документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2002-11-042004-02-062004-07-132008-05-062009-04-022010-01-212010-05-122010-07-272010-12-282011-04-05  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.11.2002 N 205

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 листопада 2002 р. за N 919/7207

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 938 від 23.08.20
12)

Про затвердження Порядку
казначейського обслуговування
місцевих бюджетів

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Державного казначейства
N 51 від 11.03.20
03
N 21 від 06.02.20
04
N 117 від 13.07.20
04
N 150 від 06.05.20
08
N 139 від 02.04.20
09
N 17 від 21.01.20
10 )

Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ) та пункту 5 Заходів із запровадження казначейського обслуговування місцевих бюджетів за видатками НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів (додається).

2. Управлінню методології по виконанню бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності довести до управлінь Державного казначейства в АРК, областях, містах Києві та Севастополі Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затверджений цим наказом.

3. Начальникам управлінь Державного казначейства в АРК, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити казначейське обслуговування місцевих бюджетів відповідно до затвердженого Порядку.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова П.Г.Петрашко

Затверджено
Наказ Державного
казначейства України
04.11.2002 N 205

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 листопада 2002 р. за N 919/7207

Порядок
казначейського обслуговування місцевих бюджетів

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено на виконання статті 78 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ).

1.2. Порядок регламентує організаційні взаємовідносини між органами Державного казначейства України, місцевими фінансовими органами (далі - фінансовими органами), та/або Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, районними, міськими, районними у містах, сільськими, селищними радами або їх виконавчими органами чи міськими, селищними, сільськими головами (в разі, якщо відповідні органи не створені), платниками податків, зборів (обов'язкових платежів), розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів у процесі казначейського обслуговування місцевих бюджетів органами Державного казначейства України. ( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

1.3. При казначейському обслуговуванні місцевих бюджетів застосовуються поняття та категорії, які визначені Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ), порядком обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства, встановленим Державним казначейством України, а також іншими нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетний процес. ( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Пункт 1.4 виключено на підставі Наказу Державного казначейства
N 21 від 06.02.2004 )

2. Основні положення про організацію роботи

2.1. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України відповідно до чинного законодавства.

Після затвердження місцевих бюджетів фінансові органи та/або Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські, районні у містах, сільські, селищні ради або їх виконавчі органи чи міські, селищні, сільські голови (в разі, якщо відповідні органи не створені) подають за місцем обслуговування до органу Державного казначейства рішення про затвердження відповідних бюджетів, програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільові програми з інших питань місцевого самоврядування, затверджені рішенням відповідних рад, та розпорядження, які видаються на виконання програм. При внесенні змін до місцевого бюджету подаються рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет, ухвалені відповідною радою. ( Пункт 2.1 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

У разі виявлення в процесі казначейського обслуговування невідповідності показників затверджених бюджетів бюджетному законодавству органи Державного казначейства інформують для прийняття відповідного рішення в межах встановлених повноважень в частині, що не суперечить бюджетному законодавству: Міністерство фінансів України - стосовно бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів і бюджету міст Києва та Севастополя; Раду міністрів Автономної Республіки Крим - стосовно бюджетів міст республіканського значення та районних бюджетів Автономної Республіки Крим; обласні державні адміністрації - стосовно районних та міських (міст обласного значення) бюджетів; міські державні адміністрації в містах Києві та Севастополі - стосовно районних у цих містах бюджетів; районні державні адміністрації - стосовно міських (міст районного значення), сільських, селищних бюджетів та бюджетів їх об'єднань; виконавчі органи міських рад - стосовно бюджетів районів у місті, сільських, селищних чи міст районного значення, що входять до складу цих міст та виконують рішення відповідних рад. ( Пункт 2.1 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

2.2. У процесі казначейського обслуговування місцевих бюджетів органи Державного казначейства України здійснюють такі функції:

обслуговують місцеві бюджети за доходами, видатками, кредитуванням та фінансуванням дефіциту бюджету; ( Абзац пункту 2.2 розділу 2 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

установлюють порядок відкриття та відкривають рахунки в органах Державного казначейства України: ( Абзац пункту 2.2 розділу 2 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

- для зарахування доходів місцевих бюджетів та інших надходжень, передбачених законодавством (далі за текстом - платежі), у розрізі кодів класифікації доходів бюджету та у розрізі місцевих бюджетів усіх рівнів (бюджет Автономної Республіки Крим, бюджети м. Києва і Севастополя, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування); ( Абзац четвертий пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

- розпорядникам та одержувачам коштів місцевих бюджетів у розрізі місцевих бюджетів та кодів тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів; ( Абзац пункту 2.2 розділу 2 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

здійснюють розподіл платежів між рівнями місцевих бюджетів, розподіл інших платежів, що зараховуються до місцевих бюджетів згідно з вимогами Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), закону України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням місцевої ради про бюджет у розмірах, визначених законодавством, та перераховують розподілені кошти за належністю;

формують розрахункові документи і проводять повернення помилково та/або надмірно зарахованих до місцевих бюджетів платежів на підставі відповідних документів органів, за якими згідно із законодавством закріплено контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету, погоджених з відповідними місцевими фінансовими органами. За умови надходження до органів Державного казначейства України судових рішень про повернення коштів з відповідного місцевого бюджету органи Державного казначейства України виконують ці рішення відповідно до вимог законодавства; ( Абзац пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

здійснюють розрахунки за міжбюджетними трансфертами;

щоденно перераховують залишки надходжень на рахунки загального та спеціального фондів місцевих бюджетів;

здійснюють операції на рахунках, відкритих в органах Державного казначейства України;

надають фінансовим органам виписки з рахунків для обліку руху коштів відповідних місцевих бюджетів;

установлюють порядок відображення у бухгалтерському обліку операцій щодо виконання місцевих бюджетів;

ведуть бухгалтерський облік усіх операцій щодо виконання місцевих бюджетів;

здійснюють попередній та поточний контроль за цільовим спрямуванням бюджетних коштів; ( Абзац чотирнадцятий пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

здійснюють операції щодо виконання платіжних доручень розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на підставі підтвердних документів, зареєстрованих зобов'язань, відповідно до розпису місцевих бюджетів і кошторисів, планів асигнувань із загального фонду місцевих бюджетів (далі - план асигнувань) розпорядників бюджетних коштів та/або відповідно до планів використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів; ( Абзац пункту 2.2 в редакції Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

ведуть облік зобов'язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів місцевих бюджетів; ( Абзац пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

здійснюють кредитування місцевих бюджетів для покриття тимчасових касових розривів;

установлюють порядок складання та складають фінансову звітність про виконання місцевих бюджетів, крім звіту про виконання плану по штатах і контингентах;

подають звітність Міністерству фінансів України та фінансовим органам у встановлені терміни за формами, погодженими з Міністерством фінансів України та Рахунковою палатою. ( Абзац пункту 2.2 в редакції Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

2.3. Рахунки для обліку операцій щодо виконання місцевих бюджетів відкриваються на балансі Головних управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Головні управління). Зазначені рахунки відкриваються за балансовими рахунками Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів (далі - План рахунків) відповідно до Інструкції про відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства, затверджених наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 N 119. ( Пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

2.4. Перерахування платежів, сплачених платниками до місцевих бюджетів, здійснюється через Систему електронних платежів Національного банку України (далі - СЕП НБУ) на рахунки, відкриті на балансі Головних управлінь у розрізі місцевих бюджетів та кодів класифікації доходів бюджету. ( Пункт 2.4 розділу 2 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

2.5. Операції з обробки платежів, що надійшли до місцевих бюджетів, здійснюються у такій послідовності:

повернення надміру та/або помилково сплачених коштів;

розподіл платежів до бюджетів за нормативами, визначеними Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ) та рішенням відповідної ради про місцевий бюджет;

перерахування до державного бюджету та місцевих бюджетів коштів, що передаються з місцевих бюджетів згідно з законом України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням відповідної ради про місцеві бюджети;

проведення розрахунків за міжбюджетними трансфертами;

погашення позичок, наданих з єдиного казначейського рахунку на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів; ( Пункт 2.5 глави 2 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

перерахування залишків надходжень на рахунки для обліку коштів загального та спеціального фондів місцевих бюджетів.

2.6. Платники податків (юридичні та фізичні особи) сплачують платежі у безготівковій або готівковій формі на відповідні рахунки, відкриті на балансі Головних управлінь Державного казначейства України. Платежі здійснюються платниками через установи банків, у яких вони обслуговуються, підприємства поштового зв'язку за місцезнаходженням (місцем проживання) платника. ( Пункт 2.6 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

2.7. При безготівковій формі оплати розрахункові документи, які подаються платниками до установ банків, оформляються згідно з вимогами відповідних нормативно-правових актів Національного банку України, що регулюють безготівкові розрахунки в Україні. ( Пункт 2.7 в редакції Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

2.8. Підставою для зарахування до місцевого бюджету платежів, сплачених готівкою, є такі документи:

копії платіжних доручень банку та корінці прибуткових документів (повідомлення при сплаті платежів через відділення Ощадбанку) про приймання установою банку платежів місцевих бюджетів готівкою;

копії квитанцій за формою 24 та формою 10, видані органами місцевого самоврядування платникам податків, разом з описом до них;

платіжні доручення підприємств поштового зв'язку на перекази з додатком до них талонів поштових переказів (при сплаті платежів через установи зв'язку). ( Пункт 2.8 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Пункт 2.9 розділу 2 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

2.9. Зарахування всіх надходжень до місцевих бюджетів, у тому числі позичок місцевих бюджетів та запозичень, здійснюється виключно через рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України.

2.10. Після затвердження місцевих бюджетів фінансові органи та/або міські (міст районного значення), сільські, селищні ради або їх виконавчі органи складають річний розпис доходів місцевих бюджетів та помісячний розпис доходів загального фонду місцевих бюджетів, розпис фінансування місцевих бюджетів та помісячний розпис фінансування загального фонду місцевих бюджетів, розпис асигнувань місцевих бюджетів та помісячний розпис асигнувань загального фонду місцевих бюджетів за формами згідно з додатками 1, 2 і на паперових та електронних носіях направляють органам Державного казначейства України у визначені чинним законодавством терміни. Органи Державного казначейства України реєструють їх на відповідних рахунках, відкритих за групами рахунків позабалансового обліку, про що на оригіналі розпису ставиться відбиток штампа за формою, наведеною в додатку 3. ( Розділ 2 доповнено пунктом згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

2.11. У разі, якщо розпис місцевого бюджету не відповідає встановленим бюджетним призначенням, орган Державного казначейства України повертає його фінансовому органу та/або міським (міст районного значення), сільським, селищним радам або їх виконавчим органам на доопрацювання з супровідним листом, який містить обґрунтування щодо причини повернення. ( Розділ 2 доповнено пунктом 2.11 згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

2.12. До запровадження програмно-цільового методу складання місцевих бюджетів органи Державного казначейства України, розпорядники коштів місцевих бюджетів при заповненні документів, що застосовуються у процесі казначейського обслуговування місцевих бюджетів (наведені у додатках до Порядку), у рядках і графах "КПК" та "Код програмної класифікації" (у відповідному відмінку) проставляють код тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів. ( Пункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

2.13. Порядок повернення платникам помилково та/або надміру сплачених до місцевих бюджетів платежів, а також взаємодії органів Державного казначейства України з органами, на які згідно із законодавством покладається контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету, регламентується окремими нормативно-правовими актами. ( Розділ 2 доповнено пунктом 2.13 згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3. Обслуговування місцевих бюджетів за доходами

3.1. Операції за платежами до загального фонду місцевих бюджетів

3.1.1. Платежі до місцевих бюджетів, які згідно з Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ), законом України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням ради є доходами загального фонду місцевих бюджетів на відповідний рік, зараховуються на рахунки, відкриті в Головних управліннях за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів" Плану рахунків. Інформація щодо надходження та повернення надміру та/або помилково сплачених платежів до місцевих бюджетів одночасно відображається на відповідних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6121 "Доходи загального фонду місцевого бюджету". Одночасно такі операції відображаються на аналітичних рахунках позабалансового обліку, призначених для обліку планових показників за доходами. ( Абзац перший підпункту 3.1.1 пункту 3.1 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6121 "Доходи загального фонду місцевого бюджету" відображає інформацію щодо надходжень, з урахуванням повернень платежів загального фонду місцевих бюджетів, наростаючим підсумком з початку року. Кредитовий залишок за кожним рахунком, відкритим на даному балансовому рахунку, відповідно відображає інформацію про надходження з урахуванням повернень кожного виду доходів. За окремими рахунками допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень платежів у поточному бюджетному періоді з цього рахунку (за рахунок надходжень до загального фонду) відбулося більше ніж надходжень. Від'ємний залишок за рахунком бюджетного обліку 6121 "Доходи загального фонду місцевого бюджету" в цілому не допускається.

( Підпункт 3.1.2 пункту 3.1 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.1.2. Для щоденного акумулювання коштів загального фонду місцевих бюджетів в Головному управлінні відкриваються аналітичні рахунки за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів" для кожного місцевого бюджету, а саме:

перший - для акумулювання коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів;

другий - для акумулювання коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів.

Кількість інших рахунків, які відкриваються в органах Державного казначейства України для акумулювання коштів загального фонду місцевих бюджетів, залежить від рішення ради про відповідний місцевий бюджет та має забезпечити процес його виконання. ( Підпункт 3.1.2 пункту 3.1 розділу 3 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.1.3. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів", у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів" окремо для кожного місцевого бюджету. ( Підпункт 3.1.3 пункту 3.1 розділу 3 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.2. Операції за платежами до спеціального фонду місцевих бюджетів

3.2.1. Платежі до місцевих бюджетів, які згідно із Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ), законом України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням відповідної ради є доходами спеціального фонду місцевого бюджету, крім власних надходжень розпорядників коштів бюджету, зараховуються на рахунки, відкриті в Головних управліннях за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки" Плану рахунків. Інформація щодо надходження та повернення платежів одночасно відображається на відповідних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6122 "Доходи спеціального фонду місцевого бюджету, які направляються на спеціальні видатки". Одночасно такі операції відображаються на рахунках позабалансового обліку, призначених для обліку планових показників за доходами. Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6122 "Доходи спеціального фонду місцевого бюджету, які направляються на спеціальні видатки" відображає інформацію про надходження з урахуванням повернень платежів спеціального фонду місцевих бюджетів, наростаючим підсумком з початку року. Кредитовий залишок відповідно за кожним рахунком, відкритим на даному рахунку бюджетного обліку, відображає інформацію про надходження з урахуванням повернень кожного виду доходів. ( Підпункт 3.2.1 пункту 3.2 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

( Підпункт 3.2.2 пункту 3.2 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.2.2. Для щоденного акумулювання платежів, які надійшли до спеціального фонду місцевого бюджету, Головні управління відкривають рахунки за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки" (кількість рахунків для акумулювання залежить від рішення ради про відповідний бюджет і має забезпечити процес його виконання) для кожного місцевого бюджету. ( Підпункт 3.2.2 пункту 3.2 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.2.3. Залишки коштів, що склалися на відповідних рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки", на кінець операційного дня у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

3.3. Операції за платежами, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів

3.3.1. Платежі, які відповідно до Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), закону України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішення місцевої ради в поточному році розподіляються між загальним та спеціальним фондами даного бюджету, зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3161 "Кошти, які розподіляються між загальним і спеціальним фондами місцевих бюджетів" Плану рахунків. Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6123 "Доходи місцевого бюджету, які підлягають розподілу між загальним та спеціальним фондами". ( Абзац перший підпункту 3.3.1 пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6123 "Доходи місцевого бюджету, які підлягають розподілу між загальним та спеціальним фондами" відображає інформацію про надходження платежів (з урахуванням повернень), які розподіляються між загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету наростаючим підсумком з початку року. ( Абзац другий підпункту 3.3.1 пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

( Підпункт 3.3.2 пункту 3.3 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.3.2. Залишки коштів за день з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3161 "Кошти, які розподіляються між загальним і спеціальним фондами місцевих бюджетів", розподіляються Головними управліннями між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів за встановленими нормативами відповідного бюджету.

Кошти, які належать загальному фонду місцевих бюджетів, перераховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів".

Кошти, які належать спеціальному фонду місцевих бюджетів, перераховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки". ( Підпункт 3.3.2 пункту 3.3 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.3.3. За результатами розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів формується Відомість розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету, які надійшли на рахунки 3161 "Кошти, які розподіляються між загальним і спеціальним фондами місцевих бюджетів" (додаток 5), та засобами програмного забезпечення у регламентованому режимі проводиться перерахування розподілених коштів на відповідні рахунки. ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

3.4. Операції за платежами, які розподіляються між рівнями місцевих бюджетів

3.4.1. Платежі, які згідно із Бюджетним кодексом України ( 2542-14), законом України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням місцевої ради у поточному році розподіляються між рівнями місцевих бюджетів, зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3321 "Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету" Плану рахунків. Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6221 "Доходи, які підлягають розподілу між рівнями бюджету". Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6221 "Доходи, які підлягають розподілу між рівнями бюджету" відображає інформацію про надходження платежів, які підлягають розподілу між рівнями місцевих бюджетів. ( Підпункт 3.4.1 пункту 3.4 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

( Підпункт 3.4.2 пункту 3.4 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.4.2. Залишки коштів на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3321 "Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету", у кінці дня за встановленими нормативами розподіляються між рівнями місцевих бюджетів і засобами програмного забезпечення зараховуються:

на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів";

на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

( Абзац четвертий пункту виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 51 від 11.03.2003 )

3.4.3. За результатами розподілу платежів між рівнями місцевого бюджету формується Відомість розподілу платежів між рівнями місцевого бюджету, які надійшли на рахунки 3321 "Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету" (додаток 6). ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

3.5. Операції за коштами, тимчасово віднесеними на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу

3.5.1. Платежі, які тимчасово відносяться на доходи місцевого бюджету і відповідно до законодавства підлягають розподілу між бюджетами і різними отримувачами коштів, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу" Плану рахунків. ( Абзац перший підпункту 3.5.1 пункту 3.5 розділу 3 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу". Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу" дає інформацію про надходження платежів (з урахуванням повернень), які тимчасово відносяться на доходи місцевого бюджету і підлягають розподілу, наростаючим підсумком з початку року. ( Абзац другий підпункту 3.5.1 пункту 3.5 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

( Підпункт 3.5.2 пункту 3.5 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.5.2. Залишки коштів на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевих бюджетів, що підлягають розподілу", у кінці дня розподіляються за нормативами, установленими відповідними нормативно-правовими актами України.

Після розподілу кошти, що відносяться на доходи місцевого бюджету, засобами програмного забезпечення зараховуються:

на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів";

на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

Частина коштів, яка належить іншим фондам, перераховується на рахунки власників.

3.5.3. За результатами розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи місцевого бюджету, формується Відомість N 2м розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи місцевого бюджету, які надійшли на рахунки 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу" (додаток 7). ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

( Підпункт 3.5.4 пункту 3.5 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.6. Операції за іншими платежами, які тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету

3.6.1. Інші платежі, які тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3422 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету" Плану рахунків. Інформація про надходження з урахуванням повернень інших платежів, які тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6422 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету". Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6422 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету" відображає інформацію про надходження інших платежів (з урахуванням повернень), які тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, наростаючим підсумком з початку року. ( Підпункт 3.6.1 пункту 3.6 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

( Підпункт 3.6.2 пункту 3.6 розділу 3 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

3.6.2. Залишки коштів на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3422 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету", розподіляються та спрямовуються за призначенням згідно з вимогами нормативно-правових актів. ( Підпункт 3.6.2 пункту 3.6 розділу 3 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4. Обслуговування місцевих бюджетів за видатками

4.1. Основні положення про формування бази даних
мережі розпорядників та одержувачів коштів
місцевих бюджетів

4.1.1. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів (далі - головні розпорядники) до початку бюджетного року визначають мережу розпорядників коштів місцевих бюджетів нижчого рівня (далі - розпорядники нижчого рівня) та одержувачів бюджетних коштів, які уповноважені на виконання бюджетних програм, за територіями (обласний рівень), чітко визначившись із статусом кожної установи, яка обслуговується у відповідному органі Державного казначейства України. Установа не може бути одночасно розпорядником бюджетних коштів та їх одержувачем. Розпорядники нижчого рівня (одержувачі) бюджетних коштів включаються до мережі головних розпорядників або розпорядників нижчого рівня, якщо вони отримують асигнування безпосередньо від них.

Розпорядник бюджетних коштів (одержувач) не може бути включений одночасно до мережі головного розпорядника та розпорядника нижчого рівня за одним кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.

До мережі відповідних розпорядників бюджетних коштів уключаються підприємства (установи, організації), унесені до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, у порядку, установленому Державним казначейством України. ( Підпункт 4.1.1 пункту 4.1 розділу 4 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

До мережі відповідних розпорядників бюджетних коштів можуть бути включені бюджетні установи чи їх відокремлені структурні підрозділи, які розташовані на різних адміністративних територіях, до яких застосовуються вимоги бюджетного законодавства, визначені для розпорядників нижчого рівня. ( Абзац четвертий підпункту 4.1.1 пункту 4.1 розділу 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

Виконавці робіт, які відповідно до укладених договорів виконали для бюджетної установи (організації) або одержувача відповідні роботи (надали послуги, поставили товари), не включаються до мережі відповідного розпорядника.

Головний розпорядник бюджетних коштів (розпорядник нижчого рівня) включає до мережі установи, які на кінець попереднього бюджетного періоду перебували у його мережі і мали бюджетну заборгованість, та здійснює заходи щодо впорядкування заборгованості минулих років відповідно до бюджетних призначень поточного бюджетного періоду. ( Підпункт 4.1.1 пункту 4.1 глави 4 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

У разі якщо до 1 березня поточного бюджетного періоду головним розпорядником бюджетних коштів (розпорядником нижчого рівня) не включені до мережі поточного бюджетного періоду установи, які на кінець попереднього бюджетного періоду перебували в його мережі і мали бюджетну заборгованість, та для них у кошторисах (планах асигнувань, планах використання) не передбачені асигнування для погашення такої заборгованості, головний розпорядник бюджетних коштів (розпорядник нижчого рівня) несе відповідальність згідно з бюджетним законодавством. ( Підпункт 4.1.1 пункту 4.1 глави 4 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

4.1.2. Мережа розпорядників коштів нижчого рівня має бути складена з урахуванням необхідності виконання головним розпорядником бюджетних коштів встановлених завдань відповідно до наділених повноважень та досягнення конкретних результатів.

У разі, якщо за певним кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів на наступний бюджетний рік установа визначена головним розпорядником коштів не вперше, її мережа підлягає обов'язковій перевірці на відповідність вищевикладеним вимогам та проекту рішення про відповідний місцевий бюджет. У випадку виявлення розбіжностей у мережу розпорядника вносяться зміни. При цьому мережа до органу Державного казначейства України повторно не подається, а подається реєстр змін до мережі.

Мережа складається установами за кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, за якими вони визначені головними розпорядниками коштів на наступний бюджетний рік, у разі, якщо ці установи раніше не формували мережу за цими кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.

Не пізніше ніж за 15 днів до початку бюджетного року головні розпорядники та розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають до органу Державного казначейства України на паперових і електронних носіях мережу розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів, погоджену з відповідним фінансовим органом (додаток 7).

4.1.3. У процесі виконання місцевих бюджетів розпорядниками бюджетних коштів можуть виникнути зміни їх мережі. Зміни мережі можуть виникати в разі включення до мережі нової установи, виключення установи з мережі, уточнення реквізитів тощо.

Реєстр змін до мережі розпорядників коштів місцевих бюджетів з обґрунтуванням, погоджений відповідним фінансовим органом, подається на паперових та електронних носіях до відповідного органу Державного казначейства України за місцем їх обслуговування (додаток 8).

4.1.4. Органи Державного казначейства України здійснюють перевірку відповідності даних про мережу з переліком розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, що безпосередньо обслуговуються у відповідному органі Державного казначейства України, та даними Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів (код розпорядника коштів за Єдиним реєстром розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ, повне та за наявності скорочене найменування, статус установи (розпорядник або одержувач), код та найменування органу Державного казначейства України). ( Абзац перший підпункту 4.1.4 пункту 4.1 глави 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Головні розпорядники бюджетних коштів місцевих бюджетів (розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня) несуть відповідальність за достовірність поданих ними даних, наведених у мережі та реєстрі змін до мережі.

У разі недотримання розпорядником бюджетних коштів установлених вимог при складанні мережі (внесенні змін до неї), виявлення невідповідностей даних мережі даним Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів документ повертається органом Державного казначейства України розпоряднику бюджетних коштів на доопрацювання із відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. ( Абзац третій підпункту 4.1.4 пункту 4.1 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 ) ( Пункт 4.1 розділу 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.2. Порядок затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання місцевих бюджетів та здійснення операцій з їх обліку

4.2.1. Після затвердження розпису асигнувань місцевих бюджетів, але не пізніше ніж через місяць після затвердження бюджету, місцеві фінансові органи, міські, районні у містах, селищні, сільські ради або їх виконавчі органи надають до територіальних органів Державного казначейства України на паперових та електронних носіях річний розпис асигнувань місцевих бюджетів (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів), помісячний розпис асигнувань загального фонду місцевих бюджетів (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів), річний розпис витрат спеціального фонду місцевих бюджетів з розподілом за видами надходжень, помісячний розпис спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), річний розпис повернення кредитів до місцевих бюджетів та надання кредитів з місцевих бюджетів, помісячний розпис повернення кредитів до загального фонду місцевих бюджетів та надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів. ( Пункт 4.2 розділу 4 доповнено підпунктом 4.2.1 згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; в редакції Наказу Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

4.2.2. Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, місцеві фінансові органи доводять до головних розпорядників витяги із затвердженого річного розпису асигнувань місцевих бюджетів (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів) та помісячного розпису асигнувань загального фонду місцевих бюджетів (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів), річного розпису витрат спеціального фонду місцевих бюджетів з розподілом за видами надходжень, помісячного розпису спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) (додатки 9, 10), річного розпису повернення кредитів до місцевих бюджетів та надання кредитів з місцевих бюджетів, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду місцевих бюджетів та надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів, які є підставою для затвердження в установленому порядку кошторисів та планів асигнувань розпорядниками, планів використання бюджетних коштів одержувачами. ( Підпункт пункту 4.2 із змінами, внесеними Наказом Державного казначейства N 51 від 11.03.2003; в редакції Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; в редакції Наказу Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

4.2.3. Головні розпорядники коштів протягом трьох робочих днів після отримання витягу з річного розпису асигнувань з місцевих бюджетів подають органам Державного казначейства України, в яких вони обслуговуються, розподіл показників зведених кошторисів, зведення показників спеціального фонду кошторису, розподіл показників зведених планів асигнувань із загального фонду місцевих бюджетів, розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів (додатки 11, 12), розподіл показників зведених планів спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) у розрізі розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів коштів відповідно до мережі на паперових та електронних носіях за формами, визначеними нормативно-правовими актами України. Органи Державного казначейства України перевіряють зазначені документи на відповідність даним мережі, обсягам відкритих з початку року асигнувань, правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету його статусу). Розпорядники, які не мають підвідомчих установ, подають кошторис та план асигнувань із загального фонду місцевих бюджетів, складені за формою та у порядку, визначеному нормативно-правовими актами України, протягом п'яти робочих днів після затвердження зазначених документів. ( Абзац перший підпункту пункту 4.2 в редакції Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 139 від 02.04.2009, N 17 від 21.01.2010 )

До кошторису додається зведення показників спеціального фонду кошторису на відповідний рік та план спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) за формою та у порядку, встановленому законодавством. ( Підпункт 4.2.3 пункту 4.2 розділу 4 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

Органи Державного казначейства України здійснюють контроль за відповідністю загальних сум, указаних у зазначених документах, сумам, зазначеним у річному розписі асигнувань місцевих бюджетів. У разі невідповідності зазначені документи повертаються розпорядникам та/або одержувачам бюджетних коштів на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. ( Абзац підпункту пункту 4.2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 17 від 21.01.2010 )

4.2.4. Дані зведених кошторисів, планів асигнувань із загального фонду місцевих бюджетів, зведених планів спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду місцевих бюджетів, зведених планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів обліковуються органами Державного казначейства України на відповідних рахунках, відкритих за групами рахунків позабалансового обліку, про що на документах ставиться відбиток штампа за формою, наведеною в додатку 3. ( Підпункт 4.2.4 пункту 4.2 розділу 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

4.2.5. Доведені обсяги бюджетних асигнувань є підставою для взяття розпорядниками та одержувачами коштів бюджету зобов'язань на здійснення видатків, передбачених відповідними місцевими бюджетами. ( Підпункт пункту 4.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.2.6. Кошти місцевих бюджетів, які передбачаються для одержувачів бюджетних коштів, повинні бути враховані в показниках зведеного кошторису та плану асигнувань відповідного розпорядника коштів бюджету. ( Пункт 4.2 доповнено підпунктом згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.2.7. Одержувачі коштів місцевого бюджету подають до органу Державного казначейства України план використання бюджетних коштів за формою, визначеною нормативно-правовими актами України, затверджений керівником за погодженням з розпорядником коштів. План використання бюджетних коштів є основним плановим документом, відповідно до якого одержувачі витрачають бюджетні кошти. За відсутності зазначеного документа видатки з рахунку одержувача не здійснюються. ( Пункт 4.2 доповнено підпунктом згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.2.8. У період до затвердження в установленому порядку кошторисів, планів асигнувань та планів використання бюджетних коштів (не більше одного місяця після затвердження річного розпису асигнувань та помісячного розпису асигнувань загального фонду відповідного місцевого бюджету) видатки розпорядникам і одержувачам коштів здійснюються згідно з проектами кошторисів, планів асигнувань та планів використання бюджетних коштів, засвідчених підписом керівника та головного бухгалтера установи. ( Підпункт в редакції Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.2.9. Якщо місцевий бюджет не затверджено в установлений законодавством термін, фінансові органи та/або міські (міст районного значення), сільські, селищні ради або їх виконавчі органи на паперових та електронних носіях до 30 грудня відповідного бюджетного року направляють тимчасовий розпис асигнувань з місцевих бюджетів органам Державного казначейства України, які реєструють їх на відповідних рахунках, про що на оригіналі розпису ставиться відбиток штампа за формою, наведеною в додатку 3. Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, фінансові органи доводять до головних розпорядників коштів витяги із тимчасового розпису асигнувань з місцевих бюджетів за формою, визначеною додатком 9. Видатки здійснюються відповідно до процедури, визначеної підпунктами 4.2.3-4.2.8, з урахуванням вимог статті 79 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ). ( Абзац перший підпункту 4.2.9 пункту 4.2 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Видатки за рахунок власних надходжень розпорядників здійснюються в межах тимчасових індивідуальних кошторисів та наявних коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників на підставі платіжних доручень та підтвердних документів на здійснення платежу.

Видатки, здійснені у зазначений період, в обов'язковому порядку мають бути враховані розпорядником та одержувачем бюджетних коштів у затвердженому кошторисі, плані асигнувань загального фонду, плані спеціального фонду (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плані надання кредитів з загального фонду місцевих бюджетів, зведенні показників спеціального фонду розпорядників бюджетних коштів та плані використання бюджетних коштів, у всіх зведених планових показниках. ( Абзац підпункту в редакції Наказів Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

У разі невідповідності показників зазначених документів проведеним видаткам здійснення видатків тимчасово призупиняється, а документи повертаються на доопрацювання. Надалі органи Державного казначейства України здійснюють оплату рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у встановленому Державним казначейством України порядку відповідно до затверджених та взятих на облік показників кошторисів, планів асигнувань загального фонду, планів спеціального фонду (за винятком надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), планів надання кредитів із загального фонду, зведення показників спеціального фонду та планів використання бюджетних коштів. ( Підпункт 4.2.9 пункту 4.2 розділу 4 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 ) ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.3. Оформлення змін, що виникають в процесі виконання
місцевих бюджетів та здійснення операцій
з їх обліку

4.3.1. Унесення змін до рішення відповідної ради про місцевий бюджет здійснюється на підставі рішення відповідної ради. Прийняття рішення про внесення змін до рішення відповідної ради про місцевий бюджет можливе у випадках та порядку, встановлених статтями 23 та 78 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), а також у разі внесення змін до Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік.

4.3.2. Фінансові органи та/або міські (міст районного значення), сільські, селищні ради або їх виконавчі органи надають органам Державного казначейства України довідки про внесення змін у розпис та помісячний розпис загального фонду відповідного місцевого бюджету, помісячний розпис спеціального фонду (за винятком власних надходжень та відповідних видатків), річний розпис повернення кредитів до місцевих бюджетів та надання кредитів з місцевих бюджетів, помісячний розпис повернення кредитів до загального фонду місцевих бюджетів та надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів, складені за формою та у порядку, визначеними нормативно-правовими актами, і повідомляють головних розпорядників бюджетних коштів про внесені зміни у вигляді довідок, складених за формою та у порядку, визначеними нормативно-правовими актами.

4.3.3. Зміни до зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду, зведених планів спеціального фонду (за винятком власних надходжень та відповідних видатків), зведених планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів та зведення показників спеціального фонду можуть вноситися головним розпорядником як на підставі відповідної довідки місцевого фінансового органу, так і в межах установлених законодавством прав, наданих головному розпоряднику. Подання Державному казначейству України реєстрів змін обов'язкове в усіх випадках.

Органи Державного казначейства України здійснюють реєстрацію довідок, про що на оригіналі довідки ставиться відбиток печатки (додаток 3), та відображають унесені зміни в обліку виконання місцевого бюджету на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.

Головні розпорядники коштів складають та подають органам Державного казначейства України протягом трьох днів реєстри змін розподілу показників зведених кошторисів, реєстр змін розподілу показників планів асигнувань загального фонду місцевих бюджетів, реєстр змін розподілу показників планів спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень та відповідних видатків), реєстр змін розподілу показників планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів, реєстр змін розподілу зведення показників спеціального фонду (додатки 13, 14, 15) на паперових та електронних носіях.

Якщо зазначені зміни викликані змінами у підпорядкуванні та/або розташуванні підвідомчих установ, то головний розпорядник коштів зміни до зведеного кошторису подає одночасно із змінами до мережі (додаток 8).

Подані реєстри змін органи Державного казначейства України протягом двох робочих днів перевіряють на відповідність даним мережі, позабалансового обліку (показникам довідки про зміни до розпису місцевих бюджетів, розпису місцевих бюджетів з урахуванням внесених змін, зведеним кошторисам, зведеним планам асигнувань загального фонду місцевих бюджетів, зведеним планам спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведеним планам надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів та зведення показників спеціального фонду з урахуванням внесених змін, залишкам невикористаних асигнувань), правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету його статусу). У разі невідповідності реєстри повертаються головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. Показники реєстрів змін обліковуються в органах Державного казначейства України на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку, про що на документах ставиться відбиток штампа за формою, наведеною в додатку 3. ( Підпункт 4.3.3 пункту 4.3 глави 4 доповнено абзацом п'ятим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Зміни до кошторисів, планів асигнувань загального фонду місцевих бюджетів, планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів та планів спеціального фонду місцевих бюджетів оформляються довідками про зміни кошторису, про зміни плану асигнувань загального фонду місцевих бюджетів, про зміни планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів та про зміни плану спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень та відповідних видатків), складені за формою та у порядку, визначеними нормативно-правовими актами. Довідки про зміни подаються до органів Державного казначейства України не пізніше останнього робочого дня поточного місяця.

Зміни до планів використання бюджетних коштів вносяться одержувачами бюджетних коштів в порядку, встановленому для їх затвердження, за формою, що відповідає плану використання бюджетних коштів.

У разі зменшення або збільшення загальної суми плану використання бюджетних коштів одержувач бюджетних коштів в установленому порядку вносить відповідні зміни до зареєстрованих зобов'язань.

4.3.4. Зміни до спеціального фонду кошторису розпорядників (в частині власних надходжень) вносяться у зв'язку із потребою перерозподілу видатків, зарахуванням надходжень, які не передбачені кошторисом або коли загальний обсяг фактичних надходжень до цього фонду разом з обсягом залишків коштів на його рахунку на початок року буде більший, ніж відповідні надходження, враховані в кошторисі на відповідний рік.

Протягом року розпорядники коштів уносять зміни до спеціального фонду кошторису шляхом подання до відповідного органу Державного казначейства України довідки про внесення змін до кошторису, затвердженої керівником установи, що затвердив кошторис, без внесення відповідних змін до розпису за спеціальним фондом, складеної за формою та у порядку, визначеними нормативно-правовими актами України, на паперових та електронних носіях. При цьому відповідний орган Державного казначейства України реєструє зміни до кошторисів за спеціальним фондом згідно з поданими довідками на рахунках, відкритих за групою рахунків позабалансового обліку 912 "Кошторисні призначення з місцевих бюджетів". Розпорядники нижчого рівня в обов'язковому порядку подають головному розпоряднику завірені органом Державного казначейства України копії довідок про внесення змін до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями. ( Абзац другий підпункту 4.3.4 пункту 4.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

Головні розпорядники узагальнюють показники довідок про внесення змін до спеціального фонду кошторисів розпорядників нижчого рівня за звітний період та проводять з органами Державного казначейства України щомісячну звірку зведених показників щодо внесених змін до планових показників спеціального фонду. ( Абзац третій підпункту 4.3.4 пункту 4.3 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Органи Державного казначейства України ведуть облік таких змін, провадять видатки спеціального фонду бюджету за власними надходженнями бюджетних установ на підставі кошторисів з урахуванням внесених до них змін без внесення змін до розпису.

Головні розпорядники під час подання зведеної фінансової звітності забезпечують відповідність планових показників за спеціальним фондом кошторисів з урахуванням внесених до них змін даним обліку органів Державного казначейства України про виконання спеціального фонду місцевих бюджетів. ( Розділ 4 доповнено пунктом 4.3 згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.4. Взаємовідносини органів Державного
казначейства України з розпорядниками та одержувачами
коштів місцевих бюджетів щодо обліку зобов'язань

( Назва пункту в редакції Наказу Державного казначейства
N 21 від 06.02.2004 )

4.4.1. Органи Державного казначейства України обліковують зобов'язання та фінансові зобов'язання розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів відповідно до порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України. ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.4.2. Органи Державного казначейства України обліковують зобов'язання та фінансові зобов'язання розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів, яких вони обслуговують, на рахунках, відкритих за групою рахунків позабалансового обліку 942 "Зобов'язання розпорядників бюджетних коштів за коштами місцевого бюджету". ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.5. Операції з перерахування коштів
на здійснення видатків, передбачених
у загальному фонді місцевих бюджетів

4.5.1. Відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду місцевих бюджетів фінансові органи та/або міські (міст районного значення), сільські, селищні ради або їх виконавчі органи проводять розподіл коштів загального фонду місцевих бюджетів, що зараховані на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевого бюджету", з урахуванням зареєстрованих фінансових зобов'язань, та подають органам Державного казначейства України розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів (додаток 16) на паперових та електронних носіях у розрізі головних розпорядників коштів. Розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів затверджується головою місцевого органу виконавчої влади або, за його дорученням, одним з його заступників (керівником фінансового органу). ( Абзац перший підпункту 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Органами Державного казначейства України розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів за незахищеними видатками, крім послуг зв'язку, банківських послуг з виплати готівки, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів (у тому числі пені, фінансові санкції), не виконується при: ( Підпункт 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

наявності зареєстрованих фінансових зобов'язань за захищеними видатками в межах залишків невикористаних асигнувань; ( Підпункт 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

відсутності зареєстрованих фінансових зобов'язань за незахищеними видатками. ( Підпункт 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів для здійснення оплати послуг зв'язку, банківських послуг з виплати готівки, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів (у тому числі пені, фінансові санкції) виконується при наявності відповідних залишків невикористаних асигнувань та зареєстрованих фінансових зобов'язань. ( Підпункт 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 доповнено абзацом п'ятим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

При невиконанні розпорядження оформляється відмова за формою, наведеною у додатку 26, один примірник якої надається відповідному органу, який склав розпорядження, другий залишається в органі Державного казначейства України. Відмова реєструється в журналі реєстрації відмов (додаток 27). ( Підпункт 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Органи Державного казначейства України реєструють такі розпорядження у журналі реєстрації розпоряджень про виділення коштів загального (спеціального) фонду місцевих бюджетів (додаток 17) і відповідно до розпорядження зараховують кошти:

на аналітичні рахунки головних розпорядників коштів, відкриті за балансовим рахунком 3531 "Особові рахунки розпорядників за коштами, отриманими із загального фонду місцевого бюджету";

у разі, якщо головні розпорядники коштів відповідного місцевого бюджету не мають мережі підвідомчих установ, кошти зараховують на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3541 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами загального фонду місцевого бюджету". ( Абзац дев'ятий підпункту 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Після проведення зарахування на розпорядженні ставиться відмітка у вигляді відбитка штампа казначея "Оплачено" (додаток 18) та зазначається сума (цифрами та прописом), на яку виконано розпорядження. Один примірник залишається в органі Державного казначейства України, а другий повертається відповідному органу, який склав розпорядження. ( Абзац десятий підпункту 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Якщо перерахування коштів проводиться за цільовим направленням, то подане розпорядження в обов'язковому порядку повинно містити примітку щодо призначення коштів. ( Пункт в редакції Наказу Державного казначейства N 51 від 11.03.2003; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.5.2. Виписка з особового рахунку (додаток 19) надається головному розпоряднику коштів. На підставі виписки головний розпорядник готує та подає органу Державного казначейства України на паперових та електронних носіях розподіл виділених бюджетних асигнувань на перерахування коштів підвідомчим установам в двох примірниках (додаток 20). ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

4.5.3. Отриманий розподіл перевіряється органом Державного казначейства України щодо відповідності вказаних у ньому сум залишкам на рахунках, залишкам невикористаних бюджетних асигнувань загального фонду підвідомчих установ у розрізі кодів економічної класифікації видатків та кодів класифікації кредитування бюджету та зареєстрованим фінансовим зобов'язанням за незахищеними видатками.

Органами Державного казначейства України розподіл за незахищеними видатками, крім послуг зв'язку, банківських послуг з виплати готівки, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів (у тому числі пені, фінансові санкції), не виконується при:

наявності зареєстрованих фінансових зобов'язань за захищеними видатками в межах залишків невикористаних асигнувань;

відсутності зареєстрованих фінансових зобов'язань за незахищеними видатками.

Розподіл у частині виділення коштів за незахищеними видатками на оплату послуг зв'язку, банківських послуг з виплати готівки, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів (у тому числі пені, фінансові санкції) виконується при наявності залишків невикористаних асигнувань та зареєстрованих фінансових зобов'язань.

При невиконанні розподілу оформляється відмова за формою, наведеною у додатку 26, один примірник якої надається відповідному органу, який склав розподіл, другий залишається в органі Державного казначейства України. Відмова реєструється в журналі реєстрації відмов (додаток 27).

Якщо перерахування коштів проводиться за цільовим направленням, то поданий розподіл в обов'язковому порядку повинен містити примітку щодо призначення коштів.

Розподіли реєструються у журналі реєстрації розподілу виділених коштів (додаток 21). За наявності всіх необхідних показників кошти зараховуються на рахунки підвідомчих установ. Після проведення зарахування на розподілі (кожному примірнику) ставиться відмітка у вигляді відбитка штампа казначея "Оплачено" (додаток 18) та зазначається сума (цифрами та прописом), на яку виконано розподіл. Один примірник залишається в органі Державного казначейства України, а другий повертається головному розпоряднику бюджетних коштів. Дані розподілів відображаються на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. ( Підпункт 4.5.3 пункту 4.5 розділу 4 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

4.5.4. Для безготівкових перерахувань платежів з одного рахунку на інший, відкритих на балансі одного органу Державного казначейства України без виходу в СЕП НБУ, використовуються меморіальні ордери (заповнюються відповідно до зразка, наведеного в додатку 22), складені на підставі відповідних платіжних доручень розпорядників коштів. ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

4.5.5. У разі внесення змін до розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів готуються нові розпорядження на паперових та електронних носіях із зазначенням суми про збільшення (+) чи зменшення (-) суми коштів, виділених головному розпоряднику коштів. ( Абзац перший підпункту 4.5.5 пункту 4.5 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Абзац другий підпункту 4.5.5 пункту 4.5 розділу 4 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Орган Державного казначейства України після отримання від фінансового органу та/або міських (міст районного значення), сільських, селищних рад або їх виконавчого органу коригувального розпорядження перевіряє наявність на рахунках головного розпорядника коштів, залишків невикористаних асигнувань.

Після чого органом Державного казначейства України приймається рішення щодо можливості коригування суми виділених коштів і за умови прийняття позитивного рішення коригувальне розпорядження виконується у встановленому порядку. ( Пункт доповнено підпунктом згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.5.6. У разі внесення змін до розподілу виділених бюджетних асигнувань головний розпорядник подає до органів Державного казначейства України лист з обгрунтуванням необхідності здійснення перерозподілу виділених коштів та коригувальний розподіл на паперових та електронних носіях, у якому зазначаються реквізити підвідомчих установ та суми, на які проводиться коригування. ( Абзац перший підпункту 4.5.6 пункту 4.5 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Орган Державного казначейства України після отримання від головного розпорядника коштів коригувального розподілу перевіряє наявність на рахунках розпорядників залишків невикористаних асигнувань.

Після чого органом Державного казначейства України приймається рішення щодо можливості коригування суми виділених коштів і за умови прийняття позитивного рішення коригувальний розподіл виконується у встановленому порядку. В іншому разі коригувальний розподіл повертається головному розпоряднику без виконання з відповідним обґрунтуванням відмови його виконання. ( Пункт доповнено підпунктом згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.6. Операції з перерахування коштів
на здійснення видатків, передбачених
у спеціальному фонді місцевих бюджетів
(крім власних надходжень розпорядників)

4.6.1. Відповідно до помісячного розпису спеціального фонду місцевих бюджетів фінансові органи та/або міські (міст районного значення), сільські, селищні ради або їх виконавчі органи проводять розподіл коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, що зараховані на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки", та подають органам Державного казначейства України розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевих бюджетів (додаток 23) у розрізі головних розпорядників коштів, які затверджуються головою місцевого органу виконавчої влади або, за його дорученням, одним з його заступників (керівником фінансового органу). Органи Державного казначейства України реєструють розпорядження у журналі реєстрації розпоряджень про виділення коштів загального (спеціального) фонду місцевих бюджетів (додаток 17) і відповідно до розпоряджень зараховують кошти на аналітичні рахунки розпорядників, відкриті за балансовим рахунком 3532 "Особові рахунки розпорядників за коштами, отриманими із спеціального фонду місцевого бюджету".

У разі, якщо головні розпорядники коштів відповідного місцевого бюджету не мають мережі підвідомчих установ, кошти зараховують на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету". ( Абзац другий підпункту 4.6.1 пункту 4.6 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 ) ( Підпункт 4.6.1 пункту 4.6 розділу 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.6.2. Перерахування коштів на здійснення видатків, передбачених у спеціальному фонді місцевих бюджетів, проводиться у порядку, визначеному підпунктами 4.5.2-4.5.4 пункту 4.5 розділу 4 цього Порядку. ( Підпункт 4.6.2 пункту 4.6 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.6.3. Внесення змін до розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевих бюджетів та/або розподілу виділених бюджетних асигнувань органи Державного казначейства України здійснюють у порядку, визначеному у пункті 4.5.5 пункту 4.5 розділу 4 цього Порядку. ( Порядок доповнено підпунктом згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.7. Операції з зарахування коштів на реєстраційні
та спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників
та рахунки одержувачів коштів місцевих бюджетів

( Назва пункту в редакції Наказу Державного казначейства
N 21 від 06.02.2004 )

4.7.1. На реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників та рахунки одержувачів коштів місцевих бюджетів, що перебувають на казначейському обслуговуванні, відкриті в органах Державного казначейства України відповідно за групою рахунків балансового обліку 354 "Рахунки розпорядників та одержувачів за коштами місцевих бюджетів", зараховуються кошти, які надходять як від вищих та підвідомчих установ, так і від юридичних та фізичних осіб на утримання, виконання певних доручень, здійснення певних видатків, відновлення касових видатків тощо. ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.7.2. Усі суми коштів, що надходять готівкою у каси установ (у тому числі суми невикористаної готівки), повинні бути зараховані на реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників та рахунки одержувачів коштів місцевих бюджетів, відкриті в органах Державного казначейства України за групою рахунків балансового обліку 354 "Рахунки розпорядників та одержувачів за коштами місцевих бюджетів" Плану рахунків. На рахунки одержувачів коштів можуть бути зараховані тільки суми невикористаної готівки, що відносяться на відновлення касових видатків. ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.7.3. При внесенні готівки на реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів відправники коштів у платіжних документах (квитанціях тощо) зазначають номери реєстраційних (спеціальних реєстраційних) рахунків розпорядників коштів, що відкриті в органах Державного казначейства України, для зарахування цих коштів на рахунки власників. ( Підпункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

4.7.4. Кошти, які надходять на рахунки розпорядників коштів, уважаються отриманими доходами розпорядників бюджетних коштів або коштами, що відносяться на відновлення касових видатків.

За умови відсутності в призначенні платежу платіжного доручення достатньої інформації для того, щоб здійснити відновлення касових видатків, орган Державного казначейства України отримує письмове підтвердження щодо уточнення призначення платежу від розпорядників бюджетних коштів за підписом керівника. ( Підпункт 4.7.4 пункту 4.7 розділу 4 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.8. Здійснення видатків розпорядниками
та одержувачами бюджетних коштів

4.8.1. Органи Державного казначейства України здійснюють розрахунково-касове обслуговування розпорядників шляхом проведення платежів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників та рахунків одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Державного казначейства України, відповідно до кошторисів, планів асигнувань загального фонду місцевих бюджетів, планів спеціального фонду місцевих бюджетів або планів використання бюджетних коштів, планів надання кредитів.

Відповідно до встановлених повноважень Державне казначейство України здійснює контроль за наявністю асигнувань для взяття зобов'язань та відповідністю взятих зобов'язань певним асигнуванням за відповідними кодами економічної класифікації видатків. Відповідальність за взяті зобов'язання та цільове використання бюджетних коштів несуть розпорядники та одержувачі бюджетних коштів згідно із законодавством.

Органи Державного казначейства України здійснюють видатки на підставі платіжних доручень (додаток 24) розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у разі наявності в обліку відповідного зобов'язання та фінансового зобов'язання у межах залишків коштів на рахунках розпорядників та одержувачів бюджетних коштів за відповідними кодами економічної класифікації видатків та класифікації кредитування.

Підтвердні документи (договори, звіт про результати проведення процедури закупівлі тощо) надаються у разі потреби здійснення авансування, поетапної оплати зареєстрованих фінансових зобов'язань тощо.

У випадку проведення розрахунків на умовах авансування розпорядники та одержувачі бюджетних коштів протягом трьох робочих днів після завершення терміну поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, визначеного договірними зобов'язаннями відповідно до законодавства, подають до органів Державного казначейства України документи, що підтверджують отримання таких товарів, робіт та послуг. ( Абзац п'ятий підпункту 4.8.1 пункту 4.8 глави 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

4.8.2. З метою забезпечення контролю за цільовим спрямуванням бюджетних коштів органи Державного казначейства України в частині виконання місцевих бюджетів за видатками здійснюють:

попередній контроль - на етапі реєстрації зобов'язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів;

поточний контроль - у процесі оплати рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

4.8.3. Платіжні доручення (додаток 24) подаються до органів Державного казначейства України в кількості примірників, необхідних для всіх учасників безготівкових розрахунків. Форма, обов'язкові реквізити платіжних доручень та вимоги щодо заповнення розрахункових документів на паперових носіях визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 N 22, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за N 377/8976.

Строк дії платіжного доручення розпорядників бюджетних коштів, одержувачів та інших клієнтів встановлений у межах 10 календарних днів з дня його виписки. День оформлення не враховується. У разі невідповідності дати подання даті платіжного доручення у полі "Одержано банком" платіжного доручення на всіх примірниках обов'язково проставляється дата подання та підпис казначея. ( Абзац другий підпункту 4.8.3 пункту 4.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 139 від 02.04.2009 )

Подані розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів платіжні доручення перевіряються органами Державного казначейства України щодо наявності всіх необхідних реквізитів, відповідності підписів відповідальних посадових осіб і відбитка печатки установи зразкам. За правильність оформлення та достовірність інформації, наведеної у платіжному дорученні, відповідає розпорядник (одержувач) бюджетних коштів.

Перерахування коштів з рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів здійснюються на підставі першого примірника розрахункового документа, який залишається на зберіганні в органі Державного казначейства України. ( Підпункт 4.8.3 пункту 4.8 глави 4 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Після проведення видатків на платіжних дорученнях, за якими проведено оплату, ставиться відмітка у вигляді відбитка штампа казначея "Оплачено" (додаток 18).

4.8.4. Кошти, що помилково зараховані на рахунок розпорядника (одержувача) бюджетних коштів, повинні повертатися ним у строки, установлені законодавством України. Повернення коштів здійснюється органом Державного казначейства України на підставі платіжного доручення розпорядника (одержувача) бюджетних коштів, у призначенні якого обов'язково зазначаються номер та дата документа, згідно з яким були зараховані такі кошти. ( Пункт 4.8 глави 4 доповнено підпунктом 4.8.4 згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

4.8.5. Органи Державного казначейства України не несуть відповідальності за недостовірність підтвердних документів та їх зміст, на підставі яких були складені розрахункові документи, оформлені розпорядниками, одержувачами бюджетних коштів, а також за повноту і своєчасність сплати ними податків, зборів та обов'язкових платежів.

4.8.6. Орган Державного казначейства України при здійсненні видатків шляхом проведення платежів з рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів надає розпоряднику, одержувачу бюджетних коштів виписки з рахунку про здійснені операції за результатами попереднього операційного дня з відміткою у вигляді відбитка штампа встановленого зразка та підписом казначея. ( Підпункт 4.8.6 пункту 4.8 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

4.8.7. При застосуванні системи безготівкової виплати заробітної плати кошти перераховуються (за згодою працівників установ та організацій) на вкладні рахунки відповідно до заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки (додаток 25) та платіжного доручення.

4.8.8. Платіжне доручення не приймається до виконання у разі:

неправильного заповнення реквізитів або якщо не заповнено хоча б один з реквізитів;

відсутності в обліку органів Державного казначейства України відповідних зобов'язань та фінансових зобов'язань;

невідповідності оплати зареєстрованим зобов'язанням та фінансовим зобов'язанням;

невідповідності зазначеного коду економічної класифікації видатків та кредитування бюджету економічній суті видатків;

обмеження здійснення видатків, що встановлюється нормативно-правовими актами;

накладення арешту на кошти, що перебувають на відповідному рахунку розпорядника;

надходження до органів Державного казначейства України відповідного рішення уповноваженого органу за результатами розгляду скарги щодо застосування процедури закупівель та/або копії позовної заяви стосовно порушень процедур закупівель, рішень, дій або бездіяльності замовника;

відсутності або недостатності залишків коштів на відповідних рахунках бюджетних установ та організацій;

перевищення показників, затверджених у кошторисах, планах асигнувань загального фонду місцевих бюджетів (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів), планах спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), планах надання кредитів із загального фонду бюджету, планах використання бюджетних коштів;

неподання документів, що підтверджують отримання товарів, робіт/послуг за договорами, згідно з умовами яких було здійснене авансування.

Платіжне доручення, не прийняте до виконання у зв'язку із зазначеними причинами, не пізніше наступного робочого дня повертається без виконання органами Державного казначейства України розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів, від яких воно надійшло, разом з відмовою у прийнятті до виконання платіжних доручень в письмовій формі (додаток 26). Відмови обов'язково реєструються органами Державного казначейства України в журналі реєстрації відмов у прийнятті до виконання платіжних доручень (додаток 27). ( Пункт 4.8 розділу 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Пункт 4.9 розділу 4 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Пункт 4.10 розділу 4 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

4.9. Проведення видатків розпорядників бюджетних коштів в іноземній валюті.

4.9.1. Розпорядники бюджетних коштів за деякими напрямами витрат, встановленими законодавством, можуть проводити розрахунки в іноземній валюті.

Для здійснення операцій в іноземній валюті розпорядники бюджетних коштів відкривають рахунки в установах банків за відповідними балансовими рахунками згідно з вимогами нормативних актів Національного банку України.

Після відкриття в установах банків рахунку для обліку операцій в іноземній валюті бюджетна установа подає до відповідного органу Державного казначейства України довідку банку про відкриття рахунку на її ім'я.

4.9.2. У разі здійснення розрахунків розпорядниками бюджетних коштів за зобов'язаннями, що виникли внаслідок укладання договорів, розпорядники подають до органів Державного казначейства України платіжні доручення на перерахування коштів у національній валюті з відповідних рахунків на рахунки, відкриті на ім'я розпорядників бюджетних коштів в установах банків, для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України. ( Главу 4 доповнено пунктом 4.9 згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

5. Операції за власними коштами розпорядників
коштів місцевих бюджетів

5.1. Обсяги власних надходжень, які перевищують відповідні витрати, за умови забезпечення ресурсами заходів з виконання основних функцій бюджетних установ розпорядники бюджетних коштів перераховують вищим та підвідомчим установам і організаціям у разі, якщо їм такі повноваження надано відповідними нормативно-правовими актами. Відповідальність за прийняте рішення несе розпорядник бюджетних коштів.

Перерахування таких коштів здійснюється на підставі платіжних доручень, наданих власниками рахунків, лише в межах одного коду тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів і однієї групи власних надходжень. ( Пункт 5.1 глави 5 в редакції Наказу Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

5.2. Перерахування коштів, отриманих у поточному році, розпорядниками бюджетних коштів вищим та/або підвідомчим установам відображається відповідно як зменшення доходів, а отримання розпорядниками бюджетних коштів відповідно як збільшення доходів. ( Абзац перший пункту 5.2 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

У разі перерахування коштів, що обліковувались як залишки власних надходжень на початок року, зазначені операції відображаються як зменшення та збільшення залишків. ( Пункт 5.2 глави 5 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

5.3. Власні надходження розпорядників, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, зараховуються на відповідні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України (за місцем обслуговування розпорядника коштів бюджету) за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", в розрізі груп власних надходжень.

Інформація щодо власних надходжень розпорядників коштів місцевих бюджетів, які зараховуються на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", одночасно відображається на рахунках бюджетного обліку 6124 "Власні кошти розпорядників коштів місцевого бюджету".

5.4. Органи Державного казначейства України засобами програмного забезпечення щоденно складають виписки з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету".

Зазначені виписки, разом з реєстром розрахункових документів, надаються розпорядникам коштів місцевих бюджетів.

5.5. Повернення надміру та/або помилково зарахованих коштів з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", здійснюється на підставі платіжних документів розпорядника бюджетних коштів місцевих бюджетів та відповідного підтвердження щодо обгрунтованості здійснення такої операції у межах наявних залишків коштів на рахунках.

5.6. Оплата видатків розпорядників коштів бюджету здійснюється органами Державного казначейства України з рахунків розпорядників, відкритих в органах Державного казначейства України за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету" у порядку, визначеному пунктом 4.7. Інформація щодо проведених видатків одночасно відображається на відповідних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7221 "Видатки спеціального фонду місцевого бюджету".

5.7. У разі проведення операцій розпорядниками в натуральній формі, у порядку, встановленому законодавством, зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання місцевих бюджетів. Розпорядники не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Державного казначейства України довідку про надходження у натуральній формі (додаток 28). ( Абзац перший пункту 5.7 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Відповідальність за законність та достовірність проведених операцій у натуральній формі несуть розпорядники бюджетних коштів. ( Розділ 5 доповнено пунктом 5.7 згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

6. Порядок виплати готівки

6.1. Для оформлення документів на отримання заробітної плати, стипендії, допомоги, видатків на службові відрядження та інших коштів, що видаються на видатки, які не можуть бути проведені безготівковою оплатою, розпорядники та одержувачі бюджетних коштів подають до органів Державного казначейства України заявку на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки (додаток 25) у двох примірниках.

Після видачі готівки один примірник повертається розпоряднику або одержувачу бюджетних коштів з відбитком штампа казначея (додаток 3), другий примірник зберігається в органах Державного казначейства України.

Заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виписуються розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів на осіб, з якими в них укладені договори про повну матеріальну відповідальність та які мають право отримувати і видавати кошти.

У заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки на виплату заробітної плати указуються суми податку з доходів фізичних осіб, суми нарахувань до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та суми страхових внесків до Пенсійного фонду України, інші податки і обов'язкові платежі, які утримані із заробітної плати та нараховані на фонд заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

6.2. Розпорядники та одержувачі бюджетних коштів при отриманні заробітної плати і прирівняних до неї виплат разом із заявкою на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки повинні подавати платіжні доручення на перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і зборів до державних цільових фондів.

У реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу" в разі сплати коштів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і зборів до державних цільових фондів, зазначається період, за який здійснено виплату.

6.3. Розпорядники та одержувачі бюджетних коштів несуть відповідальність за правильність нарахування заробітної плати і прирівняних до неї виплат, за повноту перерахування коштів, утриманих із заробітної плати і нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету та зборів до державних цільових фондів при отриманні заробітної плати і прирівняних до неї виплат, а також за дані, зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".

6.4. Готівка на здійснення інших видатків, які не можуть бути проведені у безготівковій формі, розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів видається на підставі заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки.

6.5. Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції, продуктів її переробки та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту (далі - закупівля сільгосппродукції та заготівля вторсировини), дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби - на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі й для закупівлі в населення сільгосппродукції та заготівлі вторсировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці цілі, може бути продовжено до закінчення терміну відрядження.

Відповідальність за цільове використання готівки несе розпорядник або одержувач бюджетних коштів.

6.6. Після отримання підприємством (установою, організацією) матеріальних цінностей або послуг, придбаних/отриманих за готівку, до органів Державного казначейства України подаються документи, які підтверджують здійснені видатки (акти придбання матеріальних цінностей чи послуг, рахунки-фактури тощо).

Акт придбання матеріальних цінностей (додаток 29) затверджується керівником підприємства (установи, організації) або його заступником та підписується комісією, яка створена відповідним розпорядником.

У разі неподання розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів до органу Державного казначейства України протягом трьох днів після закінчення терміну, на який надається готівка під звіт, документів, що підтверджують отримання товарів, робіт чи послуг, органи Державного казначейства України припиняють видачу готівки на зазначені цілі. ( Пункт 6.6 глави 6 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Видача готівки відновлюється після подання розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів до органу Державного казначейства документів, що підтверджують отримання товарів, робіт чи послуг. ( Пункт 6.6 глави 6 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

6.7. Розпорядники та/або одержувачі бюджетних коштів за умови наявності коштів на рахунках виписують на уповноважених осіб установи грошові чеки та подають їх до органів Державного казначейства України, які здійснюють перевірку правильності їх заповнення та наявності залишків коштів на рахунках і подають на підпис уповноваженим особам органів Державного казначейства України. ( Пункт 6.7 глави 6 доповнено абзацом першим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

На підставі перевіреної заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відповідальні особи органів Державного казначейства України підписують грошові чеки на отримання готівки.

Уповноважені особи розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на підставі належно оформлених грошових чеків отримують готівку з поточних рахунків, відкритих в установах банків на ім'я органів Державного казначейства України за балансовими рахунками групи 257 "Кошти державного та місцевого бюджетів для виплат" Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.07.2004 за N 918/9517. Рахунки групи 257 є рахунками, на які зараховуються кошти до виплати без перерахувань. Кошти на балансові рахунки групи 257 зараховуються на підставі заявок на видачу готівки розпорядників та/або одержувачів бюджетних коштів.

Для отримання готівки з рахунків Державного казначейства групи 257 розпорядникам видаються грошові чекові книжки. Для отримання грошової чекової книжки розпорядник зі свого реєстраційного рахунку здійснює оплату її вартості відповідному банку. Після підтвердження факту оплати (копія платіжного доручення) орган Державного казначейства України в установленому порядку отримує в банку чекові книжки та реєструє їх у журналі реєстрації отриманих та виданих чекових книжок.

6.8. Передача чекової книжки розпоряднику здійснюється на підставі довіреності розпорядника установленої форми шляхом оформлення акта приймання-передачі грошових чекових книжок у двох примірниках. Один примірник залишається в органі Державного казначейства України, другий разом з чековою книжкою передається розпоряднику. В журналі реєстрації отриманих та виданих чекових книжок у графі "Передано" зазначається назва розпорядника, номер і дата довіреності, номер і дата акта приймання-передачі чекової книжки.

Розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів списують чекові книжки у загальновстановленому порядку.

6.9. При внесенні готівки на рахунки розпорядників бюджетних коштів платники коштів у розрахункових документах (квитанціях тощо) зазначають зміст операції з визначенням коду економічної класифікації видатків та класифікації кредитування бюджету і номери відповідних рахунків розпорядників, що відкриті в органах Державного казначейства України.

6.10. Для проведення операцій із застосуванням банківських платіжних карток бюджетним установам відкривається картковий рахунок. Карткові рахунки відкриваються в установах банків на умовах договору. У договорі повинні бути вказані довірені особи установи, перелік яких додається до заяви про відкриття карткових рахунків.

Довірена особа може використовувати банківську платіжну картку як для отримання готівки, так і для здійснення безготівкових розрахунків, пов'язаних з господарською діяльністю установи, у тому числі на представницькі потреби та витрати на відрядження.

Для проведення операцій із застосуванням банківських платіжних карток на картковий рахунок платіжним дорученням зараховуються кошти шляхом їх переказу з відповідних рахунків бюджетної установи. При казначейському обслуговуванні сума платіжного доручення на перерахування коштів складається на підставі заявки розпорядника бюджетних коштів.

Кошти, які зараховуються на картковий рахунок, є підзвітними коштами довіреної особи бюджетної установи. Оприбуткування отриманих коштів та включення їх до авансового звіту про їх використання проводяться довіреною особою на підставі виписки з карткового рахунку або, у разі отримання готівки у банкоматі, чека банкомату.

Довірена особа бюджетної установи зобов'язана подати до бухгалтерії установи авансовий звіт про використання коштів з банківської платіжної картки разом із підтвердними документами та залишком невикористаної готівки відповідно до законодавства. Залишки невикористаної готівки повертаються довіреною особою згідно із законодавством.

Відповідальність за здійснення усіх господарських операцій з використанням карткових рахунків покладається на керівництво бюджетних установ відповідно до законодавства.

Залишки коштів, не використані довіреною особою у визначені терміни, повертаються на рахунок, з якого вони були перераховані. ( Розділ 6 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Розділ 7 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

7. Міжбюджетні відносини

7.1. Міжбюджетні трансферти

7.1.1. Перерахування міжбюджетних трансфертів здійснюється органами Державного казначейства України відповідно до вимог Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), закону України про Державний бюджет України на відповідний рік, інших нормативно-правових актів України та рішення відповідної ради про місцевий бюджет.

7.1.2. Суми коштів, зараховані на відповідні аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів", направляються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3531 "Особові рахунки розпорядників за коштами, отриманими із загального фонду місцевого бюджету", з подальшим перерахуванням на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3545 "Рахунки для обліку операцій з міжбюджетними трансфертами за коштами загального фонду місцевого бюджету", з яких згідно з встановленим порядком направляються на рахунки з обліку надходжень до загального фонду відповідного місцевого бюджету. У разі якщо головні розпорядники коштів відповідного місцевого бюджету не мають мережі підвідомчих установ, кошти направляються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3545 "Рахунки для обліку операцій з міжбюджетними трансфертами за коштами загального фонду місцевого бюджету". При здійсненні видатків розпорядниками коштів за рахунок трансфертів, отриманих з іншого бюджету, кошти зараховуються на аналітичний рахунок 3541 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами загального фонду місцевого бюджету" і направляються на видатки відповідного бюджету у порядку, викладеному у підпунктах 4.5.1-4.5.5 пункту 4.5 розділу 4 цього Порядку. ( Абзац перший підпункту 7.1.2 пункту 7.1 глави 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Перерахування коштів, що передаються до Державного бюджету України та до місцевих бюджетів вищого рівня, здійснюється органами Державного казначейства України з окремого аналітичного рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів" згідно з нормативами, встановленими законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями місцевих рад про місцеві бюджети. ( Підпункт 7.1.2 пункту 7.1 розділу 7 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

7.1.3. Суми коштів, зараховані на відповідні аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки", направляються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3532 "Особові рахунки розпорядників за коштами, отриманими із спеціального фонду місцевого бюджету", з подальшим перерахуванням на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3546 "Рахунки для обліку операцій з міжбюджетними трансфертами за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", з яких згідно з встановленим порядком направляються на рахунки з обліку надходжень до спеціального фонду відповідного місцевого бюджету. У разі якщо головні розпорядники коштів відповідного місцевого бюджету не мають мережі підвідомчих установ, кошти направляються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3546 "Рахунки для обліку операцій з міжбюджетними трансфертами за коштами спеціального фонду місцевого бюджету". При здійсненні видатків розпорядниками коштів за рахунок трансфертів, отриманих з іншого бюджету, кошти зараховуються на рахунок 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету" і направляються на видатки відповідного бюджету у порядку, викладеному у підпункті 4.6.2 пункту 4.6 розділу 4 цього Порядку. ( Підпункт 7.1.3 пункту 7.1 розділу 7 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

7.2. Операції за взаємними розрахунками

7.2.1. Взаємні розрахунки - це розрахунки, які виникають між бюджетами в процесі планування та виконання місцевих бюджетів.

Взаємні розрахунки в частині міжбюджетних відносин виникають при зміні адміністративно-територіального розподілу, чинного законодавства, підпорядкованості бюджетних установ та організацій або в інших випадках, передбачених законодавством.

7.2.2. Визначення суми, яку віднесено на взаєморозрахунки, та терміну її погашення проводиться фінансовим органом за результатом щоквартальної звітності, про що повідомляється відповідний фінансовий орган, з яким необхідно провести взаєморозрахунки, та орган Державного казначейства України у формі довідки (додаток 30). ( Підпункт пункту із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

7.2.3. При передачі з одного місцевого бюджету планових та фактичних показників бюджетних установ, організацій та заходів до іншого бюджету, необхідно внести зміни до бухгалтерського обліку за плановими та фактичними показниками відповідного місцевого бюджету. При цьому зменшується річний обсяг планових та фактичних показників місцевого бюджету, який передає, і відповідно збільшується річний обсяг планових та фактичних показників місцевого бюджету, якому передають зазначені показники за відповідними кодами бюджетної класифікації, про що повідомляються органи Державного казначейства України, які здійснюють казначейське обслуговування зазначених місцевих бюджетів за довідками, складеними за формою та у порядку, визначеними нормативно-правовими актами України та додатком 31. ( Підпункт пункту із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

7.2.4. Установи, видатки яких передано з одного бюджету до іншого, складають фінансову звітність на дату передачі. Ця бухгалтерська звітність надається органу Державного казначейства України, який обслуговував та/або буде обслуговувати установу, у терміни, визначені для подання звітності. Фінансовому органу, у підпорядкованість якого передано видатки бюджетних установ, організацій та заходи, і відповідному органу Державного казначейства України, який буде обслуговувати відповідного розпорядника коштів, також надаються:

затверджений кошторис;

помісячний розпис асигнувань загального фонду місцевого бюджету;

звіт про виконання кошторису на момент передачі бюджетних установ, організацій та заходів. У подальшому бухгалтерська звітність подається органу Державного казначейства України тільки за новою підпорядкованістю.

7.2.5. При передачі бюджетних установ, організацій та заходів одночасно проводиться закриття та відкриття відповідних рахунків цих установ та організацій у відповідних органах Державного казначейства України.

7.2.6. Органи Державного казначейства України щокварталу не пізніше останнього дня звітного періоду проводять з відповідними фінансовими органами звірку щодо відображення в обліку операцій за взаєморозрахунками.

7.2.7. Взаємні розрахунки між бюджетами повинні бути погашені до кінця бюджетного року.

7.2.8. Операції за взаємними розрахунками з державним бюджетом та між місцевими бюджетами здійснюються виключно у грошовій формі, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

7.2.9. Якщо у процесі здійснення взаєморозрахунків між бюджетами має місце порушення терміну проведення зазначених розрахунків та/або такі розрахунки залишились не погашеними до 1 листопада поточного бюджетного року, органи Державного казначейства забезпечують їх проведення шляхом застосування нормативу щоденних відрахувань коштів від доходів загального фонду відповідного місцевого бюджету (з урахуванням міжбюджетних трансфертів). Норматив відрахувань установлюється органами Державного казначейства, виходячи із суми непогашених взаємних розрахунків та планової суми надходжень на цей період до загального фонду місцевого бюджету, згідно з розписом відповідного бюджету.

8. Фінансування

8.1. Відповідно до статей 73 та 74 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ) Рада міністрів АРК, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за рішенням Верховної Ради АРК чи відповідної ради можуть отримувати короткотермінові позички на покриття тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання загального фонду місцевих бюджетів, та здійснювати запозичення до бюджету розвитку місцевих бюджетів.

8.2. Короткострокові позички, отримані Радою міністрів АРК, місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад за рішеннями Верховної Ради АРК чи відповідної ради для покриття тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання загального фонду місцевого бюджету, зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3252 "Рахунок для зарахування до загального фонду місцевих бюджетів інших кредитів".

У регламентований час засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів, кошти перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів".

8.3. Запозичення, які здійснено за рішенням Верховної Ради АРК чи відповідної ради, до бюджету розвитку місцевих бюджетів зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3254 "Рахунок для зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів інших кредитів".

У регламентований час засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів, кошти перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

8.4. Повернення позичок, отриманих на покриття тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання загального фонду місцевих бюджетів здійснюється управлінням Державного казначейства України з окремого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3252 "Рахунок для зарахування до загального фонду місцевих бюджетів інших кредитів" за рахунок коштів загального фонду місцевого бюджету.

Повернення запозичень до бюджету розвитку місцевих бюджетів здійснюється управлінням Державного казначейства України з окремого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3254 "Рахунок для зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів інших кредитів", за рахунок коштів спеціального фонду місцевого бюджету.

9. Надання та повернення кредитів, наданих за рахунок
коштів місцевих бюджетів

9.1. Головний розпорядник, якому передбачені бюджетні призначення для надання кредитів, визначає розпорядників та/або одержувачів бюджетних коштів (далі - кредитори) та спрямовує такі бюджетні призначення у порядку, визначеному відповідними нормативно-правовими актами.

Позичальники не включаються до мережі відповідного розпорядника і отримують кредитні ресурси на підставі укладених договорів та інших підтвердних документів.

Кредитор спрямовує кошти за бюджетними програмами з кредитування виключно на визначені у встановленому порядку мету, завдання та напрямки цих бюджетних програм, а позичальник забезпечує використання таких коштів за їх призначенням.

Відповідальність за цільове використання коштів, наданих у вигляді кредиту з загального/спеціального фонду місцевих бюджетів (фінансової допомоги на зворотній основі), а також за їх своєчасне та повне повернення, несуть кредитор та позичальник згідно з законодавством.

9.2. Формування мережі розпорядників бюджетних коштів здійснюється відповідно до пункту 4.1 розділу 4 цього Порядку.

9.3. Організація роботи органів Державного казначейства України щодо забезпечення обліку бюджетних асигнувань в частині кредитування та контролю за їх дотриманням здійснюється відповідно до пункту 4.2 розділу 4 цього Порядку.

9.4. Оформлення змін планових показників, що виникають у процесі виконання місцевих бюджетів в частині кредитування, здійснюється відповідно до пункту 4.3 розділу 4 цього Порядку.

9.5. Організація роботи органів Державного казначейства України з проведення операцій з надання кредитів із загального/спеціального фонду місцевих бюджетів здійснюється відповідно до пунктів 4.5 та 4.6 розділу 4 цього Порядку.

9.6. Операції з надання кредитів здійснюються шляхом проведення платежів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків кредиторів, відкритих в органах Державного казначейства України, відповідно до кошторисів та планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів, планів спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень та відповідних видатків) або планів використання бюджетних коштів на рахунки позичальників, зазначені в кредитних договорах і відкриті в установах банків.

Відповідно до покладених завдань Державне казначейство контролює цільове спрямування бюджетних коштів на стадії проведення оплати на підставі підтвердних документів, наданих кредиторами.

Органи Державного казначейства України проводять оплати за дорученнями розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у разі наявності в обліку зареєстрованих зобов'язань. Підставою для здійснення операцій по кредитуванню розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів є укладені кредитні договори, платіжні доручення, підготовлені власниками рахунків (додаток 24), та інші підтвердні документи, передбачені бюджетним законодавством.

Платіжні документи приймаються органами Державного казначейства України від розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у межах залишків на рахунках в частині кредитування.

9.7. Процедура повернення кредитів, наданих за рахунок коштів загального/спеціального фонду місцевих бюджетів, та сплати відсотків за користування ними здійснюється відповідно до рішення про місцевий бюджет та/або окремих нормативно-правових актів.

Операції по зарахуванню коштів, що надходять як повернення кредитів та відсотків за користування ними, та відображення їх на відповідних рахунках бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів здійснюються згідно з процедурами, визначеними нормативно-правовими актами.

9.8. Здійснення операцій з надання кредитів розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів проводиться відповідно до пункту 4.8 розділу 4 цього Порядку.

9.9. Кошти від повернення позик, наданих до набрання чинності Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ), відповідно до підпункту 3 статті 71 Бюджетного кодексу України, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3153 "Рахунок для зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів повернення бюджетних кредитів".

Інформація щодо сум коштів від повернення позик одночасно відображається на відповідному рахунку, відкритому за рахунком бюджетного обліку 7232 "Кредитування спеціального фонду місцевого бюджету за вирахуванням погашення".

У кінці операційного дня засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів, кошти перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

9.10. Відсотки, сплачені за користування позиками, наданими до набрання чинності Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ), відповідно до підпункту 3 статті 71 Бюджетного кодексу України, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

У кінці операційного дня засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів, кошти перераховуються (списуються) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

Інформація щодо надходження платежів одночасно відображається на відповідних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6122 "Доходи спеціального фонду місцевого бюджету, які направляються на спеціальні видатки".

9.11. Кошти від повернення бюджетних кредитів, наданих за рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради за кодом класифікації кредитування 4000 "Кредитування з вирахуванням погашення" з загального фонду місцевих бюджетів, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3143 "Рахунок для зарахування до загального фонду місцевих бюджетів повернення бюджетних кредитів".

Інформація щодо сум коштів від повернення кредитів одночасно відображається на відповідному рахунку, відкритому за рахунком бюджетного обліку 7231 "Кредитування загального фонду місцевого бюджету за вирахуванням погашення".

У кінці операційного дня засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів, кошти перераховуються (списуються) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів".

9.12. Кошти від повернення бюджетних кредитів, наданих за рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради за кодом класифікації кредитування 4000 "Кредитування з вирахуванням погашення" зі спеціального фонду місцевих бюджетів, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3153 "Рахунок для зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів повернення бюджетних кредитів".

Інформація щодо сум коштів від повернення кредитів одночасно відображається на відповідному рахунку, відкритому за рахунком бюджетного обліку 7232 "Кредитування спеціального фонду місцевого бюджету за вирахуванням погашення".

У кінці операційного дня засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів, кошти перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки". ( Порядок доповнено розділом 9 згідно з Наказом Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

10. Облік та складання звітності про виконання
місцевих бюджетів

10.1. Облікові дані аналітичного обліку операцій з виконання місцевих бюджетів повинні відповідати аналогічним даним оборотно-сальдової відомості (додаток 32) і сальдової відомості (додаток 33). Дані оборотно-сальдової відомості і сальдової відомості повинні бути тотожні даним щоденного оборотно-сальдового балансу, що є підставою для складання щоденних форм звіту "Звіт про виконання місцевих бюджетів за доходами" (додаток 34), "Звіт про виконання місцевих бюджетів за видатками" (додаток 35), які складаються органами Державного казначейства України в розрізі місцевих бюджетів окремо за загальним та спеціальним фондами. Зазначені звіти передаються фінансовим органам до 12-ї години робочого дня, наступного за звітним, у встановленому порядку. Дані звітів за останній робочий день місяця є підставою для складання звітності про виконання відповідних місцевих бюджетів. ( Пункт 10.1 розділу 10 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

10.2. Бухгалтерський облік операцій, що здійснюються в ході виконання місцевих бюджетів, ведеться за правилами, установленими Державним казначейством України.

10.3. Звітність про виконання місцевих бюджетів подається Державним казначейством України відповідно до вимог статті 80 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ). ( Пункт 10.3 глави 10 доповнено абзацом першим згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Звіти про виконання місцевих бюджетів (місячні, квартальні, річні), складаються органами Державного казначейства України за формами та в порядку, встановленому Державним казначейством України, за погодженням з Міністерством фінансів України та Рахунковою палатою. Терміни подачі органами Державного казначейства звітів фінансовим органам установлюються інструкціями про складання місячних, квартальних та річних звітів про виконання місцевих бюджетів, які затверджуються наказами Державного казначейства України.

Основним принципом складання форм фінансової звітності є використання економічних показників безпосередньо із баз даних Державного казначейства України. Згідно з цим принципом Державне казначейство України встановлює конкретні форми звітності на підставі значень економічних показників, які містяться у базах даних.

Місячний, квартальний і річний звіти та зведені звіти про виконання місцевих бюджетів складають відповідні органи Державного казначейства України і за підписом керівника органу Державного казначейства України та головного бухгалтера подають відповідним фінансовим органам та/або міським (міст районного значення), сільським, селищним радам або їх виконавчим органам із дотриманням встановлених вимог щодо періодичності, структури та термінів подання такої звітності. ( Абзац четвертий пункту 10.3 глави 10 в редакції Наказу Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Фінансові органи та/або міські (міст районного значення), сільські, селищні ради або їх виконавчі органи опрацьовують відповідні звіти та в разі необхідності подають свої зауваження органам Державного казначейства України. ( Пункт 10.3 глави 10 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

10.4. Фінансові органи готують пояснювальну записку, звіт про виконання плану по штатах і контингентах і разом із звітністю, отриманою від органів Державного казначейства України, подають їх до вищого фінансового органу.

10.5. Органи Державного казначейства України подають звіти про виконання місцевих бюджетів Державному казначейству України. Державне казначейство України подає зведений звіт про виконання місцевих бюджетів Міністерству фінансів України за формами, погодженими з Міністерством фінансів України. ( Пункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

11. Відповідальність фінансових органів,
органів Державного казначейства України
та розпорядників коштів місцевих бюджетів
у процесі казначейського обслуговування
місцевих бюджетів

Недотримання фінансовими органами, органами Державного казначейства України та розпорядниками коштів місцевих бюджетів норм, визначених Бюджетним кодексом України ( 2542-14 ) та іншими нормативно-правовими актами, щодо порядку затвердження, внесення змін, виконання місцевих бюджетів чи звіту про виконання місцевих бюджетів, уважається бюджетним правопорушенням.

Фінансові органи, органи Державного казначейства України та розпорядники коштів місцевих бюджетів відповідно до чинного законодавства несуть відповідальність за вчинені ними бюджетні правопорушення.

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 1
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________                    ЗАТВЕРДЖУЮ
(вид бюджету) ________________________
(посада відповідальної
особи)
_________
(підпис)
_____________________
(ініціали і прізвище)

                                      М.П.

                                      "____"________________

                 РІЧНИЙ РОЗПИС _________________
(назва бюджету)
на 20____рік

                                                           (грн)
------------------------------------------------------------------
| Код | Найменування |Загальний фонд |Спеціальний фонд |Разом |
|--------+--------------+---------------+-----------------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|--------+--------------+---------------+-----------------+------|
| | | | | |
|--------+--------------+---------------+-----------------+------|
| | | | | |
|--------+--------------+---------------+-----------------+------|
| Усього | | | | |
------------------------------------------------------------------

 Відповідальна посадова особа __________       ___________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

( Порядок доповнено додатком 1 згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 139 від 02.04.2009 )

Додаток 2
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________                    ЗАТВЕРДЖУЮ
(вид бюджету) ________________________
(посада відповідальної
особи)
_________
(підпис)
_____________________
(ініціали і прізвище)

                                      М.П.

                                      "____"________________

                ПОМІСЯЧНИЙ РОЗПИС _______________
(назва бюджету)
на 20____рік

                                                            (грн.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Код |Найменування|Січень|Лютий|Березень|Квітень|Травень|Червень|Липень|Серпень|Вересень|Жовтень|Листопад|Грудень|Разом|
|------+------------+------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
|------+------------+------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+-----|
| | | | | | | | | | | | | | | |
|------+------------+------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+-----|
| | | | | | | | | | | | | | | |
|------+------------+------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+-----|
| | | | | | | | | | | | | | | |
|------+------------+------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+-----|
|Усього| | | | | | | | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Відповідальна посадова особа __________       ___________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

( Порядок доповнено додатком 2 згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 139 від 02.04.2009 )

Додаток 3
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

     ----------------------------------------------------------
| |
| _______________________________________________________|
| (найменування органу Державного казначейчтва України) |
| |
| ЗАРЕЄЕСТРОВАНО ТА ВЗЯТО НА ОБЛІК |
| |
| ---------------------- |
| | | |
| ---------------------- |
| Дата |
|Реєстаційний N зобов'язання ______________ * |
|КЕКВ/КККБ ______________________ * |
|Відповідальна особа ___________________________ |
| (підпис) N |
| |
----------------------------------------------------------

---------------
(*) При реєстрації розпису, кошторису та довідок про внесення
змін до зазначених документів параметри "Реєстраційний N
зобов'язання" та "КЕКВ/КККБ ________" не заповнюються.

( Додаток 3 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 4
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 _________________________________
(назва бюджету)

                            ВІДОМІСТЬ
розподілу платежів між загальним
та спеціальним фондами місцевого бюджету,
які надійшли на рахунки 3161 "Кошти,
які розподіляються між загальним і спеціальним
фондами місцевих бюджетів",
за _________________________
(число, місяць, рік)

                                                        (грн коп.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Код | Надходження | Відрахування до фондів бюджету |
| бюджетної |-------------------------------------------+-------------------------------------------|
|класифікації| за день | з початку року | загальний | спеціальний |
| доходів |---------------------+---------------------+---------------------+---------------------|
| |загальна| сума до |загальна| сума до |відсоток| за | з |відсоток|за | з |
| | сума | розподілу | сума | розподілу | |день|початку| |день|початку|
| |надход- | (за |надход- | (за | | | року | | | року |
| | жень |вирахуванням| жень |вирахуванням| | | | | | |
| | | повернень) | | повернень) | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
|Усього за | | | | | | | | | | |
|видом | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
|Усього за | | | | | | | | | | |
|видом | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------|
|Усього | | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------------

( Додаток 4 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 5
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 __________________________________
(назва бюджету)

                            ВІДОМІСТЬ
розподілу платежів між рівнями місцевого бюджету,
які надійшли на рахунки 3321 "Кошти,
які підлягають розподілу між рівнями бюджету",
за _______________________
(число, місяць, рік)

                                                        (грн коп.)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Код | Надходження | Відрахування до бюджетів |
| бюджетної |-------------------------------------------+-----------------------------------------------------------------|
|класифікації| за день | з початку року | обласний | районний | бюджет місцевого |
| доходів | | | | | самоврядування |
| |---------------------+---------------------+---------------------+---------------------+---------------------|
| |загальна| сума до |загальна| сума до |відсоток| за | з |відсоток|за | з |відсоток| за | з |
| | сума | розподілу | сума | розподілу | |день|початку| |день|початку| |день|початку|
| |надход- | (за |надход- | (за | | | року | | | року | | | року |
| | жень |вирахуванням| жень |вирахуванням| | | | | | | | | |
| | | повернень) | | повернень) | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| | | | | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
|Усього за | | | | | | | | | | | | | |
|видом | | | | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| | | | | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
|Усього за | | | | | | | | | | | | | |
|видом | | | | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
| | | | | | | | | | | | | | |
|------------+--------+------------+--------+------------+--------+----+-------+--------+----+-------+--------+----+-------|
|Усього | | | | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

( Додаток 5 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 6
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 _________________________________
(назва бюджету)

                          ВІДОМІСТЬ N 2м
розподілу коштів, тимчасово віднесених
на доходи місцевого бюджету, які надійшли
на рахунки 3421 "Кошти, тимчасово віднесені
на доходи місцевого бюджету,
що підлягають розподілу",
за _____________________________
(число, місяць, рік)

                                                        (грн коп.)
-----------------------------------------------------------------------------
| Найменування | Код | Надходження | Відрахування |
| отримувача коштів | бюджетної |---------------+------------------------|
| |класифікації|за день| з |відсоток|за день| з |
| | доходів | |початку| | |початку|
| | | | року | | | року |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
| Надійшло | | | | х | х | х |
| у тому числі: | | | | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
|до Пенсійного фонду | х | х | х | | | |
|України | | | | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
|до Фонду соціального | х | х | х | | | |
|страхування у | | | | | | |
|зв'язку з тимчасовою | | | | | | |
|втратою | | | | | | |
|працездатності | | | | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
|до Фонду | х | х | х | | | |
|загальнообов'язкового| | | | | | |
|державного | | | | | | |
|соціального | | | | | | |
|страхування України | | | | | | |
|на випадок безробіття| | | | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
|До Фонду соціального | | | | | | |
|страхування від | | | | | | |
|нещасних випадків на | | | | | | |
|виробництві та | | | | | | |
|професійних | | | | | | |
|захворювань | | | | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
|до Державного бюджету| х | х | х | | | |
|України | | | | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
|до місцевого бюджету | х | х | х | | | |
|---------------------+------------+-------+-------+--------+-------+-------|
| Усього | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------

( Додаток 6 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 7
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(вид бюджету)

 _________________________________
(назва бюджету)

            ПОГОДЖЕНО

 _________________________________
(посада)

 ________   ______________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

 _________________________________
(число, місяць, рік) М.П.

                              МЕРЕЖА
установ та організацій, які отримують
кошти з місцевого бюджету в 20___ році

 КВК ______________
КПК ______________

 __________________________________
(найменування розпорядника коштів)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Код |Ідентифі-|Найменування | Рівень | Код | Код органу |Найменування| Код |
|з/п|розпорядника | каційний| установи |розпоряд- |розпорядника| Державного | органу | відпові-|
| | коштів/ | код за |(організації)| ника/ | коштів |казначейства| Державного |дального |
| | одержувача | ЄДРПОУ |(скорочене та|одержувача|вищого рівня| України |казначейства|виконавця|
| | коштів за | | повне) | коштів | (**) | | України | |
| | Єдиним | | | (РРК)(*) | | | | |
| | реєстром | | | | | | | |
| |розпорядників| | | | | | | |
| | та | | | | | | | |
| | одержувачів | | | | | | | |
| | бюджетних | | | | | | | |
| | коштів | | | | | | | |
|---+-------------+---------+-------------+----------+------------+------------+------------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

     М.П.

 Керівник установи (організації)  __________  ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

 Головний бухгалтер (начальник
планово-фінансового
управління/відділу) __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

---------------
(*) Рівень розпорядника коштів визначається таким чином:
головному розпоряднику присвоюється код 1; розпорядникам коштів
нижчого рівня, що мають власну мережу, - 2; бюджетним установам,
що не мають мережі, - 3; одержувачам бюджетних коштів - 9.
(**) Код розпорядника коштів вищого рівня з Єдиного реєстру
розпорядників та одержувачів бюджетних коштів (головного
розпорядника коштів або розпорядника коштів другого ступеня).

( Додаток 7 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 8
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(вид бюджету)

 _________________________________
(назва бюджету)

            ПОГОДЖЕНО

 _________________________________
(посада)

 __________  _____________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

 _________________________________
(число, місяць, рік) М.П.

                              РЕЄСТР
змін до мережі установ та організацій,
які отримують кошти з місцевого бюджету
в 20___ році

 КВК ______________
КПК ______________

 __________________________________
(найменування розпорядника коштів)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Код |Ідентифі-|Найменування | Рівень | Код | Код органу |Найменування| Код |Примітка|
|з/п|розпорядника | каційний| установи |розпорядника/|розпорядника| Державного | органу |відпові- | |
| | коштів/ | код за |(організації)| одержувача | коштів |казначейства| Державного |дального | |
| | одержувача | ЄДРПОУ |(скорочене та| коштів |вищого рівня| України |казначейства|виконавця| |
| | коштів за | | повне) | (РРК) | | | України | | |
| | Єдиним | | | | | | | | |
| | реєстром | | | | | | | | |
| |розпорядників| | | | | | | | |
| | та | | | | | | | | |
| | одержувачів | | | | | | | | |
| | бюджетних | | | | | | | | |
| | коштів | | | | | | | | |
|---+-------------+---------+-------------+-------------+------------+------------+------------+---------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     М.П.

 Керівник установи (організації)  __________  ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

 Головний бухгалтер (начальник
планово-фінансового
управління/відділу) __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

( Додаток 8 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 9
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _______________
(вид бюджету)
_________________
(назва бюджету)

                              ВИТЯГ
з річного розпису асигнувань місцевих
бюджетів (річного розпису витрат
спеціального фонду місцевих бюджетів
з розподілом за видами надходжень,
річного розпису повернення кредитів
до місцевих бюджетів та надання
кредитів з місцевих бюджетів)
за 20__рік

 ___________________________________________
(найменування головного розпорядника коштів)

                                                             (грн)
------------------------------------------------------------------
| Код | Найменування | Загальний фонд | Спеціальний фонд |Усього |
|-----+--------------+----------------+------------------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
------------------------------------------------------------------

 Відповідальна посадова особа __________       ___________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

( Додаток 9 в редакції Наказів Державного казначейства N 117 від 13.07.2004, N 150 від 06.05.2008, N 139 від 02.04.2009 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 10
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________
(вид бюджету)

 _________________
(назва бюджету)

                              ВИТЯГ
з помісячного розпису асигнувань загального
фонду місцевих бюджетів (з помісячного розпису
спеціального фонду (за винятком власних
надходжень бюджетних установ та відповідних
видатків)/ з помісячного розпису повернення
кредитів до загального фонду місцевих
бюджетів/ надання кредитів із загального
фонду місцевих бюджетів)
за 20__рік

 КВК_____             ____________________________________________
(найменування головного розпорядника коштів)

                                                             (грн)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Код|Найменування|Січень|Лютий|Березень|Квітень|Травень|Червень|Липень|Серпень|Вересень|Жовтень|Листопад|Грудень|Усього|
|---+------------+------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Відповідальна посадова особа __________       ___________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

( Додаток 10 в редакції Наказів Державного казначейства N 117 від 13.07.2004, N 150 від 06.05.2008, N 139 від 02.04.2009 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 11
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(посада)

                                      ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)

                                      М.П. "___"________ 20__ року

             РОЗПОДІЛ ПОКАЗНИКІВ ЗВЕДЕНИХ КОШТОРИСІВ
на 20_ рік

     Код відомчої    класифікації    та   найменування   головного
розпорядника бюджетних коштів ____________________________________

                                                             (грн)
------------------------------------------------------------------------------
| Рівень | КПК | КЕКВ/КККБ | Усього на рік, у т.ч. | Разом на |
| розпорядника | | |-------------------------| рік |
| коштів | | | загальний |спеціальний | |
| | | | фонд | фонд | |
|----------------+-------+-----------+------------+------------+-------------|
| | | | | | |
|----------------------------------------------------------------------------|
|Разом |
|щодо головного розпорядника бюджетних коштів |
|----------------------------------------------------------------------------|
| |
|__________ __________________________ _____________ _____________ __________|
| (код (найменування розпорядника (код (найменування (код ГУДКУ|
|території) бюджетних коштів) розпорядника) ГУДКУ (УДК) (УДК) |
|----------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | |
|----------------+-------+-----------+------------+------------+-------------|
| | | | | | |
|----------------------------------------------------------------------------|
|Разом |
|щодо розпорядника бюджетних коштів |
------------------------------------------------------------------------------

 Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового
управління/відділу) __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

( Додаток 11 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 12
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________
(посада)
_________
(підпис)
_____________________
(ініціали і прізвище)

                                      М.П.

                                      "____"__________ 20__ рік

                             РОЗПОДІЛ
показників зведених планів асигнувань
загального фонду місцевих бюджетів
(зведених планів спеціального фонду місцевих
бюджетів (за винятком власних надходжень
бюджетних установ та відповідних видатків)/
зведених планів надання кредитів
із загального фонду місцевих бюджетів)
на 20__ рік

 Код відомчої класифікації та найменування головного  розпорядника
бюджетних коштів ___________________________________

                                                             (грн)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Рівень |КПК|КЕКВ/КККБ|Усього|У тому числі за місяцями |
|розпорядника | | |на рік|---------------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | |січень|лютий| березень|квітень|травень|червень|липень|серпень|вересень|жовтень|листо-|грудень|
| | | | | | | | | | | | | | |пад | |
|-------------+---+---------+------+------+-----+---------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Разом щодо головного розпорядника бюджетних коштів |
|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|________________ |
|(код території) |
|___________________________________________ |
|(найменування розпорядника бюджетних коштів) |
|____________________ |
|(код розпорядника) |
|___________________________ |
|(найменування ГУДКУ (УДК)) |
|_________________ |
|(код ГУДКУ (УДК)) |
|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|-------------+---+---------+------+------+-----+---------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+------+-------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Разом щодо розпорядника бюджетних коштів |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового
управління/відділу) ___________ ____________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

( Додаток 12 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 139 від 02.04.2009 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

( Додаток 11 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

( Додаток 12 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

( Додаток 13 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

( Додаток 14 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

( Додаток 15 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

Додаток 13
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(вид бюджету)

 _________________________________
(назва бюджету)

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(посада)

                                      ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)

                                      М.П. "___" _________________

                              РЕЄСТР
змін розподілу показників зведеного
кошторису на 20___ рік
_____________________________________________
(Код відомчої класифікації та найменування
головного розпорядника бюджетних коштів)

                                      довідка N _____  від _______

                                                             (грн)
---------------------------------------------------------------------------
|Рівень |КПК |КЕКВ/КККБ |Сума змін (зменшення "-",|Усього |
|розпорядника | | |збільшення "+") | |
|коштів | | |-------------------------| |
| | | |загальний |спеціальний | |
| | | |фонд |фонд | |
|------------------+-----+-----------+-----------+-------------+----------|
| | | | | | |
|-------------------------------------------------------------------------|
|Усього |
|щодо головного розпорядника коштів |
|-------------------------------------------------------------------------|
| |
|__________ _____________ _____________ _____________ ________________|
| (код (код (найменування (найменування (код ГУДКУ (УДК)|
|території) розпорядника) розпорядника) ГУДКУ (УДК) |
|-------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | |
|------------------+-----+-----------+-----------+-------------+----------|
| | | | | | |
|-------------------------------------------------------------------------|
|Разом |
|щодо розпорядника коштів |
|-------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------

 Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового
відділу) __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

( Додаток в редакції Наказів Державного казначейства N 51 від 11.03.2003, N 21 від 06.02.2004, N 117 від 13.07.2004, N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 14
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(вид бюджету)

 _________________________________
(назва бюджету)

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(посада)

                                      ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)

                                      М.П. "___" _________________

                           РЕЄСТР ЗМІН
розподілу показників зведених планів асигнувань
загального фонду/планів спеціального фонду
місцевих бюджетів (розподілу показників зведених
планів надання кредитів із загального
фонду місцевих бюджетів)
на 20___ рік

                                              довідка N __________
від ________________

 Код та назва відомчої класифікації
головного розпорядника коштів
__________________________________

                                                             (грн)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Рівень |КПК|КЕКВ/КККБ|Разом|У тому числі за місяцями |
|розпоряд-| | |на |------------------------------------------------------------------------------------------|
|ника | | |рік |січень|лютий|бере-|квітень|травень|червень|липень|серпень|вересень |жовтень|листо-|грудень|
|коштів | | | | | |зень | | | | | | | |пад | |
|---------+---+---------+-----+------+-----+-----+-------+-------+-------+------+-------+---------+-------+------+-------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Разом |
|щодо головного розпорядника коштів |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| |
|_______________ _____________ __________________ _____________ ________________ |
|(код території) (найменування (код розпорядника) (найменування (код ГУДКУ (УДК) |
| розпорядника) ГУДКУ (УДК) |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|---------+---+---------+-----+------+-----+-----+-------+-------+-------+------+-------+---------+-------+------+-------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Разом |
|щодо розпорядника коштів |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового
відділу) __________ _____________________
(підпис) (ініціали і прізвище)

( Додаток в редакції Наказів Державного казначейства N 51 від 11.03.2003, N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 15
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(посада)

                                      ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)

                                      М.П. "___" _______ 20__ року

                           РЕЄСТР ЗМІН
N _______ від ___________
зведення показників спеціального
фонду на 20__ рік

 Код відомчої класифікації та найменування
головного розпорядника бюджетних коштів
_________________________________________

                                                             (грн)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Показники | Рівень |КПК| Разом за | Суми змін (зменшення "-", збільшення "+" ) |
| |розпорядника| |спеціальним|-----------------------------------------------------------------------------|
| | | |фондом |плата за послуги, що надаються бюджетними| інші джерела власних | Інші |
| | | | | установами | надходжень(*) |надходження|
| | | | |-----------------------------------------+-----------------------| |
| | | | |разом| у т.ч. за підгрупами |разом|у т.ч. за | |
| | | | | | | |підгрупами | |
| | | | | |-----------------------------------| |-----------------| |
| | | | | |25010100|25010200|25010300|25010400| |25020100|25020200| |
|----------+------------+---+-----------+-----+--------+--------+--------+--------+-----+--------+--------+-----------|
| | | | | | | | | | | | | |
|---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Разом щодо головного розпорядника бюджетних коштів |
|---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | | | | | | |
|---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|_______________ _____________ __________________ _____________ ________________ |
|(код території) (найменування (код розпорядника) (найменування (код ГУДКУ (УДК) |
| розпорядника) ГУДКУ (УДК) |
|---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Разом щодо розпорядника бюджетних коштів |
|---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Видатки та| | | | | | | | | | | | |
|надання | | | | | | | | | | | | |
|кредитів -| | | | | | | | | | | | |
|усього | | | | | | | | | | | | |
|----------+------------+---+-----------+-----+--------+--------+--------+--------+-----+--------+--------+-----------|
|Поточні | | | | | | | | | | | | |
|видатки | | | | | | | | | | | | |
|(1000)(**)| | | | | | | | | | | | |
|----------+------------+---+-----------+-----+--------+--------+--------+--------+-----+--------+--------+-----------|
|Капітальні| | | | | | | | | | | | |
|видатки | | | | | | | | | | | | |
|(2000)(**)| | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------
(*) Плануються за наявності підстави.
(**) Заповнюються у розрізі кодів економічної класифікації
видатків.

 Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового
управління/відділу) __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

( Додаток 15 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 16
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 __________________________           ЗАТВЕРДЖУЮ
(найменування органу ____________________________
Державного казначейства України) (посада)
__________________________ ____________________________
(назва бюджету) (підпис, ініціали, прізвище)

                                      М.П.

"___"________________

                          РОЗПОРЯДЖЕННЯ
про виділення коштів загального фонду
місцевих бюджетів з рахунку N __________

 Державним казначейством у _______________________________________
(область, місто, район)
від __________________ N _____
(число, місяць, рік)

--------------------------------------------------------------------------
| N | Код |Найменування|КВК|КПК|КЕКВ| Номер |Сума|Примітка*|
|з/п| головного | головного | | | | особового | | |
| |розпорядника|розпорядника| | | | рахунку | | |
| | бюджетних | бюджетних | | | | головного | | |
| | коштів | коштів | | | | розпорядника | | |
| | | | | | | бюджетних | | |
| | | | | | | коштів | | |
| | | | | | |(реєстраційний| | |
| | | | | | | рахунок | | |
| | | | | | | розпорядника | | |
| | | | | | | бюджетних | | |
| | | | | | |коштів нижчого| | |
| | | | | | | рівня) | | |
|---+------------+------------+---+---+----+--------------+----+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
--------------------------------------------------------------------------

 Усього _________________________
(суму писати словами)

 Відповідальна особа _______________         ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

--------------
* Якщо перерахування коштів проводиться за цільовим
призначенням, то робиться відповідна примітка щодо призначення
коштів. За умови перерахування коштів робиться відповідна примітка
"перерахування". У випадку відмови у проведенні в примітці
зазначається причина відмови.

( Додаток 16 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 17
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(вид бюджету)

 _________________________________
(назва бюджету)

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

                              ЖУРНАЛ
реєстрації розпоряджень про виділення коштів
загального (спеціального) фонду
місцевих бюджетів

---------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Дата | Дата | Номер |Найменування| Код | Номер |КВК(*)|КПК(*)|КЕКВ(*)|Сума |
|з/п|реєстрації| розпо- | розпо- | головного | головного |рахунку(*)| | | | |
| | |рядження|рядження|розпорядника|розпорядника| | | | | |
| | | | | бюджетних | бюджетних | | | | | |
| | | | | коштів(*) | коштів(*) | | | | | |
|---+----------+--------+--------+------------+------------+----------+------+------+-------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---+----------+--------+--------+------------+------------+----------+------+------+-------+-----|
| | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------
(*) Заповнюється за умови автоматизованої обробки
розпоряджень.

( Додаток в редакції Наказів Державного казначейства N 21 від 06.02.2004, N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 18
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

     -------------------------------------------------------
| |
|_____________________________________________________|
|(найменування органу Державного казначейства України)|
| |
| ОПЛАЧЕНО |
| --------------------------- |
| | дата | |
| --------------------------- |
| |
|Казначей ______________ |
| (підпис) N |
| |
-------------------------------------------------------

( Додаток в редакції Наказів Державного казначейства N 51 від 11.03.2003, N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 19
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _______________________________
(вид бюджету)

 _______________________________
(назва бюджету)

 _______________________________   _______________________________
(код органу Державного (найменування органу Державного
казначейства України) казначейства України)

 _______________________________   _______________________________
(код клієнта) (найменування клієнта)

 _______________________________
(номер рахунку)

                        ВИПИСКА З РАХУНКУ
рахунок N __________________
за період з ________ по _________ 20 _ року

------------------------------------------------------------------
| N | Тип |МФО |Рахунок |Номер документа|Дата | Сума |
|з/п |операції | | | | |-------------|
| | | | | | |дебет |кредит|
|--------------------------------------------------+------+------|
|Вхідний залишок: | | |
|--------------------------------------------------+------+------|
| | | | | | | | |
|----+---------+----+--------+---------------+-----+------+------|
| | | | | | | | |
|----+---------+----+--------+---------------+-----+------+------|
| | | | | | | | |
|--------------------------------------------------+------+------|
| Усього оборотів:| | |
|--------------------------------------------------+------+------|
| Вихідний залишок:| | |
------------------------------------------------------------------

 Реєстр документів
за рахунком: ____________________

 Виконавець:                      __________  ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

( Додаток 19 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 20
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _____________________
(вид бюджету)
_____________________
(назва бюджету)
__________________________
(найменування розпорядника
бюджетних коштів)

 КВК _________

                             РОЗПОДІЛ
виділених бюджетних асигнувань
з рахунку N ________
від "___"____________ 20__ року N _____

 Код коштів ______

------------------------------------------------------------------------------
| Код | Код | Код |Найменування|КПК|КЕКВ| N рахунка |Сума,|Примітка*|
|тери-|ЄДРПОУ|розпорядника|розпорядника| | |розпорядника|грн. | |
|торії| | бюджетних | коштів | | | бюджетних | | |
| | | коштів | | | | коштів | | |
|-----+------+------------+------------+---+----+------------+-----+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
------------------------------------------------------------------------------

            __________________________________________
(назва територіальної одиниці)

 Разом щодо територіальної одиниці

 Усього, у т.ч. щодо КПК та КЕКВ

 Керівник ____________   _______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)

 Головний бухгалтер ____________   _______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)

 М.П.

--------------
* Якщо перерахування коштів проводиться за цільовим
призначенням, то робиться відповідна примітка щодо призначення
коштів. За умови перерахування коштів робиться відповідна примітка
"перерахування". У випадку відмови у проведенні в примітці
зазначається причина відмови.

( Порядок доповнено додатком 20 згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказів Державного казначейства N 117 від 13.07.2004, N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Додаток 21
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(вид бюджету)

 _________________________________
(назва бюджету)

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

                              ЖУРНАЛ
реєстрації розподілу виділених коштів загального
(спеціального) фонду місцевих бюджетів

----------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Дата | Дата | Номер |Найменування| Код | Номер |КВК(*)|КПК(*)|КЕКВ(*)|Сума|
|з/п|реєстрації|складання|розподілу|розпорядника|розпорядника|рахунку(*)| | | | |
| | |розподілу| | нижчого | нижчого | | | | | |
| | | | | рівня | рівня | | | | | |
| | | | |(одержувача |(одержувача)| | | | | |
| | | | | бюджетних | бюджетних | | | | | |
| | | | | коштів)(*)| коштів(*) | | | | | |
|---+----------+---------+---------+------------+------------+----------+------+------+-------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---+----------+---------+---------+------------+------------+----------+------+------+-------+----|
| | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------
(*) Заповнюється за умови автоматизованої обробки
розпоряджень.

( Додаток 21 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 22
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

( Додаток 22 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

( Додаток 23 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 117 від 13.07.2004 )

Додаток 23
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________ ____________________________
(найменування органу Державного (посада)
казначейства України)
____________________________
_________________________________ (підпис, ініціали, прізвище)
(назва бюджету)
М.П. "___"__________________

                          РОЗПОРЯДЖЕННЯ
про виділення коштів спеціального фонду місцевих
бюджетів з рахунку N _______________________
Державним казначейством у __________________
(область, місто, район)

               від ____________________ N ________
(число, місяць, рік)

                                                             (грн)
---------------------------------------------------------------------------------------
| N |Код головного|Найменування| КВК | КПК | КЕКВ |Номер особового | Сума |Приміт-|
|з/п| розпорядника| головного | | | | рахунку | | ка |
| | бюджетних |розпорядника| | | | головного | | |
| | коштів | бюджетних | | | | розпорядника | | |
| | | коштів | | | |бюджетних коштів| | |
| | | | | | | (реєстраційний | | |
| | | | | | | рахунок | | |
| | | | | | | розпорядника | | |
| | | | | | |бюджетних коштів| | |
| | | | | | | нижчого рівня) | | |
|---+-------------+------------+-------+-------+------+----------------+------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---------------------------------------------------------------------------------------

 Усього ___________________________
(сума словами)

 Відповідальна особа               __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

( Порядок доповнено додатком згідно з Наказом Державного казначейства N 21 від 06.02.2004; в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

( Додаток 26 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

( Додаток 27 виключено на підставі Наказу Державного казначейства N 21 від 06.02.2004 )

Додаток 24
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

( Додаток 24 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 25
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

----------------------------------------------------
|N чека | | |
|----------------------------------------------| |
|дата отримання| | | | | | | | | |
|готівки | | | | | | | | | |
|------------------------------------------------------------
|Найменування банку, N рахунку групи 257 |
-------------------------------------------------------------

    _________________________________________________________
(найменування органу Державного казначейства України)

                              ЗАЯВКА
на видачу готівки та перерахування коштів
на вкладні рахунки
"___" ___________ 20__
(дата подачі заявки)

__________________________________________________________________
(найменування розпорядника бюджетних коштів)

__________________________________________________________________
(номер реєстраційного / спеціального
реєстраційного рахунку, КПКВ)

просить погодити (необхідне підкреслити):
1) перерахування коштів
__________________________________________________________________
(мета, суми в розрізі кодів економічної
класифікації видатків)

перерахувати кошти в сумі ________________________________________
(писати словами)

2) видачу готівки ___________________________________________
__________________________________________________________________
(мета, суми в розрізі кодів економічної
класифікації видатків)

видати чек на суму _______________________________________________
(писати словами)

на ім'я __________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, зразок підпису, посада)

дані паспорта (посвідчення - для військових) серія _______________
N __________ від __________, виданий ____________________________;
Прострочена заборгованість із заробітної плати на
01 ____________ 20 __ ___________________________________________
(місяць, за який (сума)
проводиться розрахунок)

I. Розрахункова відомість із заробітної плати за ____ місяць
20__ року

                                                             (грн)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Нараховано за місяць | Утримано |Сума до|Перерахування|
|з/п|---------------------+---------------------------------------------------------------------------------------|виплати| на вкладні |
| | показники |сума|разом|податок | до | до Фонду | до Фонду | проф- |інші |Виплата в|готівки| рахунки |
| | | | | з |Пенсійного|загальнообов'язкового| соціального |спілкові|утри-|міжрозра-| | |
| | | | |доходів | фонду | державного |страхування у | внески |мання| хунковий| | |
| | | | |фізичних| України | соціального | зв'язку з | | | період | | |
| | | | | осіб | | страхування на | тимчасовою | | | | | |
| | | | | | | випадок безробіття | втратою | | | | | |
| | | | | | | |працездатності| | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 1 |Заробітної плати| | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 2 |Грош. утримання | | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 3 |Заробітної плати| | | | | | | | | | | |
| |інвалідам, що | | | | | | | | | | | |
| |працюють | | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 4 |Компенсація з | | | | | | | | | | | |
| |доходів фізичних| | | | | | | | | | | |
| |осіб | | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 5 |Разом: | | | | | | | | | | | |
| |----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| |З них: | | | | | | | | | | | |
| |----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| |а) мат. допомоги| | х | х | х | х | х | х | х | | | |
| |----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| |б) лікарняних | | х | х | х | х | х | х | х | | | |
| |----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| |в) інші виплати | | х | х | х | х | х | х | х | | | |
| |(відпускні) | | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 6 |Виплати в | х | | | | | | | | | х | х |
| |міжрозрахунковий| | | | | | | | | | | |
| |період(*) | | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 7 |Належить до | х | | | | | | | | х | | |
| |перерахування | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     II. Погашення простроченої заборгованості із заробітної плати

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| 1 |Виплати в | х | | | | | | | | | х | х |
| |міжрозрахунковий| | | | | | | | | | | |
| |період(*) | | | | | | | | | | | |
|---+----------------+----+-----+--------+----------+---------------------+--------------+--------+-----+---------+-------+-------------|
| 2 |Належить до | х | | | | | | | | х | | |
| |перерахування | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     III. Нарахування на заробітну плату

                                                             (грн)
------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Показники | Сума | До | До Фонду | До Фонду | До Фонду | Інші |
|з/п| |нарахова- |Пенсійно-| загально- | соціального |соціального|нарахуван-|
| | | ної |го фонду |обов'язкового |страхування у |страхування| ня |
| | |заробітної| України | державного | зв'язку з | від | |
| | | плати | | соціального | тимчасовою | нещасних | |
| | | | |страхування на| втратою |випадків на| |
| | | | | випадок |працездатності|виробництві| |
| | | | | безробіття | | та | |
| | | | | | |професійних| |
| | | | | | |захворювань| |
|---+----------------+----------+---------+--------------+--------------+-----------+----------|
| 1 |Усього | | | | | | |
| |нараховано за | | | | | | |
| |розрахунковий | | | | | | |
| |період | | | | | | |
|---+----------------+----------+---------+--------------+--------------+-----------+----------|
| 2 |Перераховано в | | | | | | |
| |міжрозрахунковий| | | | | | |
| |період(*) | | | | | | |
|---+----------------+----------+---------+--------------+--------------+-----------+----------|
| 3 |Підлягає | | | | | | |
| |перерахуванню | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------

     Суми за   нарахованою   заробітною   платою,   утриманням   і
нарахуванням відповідають аналітичним і синтетичним даним у
бухгалтерських регістрах _________________________________________
(підпис, ініціали, прізвище відповідальної
особи - розпорядника бюджетних коштів)

Заборгованість із заробітної плати на 01 ______________ 20___
(місяць, який слідує
за розрахунковим періодом)

становить (відсутня)(*) __________________________________________
(сума)

Заборгованість за платежами, утриманими та нарахованими на
заробітну плату до бюджетів та фондів, на 01 _______________ 20___
(місяць, який слідує
за розрахунковим періодом)

становить (відсутня)(*) __________________________________________
(сума)

     IV. Виплата готівки на інші видатки:

                                                             (грн)
------------------------------------------------------------------
|N з/п |Назва видатків |КЕКВ | Готівка до | Сума до |
| | | | виплати |перерахування на |
| | | | | вкладні рахунки |
|------+---------------+-----+-----------------+-----------------|
| | | | | |
|------+---------------+-----+-----------------+-----------------|
| | | | | |
|------+---------------+-----+-----------------+-----------------|
| | | | | |
|----------------------+-----+-----------------+-----------------|
|УСЬОГО: | | | |
------------------------------------------------------------------

---------------
(*) Заповнюється лише при кінцевому розрахунку за звітний
період.

 Керівник установи                __________  ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

 Головний бухгалтер               __________  ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

     М.П.                             Штамп казначея

( Додаток 25 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 26
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _______________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)
_________________________________
(найменування розпорядника коштів)
_____________________________
(номер відповідного рахунку)

                             ВІДМОВА
N _________ від ____________

 У проведенні відповідно до ______________________________________
(розпорядження, розподіл, платіжне доручення)
"___"______________ 20__ року на суму ___________________________
(дата)

_____________________________________________________________ грн
(писати словами)

на користь ______________________________________________________
(назва отримувача коштів)
відмовлено у зв'язку з* _________________________________________
_________________________________________________________________

 Начальник органу Державного
казначейства України ________ __________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

 Виконавець __________________________
(ініціали, прізвище)

 тел. _______________________

--------------
* Причина відмови вказується відповідно до підпунктів 4.5.1,
4.5.3 пункту 4.5 та пункту 4.8 глави 4 цього Порядку із
зазначенням інших нормативно-правових актів, що визначають
підставу для відмови (посилання надаються на конкретний абзац,
пункт, статтю).

( Додаток 26 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 27
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _______________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

                          ЖУРНАЛ ВІДМОВ

---------------------------------------------------------------------
| N |Дата| Номер |Найменування|Сума|Причина|Прізвище |Відмітка |
|з/п| |відповідного|розпорядника| |відмови|виконавця| (підпис |
| | | рахунка | коштів | | | | про |
| | | |(одержувача | | | |отримання|
| | | | бюджетних | | | |відмови) |
| | | | коштів) | | | | |
|---+----+------------+------------+----+-------+---------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+----+------------+------------+----+-------+---------+---------|
| | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------

( Додаток 27 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 28
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                             ДОВІДКА
про надходження у натуральній формі
за _____________ 20__ року
(місяць)

 Установа ________________________________________________________
Територія _______________________________________________________
Код та назва відомчої класифікації видатків головного
розпорядника бюджетних коштів ____________________________________
Код та назва програмної класифікації видатків державного бюджету
_________________________________________________________________
Код та назва тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів
_________________________________________________________________

                                                            (грн.)
------------------------------------------------------------------
| Показники | Загальний фонд | Спеціальний фонд |
| |-------------------------+------------------------|
| |надходження | касові |надходження| касові |
| | | видатки | | видатки |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
|Надходження -| | | | |
|усього | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
|У томі числі:| | | | |
|за видами | | | | |
|надходжень за| | | | |
|кодами | | | | |
|класифікації | | | | |
|доходів | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
| | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
|Видатки - | | | | |
|усього | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
|У тому числі:| | | | |
|за кодами | | | | |
|економічної | | | | |
|класифікації | | | | |
|видатків | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
| | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
| | | | | |
|-------------+------------+------------+-----------+------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------

 Керівник установи ___________   ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

 Головний бухгалтер ___________  _____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

 М.П.

 "___" _____________ 20__ року

( Додаток 28 в редакції Наказів Державного казначейства N 150 від 06.05.2008, N 17 від 21.01.2010 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 29
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                               АКТ
придбання матеріальних цінностей
м. ____________ "___" _________ 20__ року

                                      "ЗАТВЕРДЖУЮ"
_______________________
_______________________

     Ми, що нижче підписались, комісія у складі __________________
__________________________________________________________________
підтверджуємо факт придбання _____________________________________
(місце придбання)

__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові покупця)

таких товарно-матеріальних цінностей:

------------------------------------------------------------------
| Дата | Найменування | Вага або | Ціна за од.|Сума |
|придбання| товару | кількість | товару | |
|---------+----------------+-------------+-------------+---------|
| | | | | |
|---------+----------------+-------------+-------------+---------|
| | | | | |
|---------+----------------+-------------+-------------+---------|
| | | | | |
|---------+----------------+-------------+-------------+---------|
| | | | | |
|---------+----------------+-------------+-------------+---------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------

     Усього: ___________________________________ грн ________ коп.
(сума прописом)

 Голова комісії  _________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)

 Члени комісії   _________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)

( Додаток 29 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 30
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                             ДОВІДКА
про взаємні розрахунки

          _____________________________________________
(кому - найменування органу
Державного казначейства України)

          _____________________________________________
(кому - найменування органу виконавчої
влади/назва бюджету)

          _____________________________________________
(найменування органу виконавчої
влади/назва бюджету)

          _____________________________________________
(код бюджетної класифікації)

          _____________________________________________
(назва області)

повідомляє, що на підставі рішення (найменування ради, що прийняла
рішення) від "___"_____ 20__ року N_____ (назва бюджету) за
взаємними розрахунками передаються з (назва бюджету) кошти в сумі
______________ гривень у такі строки:

                                                         (тис.грн)
------------------------------------------------------------------
| Строки | Сума |
| | |
|---------------------------------+------------------------------|
| 1 | 2 |
|---------------------------------+------------------------------|
| | |
------------------------------------------------------------------

     Вам необхідно    при    отриманні    цієї   довідки   зробити
бухгалтерські записи за такими балансовими рахунками:

------------------------------------------------------------------
| Дебет | Кредит | Сума |
|---------------------+----------------------+-------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|---------------------+----------------------+-------------------|
| | | |
------------------------------------------------------------------

     Доповнювальні вказівки

     Додатки: на ___ аркушах.

 Керівник                                     ____________________
(ініціали, прізвище)

 Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового
відділу) ____________________
(ініціали, прізвище)

( Додаток 30 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 31
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

                             ПЕРЕЛІК
бюджетних установ, організацій і заходів,
які передаються на утримання
з ____________________________________
(назва бюджету)

            _________________________________________
(кому - найменування органу
Державного казначейства України)

            _________________________________________
(кому - найменування органу виконавчої
влади/назва бюджету)

            _________________________________________
(найменування органу виконавчої влади -
розпорядника коштів місцевого бюджету
нижчого рівня/назва бюджету)

            _________________________________________
(код бюджетної класифікації)

            _________________________________________
(назва області)

                                                         (тис.грн)
----------------------------------------------------------------------------
|Ідентифікаційний|Найменування|Місцезнаходження| Річні призначення за |
| код за ЄДРПОУ | бюджетної | установи | кошторисом |
| | установи, | |---------------------------|
| |організації,| |загальний|спеціальний|разом|
| | закладу | | фонд | фонд | |
| | | | | | |
|----------------+------------+----------------+---------+-----------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
----------------------------------------------------------------------------

( Додаток 31 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 32
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 _________________________________
(код)

 _________________________________
(назва бюджету)

                   Оборотно-сальдова відомість
за аналітичними рахунками
на "___"__________ 20__ року

------------------------------------------------------------------
|Номер рахунку |Сальдо на |Обороти |Сальдо на |
| |початок | |кінець |
| |----------------+----------------+--------------|
| |дебет |кредит |дебет |кредит |дебет |кредит |
|---------------+-------+--------+-------+--------+------+-------|
| | | | | | | |
|---------------+-------+--------+-------+--------+------+-------|
| | | | | | | |
------------------------------------------------------------------

( Додаток 32 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко

Додаток 33
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 _________________________________
(код)

 _________________________________
(назва бюджету)

                        САЛЬДОВА ВІДОМІСТЬ
за аналітичними рахунками
на "___"________ 20__ року

------------------------------------------------------------------
| Номер рахунку | Сальдо |
| |-------------------------------------|
| | дебет | кредит |
|--------------------------+------------------+------------------|
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
------------------------------------------------------------------

( Додаток 33 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Начальник Управління методології по виконанню
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І.Сушко

Додаток 34
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 _________________________________
(код)

 _________________________________
(назва бюджету)

                               ЗВІТ
про виконання місцевих бюджетів за доходами
за ____________ 20__ року
(число, місяць)

------------------------------------------------------------------
| Група |Символ | Код | Надійшло |
|символів | | класифікації |-----------------------------|
| | |доходів бюджету |за день | наростаючим |
| | | | | підсумком |
| | | | | з початку року |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|1 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|1 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|Усього | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|2 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|2 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|Усього | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|3 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|3 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|Усього | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|4 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|4 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|Усього | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|5 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|5 | | | | |
|---------+-------+----------------+--------+--------------------|
|Усього | | | | |
------------------------------------------------------------------

 Начальник                                  ______________________

 Головний бухгалтер                         ______________________

                           РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо порядку заповнення форми Звіту
про виконання місцевих бюджетів
за доходами

     Перша колонка:
1-а група символів - ознака надходжень до загального фонду
місцевого бюджету;
2-а група символів - ознака надходжень до спеціального фонду
місцевого бюджету;
3-я група символів - надходження, що підлягають розподілу між
загальним та спеціальним фондами;
4-а група символів - надходження, що підлягають розподілу між
рівнями бюджетів;
5-а група символів - надходження, тимчасово віднесені на

доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу.

     Друга колонка:
1-5-а групи символів - символи видів доходів.

     Третя колонка:
Коди згідно з класифікацією доходів бюджету з додатка 1 до
наказу Міністерства фінансів України від 27.12.2001 N 604 "Про
бюджетну класифікацію та її запровадження" (із змінами).

     Четверта колонка:
1-5-а групи символів - суми надходжень за день за
відповідними аналітичними рахунками з урахуванням повернень;
Усього - загальні надходження за день за кожною 1-5-ю групою
символів.

     П'ята колонка:
Дані колонки 5 Звіту про виконання місцевого бюджету за
доходами за попередній операційний день плюс дані колонки 4 за
день складання Звіту про виконання місцевих бюджетів за доходами.

( Додаток 34 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

Додаток 35
до Порядку казначейського
обслуговування місцевих
бюджетів

 _________________________________
(найменування органу Державного
казначейства України)

 _________________________________
(код)

 _________________________________
(назва бюджету)

                               ЗВІТ
про виконання місцевих бюджетів за видатками
за ______________ 20__ року
(число, місяць)

------------------------------------------------------------------
| N | КПК | КЕКВ | Сума за день | Сума з початку року |
| з/п | | | | |
|-------+-------+--------+----------------+----------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|-------+-------+--------+----------------+----------------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------

 Начальник                               _________________________

 Головний бухгалтер                      _________________________

( Додаток 35 в редакції Наказу Державного казначейства N 150 від 06.05.2008 )

^ Наверх
наверх