ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЗАКОН
Про внесення змін до деяких законів України
з питань захисту національного товаровиробника
від субсидованого, демпінгового та зростаючого імпорту
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законів України:
1. У Законі України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" ( 330-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 9-10, ст. 65; 2006 р., N 4, ст. 54):
1) у статті 10:
у пункті 1 слова "нижче цін" замінити словами "значно нижче цін";
у пункті 2 слова "зниження цін" замінити словами "значного зниження цін";
у пункті 3 слова "зростанню цін" замінити словами "значному зростанню цін";
частину п'яту викласти в такій редакції:
"5. Вивчення впливу демпінгового імпорту на національного товаровиробника включає оцінку всіх економічних факторів та показників, що стосуються становища національного товаровиробника, в тому числі того факту, що національний товаровиробник ще перебуває в стадії відновлення від наслідків минулого демпінгу або субсидування, величини фактичної демпінгової маржі, фактичного і потенційного зниження обсягів продажу, прибутків виробництва продукції, частки на ринку, продуктивності, прибутку від інвестицій, використання потужностей; факторів, що впливають на ціни національного товаровиробника; фактичного та потенційного негативного впливу на рух готівки, матеріально-виробничі запаси, зайнятість, заробітну плату, економічне зростання, здатність збільшувати капітал або інвестиції. Цей перелік не є вичерпним, і один або кілька цих факторів не можуть самі по собі обов'язково мати вирішальне значення для прийняття рішення";
2) частину третю статті 13 викласти в такій редакції:
"3. Міністерство має право надсилати відомим експортерам, імпортерам, іншим сторонам антидемпінгового розслідування, яких вважає за необхідне залучити до участі в антидемпінговому розслідуванні, або компетентним органам країни експорту запитальники з метою отримання інформації та доказів, що використовуються для проведення антидемпінгового розслідування. Відповіді на запитальник надсилаються Міністерству в 30-денний строк з дати його отримання. Запитальник вважається отриманим через один тиждень з дати, коли він був надісланий опитуваній особі або переданий відповідному дипломатичному представникові країни експорту.
Строк для надання відповіді на запитальник може бути продовжений Міністерством з урахуванням строків, встановлених для антидемпінгового розслідування, та за умови, що заінтересована сторона надасть переконливі докази необхідності такого продовження.
Міністерство має право вимагати від заінтересованих сторін надання інформації та доказів, необхідних для проведення антидемпінгового розслідування. Така вимога є обов'язковою для заінтересованих сторін і підлягає виконанню ними у строк, встановлений Міністерством".
2. У Законі України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" ( 332-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 11, ст. 78; 2003 р., N 26, ст. 193; 2006 р., N 4, ст. 55):
1) частину другу статті 13 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"Міністерство публікує в газеті відповідно до статті 17 цього Закону інформацію про результати аналізу справи, що розслідується, а також докази щодо причетності досліджених факторів до розслідування";
2) статтю 17 доповнити частиною п'ятою такого змісту:
"5. Міністерство публікує в газеті відомості про виявлені ним факти та висновки з усіх фактичних та правових аспектів з питань, зазначених у цій статті".
3. Частину дванадцяту статті 17 Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту" ( 331-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 12-13, ст. 80) викласти в такій редакції:
"12. Застосування попередніх компенсаційних заходів обмежується якомога меншим періодом, який не повинен перевищувати чотирьох місяців".
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ, 10 квітня 2008 року
N 252-VI