документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія XXIV скликання

РІШЕННЯ
N 325/485 від 27.03.2003

( Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київміськради
N 1158/3991 від 08.11.20
07 )

Про затвердження Положення
про постійні комісії Київради

( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради
N 7/2583 від 27.01.2005 )

Відповідно до частини 13 статті 46, частини 15 статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 25 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київради від 28.11.02 N 102/262, рішення Київради від 26.12.02 N 199/359 "Про прийняття Положення про постійні комісії Київради за основу (в першому читанні)", враховуючи пропозиції і зауваження постійних комісій Київради, Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про постійні комісії Київради згідно з додатком.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань самоврядування та інформаційної політики.

Київський міський голова О.Омельченко

Додаток
до рішення Київської
міської ради
від 27.03.2003 N 325/485

Положення
про постійні комісії Київради

I. Загальні положення

Постійні комісії Київської міської ради (надалі Комісії) є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень Київради та її виконавчих органів.

Комісії здійснюють свою діяльність керуючись Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), "Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ), Регламентом Київської міської ради та цим Положенням.

Комісії обираються Київрадою на строк їх повноважень у складі голови і членів Комісій згідно з відповідними заявами депутатів Київради, поданими на ім'я Київського міського голови. Кількість і персональний склад Комісій Київради затверджується сесією Київради.

Депутати працюють у Комісіях на громадських засадах.

Комісії є підзвітними Київраді та відповідальними перед нею.

II. Функціональна спрямованість комісій Київради

Комісії Київради, перелік яких затверджений рішенням Київради від 25.04.02 N 9/9, здійснюють повноваження, визначені законами України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) та відповідно до їх функціональної спрямованості:

2.1. Постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку вивчає, попередньо розглядає, організовує роботу по розгляду проекту бюджету м. Києва та проекту програми соціально-економічного і культурного розвитку міста, внесення змін до бюджету м. Києва та програми соціально-економічного і культурного розвитку міста, звіти про їх виконання, готує проекти рішень та контролює виконання рішень з питань, віднесених до компетенції Комісії, надає висновки до проектів рішень, внесених на розгляд Київради. Основними завданнями та повноваженнями Комісії є:

2.1.1. Попередній розгляд та винесення на сесію Київради проекту бюджету м. Києва на наступний бюджетний рік, підготовлений виконавчим органом Київради.

2.1.2. Попередній розгляд та винесення на сесію Київради проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування, підготовлених виконавчим органом Київради.

2.1.3. Розгляд пропозицій депутатів та постійних комісій Київради до проектів бюджету та програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на наступний бюджетний рік, формування до них висновків та пропозицій до них.

2.1.4. Розгляд квартальних звітів про хід виконання бюджету м. Києва. Перевірка річного звіту, попередній розгляд звіту та результати перевірки, підготовка заходів по усуненню недоліків та подання на розгляд сесії Київради річного звіту про виконання бюджету м. Києва.

2.1.5. Попередній розгляд та винесення на затвердження сесії Київради питання про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Києва, інших цільових програм з висновками та рекомендаціями Комісії.

2.1.6. Контроль за виконанням доручень виборців депутатам Київради.

2.1.7. Здійснення контролю за забезпеченням виконавчою владою збалансованого економічного та соціального розвитку м. Києва, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

2.1.8. Здійснення контролю за складанням виконавчою владою балансів фінансових, трудових ресурсів, грошових доходів та видатків, необхідних для управління соціально-економічним і культурним розвитком м. Києва.

2.1.9. Розгляд проектів фінансових планів підприємств і організацій, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, з внесенням до них зауважень і пропозицій, контроль за їх виконанням.

2.1.10. Участь у формуванні політики місцевого оподаткування, розробка та розгляд пропозицій щодо встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених діючим законодавством.

2.1.11. Розгляд питань щодо надання пільг по місцевих податках і зборах та інших податках, надходження від яких зараховуються до бюджету м. Києва.

2.1.12. Попередній розгляд та винесення на затвердження сесії Київради питання про утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди та звітів про їх використання.

2.1.13. Розгляд питання про випуск місцевих позик та зовнішніх запозичень та прийняття відповідного рішення.

2.1.14. Подання пропозицій щодо встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, розміру частини прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету.

2.1.15. Розробка пропозицій щодо ефективного управління майном, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Києва, внесення пропозицій щодо передачі у власність, або в управління містом підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для забезпечення потреб міста.

2.1.16. Контроль за здійсненням фінансової діяльності та використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади м. Києва, господарських товариств, в яких є частка майна комунальної власності територіальної громади м. Києва.

2.1.17. Розгляд питань щодо відчуження та надання під заставу об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Києва, а також придбання об'єктів до комунальної власності м. Києва.

2.1.18. Попередній розгляд та надання висновків щодо встановлення орендних ставок за користування майном комунальної власності територіальної громади м. Києва.

2.1.19. Надання висновків щодо створення комунальних підприємств у м. Києві, спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями.

2.1.20. Надання пропозицій та висновків щодо створення органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ і організацій, визначення повноважень цих органів (служб).

2.1.21. Внесення пропозицій та узгодження планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на території м. Києва, з питань, пов'язаних із соціально-економічним та культурним розвитком міста, задоволенням потреб населення, а також з питань, які можуть викликати негативні соціальні, економічні, демографічні, екологічні та інші наслідки. Надання висновків щодо розміщення замовлень на виготовлення продукції, виконання робіт та послуг, необхідних для територіальної громади м. Києва.

2.1.22. Розгляд питань щодо залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на території м. Києва, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури міста та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

2.1.23. Надання попередніх висновків з питань встановлення, в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових послуг та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності територіальної громади м. Києва та інших форм власності. Здійснення, відповідно до чинного законодавства, контролю за дотриманням цін і тарифів.

2.1.24. Надання висновків щодо інвестиційних проектів на території м. Києва, впровадження заходів щодо сприяння здійсненню в м. Києві інвестиційної діяльності.

2.1.25. Підготовка та внесення на затвердження Київрадою пропозицій щодо встановлення, відповідно до закону, ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності територіальної громади м. Києва, орендних ставок, платежів за надання дозволів та за видачу документів.

2.1.26. Розгляд та подання пропозицій з питань, пов'язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, змінами у статусі цих зон.

2.1.27. Вивчення питань про чисельність і структуру секретаріату та виконавчих органів Київради, кошторису на їх утримання, фінансового, матеріально-технічного та транспортного забезпечення діяльності депутатів Київради.

2.1.28. Попередній розгляд та внесення на затвердження сесії Київради питань стосовно забезпечення органів самоорганізації населення коштами, матеріально-технічними та іншими ресурсами, необхідними для здійснення переданих цим органам окремих власних повноважень органів місцевого самоврядування.

2.1.29. Попередній розгляд та винесення на затвердження сесії Київради питань щодо затвердження договорів, які укладаються Київським міським головою від імені Київради, з питань, віднесених до виключної компетенції Київради з висновками та рекомендаціями Комісії.

2.1.30. Контроль за використанням коштів, переданих з державного бюджету у вигляді дотацій і субвенцій.

2.1.31. Вивчення діяльності підзвітних і підконтрольних виконавчому органу Київради (КМДА) структурних підрозділів, а також з питань, віднесених до відання Київради або Київської міської державної адміністрації, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності, подання за результатами вивчення рекомендацій на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках на розгляд Київради, виконкому (у випадку створення) або до правоохоронних органів.

2.1.32. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.2. Основними напрямками діяльності постійної комісії з питань землекористування є:

2.2.1. Сприяння реалізації державної політики в галузі землекористування на регіональному рівні.

2.2.2. Розгляд проектів рішень ради та підготовка висновків щодо:

- розпоряджання землями територіальної громади міста;

- передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб;

- надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності;

- вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності;

- викупу земельних ділянок для суспільних потреб міста;

- припинення права користування земельними ділянками;

- звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок;

- підготовки висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади;

- встановлення та зміна меж міста, районів у місті;

- здійснення землеустрою щодо визначення територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок, розміщення житлово-цивільних виробничих та інших об'єктів, формування містобудівних ансамблів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та оздоровлення населення;

- координації діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

- здійснення контролю за використанням і охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

- обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення використання земельної ділянки громадянами та юридичними особами в разі порушення ними вимог земельного законодавства;

- інформування населення про надання, вилучення (викуп) земельних ділянок;

- внесення у встановленому порядку пропозицій до Верховної Ради України щодо встановлення та зміни меж міста;

- вирішення земельних спорів;

- інших питань у галузі землекористування, віднесених законодавством до компетенції Київради.

2.2.3. Участь у підготовці та прийнятті рішень Київради щодо:

- програм соціально-економічного розвитку міста, міського бюджету та звітів про виконання програм і бюджету;

- встановлення ставок та розміру орендної плати за землю;

- порядку укладення договорів оренди земельних ділянок;

- визначення території для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів відповідно до законодавства;

- закриття, санації та перепрофілювання неефективних або екологічно шкідливих виробництв;

- запровадження конкурентних засад надання земельних ділянок;

- приватизації земельних ділянок.

2.2.4. Заслуховування звітів про роботу управлінь виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що належать до компетенції комісії, підготовка за результатами перевірок висновків, пропозицій на розгляд їх керівників, а за необхідності - на розгляд Київради.

2.2.5. Попередній розгляд кандидатур, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.2.6. Розгляд звернень та протестів прокуратури міста на рішення Київради з питань, що належать до компетенції комісії.

2.2.7. Співпраця з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) при розгляді проектів планів проектно-розвідувальних робіт, пов'язаних з проведенням земельної реформи, здійсненням землеустрою, веденням земельного кадастру тощо. ( Пункт 2.2 в редакції Рішення Київміськради N 7/2583 від 27.01.2005 )

2.3. Постійна комісія з питань власності вивчає, попередньо розглядає, надає рекомендації, готує проекти рішень Київради з таких питань:

щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконання усіх майнових операцій, передачі об'єктів права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичними та фізичними особами, питання щодо продажу і купівлі їх, надання в оренду, використання як застави, а також вирішення питань їхнього відчуження, визначення в угодах та договорах умов використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду;

щодо передачі або продажу у комунальну власність відповідних територіальних громад підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад;

щодо переважного придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад;

щодо володіння, користування і розпорядження об'єктами комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

щодо врегульованих і неврегульованих законодавством суспільних правовідносин стосовно володіння, користування і розпорядження майном та майновими правами всіма суб'єктами власності, що розміщені або ведуть свою діяльність на території міста Києва, незалежно від їх організаційної форми, форми власності або підпорядкування.

Основними напрямами діяльності Комісії є:

2.3.1. Формування комунальної власності та захист прав власності територіальної громади м. Києва в усіх правовідносинах, де виникають, складаються або змінюються такі права.

2.3.2. Підготовка висновків і рекомендацій Комісії, проектів рішень Київради, спрямованих на посилення ефективності роботи всіх ланок, де створюється, використовується або здійснюється управління майном чи реалізуються майнові права територіальної громади м. Києва, а саме з таких питань:

- користування нежитловими будинками, приміщеннями, спорудами та будівлями;

- передачі комунального майна до державної власності та прийняття майна до комунальної власності;

- відчуження майна: передачі або продажу майна комунальної власності;

- передачі об'єктів під реконструкцію (розгляд і внесення пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об'єктів на відповідній території; виконання або делегування на конкурсній основі генеральній будівельній організації (підрядній організації) функцій замовника на будівництво, реконструкцію і ремонт житла, інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності);

- страхування комунального майна;

- надання майна під заставу;

- захисту корпоративних прав міської громади;

- концесії об'єктів права комунальної власності, визначення переліку сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію;

- обліку та реєстрації відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності, безхазяйного майна;

- банкрутства комунальних підприємств та здійснення санації;

- створення спільних підприємств за участю підприємств комунальної власності у тому числі з іноземними інвестиціями;

- створення та реорганізації комунальних підприємств;

- першочергового права на придбання квартир та про переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на території міста, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальної громади м. Києва;

- порядку оцінки майна;

- приватизації об'єктів комунальної власності;

- про об'єкти комунальної власності територіальної громади за межами міста;

- інвестування у комунальну власність у тому числі іноземних інвестицій;

- захисту прав комунальної власності об'єктів виключно громадського користування, які виведені з товарно-грошового обороту і не можуть бути передані або відчужені на користь юридичних та фізичних осіб;

2.3.3. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо:

- надання земельних ділянок для будівництва та експлуатації об'єктів комунальної власності;

- оформлення права користування земельними ділянками, на яких розміщені об'єкти комунальної власності;

- вилучення земельних ділянок під об'єктами комунальної власності;

- продовження терміну договору оренди земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти незавершеного будівництва;

- участі у розподілі земель державної і комунальної власності.

2.3.4. Здійснення контролю за ефективністю володіння, використання і управління майном і майновими правами територіальної громади м. Києва.

2.3.5. Здійснення обліку і контролю за використанням нежитлового фонду державними органами, підприємствами, установами та організаціями, які засновані на державній власності, розташованими у місті, за ефективністю управління часткою власності територіальної громади м. Києва, яка передана до статутних фондів спільних підприємств; за процесами приватизації комунального майна територіальної громади м. Києва (підготовка висновків щодо програм приватизації, переліку об'єктів, що підлягають приватизації); за виконанням рішень Київради з питань, що стосуються власності територіальної громади м. Києва.

2.3.6. Заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади м. Києва та уповноважених осіб з управління частками майна або пакетами акцій.

2.3.7. Прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення, а також щодо передачі районним у місті радам у власність або управління об'єктів комунальної власності м. Києва.

2.3.8. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.4. Постійна комісія з питань правової політики та депутатської етики вивчає, попередньо розглядає, готує проекти рішень Київради і контролює питання з:

- депутатської діяльності та етики;

- прав громадян та законності;

- правопорядку та боротьби зі злочинністю.

Основними напрямами діяльності Комісії є:

2.4.1. Сприяння реалізації державної політики в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на регіональному рівні.

2.4.2. Сприяння забезпеченню в місті законності, державного і громадського правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, боротьби зі злочинністю, а також додержанню норм депутатської етики шляхом участі у розробці і здійсненні відповідних заходів.

2.4.3. Розгляд за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради звернень та протестів прокуратури міста на рішення Київради.

2.4.4. Розгляд звернень та протестів прокуратури міста на рішення Київради.

2.4.5. Розгляд та винесення на затвердження Київрадою питань, пов'язаних з правопорушеннями з боку посадових осіб виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.4.6. Розгляд та винесення на розгляд Київрадою питань, пов'язаних з порушеннями норм депутатської етики з боку депутатів Київради.

2.4.7. Перевірка дотримання законності та дотримання прав громадян у відділах і управліннях виконавчого органу Київради (Київській міській державній адміністрації), на підприємствах, організаціях та установах міста Києва.

2.4.8. Заслуховування та розгляд інформації про стан справ в галузі забезпечення законності, охорони правопорядку та боротьби зі злочинністю.

2.4.9. Перевірка стану справ з розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян і організації їх прийому.

2.4.10. Участь в напрацюванні та виконанні заходів з правового виховання громадян.

2.4.11. Сприяння діяльності правоохоронних органів (УВС, прокуратури, суду, управління юстиції, Державної податкової адміністрації, Державної судової адміністрації у м. Києві, митниці, з окремих питань - СБУ) по додержанню законності, охороні прав і законних інтересів громадян в м. Києві.

2.4.12. Розгляд і погодження звернень та клопотань правоохоронних органів (УВС, прокуратури, суду, управління юстиції, Державної податкової адміністрації, Державної судової адміністрації у м. Києві, митниці, з окремих питань - СБУ) з питань, що пов'язані з житлом, власністю, фінансуванням, пільгами тощо.

2.4.13. За дорученням Київради або з власної ініціативи заслуховування звітів керівників правоохоронних органів щодо забезпечення ними законності, охорони громадського порядку, прав і законних інтересів громадян та боротьби зі злочинністю в м. Києві. Проведення аналізу діяльності правоохоронних органів за цими напрямками.

2.4.14. Координація діяльності добровільних народних дружин по охороні громадського порядку, товариських судів та органів самоорганізації населення.

2.4.15. Встановлення зв'язків з радами, правозахисними громадськими організаціями областей, міст України, а також інших держав.

2.4.16. Розробка, вивчення і підготовка для розгляду Київрадою питань депутатської діяльності та етики, пропозицій щодо стану законності, прав громадян, правопорядку та боротьби зі злочинністю, виступ на сесіях Київради з доповідями і співдоповідями.

2.4.17. Сприяння діяльності адміністративних комісій при виконавчому органі Київради.

2.4.18. Перевірка результатів діяльності підрозділів та управлінь виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та виконавчих органів районних в м. Києві рад.

2.4.19. Перевірка, в межах повноважень Київради, роботи правоохоронних органів на території м. Києва, підготовка за результатами перевірки висновків, пропозицій на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд Київради.

2.4.20. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.4.21. Внесення пропозицій Київраді про обговорення в трудових колективах, громадських організаціях і громадянами за місцем проживання найважливіших питань міського підпорядкування, які виносяться на розгляд Київради.

2.4.22. Участь у вирішенні інших питань, які не суперечать діючим нормативно-правовим актам.

2.4.23. Розробка спільно з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України пропозицій щодо створення належних умов для служби та відпочинку особового складу органів внутрішніх справ.

2.4.24. Участь у здійсненні міжрегіонального та міжнародного представництва і співробітництва з питань забезпечення правоохоронної діяльності в рамках урядових і міжнародних нормативно-правових актів.

2.5. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань промисловості та підприємництва є:

2.5.1. Сприяння комплексному соціально-економічному розвитку промисловості м. Києва за інноваційною моделлю шляхом реалізації державної науково-технічної та інноваційної політики на регіональному рівні.

2.5.2. Сприяння збереженню і розвитку промислового та науково-технічного потенціалу Києва та більш ефективному його використанню.

2.5.3. Сприяння науково-технічному розвитку, розвитку інновацій, енерго- та ресурсозбереженню, виробництву конкурентоспроможної імпортозамінюючої та експортоспроможної продукції.

2.5.4. Участь у формуванні, розгляд та подання для затвердження Київрадою регіональних програм розвитку промислового комплексу міста, його окремих галузей, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста. Розгляд міських містобудівних програм, генерального плану забудови м. Києва, іншої містобудівної документації.

2.5.5. Участь у формуванні політики щодо місцевого оподаткування і розроблення пропозицій щодо місцевих податків і зборів та розмірів їхніх ставок, а також щодо надання пільг з місцевих податків і зборів.

2.5.6. Розробка пропозицій та участь у формуванні державного регіонального замовлення на виробництво та поставку продукції для потреб комунального господарства, здійснення контролю за його виконанням.

2.5.7. Розробка пропозицій щодо ефективного управління майном, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Києва, внесення пропозицій щодо передачі у власність або управління містом підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для забезпечення потреб міста.

2.5.8. Сприяння створенню спільних підприємств, заснованих з використанням майна різних форм власності, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями.

2.5.9. Розробка пропозицій щодо залучення на договірних засадах промислових підприємств, установ і організацій до участі у розвитку житлово-комунального господарства, транспорту, зв'язку, побутового, торговельного та інших видів обслуговування населення, а також у створенні нових потужностей для випуску необхідної для населення продукції (робіт, послуг).

2.5.10. Здійснення контролю за забезпеченням виконавчою владою збалансованого економічного та соціального розвитку м. Києва, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

2.5.11. Заслуховування та розгляд інформації про стан та розвиток окремих галузей промисловості міста.

2.5.12. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.5.13. Контроль за здійсненням фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади м. Києва та господарських товариств, в яких є частка майна комунальної власності територіальної громади м. Києва.

2.5.14. Внесення пропозицій до планів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, розташованих на території м. Києва, з питань, пов'язаних із соціально-економічним та культурним розвитком території, задоволенням потреб населення.

2.5.15. Попередній розгляд і узгодження планів підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, здійснення яких може викликати негативні соціальні, демографічні, економічні та інші наслідки, підготовка до них висновків і внесення, у випадку необхідності, пропозицій на розгляд сесії Київради.

2.5.16. Розгляд питань, пов'язаних із створенням спеціальних вільних економічних та інших зон, змінами в статусі цих зон.

2.5.17. Сприяння зовнішньоекономічним та міжрегіональним зв'язкам київських підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності.

2.5.18. Сприяння у створенні на основі законодавства спільних з іноземними партнерами підприємств виробничої і соціальної інфраструктури та інших об'єктів, залученню іноземних інвестицій.

2.5.19. Розробка пропозицій та ініціювання прийняття на загальнодержавному та міському рівні нормативних актів, спрямованих на обмеження ввозу імпортних товарів, які за технічними, споживчими та ціновими характеристиками поступаються тим, що виробляються на київських підприємствах. Ініціювання та контроль заборони на придбання таких товарів міськими та районними організаціями за бюджетні кошти. Сприяння створенню банку даних неякісної та небезпечної продукції.

2.5.20. Внесення пропозицій щодо застосування сприятливих митних режимів імпорту прогресивного технологічного обладнання, комплектуючих та запасних частин до нього.

2.5.21. Підтримка та стимулювання структурного та технологічного оновлення підприємств міста, істотного поліпшення менеджменту та корпоративного управління, налагодження внутрішньоміської кооперації з подальшим створенням кластеру на основі об'єднання промислового, наукового та фінансового потенціалу міста.

2.5.22. Сприяння модернізації та оновленню основних фондів промислових підприємств з використанням інструментів ефективного державного регулювання та ринкових механізмів саморегуляції.

2.5.23. Участь у вирішенні проблем захисту навколишнього середовища шляхом вирішення проблем утилізації відходів, впровадження ефективних технологій їх переробки.

2.5.24. Сприяння розробці програм і заходів, спрямованих на захист прав на інтелектуальну власність, товарні знаки, захист від підробок та фальсифікації продукції підприємств, із залученням до цього як державних органів, так і громадських організацій. Підтримка реалізації програм у цьому напрямку.

2.5.25. Сприяння розвитку та поглибленню міжнародного співробітництва в інноваційній сфері, його інформаційному та консалтинговому забезпеченню, трансферті технологій, насамперед з країнами ЄС та Росії.

2.5.26. Сприяння створенню сучасної патентно-інформаційної бази з метою використання досягнень інформатики в патентній технології та організації інформаційного забезпечення промислових підприємств, підприємницьких структур.

2.5.27. Координування роботи міського інноваційного фонду.

2.5.28. Підтримка формування та діяльності підприємницьких структур на території м. Києва, в т.ч. малого підприємництва.

2.5.29. Сприяння реалізації на регіональному рівні державної політики стосовно розвитку малого підприємництва.

2.5.30. Участь у розробці, розгляд та подання на затвердження Київрадою регіональних програм розвитку малого підприємництва в м. Києві.

2.5.31. Розробка пропозицій щодо підтримки і реалізації міських програм, спрямованих на розвиток ринкової інфраструктури.

2.5.32. Розробка та подання на засідання Київради пропозицій щодо створення умов безпеки для підприємців та їх бізнесу, співпраця з цією метою з правоохоронними органами.

2.5.33. Співпраця з владними органами, зокрема виконавчими, дозвільними, правоохоронними, податковими, митними з метою усунення бюрократичних та інших перешкод у розвитку бізнесу.

2.5.34. Координування діяльності фонду підтримки підприємництва в м. Києві.

2.5.35. Сприяння покращанню конкурентного середовища.

2.5.36. Сприяння формуванню та розвитку інноваційних малих та середніх підприємств.

2.5.37. Усунення бар'єрів для входження в бізнес, його впровадження і виходу з бізнесу.

2.5.38. Участь у розробці та впровадженні ефективних форм кредитування малого бізнесу.

2.5.39. Розроблення та подання на вирішення Київради пропозицій щодо спрощення доступу суб'єктів підприємництва до оренди нежилих приміщень, виробничих площ та потужностей, що не використовуються, промислових підприємств м. Києва.

2.5.40. Сприяння інформаційному забезпеченню малого бізнесу.

2.5.41. Формування через засоби масової інформації позитивної громадської думки щодо ролі підприємництва.

2.6. Постійна комісія з питань транспорту та зв'язку вивчає, попередньо розглядає, готує проекти рішень та вносить на розгляд сесії Київради питання розвитку і сталого функціонування транспортно-дорожнього комплексу та зв'язку міста.

Основними напрямами діяльності Комісії є:

2.6.1. Сприяння створенню оптимальної для міста транспортної інфраструктури, орієнтованої на реалізацію інтересів споживачів транспортних послуг, а також подальшому розвитку міської телефонної мережі, як важливої складової життєдіяльності населення міста.

2.6.2. Сприяння збереженню і розвитку транспортного потенціалу, засобів зв'язку та більш ефективному їх використанню.

2.6.3. Участь у вивченні та підготовці питань про стан міської інфраструктури, зокрема, транспортно-дорожнього комплексу, системи зв'язку, інформаційних мереж тощо.

2.6.4. Участь у розробці основних напрямків політики в сфері транспортного та дорожнього господарства, зв'язку, залучення інвестицій, бізнесу, розвитку інфраструктури міста тощо.

2.6.5. Участь у формуванні, розгляд та подання на затвердження Київрадою регіональних програм розвитку транспортного комплексу та мережі зв'язку, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста.

2.6.6. Участь у формуванні політики управління об'єктами транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Києва, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.

2.6.7. Сприяння науково-технічному розвитку, розвитку інновацій, енерго- та ресурсозбереженню.

2.6.8. Розробка пропозицій щодо підвищення ділової активності, створення сприятливого інвестиційного клімату, розвитку ринку товарів і послуг тощо.

2.6.9. Сприяння ефективному залученню державних ресурсів, внутрішніх та зовнішніх інвестицій для підтримки і розвитку транспорту, дорожнього господарства та зв'язку, створення і впровадження екологічно безпечних високотехнологічних виробництв та технологій.

2.6.10. Заслуховування та розгляд інформації про стан та розвиток транспортної інфраструктури міста.

2.6.11. Надання попередніх висновків щодо встановлення тарифів оплати транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності територіальної громади м. Києва; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності в порядку та в межах, визначених законодавством.

2.6.12. Забезпечення участі у тендерах із закупівлі товарів та послуг, що фінансується з міського (районного) бюджету, київських товаровиробників.

2.6.13. Організація дійового контролю за виконанням рішень місцевої влади щодо поводження з транспортними відходами (відпрацьованими мастилами, автошинами, акумуляторами, металевим брухтом). Участь у вирішенні проблем захисту навколишнього середовища шляхом вирішення проблем транспортування побутових відходів.

2.6.14. Сприяння впровадженню програми заходів щодо реформування системи пасажирських перевезень наземним транспортом з метою врахування ринкових перетворень в економіці міста.

2.6.15. Підготовка та подання пропозицій з вирішення на державному та місцевому рівні питання щодо впорядкування надання і оплати пільг окремим категоріям громадян.

2.6.16. Участь у визначенні умов і розмірів компенсаційних виплат відповідних органів, організацій і громадян, що не входять до складу територіальної громади м. Києва, на покриття витрат, пов'язаних з використанням міської інфраструктури.

2.6.17. Співпраця з науковими установами, організаціями, науковцями з метою розвитку транспортної системи, дорожньої мережі, зв'язку, телекомунікаційних, інформаційних технологій та науково-технічного потенціалу міста.

2.6.18. Співпраця із відповідними комісіями Київської обласної ради та районних рад з метою розробки спільних програм регіонального розвитку в галузі транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку.

2.6.19. Сприяння проведенню регулярного (не рідше одного разу на рік) обстеження пасажиропотоків для визначення соціальне та економічно обгрунтованих норм споживання транспортних послуг за видами пільг та категорій їх отримувачів для використання в розрахунках компенсації втрат доходів перевізникам.

2.6.20. Сприяння вирішенню питань пріоритетного фінансування капітального ремонту, комплексної реконструкції та будівництва магістралей і транспортних вузлів міста.

2.6.21. Попередній розгляд питань про відчуження комунального майна, передачу в оренду або під заставу об'єктів транспортно-дорожнього комплексу та зв'язку, які знаходяться у комунальній власності, а також придбання таких об'єктів та основних фондів згідно з чинним законодавством.

2.6.22. Сприяння модернізації та оновленню основних фондів підприємств транспорту та зв'язку з використанням інструментів ефективного державного регулювання та ринкових механізмів саморегуляції.

2.6.23. Сприяння у створенні на основі законодавства спільних з іноземними партнерами підприємств виробничої і соціальної інфраструктури та інших об'єктів, залученню іноземних інвестицій.

2.6.24. Розробка пропозицій щодо створення безпечних умов роботи для підприємств транспорту та зв'язку, співпраця з цією метою з правоохоронними органами.

2.6.25. Організація проведення експертиз та здійснення контролю за дотриманням правил і норм в галузях транспортного та дорожнього господарства.

2.6.26. Участь в обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо надання відповідно до чинного законодавства підприємствам транспорту та зв'язку пільг по місцевих податках і зборах; участь у затвердженні маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством.

2.6.27. Здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією технічних засобів та організацією обслуговування населення підприємствами транспорту та зв'язку усіх форм власності, за технічним станом, використанням та утриманням ними інших об'єктів нерухомого майна.

2.6.28. Надання пропозицій щодо закриття, санації та перепрофілювання неефективних або екологічно шкідливих виробництв.

2.6.29. Розробка пропозицій та рекомендацій щодо підтримки і реалізації програм, спрямованих на розвиток міської ділової інфраструктури, створення бізнес-центрів, виставкових центрів, технопарків, інформаційних мереж, торгових домів, ринків та інших заходів, пов'язаних з розвитком транспортно-дорожнього комплексу та зв'язку міста.

2.6.30. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.7. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту є:

2.7.1. Сприяння реалізації на регіональному рівні державної політики охорони здоров'я, соціального захисту, санітарно-епідемічного забезпечення населення, розвитку структури закладів фармацевтичного, дезінфекційного напрямків та ветеринарної медицини, в питаннях захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та питань в справах сім'ї та молоді.

2.7.2. Участь у формуванні, розгляді та поданні для затвердження Київрадою регіональних програм охорони здоров'я та соціального захисту населення міста та галузей, пов'язаних з діяльністю Комісії, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення. Розробка та затвердження Київрадою програм розвитку матеріально-технічної бази столичної медицини та контроль за їх виконанням.

2.7.3. Розробка та внесення пропозицій щодо раціонального використання міського бюджету для фінансування закладів охорони здоров'я, програм залучення додаткових, в тому числі, інвестиційних джерел фінансування, контроль за їх ефективним використанням.

2.7.4. Співпраця з Головним управлінням соціального захисту населення з метою розробки та подання на затвердження Київрадою міських програм з актуальних питань охорони здоров'я та соціального захисту населення міста.

2.7.5. Розгляд та внесення на затвердження Київрадою програм соціального забезпечення, а також програм залучення альтернативних джерел фінансування закладів соціального захисту населення.

2.7.6. Участь у розробці та подання на затвердження Київрадою програм участі медичних установ міста в малій та середній приватизації, контроль за їх виконанням.

2.7.7. Участь у розробці та подання на розгляд сесії пропозицій щодо впровадження альтернативних форм медичної допомоги та контроль за їх виконанням.

2.7.8. Розробка пропозицій щодо розвитку міських програм медичного страхування, подання на затвердження Київрадою.

2.7.9. Розгляд та внесення на затвердження Київрадою проектів соціального програмування в місті.

2.7.10. Участь у розробці та подання на затвердження Київрадою програм, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази закладів соціального захисту багатодітних сімей та дітей-сиріт.

2.7.11. Внесення пропозицій щодо фінансування міських програм адресної допомоги ветеранам війни та праці, відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни та праці", гарантування їх соціального захисту, медичного забезпечення соціально незахищених верств населення, особливо людей похилого віку та дітей.

2.7.12. Сприяння забезпеченню в межах наданих повноважень доступності і безоплатності медичного обслуговування на території м. Києва.

2.7.13. Сприяння забезпеченню відповідно до законодавства розвитку всіх видів медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту. Участь у визначенні потреби та формуванні замовлень на кадри для закладів охорони здоров'я, укладенні договорів на підготовку спеціалістів, організації роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів.

2.7.14. Участь у формуванні політики щодо встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.

2.7.15. Розробка пропозицій та ініціювання прийняття на загальнодержавному рівні нормативних актів, спрямованих на поліпшення якості життя незахищених верств населення. Сприяння створенню банку даних пільгових категорій населення.

2.7.16. Сприяння забезпеченню відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

2.7.17. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про повне державне утримання дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, у школах-інтернатах, дитячих будинках, у тому числі сімейного типу, професійно-технічних закладах освіти та утримання за рахунок держави осіб, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку і не можуть навчатися в масових навчальних закладах, у спеціальних навчальних закладах, про надання громадянам пільг на утримання дітей у школах-інтернатах, інтернатах при школах, а також щодо оплати харчування дітей у школах (групах з продовженим днем).

2.7.18. Участь в організації роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх.

2.7.19. Участь у вирішенні питань про надання неповнолітнім, студентам, пенсіонерам та інвалідам права на безкоштовне і пільгове користування об'єктами фізкультури і спорту, а також визначення порядку компенсації цим закладам вартості послуг, наданих безкоштовно або на пільгових умовах.

2.7.20. Підготовка і подання на затвердження Київрадою місцевих програм зайнятості та заходів щодо соціальної захищеності різних груп населення від безробіття. Сприяння організації їх виконання.

2.7.21. Заслуховування та розгляд інформації про стан та розвиток охорони здоров'я, соціального захисту населення та інших відповідних галузей, пов'язаних з діяльністю Комісії в місті.

2.7.22. Участь в управлінні закладами охорони здоров'я, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам районів у місті або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організації їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

2.7.23. Сприяння роботі творчих спілок, товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері охорони здоров'я, фізкультури і спорту та галузях, пов'язаних з діяльністю Комісії.

2.7.24. Забезпечення контролю за здійсненням передбачених законодавством заходів щодо поліпшення житлових і матеріально-побутових умов інвалідів, ветеранів війни та праці; громадян, реабілітованих як жертв політичних репресій; військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених в запас або відставку; сімей, які втратили годувальника; багатодітних сімей; громадян похилого віку, які потребують обслуговування вдома; влаштування в будинки інвалідів і громадян похилого віку, які мають потребу в цьому, дітей, що залишилися без піклування батьків, на виховання в сім'ї громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС.

2.7.25. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про надання допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці, сім'ям загиблих (померлих або визнаних такими, що пропали безвісти) військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених у запас (крім військовослужбовців строкової служби) або відставку, інвалідам з дитинства, багатодітним сім'ям у будівництві індивідуальних житлових будинків, проведенні капітального ремонту житла, у придбанні будівельних матеріалів; сприяння відведенню зазначеним особам у першочерговому порядку земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та городництва.

2.7.26. Участь в організації для малозабезпечених громадян похилого віку, інвалідів будинків-інтернатів, побутового обслуговування, продажу товарів у спеціальних магазинах і відділах за соціальне доступними цінами, а також безоплатного харчування.

2.7.27. Контроль за вирішенням питань про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв'язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян.

2.7.28. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про надання пільг і допомоги, пов'язаних з охороною материнства і дитинства.

2.7.29. Участь у вирішенні у встановленому законодавством порядку питань опіки і піклування.

2.7.30. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань, що стосуються виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ).

2.7.31. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від занять час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності, а також за договорами - на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до інших форм власності.

2.7.32. Здійснення контролю за забезпеченням соціального захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці на підприємствах та організаціях, а також за якістю проведення атестації робочих місць, за умовами праці та надання працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах.

2.7.33. Підготовка за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови (секретаря Київради) або за власною ініціативою пропозицій з питань, пов'язаних з діяльністю Комісії.

2.7.34. За дорученням Київради, або з власної ініціативи заслуховування звітів керівників управлінь, підприємств різних форм власності, що взаємодіють з Комісією, проведення аналізу діяльності відповідних служб.

2.7.35. Встановлення зв'язків з радами, громадськими організаціями медичного та соціального напрямку областей, міст України, а також інших держав.

2.7.36. Сприяння діяльності адміністративних комісій при виконавчому органі Київради та районних рад.

2.7.37. Перевірка діяльності міської та районних в м. Києві державних адміністрацій та підготовка доповіді про наслідки перевірки перед Київрадою.

2.7.38. Перевірка, в межах повноважень Київради, роботи органів управління системою охорони здоров'я, соціального захисту, фармації, ветеринарної служби різних форм власності на території м. Києва, підготовка за результатами перевірки висновків, пропозицій на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд Київради.

2.7.39. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.7.40. Розробка та подання на засідання Київради пропозицій щодо створення умов безпеки для підприємців та їх бізнесу, співпраця з цією метою з правоохоронними органами.

2.8. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань самоврядування та інформаційної політики є:

2.8.1. Участь у розробці концепції самоврядування територіальної громади м. Києва. Співпраця з органами самоорганізації населення (радами самоврядування, домовими комітетами тощо).

2.8.2. Сприяння оптимізації територіально-адміністративного поділу, реалізації прав територіальної громади м. Києва на участь у місцевому самоврядуванні.

2.8.3. Сприяння реалізації Програми підтримки розвитку місцевого самоврядування.

2.8.4. Участь у розробці Статуту територіальної громади міста Києва.

2.8.5. Підготовка питань щодо організації управління районами, визначення обсягу і меж повноважень, які здійснюють районні у місті Києві ради та їх виконавчі органи в інтересах територіальних громад.

2.8.6. Внесення пропозицій щодо скасування актів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), які не відповідають Конституції ( 254к/96-ВР ) чи Законам України, іншим актам законодавства, рішенням Київради, прийнятим у межах її повноважень.

2.8.7. Підготовка питань щодо проведення місцевого референдуму, виборів до місцевих рад.

2.8.8. Підготовка питань щодо об'єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування та вихід з них.

2.8.9. Підготовка питань щодо організації діяльності місцевих органів влади.

2.8.10. Погодження пропозицій з питань адміністративно-територіального устрою щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Києва.

2.8.11. Сприяння створенню асоціації рад України для удосконалення законодавства з місцевого самоврядування. Співпраця з відповідними комісіями, депутатами Верховної Ради і міських рад. Сприяння розвитку зовнішніх та міжрегіональних зв'язків Київради. Вивчення досвіду місцевого самоврядування в Україні та за її межами.

2.8.12. Підготовка питань щодо надання дозволу на створення органів самоорганізації населення, а також про дострокове припинення повноважень органів самоорганізації населення у випадках, передбачених чинним законодавством.

2.8.13. Підготовка питань про наділення органів самоорганізації населення окремими власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу коштів, матеріально-технічних ресурсів, необхідних для їх здійснення та контроль за використанням коштів, передбачених бюджетом міста на підтримку діяльності органів самоорганізації населення.

2.8.14. Участь у розробці та реалізації засад інформаційної політики в місті Києві.

2.8.15. Внесення пропозицій та погодження питань щодо заснування засобів масової інформації Київської міської ради, призначення і звільнення їх керівників.

2.8.16. Розгляд пропозицій та погодження питань доцільності книговидання та визначення обсягів фінансування.

2.8.17. Організація роботи прес-клубу з метою формування інформаційного середовища столиці і забезпечення умов ефективної діяльності представницьких та виконавчих органів влади в рамках Державної програми соціально-економічного розвитку м. Києва до 2010 року ( 1409-97 ).

2.8.18. Сприяння забезпеченню гарантій держави щодо свободи інформаційної діяльності всім громадянам та юридичним особам в межах їх прав і свобод, функцій і повноважень.

2.8.19. Здійснення контролю за додержанням законодавства з питань місцевого самоврядування та інформації.

2.8.20. Сприяння впровадженню наукових досліджень в галузі інформаційної діяльності.

2.8.21. Висвітлення проблем громадян та територіальних громад м. Києва в засобах масової інформації і налагодження системи постійного спілкування між депутатами і виборцями, громадянами і владою.

2.8.22. Співпраця з громадськими організаціями; вивчення громадської думки, збір пропозицій з питань функціонування територіальної громади та забезпечення життєдіяльності міста Києва.

2.8.23. Запобігання необгрунтованим відмовам від надання відповідної інформації, несвоєчасному наданню інформації, навмисному приховуванню інформації.

2.8.24. Сприяння захисту громадян міста від неправдивої інформації.

2.8.25. Сприяння оновленню, збагаченню та зберіганню міських інформаційних ресурсів; розвитку інформаційної системи, мереж, банків і баз даних у всіх напрямах інформаційної діяльності.

2.8.26. Участь у визначенні порядку організації та проведенні недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного та іншого характеру.

2.8.27. Сприяння висвітленню в засобах масової інформації цільових програм розвитку м. Києва.

2.8.28. Сприяння поширенню інформації щодо проведення в місті Києві заходів загальнодержавного та міжнародного характеру.

2.8.29. Аналіз звітів діяльності ЗМІ, засновниками (співзасновниками) яких є Київрада, контроль за використанням коштів, передбачених бюджетом міста на підтримку засобів масової інформації.

2.8.30. Заслуховування звітів керівників управлінь Київської міської державної адміністрації за напрямками діяльності Комісії.

2.8.31. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.8.32. Розгляд скарг на неправомірні дії посадових осіб виконавчих органів міської та районних у м. Києві рад, які відмовили у доступі інформації, подання необхідних пропозицій щодо недопущення подібних дій.

2.9. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань гуманітарної політики є:

2.9.1. Сприяння розвиткові та діяльності закладів освіти, культури та спорту, які належать територіальній громаді м. Києва, молодіжних підліткових закладів за місцем проживання.

2.9.2. Сприяння здобуттю неповнолітніми повної загальної середньої освіти; створенню необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів.

2.9.3. Сприяння діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів, дитячих, молодіжних та науково-просвітницьких організацій.

2.9.4. Участь у створенні при загальноосвітніх навчальних закладах комунальної власності фонду загальнообов'язкового навчання за рахунок коштів місцевого бюджету, залучених з цією метою на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також коштів населення, інших джерел; контроль за використанням коштів цього фонду за призначенням.

2.9.5. Ініціювання та участь у вирішенні питань щодо надання професійним творчим працівникам на пільгових умовах у користування приміщень під майстерні, студії та лабораторії, необхідних для їх творчої діяльності.

2.9.6. Сприяння організації медичного обслуговування та харчування у закладах освіти, культури та спорту, які належать територіальній громаді м. Києва.

2.9.7. Створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел.

2.9.8. Сприяння роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері культури, роботі з молоддю.

2.9.9. Забезпечення у межах наданих повноважень доступності і безоплатності освіти, можливості навчання в школах державною та рідною мовою, сприяння вивченню рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національно-культурні товариства.

2.9.10. Забезпечення відповідно до чинного законодавства розвитку всіх видів освіти, розвитку і вдосконалення мережі освітніх закладів усіх форм власності, участь у визначенні потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, сприяння організації роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів.

2.9.11. Сприяння в організації роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх.

2.9.12. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про повне державне утримання дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, у школах-інтернатах, дитячих будинках, у тому числі сімейного типу, професійно-технічних закладах освіти та утримання за рахунок держави осіб, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку і не можуть навчатися в масових навчальних закладах, у спеціальних навчальних закладах; про надання громадянам пільг на утримання дітей у школах-інтернатах, інтернатах при школах, а також щодо оплати харчування дітей у школах (групах з подовженим днем). Участь у вирішенні питання організації відпочинку дітей, оздоровлення та санаторно-курортного лікування.

2.9.13. Участь у вирішенні питань щодо надання неповнолітнім, студентам, пенсіонерам та інвалідам права на безкоштовне і пільгове користування об'єктами культури, а також визначення порядку компенсації цим закладам вартості послуг, наданих безкоштовно або на пільгових умовах.

2.9.14. Контроль за забезпеченням охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання.

2.9.15. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо:

- реорганізації закладів культури і мистецтв, освіти та науки;

- виділення земельних ділянок під будівництво культових споруд;

- найменування та перейменування вулиць і площ міста Києва.

2.9.16. Координація діяльності постійних комісій з гуманітарних питань районних в м. Києві рад. Розробка єдиної концепції розвитку освіти і науки, культури і мистецтв, молодіжної політики м. Києва.

2.9.17. Участь у підготовці і прийнятті перспективних довгострокових програм з питань гуманітарної політики.

2.9.18. Підготовка та проведення спільних засідань прес-клубу Київради та Комісії з висвітлення існуючих проблем та шляхів їх вирішення.

2.9.19. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.10. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу є:

2.10.1. Сприяння реалізації державної політики в галузі житлового будівництва та паливно-енергетичного комплексу на регіональному рівні.

2.10.2. Участь в управлінні об'єктами житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Києва, забезпеченні їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.

2.10.3. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київрадою проектів документів, що стосуються житлової політики в місті.

2.10.4. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київрадою проектів програм залучення коштів населення, вітчизняних та іноземних інвесторів у житлове будівництво.

2.10.5. Розгляд і подання на затвердження Київрадою проекту програми централізованого надання та продажу житла за пільговими умовами малозабезпеченим верствам населення, ліквідації ветхого та непридатного для проживання житлового фонду.

2.10.6. Розгляд та подання на затвердження Київрадою спільно з постійною комісією з питань містобудування та землекористування проектів програм поетапної реконструкції та модернізації застарілого житлового фонду.

2.10.7. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київрадою проектів стандартів забезпечення киян комунальними послугами, що відповідають європейському рівню.

2.10.8. Контроль за станом експлуатації та утримання об'єктів житлово-комунального господарства незалежно від їх форм власності.

2.10.9. Аналіз стану черги квартирного обліку і внесення пропозицій щодо забезпечення житлом громадян різних категорій обліку.

2.10.10. Участь у розробці концепції та цільових програм перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу міста, напрямів інвестиційної політики в цій галузі.

2.10.11. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київрадою міських програм з енергозбереження, модернізації та реконструкції об'єктів паливно-енергетичного комплексу міста.

2.10.12. Підготовка разом з постійною комісією з питань містобудування та землекористування на розгляд Київради пропозицій щодо спрощеного порядку відведення земельних ділянок під житлове будівництво в м. Києві, а також застосування нормативних відрахувань при будівництві житла в м. Києві.

2.10.13. Участь у перевірці законності вирішення житлових питань в районних у м. Києві державних адміністраціях, на підприємствах, установах, організаціях.

2.10.14. Розробка та подання на затвердження Київрадою проектів відселення мешканців з гуртожитків та пропозицій щодо їх реконструкції.

2.10.15. Контроль за використанням бюджетних коштів, виділених підприємствам паливно-енергетичного комплексу міста.

2.10.16. Розгляд заяв юридичних осіб та громадян з питань реконструкції об'єктів житлового фонду, введення та ремонту інженерних систем, благоустрою території.

2.10.17. Розробка разом з правоохоронними органами та постійною комісією з питань правової політики та депутатської етики пропозицій щодо створення умов безпеки діяльності житлово-комунальних підприємств та проживання громадян.

2.10.18. Участь у розгляді питань адміністративно-територіального устрою.

2.10.19. Участь у розробці проектів рішень, у межах визначених законом, з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями та епізоотіями.

2.10.20. Сприяння розширенню житлового будівництва, надання громадянам, які мають потребу в житлі, допомоги в будівництві житла, в отриманні кредитів, у тому числі пільгових, та субсидій для будівництва чи придбання житла.

2.10.21. Сприяння створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

2.10.22. Контроль за організацією та діяльністю житлово-будівельних і гаражних кооперативів.

2.10.23. Контроль за забезпеченням соціально-культурних закладів, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, а також населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями; участь у вирішенні питань водопостачання, відведення та очищення стічних вод; здійснення контролю за якістю питної води.

2.10.24. Участь у вирішенні питань щодо збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин.

2.10.25. Участь у вирішенні питань щодо організації благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

2.10.26. Контроль за діяльністю щодо забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховання та їх охорони.

2.10.27. Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства.

2.10.28. Участь у встановленні за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

2.10.29. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.11. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань ринкових відносин є:

2.11.1. Сприяння розвитку та формуванню в місті сучасних ринкових відносин та ринкової інфраструктури.

2.11.2. Сприяння більш повному забезпеченню потреб населення м. Києва продовольчими, непродовольчими товарами та послугами, а також товарами широкого вжитку в умовах функціонування споживчого ринку.

2.11.3. Сприяння реалізації державної політики в галузі харчової та переробної промисловості, збільшення виробництва товарів народного споживання, виконання програм продовольчого забезпечення населення міста.

2.11.4. Участь у формуванні, розгляд та подання для затвердження Київрадою регіональних програм розвитку споживчого ринку міста, його окремих галузей, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста.

2.11.5. Співпраця з Управлінням цінової політики з метою здійснення відповідно до законодавства моніторингу рівня цін, тарифів на ринках, торгових і побутових об'єктах, обмеження їх рівня в монопольних утвореннях.

2.11.6. Розробка пропозицій щодо ефективного управління об'єктами торгівлі, громадського харчування, підприємств харчової промисловості міста та побутового обслуговування, ринками, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Києва, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня якості товарів та послуг, які надаються населенню.

2.11.7. Сприяння розробці та здійсненню заходів щодо розширення та впорядкування мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування.

2.11.8. Розробка пропозицій щодо залучення на договірних засадах промислових підприємств, установ і організацій, ринків до участі у розвитку фірмової мережі, торговельного, побутового та інших видів обслуговування населення, а також у створенні нових потужностей для випуску необхідної для населення продукції (робіт, послуг).

2.11.9. Розгляд і погодження пропозицій органів державної виконавчої влади та звернень суб'єктів господарювання на будівництво, реконструкцію, оренду підприємств торгівлі, побуту та ринків на території м. Києва.

2.11.10. Участь у вирішенні проблем захисту навколишнього середовища шляхом вирішення проблем утилізації відходів.

2.11.11. Співпраця з міським територіальним відділенням антимонопольного комітету України з метою сприяння розвитку чесної конкуренції підприємствами.

2.11.12. Співпраця з владними органами, зокрема виконавчими, дозвільними, правоохоронними, податковими, митними з метою усунення бюрократичних та інших перешкод у розвитку підприємництва і формування ринкових відносин на внутрішньому ринку міста.

2.11.13. Забезпечення контролю спільно з Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики, органами і установами державного санітарного нагляду міста і його районними підрозділами за реалізацією комплексу заходів щодо запобігання надходження на регіональний ринок шкідливих для здоров'я людей неякісних товарів, робіт та послуг.

2.11.14. Сприяння створенню сучасної інформаційної бази з метою використання досягнень інформатики в організації інформаційного забезпечення підприємств, установ та організацій в сфері обслуговування населення.

2.11.15. Сприяння вдосконаленню державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій та посиленню державного контролю за їх діяльністю.

2.11.15.1. Сприяння прискореному розвитку соціальне важливих підприємств міста, що випускають товари для дітей та забезпечують попит малозахищених верств населення, а також товарів для хворих на цукровий діабет та інших товарів дієтичного харчування за рахунок надання пільг та державної підтримки.

2.11.15.2. Забезпечення активного просування у торговельну мережу міста товарів київських товаровиробників шляхом проведення виставок-ярмарок, покращання їх реклами.

2.11.15.3. Активна підтримка заходів Київської міської державної адміністрації - виконавчого органу Київради щодо створення сезонних запасів плодоовочевої продукції, проведення сезонних спеціалізованих ярмарків, базарів (для садівників і городників, до нового навчального року, розширення торгівлі безалкогольними, прохолоджувальними напоями і морозивом у весняно-літній період тощо).

2.11.16. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо:

- погодження розміру орендної плати за земельні ділянки суб'єктам господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність в торгівлі, на ринках і в сфері побутового обслуговування;

- надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах підприємствам сфери торгівлі і послуг, що виконують соціальне замовлення (товари для хворих на цукровий діабет, дітей молодшого віку, інвалідів Великої Вітчизняної війни тощо);

- вилучення дозволу на право ведення підприємницької діяльності суб'єктами господарської діяльності та суб'єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності;

- внесення пропозицій щодо фінансової підтримки, надання пільгових кредитів харчовим підприємствам, контрольний пакет акцій яких належить територіальній громаді м. Києва, щодо виконання ними соціальних програм та на їх технічне переоснащення і реконструкцію.

2.11.17. Заслуховування і розгляд інформації про стан та розвиток торговельного, побутового та інших видів обслуговування населення міста.

2.11.18. Участь у вирішенні питань забезпечення гарантованого рівня споживання населенням міста продуктів харчування, життєво-необхідних промислових товарів, побутових послуг.

2.11.19. Сприяння розвитку всіх форм торгівлі.

2.11.20. Вивчення, узагальнення та популяризація діяльності садівницьких та городницьких товариств та спілок.

2.11.21. Здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, ринками, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності. Участь у прийнятті рішень про скасування даного їм дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.

2.11.22. Здійснення державного контролю за дотриманням законодавства України про захист прав споживачів місцевими органами виконавчої влади та всіма підприємствами, установами, організаціями, громадянами-підприємцями.

2.11.23. Розгляд та подання на затвердження Київрадою пропозицій щодо розмірів ставок ринкового збору та граничних тарифів на послуги, що надаються на ринках м. Києва.

2.11.24. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.11.25. Співпраця з навчальними, науково-дослідними закладами у формуванні ефективних ринкових відносин на споживчому ринку м. Києва.

2.12. Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань екологічної політики є:

2.12.1. Сприяння реалізації на регіональному рівні державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища з метою формування екологічно безпечного середовища та збереження здоров'я населення.

2.12.2. Визначення пріоритетних напрямків екологічної політики м. Києва та здійснення контролю за їх виконанням.

2.12.3. Контроль за розрахунками екологічних індикаторів сталого розвитку міста, визначених екологічною політикою м. Києва, аналіз та розробка рекомендацій щодо покращання цих показників.

2.12.4. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київрадою проектів міських програм охорони довкілля міста, а також участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони навколишнього природного середовища.

2.12.5. Співпраця з відповідними комісіями Київської обласної ради та районних рад з метою розробки спільних програм охорони довкілля.

2.12.6. Координація діяльності відповідних спеціально уповноважених державних органів управління в галузі охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів на території Київради.

2.12.7. Здійснення відповідно до законодавства координації та контролю за діяльністю Управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (Київська міська державна адміністрація).

2.12.8. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київради пропозицій щодо прийняття рішень про організацію територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні.

2.12.9. Ініціювання створення і визначення статусу природоохоронних, у тому числі резервних фондів, для фінансування цільових екологічних програм та інших заходів щодо охорони навколишнього природного середовища.

2.12.10. Участь у підготовці, розгляд та подання на затвердження Київрадою Положення про Київський міський фонд охорони навколишнього природного середовища у складі міського бюджету.

2.12.11. Здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів.

2.12.12. Розробка пропозицій щодо погодження питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів загальнодержавного значення.

2.12.13. Участь у вирішенні проблем захисту навколишнього середовища шляхом вирішення проблем утилізації виробничих, побутових та інших відходів, сприяння впровадженню ефективних технологій та переробки.

2.12.14. Участь у обговоренні та прийнятті рішень щодо впровадження екологічно чистих технологій і виробництв, проведення природоохоронних, ресурсозберігаючих та відновлювальних заходів, розробки умов щодо розміщення промислових та інших об'єктів з урахуванням вимог природоохоронного законодавства.

2.12.15. Контроль та участь у здійсненні необхідних заходів щодо попередження та ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення.

2.12.16. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо розробки і здійснення системи заходів щодо захисту населення від еколого-техногенних аварій та стихійних лих.

2.12.17. Попередній розгляд та узгодження планів використання природних ресурсів місцевого значення, пропозицій щодо розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності на території міста, внесення у разі потреби до відповідних органів виконавчої влади пропозицій з цих питань.

2.12.18. Розгляд планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на території міста, з питань, пов'язаних із захистом навколишнього середовища, соціально-економічним та культурним розвитком міста, задоволенням потреб населення.

2.12.19. Підготовка і внесення на розгляд Київрадою пропозицій щодо встановлення розмірів плати за користування природними ресурсами та визначення у встановленому порядку розмірів відшкодувань за забруднення довкілля та інші екологічні збитки підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також пропозицій щодо встановлення більш жорстких нормативів екологічної безпеки.

2.12.20. Участь у розподілі коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища і подання на затвердження Київрадою переліку заходів з охорони навколишнього природного середовища для фінансування з міського бюджету у поточному році. Контроль за використанням цих коштів.

2.12.21. Здійснення керівництва Науково-технічною експертною радою при Комісії.

2.12.22. Попередній розгляд Комісією кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.12.23. Взаємодія з громадськими неурядовими екологічними організаціями, широкими верствами населення. Міністерством екології та природних ресурсів, відповідним Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, охорони навколишнього природного середовища та прийняття відповідних рішень з екологічних проблем.

2.12.24. Розгляд і узгодження планів підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності територіальної громади міста, здійснення яких може викликати негативні екологічні, соціальні, демографічні та інші наслідки, підготовка до них висновків і внесення пропозицій до відповідних органів. Надання пропозицій щодо закриття, санації та перепрофілювання неефективних або екологічно шкідливих виробництв.

2.12.25. Ініціювання та участь у створенні у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб).

2.12.26. Участь у погодженні з урахуванням екологічних вимог проектів архітектурного планування і забудови міста, генеральних планів та схем забудов.

2.12.27. Підготовка пропозицій щодо припинення господарської діяльності підприємств, установ, організацій місцевого підпорядкування, а також обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності не підпорядкованих Київраді підприємств, установ та організацій в разі порушення ними природоохоронного законодавства.

2.12.28. Сприяння організації проведення незалежної екологічної експертизи (в разі необхідності).

2.12.29. Організація моніторингу довкілля міста.

2.12.30. Сприяння впровадженню системи екологічного менеджменту і аудиту в управлінні містом, організація навчання з екологічного менеджменту, з питань екологічної політики та охорони довкілля серед депутатів Київради та керівних кадрів міської влади.

2.12.31. Співпраця з представницькими органами влади в Україні та за її межами з метою обміну досвідом з питань реформування місцевої економіки та впровадження прогресивних форм її роботи. Здійснення міжрегіонального та міжнародного представництва і співробітництва з питань екології, природоохоронної діяльності та в рамках урядових і міжнародних нормативно-правових актів.

2.12.32. Інформування через засоби масової інформації населення міста про роботу Комісії в галузі охорони навколишнього середовища, екологічні показники сталого розвитку міста, стан природних ресурсів, тощо. Сприяння та проведення еколого-просвітницьких заходів, семінарів, круглих столів; співпраця з громадськими неурядовими екологічними організаціями.

2.13. Основними напрямками діяльності постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури є:

2.13.1. Сприяння реалізації державної політики в галузі містобудування та архітектури на регіональному рівні.

2.13.2. Розгляд проектів рішень Київради та підготовка висновків щодо:

- генерального плану міста, схем планування територій та іншої містобудівної документації;

- місцевих правил забудови;

- загальнодержавних, регіональних та міських містобудівних програм;

- проведення архітектурної діяльності;

- планування, забудови та іншого використання територій;

- розробки і реалізації містобудівної документації та інвестиційних програм розвитку населених пунктів і територій, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста;

- розміщення будівництва житлово-цивільних, виробничих та інших об'єктів, формування містобудівних ансамблів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та оздоровлення населення;

- створення соціальної, інженерної і транспортної інфраструктур території міста;

- формування та ведення містобудівного кадастру міста;

- захисту антропогенного та природного середовищ від шкідливого впливу техногенних і соціально-побутових факторів, небезпечних природних явищ;

- збереження пам'яток культурної спадщини;

- розвитку національних і культурних традицій в архітектурі і містобудуванні, забезпечення високих архітектурно-планувальних, функціональних і конструктивних якостей об'єктів містобудування, формування і реконструкції містобудівних ансамблів, кварталів, районів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та природних рекреаційних ресурсів;

- контролю за дотриманням містобудівного законодавства;

- урахування державних і громадських інтересів при плануванні та забудові територій, участі громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій;

- критеріїв та принципів конкурсного відбору забудовників, розроблення положень та інструктивних актів щодо недопущення на будівельний ринок недієздатних забудовників, створення умов повноцінної ринкової конкуренції серед забудовників та будівельних підрядних організацій;

- сприяння науково-технічному розвитку інновацій, енерго- та ресурсозбереженню, розвитку потужностей будівельної індустрії та промисловості будівельних матеріалів;

- затвердження містобудівних програм комплексної забудови (реконструкції) територій, схеми розміщення висотних споруд в місті Києві;

- інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку території міста, розміщення важливих містобудівних об'єктів.

2.13.3. Попередній розгляд, вивчення, а у разі необхідності надання висновків щодо проектів планів проектно-вишукувальних робіт Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що виконуються за рахунок міського бюджету.

2.13.4. Участь у створенні комісій з розгляду спорів з питань містобудування у порядку, встановленому законодавством.

2.13.5. Попередній розгляд та вивчення питань щодо вартості робіт, пов'язаних з підготовкою документів, які стосуються містобудування і здійснюються відповідними службами міста.

2.13.6. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо зміни меж районів і міста та найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста.

2.13.7. Контроль за наданням відповідно до законодавства дозволу на спорудження об'єктів містобудування незалежно від форм власності.

2.13.8. Надання пропозицій щодо закриття, санації та перепрофілювання неефективних або екологічно шкідливих виробництв.

2.13.9. Здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності в районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів.

2.13.10. Заслуховування звітів про роботу управлінь виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що належать до компетенції комісії, підготовка за результатами перевірок висновків, пропозицій на розгляд їх керівників, а за необхідності - на розгляд Київради.

2.13.11. Попередній розгляд комісією кандидатур, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовка висновків з цих питань.

2.13.12. Розгляд звернену та протестів прокуратури міста на рішення Київради з питань, що належать до компетенції комісії. ( Пункт 2 доповнено підпунктом 2.13 згідно з Рішенням Київміськради N 7/2583 від 27.01.2005 )

III. Організація роботи комісій Київради

3.1. Організація роботи Комісії Київради покладається на голову Комісії.

3.1.1. Голова Комісії:

- проводить підготовку, скликає і веде засідання;

- дає доручення членам Комісії;

- проводить розподіл функціональних обов'язків між членами Комісії;

- організує поточну роботу Комісії за профілем її діяльності і координує цю роботу з іншими Комісіями;

- представляє Комісію у відносинах із державними і громадськими органами та організаціями, депутатами ради, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і громадянами;

- організує роботу по виконанню рішень та реалізації висновків та рекомендацій Комісії;

- запрошує для участі в роботі Комісії представників виконавчого органу, керівників підприємств та установ, громадських організацій та спеціалістів;

- веде особистий прийом юридичних осіб та громадян за графіком, затвердженим Комісією;

- доводить до відома членів Комісії інформацію про офіційні документи, листи, інші повідомлення, що надійшли та стосуються діяльності Київради і Комісії;

- підписує за дорученням і від імені Комісії проекти рішень Київради та інші документи.

У разі відсутності голови Комісії або неможливості виконувати їм свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови Комісії або секретар Комісії.

3.1.2. Заступник голови Комісії:

- складає плани робіт на квартал з переліком питань на кожне засідання Комісії, готує питання для розгляду на засіданнях Комісії, забезпечує засідання необхідними матеріалами з порядку денного;

- здійснює контроль за виконанням планів робіт Комісії, її рішень і рекомендацій з питань, що розглянуті на засіданнях Комісії та рішень Київради з питань, які належать до відання Комісії;

- виконує за дорученням голови Комісії окремі його функції і заміщає голову у випадку його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків.

3.1.3. Секретар Комісії:

- оформляє проекти рішень, рекомендацій, запитів Комісії, протоколи засідань Комісії, інші документи Комісії, підписує разом з головою (заступником) протоколи засідань Комісії;

- інформує членів Комісії про виконання рішень Комісії і результати розгляду рекомендацій Комісії;

- організує координовану роботу Комісії з іншими Комісіями під час розгляду спільних питань.

3.1.4. Члени Комісії мають право:

- вносити пропозиції про розгляд на засіданнях Комісії будь-якого питання, що належить до їх відання, а також брати участь в обговоренні рекомендацій, пропозицій, висновків, прийнятті та підготовці рішень. Пропозиція члену Комісії на його вимогу повинна бути проголосована на засіданні Комісії;

- викласти свою окрему думку як додаток до рішення, рекомендації чи висновку Комісії.

Члени Комісії зобов'язані:

- бути присутніми на засіданнях Комісії та брати участь в її роботі;

- виконувати доручення, визначені рішеннями Комісії.

У випадку невиконання депутатом Київради своїх обов'язків щодо роботи в Комісії, визначених цим Положенням, та відсутності його більш, ніж на половині із проведених Комісією за півріччя засідань голова Комісії вносить на її розгляд питання про можливість подальшого перебування депутата Київради у її складі. У випадку прийняття Комісією рішення про неможливість перебування депутата у складі Комісії голова Комісії подає відповідний проект рішення на розгляд Київради.

3.2. Комісія здійснює свою роботу постійно, на плановій основі, у відповідності із затвердженими нею перспективними та поточними планами, а також рішеннями і дорученнями Київради. План роботи Комісій відповідає головним напрямкам діяльності Київради та її органів і визначає організаційні форми вирішення поставлених завдань та містить перелік основних заходів та їх виконавців.

План роботи Комісій може коригуватися в разі включення до нього позапланових питань за дорученням сесії Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, за пропозицією членів Комісій, інших депутатів Київради.

3.3. Комісія здійснює свою роботу шляхом:

- попереднього вивчення та узагальнення окремими її членами питань, віднесених до компетенції Комісії, питань за дорученням Київради, та підготовки цих питань до розгляду на Комісії та на сесії Київради;

- проведення засідань Комісії як постійно діючого колегіального органу Київради.

3.4. Засідання Комісії є основною формою її роботи і скликається в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць і відбувається у дні визначені Комісією. Комісія може встановити інший день та час своїх засідань, про що завчасно повідомляються всі члени Комісії.

3.5. Позачергове засідання Комісії скликається на вимогу однієї п'ятої частини Комісії, головою Комісії, а у випадку його відмови одним із заступників голови Комісії, секретарем Комісії або одним із депутатів - членів Комісії, що є ініціаторами позачергового засідання Комісії. Дата та час проведення позачергового засідання визначається ініціаторами його скликання.

3.6. Засідання Комісії є правомочним при наявності на ньому не менше половини членів Комісії від її загального складу. Для встановлення порядку підготовки і розгляду питань, прийняття рішень, та з інших процедурних питань, розробляється відповідний Регламент роботи Комісії.

3.7. У засіданні Комісії беруть участь депутати - члени Комісії, інші депутати Київради (з правом дорадчого голосу) та запрошені на засідання Комісії особи. Участь у роботі Комісії осіб, які заміщують депутата, не допускається. Право голосу іншим особам не передається.

3.8. На початку засідання Комісії затверджується порядок денний. Питання до порядку денного засідання Комісії включаються за пропозицією голови Комісії, його заступників, членів Комісії, за рішенням сесії ради та дорученням Київського міського голови та його заступника - секретаря Київради. До порядку денного можуть вноситись додаткові пропозиції від членів Комісії, які надаються в усній або письмовій формі.

3.9. Після затвердження порядку денного засідання Комісії, Комісія відводить час на розгляд питань, визначає їх черговість, встановлює загальний час засідання та термін роботи Комісії.

3.10. З питання порядку денного засідання Комісії автором ініціативи внесення питання до порядку денного або членами Комісії за дорученням голови Комісії чи його заступника готується проект рішення Комісії, а у необхідних випадках проект рішення сесії.

3.11. Кожний член Комісії забезпечується необхідними матеріалами з питань, які розглядаються з порядку денного на засіданні Комісії.

3.12. З метою забезпечення якості підготовки та розгляду питань на засіданнях Комісії, Комісія може надавати доручення окремим членам Комісій, створювати робочі групи, залучати до участі у своїй роботі представників громадськості, вчених, консультантів, експертів, спеціалістів, керівників та представників підзвітних та підконтрольних Київраді і Київській міській адміністрації органів, структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій. Участь у роботі Комісії керівників або представників підзвітних та підконтрольних Київраді та Київській міській державній адміністрації органів, структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій та представлення ними матеріалів і відомостей, що стосуються питання, з якого їх запрошено на засідання Комісії, є обов'язковими.

3.13. Розгляд питання, включеного до порядку денного на засіданні Комісії, розпочинається із оголошенням головуючим на засіданні назви цього питання, складу запрошених на засідання з цього питання керівників (представників) органів, підприємств, установ, організацій, що беруть участь у роботі Комісії, прізвища доповідача та співдоповідача (співдоповідачів) з питання.

3.14. Після доповіді та співдоповідей, члени Комісії задають доповідачу та співдоповідачу питання, отримують на них відповіді, заслуховують запрошених посадових осіб.

3.15. Головуючий на засіданні Комісії забезпечує порядок під час засідання і створює рівні можливості членам Комісії у обговоренні питань та внесенні пропозицій. Головуючий на засіданні Комісії надає слово членам Комісії в порядку підняття рук. Головуючий не має права переривати виступи членів Комісії, окрім тих випадків, коли промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу інших депутатів чи посадових осіб, організацій, установ, чи держави, або перевищує відведений для виступу час.

3.16. В обговоренні питання порядку денного Комісії приймають участь члени Комісії, депутати Київради - члени інших Комісій, а також з дозволу головуючого, запрошені на засідання Комісії з винесеного питання особи. Обговорення питання порядку денного Комісії припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх членів Комісії.

3.17. За результатами вивчення і розгляду питань Комісія приймає рішення, готує і ухвалює свої висновки і рекомендації. З питань порядку денного засідання Комісія може:

- підтримати проект рішення з питання, що обговорюється;

- відхилити проект рішення з питання, що обговорюється;

- ухвалити висновки Комісії з питання, що обговорюється;

- ухвалити рекомендації Комісії з питання, що обговорюється;

- ухвалити заяву Комісії;

- взяти інформацію до відома без винесення будь-якого рішення, ухвалення висновків чи рекомендацій;

- дати доручення членам Комісії на додатковий збір матеріалів, підготовку питання чи додаткову перевірку;

- повернути матеріали на доопрацювання або ухвалити рішення про необхідність такого доопрацювання;

- зняти питання або проект з розгляду.

3.18. Перед голосуванням щодо прийняття рішення головуючий узагальнює результати обговорення, оголошує всі пропозиції, що внесені депутатами. Всі пропозиції обов'язково ставляться головуючим на голосування в порядку їх надходження. Рішення Комісії приймається спочатку за основу, а після голосування всіх пропозицій членів Комісії - в цілому.

3.19. Висновки і рекомендації Комісії приймаються більшістю голосів від присутніх на засіданні і підписуються головою Комісії, а в разі його відсутності - заступником голови.

Протокол засідань Комісії підписується головою (заступником) і секретарем Комісії.

3.20. Питання, які належать до відання інших Комісій, можуть за ініціативою Комісії, а також за дорученням Київради або її голови розглядатись Комісіями спільно. Рішення, висновки і рекомендації, спільно прийняті Комісіями, підписуються головами Комісій.

3.21. Рішення Комісії підлягають обов'язковому розгляду і виконанню органами, підприємствами, установами і організаціями та посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду рішень і вжиті заходи органи, підприємства, установи і організації та їх посадові особи, яким були адресовані ці рішення (рекомендації, висновки), повідомляють Комісію у встановлений нею термін.

3.22. Роботу Комісій забезпечує відповідний відділ або секретаріат Київради. Комісії забезпечуються Київрадою достатніми приміщеннями, необхідним транспортом, зв'язком, комп'ютерною та іншою оргтехнікою, канцелярськими приладами.

Заступник міського голови - секретар Київради В.Яловий

^ Наверх
наверх