документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 11/1-8003 від 25.10.96
м.Київ

Начальникам територіальних
митних управлінь
Начальникам митниць
Служба безпеки України
Міністерство транспорту України

( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної
митної служби
N 09/1-1680-ЕП від 29.07.
98 )

Щодо порядку транзиту зовнішньоторговельних вантажів
через митну територію України залізничним транспортом

( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної
митної служби
N 09/1-544-ЕП від 23.03.
98 )

У зв'язку з запитами, що надходять до Держмиткому від митних установ та суб'єктів підприємницької діяльності щодо порядку транзиту зовнішньоторговельних вантажів через митну територію України залізничним транспортом, повідомляємо.

Вантажі, що ввозяться на територію України з метою транзиту, мають перевозитись із обов'язковим дотриманням вимог, встановлених діючими нормативними актами щодо затверджених переліків пунктів пропуску на митному кордоні, шляхів і напрямків транзиту, а також граничних термінів здійснення транзиту.

Невиконання умов транзиту, а також будь-які операції з вантажем (перевантаження, перепакування та інше) без дозволу митного органу, тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Зміна митного режиму "транзит" на митний режим "імпорт" та наступне переоформлення залізницею договору перевезення допускається за умови дотримання слідуючих вимог:

1. Рішення про припинення транзиту приймає митниця, в зоні діяльності якої знаходиться вантаж, щодо якого змінюється режим. При цьому це повинно відбуватись на шляху транзиту, що був визначений при ввезенні та митному оформленні транзиту цього вантажу.

2. Із заявою до митниці про переадресування вантажу має право звернутись його власник або, за його письмовим дорученням, перевізник чи експедитор.

При цьому власник вантажу повинен подати митниці, зазначеній у п. 1 цього листа, документи, що підтверджують набрання ним права власності на вантаж, який підлягатиме переадресуванню. ( Пункт 2 в редакції Листа Державної митної служби N 09/1-544-ЕП від 23.03.98 )

3. До заяви про переадресування обов'язково додаються перевізні документи, а також документи, що підтверджують згоду попереднього вантажоотримувача та нового вантажоотримувача.

Згода останнього повинна містити відомості про кількість вантажу, його вартість, умови поставки, та бути завіреною підписом начальника митниці або його заступника і круглою печаткою митниці, в зоні діяльності якої перебуває новий отримувач вантажу. Цей документ подається разом з угодою (контрактом) на придбання цього вантажу. ( Пункт 3 в редакції Листа Державної митної служби N 09/1-544-ЕП від 23.03.98 )

4. Якщо митницею, що зазначена в пункті 1 цього листа, надається дозвіл на зміну режиму та здійснюється відповідне митне оформлення вантажу, вона повинна письмово повідомити про це митницю, що проводила митне оформлення транзиту, попередньо визначену митницю призначення та нову митницю призначення.

5. Транзитна декларація, оформлена митницею відправлення вантажу, підлягає анулюванню. Підставою для цього є письмове повідомлення митниці, зазначеної в п.1 цього листа, про зміну режиму та здійснення митного оформлення.

6. Контроль за доставлянням вантажу, відносно якого було переоформлено режим транзиту на режим імпорту, здійснює митниця, яка проводила переоформлення.

У зв'язку з тим, що діючими нормативними актами встановлено особливий порядок ввезення (вивезення, транзиту) алкогольних напоїв та тютюнових виробів, положення цього листа в частині зміни режиму на такі товари (вантажі) не розповсюджується.

Прошу повідомити причетних.

Голова Комітету Л.Деркач

^ Наверх