Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
06.07.2009 N 11/5-10.10/6372-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
(Лист втратив чинність на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11.1/1.2-12.2/10785-ЕП від 26.09.2012)
Про деякі питання розміщення товарів
у митний режим переробки
на митній території України
До Державної митної служби України надходять запити підприємств щодо можливості розміщення товарів, які раніше були виготовлені на території України та повертаються на митну територію України з метою ремонту, доробки тощо, у митному режимі переробки на митній території України.
У зв'язку з цим повідомляємо наступне.
Оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України з метою виконання операцій з переробки товарів, здійснюється відповідно до Митного кодексу України ( 92-15 ) та інших законів України.
Митне оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України з метою ремонту, здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.04 N 1524 "Про порядок випуску, обігу і погашення простих векселів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товарів з метою ремонту". Так, положеннями цієї постанови передбачено, що платники податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) відповідно до режиму переробки на митній території України товарів з метою ремонту, у тому числі гарантійного, можуть за своїм рішенням надавати митним органам прості векселі на суму ввізного мита та податку на додану вартість із строком погашення, що дорівнює строку ремонту цих товарів, але не більш як 360 днів, за умови вивезення відремонтованих товарів за межі митної території України.
Також звертаємо увагу на те, що, відповідно до положень абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.04 N 1524, під терміном "ремонт" для цілей цієї постанови слід розуміти операції з усунення недоліків товарів, приведення їх у робочий стан, відновлення їх ресурсу або характеристик, що не призводять до зміни кодів таких товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з положеннями абзацу четвертого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.04 N 1524, якщо вивезення відремонтованих товарів за межі митної території України не забезпечено у встановлений строк, або ввезені з метою ремонту товари використовуються з іншою метою, підприємство, що видало вексель, зобов'язане його оплатити. Оплата здійснюється протягом п'яти календарних днів з дати закінчення установленого строку ремонту товарів чи виявлення факту їх нецільового використання.
Випуск, обіг та погашення зазначених векселів здійснюється у порядку, визначеному Законом України від 15.09.95 N 327/95-ВР "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, стягується у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.03 N 93 "Про справляння сплати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".
Стосовно положень статті 229 Митного кодексу України ( 92-15 ), повідомляємо, що згідно із Законом від 05.10.06 N 227-V Україна приєдналась без застережень до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (далі - Конвенція).
Відповідно до визначень у розділі 1 Спеціального додатка F до Конвенції, "переробка на митній території" - митний режим, відповідно до якого певні товари можуть бути ввезені на митну територію з умовним звільненням від ввізних мита та податків, виходячи з того, що такі товари призначені для виробництва, переробки або ремонту та наступного вивозу.
Рекомендованим правилом 4 Конвенції передбачено, що у переробці на митній території не повинно бути відмовлено тільки на підставі країни походження товарів, країни відправлення або країни їхнього призначення.
Крім того, згідно з положеннями пункту 2 статті 12 Конвенції, Договірна Сторона, що прийняла будь-який Спеціальний додаток або його Розділ (Розділи) вважається такою, що прийняла зобов'язання про дотримання усіх Стандартних правил, що містяться в них. Договірна Сторона, що прийняла Спеціальний додаток або його Розділ (Розділи) прийняла зобов'язання про дотримання усіх Рекомендованих правил, що містяться в них, якщо на момент прийняття, або у будь-який інший час після цього, вона не повідомила депозитарію про Рекомендоване правило (правила), щодо яких вона робить застереження, зазначаючи розбіжність між положеннями її національного законодавства та відповідним Рекомендованим правилом (правилами).
Статтею 19 Закону України від 29.06.04 N 1906-IV "Про міжнародні договори України" встановлено, що чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства.
Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
У зв'язку з цим, при митному оформленні товарів, які раніше були виготовлені на території України та повертаються на митну територію України з метою ремонту, доробки тощо, у митному режимі переробки на митній території України слід керуватись зазначеними вище нормами законодавства України.
Заступник Голови Служби П.В.Пашко