документiв в базi
550558
Подiлитися 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
30.12.2008 N 1500

Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби

З метою вдосконалення діяльності митних брокерів та уніфікації процедури прийняття іспитів у осіб, які бажають отримати кваліфікаційне посвідчення представника митного брокера, наказую:

1. Пункт 4 наказу Державної митної служби України від 26.11.08 N 1334 "Про затвердження тимчасового Порядку діяльності митних брокерів та їх представників" викласти в такій редакції:

"4. Установити, що цей наказ набирає чинності з 08.12.08 і діє до 01.02.09".

2. Унести такі зміни до тимчасового Порядку діяльності митних брокерів та їх представників, затвердженого наказом Держмитслужби від 26.11.08 N 1334:

2.1. Підпункт 3.1.3 пункту 3.1 викласти в такій редакції:

"3.1.3. Копії установчих і реєстраційних документів: рішення про утворення суб'єкта господарювання або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання; свідоцтва про державну реєстрацію; довідки органів державної статистики з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України/довідки органів державної статистики про фізичну особу - підприємця".

2.2. Пункт 4.1 викласти в такій редакції:

"4.1. Для отримання посвідчення фізична особа подає до навчального закладу митної служби України відповідну заяву з проханням прийняти у неї іспит, в якій вона зазначає свою відповідність визначеним кваліфікаційним вимогам.

До заяви додаються:

копія паспорта особи (копія сторінок паспорта, які містять інформацію щодо особи: фотографія, дані про видачу паспорта, місце реєстрації);

копія документа про отримання вищої освіти (за наявності);

копія документа про ідентифікаційний номер особи (у разі присвоєння такого номера);

за наявності копії документів, які підтверджують володіння особою спеціальними знаннями, уміннями та навиками в галузі митної справи.

При прибутті до навчального закладу митної служби України або на засідання виїзної комісії навчального закладу митної служби України для складання іспиту особа пред'являє оригінал паспорта або документ, що його замінює".

2.3. Абзац четвертий пункту 4.3 виключити.

2.4. Абзац п'ятий пункту 4.3 викласти в такій редакції:

"не бути визнаною в установленому законодавством порядку винною у вчиненні контрабанди, злочинів проти власності, у сферах господарської та службової діяльності, а також не бути визнаною в установленому законодавством порядку винною в порушенні митних правил протягом одного року до дати подачі заяви з проханням про прийняття іспиту".

2.5. Пункт 4.4 викласти в такій редакції:

"4.4. Підставою для прийняття рішення про відмову особі в прийнятті у неї іспиту є неповні або недостовірні дані, що містяться в документах, поданих особою для отримання кваліфікаційного посвідчення, а також невідповідність особи кваліфікаційним вимогам, які зазначені в пункті 4.3 Порядку. Про відмову в прийнятті іспиту особа повідомляється письмово протягом п'яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення із зазначенням обґрунтованих причин відмови".

2.6. Пункт 4.5 викласти в такій редакції:

"4.5. Посвідчення за формою, наведеною у додатку 2 цього Порядку, видається особі навчальним закладом митної служби України за умови підтвердження нею відповідного рівня спеціальних знань у галузі митної справи в обсязі, визначеному Держмитслужбою, шляхом складання іспиту в цьому навчальному закладі. Спеціальні знання, уміння та навики в галузі митної справи особа може здобувати в навчальних закладах (за очною, дистанційною чи іншою формою навчання) або шляхом самостійної підготовки.

Про дату проведення іспиту заявник повідомляється за десять днів до його проведення.

За рішенням Держмитслужби іспити можуть прийматись виїзними комісіями навчальних закладів митної служби України безпосередньо у регіональних митницях, митницях. Митні органи відповідають за належне технічне забезпечення проведення іспиту та забезпечують наявність достатньої кількості комп'ютерів, об'єднаних в єдину мережу.

У разі складання фізичною особою іспиту безпосередньо у регіональній митниці, митниці на засіданні виїзної комісії навчального закладу митної служби України заява та додані до неї документи можуть надсилатись на адресу навчального закладу митної служби України засобами поштового зв'язку. Оформлене кваліфікаційне свідоцтво (за умови успішного складання іспиту) отримується фізичною особою особисто (уповноваженою нею особою на підставі доручення) у навчальному закладі митної служби України, який проводив іспит, або в регіональній митниці, митниці, на базі якої виїзна комісія навчального закладу митної служби України приймала іспит.

Академія митної служби України розробляє єдині правила, програму та порядок проведення іспитів, які затверджуються Держмитслужбою.

Навчальні заклади митної служби України несуть відповідальність за організацію і проведення іспитів згідно з вимогами, установленими законодавчими, нормативно-правовими актами України та наказами Держмитслужби.

Навчальні заклади митної служби України, регіональні митниці, митниці, на базі яких виїзні комісії навчальних закладів митної служби України приймали іспити, зобов'язані для прискорення процесу видачі особам оригіналів посвідчень користуватися послугами фельд'єгерського зв'язку або операторів експрес-доставки документів у межах видатків, передбачених кошторисами".

3. Пункт 5 наказу Держмитслужби від 05.12.08 N 1372 "Про створення екзаменаційних та виїзних комісій митних закладів освіти з приймання іспитів у осіб, які бажають отримати кваліфікаційне посвідчення представника митного брокера" викласти в такій редакції:

"5. Екзаменаційним та виїзним комісіям здійснювати діяльність з 0900 08.12.08 по 30.12.08".

4. Начальникам регіональних митниць, митниць інформувати про цей наказ суб'єктів господарської діяльності.

5. Установити, що цей наказ набирає чинності з дня підписання.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Онопенка П.В.

Голова Служби В.І.Хорошковський

^ Наверх
наверх