакції Розпорядження КМ N 1330-р від 11.11.2009 )
Очікувані результати
Реалізація Концепції дасть змогу забезпечити безпеку та правопорядок під час проведення Чемпіонату та виконати надані УЄФА державні гарантії.
Фінансове забезпечення
Фінансування Концепції здійснюється в межах видатків на відповідний рік, передбачених для виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), з державного та місцевих бюджетів, інших джерел. ( Розділ із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 466 від 16.06.2010 )