документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
01.06.2009 N 263

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 червня 2009 р. за N 561/16577

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства оборони України
N 260 від 07.06.20
18)

Про затвердження Змін до Інструкції
про порядок виплати грошового забезпечення
військовослужбовцям Збройних Сил України
та деяким іншим особам

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" наказую:

1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року N 260, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за N 638/15329, що додаються.

2. Наказ розіслати до окремої військової частини.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України Ю.І.Єхануров

Погоджено:

Міністерство праці та соціальної політики України Заступник Міністра В.М.Онищук

Затверджено
Наказ Міністра оборони
України
01.06.2009 N 263

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 червня 2009 р.за N 561/16577

Зміни
до Інструкції про порядок виплати
грошового забезпечення військовослужбовцям
Збройних Сил України та деяким іншим особам

1. Пункт 3.2 викласти в такій редакції:

"3.2. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, прийнятим на військову службу за контрактом, у тому числі із запасу (крім військовослужбовців строкової військової служби, які прийняті на військову службу за контрактом), оклади за військовими званнями виплачуються з дня зарахування до списків особового складу військової частини.

Особам офіцерського складу, призваним на військову службу за призовом із запасу, оклади за військовими званнями виплачуються з дня відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату.".

2. Пункт 4.3 викласти в такій редакції:

"4.3. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, призначеним на посади, за якими встановлені посадові оклади від мінімуму до максимуму, конкретні розміри посадових окладів установлюються або змінюються (підвищуються або знижуються) у межах зазначених розмірів наказом командира військової частини (командирам військових частин - наказами вищих командирів /начальників/) на підставі результатів щорічного оцінювання військовослужбовців.

Посадовий оклад установлюється залежно від загальної оцінки, отриманої за оцінними критеріями. Тим, які отримали загальну оцінку:

"відмінно" або "добре", - максимальний посадовий оклад за посадою;

"задовільно", - середній посадовий оклад, визначений у межах розмірів за посадою. При цьому розмір посадового окладу округлюється до однієї гривні в більший бік;

"незадовільно", - мінімальний посадовий оклад за посадою.

Виплата посадових окладів здійснюється з місяця, наступного за місяцем, в якому прямий командир (начальник) військовослужбовця підписав висновок за результатами оцінювання.

Накази про встановлення посадових окладів військовослужбовцям на підставі результатів щорічного оцінювання видаються в тому місяці, в якому прямий командир (начальник) військовослужбовця підписав зазначений висновок.

Військовослужбовцям, які були призначені на посади в період між проведенням щорічних оцінювань, якщо вони вибули до нового місця служби більше ніж за три місяці до кінця навчального року, посадові оклади встановлюються на підставі результатів останнього щорічного оцінювання.

Військовослужбовцям, які були призначені на посади в період між проведенням щорічних оцінювань, якщо вони вибули до нового місця служби менше ніж за три місяці до кінця навчального року, посадові оклади встановлюються на підставі результатів щорічного оцінювання, проведеного за поточний рік за попереднім місцем служби.

Військовослужбовцям, які вперше призначені на посади, на період до першого оцінювання посадові оклади в межах від мінімуму до максимуму встановлюються за рішенням командира військової частини залежно від складності та обсягу роботи.

Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що не підлягали щорічному оцінюванню, посадові оклади встановлюються:

тим, які на час складання щорічної оцінної картки перебували в розпорядженні, із дня вступу до виконання обов'язків за посадою (з урахуванням розділу VII цієї Інструкції) та до наступного щорічного оцінювання - на підставі результатів останнього щорічного оцінювання;

військовослужбовцям-жінкам, які прибули з відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, а також які перебувають на службі менше року після повернення з відпустки для догляду за дитиною, із дня вступу до виконання обов'язків за посадою (з урахуванням розділу VII цієї Інструкції) до наступного щорічного оцінювання - у межах від мінімуму до максимуму за рішенням командира військової частини залежно від складності та обсягу роботи;

випускникам військових навчальних закладів (ад'юнктури, докторантури) з числа осіб офіцерського складу з дня вступу до виконання обов'язків за посадою (з урахуванням розділу VII цієї Інструкції) та до першого щорічного оцінювання - у межах від мінімуму до максимуму за рішенням командира військової частини залежно від складності та обсягу роботи;

випускникам військових навчальних закладів, які під час навчання не мали офіцерських звань, із дня вступу до виконання обов'язків за посадою (з урахуванням розділу VII цієї Інструкції) та до першого щорічного оцінювання - максимальні посадові оклади за цією посадою;

військовослужбовцям, які були направлені до іноземних держав для проходження служби і навчання, із дня вступу до виконання обов'язків за посадою (з урахуванням розділу VII цієї Інструкції) та до першого щорічного оцінювання після прибуття з-за кордону - у межах від мінімуму до максимуму за рішенням командира військової частини залежно від складності та обсягу роботи;

військовослужбовцям, прийнятим (призваним) на військову службу за контрактом (за призовом), із дня вступу до виконання обов'язків за посадою (з урахуванням розділу VII цієї Інструкції) та до першого щорічного оцінювання - максимальні посадові оклади за цією посадою.".

3. Пункт 4.6 викласти в такій редакції:

"4.6. Особам офіцерського складу, прийнятим на військову службу за контрактом із запасу, з дня зарахування до списків особового складу військової частини та до дня вступу до виконання обов'язків за посадою, на яку вони призначені, виплачується мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу" (з урахуванням пункту 9.1 цієї Інструкції).

Особам офіцерського складу, призваним на військову службу за призовом із запасу, з дня відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату та до дня вступу до виконання обов'язків за посадою, на яку вони призначені, виплачується мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу" (з урахуванням пункту 9.1 цієї Інструкції).".

4. Розділ VII викласти в такій редакції:

"VII. Правила виплати посадових окладів військовослужбовцям за час тимчасового виконання обов'язків за посадою

7.1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (крім зазначених у пунктах 7.10 і 7.11 цієї Інструкції), допущеним установленим порядком наказом командира (начальника) до тимчасового виконання обов'язків за вакантною посадою строком до шести місяців або до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою строком до чотирьох місяців у тій самій військовій частині, за час виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням пункту 7.3 цієї Інструкції).

Строк тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами не обмежується, якщо ці посади займають:

військовослужбовці, призначені на посади у складі військових підрозділів, що направляються за кордон, а також направлені на навчання (підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації) за кордон строком до одного року без виключення зі списків особового складу військових частин, з яких вони вибули;

військовослужбовці, що перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку - за медичними показниками).

7.2. Строк тимчасового виконання обов'язків за посадою обчислюється з дня, з якого військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання командиром військової частини наказу про його допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадою, і до дня звільнення з посади включно. До цього строку не зараховуються періоди перебування у відпустці, службовому відрядженні (якщо воно не пов'язане з виконанням обов'язків за посадою, що тимчасово виконується), на навчанні, лікуванні або у відпустці для лікування у зв'язку із хворобою.

7.3. Посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) за час тимчасового виконання обов'язків за посадами виплачуються з дотриманням таких умов:

7.3.1. Військовослужбовцю, допущеному до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою, оклад за цією посадою виплачується, якщо військовослужбовець, який постійно займає посаду, а також його заступники і помічники-військовослужбовці незалежно від їх функціональних обов'язків тимчасово вибули з військової частини або в установленому порядку звільнені від службових обов'язків.

7.3.2. Військовослужбовцям, які обіймають посади начальників штабів військових частин і підрозділів, заступникам і помічникам командирів і начальників усіх найменувань незалежно від їх функціональних обов'язків, у разі тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами безпосередніх командирів і начальників виплачуються оклади за основними посадами. У разі тимчасового виконання зазначеними військовослужбовцями обов'язків за вакантними посадами безпосередніх командирів і начальників виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються, на загальних підставах.

7.3.3. У разі тимчасового виконання військовослужбовцем обов'язків за посадою, за якою встановлений оклад у розмірі від мінімуму до максимуму, оклад за цією посадою виплачується в розмірі, установленому наказом командира військової частини залежно від складності та обсягу роботи, але не нижче розміру раніше встановленого окладу за займаною штатною посадою.

7.3.4. Особам старшинського складу з числа прапорщиків (мічманів), допущеним установленим порядком до тимчасового виконання обов'язків за штатними посадами прапорщиків (мічманів), виплачуються посадові оклади за посадами, що тимчасово виконуються, а допущеним до тимчасового виконання обов'язків за штатними посадами молодших офіцерів, - мінімальні посадові оклади, передбачені в штатах для осіб молодшого офіцерського складу на цих посадах, але не нижче розмірів посадових окладів, установлених для них за займаною штатною посадою.

7.3.5. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (крім зазначених у підпункті 7.3.4 цієї Інструкції), допущеним установленим порядком до тимчасового виконання обов'язків за іншими посадами, передбаченими для рядового, сержантського і старшинського складу (крім посад, за якими передбачені військові звання прапорщиків (мічманів)), виплачуються посадові оклади за посадами, що тимчасово виконуються.

7.4. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять строкову військову службу, допущеним установленим порядком до тимчасового виконання обов'язків за іншими посадами, передбаченими для рядового, сержантського і старшинського складу (крім посад, за якими передбачені військові звання прапорщиків (мічманів)), посадові оклади виплачуються за посадами, що тимчасово виконуються, у розмірах, установлених для військовослужбовців строкової військової служби.

7.5. За періоди перебування військовослужбовців, допущених до тимчасового виконання обов'язків за посадами, у відпустці зі збереженням грошового забезпечення, службовому відрядженні (якщо воно не пов'язане з виконанням обов'язків за посадою, що тимчасово виконується), на навчанні, лікуванні або у відпустці для лікування у зв'язку із хворобою виплачуються оклади за основними посадами.

7.6. Різниця в окладах за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, виплачується за минулий місяць (місяці) одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць, а військовослужбовцям, відрядженим до нового місця служби (навчання) або звільненим з військової служби, - під час вибуття з військової частини.

7.7. Військовослужбовцям, крім зазначених у пунктах 7.8 і 7.10 цієї Інструкції, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами в іншій військовій частині, оклади за посадами, що тимчасово виконуються, не виплачуються.

7.8. Особам офіцерського складу, які займають посади лікарів, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами лікарів в іншій військовій частині, оклади за посадами, що тимчасово виконуються, виплачуються в порядку, установленому пунктами 7.2, 7.3 і 7.6 цієї Інструкції.

7.9. Військовослужбовцям, призначеним на вакантні посади з більшими окладами, які вони тимчасово виконували, оклади за цими посадами виплачуються з того дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадою.

7.10. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які перебувають у розпорядженні, допущеним наказом відповідного командира (начальника), у розпорядженні якого вони перебувають, до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами за їх спеціальністю, за час фактичного виконання обов'язків за цими посадами, але не більше ніж за два місяці, виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням підпунктів 7.3.3 та 9.5.6 цієї Інструкції).

У такому самому порядку виплачуються оклади військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні, допущеним в інтересах бойової підготовки до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами за їх спеціальністю наказом командира військової частини, у якій військовослужбовці проходили службу до звільнення з посади і продовжують перебувати після зарахування у розпорядження.

7.11. Військовослужбовцям, допущеним у період перебування у розпорядженні до тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами, посадові оклади за невакантними посадами, що тимчасово виконуються, не виплачуються.".

5. Пункт 8.4 викласти в такій редакції:

"8.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, призначеним у зв'язку з переходом військової частини на новий штат на посади рядового, сержантського і старшинського складу, оклади за цими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення, але не раніше дня оголошення в наказі командира військової частини про перехід на новий штат і дня одержання військовою частиною нового штату.".

6. Пункт 9.1 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Військовослужбовцям, які відсторонені від посад та у зв'язку з цим зараховані у розпорядження відповідного командира (начальника), грошове забезпечення виплачується в порядку, визначеному пунктом 11.2 цієї Інструкції.".

7. Підпункт 9.5.6 викласти в такій редакції:

"9.5.6. На вакантних посадах, до яких військовослужбовці тимчасово допускалися (пункт 7.10 цієї Інструкції), - із дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення з посади включно, але не більше ніж за два місяці.".

8. Розділ X викласти в такій редакції:

"X. Правила виплати грошового забезпечення військовослужбовцям за час хвороби

10.1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, у тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні, та тим, хто на день вибуття на лікування звільнений від посад, за весь період звільнення від виконання службових обов'язків у зв'язку з хворобою, безперервного перебування на лікуванні в лікувальних закладах та у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії, але не більше чотирьох місяців з дня вибуття з військової частини (крім випадків, коли законодавством України передбачені більш тривалі терміни перебування на лікуванні), виплачується грошове забезпечення за останніми штатними посадами, які вони займали.

Грошове забезпечення у цьому разі обчислюється виходячи з окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення).

10.2. Грошове забезпечення військовослужбовцям, зазначеним у пункті 10.1 цієї Інструкції, після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні й у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою виплачується, якщо таке перебування передбачене законодавством та продовжене рішенням командира з'єднання, керівника органу військового управління вищого рівня на підставі висновку лікувального закладу (військово-лікарської комісії).

10.3. Військовослужбовцям строкової військової служби, які перебувають на лікуванні в лікувальних закладах чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою, посадові оклади виплачуються за весь період перебування на лікуванні та у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою.

10.4. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), на яких у період їх перебування на лікуванні чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою надійшли накази про звільнення з військової служби, грошове забезпечення виплачується в порядку, передбаченому пунктом 37.2 цієї Інструкції.".

9. Пункт 13.2 після слів "в календарному обчисленні періоди" доповнити словами "(без урахування часу відбування такого покарання, як арешт /крім випадків, передбачених статтею 55 Кримінально-виконавчого кодексу України/ ( 1129-15 ), а також часу самовільного залишення військової частини або місця служби на строк понад 10 діб незалежно від причини залишення).".

10. Пункт 13.3 викласти в такій редакції:

"13.3. Під час обчислення вислуги років для виплати військовослужбовцям надбавки за вислугу років днем початку служби вважається:

для військовослужбовців строкової військової служби: день прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину - до 21 травня 2006 року; день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату - з 21 травня 2006 року;

для військовозобов'язаних і жінок: день від'їзду до місця служби, зазначений у розпорядженні, виданому військовим комісаріатом, - до 9 серпня 1999 року (після цієї дати - у порядку, зазначеному в абзаці шостому цього пункту);

для осіб офіцерського складу, прийнятих (призваних) із запасу: день прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину - до 21 травня 2006 року (після цієї дати для прийнятих на військову службу за контрактом - у порядку, зазначеному в абзаці шостому цього пункту);

для осіб офіцерського складу, призваних із запасу після 17 грудня 2008 року, - день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату;

для громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, - день зарахування до списків особового складу військової частини (військового закладу, установи тощо);

для курсантів військових навчальних закладів з числа громадян, які не проходили військову службу, та військовозобов'язаних - день призначення на посаду курсанта військового навчального закладу.

Закінченням проходження військової служби вважається день, з якого наказом командира військової частини військовослужбовець виключений зі списків особового складу військової частини.

Військовослужбовцям, призваним або прийнятим на військову службу із запасу, вислуга років обчислюється з урахуванням попередньої служби, обчисленої відповідно до підпунктів 13.2.1 - 13.2.9 цієї Інструкції.".

11. Пункт 13.9 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Про періоди, які не зараховуються до вислуги років військовослужбовців для виплати їм відсоткової надбавки за вислугу років (пункт 13.2 цієї Інструкції), оголошується в наказі командира військової частини та здійснюються записи до особової справи. Витяги із зазначених наказів командирів військових частин долучаються до особових справ військовослужбовців.".

12. У пункті 34.1 число "15.3" замінити числом "15.2".

13. Пункт 34.2 викласти в такій редакції:

"34.2. Вагітним військовослужбовцям-жінкам, які відповідно до медичного висновку до вибуття їх у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, призначені на рівнозначні (у тому числі з меншим обсягом роботи) і нижчі посади за станом здоров'я, зберігається виплата грошового забезпечення за попередньою посадою, але не більше ніж до дня прибуття з відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.".

14. Пункт 37.1 доповнити новим підпунктом 37.1.4 такого змісту:

"37.1.4. Особам офіцерського складу та особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, позбавленим військового звання:

за вироком суду - до дня, зазначеного у вироку суду про початок строку відбування покарання, включно;

у порядку дисциплінарного стягнення - до дня підписання відповідного наказу про позбавлення військового звання, а якщо законодавством установлено строки здавання посади - до дня виключення зі списків особового складу включно, але не пізніше дня затвердження акта про здавання і прийняття посади включно. При цьому з дня підписання наказу про позбавлення військового звання здійснюється виплата тільки мінімального посадового окладу за посадою та надбавки за вислугу років, але не більше встановленого законодавством терміну здавання посади".

15. В абзацах п'ятих пунктів 37.5, 37.6, 37.9 та 37.10 число "25" замінити числом "20".

16. В абзацах четвертих пунктів 37.6 та 37.10 числа і слово "20 до 25" замінити числами і словом "15 до 20".

Заступник Міністра оборони України І.Л.Монтрезор

^ Наверх
наверх