КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 липня 1995 р. N 480
Київ
Про невідкладні заходи стабілізації економічного
та фінансового стану Державної судноплавної компанії
"Чорноморське морське пароплавство"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 718 від 07.09.95 )
З метою подальшого розвитку морського і річкового транспорту Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити план невідкладних заходів стабілізації економічного та фінансового стану Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство", що додається.
2. Визнати за необхідне звернутися до Верховної Ради України з клопотанням про вирішення питань, що належать до її компетенції, з метою поліпшення фінансового стану Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство".
3. Міністерству транспорту створити у двотижневий термін раду підприємства, на яку покласти термінову підготовку і вжиття дієвих заходів для поліпшення роботи зазначеної компанії, та внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо створення наглядової ради компанії.
Покласти на президента компанії Коваля О.В. персональну відповідальність за виконання заходів щодо виведення пароплавства з кризового стану.
4. Державній судноплавній компанії "Чорноморське морське пароплавство":
до 1 жовтня ц. р. забезпечити підвищення валютної ефективності перевезень на 10-15 відсотків за рахунок поліпшення фрахтової роботи, зменшення витрат у валюті та непродуктивних простоїв, досягнення економії палива та зниження витрат на матеріально-технічне забезпечення;
до 1 серпня ц. р. подати до Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і Міністерства транспорту всі чинні контракти в галузі зовнішньоекономічної діяльності на суму понад 100 тис. доларів США, укладені колишніми Чорноморським морським пароплавством і концерном "Бласко", а також компанією, перекладені українською мовою.
Надалі аналогічні контракти, які укладатимуться компанією, подаватимуться Міністерству транспорту у двотижневий термін.
5. Міністерству транспорту разом з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків та Міністерством економіки до 1 вересня 1995 р. створити державне агентство "Укрфрахт" для надання послуг щодо фрахтування та агентування суден українських судновласників, у тому числі за кордоном.
6. Міністерству транспорту разом з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків, Міністерством промисловості, Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, іншими міністерствами і відомствами, підприємства яких здійснюють експортно-імпортні операції, розробити та затвердити починаючи з IV кварталу ц. р. індикативні місячні плани перевезень експортно-імпортних вантажів державним торговельним флотом.
7. Міністерству транспорту за участю Фонду державного майна створити державну структуру з організації продажу та купівлі морських і річкових суден, надавши їй відповідні повноваження згідно з чинним законодавством.
8. Міністерству транспорту, Міністерству фінансів, Міністерству економіки разом з Міністерством юстиції розглянути в місячний термін питання про створення фонду розвитку і реконструкції морського транспорту та подати узгоджені пропозиції до Кабінету Міністрів України.
9. Міністерству транспорту разом з Міністерством закордонних справ, Міністерством фінансів, Міністерством економіки опрацювати з відповідними органами державного управління Російської Федерації питання щодо врегулювання заборгованості зовнішньоторговельних та інших підприємств і організацій Росії підприємствам морського і річкового транспорту України.
10. Міністерству фінансів, Міністерству транспорту, Міністерству економіки, Міністерству юстиції разом з Національним банком внести зміни в нормативні та методичні документи з обліку руху та контролю за використанням валютних коштів на морському і річковому транспорті, в тому числі бухгалтерського обліку руху валютних коштів у доларах США, і забезпечити інкасацію фрахту за кордоном та цільове резервування частини валютних надходжень українськими судновласниками на платежі за експлуатаційними витратами суден у закордонному плаванні.
11. Просити Національний банк:
разом із Державним експортно-імпортним банком і Промисловим інвестиційним банком розглянути питання щодо надання Державній судноплавній компанії "Чорноморське морське пароплавство" кредитних ліній для проведення розрахунків з кредиторами;
за погодженням з Державним експортно-імпортним банком, Міністерством фінансів, Міністерством транспорту забезпечити внесення в ліцензію Національного банку від 2 червня 1995 р. N 30, видану компанії, відповідних доповнень щодо запровадження механізму розрахунків пароплавства, спрямованого на забезпечення:
інкасації понаднормативних залишків коштів, що надійшли на користь Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство", через кореспондентські рахунки Державного експортно-імпортного банку;
постійного звіту компанії про рух зазначених коштів перед Національним банком, Державним експортно-імпортним банком, Міністерством фінансів;
контролю за рухом цих коштів з боку Національного банку і Державного експортно-імпортного банку.
12. Міністерству фінансів забезпечити можливість Державній судноплавній компанії "Чорноморське морське пароплавство" виконання операцій по її розрахункових рахунках.
13. Міністерству транспорту разом із Міністерством закордонних справ, іншими заінтересованими міністерствами і відомствами протягом поточного року вивчити питання щодо можливості запобігання затриманню суден, що належать державі, а також розробити типовий проект двосторонньої угоди з цього питання.
14. Міністерству транспорту затвердити до 15 липня 1995 р. розміри зборів і плати за послуги, що надаються суднам в морських і річкових портах України.
15. Міністерству транспорту, Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків, Міністерству фінансів разом із заінтересованими міністерствами і відомствами за підсумками роботи першого півріччя поточного року розглянути питання про результати діяльності пароплавств, судноплавних компаній, підприємств і організацій морського і річкового транспорту і до 15 вересня ц. р. внести пропозиції Кабінетові Міністрів України.
16. Міністерству транспорту разом з Державною судноплавною компанією "Чорноморське морське пароплавство" розробити в двотижневий термін концепцію діяльності пасажирського флоту з урахуванням потреб держави.
17. Міністерству транспорту в двотижневий термін дати оцінку діяльності керівних осіб Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство", внаслідок якої пароплавству було завдано шкоди, та вжити відповідних заходів.
18. Міністерству транспорту про виконання цієї постанови інформувати Кабінет Міністрів України.
19. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Кінаха А.К. ( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 718 від 07.09.95 )
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУК
Міністр
Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 липня 1995 р. N 480
План
невідкладних заходів стабілізації економічного
та фінансового стану Державної судноплавної компанії
"Чорноморське морське пароплавство"
1. Таємно.
2. Таємно.
3. Таємно.
4. Визначити наслідки передачі компанією "Чорноморське морське пароплавство" (далі - Компанія) в 1993 році функцій контролю та нагляду за контейнерним парком пароплавства від компанії "Трансглоб" в компанію "Маритайм-Партнер" та вжити заходів до повернення і збереження контейнерного парку.
Мінтранс,
МЗЕЗ.
Протягом місяця.
5. Таємно.
6. Внести пропозиції щодо вилучення із відання Компанії теплоходів "Академік С. Корольов" та "Космонавт Ю. Гагарін" і подальшого їх використання.
Мінтранс,
Фонд державного майна,
Міноборони, інші
заінтересовані міністерства
і відомства.
Протягом двох тижнів.
7. Таємно.
8. Забезпечити передачу з відання Компанії Іллічівському морському торговельному порту нафтосміттєзбирачів НМС-23 та НМС-28, об'єкта "Альбатрос-2" з усією його інфраструктурою (спальний корпус, об'єкт пересувної групи зв'язку, будівля плавбудзагону-1, котельня, оздоровчий дитячий центр "Альбатрос", свердловина, центральний розподільчий пункт тощо).
Мінтранс.
Протягом місяця.
9. Таємно.
10. Таємно.
11. Вирішити питання доцільності подальшого використання танкерів "Білопілля" та "Балажари".
Мінтранс.
Протягом місяця.
12. Провести інвентаризацію майна Компанії та перевірити стан справ на спільних підприємствах, створених колишніми Чорноморським морським пароплавством і концерном "Бласко", та прийняти рішення щодо подальшої їх діяльності.
Мінтранс,
Мінфін,
МЗЕЗ,
із залученням СБУ.
Протягом місяця.
13. Скласти графік та вжити заходи до звільнення суден, затриманих в іноземних портах.
Мінтранс,
МЗС,
МЗЕЗ,
Компанія.
До 5 липня 1995 року.
14. Розробити план оновлення складу суден та скласти графік фінансування будівництва суден з визначенням його джерел.
Мінтранс, Компанія.
До 5 липня 1995 року.
15. Розробити на період до 1997 року графіки ремонту суден пароплавства на вітчизняних судноремонтних підприємствах, опрацювати механізм розрахунків між підприємствами галузі.
Мінтранс, Компанія.
До 1 жовтня 1995 року.
16. З урахуванням пропозицій Компанії вжити заходів до поповнення флоту пароплавства суднами для перевезення навалювальних вантажів.
Мінтранс.
17. Вивчити доцільність та можливість побудови на суднобудівних підприємствах України суден для перевезення продовольчих вантажів (судна-рефрижератори), суден для транспортування колісної техніки (РО-РО) і суден багатоцільового призначення та прийняти рішення з цього питання.
Мінтранс,
Мінмашпром.
Протягом місяця.