2009-03-06 | 2009-03-19 | 2009-04-02 | 2009-05-21 | 2009-07-09 | 2009-11-27 | 2009-12-24 | 2010-12-30 |
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
06.03.2009 N 124/1179
Про бюджет міста Києва на 2009 рік
Відповідно до статей 23, 76, 78 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", враховуючи розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06.02.2009 N 130 "Про схвалення проекту рішення Київської міської ради "Про бюджет міста Києва на 2009 рік", Київська міська рада вирішила:
1. Затвердити:
1.1. Загальний обсяг надходжень міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 19 403 986,9 тис.грн., в тому числі субвенцій з Державного бюджету України на 2009 рік 1671918,3 тис.грн., з них:
(Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 133/1189 від 19.03.2009)
1.1.1. На виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі - 769621,5 тис.грн.
1.1.2. На надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот в сумі 348358,5 тис.грн., за рахунок яких надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України "Про захист рослин"; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; дітям війни.
1.1.3. На надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 155,4 тис.грн., за рахунок яких надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України "Про захист рослин"; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України "Про бібліотеки та бібліотечну справу", абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, а також компенсації особам, які згідно із статтею 43 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення.
1.1.4. На надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 66273,9 тис.грн., за рахунок яких надаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці, а також здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
1.1.5. На виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" - 2821,9 тис.грн.
1.1.6. На здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту", педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" - 11309,7 тис.грн.
1.1.7. На фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення), районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги" - 1407,4 тис.грн.
1.1.8. На погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла в зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, - 471970,0 тис.грн.
1.2. Обсяг доходів загального фонду міського бюджету міста Києва у сумі 14071668,2 тис.грн. та обсяг надходжень спеціального фонду міського бюджету міста Києва - 4157101,7 тис.грн., у тому числі бюджету розвитку - 2189547,1 тис.грн. (додаток 1).
2. Затвердити загальний обсяг витрат міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 18228769,9 тис.грн. з урахуванням субвенцій, з них видатків загального фонду міського бюджету міста у сумі 14054655,1 тис.грн., видатків спеціального фонду бюджету - 4159151,7 тис.грн. за функціональною класифікацією (додаток 2) та бюджетних призначень головним розпорядникам коштів міського бюджету (додаток 3).
3. Установити оборотну касову готівку міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 2200,0 тис.грн.
4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4) на 2009 рік:
4.1. Розрахунковий обсяг доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, - 1736874,4 тис.грн.
4.2. Кошти, що передаються з міського бюджету міста Києва до Державного бюджету України, - 7420698,9 тис.грн.
4.3. Субвенції з місцевого бюджету до Державного бюджету України:
4.3.1. На виконання:
4.3.1.1. Програми зміцнення законності, посилення боротьби зі злочинністю у м. Києві на 2007 - 2011 роки - 48798,2 тис.грн.
4.3.1.2. Міської програми забезпечення пожежної безпеки у м. Києві на 2003 - 2010 роки - 1042,1 тис.грн.
4.3.1.3. Програми поліпшення організації підготовки громадян до військової служби, приписки, призову на строкову військову службу та військову службу за контрактом на 2005 - 2010 роки - 100,0 тис.грн.
4.3.1.4. Міської програми сприяння в забезпеченні діяльності судів загальної юрисдикції та інших судових органів у місті Києві на 2008 - 2010 роки "Столичним судам - європейський рівень" - 7547,6 тис.грн.
4.3.2. На фінансування Програми інформування громадськості та розміщення соціальної реклами з питань оподаткування та діяльності органів Державної податкової адміністрації міста Києва на 2007 - 2009 роки, в першу чергу по платежах, що надходять до бюджету міста Києва, - 1733,8 тис.грн.
4.3.3. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на виконання Програми приватизації майна територіальної громади міста Києва на 2007 - 2010 роки Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву) - 800,0 тис.грн.
4.3.4. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на реконструкцію з надбудовою частини адміністративного будинку Прокуратури міста Києва по вул. Предславинській, 45/9) - 2000,0 тис.грн.
4.3.5. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на прибудову спортзалу приймальника-розподільника для неповнолітніх у Бондарському пров., 14) - 518,3 тис.грн.
4.3.6. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на реконструкцію адмінбудівлі під гуртожиток на вул. Хорива, 22) - 100,0 тис.грн.
4.3.7. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на будівництво адмінбудинку РУ ГУ МВС Деснянського району на вул. Закревського) - 5229,9 тис.грн.
4.4. Субвенції з міського бюджету міста Києва районним у місті Києві бюджетам (за рахунок субвенції з Державного бюджету України):
4.4.1. На здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту", педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" - 1654,7 тис.грн.
4.4.2. На фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення) районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги" - 1407,4 тис.грн.
4.5. Субвенції з міського бюджету міста Києва районним у м. Києві бюджетам:
4.5.1. На виконання міської комплексної програми "Турбота" - 14676,0 тис.грн.
4.6. Субвенції з міського бюджету міста Києва в частині виконання Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік місцевому бюджету:
4.6.1. Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області на:
4.6.1.1. Будівництво автодоріг в с. Романків Обухівського району в сумі 700,0 тис.грн.
4.6.1.2. Капітальний ремонт та нове будівництво автодоріг в с. Креничі Обухівського району в сумі 1000,0 тис.грн.
4.6.1.3. Капітальний ремонт та нове будівництво автодоріг в с. Підгірці Обухівського району в сумі 252,7 тис.грн.
4.6.1.4. Водопостачання с. Романків Обухівського району в сумі 276,8 тис.грн.
4.6.2. Ходосіївської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на капітальний ремонт та нове будівництво автошляхів у с. Ходосівка Києво-Святошинського району в сумі 1252,9 тис.грн.
4.7. На розвиток міжрегіональних зв'язків у сумі 1000,0 тис.грн.
5. Установити обсяг повернення кредитів, які надано молодим сім'ям у попередні роки для будівництва житла, до міського бюджету міста Києва у сумі 2050,0 тис.грн. (додаток 5).
6. Затвердити профіцит загального фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 17013,1 тис.грн. (додаток 6), пов'язаний з поверненням позики Міжнародному банку реконструкції та розвитку.
7. Установити обсяг резервного фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 2903,3 тис.грн.
8. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік за їх економічною структурою:
оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110); нарахування на заробітну плату (код 1120); придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 1132); забезпечення продуктами харчування (код 1133); оплата комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160); виплата процентів за боргом (код 1200); трансферти населенню (код 1340); трансферти місцевим бюджетам (код 1320).
Визначити захищеними видатками бюджету міста Києва на 2009 рік видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами I - IV рівнів акредитації; заходи, пов'язані з підготовкою і проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.
9. Затвердити в складі видатків бюджету міста Києва кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 2537077,4 тис.грн. (додаток 7). Тимчасово припинити підготовку проектів нових регіональних цільових програм або внесення змін до діючих цільових програм, що потребують додаткового фінансування з бюджету міста Києва.
10. Установити на 31 грудня 2009 року граничний обсяг боргу міста Києва в сумі 5438885,2 тис.грн.
11. Установити, що фінансування загальноміських видатків здійснюється через головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва шляхом передачі їм відповідних бюджетних призначень та субвенцій районним у місті Києві бюджетам.
12. Установити, що до надходжень фінансування міського бюджету міста Києва на 2009 рік належать:
12.1. Повернення коштів з депозитів або пред'явлення цінних паперів, що використовуються для управління ліквідністю.
12.2. Зміна обсягів готівкових коштів міського бюджету міста Києва.
13. Затвердити на 2009 рік нормативи відрахувань від загальнодержавних податків до районних у місті Києві бюджетів:
у відсотках
Назва району | Податок з доходів фізичних осіб | Плата за землю |
1 | 2 | 3 |
Голосіївський | 3,5 | 50,0 |
Дарницький | 37,1 | 45,0 |
Деснянський | 94,1 | 70,0 |
Дніпровський | 38,3 | 75,0 |
Оболонський | 19,6 | 50,0 |
Печерський | 2,1 | 10,0 |
Подільський | 12,0 | 55,0 |
Святошинський | 29,2 | 50,0 |
Солом'янський | 8,7 | 50,0 |
Шевченківський | 1,1 | 25,0 |
Разом по бюджетах районів: | 10,9 | 44,7 |
Міський бюджет | 89,1 | 55,3 |
Всього по бюджету міста Києва: | 100,0 | 100,0 |
14. Закріпити за районними у місті Києві бюджетами у 2009 році такі джерела доходів:
14.1. Загальний фонд бюджету.
14.1.1. Частину податку з доходів фізичних осіб та плати за землю, визначену відповідно до пункту 13 цього рішення.
14.1.2. Плату за ліцензії та сертифікати, які видаються місцевими органами виконавчої влади, в тому числі плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
14.1.3. Плату за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності.
14.1.4. Плату за оренду майнових комплексів та іншого майна, що є у комунальній власності територіальних громад районів міста Києва, в частині розмірів, визначених районними радами.
14.1.5. Місцеві податки і збори, крім комунального податку та ринкового збору, які сплачують підприємства, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, та крім збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.
14.1.6. Плату за спеціальне використання природних ресурсів.
14.1.7. Податок на промисел.
14.1.8. Державне мито в частині, що належить місцевим бюджетам.
14.1.9. Плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності.
14.1.10. Надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчими органами районних у місті Києві рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями.
14.1.11. Податок на прибуток підприємств, які належать до комунальної власності територіальних громад районів міста Києва.
14.1.12. Єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва.
14.1.13. Частину прибутку (доходу) господарських організацій (які належать або у статутних фондах яких є частина комунальної власності територіальних громад районів міста Києва), що вилучається до бюджету.
14.1.14. Фіксований сільськогосподарський податок.
14.1.15. Надходження сум відсотків за тимчасове розміщення бюджетних коштів.
14.1.16. Інші субвенції.
14.1.17. Інші надходження, передбачені законодавством.
14.2. Спеціальний фонд.
14.2.1. Власні надходження бюджетних установ та організацій, що фінансуються з районних в місті Києві бюджетів.
14.2.2. Надходження до цільових фондів, створених районними в місті Києві радами.
14.2.3. Надходження коштів від приватизації майна комунальної власності територіальних громад районів міста Києва.
14.2.4. Надходження дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, що є у комунальній власності територіальних громад районів міста Києва.
14.2.5. Субвенції з міського бюджету міста Києва.
15. Затвердити перелік видатків бюджетів районів у місті Києві, які враховані в бюджеті міста Києва, при закріпленні за районними у місті Києві бюджетами джерел надходжень та встановленні нормативів відрахувань загальнодержавних податків до районних у місті Києві бюджетів (додаток 8).
16. Взяти до відома, що фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю зараховується до відповідних районних у місті Києві бюджетів у порядку, визначеному пунктом 14 цього рішення, для податку з доходів фізичних осіб.
17. Головному управлінню Державного казначейства України у місті Києві:
17.1. Здійснювати казначейське обслуговування бюджету міста Києва за доходами; зараховувати доходи по податках і зборах до районних у місті Києві бюджетів згідно з пунктами 13, 14 цього рішення та до міського бюджету міста Києва відповідно до пунктів 1, 13, 28 цього рішення та видатками з урахуванням положень цього рішення; здійснювати облік зобов'язань розпорядників бюджетних коштів у порядку, визначеному Державним казначейством України, та відображати їх у звітності про виконання бюджету міста Києва.
17.2. На виконання пункту 4 статті 15 Бюджетного кодексу України разом з Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснювати витрати на погашення зобов'язань із боргу, незалежно від обсягу коштів, передбачених на цю мету цим рішенням.
18. Установити, що:
18.1. У разі невиконання показників доходів до загального фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік, визначених розписом міського бюджету міста Києва, головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують взяття бюджетних зобов'язань та проведення видатків загального фонду міського бюджету міста Києва відповідно до встановлених лімітів бюджетних асигнувань, визначених Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
18.2. Виконання рішення, яке прийнято органом державної влади, який відповідно до закону має право на його застосування, про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти міського бюджету міста Києва, здійснюється Головним управлінням Державного казначейства України у місті Києві за попереднім інформуванням Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
18.3. Фінансування головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва проводиться:
18.3.1. Відповідно до затверджених у встановленому порядку помісячних розписів доходів і видатків лише по бюджетних зобов'язаннях, зареєстрованих в органах Державного казначейства відповідно до досягнутого рівня виконання показників по мережі, штатах і контингентах, виконання обсягів робіт та надання послуг тощо.
18.3.2. На виконання заходів, передбачених міською комплексною програмою "Турбота", згідно з розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з урахуванням пропозицій депутатів Київської міської ради.
18.4. Контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету здійснюється органами, які повинні забезпечувати їх надходження (додаток 9).
18.5. Зобов'язання по спеціальному фонду міського бюджету міста Києва беруться головними розпорядниками бюджетних коштів виключно в межах обсягів, які щомісячно повідомляються Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
18.6. У випадку, коли відповідальність за виконання функцій або надання послуг, на які затверджено бюджетне призначення, передається від одного головного розпорядника коштів міського бюджету іншому головному розпоряднику коштів міського бюджету, то відповідно до частини шостої статті 23 Бюджетного кодексу України, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується в порядку, встановленому цим рішенням для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником коштів міського бюджету, якому це доручено.
18.7. Допущення нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках, в тому числі завищень обсягів та вартості виконаних робіт в процесі здійснення будівництва, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення та капітального ремонту, має наслідком у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку:
18.7.1. Для розпорядників бюджетних коштів - зменшення асигнувань цим розпорядникам на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням.
18.7.2. Для одержувачів бюджетних коштів - повернення коштів у сумі, що витрачена не за цільовим призначенням, у дохід бюджету.
18.8. В разі перевиконання надходжень до загального фонду міського бюджету міста Києва, пріоритетним напрямком використання таких коштів є виплата надбавок, преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам освіти, культури й інших установ соціально-культурної сфери, придбання медикаментів та продуктів харчування, видатки, пов'язані з соціальним захистом населення, зокрема, на виконання заходів міської комплексної програми "Турбота", компенсація витрат підприємств, які виникають у зв'язку із застосуванням державою регулювання цін/тарифів на виробництво продукції та послуг, поліпшення фінансового стану підприємств, установ та організацій територіальної громади міста Києва.
18.9. Використання коштів, передбачених в бюджеті м. Києва на 2009 рік на вирішення нештатних ситуацій в житловому господарстві міста, здійснюється за розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по мірі виникнення таких ситуацій.
18.10. Кошти, передбачені в бюджеті м. Києва на 2009 рік на житлово-комунальне господарство, можуть розподілятись між бюджетами районів у м. Києві у вигляді субвенцій з міського бюджету за відповідними розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
19. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) з метою збільшення надходжень до загального фонду бюджету м. Києва:
19.1. Проаналізувати ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, встановлені рішеннями районних у місті Києві рад, на їх відповідність видам діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 N 375.
19.2. У разі виявленої невідповідності надати пропозиції щодо виключення з переліку видів діяльності види діяльності, які фізичні особи - підприємці не можуть здійснювати згідно з нормами Цивільного, Господарського кодексів України та інших законодавчих актів (допоміжна діяльність у сфері фінансів та страхування, діяльність у сфері грошового та фінансового посередництва, операції з продажу нерухомості, в тому числі власної нерухомості, оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами).
19.3. Надати районним у місті Києві радам пропозиції щодо встановлення ставок єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб на всі види діяльності у максимальному розмірі - 200 грн. на місяць.
20. Головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва:
20.1. Врахувати в межах бюджетних призначень на 2009 рік видатки на виконання Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
20.2. Передбачити у кошторисах доходів і видатків бюджетних установ у повному обсязі асигнування на:
- заробітну плату працівників бюджетних установ, виходячи з умов оплати праці, визначених законодавством;
- нарахування на заробітну плату;
- проведення розрахунків за електричну і теплову енергію, водопостачання і водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.
20.3. Затвердити заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів по кожній підвідомчій установі та забезпечити постійний контроль за їх виконанням.
20.4. Брати бюджетні зобов'язання та здійснювати відповідні видатки з бюджету тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, та у разі їх відповідності кошторисним призначенням.
20.5. Здійснювати видатки за незахищеними статтями бюджету в межах наявних ресурсів без збільшення обсягів кредиторської заборгованості. Забезпечити поступове погашення кредиторської заборгованості бюджетних установ, яка виникла станом на 01.01.2009 року, частково за рахунок бюджетних призначень поточного року та частково за рахунок їх власних надходжень.
20.6. З метою економії бюджетних коштів передбачати під час укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг за результатами проведення торгів (тендерів) положення щодо заборони збільшення вартості товарів, робіт і послуг, крім непередбачуваних випадків, зокрема тих, що пов'язані із зміною курсу валюти; з метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості на кінець року по видатках, які здійснюються на підставі договорів на виконання робіт та послуг, забезпечити включення вимоги про можливе коригування визначеної у договорі суми коштів та зобов'язань сторін у разі зменшення надходжень до міського бюджету міста Києва на 2009 рік; обмежити кількість випадків застосування процедури закупівлі в одного учасника.
20.7. З метою недопущення зростання дебіторської заборгованості здійснювати розрахунки за поставлені товари, виконані роботи і надані послуги. Вжити дієві заходи для ліквідації простроченої дебіторської заборгованості.
20.8. Обмежити видатки на придбання за рахунок коштів загального фонду міського бюджету м. Києва автотранспорту, меблів, мобільних телефонів, побутової техніки.
20.9. Забезпечити збільшення надходжень до спеціального фонду міського бюджету міста Києва по власних надходженнях підвідомчих установ за рахунок оптимізації надання платних послуг за переліком, визначеним чинним законодавством України.
20.10. Заборонити збільшувати в 2009 році планову штатну чисельність працівників діючих бюджетних установ соціально-культурної сфери, затверджену в їх штатних розписах на 1 січня 2008 року. Провести інвентаризацію мережі бюджетних установ та чисельності працівників з метою оптимізації та підвищення ефективності використання бюджетних ресурсів.
20.11. Погасити 100 % заборгованості за виконані роботи та надані послуги, що утворилась станом на 1 січня 2009 року по загальному та спеціальному фонду міського бюджету міста Києва та районних у місті Києві бюджетів у 2009 році і послідуючих роках.
21. Взяти до відома, що:
21.1. Зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсацій громадянам, відповідно до чинного законодавства належних до здійснення з міського бюджету міста Києва, обліковуються органами Державного казначейства України у місті Києві незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
21.2. Зобов'язання, взяті розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань (крім видатків, що здійснюються відповідно до підпункту 21.1 цього пункту), не вважаються бюджетними зобов'язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є бюджетним правопорушенням.
21.3. Видатки, пов'язані з утриманням бюджетних установ (крім захищених статей, затверджених пунктом 9 цього рішення), можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати, стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії.
22. Установити, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах або планах використання бюджетних коштів. При цьому, у 2009 році видатки, пов'язані із стимулюванням працівників бюджетних установ, плануються за умови забезпечення в повному обсязі бюджетними коштами обов'язкових виплат із заробітної плати, інших соціальних виплат, у тому числі стипендій та видатків на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії.
23. Затвердити ліміти споживання теплової енергії, електричної енергії, природного газу, водопостачання та водовідведення на 2009 рік для бюджетних установ, що фінансуються з бюджету міста Києва у розрізі головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва, районних у місті Києві бюджетів, та ліміти споживання електричної енергії для КП "Київміськсвітло" згідно з додатком 11.
Головним розпорядникам бюджетних коштів міського бюджету міста Києва та виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) у термін до 1 квітня 2009 року за погодженням з Головним управлінням палива, енергетики та енергозбереження встановити обґрунтовані ліміти споживання енергоносіїв на 2009 рік у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі з урахуванням зменшення обсягів споживання енергоносіїв щонайменш як на 20 відсотків у межах лімітів споживання, затверджених додатком 11 до цього рішення.
Всім розпорядникам коштів бюджету міста Києва забезпечити укладання угод по кожному виду енергоносіїв (КЕКВ 1161, 1162, 1163, 1164) у межах, встановлених відповідним головним розпорядником коштів лімітів споживання, по інших комунальних послугах та інших енергоносіях (КЕКВ 1165, 1166) - у межах затверджених планових призначень.
24. Керівникам головних управлінь, управлінь та інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головам районних у місті Києві державних адміністрацій, керівникам бюджетних установ міського та районного підпорядкування забезпечити дотримання встановлених на 2009 рік лімітів споживання теплової, електричної енергії, природного газу, водопостачання та водовідведення.
25. Головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва та виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) при виконанні бюджету забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг.
26. Головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва та фінансовим управлінням виконавчих органів районних у місті Києві рад (районних в місті Києві державних адміністрацій) згідно з додатком 12 забезпечити перерахування коштів від економії витрат на споживання теплової енергії бюджетними установами - учасниками Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва для накопичення сум економії коштів за теплову енергію з метою погашення позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
Районним у місті Києві радам протягом року вносити зміни до бюджетів районів у частині скорочення планових показників по енергоносіях на суму економії витрат на споживання теплової енергії бюджетними установами - учасниками Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва та враховувати ці кошти як субвенцію до міського бюджету міста Києва "Субвенція з районних в місті Києві бюджетів до міського бюджету міста Києва на погашення позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку" для перерахування до міського бюджету міста Києва.
Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) вносити пропозиції Київській міській раді щодо скорочення планових показників по енергоносіях головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва на суму економії витрат на споживання теплової енергії установами, що фінансуються з міського бюджету міста Києва,- учасниками Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва з метою погашення позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
27. Взяти до відома, що виконавці таких програм, як:
- Програма зміцнення законності, посилення боротьби зі злочинністю у місті Києві на 2007 - 2011 роки;
- Міська програма забезпечення пожежної безпеки у місті Києві на 2003 - 2010 роки;
- Програма поліпшення організації підготовки громадян до військової служби, приписки, призову на строкову військову службу та військову службу за контрактом на 2005 - 2010 роки;
- Міська програма сприяння в забезпеченні діяльності судів загальної юрисдикції та інших судових органів у місті Києві на 2008 - 2010 роки "Столичним судам - європейський рівень";
- Програма інформування громадськості та розміщення соціальної реклами з питань оподаткування та діяльності органів Державної податкової адміністрації м. Києва на 2007 - 2009 роки в першу чергу по платежах, що надходять до бюджету м. Києва;
були визначені при затвердженні цих програм.
Визначити Прокуратуру м. Києва виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік в частині реконструкції з надбудовою частини адміністративного будинку Прокуратури м. Києва на вул. Предславинській, 45/9.
Визначити Головне управління МВС України в м. Києві виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік у частині: будівництва прибудови спортзалу приймальника-розподільника для неповнолітніх у Бондарському пров., 14; реконструкції адмінбудівлі під гуртожиток на вул. Хорива, 22; будівництва адмінбудинку РУ ГУ МВС Деснянського району на вул. Закревського.
Визначити Підгірцівську сільську раду Обухівського району Київської області виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік в частині:
- будівництва автодоріг в с. Романків Обухівського району,
- капітального ремонту та нового будівництва автодоріг в с. Креничі Обухівського району,
- капітального ремонту та нового будівництва автодоріг в с. Підгірці Обухівського району,
- водопостачання с. Романків Обухівського району.
Визначити Ходосіївську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік в частині капітального ремонту та нового будівництва автошляхів в с. Ходосіївка Києво-Святошинського району.
28. Створити в складі спеціального фонду міського бюджету міста Києва цільовий фонд.
Установити, що формування та використання цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста Києва у 2009 році проводиться таким чином:
28.1. Джерелами формування коштів цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста є:
28.1.1. Пайові кошти інвесторів (забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури та кошти, що сплачуються в порядку компенсації за інженерну підготовку території.
28.1.2. Кошти від плати за право тимчасового використання місць (для розташування об'єктів зовнішньої реклами), які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва.
28.1.3. Кошти, що надходять відповідно до умов інвестиційних угод та аукціонів.
28.1.4. Кошти, отримані внаслідок реалізації пункту 35 цього рішення.
28.1.5. Надходження коштів (грантів) від фізичних та юридичних осіб на добровільній та безповоротній основі на фінансування заходів з покращення рівня життя окремих категорій громадян.
28.1.6. Залишки коштів цільового фонду, що склались станом на 1 січня 2009 року.
28.2. Кошти цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста спрямовуються:
28.2.1. На капітальні вкладення, погашення кредитів, взятих комунальними підприємствами у відповідності до рішень Київської міської ради, та погашення основної суми боргу міста Києва.
28.2.2. На виплату компенсації на здешевлення вартості будівництва (реконструкції) житла та на погашення відсотків за користування пільговими довготерміновими іпотечними кредитами, іпотечними кредитами на будівництво (реконструкцію) житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян у відповідності до Положення про порядок фінансово-кредитної підтримки молодих сімей та одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) житла в місті Києві та на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням та обслуговуванням (супроводженням) таких кредитів, наданих згідно з цим Положенням, а також на будівництво житла для громадян, що перебувають на квартобліку у виконавчих органах районних у місті Києві рад (районних у місті Києві державних адміністраціях), відселення з ділянок забудови, старих та непридатних для проживання будинків.
28.2.3. На виконання заходів щодо покращення рівня життя окремих категорій громадян (додаток 10).
28.2.4. На видатки підприємств, установ, організацій територіальної громади міста Києва, а також трансферти районним у місті Києві бюджетам.
28.2.5. На створення та відновлення зелених насаджень, їх капітальний ремонт, захист зелених насаджень від шкідників та збудників хвороб, підживлення зелених насаджень, проведення наукових досліджень з визначення передумов погіршення стану зелених насаджень та здійснення комплексу заходів з його покращення, розвиток розсадницької справи, закупівлю садивного матеріалу декоративних дерев і кущів, квіткової розсади, насіння газонних трав і квітів, родючого ґрунту.
28.2.6. На виконання програм, передбачених у підпункті 4.3 пункту 4 у частині, що стосується підпунктів 4.3.1.1, 4.3.1.4 цього рішення.
29. Установити, що напрямки використання коштів бюджету розвитку та цільового фонду на капітальні вкладення затверджуються Програмою соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік.
30. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) після затвердження Кабінетом Міністрів України порядку використання коштів Стабілізаційного фонду за напрямами у встановленому порядку підготувати пропозиції Київській міській раді щодо внесення відповідних змін до бюджету міста Києва та Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік.
31. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) вносити на загальних зборах господарських товариств, акції (частки, паї) яких належать територіальній громаді міста Києва, пропозиції щодо спрямування не менше 50 відсотків одержаного ними чистого прибутку на виплату дивідендів.
32. Установити, що:
32.1. Розміри орендної плати за земельні ділянки залежно від їх нормативної грошової оцінки згідно з додатком 13.
32.1. Річна орендна плата за земельні ділянки, на яких здійснюються різні види економічної діяльності, у тому числі передача будівель, споруд чи приміщень в оренду, встановлюється розрахунково, пропорційно до видів діяльності та розмірів орендної плати, зазначеної в додатку 13 до цього рішення.
32.2. Орендарі у тримісячний термін до закінчення терміну дії договору оренди земельної ділянки подають до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) документи на подовження договору оренди або після закінчення дії договору оренди повертають Київській міській раді земельну ділянку відповідно до вимог земельного законодавства та умов договору оренди.
Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства істотних умов договорів оренди земельних ділянок направити юридичним і фізичним особам, в тому числі підприємцям, які уклали договори оренди земельних ділянок з Київською міською радою, і розмір їх орендної плати згідно з умовами договорів становить менше трикратного розміру земельного податку, звернення із пропозиціями про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок у частині приведення розмірів орендної плати у відповідність до положень чинного законодавства.
Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 21 грудня 2000 року N 118/1095 "Про орендну плату за землю в м. Києві".
33. Доручити Головному управлінню охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити до 31 червня 2009 року розробку Схеми розташування територій та об'єктів історико-культурного призначення. До розробки зазначеної Схеми надавати фізичним та юридичним особам за їх зверненням інформацію про правовий статус територій та об'єктів історико-культурного призначення щодо їх належності до міжнародного, загальнодержавного або місцевого значення.
34. Доручити управлінню охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надавати фізичним та юридичним особам за їх зверненням інформацію про правовий статус земельних ділянок на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення.
35. Дозволити Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
35.1. Продавати в порядку, затвердженому виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), загальну площу квартир жилих будинків (крім службового житла), отриманих у цих будинках у рахунок передачі відрахувань, за цінами не нижче ринкових, визначених експертним шляхом, спрямовуючи отримані кошти на будівництво житла для громадян, що перебувають на квартирному обліку у виконавчих органах районних у місті Києві рад (районних у м. Києві державних адміністраціях), відселення з ділянок забудови, старих та непридатних для проживання будинків.
35.2. Використовувати загальну площу квартир жилих будинків, отриману від забудовників у рахунок встановлених відрахувань площі, для надання багатодітним сім'ям та іншим пільговим категоріям громадян, що перебувають на квартирному обліку у виконавчих органах районних у місті Києві рад (районних у м. Києві державних адміністраціях), з оплатою 50 відсотків вартості квартир, виходячи з опосередкованої вартості спорудження 1 кв. м загальної площі квартир, установленої Міністерством регіонального розвитку та будівництва України для м. Києва на дату перерахування коштів.
Кошти, які будуть отримані внаслідок реалізації цього пункту, є джерелами надходжень до цільового фонду спеціального фонду міського бюджету та використовуються на фінансування будівництва житла для громадян, що перебувають на квартирному обліку в районних у м. Києві державних адміністраціях, відселення з ділянок забудови, старих та непридатних для проживання будинків.
Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) розробити та затвердити порядок передачі квартир для багатодітних сімей та інших пільгових категорій громадян, що перебувають на квартирному обліку з оплатою 50 відсотків вартості квартир.
36. Установити, що кошти, які надходитимуть від позичальників у рахунок погашення пільгового довготермінового кредиту, наданого з міського бюджету міста Києва для молодих сімей та одиноких молодих громадян на будівництво житла, та відсотки за користуванням ним спрямовуються на виплату компенсації на здешевлення вартості будівництва житла молодіжним житловим комплексам та на погашення відсотків за користування довгостроковими пільговими кредитами на будівництво (реконструкцію) та придбання житла для молодих сімей та інших соціально незахищених категорій громадян у відповідності до Положення про порядок фінансово-кредитної підтримки молодих сімей та одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) житла в місті Києві.
37. Установити, що фінансування будівництва систем інженерного забезпечення об'єктів, що будуються з залученням коштів інвесторів, здійснюється за замовленням відповідних постачальних організацій в місті Києві - Акціонерної енергетичної компанії "Київенерго", відкритого акціонерного товариства "Акціонерної компанії "Київводоканал", відкритого акціонерного товариства "Київгаз" за рахунок коштів інвесторів.
38. Установити, що 50 відсотків суми надходжень від оренди нерухомого та іншого індивідуально визначеного майна комунальної власності територіальної громади міста Києва зараховуються до загального фонду міського бюджету міста Києва.
При визначенні загальної суми надходжень від оренди такого майна враховується орендна плата, що надходить на рахунки або до каси підприємств (організацій, установ) - орендодавців (за касовим методом), згідно з договорами оренди, в т. ч. суми платежів, не сплачених у попередніх періодах, крім коштів, отриманих від надання майна в тимчасове безоплатне користування або по яких плата за користування приміщеннями встановлена в межах витрат на утримання об'єкта, переданого в користування.
Зазначені в цьому пункті рішення кошти перераховуються всіма підприємствами, установами та організаціями - орендодавцями до міського бюджету міста Києва щоквартально не пізніше 10 числа місяця наступного за звітним кварталом.
Звітність про загальну суму надходжень від оренди майна і цілісних майнових комплексів, нараховані та сплачені суми зобов'язань з 50 відсотками загальної суми надходжень від оренди, надаються всіма підприємствами, установами і організаціями - орендодавцями, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, до Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щоквартально не пізніше 20 числа наступного за звітним кварталом за формою, визначеною Головним управлінням комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
39. Установити, що сума нарахованої орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, яка надходить на рахунок КП "Київжитлоспецексплуатація" та залишається після проведення розрахунків з бюджетом та покриття витрат по виконанню функцій з утримання цього майна (експлуатаційні витрати), залишається в розпорядженні КП "Київжитлоспецексплуатація" для формування цільового фонду, напрямки використання якого погоджуються з постійною комісією Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку міста.
40. Зупинити дію рішення Київської міської ради від 28.09.2006 N 34/91 "Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва" в частині встановлення орендної плати для установ, що фінансуються з бюджету міста Києва. Встановити, що такі бюджетні установи звільнені від орендної плати у 2009 році, крім сплати експлуатаційних витрат.
Районним у місті Києві радам розглянути питання звільнення бюджетних установ, зазначених в частині першій цього пункту, які орендують майно, що відноситься до комунальної власності районів, від орендної плати, крім сплати експлуатаційних витрат.
41. Головному управлінню комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) організувати роботу щодо передачі протягом 2009 року в оренду комунального майна територіальної громади міста Києва виключно на конкурсних засадах.
42. Звільнити від сплати комунального податку комунальні підприємства "Київпастранс" та "Київський метрополітен".
43. З метою оздоровлення фінансового стану комунальних підприємств та підприємств, які виконують роботи із життєзабезпечення міста Києва, надати пільги по сплаті земельного податку в 2009 році, за винятком площ будівель та споруд, що здаються в оренду іншим організаціям (додаток 14).
44. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) з метою збереження та розвитку вулично-дорожньої мережі, забезпечення безпеки руху надати до 10 березня 2009 року Головному управлінню транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) пропозиції щодо об'єктів вулично-дорожньої мережі, які потребують ремонту.
Головному управлінню транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до 31 березня 2009 року подати виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) на затвердження комплексний план робіт із ремонту автошляхів міста на 2009 рік з урахуванням пропозицій депутатів Київської міської ради.
Джерелами фінансування робіт із ремонту, утримання автомобільних шляхів та споруд на них, інших об'єктів дорожнього господарства визначити податок з власників транспортних засобів, самохідних машин і механізмів та плату за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами).
45. Головному управлінню транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надати Міністерству транспорту та зв'язку України до 10 березня 2009 року перелік об'єктів дорожнього господарства комунальної власності м. Києва для включення їх до загального переліку об'єктів, на які спрямовуються видатки, передбачені в Державному бюджеті України на 2009 рік на розвиток мережі й утримання автомобільних доріг загального користування, в тому числі будівництво та реконструкцію мостів державної та комунальної власності.
46. Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
46.1. Опрацювати з Міністерством освіти і науки України питання забезпечення навчальних закладів міста необхідними підручниками та посібниками за рахунок видатків, які передбачені в Державному бюджеті України на централізовані програми та заходи.
46.2. Спільно з районними в місті Києві державними адміністраціями провести оптимізацію чисельності працівників галузі освіти, забезпечити жорсткий контроль за комплектацією класів та груп навчальних закладів при формуванні штатної чисельності та тарифікації на 2009 - 2010 навчальний рік. За результатами проведеної роботи до 1 червня 2009 року надати вичерпну інформацію виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
47. Установити, що діти віком до трьох років з малозабезпечених сімей, забезпечуються безкоштовними молочними сумішами та спеціальним дитячим харчуванням.
48. Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
48.1. Передбачити в межах загальних обсягів видатків міського бюджету міста Києва по галузі "Охорона здоров'я" на 2009 рік видатки на:
- підтримку КП "Молочна фабрика - кухня" на період реконструкції - 378,0 тис.грн.;
- забезпечення постійних донорів місячними проїзними квитками на 2 види транспорту з метою підвищення зацікавленості населення в поширенні донорства.
48.2. Здійснити до 1 квітня 2009 року суцільну інвентаризацію ліжкового фонду з метою скорочення неефективно працюючих ліжок.
48.3. До 1 квітня 2009 року подати на затвердження до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розподіл коштів на реалізацію заходів міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2009 рік з урахуванням пропозицій депутатів Київської міської ради.
48.4. Опрацювати з Міністерством охорони здоров'я України питання повного та своєчасного забезпечення лікувальних установ міста Києва медикаментами та медичним обладнанням за рахунок коштів, які передбачені в Державному бюджеті України на виконання централізованих програм та заходів з охорони здоров'я.
49. Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при формуванні державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою в підпорядкованих їм вищих навчальних закладах комунальної власності територіальної громади міста Києва не допускати його збільшення, вжити заходів щодо оптимізації та забезпечити формування в межах бюджетних призначень, визначених у цьому рішенні з врахуванням потреби міста Києва в кадрах.
50. Головному управлінню комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при затвердженні річних фінансових планів підприємств, установ, організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, та господарським товариствам, у яких є частка майна комунальної власності територіальної громади в розмірі не менше 30 %, врахувати в них збільшені обсяги власних надходжень від оптимізації надання платних послуг.
51. Головному управлінню з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно з комунальним підприємством "Київреклама" забезпечити відображення у річному фінансовому плані комунального підприємства "Київреклама" на 2009 рік коштів, що підлягають сплаті до міського бюджету міста Києва від плати за право тимчасового використання місць для розташування об'єктів зовнішньої реклами, які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Києва, в обсязі визначеному додатком 1 до цього рішення.
Головному управлінню комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) врахувати при затвердженні річного фінансового плану комунального підприємства "Київреклама" на 2009 рік кошти від плати за право тимчасового використання місць для розташування об'єктів зовнішньої реклами, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва.
52. З метою забезпечення економії бюджетних коштів та на виконання Закону України від 16.05.2007 N 1026-V "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційній діяльності у будівництві", постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року N 1182 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" ліквідувати Управління державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Доручити виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) здійснити всі необхідні в зв'язку з цим організаційно-правові дії.
Внести зміни до рішення Київради від 24.05.2007 N 721/1382 "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації" та виключити з додатка позицію такого змісту: "36. Управління державного архітектурно-будівельного контролю".
53. Установити, що в разі перевищення обсягів власних надходжень бюджетних установ, з урахуванням залишків коштів, які утворились по власних надходженнях бюджетних установ станом на 1 січня 2009 року, розміру відповідних витрат, встановлених додатком 3 до цього рішення, розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких сум насамперед на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.
У разі відсутності такої заборгованості розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
- 50 відсотків коштів на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
- 50 відсотків коштів на заходи, необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною функцією.
Головним розпорядникам бюджетних коштів міського бюджету міста Києва щомісячно надавати Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) інформацію щодо обсягів та напрямків спрямування власних надходжень бюджетних установ на видатки, не забезпечені фінансуванням за рахунок загального фонду міського бюджету міста Києва.
54. Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
54.1. Проводити витрати по розрахунках з нерезидентами в іноземній валюті з валютних рахунків, відкритих на ім'я Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
54.2. У процесі виконання міського бюджету міста Києва за обґрунтованим поданням головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва здійснювати перерозподіл видатків, в тому числі тих, що здійснюються за рахунок субвенції з Державного бюджету України, за підфункціями та кодами економічної класифікації видатків у межах загального обсягу бюджетних призначень.
54.3. Разом з визначеними Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку міжнародними рейтинговими агентствами Fitch, StaNdard aNd Poor's, Moody's забезпечувати проведення рейтингової оцінки міста Києва.
54.4. Проводити розрахунки по всіх видах видатків, які здійснюються за рахунок субвенцій з Державного бюджету України, передбачених у підпунктах 1.1.1 - 1.1.5 пункту 1 цього рішення, через міський бюджет міста Києва без розподілу їх між районними у місті Києві бюджетами.
54.5. Отримувати короткотермінову позичку на покриття тимчасових касових розривів, що в обов'язковому порядку покриваються Головним управлінням Державного казначейства України у місті Києві, та отримувати короткотермінові позички у фінансово-кредитних установах, затвердивши їх обсяг в розмірі до однієї третини граничного обсягу боргу міста Києва.
Отримувати від Міністерства фінансів України та спрямовувати в разі необхідності до місцевих бюджетів нижчого рівня безвідсоткові позички на термін до дванадцяти календарних місяців на умовах повернення за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на суми невиконання розрахункових обсягів доходів міського бюджету міста Києва на 2009 рік, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів.
55. Уповноважити заступника голови Київської міської державної адміністрації - начальника Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснювати організаційно-правові дії щодо здійснення запозичень, залучення короткотермінових позичок в органах Державного казначейства, фінансово-кредитних установах та отримувати і спрямовувати в разі необхідності до місцевих бюджетів нижчого рівня безвідсоткові позички, що надаються Міністерством фінансів України, здійснювати інші правові та організаційні дії щодо отримання, обслуговування та повернення залучених коштів з урахуванням в бюджеті міста на відповідний рік видатків на їх обслуговування та повернення запозичень.
56. Затвердити порядок визначення розмірів пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва (додаток 18).
56.1. Встановити граничний розмір пайової участі (внеску) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста відповідно до діючого законодавства.
56.2. Нормативи для визначення розмірів пайової участі (внесків) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва та порядок залучення і використання пайових коштів, а також Методику розрахунку розмірів пайової участі (внесків) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва (додаток 19 до рішення Київської міської ради "Про бюджет міста Києва на 2008 рік" від 17.01.2008 N 3/4475) визнати такими, що втратили чинність з моменту набрання чинності цим рішенням.
57. Продовжити на 2009 рік дію пунктів 34, 35 рішення Київської міської ради від 26.12.2000 N 156/1133 "Про бюджет міста Києва на 2001 рік", пунктів 27, 32 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 N 267/1142 "Про бюджет міста Києва на 2004 рік", пунктів 21, 43, 61 рішення Київської міської ради від 28.12.2004 N 1050/2460 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік", пункту 72 в частині підпунктів 72.3, 72.4 рішення Київської міської ради від 28.12.2006 N 531/588 "Про бюджет міста Києва на 2007 рік", пунктів 37, 82 рішення Київської міської ради від 17.01.2008 N 3/4475 "Про бюджет міста Києва на 2008 рік" (додаток 15).
58. Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Бюджетного кодексу України для забезпечення виконання самоврядних функцій і делегованих державою повноважень, додаткових прав Київської міської ради, пов'язаних зі здійсненням містом Києвом столичних функцій, та додаткових повноважень Київського міського голови встановити, що кошти програм вирішення Київським міським головою та депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців спрямовуються за напрямками, визначеними додатком 16 до цього рішення, за розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та зверненнями депутатів Київської міської ради. Встановити, що розпорядниками коштів на виконання депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців є громадські приймальні депутатів Київської міської ради в частині видатків на їх утримання, головні управління, управління, відділи, інші структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та виконавчі органи районних у місті Києві рад (районні у місті Києві державні адміністрації).
59. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
- затвердити порядок здійснення контролю за використанням коштів територіальної громади міста Києва під час будівництва, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення та капітального ремонту (ремонту), що здійснюється за рахунок коштів бюджету міста Києва, субвенції з Державного бюджету України та коштів підприємств, установ, організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва;
- здійснювати контроль за використанням коштів територіальної громади міста Києва під час будівництва, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення та капітального ремонту (ремонту) відповідно до затвердженого порядку.
60. Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
60.1. У 2009 році надавати пільги на тверде та рідке пічне побутове паливо та скраплений балонний газ готівкою категоріям населення, які визначені пунктом 1.1.3 цього рішення.
60.2. Опрацювати з Міністерством праці та соціальної політики України питання щодо повного та своєчасного забезпечення оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за рахунок коштів, які передбачені у Державному бюджеті України на 2009 рік на централізовані заходи і програми.
61. Головному управлінню комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у 2009 році здійснювати продаж визначених Законом України "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва" об'єктів незавершеного будівництва на відкритих аукціонах разом із земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт незавершеного будівництва, який перебуває в комунальній власності.
Кошти від продажу такої земельної ділянки спрямовуються до міського бюджету м. Києва.
62. Відповідно до пункту 29 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" внести зміни до додатка 1 до рішення Київради від 19.07.2005 N 821/3396 "Про затвердження диференційованих нормативів порядку нарахування та сплати відрахувань частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до бюджету міста Києва підприємствами, організаціями та установами, що належать до комунальної власності міста Києва" згідно з додатком 17 до цього рішення.
63. Державній податковій адміністрації у м. Києві:
66.1. З метою забезпечення своєчасності і повноти сплати податкових та інших надходжень до бюджетів усіх рівнів у 2009 році вжити дієвих заходів щодо:
- зменшення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів, використовуючи у повній мірі заходи стягнення податкового боргу, передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами";
- зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування;
- руйнування схем ухилення від оподаткування.
63.2. Проводити моніторинг надходжень доходів до загального фонду бюджету м. Києва в розрізі галузей, підприємств - найбільших боржників по сплаті податків, підприємств, які зменшують фонд оплати праці, з метою внесення пропозицій щодо заслуховування керівників цих підприємств на засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податкових та інших надходжень до бюджетів усіх рівнів, утвореної відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.08.2006 N 1220.
63.3. Довести контингенти надходжень податків і зборів, врахованих у бюджеті міста Києва на 2009 рік, до районних у місті Києві державних податкових інспекцій та спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Києві, забезпечити мобілізацію доходів до бюджету міста Києва, в тому числі до міського бюджету міста Києва, в сумі 14845146,4 тис.грн.
64. Покласти персональну відповідальність на голову Державної податкової адміністрації у місті Києві, голів районних у місті Києві податкових інспекцій та голів районних у місті Києві державних адміністрацій за забезпечення нарахування і сплату податків суб'єктами підприємницької діяльності до бюджетів тих районів, де вони були зареєстровані станом на 1 січня 2009 року, без зміни порядку сплати за рахунок консолідації та децентралізації.
65. Рішення Київради від 27.04.2000 N 101/822 "Про відміну в м. Києві збору за участь у бігах на іподромі" вважати таким, що втратило чинність.
66. Продовжити на 2009 рік дію рішення Київської міської ради від 02.10.2008 N 403/403, яким затверджено перелік природоохоронних заходів у місті Києві для фінансування з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища в 2009 році, в частині тих заходів, роботи по яких розпочаті, але не завершені в 2008 році, із збереженням визначених обсягів фінансування.
Встановити, що використання коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних заходів у 2009 році здійснюється за розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) згідно з додатком 19.
67. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) забезпечити щоквартальне подання Київській міській раді письмового звіту про хід виконання бюджету міста.
68. Це рішення Київської міської ради набирає чинності з 1 січня 2009 року.
69. Додатки 1 - 19 є невід'ємними складовими цього рішення.
70. Відповідно до статті 28 Бюджетного кодексу України оприлюднити рішення Київської міської ради "Про бюджет міста Києва на 2009 рік" у газеті "Хрещатик" у десятиденний термін з дня прийняття.
71. Контроль за виконанням бюджету міста Києва на 2009 рік покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
(Додатки готуються до введення.)
Київський міський голова Л.Черновецький
З додатками 1-2, 3, 4-7, 8-13, 14-19 можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Рішення".