документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства праці
та соціальної політики
України
11.03.2002 N 140

Нормативи
чисельності працівників структурних підрозділів
головних управлінь праці та соціального захисту
населення обласних державних адміністрацій

Загальна частина

Нормативи чисельності призначено для визначення оптимальної чисельності працівників структурних підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення під час складання штатних розписів.

Збірник містить нормативи чисельності працівників головних управлінь та умови формування організаційної структури підрозділів.

В основу розробки нормативів чисельності покладено:

- результати проведених досліджень та аналіз витрат часу на роботи, що виконуються працівниками відділів (підрозділів) Головного управління Донецької області;

- дані вивчення, узагальнення та оцінки різних нормативно-методичних документів, що належать до трудової діяльності працівників Головного управління;

- дані фотографій робочого дня працівників відділів (підрозділів) Головного управління;

- дані статистичної звітності: про чисельність одержувачів допомоги, субсидій, ветеранів війни, пенсіонерів, інвалідів тощо по областях України; про чисельні значення факторів, що впливають на обсяг і трудомісткість робіт, які виконують працівники Головного управління;

- результати аналізу організації робочих місць з урахуванням передового досвіду роботи головних управлінь праці та соціального захисту населення;

- дані про структуру та чисельність працівників головних управлінь праці та соціального захисту населення;

- положення про відділи (підрозділи) головних управлінь та посадові інструкції працівників.

Під час розроблення збірника було використано:

Нормативные материалы по нормированию труда. - М.: Экономика, 1986.

Нормирование труда служащих. Методические рекомендации. - М.: НИИ труда, 1979.

Построение аппарата управления министерств и ведомств. - М.: НИИ труда, 1979.

Межотраслевые методические рекомендации по разработке нормативных материалов для нормирования труда в непроизводственных отраслях народного хозяйства. - М.: Экономика, 1988.

Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців. - Київ: "Соцінформ", 1999.

Статистичний щорічник України за 1995 рік. Міністерство статистики України / Відп. за вип. В.В.Самченко. - Київ.: Техніка, 1996.

Інформаційно-статистичний бюлетень. Спецвипуск до розширеної колегії Мінпраці. Управління комплексного аналізу та стратегічного планування / відп. за вип. С.Вегера, Р.Семенець, Н.Войцехівська. - Київ.: Міністерство праці та соціальної політики України, 2001.

Управління й відділи (підрозділи) головних управлінь праці та соціального захисту населення виконують функції управління. Розподіл структурних підрозділів за функціями управління обумовлюється в положеннях про підрозділи та в посадових інструкціях виконавців. До складу Головного управління повинно входити не менше як два управління, які забезпечують реалізацію державної політики в окремо визначеній сфері діяльності.

Збірник складається із загальної та нормативної частин. Загальна частина містить методику розроблення та застосування нормативів чисельності працівників відділів (підрозділів) головних управлінь, а також опис організаційно-технічних умов праці, на які розраховано нормативи чисельності.

Нормативна частина складається із таких розділів:

Розділ 1 - Апарат управління.

Розділ 2 - Управління фінансів, бухгалтерського обліку та контролю.

Розділ 3 - Управління соціального обслуговування й захисту населення.

Розділ 4 - Управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов'язкового державного страхування.

Розділ 5 - Управління праці та зайнятості населення.

Розділ 6 - Відділ (підрозділ) автоматизації та програмно-технічного забезпечення.

Розділ 7 - Обслуговуючі відділи (підрозділи).

Розділ 8 - Група технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом бюджетних установ і організацій.

Нормативи чисельності розроблено залежно від трудомісткості типового складу робіт, що виконуються, та факторів, що мають найбільший вплив на їх величину. За нормами часу згідно з обсягом типового складу робіт працівників відділів (підрозділів) Головного управління було визначено оптимальну трудомісткість робіт, що виконуються. Крім того, було використано та оброблено дані статистичної звітності.

Розрахунок загальної трудомісткості типового складу робіт, що виконуються працівниками відділів (підрозділів) Головного управління праці та соціального захисту населення, здійснювався за формулою:

  Т  = S Т,
з

де Тз - загальна трудомісткість типового складу робіт за рік;

Т - трудомісткість за типовими видами робіт за рік з урахуванням часу на підготовчо-заключні роботи, обслуговування робочого місця, відпочинок і особисті потреби, 12% від оперативного часу;

S - знак суми.

Трудомісткість за типовими видами робіт визначалась за формулою:

  Т = S Н  * V ,
чі і

де Нчі - витрати часу на виконання конкретного типового виду роботи;

Vі - обсяг конкретного типового виду роботи, що виконується за рік;

S - знак суми.

Нормативна чисельність працівників відділів (підрозділів) Головного управління визначалась за формулою:

  Т
з
Н = ---- * К ,
ч Ф н

де Нч - нормативна чисельність працівників;

Ф - річний фонд робочого часу одного працівника, год. (в 2001 року він становить 2002 години);

Кн - коефіцієнт, що враховує заплановані невиходи працівників (відпустки, хвороби тощо) і прийнятий під час розрахунку нормативів чисельності Кн = 1,15.

На основі трудомісткості типового складу робіт та даних статистичної звітності методом кореляційно-регресійного аналізу було визначено фактори, що мають найбільший вплив на трудомісткість робіт, що виконуються, і виведено розрахункові формули для розрахунку нормативної чисельності працівників відділів (підрозділів) Головного управління праці та соціального захисту населення.

Метод кореляційно-регресійного аналізу полягає в обробці витрат праці (трудомісткості робіт) за напрямками функцій, що виконуються шляхом установлення залежності чисельності працівників від відповідних факторів.

Для вибору найбільш суттєвих факторів, що впливають на чисельність, розраховується матриця коефіцієнтів парної кореляції. За величиною коефіцієнтів кореляції між факторами можна судити про їх зв'язок. При цьому близька до нуля абсолютна величина коефіцієнта кореляції показує незначний вплив цього фактора. Остаточний відбір факторів виконується в процесі крокового множинного регресійного аналізу з використанням стандартної комп'ютерної програми.

На основі чисельних значень факторів, що впливають на чисельність працівників, шляхом застосування методу математичної статистики для даної групи працівників будуються нормативні формули з кожного підрозділу Головного управління у вигляді степеневих (логарифмічних) або лінійних багатофакторних рівнянь регресії:

  а1  а2  аn
Н = а х * х * ... * х ;
0 1 2 n

                Н = а  + а х  + а х  + ... + а х ,
0 1 1 2 2 n n

де Н - норматив чисельності працівників;

х1 , х2 , ..., хn - значення факторів, що визначають чисельність працівників;

а1 , а2 , ..., аn - коефіцієнти регресії (коефіцієнти при факторах), що характеризують ступінь впливу відповідного фактора на чисельність працівників;

а0 - постійний коефіцієнт рівняння регресії (нормативної формули).

Вид функцій зв'язку між чисельністю й сукупністю факторів вибрано в процесі оброблення цих даних на комп'ютері за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з автоматичного розрахунку норм чисельності. За рівнянням регресії отримують розрахункові значення чисельності.

Нормативні карти чисельності розраховано за формулами залежно від факторів, що мають найбільший вплив на чисельність працівників відділу (підрозділу) Головного управління.

Методику розрахунку чисельності працівників кожного відділу (підрозділу) Головного управління праці та соціального захисту населення наведено у відповідних розділах збірника.

Методичні вказівки
щодо застосування нормативів чисельності працівників
структурних підрозділів Головного управління праці
та соціального захисту населення

Головне управління праці та соціального захисту населення (далі - управління) є структурним підрозділом обласної держадміністрації, що утворюється головою обласної держадміністрації, який є підзвітним та підконтрольним голові держадміністрації та Міністерству праці та соціальної політики України.

Управління в своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) й Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінпраці, розпорядженнями голови обласної держадміністрації та актами відповідних органів місцевого самоврядування.

Основними завданнями управління є:

- забезпечення реалізації державної політики в сфері соціально-трудових відносин, оплати, належних умов праці, зайнятості, пенсійного забезпечення, соціального захисту та обслуговування населення;

- забезпечення в межах своїх повноважень дотримання законодавства про працю, зайнятість, загальнообов'язкове державне страхування, пенсійне забезпечення та соціальний захист населення;

- сприяння ефективному використанню трудових ресурсів, раціональній, продуктивній та вільно обраній зайнятості, підвищенню конкурентоспроможності робочої сили, продуктивності праці;

- сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку відповідних структурних підрозділів виконавчих органів рад;

- удосконалення форм соціального партнерства, організація співробітництва місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з профспілками та організаціями роботодавців.

Типову організаційну структуру Головного управління наведено на схемі 1. Типовою структурою Головного управління передбачається чотирьохступенева система управління:

Начальник Головного управління;

Заступники начальника Головного управління;

Управління (начальники управлінь);

Відділи (начальники відділів, спеціалісти).

Під час розроблення конкретної структури Головного управління слід враховувати вимоги, які наведено в проекті постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади":

- головне управління створюється за наявності в його складі не менше двох управлінь, при цьому чисельність працівників головного управління не може бути меншою 22 одиниць;

- управління створюється за наявності в ньому не менше двох відділів, при цьому чисельність працівників управління не може бути меншою 10 одиниць;

- відділи в складі управлінь створюються за чисельності працівників не менше 4 одиниць;

- сектори в складі відділів створюються за чисельності працівників не менше 3 одиниць;

- самостійні відділи створюються за чисельності працівників не менше 8 одиниць;

- самостійні відділи з питань режимно-секретної роботи, кадрової роботи, юридичні, фінансові створюються за чисельності працівників не менше 5 одиниць, а за чисельності працівників таких відділів до 5 одиниць створюється самостійний сектор.

При цьому кількість структурних підрозділів визначається залежно від задач, які поставлено перед Головним управлінням, кількості напрямів і обсягів робіт.

Чисельність працівників відділів (підрозділів) розраховується згідно з наведеними нормативними картами. За чисельності працівників підрозділів менше зазначеної чисельності, необхідної для створення окремих відділів, створюється відділ, що охоплює різні напрями робіт цих підрозділів у межах управління, до якого належить цей підрозділ.

Типова номенклатура посад Головного управління

1 Начальник Головного управління

2 Заступник начальника Головного управління

3 Головний бухгалтер

4 Начальник управління

5 Начальник відділу

6 Головний спеціаліст - юрисконсульт

7 Головний спеціаліст із питань кадрової роботи та державної служби

8 Провідний спеціаліст із питань кадрової роботи та державної служби

9 Головний державний експерт умов праці

10 Провідний державний експерт умов праці

11 Головний державний інспектор з охорони праці

12 Провідний державний інспектор з охорони праці

13 Головний спеціаліст

14 Провідний спеціаліст

Схема 1. Типова організаційна структура Головного
управління праці та соціального захисту населення
обласної державної адміністрації

Зі схемою 1 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Організація праці

Діяльність працівників Головного управління праці та соціального захисту населення регламентується посадовими інструкціями, що розробляються згідно з випуском 71 (розділ "Пенсійне забезпечення" та випуском 80 ("Соціальні послуги") Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП), які затверджено 23 жовтня 1998 року.

Важливим елементом організації праці працівників Головного управління праці та соціального захисту населення є раціональне планування службових приміщень:

- мінімум витрат часу під час обміну між співробітниками відділу (підрозділу) необхідною інформацією;

- вільний підхід до кожного робочого місця, засобів технічного оснащення;

- можливість установлення додаткового обладнання;

- додержання вимог санітарних норм.

Підтримку параметрів повітряного середовища, що задаються (температури, відносної вологості, барометричного тиску) у приміщеннях рекомендується здійснювати кондиціонуванням повітря. Нормальними кліматичними умовами є:

температура навколишнього повітря - 20+-5 град.С;

відносна вологість навколишнього повітря - 65 + 15%;

атмосферний тиск - від 84 до 107 кПа (630-800 мм рт.ст.);

максимальна запиленість повітря в приміщеннях за розміру часток не більше 3 мкм - 0,75 мг/куб.м.

Основний принцип організації робочого місця працівників Головного управління праці та соціального захисту населення - комплексне оснащення його необхідними засобами праці. Велике значення в оснащенні робочих місць має встановлення меблів з уніфікованих елементів, які вибираються з урахуванням посадових обов'язків і характеру роботи стосовно кожного працівника. Із таких елементів можна монтувати різноманітні робочі столи, приставки до них, тумби, муфти. Відстань між робочими місцями повинна бути 0,75-0,9 м. Для зберігання технічної й довідкової літератури, а також папок із документами пропонується шафа загального користування.

Особливе значення має освітлення робочого місця. Якщо на робочому місці є місцеве освітлення, то рекомендується застосовувати поворотні, пересувні лампи. М'яке світло, що не сліпить очі, повинно надходити до поверхні робочого стола ліворуч. Недопустимо застосування лише місцевого освітлення. Рекомендовано норми освітленості службових приміщень і робочих місць:

у разі люмінесцентного освітлення - 300 люкс;

у разі освітлення лампами розжарювання - 150 люкс.

Ефективність освітлення в службових приміщеннях підвищується в разі раціонального фарбування стін, стель. На ефективність праці суттєво впливає колір приміщення. Найсприятливішими є білий, зелено-блакитний, світло-зелений, бежевий. Ці кольори не тільки заспокійливо діють на нервову систему людини, але й значно поліпшують освітленість у приміщеннях.

Для кращого розсіювання та відбиття світла рекомендується стелю фарбувати в білий колір, він відбиває до 90% світлового потоку. Стіни повинні менше відбивати світло й мають бути темнішого кольору, ніж стеля. Якщо вікна в приміщенні виходять на сонячний бік, то стіни краще фарбувати у прохолодні тони: блакитний, зеленуватий, салатний. Для приміщень із вікнами, орієнтованими на північ, північний захід, північний схід більше підходять кольори теплої гами: жовтуватий, світло-оранжевий, піщаний.

Підлоги, незалежно від матеріалу, з якого їх зроблено, повинні мати темніший колір, ніж стіни.

Озеленення приміщень, що є декоративним елементом інтер'єру, поліпшує склад повітря, зменшує нервово-психічне та зорове стомлення, що особливо важливо для умов розумової праці.

Нормативна частина

Розділ 1

Апарат управління

Розділ містить нормативи чисельності керівників Головного управління та нормативи чисельності спеціаліста-референта, спеціаліста з прийому громадян, нормативи чисельності спеціалістів із питань кадрової роботи й державної служби, юрисконсультів, спеціалістів відділу аналітично-інформаційної роботи.

В основу розробки нормативів чисельності покладено:

- дані вивчення та аналізу трудового процесу та організації праці відповідних відділів (підрозділів) головних управлінь;

- дані статистичної звітності про чинну структуру та чисельність працівників підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення областей України;

- положення про Головне управління та посадові інструкції працівників апарату управління;

- проект постанови Кабінету Міністрів України "Про впорядкування структури апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади".

Для розрахунку нормативів чисельності персоналу апарату управління застосовувався метод регресійного аналізу. Цей метод заснований на непрямому вимірюванні витрат праці шляхом установлення залежності чисельності персоналу апарату управління від найбільш суттєвого фактора, що впливає на чисельність персоналу.

Нормативи чисельності персоналу керівників Головного управління розроблено з урахуванням загальної чисельності працівників Головного управління.

Нормативна чисельність керівників Головного управління визначається відповідно до вимог, що наводяться в методичних вказівках щодо застосування нормативів чисельності працівників структурних підрозділів Головного управління праці та соціального захисту населення (стор. 8) та карти 1.

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ ГОЛОВНОГО|Карта | 1 |
| УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ |--------+---|
| |Лист | 1 |
| |--------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Основні функції керівників Головного управління |
| |
|1 Начальник Головного управління: |
|- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну |
|відповідальність за виконання завдань, які покладено на |
|управління, визначає функції та ступінь відповідності |
|заступників начальника управління, керівників його структурних |
|підрозділів; |
|- подає на затвердження голові обласної держадміністрації |
|кошториси доходів та видатків і штатний розпис управління; |
|- видає в межах своєї компетенції накази, організовує й |
|контролює їх виконання; |
|- затверджує структуру, положення про структурні підрозділи |
|управління, функціональні обов'язки його працівників; |
|- розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису |
|витрат на утримання управління; |
|- у встановленому порядку призначає на посади та звільняє |
|з посад працівників управління; |
|- бере участь у формуванні резерву кадрів та вирішенні кадрових |
|питань щодо керівників територіальних органів, підприємств, |
|установ та організацій, які належать до сфери управління |
|Мінпраці; |
|- погоджує призначення на посади та звільнення з посад |
|начальників управлінь праці та соціального захисту населення |
|районної, міської держадміністрації. |
| |
|2 Заступник начальника Головного управління: |
|- здійснює керівництво діяльністю управління в порядку |
|делегованих йому начальником Головного управління повноважень, |
|організаційно забезпечує в межах компетенції управління |
|реалізацію в області державної політики в сфері соціально- |
|трудових відносин, безпечної життєдіяльності, оплати, |
|охорони праці, зайнятості населення, народонаселення. |
| |
|3 Начальник управління: |
|- здійснює керівництво відділів управління в порядку делегованих|
|йому повноважень; |
|- здійснює разом із відділами облдержадміністрації, управліннями|
|місцевих (районних) держадміністрацій, органами місцевого |
|самоврядування, громадськими об'єднаннями розроблення цільових |
|програм соціального захисту населення, а також контроль за їх |
|реалізацією в частині, що стосується роботи управління з питань |
|координації діяльності та методичного керівництва роботою |
|міських (районних) управлінь праці та соціального захисту |
|населення області. |
|----------------------------------------------------------------|
| Посада керівника | Нормативна |
| | чисельність |
|------------------------------------------------+---------------|
| Начальник Головного управління |Уводиться одна |
| |посада в усіх |
| |головних |
| |управліннях |
|------------------------------------------------+---------------|
| Заступник начальника Головного управління |Уводиться за |
| (звільнений) |чисельності не |
| |менше |
| |27 штатних |
| |одиниць |
|------------------------------------------------+---------------|
| Заступник начальника Головного управління - |Уводиться за |
| керівник структурного підрозділу |рішенням |
| |державного |
| |секретаря |
| |міністерства |
| |(керівника |
| |іншого |
| |центрального |
| |органу |
| |виконавчої |
| |влади), |
| |незалежно від |
| |чисельності |
| |працівників у |
| |Головному |
| |управлінні |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ ГОЛОВНОГО|Карта | 1 |
| УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ |--------+---|
| |Лист | 2 |
| |--------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Основні функції спеціалістів апарату управління |
| |
|1 Спеціаліст-референт: |
|- бере участь у впровадженні системи взаємозв'язків, застосовує |
|й підтримує її відповідно до встановлених вимог і порядку, які |
|забезпечують координацію внутрішньої управлінської діяльності |
|між керівником управління й керівниками структурних підрозділів |
|та іншими працівниками, а також систему взаємовідносин керівника|
|управління із представниками інших управлінь; |
|- організовує робочий час керівника управління, оперативно |
|вносить зміни та доповнення до програми й розкладу його роботи; |
|- доводить до відома всіх зацікавлених служб, сторонніх |
|організацій та окремих осіб зміст протоколів і прийнятих рішень,|
|здійснює контроль за їх виконанням; |
|- бере участь у розгляді управлінських і організаційних справ; |
|- бере участь у підготовці доповідей, довідок та інших |
|матеріалів для виступу керівника управління; |
|- організовує своєчасне та адресне направлення доручень, |
|розпоряджень та наказів керівника управління, службової |
|кореспонденції та спеціальної документації керівникам |
|підрозділів та іншим виконавцям. |
| |
|2 Спеціаліст із прийому громадян: |
|- веде особистий прийом громадян, надає консультації та |
|роз'яснення усно та в письмовій формі; |
|- веде облік усіх звернень громадян, реєструє в картках та |
|розміщує їх у картотеці; |
|- направляє запити до підвідомчих управлінь, перевіряє та |
|контролює правильне застосування законодавства щодо сутності |
|запитів, які поставлено громадянам; |
|- готує й направляє оглядовий лист з аналізом із прийому |
|громадян для усунення причин виникнення скарг; |
|- організовує роботу з документами відповідно до чинного |
|законодавства, оперативно реагує на їх зміни з метою |
|використання під час розв'язання питань на прийомі громадян. |
|----------------------------------------------------------------|
|Загальна чисельність працівників| Назва посади |
| Головного управління, чол., до |-------------------------------|
| | Спеціаліст- | Спеціаліст із |
| | референт | прийому громадян|
| |-------------------------------|
| | Нормативна чисельність, чол. |
|--------------------------------+-------------------------------|
| 32 | 0,5 | 0,5 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 40 | 0,5 | 0,5 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 50 | 0,5 | 0,5 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 60 | 1 | 1 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 80 | 1 | 1 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 100 | 1 | 1 |
|----------------------------------------------------------------|
|Примітка. На кожне Головне управління вводиться посада секретаря|
|керівника та оператора комп'ютерного набору за таблицею. |
|----------------------------------------------------------------|
|Загальна чисельність працівників |32 |40 | 50 |60 | 80 | 100 |
| Головного управління, чол., до | | | | | | |
|---------------------------------+---+---+------+---+----+------|
|Секретар керівника | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
|---------------------------------+---+---+------+---+----+------|
|Оператор комп'ютерного набору | 1 | 1 | 1,5 |1,5| 2 | 2 |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ ПРАВОВОЇ ТА КАДРОВОЇ |Карта | 2 |
| РОБОТИ |------+---|
| |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 3 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт працівників з кадрової роботи |
| |
|1 Облік особистого складу управління й документації по кадрах. |
| |
|2 Облік та реєстрація наказів Головного управління з особистого |
|складу, відряджень та основної діяльності. |
| |
|3 Організація та здійснення за дорученням начальника Головного |
|управління своєчасного оформлення призначення, переведення та |
|звільнення з посад працівників управління, відповідно до чинного|
|законодавства. |
| |
|4 Ведення встановленої звітно-облікової документації, підготовка|
|державної статистичної звітності з кадрових питань, аналіз |
|якісного складу державних службовців Головного управління та |
|установ, що йому підпорядковуються. |
| |
|5 Здійснення роботи, пов'язаної із заповненням, обліком і |
|зберіганням трудових книжок та особових справ працівників |
|Головного управління та особових справ керівництва підвідомчих |
|установ. |
| |
|6 Підготовка наказів про відрядження працівників Головного |
|управління за межі міста та за кордон. |
| |
|7 Участь у розробленні структури Головного управління та |
|штатного розпису. |
| |
|8 Оформлення та видання службових посвідчень та довідок із місця|
|роботи працівника, листків тимчасової непрацездатності. |
| |
|9 Проведення роботи з формування кадрового резерву працівників |
|Головного управління й контролювання особистих річних планів |
|його підготовки, внесення начальнику Головного управління |
|пропозиції щодо її вдосконалення. |
| |
|10 Здійснення організаційного забезпечення роботи атестаційної |
|комісії Головного управління. |
| |
|11 Приймання від претендентів на посади державних службовців |
|відповідних документів та подання їх на розгляд конкурсної |
|комісії, здійснення інших заходів щодо організації конкурсного |
|відбору. |
| |
|12 Розгляд та внесення начальнику Головного управління |
|пропозиції щодо проведення стажування кадрів на посаду державних|
|службовців, підготовка документів для організації стажування. |
| |
|13 Підготовка документів про погодження призначення на посади |
|керівників підпорядкованих установ. |
| |
|14 Оформлення документів про прийняття Присяги ( 3723-12 ) та |
|присвоєння рангів державним службовцям, внесення записів до |
|трудових книжок. |
| |
|15 Обчислення стажу роботи державної служби, здійснення контролю|
|за встановленням надбавок за вислугу років та наданням відпусток|
|відповідної тривалості. |
| |
|16 Підготовка документів щодо продовження терміну перебування на|
|державній службі. |
| |
|17 Розгляд матеріалів та підготовлення документів на працівників|
|для заохочення, нагородження, присвоєння почесних звань, ведення|
|відповідного обліку. |
| |
|18 Складання графіку щорічних відпусток працівників Головного |
|управління та контроль за їх наданням. |
| |
|19 Проведення роботи з підвищення кваліфікації, підготовка та |
|перепідготовка працівників Головного управління та працівників |
|підвідомчих установ. |
| |
|20 Забезпечення виконання плану навчання працівників системи |
|соціального захисту населення на курсах підвищення кваліфікації |
|при Міністерстві праці та соціальної політики України. |
| |
|21 Здійснення контролю в підпорядкованих установах за |
|дотриманням Закону України "Про держслужбу" ( 3723-12 ) та інших|
|актів законодавства з питань кадрової роботи та держслужби. |
| |
|22 Облік військовозобов'язаних та бронювання |
|військовозобов'язаних Головного управління. |
| |
|23 Розроблення й оформлення посадових інструкцій працівників |
|Головного управління згідно типового положення. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ ПРАВОВОЇ ТА КАДРОВОЇ |Карта | 2 |
| РОБОТИ |------+---|
| | Лист | 2 |
| |------+---|
| |Листів| 3 |
|----------------------------------------------------------------|
|24 Складання щомісячних звітів із вакансій Головного управління |
|для служби зайнятості. |
| |
|25 Щорічне складання декларації про доходи працівників Головного|
|управління. |
| |
|26 Розгляд скарг із кадрових питань. |
| |
|27 Проведення семінарів із підвідомчими установами з питань |
|правової та кадрової роботи. |
| |
| Склад робіт працівників з правової роботи |
| |
|1 Організація та забезпечення правильного виконання актів |
|законодавства, інших нормативних актів і документів, подання |
|начальнику Головного управління пропозиції щодо вирішення |
|правових питань виробничої, економічної та соціальної діяльності|
|управління. |
| |
|2 Координація роботи й участь у підготовці наказів та інших |
|актів управління, що регулюють відносини структурних |
|підрозділів, їх майнову відповідальність. |
| |
|3 Перевіряння відповідності законодавству проектів наказів, |
|інших актів, що подаються на підпис начальника Головного |
|управління, та візування їх за наявністю погодження цих проектів|
|зацікавленими підрозділами. |
| |
|4 Складання висновків за проектами наказів та іншими актами, |
|підготовка й внесення у встановленому порядку пропозиції про |
|зміну чи скасування відомчих правових актів та актів Головного |
|управління, що фактично втратили чинність, не відповідають |
|умовам господарювання або видані з порушенням вимог |
|законодавства. |
| |
|5 Здійснення контролю за відповідністю законодавству актів, що |
|приймались керівниками структурних підрозділів, доповідь |
|керівнику Головного управління для вжиття заходів до їх зміни чи|
|скасування. |
| |
|6 Участь у підготовці, укладання та контроль за виконанням |
|господарських договорів (контрактів) з іншими підприємствами, |
|підтримка їх у контрольному стані. |
| |
|7 Організація претензійної й ведення позовної роботи; |
|представлення у встановленому законодавством порядку інтересів |
|Головного управління в судах, інших органах під час розгляду |
|правових питань і спорів; надавання правової оцінки претензіям, |
|які пред'явлено Головному управлінню в зв'язку з порушенням |
|його майнових прав і законних інтересів. |
| |
|8 Аналіз наслідків розгляду претензій, позовів і судових справ, |
|практики укладання та виконання договорів (контрактів). |
| |
|9 Надання висновків стосовно правомірності списання матеріальних|
|цінностей, дебіторської заборгованості, непродуктивних витрат та|
|правової оцінки фактам нестач, крадіжок, безгосподарності, |
|псування майна; розглядання матеріалів про відшкодування за |
|рахунок винних осіб матеріальної шкоди; що готуються |
|відповідними підрозділами на основі економіко-правового аналізу |
|даних бухгалтерського обліку й статистичної звітності, інших |
|документів фінансово-господарської діяльності та матеріалів |
|перевірок, які проведено правоохоронними й контролюючими |
|органами. |
| |
|10 Додержання законності в реалізації прав трудового колективу |
|під час вирішення ним питань виробничого характеру й соціального|
|розвитку, бере участь у підготовці та укладанні колективного |
|договору, консультація виборних органів трудового колективу з |
|питань законодавства, що стосуються їх повноважень. |
| |
|11 Участь у підготовці заходів щодо зміцнення трудової |
|дисципліни, забезпечення охорони праці; надання правової |
|допомоги працівникам Головного управління, які потребують |
|соціального захисту. |
| |
|12 Забезпечення правильного застосування норм трудового, |
|житлового, пенсійного, іншого законодавства, що зачіпає права й |
|законні інтереси працівників, підготовка пропозиції начальнику |
|Головного управління про поновлення порушених прав; у разі |
|невиконання вимог законодавства щодо звільнення працівника з |
|роботи, переведення на іншу роботу, притягненні до |
|дисциплінарної чи матеріальної відповідальності надання |
|письмових висновків із пропозиціями щодо усунення порушень. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ ПРАВОВОЇ ТА КАДРОВОЇ |Карта | 2 |
| РОБОТИ |------+---|
| |Лист | 3 |
| |------+---|
| |Листів| 3 |
|----------------------------------------------------------------|
|13 Вживання заходів за протестами та поданнями прокуратури, |
|окремими ухвалами суду, рішеннями, постановами, ухвалами |
|арбітражного суду, відповідними документами інших правоохоронних|
|і контролюючих органів. |
| |
|14 Організація й проведення роботи, яка пов'язана із підвищенням|
|рівня правових знань працівників Головного управління, |
|інформування про законодавство, роз'яснення існуючої практики |
|його застосування; надання консультації з правових питань. |
| |
|15 Подання начальнику Головного управління пропозицій щодо |
|представлення нормативного акта до обласного управління юстиції |
|для державної реєстрації, якщо цей акт зачіпає права, свободи й |
|законні інтереси громадян або має міжвідомчий характер. |
|----------------------------------------------------------------|
| Загальна чисельність |Підрозділ кадрової роботи |Підрозділ|
| працівників Головного | |правової |
| управління, чол., до | | роботи |
| |------------------------------------|
| | Нормативна чисельність, чол. |
|---------------------------+------------------------------------|
| 60 | 1,5 | 2,0 |
|---------------------------+--------------------------+---------|
| 80 | 2,0 | 3,0 |
|---------------------------+--------------------------+---------|
| 100 | 3,0 | 4,0 |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 3 |
| АНАЛІТИЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ |------+---|
| |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад роботи |
| |
|1 Забезпечення взаємодії керівництва Головного управління |
|соціального захисту населення із структурними підрозділами. |
| |
|2 Підготовка поточних та перспективних планів роботи та звітів |
|Головного управління соціального захисту населення, підведення |
|підсумків їх виконання. |
| |
|3 Внесення пропозицій до програм соціально-економічного розвитку|
|області; організація розроблення та подання на розгляд цільових |
|(комплексних) перспективних та поточних програм із питань, що |
|належать до компетенції Головного управління соціального захисту|
|населення. |
| |
|4 Участь у підготовці необхідних матеріалів і пропозицій |
|Міністерству праці та соціальної політики України з питань |
|соціального захисту населення. |
| |
|5 Участь в організаційному забезпеченні засідань колегії, |
|наукової ради, а також нарад Головного управління соціального |
|захисту населення, що проводяться начальником Головного |
|управління. |
| |
|6 Забезпечення взаємозв'язків Головного управління соціального |
|захисту населення з райдержадміністраціями, міськрайвиконкомами,|
|управліннями, відділами, іншими структурними підрозділами |
|облдержадміністрації, обласними службами, громадськими |
|організаціями. |
| |
|7 Участь у підготовці необхідних матеріалів та пропозицій із |
|питань реалізації Основних напрямів соціальної політики для |
|подальшого подання їх облдержадміністрації, Міністерству праці |
|та соціальної політики України. |
| |
|8 Організація підготовки проектів. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 3 |
| АНАЛІТИЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ |-------+---|
| |Лист | 2 |
| |-------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
|9 Вивчення, узагальнення й поширення нових форм та методів |
|діяльності управлінь (відділів) соціального захисту населення, |
|надання їм методичної й практичної допомоги. |
| |
|10 Організація через засоби масової інформації роз'яснення |
|нормативно-правових актів про пенсійне забезпечення, соціальний |
|захист та обслуговування населення. |
| |
|11 Розглядання заяв і скарг, підготовка за ними пропозицій. |
| |
|12 Одержання у встановленому порядку від посадових осіб |
|документів, статистичних даних. |
| |
|13 Одержання у встановленому порядку від інших державних |
|органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ |
|і організацій документів і матеріалів, а від органів державної |
|статистики - безкоштовно статистичних даних. |
| |
|14 Організація взаємодії з органами прокуратури, внутрішніх |
|справ, Служби безпеки, державною контрольно-ревізійною службою, |
|іншими контролюючими органами, установами і організаціями. |
| |
|15 Складання аналітичних довідок. |
| |
|16 Проведення загального аналізу за системи соціального захисту.|
| |
|17 Підготування звітів (квартальних, місячних, тижневих). |
| |
|18 Скликання в установленому порядку семінарів, нарад та |
|конференцій, що належать до компетенції Головного управління |
|соціального захисту населення. |
| |
|19 Засновування в установленому законодавством порядку |
|друкованих засобів масової інформації, випуск проспектів, |
|листівок та інші матеріалів. |
| |
|20 Унесення пропозицій із питань удосконалення роботи відділу |
|в складі Головного управління. |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість організацій, що обслуговуються Головним | Норматив- |
| управлінням h , чол., до | ність |
| ор |чисельність|
| | Н , чол.,|
| | аі |
| | до |
|----------------------------------------------------+-----------|
| 80 | 2,4 |
|----------------------------------------------------+-----------|
| 100 | 2,8 |
|----------------------------------------------------+-----------|
| 120 | 3,2 |
|----------------------------------------------------+-----------|
| 160 | 3,9 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,7 |
| Н = 0,1117 * h |
| аі ор |
------------------------------------------------------------------

Розділ 2
Управління фінансів, бухгалтерського обліку
та контролю

Розділ містить нормативи чисельності працівників управління фінансів, бухгалтерського обліку та контролю головних управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрацій.

До складу управління входять такі відділи (підрозділи):

- планово-фінансовий;

- бухгалтерського обліку;

- контрольно-ревізійної роботи.

В основу розроблення нормативів покладено:

- чинні законодавчі та нормативні матеріали з бухгалтерського обліку, фінансової звітності, контрольно-ревізійної роботи, праці;

- дані вивчення та аналізу трудового процесу, організації праці у відповідних відділах базового Головного управління;

- положення про відділи (підрозділи), посадові інструкції працівників відповідних відділів (підрозділів) базового Головного управління;

- дані статистичної звітності;

- дані про чинні структури, чисельність, професійно-кваліфікаційний склад підрозділів головних управлінь.

Нормативи чисельності визначаються залежно від обсягу всіх видів робіт, що виконуються в типових умовах і за типовою технологією.

Для розрахунку нормативів чисельності застосовувався метод кореляційно-регресійного аналізу з використанням факторів, що характеризують обсяги роботи працівників управління фінансів, бухгалтерського обліку та контролю (чисельність працівників Головного управління, кількість підвідомчих* організацій тощо).

_______________________________________

* До підвідомчих організацій належать управління праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій області, територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян області; підвідомчі стаціонарні установи області (будинки-інтернати, пансіонати, лікувально-виробничі майстерні, підсобні сільські господарства та ін., які складають окремий баланс і не є окремими юридичними особами).

Нормативи чисельності працівників управління фінансів, бухгалтерського обліку та контролю головних управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрацій розраховуються за картами 4; 5; 6.

Методичні вказівки щодо користування
нормативними матеріалами

Нормативну чисельність працівників планово-фінансового відділу (підрозділу), відділу (підрозділу) бухгалтерського обліку, відділу (підрозділу) контрольно-ревізійної роботи головних управлінь облдержадміністрацій розроблено за трудомісткістю типового складу робіт, що виконуються працівниками зазначених відділів (підрозділів) за рік з урахуванням визначальних факторів (карти 4; 5; 6).

У картах 4; 5; 6 збірника наведено типовий склад робіт, нормативну чисельність працівників планово-фінансового відділу (підрозділу), відділу (підрозділу) бухгалтерського обліку та відділу (підрозділу) контрольно-ревізійної роботи, значення поправкових коефіцієнтів.

Для визначення загальної нормативної (розрахункової) чисельності (Нч ) працівників зазначених відділів (підрозділів) необхідно помножити величину нормативу, яку визначено за картою, на значення поправкового коефіцієнта за формулою:

                          Н  = Н * К   ,
ч кпз

де Нч - нормативна чисельність працівників відповідного відділу (підрозділу), чол., визначається за картою 3 або 4;

Ккпз - поправковий коефіцієнт, що враховує комп'ютерне та програмне забезпечення робіт, визначається за картою 3 або 4.

Загальна нормативна чисельність працівників планово-фінансового відділу (підрозділу), відділу (підрозділу) бухгалтерського обліку та відділу (підрозділу) контрольно-ревізійної роботи розраховується за такою послідовністю:

- визначаються величини факторів, що впливають на чисельність працівників відповідних відділів (підрозділів);

- визначається величина поправкового коефіцієнта;

- розраховується за формулою загальна нормативна (розрахункова) чисельність працівників відповідного відділу (підрозділу).

Приклад
розрахунку нормативної чисельності працівників
управління фінансів, бухгалтерського обліку
та контролю

I Планово-фінансовий відділ (підрозділ)

Вихідні дані

1 Нормативна (розрахункова) чисельність працівників Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації (h ) - 76 чол.

1

2 Кількість підвідомчих організацій в області (h ) - 150 од.

2

3 Комп'ютерне та програмне забезпечення робіт відділу - до 20%.

Розрахунок

Загальна нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) визначається за формулою:

                          Н  = Н * К   .
ч кпз

Визначається нормативна чисельність працівників (карта 2, лист 3):

              Н  = 6,5 чол. при h  = 76 і h  = 150.
ч 1 2

Визначається поправковий коефіцієнт, що враховує комп'ютерне та програмне забезпечення робіт у відділі Ккпз. Для прикладу, що

наводиться, Ккпз = 1,00.

Таким чином, загальна нормативна чисельність становить:

                    Н  = 6,5 * 1,00 = 6,5 чол.
ч

Приймається 7 чол.

II Відділ (підрозділ) бухгалтерського обліку

Вихідні дані

1 Нормативна (розрахункова) чисельність працівників Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації (h )- 76 чол.

1

2 Кількість підвідомчих організацій в області (h ) - 150 од.

2

3 Комп'ютерне та програмне забезпечення робіт відділу - до 20%.

Розрахунок

Загальна нормативна чисельність працівників відділу визначається за формулою:

                          Н  = Н * К
ч кпз

Визначається нормативна чисельність працівників (карта 3, лист 3):

               Н = 8,5 чол. при h  = 76 і h  = 150.
1 2

Визначається поправковий коефіцієнт, що враховує комп'ютерне та програмне забезпечення робіт із бухгалтерського обліку та звітності Ккпз . Для прикладу, що наводиться, Ккпз = 1,00.

Таким чином, загальна нормативна чисельність становить:

                    Н  = 8,5 * 1,00 = 8,5 чол.
ч

Приймається 9 чол.

III Відділ (підрозділ) контрольно-ревізійної роботи

Вихідні дані

1 Кількість підвідомчих організацій в області (h) - 150 од.

Розрахунок

Загальна нормативна чисельність працівників відділу визначається за картою 5:

                  Н  = 3,9 чол. при h = 150 од.
ч

Приймається 4 чол.

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОГО|Карта | 4 |
|                ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)                 |------+---|
|                                                     |Лист  | 1 |
|                                                     |------+---|
|                                                     |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
|                          Склад робіт                           |
|                                                                |
|1 Участь у розробленні цільових (комплексних) перспективних та  |
|поточних регіональних програм у сфері соціально-трудових        |
|відносин, безпечної життєдіяльності, оплати, охорони й належних |
|умов праці, зайнятості, пенсійного забезпечення, соціального    |
|захисту та обслуговування населення з питань організації їх     |
|фінансування, складання проектів бюджетів та інших питань, що   |
|належать до компетенції відділу.                                |
|                                                                |
|2 Розроблення проекту бюджету за всією системою закладів        |
|соцзахисту області, в т.ч. по територіальних центрах,           |
|стаціонарних закладах на підставі прогнозних показників         |
|економічного й соціального розвитку адміністративно-            |
|територіальних одиниць та показників, які доведено до виконавчих|
|органів міських (районних) держадміністрацій.                   |
|                                                                |
|3 Здійснення змін, уточнень та доповнень до бюджетів протягом   |
|бюджетного року.                                                |
|                                                                |
|4 Планування видатків на утримання установ соціального захисту  |
|населення області, на здійснення заходів із соціального захисту |
|населення області згідно з чинним законодавством. Розроблення   |
|поточних планів асигнувань, кошторисів доходів і видатків тощо. |
|                                                                |
|5 Участь у роботі з організації та проведення тендерів на       |
|закупівлю товарів, робіт, послуг за рахунок державних коштів.   |
|                                                                |
|6 Складання розрахунків річної потреби в енергоносіях для       |
|підвідомчих установ і здійснення контролю за укладанням         |
|договорів між підвідомчими установами й підприємствами -        |
|постачальниками енергоресурсів на поставку енергоресурсів у     |
|межах сум, які затверджено кошторисами.                         |
|                                                                |
|7 Планування бюджетних капітальних вкладень у будівництво       |
|закладів соціального захисту населення.                         |
|                                                                |
|8 Участь у роботі комісії з прийняття в експлуатацію нових      |
|об'єктів, на яких закінчилося будівництво.                      |
|                                                                |
|9 Забезпечення підвідомчих установ нормативними та методичними  |
|документами із заробітної плати, складання статистичної         |
|звітності, з фінансових та економічних питань.                  |
|                                                                |
|10 Координація та аналіз діяльності мережі закладів соціального |
|захисту населення області з фінансово-економічних питань.       |
|                                                                |
|11 Вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду роботи|
|управлінь праці та соціального захисту населення міських        |
|(районних) держадміністрацій.                                   |
|                                                                |
|12 Участь у здійсненні контролю за реалізацією коштів, що       |
|виділяються, та їх використанням по підвідомчих установах       |
|області, у тематичних перевірках їх фінансово-господарської     |
|діяльності; перевірка кошторисів, штатних розписів тощо.        |
|                                                                |
|13 Організація роботи з планування видатків на санаторно-       |
|курортне лікування різних категорій населення області в         |
|установленому порядку, складання зведених заяв на путівки,      |
|складання відповідних звітів.                                   |
|                                                                |
|14 Складання зведеного звіту про фінансування та використання   |
|коштів на утримання підвідомчих установ і проведення заходів    |
|щодо соціального захисту населення.                             |
|                                                                |
|15 Складання зведеної оперативної та статистичної звітності по  |
|підвідомчих установах області, в тому числі промислових         |
|структурних підрозділах (виробництвах), що перебувають на       |
|балансі непромислових організацій (включаючи                    |
|сільськогосподарські) в установленому порядку.                  |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОГО|Карта | 4 |
|                 ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)                |------+---|
|                                                     |Лист  | 2 |
|                                                     |------+---|
|                                                     |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
|16 Сприяння й контроль за реалізацією цільових (комплексних)    |
|регіональних та державних програм, що затверджено, із питань,   |
|що належать до компетенції відділу.                             |
|                                                                |
|17 Розробка й впровадження заходів щодо дотримання державної    |
|та фінансової дисципліни.                                       |
|                                                                |
|18 Організація й проведення через засоби масової інформації     |
|роз'яснень із нормативно-правових актів про працю, соціальний   |
|захист та обслуговування населення, основні напрями соціальної  |
|політики.                                                       |
|                                                                |
|19 Робота зі зверненнями громадян: проведення консультацій,     |
|підготовка відповідей з питань, що належать до компетенції      |
|відділу; вживання заходів щодо усунення та попередження         |
|порушень чинних норм законодавства із соціального захисту       |
|населення.                                                      |
|                                                                |
|20 Взаємодія з вищими організаціями та підвідомчими установами  |
|області для вирішення термінових питань, що виникають у процесі |
|виконання завдань, які покладено на відділ.                     |
|                                                                |
|21 Участь у розробленні проектів законодавчих і нормативних     |
|актів з питань, що належать до компетенції відділу.             |
|                                                                |
|22 Постійне вдосконалення організації роботи у відділі на основі|
|запровадження сучасних інформаційних технологій, комп'ютерної   |
|техніки, засобів зв'язку.                                       |
|                                                                |
|23 Підвищення кваліфікації працівників відділу.                 |
|----------------------------------------------------------------|
|  Загальна   |   Кількість підвідомчих організацій h , од., до  |
| чисельність |                                      2           |
| працівників |--------------------------------------------------|
|  Головного  | 25 | 32 | 40 | 50 | 63 | 80 | 100 | 125| 150|170 |
| управління  |--------------------------------------------------|
|   обласної  |   Нормативна чисельність працівників відділу     |
| державної   |              (підрозділу) Н , чол.               |
|адміністрації|                            ч                     |
|h , чол., до |                                                  |
| 1           |                                                  |
|-------------+--------------------------------------------------|
|     30      |1,0 |1,2 |1,4 |1,6 |1,8 |2,1 | 2,4 |2,7 |3,1 |3,3 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     35      |1,2 |1,4 |1,5 |1,8 |2,0 |2,3 | 2,7 |3,1 |3,4 |3,7 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     42      |1,3 |1,5 |1,8 |2,0 |2,3 |2,7 | 3,1 |3,5 |3,9 |4,2 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     50      |1,5 |1,8 |2,0 |2,3 |2,6 |3,0 | 3,5 |4,0 |4,4 |4,8 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     60      |1,7 |2,0 |2,3 |2,6 |3,0 |3,5 | 4,0 |4,5 |5,1 |5,5 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     71      |1,9 |2,3 |2,6 |3,0 |3,4 |3,9 | 4,5 |5,1 |5,7 |6,2 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     85      |2,2 |2,6 |2,9 |3,4 |3,9 |4,5 | 5,1 |5,8 |6,5 |7,0 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     100     |2,5 |2,9 |3,3 |3,8 |4,3 |5,0 | 5,7 |6,6 |7,3 |7,9 |
|-------------+----+----+----+----+----+----+-----+----+----+----|
|     110     |2,7 |3,1 |3,5 |4,1 |4,7 |5,4 | 6,2 |7,0 |7,8 |8,5 |
|----------------------------------------------------------------|
|                              0,7239     0,6019                 |
|               Н = 0,0128 * h        * h                        |
|                             1          2                       |
|----------------------------------------------------------------|
|   Чисельність працівників за картою приймати з урахуванням     |
|                   поправкового коефіцієнта:                    |
|                                                                |
|1 Поправковий коефіцієнт, що враховує комп'ютерне та програмне  |
|                      забезпечення робіт                        |
|----------------------------------------------------------------|
|Комп'ютерне та програмне      | < 30 |  30  | 50  |  60  | > 60 |
|забезпечення робіт відділу, %,|      |      |     |      |      |
|до                            |      |      |     |      |      |
|------------------------------+------+------+-----+------+------|
|Коефіцієнт К                  | 1,15 | 1,08 | 1,00| 0,98 | 0,95 |
|            кпз               |      |      |     |      |      |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|      НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ      |Карта | 5 |
|         (ПІДРОЗДІЛУ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ         |------+---|
|                                                     |Лист  | 1 |
|                                                     |------+---|
|                                                     |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
|                          Склад робіт                           |
|                                                                |
|1 Здійснення бухгалтерського обліку господарсько-фінансової     |
|діяльності Головного управління праці та соціального захисту    |
|населення облдержадміністрації.                                 |
|                                                                |
|1.1 Облік необоротних активів.                                  |
|                                                                |
|1.2 Облік запасів.                                              |
|                                                                |
|1.3 Облік засобів, розрахунків та інших активів.                |
|                                                                |
|1.4 Облік власного капіталу.                                    |
|                                                                |
|1.5 Облік поточних зобов'язань.                                 |
|                                                                |
|1.6 Облік доходів.                                              |
|                                                                |
|1.7 Облік видатків.                                             |
|                                                                |
|1.8 Облік позабалансових активів.                               |
|                                                                |
|2 Складання в установленому порядку фінансової звітності з      |
|операцій, які пов'язані з діяльністю Головного управління.      |
|                                                                |
|3 Здійснення методологічного керівництва бухгалтерським обліком |
|та звітністю в підвідомчих установах області.                   |
|                                                                |
|4 Забезпечення правильного застосування нормативних документів  |
|щодо ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності в   |
|Головному управлінні та підвідомчих установах області.          |
|                                                                |
|5 Упровадження заходів щодо дотримання державної, платіжної,    |
|фінансової та кошторисної дисципліни.                           |
|                                                                |
|6 Отримання в установлені терміни від підвідомчих установ       |
|області квартальної та річної звітності, перевірка дотримання   |
|правил її складання.                                            |
|                                                                |
|7 Складання й подання до відповідних органів у встановлені      |
|терміни зведених бухгалтерських квартальних та річних звітів    |
|по установах соціального захисту населення області.             |
|                                                                |
|8 Складання звітів щодо проведення торгів на закупівлю товарів  |
|і послуг за державні кошти.                                     |
|                                                                |
|9 Організація й проведення економічного аналізу господарсько-   |
|фінансової діяльності Головного управління та підвідомчих       |
|установ області з метою виявлення резервів, запобігання втратам.|
|                                                                |
|10 Підготовка висновків та пропозицій про списання з балансу    |
|нестач, утрат; контроль за своєчасністю та правильністю         |
|відображення в обліку сум недоліків.                            |
|                                                                |
|11 Ведення й подання в установленому порядку статистичної       |
|звітності.                                                      |
|                                                                |
|12 Надання оперативної інформації вищим організаціям та         |
|підвідомчим установам із питань, що належать до компетенції     |
|відділу.                                                        |
|                                                                |
|13 Накопичення та систематизація первинних бухгалтерських       |
|документів, нормативно-правової, організаційно-методичної       |
|інформації з ведення бухгалтерського обліку та фінансової       |
|звітності, створення відповідних банків даних.                  |
|                                                                |
|14 Надання інформаційно-консультативної допомоги підвідомчим    |
|організаціям із питань, що належать до компетенції відділу.     |
|                                                                |
|15 Робота зі зверненнями громадян, прийом, роз'яснення,         |
|підготовка відповідей, виплата матеріальної допомоги за         |
|зверненнями.                                                    |
|                                                                |
|16 Участь у судових розглядах та засіданнях за зверненнями      |
|громадян з питань, що належать до компетенції відділу.          |
|                                                                |
|17 Взаємодія з вищими організаціями та підвідомчими установами  |
|області для вирішення термінових поточних питань, що виникають у|
|процесі виконання завдань, які покладено на відділ надання      |
|оперативної інформації.                                         |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|    НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ     |Карта    | 5 |
|       (ПІДРОЗДІЛУ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ        |---------+---|
|                                                  |Лист     | 2 |
|                                                  |---------+---|
|                                                  |Листів   | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
|18 Участь у комплексних ревізіях, перевірках, які проводяться   |
|в Головному управлінні.                                         |
|                                                                |
|19 Участь у розробленні проектів законодавчих і нормативних     |
|актів із питань, що належать до компетенції відділу.            |
|                                                                |
|20 Постійне вдосконалення організації роботи у відділі на основі|
|запровадження сучасних інформаційних технологій, комп'ютерної   |
|техніки, засобів зв'язку.                                       |
|                                                                |
|21 Підвищення кваліфікації працівників відділу.                 |
|----------------------------------------------------------------|
|   Загальна    | Кількість підвідомчих організацій h , од., до  |
| чисельність   |                                    2           |
| працівників   |------------------------------------------------|
|  Головного    |25 | 32 |  40 |  50 |  63 | 80 | 100 | 125 |150 |
| управління    |------------------------------------------------|
|   обласної    |   Нормативна чисельність працівників відділу   |
|  державної    |              (підрозділу) Н , чол.             |
|адміністрації  |                            ч                   |
|h , чол., до   |                                                |
| 1             |                                                |
|---------------+------------------------------------------------|
|      30       |2,3|2,7 | 3,1 | 3,6 | 4,1 |4,7 | 5,4 | 6,2 |6,9 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      35       |2,4|2,8 | 3,2 | 3,7 | 4,2 |4,9 | 5,6 | 6,4 |7,1 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      42       |2,5|2,9 | 3,3 | 3,8 | 4,4 |5,1 | 5,8 | 6,6 |7,4 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      50       |2,6|3,0 | 3,4 | 3,9 | 4,5 |5,2 | 6,0 | 6,9 |7,7 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      60       |2,7|3,1 | 3,6 | 4,1 | 4,7 |5,4 | 6,2 | 7,1 |7,9 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      71       |2,8|3,2 | 3,7 | 4,2 | 4,9 |5,6 | 6,4 | 7,4 |8,2 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      85       |2,9|3,3 | 3,8 | 4,4 | 5,0 |5,8 | 6,7 | 7,6 |8,5 |
|---------------+---+----+-----+-----+-----+----+-----+-----+----|
|      100      |3,0|3,5 | 4,0 | 4,5 | 5,2 |6,0 | 6,9 | 7,9 |8,8 |
|----------------------------------------------------------------|
|                               0,2005     0,6055                |
|                Н = 0,1683 * h        * h                       |
|                              1          2                      |
|----------------------------------------------------------------|
|    Чисельність працівників за картою приймати з урахуванням    |
|                    поправкового коефіцієнта:                   |
|                                                                |
| 1 Поправковий коефіцієнт, що враховує комп'ютерне та програмне |
|                       забезпечення робіт                       |
|----------------------------------------------------------------|
|Комп'ютерне та програмне|  10   |  20  |    40   |  60  |  > 60 |
|забезпечення робіт      |       |      |         |      |       |
|відділу, %, до          |       |      |         |      |       |
|------------------------+-------+------+---------+------+-------|
|Коефіцієнт К            |  1,20 | 1,00 |  0,84   | 0,74 |  0,66 |
|            кпз         |       |      |         |      |       |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|   НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ КОНТРОЛЬНО-   |Карта   | 6 |
|         РЕВІЗІЙНОГО ПІДРОЗДІЛУ (СЕКТОРУ)          |--------+---|
|                                                   |Лист    | 1 |
|                                                   |--------+---|
|                                                   |Листів  | 1 |
|----------------------------------------------------------------|
|                          Склад робіт                           |
|                                                                |
|1 Участь у складанні планів контрольно-ревізійної роботи в      |
|підвідомчих організаціях області.                               |
|                                                                |
|2 Проведення планових ревізій і перевірок фінансової діяльності |
|підвідомчих організацій області щодо використання коштів,       |
|матеріальних цінностей та їх збереження, стану й достовірності  |
|бухгалтерського обліку та фінансової звітності.                 |
|                                                                |
|3 Участь у проведенні перевірок використання бюджетних коштів,  |
|що отримуються на виконання державних програм, перевірок        |
|фінансово-господарської діяльності стосовно бюджетних позик,    |
|позик і кредитів, бюджетів, які гарантуються коштами, цільового |
|використання бюджетних асигнувань, коштів державних цільових    |
|фондів.                                                         |
|                                                                |
|4 Проведення відповідно до законодавства ревізій та перевірок   |
|використання й збереження державного та комунального майна, в   |
|тому числі майна, яке передано в користування.                  |
|                                                                |
|5 Участь у проведенні ревізій та перевірок, які відповідно до   |
|законодавства проводяться за зверненнями правоохоронних органів.|
|                                                                |
|6 Уживання в установленому порядку заходів щодо усунення        |
|порушень законодавства, які виявлено під час ревізій та         |
|перевірок.                                                      |
|                                                                |
|7 Здійснення аналізу стану додержання фінансової дисципліни.    |
|                                                                |
|8 Підготовка й подання до відповідних органів в установленому   |
|порядку пропозицій щодо усунення та запобігання причин і умов,  |
|які призвели до нестач державних коштів та матеріальних         |
|цінностей, неефективного й не за призначенням витрачання        |
|державних фінансових ресурсів.                                  |
|                                                                |
|9 Здійснення контролю за усуненням недоліків і порушень, які    |
|виявлено ревізіями та перевірками, у разі потреби вживання      |
|додаткових заходів щодо їх усунення.                            |
|                                                                |
|10 Постійне вдосконалення організації роботи й підвищення       |
|кваліфікації.                                                   |
|----------------------------------------------------------------|
|  Кількість підвідомчих організацій, h, од., до |  Нормативна   |
|                                                |  чисельність  |
|                                                |  працівників  |
|                                                |  контрольно-  |
|                                                |  ревізійного  |
|                                                |  підрозділу   |
|                                                |(сектору), Н , |
|                                                |            ч  |
|                                                |    чол., до   |
|------------------------------------------------+---------------|
|                       40                       |      2,0      |
|------------------------------------------------+---------------|
|                       50                       |      2,2      |
|------------------------------------------------+---------------|
|                       63                       |      2,5      |
|------------------------------------------------+---------------|
|                       80                       |      2,8      |
|------------------------------------------------+---------------|
|                      100                       |      3,1      |
|------------------------------------------------+---------------|
|                      125                       |      3,5      |
|------------------------------------------------+---------------|
|                      150                       |      3,9      |
|----------------------------------------------------------------|
|                                     0,5105                     |
|                      Н  = 0,2998 х h                           |
|                       ч                                        |
------------------------------------------------------------------

Розділ 3
Управління соціального обслуговування
й захисту населення

Розділ містить нормативи чисельності працівників відділів (підрозділів), які входять до складу управління соціального обслуговування й захисту населення. Нормативи розроблено з урахуванням трудомісткості робіт, що виконуються управлінням, основними з яких є:

відділ (підрозділ) соціального обслуговування

- організація, контроль та аналіз роботи, яка пов'язана з розвитком соціального обслуговування населення, пошук нетрадиційних джерел адресної допомоги та надання соціальних послуг недержавними організаціями, унесення пропозицій щодо розвитку нових прогресивних форм соціально-побутових послуг;

відділ (підрозділ) стаціонарних установ

- надання методичної та організаційної допомоги в роботі будинків-інтернатів (пансіонатів), контроль за повнотою обслуговування громадян похилого віку, внесення пропозицій щодо розширення мережі пансіонатів і зміцнення їх матеріально-технічної бази;

відділ (підрозділ) реабілітації та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці

- формування й узагальнення пропозицій щодо виконання заходів, які спрямовано на поліпшення соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, раціональне працевлаштування й професіональне навчання інвалідів і сприяння їх матеріально-побутовому забезпеченню. Проведення роботи щодо забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними й спеціальними засобами пересування та автотранспортом, контроль за здійсненням компенсаційних виплат на бензин, ремонт, технічне й транспортне обслуговування тощо;

відділ (підрозділ) соціальної та трудової реабілітації інвалідів

- координація діяльності центрів ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центрів професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів; сприяння розвитку лікувально-виробничих, трудових майстерень (дільниць, цехів тощо) та кооперації з виробничими підприємствами з метою забезпечення трудової реабілітації підопічних. Затвердження фінансування переліку заходів у сфері трудової реабілітації інвалідів.

Нормативи чисельності працівників управління визначаються залежно від обсягу й характеру роботи, що виконується, та продуктивності їх праці.

Для розрахунку нормативів чисельності застосовується метод кореляційно-регресійного аналізу, при якому враховувались фактори, що характеризують:

- обсяги роботи працівників управління соціального обслуговування й захисту населення (кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення, що обслуговуються ГУПСЗН; кількість територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян); кількість центрів реабілітації;

- загальна чисельність інвалідів в області (інваліди війни, інваліди з числа військовослужбовців, інваліди ЧАЕС, інваліди від загального захворювання, інваліди через трудокаліцтво, пенсіонери, яким установлена група інвалідності, інваліди з дитинства, діти-інваліди).

Нормативи чисельності працівників управління соціального обслуговування й захисту населення розраховуються за картами 7-10.

Методичні вказівки щодо користування нормативними
матеріалами

Нормативна чисельність працівників Управління соціального обслуговування й захисту населення (Нс.о.з.н. ) складається з нормативів чисельності працівників структурних підрозділів, що входять до управління, та розраховується за формулою:

            Н         = Н     + Н     + Н     + Н    ,
с.о.з.н. с.о. с.у. р.о. р.і.

де Нс.о. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) соціального обслуговування, визначається за картою 7 залежно від кількості підвідомчих організацій (її розраховано як сума (міських) районних управлінь праці та соціального захисту населення й територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, які мешкають в даній області) та від загальної чисельності населення в області;

Нс.у. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) стаціонарних установ, визначається за картою 8 залежно від кількості в області міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення та від кількості підвідомчих стаціонарних установ в області (будинки-інтернати, пансіонати тощо);

Нр.о. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) реабілітації та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, яка визначається за картою 9 залежно від загальної кількості інвалідів, ветеранів війни та праці в області та від сумарної кількості міських (районних) УПСЗН та центрів реабілітації інвалідів в області;

Нр.і. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) реабілітації інвалідів, що визначається за картою 10 залежно від сумарної кількості міських (районних) УПСЗН та центрів реабілітації інвалідів в області.

Приклад
розрахунку нормативної чисельності працівників
Управління соціального обслуговування й захисту
населення

I Відділ (підрозділ) соціального обслуговування

Вихідні дані

1 Кількість підвідомчих організацій - N = 66 од.

(міських та районних управлінь праці та соціального захисту населення в області - 33 од.; територіальних центрів соціального захисту пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян в області - 33 од.).

2 Чисельність населення в області - Ч п = 1670000 чол.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 7:

при N = 66 од. і Чп = 1670000 чол. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить 2,1 чол.

Приймається 2 чол.

II Відділ (підрозділ) стаціонарних установ

Вихідні дані

1 Кількість в області міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - Nм = 33 од.

2 Кількість підвідомчих стаціонарних установ в області (будинків-інтернатів) - Nб = 14 од.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 8:

при Nм = 33 од. і Nб = 14 од. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить 3,3 чол.

Приймається 3 чол.

III Відділ (підрозділ) реабілітації та обслуговування
інвалідів, ветеранів війни та праці

Вихідні дані

1 Загальна чисельність інвалідів, ветеранів війни та праці в області - Чі = 94400 тис. чол.

2 Сумарна чисельність міських (районних) УПСЗН і центрів в області - Nс = 35 од., з них 33 УПСЗН і 2 центри реабілітації інвалідів.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 9:

при Nс = 35 од. і Чі = 94400 тис. чол. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить 3,6 чол.

Приймається 4 чол.

IV Відділ (підрозділ) реабілітації інвалідів

Вихідні дані

1 Сумарна чисельність міських (районних) УПСЗН і центрів реабілітації в області - Nс = 50 од., з них 38 УПСЗН і 12 центрів реабілітації інвалідів.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 10:

при Nс = 50 од. чол. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить 1,3 чол.

Приймається 1 чол.

Чисельність працівників Управління соціального обслуговування й захисту населення (Нс.о.з.н. ) становить:

   Н         = Н     + Н     + Н     + Н     = 2 + 3 + 4 + 1 =
с.о.з.н. с.о. с.у. р.о. р.і.

= 10 чол.

Примітка. Під час складання структури управління за необхідності із 4-х підрозділів створювати два відділи відповідно до вимог під час складання структури Головного управління праці та соціального захисту населення, що передбачаються Методичними вказівками щодо користування нормативами (стор. 8).

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 7 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ |------+---|
| |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Формування пропозицій щодо програм соціально-економічного |
|розвитку області та заходів щодо поліпшення соціального |
|обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. |
| |
|2 Аналіз стану матеріально-побутового забезпечення |
|малозабезпечених верств населення, вживання заходів щодо |
|створення спеціалізованих відділень при територіальних центрах |
|системи соціального захисту населення, внесення пропозицій щодо |
|створення мережі підприємств торгівлі, побуту, громадського |
|харчування, медичних закладів тощо. |
| |
|3 Організація, контроль та аналіз роботи, що пов'язується з |
|розвитком та зміцненням мережі територіальних центрів |
|соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких |
|непрацездатних громадян. |
| |
|4 Аналіз стану справ у підвідомчих установах із питань |
|обслуговування населення, координація їх роботи, внесення |
|пропозицій щодо усунення недоліків. |
| |
|5 Забезпечення вірного застосування законодавства з питань |
|соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян. |
| |
|6 Узагальнення практики й поширення досвіду та впровадження |
|прогресивних методів роботи, надання практичної й організаційно-|
|методичної допомоги підвідомчим установам. |
| |
|7 Підготовка інформації, проектів наказів, статистичних звітів |
|по організації соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких |
|непрацездатних громадян та інвалідів. |
| |
|8 Організація роботи щодо надання благодійними і релігійними |
|організаціями, окремими громадянами та їх об'єднаннями допомоги |
|одиноким громадянам, інвалідам та малозабезпеченим верствам |
|населення. |
| |
|9 Організація через засоби масової інформації роз'яснення |
|нормативно-правових актів про соціальний захист та |
|обслуговування населення. |
| |
|10 Проведення роботи з підвищення кваліфікації спеціалістів |
|підвідомчих установ системи соціального захисту населення з |
|питань відповідного напрямку. |
| |
|11 Проведення нарад, семінарів із працівниками підвідомчих |
|установ системи соціального захисту населення. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 7 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ |-------+----|
| |Лист | 2 |
| |-------+----|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість | Чисельність населення в області Ч , чол., до |
|підвідомчих| н |
|організацій|----------------------------------------------------|
|N, од., до | 1000000| 1500000| 2000000| 3000000| 4000000|5000000|
| |----------------------------------------------------|
| | Нормативна чисельність працівників відділу |
| | (підрозділу) Н , чол. |
| | с.о. |
|-----------+----------------------------------------------------|
| 30 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | - | - | - |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 35 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | - | - | - |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 40 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | - | - |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 45 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | 1,8 | - | - |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 50 | 1,7 | 1,7 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | - |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 55 | 1,7 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | 2,1 | - |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 60 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | 2,1 | 2,1 | 2,2 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 65 | 1,9 | 2,0 | 2,0 | 2,1 | 2,2 | 2,3 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 70 | 1,9 | 2,0 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 75 | 2,0 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,4 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 80 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,5 | 2,5 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 85 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,5 | 2,6 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 90 | - | 2,3 | 2,4 | 2,5 | 2,6 | 2,7 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 100 | - | 2,4 | 2,5 | 2,6 | 2,7 | 2,8 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 110 | - | - | 2,6 | 2,8 | 2,9 | 2,9 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 120 | - | - | 2,7 | 2,9 | 3,0 | 3,1 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 130 | - | - | - | 3,0 | 3,1 | 3,2 |
|-----------+--------+--------+--------+--------+--------+-------|
| 140 | - | - | - | 3,1 | 3,2 | 3,3 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,4778 0,1216 |
| Н = 0,0477 * N * Ч |
| с.о. н |
|----------------------------------------------------------------|
|Примітка. До підвідомчих організацій належать управління праці |
|та соціального захисту населення районних державних |
|адміністрацій області, територіальні центри соціального |
|обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян |
|області; підвідомчі стаціонарні установи області (будинки- |
|інтернати, пансіонати, лікувально-виробничі майстерні, підсобні |
|сільські господарства та ін., які складають окремий баланс і не |
|є окремими юридичними особами). |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 8 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) СТАЦІОНАРНИХ УСТАНОВ |------+---|
| |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Організація роботи будинків-інтернатів (пансіонатів), надання |
|необхідної методичної та організаційної допомоги в їх роботі. |
| |
|2 Організація матеріального, медичного, соціально-побутового, |
|культурного обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, |
|що мешкають у будинках-інтернатах (пансіонатах). |
| |
|3 Внесення пропозицій органам виконавчої влади щодо розширення |
|мережі будинків-інтернатів (пансіонатів), зміцнення їх |
|матеріально-технічної бази. |
| |
|4 Надання пропозицій щодо планування бюджетних капітальних |
|вкладень у будівництво закладів соціального захисту населення та|
|участь у роботі комісії з прийняття в експлуатацію нових |
|об'єктів. |
| |
|5 Сприяння розвитку лікувально-виробничих майстерень, підсобних |
|господарств, відгодівельних пунктів, мінівиробництв при |
|стаціонарних установах та кооперації інтернатних закладів з |
|виробничими підприємствами. |
| |
|6 Контроль за дотриманням законодавчих актів про охорону праці |
|та протипожежну безпеку в підвідомчих установах системи праці та|
|соціального захисту населення. |
| |
|7 Робота з влаштування громадян до будинків-інтернатів та |
|пансіонатів системи праці та соціального захисту населення |
|похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів. |
| |
|8 Контроль за повнотою надання пільг, що передбачаються чинним |
|законодавством пенсіонерам та інвалідам, які мешкають у |
|стаціонарних установах, та отримання ними пенсій. |
| |
|9 Контроль за виконанням програм соціальної реабілітації дітей- |
|інвалідів, що перебувають у стаціонарних установах. |
| |
|10 Участь у комплексних ревізіях і перевірках стаціонарних |
|установ системи праці та соціального захисту населення з питань |
|організації роботи, фінансово-господарської діяльності. |
| |
|11 Контроль за своєчасним одержанням від підвідомчих установ |
|періодичної й статистичної звітності, складання зведених звітів,|
|що належать до компетенції відділу. |
| |
|12 Надання практичної допомоги і контроль за ходом підготовки |
|будинків-інтернатів до роботи в осінньо-зимовий період. |
| |
|13 Організація підвищення професійної кваліфікації працівників |
|будинків-інтернатів. |
| |
|14 Проведення семінарів і занять із працівниками будинків- |
|інтернатів із питань поліпшення організації їх роботи. |
| |
|15 Організація вивчення й поширення передового досвіду роботи |
|будинків-інтернатів із питань медичного та культурно-побутового |
|обслуговування громадян похилого віку та інвалідів. |
| |
|16 Розгляд пропозицій, заяв та скарг громадян, вживання заходів |
|щодо усунення причин виникнення скарг. |
| |
|17 Підготовка оглядових матеріалів із питань, що належать до |
|компетенції відділу, в тому числі й засідань колегій, наказів |
|головного управління, підтримки зв'язку із засобами масової |
|інформації. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 8 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) СТАЦІОНАРНИХ УСТАНОВ |-------+---|
| |Лист | 2 |
| |-------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість міських (районних) | Кількість будинків-інтернатів |
|управлінь праці та соціального| N , од., до |
| захисту населення N , од., до| б |
| м |---------------------------------|
| | 6 | 8 |10 |12 |14 | 16 | 18 |20 |
| |---------------------------------|
| | Нормативна чисельність |
| | працівників відділу |
| | (підрозділу) Н , чол. |
| | с.у. |
|------------------------------+---------------------------------|
| 12 |1,6|1,7|1,9|2,0|2,1| - | - | - |
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 14 |1,7|1,8|2,0|2,1|2,3| - | - | - |
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 16 |1,8|2,0|2,1|2,3|2,4|2,5 | - | - |
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 18 |1,9|2,1|2,2|2,4|2,5|2,6 | - | - |
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 20 |1,9|2,1|2,3|2,5|2,6|2,8 |2,9 | - |
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 22 |2,0|2,2|2,4|2,6|2,7|2,9 |3,0 | - |
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 24 |2,1|2,3|2,5|2,7|2,8|3,0 |3,1 |3,2|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 26 |2,2|2,4|2,6|2,8|2,9|3,1 |3,2 |3,3|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 28 |2,2|2,5|2,7|2,9|3,0|3,2 |3,3 |3,5|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 30 |2,3|2,6|2,8|3,0|3,1|3,3 |3,4 |3,6|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 35 | - |2,7|3,0|3,2|3,3|3,5 |3,7 |3,8|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 40 | - |2,9|3,1|3,3|3,5|3,7 |3,9 |4,0|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 45 | - | - |3,3|3,5|3,7|3,9 |4,1 |4,2|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 50 | - | - |3,4|3,7|3,9|4,1 |4,3 |4,4|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 60 | - | - | - |4,0|4,2|4,4 |4,6 |4,8|
|------------------------------+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 70 | - | - | - |4,2|4,5|4,7 |4,9 |5,1|
|----------------------------------------------------------------|
| 0,427 0,3597 |
| Н = 0,2831 * N * N |
| с.у. м б |
------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 9 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ |-------+---|
| ІНВАЛІДІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ |Лист | 1 |
| |-------+---|
| |Листів | 1 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Формування пропозицій щодо програм соціально-економічного розвитку |
|області, цільових програм та планів щодо поліпшення захисту |
|інвалідів, ветеранів війни та праці. |
| |
|2 Розроблення пропозицій щодо виконання заходів, які спрямовано на |
|раціональне працевлаштування й професійне навчання інвалідів. |
| |
|3 Організація роботи щодо підвищення рівня соціального |
|обслуговування ветеранів війни та праці, пошуку нетрадиційних джерел |
|адресної допомоги. |
| |
|4 Забезпечення єдинооблікового застосування законодавства щодо |
|інвалідів у системі соціального захисту населення, надання пільг та |
|переваг інвалідам війни та праці, іншим категоріям громадян. |
| |
|5 Підготування інформації, статистичних звітів із питань надання |
|пільг і переваг інвалідам та іншим категоріям громадян. |
| |
|6 Проведення відповідної роботи щодо забезпечення інвалідів |
|протезно-ортопедичними, спеціальними засобами пересування, засобами |
|реабілітації та санаторно-курортними путівками. |
| |
|7 Організація роботи відповідно до законодавства щодо забезпечення |
|інвалідів та ветеранів спецавтотранспортом. |
| |
|8 Контроль за здійсненням згідно з чинним законодавством |
|компенсаційних виплат інвалідам та ветеранам на бензин, ремонт, |
|технічне й транспортне обслуговування та санаторно-курортне |
|лікування, яке не було використано. |
| |
|9 Здійснення організаційно-методичної роботи обласної комісії з |
|розгляду питань, пов'язаних з наданням статусу учасника війни та |
|проведення аналізу роботи міських (районних) комісій. |
| |
|10 Забезпечення доступності об'єктів соціальної інфраструктури для |
|інвалідів та ветеранів, своєчасного розгляду звернень громадян та |
|їх об'єднань, участь у судових розглядах та засіданнях за |
|зверненням громадян, особистий прийом громадян. |
| |
|11 Організація й проведення роботи щодо забезпечення пільгами |
|відповідно до законодавства громадян, які постраждали внаслідок |
|Чорнобильської катастрофи. |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Сумарна | Загальна кількість інвалідів війни та праці |
| кількість | в області Ч , чол., до |
| міських | і |
| (районних) |----------------------------------------------------------|
| УПСЗН та |40000|60000|70000|80000|100000|150000|200000|250000|300000|
| центрів |----------------------------------------------------------|
|реабілітації| Нормативна чисельність працівників відділу |
| інвалідів в| (підрозділу) Н , чол. |
| області N ,| р.о. |
| с | |
| од., до | |
|------------+----------------------------------------------------------|
| 15 | 2,1 | 2,4 | 2,5 | 2,5 | 2,7 | 3,0 | 3,2 | 3,4 | 3,5 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 20 | 2,4 | 2,6 | 2,7 | 2,8 | 3,0 | 3,3 | 3,5 | 3,7 | 3,9 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 25 | 2,5 | 2,8 | 2,9 | 3,0 | 3,2 | 3,5 | 3,8 | 4,0 | 4,2 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 30 | 2,7 | 3,0 | 3,1 | 3,2 | 3,4 | 3,7 | 4,0 | 4,2 | 4,4 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 35 | 2,8 | 3,1 | 3,3 | 3,4 | 3,6 | 3,9 | 4,2 | 4,5 | 4,7 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 40 | - | 3,3 | 3,4 | 3,5 | 3,7 | 4,1 | 4,4 | 4,7 | 4,9 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 50 | - | - | 3,7 | 3,8 | 4,0 | 4,4 | 4,7 | 5,0 | 5,3 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 60 | - | - | - | 4,0 | 4,2 | 4,7 | 5,0 | 5,3 | 5,6 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 70 | - | - | - | - | 4,5 | 4,9 | 5,3 | 5,6 | 5,9 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 80 | - | - | - | - | - | 5,2 | 5,5 | 5,9 | 6,1 |
|------------+-----+-----+-----+-----+------+------+------+------+------|
| 90 | - | - | - | - | - | 5,4 | 5,8 | 6,1 | 6,4 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| 0,328 0,249 |
| Н = 0,063 * N * Ч |
| р.о. с і |
-------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта |10 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) СОЦІАЛЬНОЇ ТА ТРУДОВОЇ |------+---|
| РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 1 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Формування пропозицій щодо цільових програм та планів із |
|поліпшення медичної, професійної та соціальної реабілітації |
|інвалідів та дітей інвалідів. |
| |
|2 Аналіз стану професійної реабілітації та зайнятості осіб |
|з обмеженими фізичними можливостями. |
| |
|3 Розроблення пропозицій щодо вдосконалення механізму заохочення|
|роботодавців до працевлаштування осіб з обмеженими фізичними |
|можливостями. |
| |
|4 Проводити роботу з допрофесійної та соціальної реабілітації |
|дітей-інвалідів |
| |
|5 Забезпечення придбання комп'ютерної техніки, професійно- |
|діагностичної апаратури, збірників нормативно-правових актів, а |
|також літератури з психологічних питань для кабінетів із |
|професійної орієнтації та психологічної підтримки осіб з |
|обмеженими фізичними можливостями. |
| |
|6 Проведення відповідної роботи щодо забезпечення інвалідів |
|протезно-ортопедичними, спеціальними засобами пересування, |
|засобами реабілітації та санаторно-курортними путівками. |
| |
|7 Забезпечення доступності об'єктів соціальної інфраструктури |
|для інвалідів, своєчасного розгляду звернень громадян та їх |
|об'єднань, участь у судових розглядах та засіданнях за |
|зверненням громадян, особистий прийом громадян. |
| |
|8 Координація діяльності центрів ранньої соціальної реабілітації|
|дітей-інвалідів, центрів професійної, медичної та соціальної |
|реабілітації інвалідів. |
|----------------------------------------------------------------|
| Сумарна кількість міських (районних) УПСЗН та | Нормативна|
| центрів реабілітації інвалідів в області | чисельність|
| N , од., до | працівників|
| с | відділу |
| |(підрозділу)|
| | Н , чол.|
| | р.о. |
|---------------------------------------------------+------------|
| 15 | 0,5 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 20 | 0,6 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 25 | 0,6 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 30 | 0,9 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 35 | 1,0 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 40 | 1,1 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 50 | 1,3 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 60 | 1,5 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 70 | 1,7 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 80 | 1,8 |
|---------------------------------------------------+------------|
| 90 | 2,0 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,748 |
| Н = 0,069 * N |
| р.о. с |
------------------------------------------------------------------

Розділ 4
Управління соціальних гарантій і компенсацій,
страхування й соціальних досліджень

Розділ містить нормативи чисельності працівників управління соціальних гарантій і компенсацій, страхування й соціальних досліджень головних управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрацій.

До складу управління входять такі структурні підрозділи:

- відділ (підрозділ) житлових субсидій;

- відділ (підрозділ) пільг та розрахунків за комунальні послуги;

- відділ (підрозділ) соціальних виплат;

- відділ (підрозділ) організації страхування та соціальних досліджень (контроль пенсій).

В основу розробки нормативів покладено:

- дані статистичної звітності, що впливають на обсяг і трудомісткість робіт працівників відділів;

- фотографію робочого дня (вибіркову по базових головних управліннях);

- матеріали вивчення організації праці спеціалістів управління;

- дані про склад та трудомісткість робіт, що виконуються працівниками управління;

- дані про чинні структури та чисельність спеціалістів управління базових областей.

Нормативи чисельності визначаються залежно від обсягу і характеру роботи, що виконується та продуктивності їх праці.

Для розрахунку нормативів чисельності застосовувався метод кореляційно-регресійного аналізу, за якого враховувались фактори, що характеризують:

- обсяги роботи працівників управління (чисельність одержувачів пенсій, допомоги, субсидій;

- кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення).

Нормативи чисельності працівників управління соціальних гарантій і компенсацій, страхування й соціальних досліджень головних управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрацій розраховуються за картами 11-14.

Методичні вказівки щодо користування
нормативними матеріалами

Нормативна чисельність працівників Управління соціальних гарантій і компенсацій, страхування й соціальних досліджень (Н )

сг складається з нормативів чисельності працівників структурних підрозділів, що входять до управління, та розраховується за формулою:

                   Н   = Н   + Н  + Н   + Н  ,
сг жс п св ос

де Нжс - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) житлових субсидій, визначається за картою 11 залежно від кількості міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення й кількості сімей, які отримують субсидії;

Нп - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) пільг та розрахунків за комунальні послуги, визначається за картою 12 від кількості міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення й кількості одержувачів пільг за комунальні послуги;

Нсв - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) соціальних виплат, визначається за картою 13 залежно від кількості міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення й кількості справ одержувачів допомоги;

Нос - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) моніторингу загальнообов'язкового державного страхування, визначається за картою 14 залежно від одержувачів пенсій.

Приклад
розрахунку нормативної чисельності працівників
Управління соціальних гарантій і компенсацій,
страхування й соціальних досліджень

I Відділ (підрозділ) житлових субсидій

Вихідні дані

1 Кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - n = 66 од.

2 Кількість сімей, що одержують субсидію - h = 292900.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 11:

при n = 66 од. і h = 292900 нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить Нжс = 6,1 чол.

Приймається 6 чол.

II Відділ (підрозділ) пільг та розрахунків
за комунальні послуги

Вихідні дані

1 Кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - n = 66 од.

2 Кількість одержувачів пільг за комунальні послуги - h = 470000 справ

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 12:

при n = 66 од. і h = 470000 справ нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить Нп = 4,9 чол.

Приймається 5 чол.

III Відділ (підрозділ) соціальних виплат

Вихідні дані

1 Кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - n = 66 од.

2 Кількість справ одержувачів допомоги - h = 378900.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 13:

при n = 66 од. і h = 378900 нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить Нсв = 5,8 чол.

Приймається 6 чол.

IV Відділ (підрозділ) моніторингу
загальнообов'язкового державного страхування

Вихідні дані

1 Кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - n = 66 од.

2 Чисельність одержувачів пенсій - h = 1511200 чол.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 14:

при n = 66 од. і h = 1511200 чол. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить Нсв = 4,7 чол.

Приймається 5 чол.

Чисельність працівників Управління соціальних гарантій і компенсацій, страхування й соціальних досліджень (Нсг ) становить:

       Н   = Н   + Н  + Н   + Н   = 6 + 5 + 5 + 5 = 21 чол.
сг жс п св ос

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 11|
| (ПІДРОЗДІЛУ) ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ |------+---|
| |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Здійснення контролю за правильністю застосування постанов |
|Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових документів|
|службами субсидій районних, міських управлінь праці та |
|соціального захисту населення. |
| |
|2 Здійснення вибіркового контролю за правильністю й своєчасністю|
|призначення та виплати житлових субсидій у міських, районних |
|управліннях праці та соціального захисту населення. |
| |
|3 Роз'яснення районним, міським управлінням праці та соціального|
|захисту населення особливо складних питань щодо застосування |
|законодавства про житлові субсидії. |
| |
|4 Надання практичної допомоги з виїздом на місце відділом |
|субсидій у застосуванні постанов КМУ, розпоряджень |
|облдержадміністрації та інших нормативних документів. |
| |
|5 Забезпечення підрозділів із надання населенню субсидій, |
|підрозділів соціальних інспекторів нормативно-правовими |
|документами, координація роботи соціальних інспекторів. |
| |
|6 Інформування населення та надання роз'яснення з усіх питань, |
|які пов'язані з призначенням житлових субсидій. Підготовка |
|матеріалів із питань, що належать до компетенції відділу, для |
|висвітлення їх у засобах масової інформації. |
| |
|7 Проведення перевірок цільового використання бюджетних |
|асигнувань, що передбачаються для надання населенню субсидій |
|відповідно до Положення про проведення перевірок цільового |
|використання бюджетних асигнувань, які передбачено для надання |
|населенню субсидій та адресної соціальної допомоги. |
| |
|8 Участь у комплексних перевірках підвідомчих установ системи |
|праці та соцзахисту населення з питань організації роботи з |
|надання населенню субсидій. |
| |
|9 Узагальнення й аналіз правопорушень, які виявлено під час |
|перевірки особових справ складання оглядових листів із питань |
|застосування законодавства про житлові субсидії. |
| |
|10 Опрацювання та розроблення пропозицій із питань удосконалення|
|порядку надання житлових субсидій. |
| |
|11 Взаємодія з обласними організаціями, підприємствами, що |
|надають населенню житлово-комунальні послуги, скраплений газ |
|та побутове паливо, з усіх питань, які пов'язані з наданням |
|субсидій. |
| |
|12 Вирішування питання про застосування санкцій щодо порушників |
|порядку надання житлових субсидій. |
| |
|13 Розглядання в установлені терміни звернень громадян із |
|питань, що належать до компетенції відділу, вживання заходів |
|щодо усунення причин виникнення скарг. |
| |
|14 Проведення прийому громадян із питань, що належать до |
|компетенції відділу. |
| |
|15 Контроль за своєчасним одержанням із відділів субсидій |
|періодичної інформації й статистичної звітності, складання |
|зведених звітів, що належать до компетенції відділу. |
| |
|16 Постійне вдосконалення методів організації роботи на основі |
|запровадження сучасних інформаційних технологій, використання |
|банків даних, комп'ютерної техніки, засобів зв'язку. |
| |
|17 Одержання роз'яснень у Міністерстві праці та соціальної |
|політики України з питань застосування нормативно-правових |
|документів із призначення субсидій. |
| |
|18 Підготовка матеріалів та виступів із лекціями на семінарах, |
|нарадах, на обласних курсах підвищення кваліфікації, в |
|організаціях та установах із питань житлових субсидій. |
------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 11 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ |-------+----|
| |Лист | 2 |
| |-------+----|
| |Листів | 2 |
|------------------------------------------------------------------------|
| Кількість | Кількість сімей, що отримують субсидію, h, до |
| міських |------------------------------------------------------------|
|(районних) |60000|80000|100000|125000|160000|200000|250000|320000|400000|
|управлінь |------------------------------------------------------------|
| праці та | Нормативна чисельність Н , чол., до |
|соціального| жс |
| захисту | |
| населення | |
|n, од., до | |
|-----------+------------------------------------------------------------|
| 14 | 1,7 | 1,8 | 1,9 | 1,9 | - | - | - | - | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 16 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | 2,1 | - | - | - | - | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 18 | 2,0 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | - | - | - | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 20 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,5 | 2,6 | - | - | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 22 | 2,2 | 2,4 | 2,5 | 2,6 | 2,7 | 2,8 | 2,9 | - | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 25 | 2,4 | 2,5 | 2,6 | 2,8 | 2,9 | 3,0 | 3,1 | 3,3 | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 28 | 2,6 | 2,7 | 2,8 | 3,0 | 3,1 | 3,2 | 3,4 | 3,5 | - |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 32 | 2,8 | 2,9 | 3,1 | 3,2 | 3,3 | 3,5 | 3,6 | 3,8 | 4,0 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 36 | 3,0 | 3,2 | 3,3 | 3,4 | 3,6 | 3,7 | 3,9 | 4,1 | 4,3 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 40 | - | 3,4 | 3,5 | 3,7 | 3,8 | 4,0 | 4,2 | 4,4 | 4,5 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 45 | - | - | 3,8 | 3,9 | 4,1 | 4,3 | 4,5 | 4,7 | 4,9 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 50 | - | - | - | 4,2 | 4,4 | 4,6 | 4,8 | 5,0 | 5,2 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 55 | - | - | - | - | 4,6 | 4,8 | 5,0 | 5,3 | 5,5 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 60 | - | - | - | - | - | 5,1 | 5,3 | 5,6 | 5,8 |
|-----------+-----+-----+------+------+------+------+------+------+------|
| 70 | - | - | - | - | - | - | 5,8 | 6,1 | 6,3 |
|------------------------------------------------------------------------|
| 0,6 0,185 |
| Н = 0,0456 * n * h |
| жс |
--------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ ПІЛЬГ |Карта | 12 |
| ТА РОЗРАХУНКІВ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ |-------+----|
| |Лист | 1 |
| |-------+----|
| |Листів | 1 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Забезпечення соціального захисту громадян, які мають право на |
|пільги з оплати за житлово-комунальні послуги згідно із законами|
|України, шляхом організації методичної роботи відділів пільг на |
|житлово-комунальні послуги міських (районних) управлінь праці та|
|соціального захисту населення. |
| |
|2 Здійснення контролю за цільовим використанням коштів, які |
|передбачено для надання населенню пільг та розрахунків за |
|комунальні послуги районним відділам та обгрунтованість їх |
|надання. |
| |
|3 Організація роботи міських (районних) відділів, яка пов'язана |
|з призначенням пільг та розрахунків за комунальні послуги. |
| |
|4 Забезпечення методичною документацією міських (районних) |
|відділів із питань Програми житлових субсидій та порядку |
|відшкодування населенню пільг на житлово-комунальні послуги. |
| |
|5 Розгляд звернень із питань надання пільг та розрахунків за |
|комунальні послуги. |
| |
|6 Аналіз звернень громадян та заходів, які вжито. |
| |
|7 Складання й подання в установленому порядку звітності щодо |
|порядку повернення коштів за надміру виплачені пільги та |
|розрахунків за комунальні послуги. |
| |
|8 Проведення роботи щодо вдосконалення методів організації |
|роботи районних відділів на основі запровадження сучасних |
|інформаційних технологій, використання банків даних, |
|комп'ютерної техніки, засобів зв'язку. |
| |
|9 Взаємодія з організаціями та установами, що надають |
|житлово-комунальні послуги з питань удосконалення системи |
|надання пільг та розрахунків за комунальні послуги. |
| |
|10 Здійснення інших повноважень відповідно до законодавства. |
| |
|11 Здійснення контролю за дотриманням чинного законодавства щодо|
|надання населенню пільг на житлово-комунальні послуги, їх |
|розрахунків та відшкодування. |
| |
|12 Підготовка та погодження проектів розпоряджень голови |
|обласної державної адміністрації. |
|----------------------------------------------------------------|
|Кількість районних управлінь| Кількість одержувачів пільг |
|праці та соціального захисту| h , до |
| населення n, од., до | on |
| |-----------------------------------|
| |150000|250000|350000|450000|550000 |
| |-----------------------------------|
| | Нормативна чисельність |
| | Н , чол., до |
| | пр |
|----------------------------+-----------------------------------|
| 14 | 1,9 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 16 | 2,1 | 2,1 | 2,2 | 2,2 | 2,2 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 18 | 2,2 | 2,3 | 2,3 | 2,3 | 2,3 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 20 | 2,4 | 2,4 | 2,4 | 2,4 | 2,5 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 22 | 2,5 | 2,5 | 2,6 | 2,6 | 2,6 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 25 | 2,7 | 2,7 | 2,8 | 2,8 | 2,8 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 28 | 2,9 | 2,9 | 2,9 | 3,0 | 3,0 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 32 | 3,1 | 3,1 | 3,2 | 3,2 | 3,2 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 36 | 3,3 | 3,3 | 3,4 | 3,4 | 3,4 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 40 | 3,5 | 3,5 | 3,6 | 3,6 | 3,6 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 45 | 3,7 | 3,8 | 3,8 | 3,9 | 3,9 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 50 | 3,9 | 4,0 | 4,0 | 4,1 | 4,1 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 55 | 4,1 | 4,2 | 4,3 | 4,3 | 4,3 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 60 | 4,3 | 4,4 | 4,5 | 4,5 | 4,5 |
|----------------------------+------+------+------+------+-------|
| 70 | 4,7 | 4,8 | 4,9 | 4,9 | 4,9 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,55 0,036 |
| Н = 0,297 * n * h |
| пр on |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта |13|
| (ПІДРОЗДІЛУ) СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ |------+--|
| |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Здійснення контролю за правильністю застосування постанов |
|Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових документів|
|службами державної допомоги, районних, міських управлінь праці |
|та соціального захисту населення. |
| |
|2 Здійснення вибіркового контролю за правильністю й своєчасністю|
|призначення та виплати державної допомоги у міських, районних |
|управліннях праці та соціального захисту населення. |
| |
|3 Здійснення фінансування громадських організацій. |
| |
|4 Роз'яснення районним, міським управлінням праці та соціального|
|захисту населення особливо складних питань щодо застосування |
|законодавства про державні допомоги. |
| |
|5 Надання практичної допомоги відділом соціальних виплат з |
|виїздом на місце в застосуванні постанов КМУ, розпоряджень |
|облдержадміністрації та інших нормативних документів. |
| |
|6 Забезпечення підрозділів із надання населенню державної |
|допомоги, підрозділів соціальних інспекторів нормативно- |
|правовими документами, координація роботи соціальних |
|інспекторів. |
| |
|7 Інформування населення та надання роз'яснення з усіх питань, |
|які пов'язані з призначенням державної допомоги. Підготовка |
|матеріалів із питань, що належать до компетенції відділу, для |
|висвітлення їх у засобах масової інформації. |
| |
|8 Здійснення вибіркового контролю за правильністю й своєчасністю|
|призначення та виплати державної допомоги у міських (районних) |
|управліннях праці та соціального захисту населення. |
| |
|9 Узагальнення й аналіз правопорушень, які виявлено під час |
|перевірки особових справ, складання оглядових листів із питань |
|застосування законодавства про державні допомоги. |
| |
|10 Вирішення питання про застосування санкцій стосовно міських |
|(районних) управлінь праці та соціального захисту населення, |
|якими порушується порядок надання державної допомоги. |
| |
|11 Опрацювання та розроблення пропозицій із питань удосконалення|
|порядку надання державної допомоги. |
| |
|12 Розгляд в установлені терміни звернень громадян із питань, що|
|належать до компетенції відділу, вживання заходів щодо усунення |
|причин виникнення скарг. |
| |
|13 Підготовка відповіді на запити Міністерства праці та |
|соціальної політики України, облдержадміністрації, контролюючих |
|органів, інших підприємств, закладів та організацій. |
| |
|14 Проведення прийому громадян із питань, що належать до |
|компетенції відділу. |
| |
|15 Забезпечення складання й подання в установленому порядку |
|статистичної звітності та оперативної інформації щодо надання |
|державної допомоги. |
| |
|16 Постійне вдосконалення методів організації роботи на основі |
|запровадження сучасних інформаційних технологій, використання |
|банків даних, комп'ютерної техніки, засобів зв'язку. |
| |
|17 Розгляд, вивчення нових нормативно-правових документів і змін|
|щодо діючих нормативно-правових документів, матеріалів |
|періодичних видань із питань, що стосуються соціального захисту |
|населення. |
| |
|18 Підготовка та погодження проектів розпоряджень голови |
|облдержадміністрації. |
| |
|19 Підготовка інформації на наради та засідання колегій |
|Головного управління праці та соціального захисту населення, |
|обласної ради, облдержадміністрації, Міністерства праці та |
|соціальної політики України з питань щодо надання державної |
|допомоги. |
| |
|20 Підготовка та проведення навчальних семінарів із |
|спеціалістами міських (районних) управлінь праці та соціального |
|захисту населення. |
| |
|21 Підвищення кваліфікації на курсах Міністерства праці та |
|соціальної політики України. |
------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ) |Карта | 13 |
| СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ |-----------+----|
| |Лист | 2 |
| |-----------+----|
| |Листів | 2 |
|-------------------------------------------------------------------------|
| Кількість | Кількість справ одержувачів допомоги h, до |
| міських |-------------------------------------------------------------|
|(районних) |80000|100000|125000|160000|200000|250000|320000|400000|500000|
| управлінь |-------------------------------------------------------------|
| праці та | Нормативна чисельність Н , чол., до |
|соціального| св |
| захисту | |
| населення | |
|n, од., до | |
|-----------+-------------------------------------------------------------|
| 14 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,8 | 1,9 | - | - | - |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 16 | 1,2 | 1,4 | 1,5 | 1,7 | 1,9 | 2,1 | 2,4 | - | - |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 18 | 1,3 | 1,5 | 1,6 | 1,8 | 2,0 | 2,2 | 2,7 | 2,8 | - |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 20 | 1,4 | 1,6 | 1,7 | 1,9 | 2,2 | 2,4 | 2,7 | 3,0 | 3,4 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 22 | 1,5 | 1,7 | 1,8 | 2,0 | 2,3 | 2,5 | 2,8 | 3,1 | 3,5 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 25 | 1,6 | 1,7 | 1,9 | 2,2 | 2,4 | 2,7 | 3,0 | 3,4 | 3,8 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 28 | 1,7 | 1,8 | 2,0 | 2,3 | 2,6 | 2,9 | 3,2 | 3,6 | 4,0 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 32 | 1,8 | 1,9 | 2,2 | 2,5 | 2,8 | 3,0 | 3,5 | 3,9 | 4,2 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 36 | 1,9 | 2,1 | 2,3 | 2,6 | 2,9 | 3,3 | 3,7 | 4,1 | 4,6 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 40 | - | 2,2 | 2,5 | 2,8 | 3,1 | 3,5 | 3,9 | 4,3 | 4,8 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 45 | - | - | 2,6 | 3,0 | 3,3 | 3,7 | 4,1 | 4,6 | 5,1 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 50 | - | - | - | 3,1 | 3,5 | 3,9 | 4,4 | 4,9 | 5,4 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 55 | - | - | - | - | 3,7 | 4,1 | 4,6 | 5,1 | 5,7 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 60 | - | - | - | - | - | 4,2 | 4,8 | 5,3 | 5,9 |
|-----------+-----+------+------+------+------+------+------+------+------|
| 70 | - | - | - | - | - | - | 5,1 | 5,8 | 6,3 |
|-------------------------------------------------------------------------|
| 0,52 0,48 |
| Н = 0,0013 * n * h |
| св |
---------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта |14|
| (ПІДРОЗДІЛУ) МОНІТОРИНГУ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО |------+--|
| ДЕРЖАВНОГО СТРАХУВАННЯ |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Організація роботи міських та районних УПСЗН щодо здійснення |
|контролю й проведення вибіркового контролю за призначенням та |
|виплатою пенсій органами Пенсійного фонду. |
| |
|2 Систематизація нормативних матеріалів, які надійшли з вищих |
|органів, підготовка та направлення управлінням (відділам) праці |
|та соціального захисту населення методичних листів про |
|застосування законодавства про загальнообов'язкове державне |
|соціальне страхування. |
| |
|3 Сприяння створенню єдиного автоматизованого банку даних |
|персоніфікованого обліку в системі загальнообов'язкового |
|державного соціального страхування, розвитку недержавних систем |
|пенсійного забезпечення. |
| |
|4 Аналіз надання соціальних послуг та здійснення страхових |
|виплат із питань удосконалення системи загальнообов'язкового |
|державного соціального страхування, упровадження недержавних |
|систем пенсійного забезпечення. |
| |
|5 Здійснення первинного розгляду документів щодо подання |
|клопотань про призначення пенсій за особливі заслуги перед |
|Україною, підготовка їх на розгляд обласної комісії. Підготовка |
|за рішенням комісії клопотання до комісії при Кабінеті Міністрів|
|України. |
| |
|6 Узагальнення та аналіз виявлення під час перевірки порушень, |
|надання практичної допомоги підвідомчим установам під час |
|перевірок. |
| |
|7 Роз'яснення районним, міським управлінням праці та соціального|
|захисту населення особливо складних питань щодо застосування |
|законодавства про пенсійне забезпечення та загальнообов'язкове |
|державне соціальне страхування. |
| |
|8 Постійне вдосконалення методів організаційної роботи на основі|
|запровадження сучасних інформаційних технологій, використання |
|банків даних. |
| |
|9 Розгляд в установлені терміни звернень громадян та їх |
|об'єднань із питань, що належать до компетенції відділу, |
|вживання заходів щодо усунення причин виникнення скарг. |
| |
|10 Роз'яснення нормативно-правових актів про загальнообов'язкове|
|державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення через |
|засоби масової інформації. |
| |
|11 Роз'яснення діючого законодавства щодо призначення пенсій за |
|особливі заслуги перед Україною. |
| |
|12 Проведення прийому громадян із питань, що належать до |
|компетенції відділу. |
| |
|13 Забезпечення складання й подання в установленому порядку |
|статистичної звітності. |
------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ) МОНІТОРИНГУ |Карта | 14 |
| ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТРАХУВАННЯ |--------+----|
| |Лист | 2 |
| |--------+----|
| |Листів | 2 |
|------------------------------------------------------------------------------------|
| Кількість | Чисельність одержувачів пенсій h, до |
| міських |------------------------------------------------------------------------|
|(районних) |200000|250000|320000|400000|500000|600000|800000|1000000|1250000|1600000|
| управлінь |------------------------------------------------------------------------|
| праці та | Нормативна чисельність Н , чол., до |
|соціального| ос |
| захисту | |
| населення | |
|n, од., до | |
|-----------+------------------------------------------------------------------------|
| 14 | 1,5 | 1,6 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | 2,2 | 2,4 | 2,5 | 2,7 | 2,9 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 16 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 2,0 | 2,1 | 2,2 | 2,5 | 2,6 | 2,8 | 3,1 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 18 | 1,6 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,5 | 2,7 | 2,9 | 3,2 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 20 | 1,7 | 1,8 | 2,0 | 2,1 | 2,3 | 2,4 | 2,6 | 2,8 | 3,0 | 3,3 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 22 | 1,7 | 1,9 | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,5 | 2,7 | 2,9 | 3,1 | 3,3 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 25 | 1,8 | 1,9 | 2,1 | 2,2 | 2,4 | 2,6 | 2,8 | 3,0 | 3,2 | 3,5 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 28 | 1,9 | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,5 | 2,6 | 2,9 | 3,1 | 3,3 | 3,6 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 32 | 1,9 | 2,1 | 2,2 | 2,4 | 2,6 | 2,7 | 3,0 | 3,2 | 3,4 | 3,7 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 36 | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,5 | 2,7 | 2,8 | 3,1 | 3,3 | 3,6 | 3,9 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 40 | 2,1 | 2,2 | 2,4 | 2,6 | 2,8 | 2,9 | 3,2 | 3,4 | 3,7 | 4,0 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 45 | 2,1 | 2,3 | 2,5 | 2,7 | 2,8 | 3,0 | 3,3 | 3,5 | 3,8 | 4,1 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 50 | 2,2 | 2,4 | 2,6 | 2,7 | 2,9 | 3,1 | 3,4 | 3,6 | 3,9 | 4,2 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 55 | 2,3 | 2,4 | 2,6 | 2,8 | 3,0 | 3,2 | 3,5 | 3,7 | 4,0 | 4,3 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 60 | 2,3 | 2,5 | 2,7 | 2,9 | 3,1 | 3,3 | 3,6 | 3,8 | 4,1 | 4,5 |
|-----------+------+------+------+------+------+------+------+-------+-------+-------|
| 70 | 2,4 | 2,6 | 2,8 | 3,0 | 3,2 | 3,4 | 3,7 | 4,0 | 4,3 | 4,7 |
|------------------------------------------------------------------------------------|
| 0,2839 0,3135 |
| Н = 0,0158 * n * h |
| ос |
--------------------------------------------------------------------------------------

Розділ 5
Управління праці та зайнятості населення

Розділ містить нормативи чисельності працівників відділів (підрозділів) управлінь праці та зайнятості населення.

До складу управління входять такі відділи:

- відділ із Державної експертизи умов праці;

- відділ (підрозділ) з питань трудових ресурсів та зайнятості населення;

- відділ (підрозділ) оплати праці та трудових відносин;

- відділ (підрозділ) охорони праці.

В основу розробки нормативів покладено:

- дані статистичної звітності, що впливають на обсяг і трудомісткість робіт працівників відділів (підрозділів);

- фотографію робочого дня (вибіркова по базових головних управліннях);

- матеріали вивчення організації праці працівників управління праці та зайнятості населення;

- дані про склад та трудомісткість робіт, що виконуються фактично працівниками з функцій контролю, які передбачаються Законом України "Про зайнятість населення" ( 803-12 ), постановою від 29 вересня 2000 р. N 1498 "Про затвердження типових положень про головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської державної адміністрації і управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської державної адміністрації і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації", Законом України "Про охорону праці" ( 2694-12 ), постановою від 22 березня 2001 р. N 270 "Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру";

- дані про чинну структуру та чисельність працівників управлінь праці та зайнятості населення головних управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрацій.

Нормативи чисельності працівників управління визначаються залежно від обсягу й характеру роботи, що виконується, та продуктивності їх праці.

Для розрахунку нормативів чисельності застосовується метод кореляційно-регресійного аналізу, за якого враховувались фактори, що характеризують:

- обсяги роботи працівників управління праці та зайнятості населення (кількість підприємств, установ, організацій усіх форм власності - об'єктів контролю, кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення, що обслуговуються ГУПСЗН);

- кількість укладених колективних договорів;

- кількість працездатного населення непрацездатного віку;

- умови праці на підконтрольних підприємствах;

- результати діяльності працівників управління праці та зайнятості населення (кількість проведених комплексних, цільових, оперативних перевірок; кількість виявлених порушень нормативних актів про охорону праці; загальну кількість травм невиробничого характеру тощо).

Нормативи чисельності працівників управління праці та зайнятості населення розраховуються за картами 15-16.

Методичні вказівки щодо користування
нормативними матеріалами

Чисельність працівників управління праці та зайнятості населення (Н ) складається з нормативної чисельності

ч.у.п. працівників структурних підрозділів, що входять до управління, та визначається за формулою:

             S Н       = Н      + Н        + Н      ,
ч.у.п. ч.ек. ч.тр.р. ч.опл.

де Нч.ек. - нормативна чисельність працівників Державної експертизи умов праці, визначається за картою 15 залежно від кількості робочих місць зі шкідливими та важкими умовами праці на підприємствах області, (Кр.м. );

Нч.тр.р. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) з питань трудових ресурсів та зайнятості населення, визначається за картою 16 залежно від загальної чисельності населення (Чн. );

Нч.опл. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) оплати праці та трудових відносин, визначається за картою 17 залежно від кількості підприємств, установ та організацій усіх форм власності на території області (Кп. );

Нч.о.п. - нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) охорони праці, визначається за картою 18 залежно від кількості міських (районних) УПСЗН (Ку. ) та кількості підприємств,установ та організацій усіх форм власності на території області (Кп ); .

S - знак суми.

Приклад
розрахунку нормативної чисельності працівників
управління праці та зайнятості населення

I Державна експертиза умов праці

Вихідні дані

1 Кількість працівників, для яких законодавством передбачено право на пільги та компенсації за шкідливі та важкі умови праці на підприємствах області Кпр. = 400000 чол., до

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 15:

при Кпр. = 400000 чол. нормативна чисельність працівників Державної експертизи з умов праці становить Нч.ек. = 4,0 чол.

Приймається 4 чол.

II Відділ (підрозділ) з питань трудових ресурсів
та зайнятості населення

Вихідні дані

1 Чисельність населення області - Чн. = 5000000 чол.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 16:

при Чн. = 5000000 чол. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) з питань трудових ресурсів та зайнятості населення становить Нч.тр.р. = 4,5 чол.

Приймається 5 чол.

III Відділ (підрозділ) оплати праці
та трудових відносин

Вихідні дані

1 Кількість підприємств, установ, організацій усіх форм власності на території області - Кп. = 27500 од.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 17:

при Кп. = 27500 од. нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) оплати праці та трудових відносин становить Нч.опл. = 4,7 чол.

Приймається 5 чол.

IV Відділ (підрозділ) охорони праці

Вихідні дані

1 Кількість підприємств, установ, організацій усіх форм власності на території області - Кп. = 27500 од.

2 Загальна чисельність населення області - К н.= 4908700 чол.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 18:

при Кп. = 27500 од., К н = 4908700 чол. нормативна. чисельність працівників відділу (підрозділу) охорони праці становить Нч.о.п. = 6,0 чол.

Приймається 6 чол.

Нормативна чисельність працівників управління праці та зайнятості населення дорівнює:

     S Н       = Н      + Н        + Н       + Н      , чол.
ч.у.п. ч.ек. ч.тр.р. ч.опл. ч.о.п.

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ |Карта | 15 |
| ЕКСПЕРТИЗИ УМОВ ПРАЦІ |------+----|
| |Лист | 1 |
| |------+----|
| |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Здійснення експертизи умов праці на підприємствах, в установах|
|та закладах (далі підприємствах) усіх форм власності, |
|господарювання та відомчої приналежності на відповідній |
|адміністративній території та оформлення усіх належних |
|документів за її результатами (висновки, приписи, подання |
|та інше). |
| |
|2 Проведення експертизи з питань якості атестації робочих місць |
|за умовами праці й відповідності їх нормативним актам про |
|охорону праці. |
| |
|3 Проведення експертизи обгрунтованості пропозицій підприємства,|
|установ та організацій щодо внесення змін і доповнень до |
|чинного законодавства (відповідних списків, які затверджуються |
|Кабінетом Міністрів України) з питань надання пільг та |
|компенсацій за шкідливі та важкі умови праці. |
| |
|4 Заборона експлуатації виробничих об'єктів і робочих місць у |
|разі порушення санітарних норм і правил до проведення необхідних|
|санітарних заходів. Спільно з іншими органами державного нагляду|
|та контролю. |
| |
|5 Здійснення перевірок на підприємствах правильності |
|встановлення працівникам скороченої тривалості робочого тижня, |
|доплат та безкоштовної видачі молока, пільгових пенсій та |
|додаткових відпусток на відповідність її чинному законодавству. |
| |
|6 Видача адміністрації підприємств припису про усунення порушень|
|чинного законодавства, що обмежують права робітників на |
|отримання пільг і компенсацій за несприятливі умови праці. |
| |
|7 Внесення до органу, що призначив пільгову пенсію, пропозиції |
|про стягнення з підприємства грошових сум, що виплачуються в |
|зв'язку з необгрунтованим зарахуванням робочого місця до списків|
|виробництв, робіт, професій, посад і показників, які дають право|
|на пільгове пенсійне забезпечення, а також видача подання про |
|призначення або відміну його рішень щодо призначення пільгових |
|пенсій. |
| |
|8 Видання припису адміністрації підприємства про надання дії |
|рішенням із питань пільгового пенсійного забезпечення, які |
|прийнято на підприємстві, і надання додаткових відпусток, що не |
|відповідає законодавству. |
| |
|9 Участь у розгляді спорів між адміністрацією й працівниками |
|підприємств про надання їм пільгових пенсій за результатами |
|атестації робочих місць за умовами праці. |
| |
|10 Підготовка матеріалу для наради з керівниками підприємств із |
|питань атестації робочих місць та надання пільг і компенсацій. |
| |
|11 Організація та проведення семінарів. |
| |
|12 Організація й проведення нарад зі спеціалістами міських |
|(районних) управлінь праці та соціального захисту населення. |
| |
|13 Підготовка матеріалів для колегії управління та проведення |
|колегії. |
| |
|14 Проведення експертиз правильності застосування списків N 1 та|
|N 2 на замовлення органів (районних та міських), |
|які призначають пільгові пенсії. |
| |
|15 Розгляд заяв та скарг працівників, звернень керівників |
|підприємств. |
| |
|16 Підготовка квартального плану роботи відділу. |
| |
|17 Підготовка тижневого плану роботи відділу. |
| |
|18 Підготовка звіту про виконані заходи за тиждень. |
| |
|19 Надання консультативної та методичної допомоги. |
| |
|20 Надання довідок (консультацій) по телефону. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ |Карта |15 |
| ЕКСПЕРТИЗИ УМОВ ПРАЦІ |-------+---|
| |Лист | 2 |
| |-------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість працівників, для яких законодавством | Нормативна |
| передбачено право на пільги та компенсації за | чисельність |
| шкідливі та важкі умови праці на підприємствах | працівників |
| області К , чол., до | Державної |
| пр. | експертизи |
| | умов праці |
| | Н , чол.|
| | ч.ек. |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 10000 | 2,0 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 25000 | 2,3 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 30000 | 2,4 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 35000 | 2,5 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 40000 | 2,6 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 50000 | 2,7 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 60000 | 2,8 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 80000 | 2,9 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 90000 | 3,0 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 100000 | 3,1 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 150000 | 3,3 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 200000 | 3,5 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 250000 | 3,7 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 300000 | 3,8 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 350000 | 3,9 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 400000 | 4,0 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 450000 | 4,1 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,1951 |
| Н = 0,3249К |
| ч.вк. пр |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |16|
|З ПИТАНЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ТА ЗАЙНЯТОСТІ |------+--|
| НАСЕЛЕННЯ |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Здійснення моніторингу в сфері використання трудових ресурсів:|
|аналіз та оцінка стану ринку праці в області; аналіз |
|демографічної ситуації в регіоні. |
| |
|2 Здійснення прогнозування чисельності населення на |
|середньостроковий та короткостроковий періоди. |
| |
|3 Розроблення пропозицій щодо поліпшення збалансованості |
|трудових ресурсів та потреби в них. |
| |
|4 Участь у розробленні та поданні на розгляд |
|облдержадміністрації, уряду розділів до програм, що належать |
|до компетенції відділу: |
|- поточних довгострокових програм соціально-економічного та |
|соціального розвитку області; |
|- щорічних програм зайнятості населення області; |
|- довгострокових державних програм зайнятості населення України;|
|- планів дій щодо організації виконання Державної програми |
|зайнятості населення ( 3076-14 ). |
| |
|5 Підготовка матеріалів на колегії облдержадміністрації, |
|Головного управління. |
| |
|6 Підготовка проектів розпоряджень голови облдержадміністрацій |
|та рішень сесії обласної ради з питань зайнятості та ринку |
|праці. |
| |
|7 Участь у підготовці пропозицій облдержадміністрації вищим |
|органам, проектів листів, наказів, розпорядчих актів, а також |
|інших матеріалів із питань, що належать до компетенції відділу. |
| |
|8 Аналіз та прогноз розвитку процесів, які відбуваються в сфері |
|професійного навчання. |
| |
|9 Вивчення стану професійного навчання в області та на |
|підприємствах, установах і організаціях за дорученням вищих |
|органів. |
| |
|10 Надання методичної допомоги міським органам виконавчої влади |
|та самоврядування в розробленні балансів трудових ресурсів міст |
|і районів області. |
| |
|11 Надання організаційно-методичної допомоги з питань вивчення |
|стану ринку праці в містах і районах області. |
| |
|12 Участь у розробленні пропозицій щодо розвитку виробництва й |
|створення нових та збереження діючих робочих місць, аналіз стану|
|цієї роботи у містах та районах. Організація проведення |
|Всеукраїнського конкурсу на звання "Кращий роботодавець року". |
| |
|13 Аналіз потреби в робочій силі на підприємствах, установах та |
|організаціях області. |
| |
|14 Участь у розробленні мобілізаційних заходів та бронювання |
|військовозобов'язаних у період мобілізації та на воєнний час. |
| |
|15 Забезпечення діяльності обласної комісії у справах |
|альтернативної (невійськової) служби: |
|- планування роботи, листування з комісією вищого рівня та |
|місцевими комісіями; |
|- прийом відповідної звітності від міських та районних комісій, |
|складання у встановленому порядку статистичної звітності щодо |
|проходження громадянами альтернативної служби по області; |
|- здійснення методично-консультаційного супроводження діяльності|
|відповідних місцевих комісій по справах альтернативної служби. |
| |
|16 Надання практичної та організаційно-методичної допомоги |
|відповідним виконавчим органам рад та райдержадміністраціям у |
|межах своєї компетенції. |
| |
|17 Розгляд звернень громадян та їх об'єднань, органів місцевого |
|самоврядування, місцевої виконавчої влади, підприємств, установ |
|та організацій із питань, що належать до компетенції відділу, |
|вживання заходів щодо усунення причин виникнення скарг. |
| |
|18 Організація через засоби масової інформації роз'яснення |
|нормативно-правових актів із питань трудових ресурсів, |
|зайнятості населення, альтернативної служби. |
| |
|19 Виконання та контроль за проходженням доручень вищих органів:|
|- планові доручення: |
|а) програма соціально-економічного розвитку області; |
|б) програма зайнятості населення області; |
|в) Державна програма зайнятості населення України ( 3076-14 ); |
|г) план дій щодо організації виконання Державної програми |
|зайнятості ( 3076-14 ); |
|- непланові доручення. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |16|
|З ПИТАНЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ТА ЗАЙНЯТОСТІ |------+--|
| НАСЕЛЕННЯ |Лист |2 |
| |------+--|
| |Листів|2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Загальна | Кількість міських та районних УПСЗН К , од., до |
| чисельність | у. |
| населення |--------------------------------------------------|
| області |15 |20 |25 |30 |35 |40 |45 |50 |55 | 60 | 65 | 70 |
| Ч , чол., |--------------------------------------------------|
| н. | Нормативна чисельність працівників відділу |
| до | (підрозділу) з питань трудових ресурсів та |
| | зайнятості населення Н , чол. |
| | ч.тр.р. |
|-------------+--------------------------------------------------|
| 500000 |2,4|2,5|2,6|2,7|2,7|2,8|2,9|2,9|2,9|3,0 |3,0 |3,0 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 750000 |2,6|2,8|2,8|2,9|3,0|3,0|3,1|3,1|3,2|3,2 |3,3 |3,3 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 1000000 |2,8|2,9|3,0|3,1|3,2|3,2|3,3|3,3|3,4|3,4 |3,5 |3,5 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 1500000 |3,0|3,2|3,3|3,4|3,4|3,5|3,6|3,6|3,7|3,7 |3,8 |3,8 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 2000000 |3,2|3,4|3,5|3,6|3,7|3,7|3,8|3,8|3,9|4,0 |4,0 |4,0 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 2500000 |3,4|3,5|3,6|3,7|3,8|3,9|4,0|4,0|4,1|4,1 |4,2 |4,2 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 3000000 |3,5|3,7|3,8|3,9|4,0|4,0|4,1|4,2|4,2|4,3 |4,3 |4,4 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 3500000 |3,6|3,8|3,9|4,0|4,1|4,2|4,2|4,3|4,4|4,4 |4,5 |4,5 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 4000000 |3,7|3,9|4,0|4,1|4,2|4,3|4,4|4,4|4,5|4,6 |4,6 |4,7 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 4500000 |3,8|4,0|4,1|4,2|4,3|4,4|4,5|4,5|4,6|4,7 |4,7 |4,8 |
|-------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 5000000 |3,9|4,1|4,2|4,3|4,4|4,5|4,6|4,6|4,7|4,8 |4,8 |4,9 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,2052 0,1467 |
| Н = 0,1104 * Ч * К |
| ч.тр.р. н. у. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |17|
| ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН |------+--|
| |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Здійснення моніторингу стосовно стану роботи по регіону щодо |
|погашення заборгованості із заробітної плати; стосовно роботи |
|обласної комісії з питань забезпечення повноти та сплати |
|податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій,|
|стипендій та інших соціальних виплатах. |
| |
|2 Здійснення моніторингу щодо стану роботи з укладання |
|колективних договорів на підприємствах, установах та |
|організаціях. |
| |
|3 Здійснення моніторингу щодо стану заробітної плати та |
|нормування праці в регіоні. |
| |
|4 Забезпечення проведення підготовчої роботи з укладання |
|Регіональної угоди та координації робіт в області щодо її |
|виконання. Підготовка інформації облдержадміністрації про |
|виконання в області Угоди. |
| |
|5 Організація на засадах соціального партнерства співробітництва|
|з об'єднаннями профспілок і роботодавців, організація роботи |
|обласної ради соціального партнерства. |
| |
|6 Організація моніторингу з нормування праці по державних і |
|комунальних підприємствах області, підготовка аналітичної |
|записки Мінпраці та соціальної політики України. |
| |
|7 Участь у підготовці пропозицій щодо укладання (розірвання) й |
|визначення умов контрактів з керівниками підприємств, установ та|
|організацій, що належать до сфери управління місцевих державних |
|адміністрацій, а також щодо погодження на посаду та звільнення з|
|посади керівника підприємства. Узгодження умови оплати |
|керівників комунальних підприємств. |
| |
|8 Розроблення та організація виконання та звітування про хід |
|реалізації в області заходів Генеральної угоди. |
| |
|9 Здійснення керівництва щодо укладання угод на місцевому рівні.|
| |
|10 Підготовка матеріалів для розгляду на засіданні обласної ради|
|соціального партнерства та колегії управління з питань, що |
|входять до компетенції відділу. |
| |
|11 Проведення реєстрації угод, які укладено на місцевому рівні. |
| |
|12 Розроблення та внесення пропозицій щодо програм соціально- |
|економічного розвитку області. |
| |
|13 Участь у розробленні та здійсненні заходів, які спрямовано на|
|реалізацію довготермінової державної політики стосовно розвитку |
|трудового потенціалу та соціально-трудових відносин. |
| |
|14 Розроблення та організація виконання в області заходів щодо |
|реалізації основних напрямів соціальної політики, звітування про|
|хід їх реалізації. |
| |
|15 Розроблення та подання на розгляд облдержадміністрації |
|програм, що належать до компетенції відділу. |
| |
|16 Збирання та оброблення інформації про засідання обласних |
|комісій щодо виконання протокольних доручень. |
| |
|17 Участь у підготовці пропозицій облдержадміністрації вищим |
|органам, проектів листів, наказів, розпорядчих актів, а також |
|інших матеріалів із питань, що належать до компетенції відділу. |
| |
|18 Участь у розробленні заходів, які спрямовано на посилення |
|мотивації до праці, удосконаленні її організації, оплати та |
|нормування. |
| |
|19 Надання практичної та організаційно-методичної допомоги |
|виконавчим органам рад та райдержадміністраціям, відповідним |
|міським та районним комісіям. |
| |
|20 Розглядання звернень комісій та окремих громадян із питань |
|практичної та організаційно-методичної допомоги. |
| |
|21 Виконання та контроль за проходженням доручень вищих органів.|
| |
|22 Вивчення стану нормування праці на підприємствах та |
|здійснення заходів щодо його поліпшення; подання своєчасної |
|інформації з даних питань Міністерству праці та соціальної |
|політики України. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта |17 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН |------+---|
| |Лист | 2 |
| |------+---|
| |Листів| 2 |
|----------------------------------------------------------------|
|23 Розглядання звернень громадян та їх об'єднань, органів |
|місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, |
|підприємств, установ та організацій з питань, що належать |
|до компетенції відділу. |
| |
|24 Організація через засоби масової інформації роз'яснень |
|правових актів про оплату праці та соціально-трудові відносини. |
| |
|25 Ведення діловодства у відділі. |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість підприємств, установ, організацій на | Нормативна |
| території області К , од., до | чисельність |
| п. | працівників |
| | відділу |
| |(підрозділу) |
| |оплати праці |
| | та трудових |
| | відносин |
| | Н , |
| | ч.оп.п. |
| | чол. |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 10000 | 3,1 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 15000 | 3,6 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 20000 | 4,0 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 25000 | 4,4 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 30000 | 4,7 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 35000 | 5,0 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 40000 | 5,3 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 45000 | 5,5 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 50000 | 5,7 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 55000 | 5,9 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 60000 | 6,1 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 70000 | 6,5 |
|--------------------------------------------------+-------------|
| 75000 | 6,7 |
|----------------------------------------------------------------|
| 0,3851 |
| Н = 0,0887К |
| ч.оп.п. п. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |18|
| ОХОРОНИ ПРАЦІ |------+--|
| |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|3 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Здійснення моніторингу в сфері охорони праці та прогнозування |
|розвитку процесів із питань охорони праці на території області. |
| |
|2 Проведення аналізу рівня розділів та заходів, які розроблено, |
|з питань охорони праці, стану безпеки, гігієни праці та |
|виробничого середовища в колективних договорах, забезпечення в |
|межах своїх повноважень дотримання законодавства із зазначених |
|питань. |
| |
|3 Внесення пропозицій до регіональних програм соціально- |
|економічного розвитку області, участь у розробленні та |
|здійсненні заходів, які спрямовано на реалізацію довготермінової|
|державної політики щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці,|
|виробничого середовища й трудового процесу. |
| |
|4 Організація розроблення та подання на розгляд обласної |
|держадміністрації проектів перспективних, поточних програм, угод|
|та окремих заходів із питань, що належать до його компетенції. |
| |
|5 Здійснення державного контролю за охороною праці, дотриманням |
|підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності,|
|а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької |
|діяльності законодавства про охорону праці. |
| |
|6 Сприяння профілактиці травматизму невиробничого характеру. |
| |
|7 Організація розроблення заходів щодо запобігання нещасним |
|випадкам невиробничого характеру та контроль за їх виконанням. |
| |
|8 Участь у розслідуванні нещасних випадків, що сталися з |
|непрацюючими, групових, а також смертельних нещасних випадків |
|(для усіх категорій населення), професійних захворювань |
|і аварій на підприємствах відповідно до законодавства. |
| |
|9 Організація проведення розслідування та аналізу нещасних |
|випадків виробничого та невиробничого характеру, ведення |
|їх обліку. |
| |
|10 Організація навчання та перевірки знань посадових осіб із |
|питань охорони праці підприємств, установ і організацій, що |
|належать до сфери управління обласної державної адміністрації, |
|підприємств недержавної форми власності. |
| |
|11 Організація роботи з питань охорони праці та техніки безпеки.|
|Здійснення контролю за станом охорони праці, сприяння |
|профілактиці травматизму в Головному управлінні праці та |
|соціального захисту населення. |
| |
|12 Надання допомоги в створенні та функціонуванні навчальних |
|центрів з охорони праці при райдержадміністраціях та виконкомах |
|міських рад. |
| |
|13 Розроблення заходів регіональних програм на основі |
|Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та|
|виробничого середовища. Організація зміни та доповнення |
|відповідно до вимог директивних документів у процесі їх |
|надходження. |
| |
|14 Внесення пропозицій щодо забезпечення реалізації в області |
|державної політики з питань охорони життя й здоров'я людей на |
|виробництві та профілактики травматизму невиробничого характеру.|
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |18|
| ОХОРОНИ ПРАЦІ |------+--|
| |Лист |2 |
| |------+--|
| |Листів|3 |
|----------------------------------------------------------------|
|15 Узагальнення обліку та здійснення вибіркового аналізу |
|показників нещасних випадків виробничого й невиробничого |
|характеру, а також аварій, під час яких або внаслідок яких |
|постраждали люди. Підготовка узагальнених звітів (щоквартальних,|
|річних). |
| |
|16 Організація взаємодії та здійснення співробітництва з |
|територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці, управлінням із|
|питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, обласної |
|санепідемстанцією, управлінням державної автоінспекції, |
|державної пожежної охорони УМВС в області, іншими відповідними |
|організаціями обласного рівня стосовно координації роботи щодо |
|запобігання виникненню аварій техногенного походження, |
|профілактики травматизму виробничого і невиробничого характеру. |
| |
|17 Здійснення перевірки на підприємствах, що належать до сфери |
|обласної комунальної власності, та участь у спільних із |
|територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці, обласною |
|санепідемстанцією перевірок, під час яких контролюється стан |
|охорони праці в межах їхньої компетенції. |
| |
|18 Організаційне забезпечення діяльності обласної ради з питань |
|безпечної життєдіяльності населення. |
| |
|19 Опрацювання проектів розпоряджень облдержадміністрації з |
|питань охорони праці та інших напрямків безпечної |
|життєдіяльності населення. |
| |
|20 Організація через засоби масової інформації роз'яснення |
|положень законодавчих і нормативних актів про охорону праці, |
|інформування населення щодо питань його безпечної |
|життєдіяльності. |
| |
|21 Розглядання листів, заяв, скарг громадян із питань охорони |
|праці. |
| |
|22 Виконання разових доручень облдержадміністрації щодо |
|перспективних програм соціально-економічного розвитку області та|
|інших із питань, що належать до його компетенції. |
------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ |Карта | 18 |
| (ПІДРОЗДІЛУ) ОХОРОНИ ПРАЦІ |------+----|
| |Лист | 3 |
| |------+----|
| |Листів| 3 |
|-------------------------------------------------------------------|
| Кількість | Загальна чисельність населення області |
|підприємств,| К , млн. чол., до |
| установ та | н. |
| організацій|------------------------------------------------------|
|на території|1,0|1,5|2,0|2,5|3,0|3,5|4,0|4,5|5,0|5,5|6,0 |6,5 |7,0 |
|області К ,|------------------------------------------------------|
| п.| Нормативна чисельність працівників відділу |
| од., до | (підрозділу) охорони праці, Н , чол. |
| | ч.о.п. |
|------------+------------------------------------------------------|
| 5000 |1,9|2,0|2,0|2,1|2,1|2,1|2,2|2,2|2,2|2,3|2,3 |2,3 | 2,3|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 10000 |2,7|2,8|2,9|3,0|3,1|3,1|3,2|3,2|3,3|3,3|3,3 |3,4 | 3,4|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 12500 |3,1|3,2|3,3|3,4|3,5|3,5|3,6|3,6|3,7|3,7|3,8 |3,8 | 3,8|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 15000 |3,4|3,6|3,7|3,8|3,8|3,9|4,0|4,0|4,1|4,1|4,2 |4,2 | 4,2|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 17500 |3,7|3,9|4,0|4,1|4,2|4,3|4,3|4,4|4,4|4,5|4,5 |4,6 | 4,6|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 20000 |4,0|4,2|4,3|4,4|4,5|4,6|4,6|4,7|4,8|4,8|4,9 |4,9 | 4,9|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 25000 |4,5|4,7|4,9|5,0|5,1|5,2|5,2|5,3|5,4|5,4|5,5 |5,5 | 5,6|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 30000 |5,0|5,2|5,4|5,5|5,6|5,7|5,8|5,9|5,9|6,0|6,1 |6,1 | 6,2|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 32500 |5,2|5,4|5,6|5,7|5,9|6,0|6,1|6,1|6,2|6,3|6,3 |6,4 | 6,4|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 35000 |5,4|5,7|5,8|6,0|6,1|6,2|6,3|6,4|6,5|6,5|6,6 |6,7 | 6,7|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 37500 |5,6|5,9|6,1|6,2|6,3|6,5|6,5|6,6|6,7|6,8|6,9 |6,9 | 7,0|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 40000 |5,8|6,1|6,3|6,4|6,6|6,7|6,8|6,9|7,0|7,0|7,1 |7,2 | 7,2|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 45000 |6,2|6,5|6,7|6,9|7,0|7,1|7,2|7,3|7,4|7,5|7,6 |7,6 | 7,7|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 50000 |6,6|6,9|7,1|7,3|7,4|7,6|7,7|7,8|7,9|7,9|8,0 |8,1 | 8,2|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 55000 |6,9|7,2|7,5|7,7|7,8|8,0|8,1|8,2|8,3|8,4|8,4 |8,5 | 8,6|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 60000 |7,3|7,6|7,8|8,0|8,2|8,3|8,5|8,6|8,7|8,8|8,9 |8,9 | 9,0|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 65000 |7,6|7,9|8,2|8,4|8,6|8,7|8,8|9,0|9,1|9,2|9,3 |9,3 | 9,4|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 70000 |7,9|8,3|8,5|8,7|8,9|9,1|9,2|9,3|9,4|9,5|9,6 |9,7 | 9,8|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 72500 |8,0|8,4|8,7|8,9|9,1|9,3|9,4|9,5|9,6|9,7|9,8 |9,9 |10,0|
|------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+----|
| 75000 |8,2|8,6|8,9|9,1|9,3|9,4|9,6|9,7|9,8|9,9|10,0|10,1|10,2|
|-------------------------------------------------------------------|
| 0,1115 0,5468 |
| Н = 0,0177К * К |
| ч.о.п. н. п. |
---------------------------------------------------------------------

Розділ 6
Відділ (підрозділ) автоматизації
та програмно-технічного забезпечення

Розділ містить нормативи чисельності працівників відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення.

В основу розробки нормативів покладено:

- дані статистичної звітності про чисельність працівників відділів (підрозділів) автоматизації та програмно-технічного забезпечення та про чисельні значення факторів, що впливають на обсяг і трудомісткість робіт працівників цих відділів (підрозділів);

- фотографію робочого дня (вибіркова по базових головних управліннях);

- матеріали вивчення організації праці працівників відділів (підрозділів) автоматизації та програмно-технічного забезпечення;

- дані про структуру та чисельність працівників відділів (підрозділів) автоматизації та програмно-технічного забезпечення головних управлінь праці та соціального захисту населення.

Нормативи чисельності працівників відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення визначаються залежно від обсягу і характеру виконуваної ними роботи та продуктивності їх праці.

Для розрахунку нормативів чисельності працівників відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення застосовується метод кореляційно-регресійного аналізу, за якого враховувались фактори, що характеризують:

- кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення;

- кількість ПЕОМ, що обслуговуються працівниками відділу автоматизації та програмно-технічного забезпечення.

Нормативи чисельності працівників відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення головних управлінь праці та соціального захисту населення розраховуються за картою 19.

Методичні вказівки щодо користування
нормативними матеріалами

Нормативна чисельність працівників відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення визначається за картою 19 залежно від кількості міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення та кількості ПЕОМ, що обслуговуються працівниками відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення.

Приклад розрахунку нормативної чисельності
працівників відділу (підрозділу) автоматизації
та програмно-технічного забезпечення

Вихідні дані

1 Кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - Ку. = 66 од.

2 Кількість ПЕОМ, що обслуговуються працівниками відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення, - р = 38 шт.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 19:

при К у. = 66 од. та р = 38 шт. нормативна чисельність

працівників відділу (підрозділу) автоматизації та програмно-технічного забезпечення становить:

Нч. = 4,7 чол.

Приймається 5 чол.

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |19|
| АВТОМАТИЗАЦІЇ ТА ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ |------+--|
| |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|3 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт |
| |
|1 Систематичне вивчення напрямків робіт Головного управління, |
|міських та районних управлінь області з метою їхньої |
|автоматизації та комп'ютеризації, зниження трудомісткості та |
|поліпшення умов праці. |
| |
|2 Організація та контроль процесу впровадження сучасних |
|технологій у Головному управлінні, а також в міських та районних|
|управліннях області. |
| |
|3 Розроблення планів і проектів автоматизації процесів обробки |
|інформації для управлінь праці та соціального захисту області. |
| |
|4 Розроблення організаційно-технічних заходів щодо впровадження |
|супровідного програмного забезпечення з призначення й виплати |
|пенсій, із субсидій, комплексу програм по малозабезпечених |
|сім'ях, комплексу програм з бухгалтерського обліку за |
|технологією "телекомунікаційні зв'язки та електронна пошта" |
|тощо. |
| |
|5 Організація, установлення та супроводження локальних і |
|глобальних мереж (internet), модемний зв'язок у Головному |
|управлінні, у міських та районних управліннях праці та |
|соціального захисту населення. |
| |
|6 Забезпечення інформаційного зв'язку АСУ з АСУ глобального й |
|локального рівня, зі сторонніми організаціями (обласною |
|податковою інспекцією, міліцією тощо), здійснення методичного |
|керівництва. |
| |
|7 Здійснення досвідченої експлуатації й впровадження окремих |
|частин автоматизованої системи разом із розробниками. |
| |
|8 Забезпечення безперебійності функціонування розрахункового |
|процесу на ПЕОМ: |
|- проведення профілактичних робіт на ПЕОМ у Головному |
|управлінні; |
|- усунення несправностей, що виникають у процесі роботи на ПЕОМ;|
|- контроль за правильною експлуатацією ПЕОМ; |
|- стикування окремих периферійних пристроїв і засобів передачі |
|даних з іншими технічними засобами; |
|- періодичне тестування ПЕОМ. |
| |
|9 Організація та контроль за вирішенням питань із модернізації, |
|ремонту та технічного обслуговування ПЕОМ у міських та районних |
|управліннях області згідно з договором КІОЦ Мінпраці. |
| |
|10 Визначення разом з іншими підрозділами й розробниками |
|кількості необхідних технічних засобів та придбання |
|устаткування, інструментів, матеріалів і комплектуючих виробів |
|для ремонту ПЕОМ, програмних продуктів та інших технічних |
|засобів АСУ. |
| |
|11 Здійснення методичної та консультативної допомоги з питань |
|застосування засобів автоматизації та програмного забезпечення. |
| |
|12 Контроль за використанням засобів автоматизації у міських та |
|районних управліннях області. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |19|
| АВТОМАТИЗАЦІЇ ТА ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ |------+--|
| |Лист |2 |
| |------+--|
| |Листів|3 |
|----------------------------------------------------------------|
|13 Ведення та складання звітності про стан автоматизації обробки|
|інформації в управліннях праці та соціального захисту населення |
|області. |
| |
|14 Участь у комплексних ревізіях із питань використання засобів |
|та систем автоматизації в управліннях праці та соціального |
|захисту населення області. |
| |
|15 Контроль за додержанням правил із техніки безпеки під час |
|експлуатації засобів автоматизації. |
| |
|16 Забезпечення цілісності правових і виплатних баз даних із |
|призначення й виплати пенсій і компенсацій, баз субсидій, |
|малозабезпечених, інвалідів. |
| |
|17 Вивчення та вирішення питань, які пов'язані з поліпшенням |
|умов праці працівників, які займаються експлуатацією, технічним |
|обслуговуванням та ремонтом засобів автоматизації. |
| |
|18 Координація та контроль за створенням і коригуванням єдиної |
|бази даних із соціальних питань та питань праці. |
| |
|19 Здійснення аналізу та подання Міністерству праці та |
|соціальної політики України аналітичної інформації за |
|відповідними формами. |
| |
|20 Забезпечення навчання й підвищення кваліфікації персоналу, що|
|працює на ПЕОМ, проведення навчальних семінарів. |
| |
|21 Вивчення вітчизняного та закордонного передового досвіду в |
|галузі експлуатації та розвитку АСУ з питань праці та |
|соціального захисту населення, упровадження його в Головному |
|управлінні, у міських та районних управліннях області. |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)|Карта |19|
| АВТОМАТИЗАЦІЇ ТА ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ |------+--|
| |Лист |3 |
| |------+--|
| |Листів|3 |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість | Кількість міських та районних УПСЗН К , од., до|
| комп'ютерів, | у. |
| що |-------------------------------------------------|
|обслуговуються|15 |20 |25 |30 |35 |40 |45 |50 |55 | 60 | 65 |70 |
| та |-------------------------------------------------|
|експлуатуються| Нормативна чисельність працівників |
| в Головному | відділу (підрозділу) автоматизації |
|управлінні, р,| та програмно-технічного забезпечення |
| шт., до | Н , чол. |
| | ч.а.п-тр.з. |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 10 |1,6|1,9|2,1|2,3|2,5|2,7|2,9|3,1|3,2|3,4 |3,5 |3,7|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 15 |1,8|2,1|2,4|2,6|2,8|3,0|3,2|3,4|3,6|3,8 |3,9 |4,1|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 20 |2,0|2,3|2,6|2,8|3,1|3,3|3,5|3,7|3,9|4,1 |4,3 |4,5|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 25 |2,1|2,4|2,7|3,0|3,3|3,5|3,8|4,0|4,2|4,4 |4,6 |4,8|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 30 |2,2|2,6|2,9|3,2|3,5|3,7|4,0|4,2|4,4|4,6 |4,8 |5,0|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 35 |2,3|2,7|3,0|3,3|3,6|3,9|4,1|4,4|4,6|4,8 |5,0 |5,2|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 40 |2,4|2,8|3,1|3,5|3,8|4,0|4,3|4,5|4,8|5,0 |5,2 |5,4|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 45 |2,5|2,9|3,2|3,6|3,9|4,2|4,4|4,7|5,0|5,2 |5,4 |5,6|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 50 |2,5|3,0|3,3|3,7|4,0|4,3|4,6|4,8|5,1|5,3 |5,6 |5,8|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 55 |2,6|3,1|3,4|3,8|4,1|4,4|4,7|5,0|5,2|5,5 |5,7 |6,0|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 60 |2,7|3,1|3,5|3,9|4,2|4,5|4,8|5,1|5,4|5,6 |5,9 |6,1|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 65 |2,7|3,2|3,6|4,0|4,3|4,6|4,9|5,2|5,5|5,8 |6,0 |6,3|
|--------------+---+---+---+---+---+---+---+---+---+----+----+---|
| 70 |2,8|3,3|3,7|4,1|4,4|4,7|5,0|5,3|5,6|5,9 |6,1 |6,4|
|----------------------------------------------------------------|
| 0,2871 0,5346 |
| Н = 0,1948 * р * К |
| ч.а.п-т.з. у. |
------------------------------------------------------------------

Розділ 7
Обслуговуючі відділи (підрозділи)

Розділ містить нормативи чисельності працівників загального та господарсько-обслуговуючого відділів (підрозділів).

В основу розробки нормативів чисельності покладено:

- дані статистичної звітності про структуру та чисельність працівників підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення областей України;

- положення про структурні підрозділи Головного управління та посадові інструкції працівників цих підрозділів;

- дані про склад та трудомісткість робіт, що виконуються працівниками структурних підрозділів;

- матеріали вивчення організації праці працівників Головного управління.

Для розрахунку нормативів чисельності працівників загального та господарсько-обслуговуючого відділів (підрозділів) застосовувався метод кореляційно-регресійного аналізу. Цей метод засновано на непрямому вимірюванні витрат праці шляхом установлення залежності чисельності персоналу апарату управління від найбільш суттєвих факторів, що впливають на чисельність персоналу.

Нормативи чисельності працівників розроблено з урахуванням таких факторів:

- загальний відділ (підрозділ):

а) кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення;

б) загальна чисельність населення області;

- господарсько-обслуговуючий відділ (підрозділ):

а) чисельність працівників Головного управління;

б) загальна площа приміщень Головного управління.

Нормативи чисельності працівників загального та господарсько-обслуговуючого відділів (підрозділів) розраховуються за картами 20, 21.

Методичні вказівки щодо користування
нормативними матеріалами

Нормативна чисельність загального відділу (підрозділу) визначається за картою 15 залежно від кількості міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення та від загальної чисельності населення області.

Нормативна чисельність господарсько-обслуговуючого відділу (підрозділу) визначається за картою 21 залежно від чисельності працівників Головного управління та загальної площі приміщень Головного управління.

Приклад розрахунку нормативної чисельності
працівників загального відділу (підрозділу)

Вихідні дані

1 Кількість міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення - n = 66 од.

2 Загальна чисельність населення області - Чн. = 4900000 чол.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 20:

при n = 66 од. та Чн. = 4900000 чол. нормативна чисельність працівників загального відділу (підрозділу) становить Н = 4,6 чол.

Приймається 5 чол.

Приклад розрахунку нормативної чисельності
працівників господарсько-обслуговуючого
відділу (підрозділу)

Вихідні дані

1 Чисельність працівників Головного управління - Ч = 89 чол. п.

2 Загальна площа приміщень Головного управління - S = 2800 кв.м.

3 Кількість цілодобових постів охорони - 1.

4 Кількість автомобілів - 2 шт.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 21:

при Ч п. = 89 чол. та S = 2800 кв.м нормативна чисельність працівників господарсько-обслуговуючого відділу (підрозділу) за посадами та професіями становить:

Завідувач господарства - 1 чол.

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків - 1 чол.

Прибиральник службових приміщень - 4,5 чол. Приймається 5 чол.

Сторож - 4,5 чол. Приймається 5 чол.

Водій - 2 чол.

Загальна чисельність працівників відділу (підрозділу) становить 14 чол.

-----------------------------------------------------------------------------
|         НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ЗАГАЛЬНОГО         |Карта  | 20 |
|                     ВІДДІЛУ (ПІДРОЗДІЛУ)                     |-------+----|
|                                                              |Лист   | 1  |
|                                                              |-------+----|
|                                                              |Листів | 2  |
|---------------------------------------------------------------------------|
|                              Склад роботи                                 |
|                                                                           |
|1 Організація роботи з документами: розгляд вхідної, вихідної, внутрішньої |
|документації в Головному управлінні праці та соціального захисту           |
|населення.                                                                 |
|                                                                           |
|2 Забезпечення своєчасного розгляду звернень громадян та їх об'єднань,     |
|вживання заходів щодо усунення причин виникнення скарг.                    |
|                                                                           |
|3 Здійснення систематичного контролю за своєчасним виконанням документів.  |
|                                                                           |
|4 Підготовка наказів Головного управління, оглядових матеріалів, у тому    |
|числі матеріалів на засідання колегій з питань, що входять до компетенції  |
|відділу.                                                                   |
|                                                                           |
|5 Здійснення контролю за своєчасним одержанням від підвідомчих установ     |
|статистичної звітності з питань розгляду звернень громадян, складання      |
|зведених звітів, які належать до компетенції відділу.                      |
|                                                                           |
|6 Ведення обліку документів, що надаються структурними підрозділами        |
|управління праці та соціального захисту населення для розмноження,         |
|організація друкарського виготовлення, копіювання документів.              |
|                                                                           |
|7 Перевірка стану та надання практичної допомоги підвідомчим установам     |
|і структурним підрозділам у дотриманні інструкції з ведення діловодства,   |
|обліку та розгляду письмових і усних звернень громадян.                    |
|                                                                           |
|8 Проведення спільно з іншими відділами Головного управління праці та      |
|соціального захисту населення семінарів і занять із працівниками           |
|підвідомчих установ.                                                       |
|                                                                           |
|9 Складання зведеної номенклатури справ, книг та журналів Головного        |
|управління, узгодження з архівною установою й подання її керівництву       |
|для затвердження.                                                          |
|                                                                           |
|10 Забезпечення додержання єдиного порядку відбору, обліку, збереження,    |
|якості оброблення та використання документів на державне зберігання.       |
|---------------------------------------------------------------------------|
| Кількість |       Загальна чиселність населення області Ч , чол., до      |
|  міських  |                                              н                |
|(районних) |---------------------------------------------------------------|
| управлінь |1000000|1200000|1600000|2000000|2500000|3200000|4000000|5000000|
| праці та  |---------------------------------------------------------------|
|соціального|               Нормативна чисельність Н, чол., до              |
|  захисту  |                                                               |
| населення |                                                               |
|n, од., до |                                                               |
|-----------+---------------------------------------------------------------|
|    14     |  1,2  |  1,3  |   -   |    -  |   -   |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    16     |  1,3  |  1,4  |  1,4  |    -  |   -   |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    18     |  1,5  |  1,5  |  1,5  |    -  |   -   |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    20     |  1,6  |  1,6  |  1,7  |  1,7  |   -   |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    22     |  1,7  |  1,7  |  1,8  |  1,8  |   -   |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    25     |    -  |  1,9  |  2,0  |  2,0  |  2,1  |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    28     |    -  |  2,0  |  2,1  |  2,2  |  2,2  |   -   |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    32     |    -  |  2,2  |  2,3  |  2,4  |  2,4  |  2,5  |   -   |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    36     |    -  |    -  |  2,5  |  2,6  |  2,7  |  2,7  |  2,8  |   -   |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    40     |    -  |    -  |  2,7  |  2,8  |  2,9  |  2,9  |  3,0  |  3,1  |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    45     |    -  |    -  |   -   |  3,0  |  3,1  |  3,2  |  3,3  |  3,4  |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    50     |    -  |    -  |   -   |  3,3  |  3,3  |  3,4  |  3,5  |  3,6  |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    55     |    -  |    -  |   -   |    -  |  3,6  |  3,7  |  3,8  |  3,9  |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    60     |    -  |    -  |   -   |    -  |  3,8  |  3,9  |  4,0  |  4,1  |
|-----------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------+-------|
|    70     |    -  |    -  |   -   |    -  |   -   |  4,4  |  4,5  |  4,6  |
|---------------------------------------------------------------------------|
|                                      0,7      0,12                        |
|                        Н = 0,0369 * n    * Ч                              |
|                                             н.                            |
-----------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ |Карта | 21 |
| ГОСПОДАРСЬКО-ОБСЛУГОВУЮЧОГО ВІДДІЛУ |----------+-----|
| (ПІДРОЗДІЛУ) |Лист | 1 |
| |----------+-----|
| |Листів | 1 |
|-----------------------------------------------------------------------------|
|Чисельність| Загальна | Назва посади або професії |
|працівників| площа |-----------------------------------------------------|
| Головного | приміщень | Заві- | Робітник із |Прибиральник| Сторож| Водій |
|управління | Головного| дувач | комплексного | службових | | |
| праці та |управління,| госпо-|обслуговування й| приміщень | | |
|соціального| кв.м, до |дарства|ремонту будинків| | | |
| захисту | |-----------------------------------------------------|
| населення,| | Нормативна чисельність, чол., до |
| чол., до | | |
|-----------+-----------+-----------------------------------------------------|
| 32 | 320 | 1 | 0,5 | 0,5 |На один| На |
| |-----------+-------+----------------+------------|цілодо-|кожний |
| | 640 | 1 | 1 | 1,0 | бовий | авто- |
| |-----------+-------+----------------+------------| пост |мобіль |
| | 960 | 1 | 1 | 1,5 |охорони| вста- |
|-----------+-----------+-------+----------------+------------| вста-| новлю-|
| 40 | 400 | 1 | 1 | 0,6 | новлю-| ється |
| |-----------+-------+----------------+------------| ється | одна |
| | 800 | 1 | 1 | 1,2 | 4,5 |штатна |
| |-----------+-------+----------------+------------|штатних|одиниця|
| | 1200 | 1 | 1 | 1,8 |одиниць| |
|-----------+-----------+-------+----------------+------------| | |
| 50 | 500 | 1 | 1 | 0,7 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 1000 | 1 | 1 | 1,4 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 1500 | 1 | 1 | 2,1 | | |
|-----------+-----------+-------+----------------+------------| | |
| 60 | 600 | 1 | 1 | 0,9 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 1200 | 1 | 1 | 1,8 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 1800 | 1 | 1 | 2,7 | | |
|-----------+-----------+-------+----------------+------------| | |
| 80 | 800 | 1 | 1 | 1,2 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 1600 | 1 | 1 | 2,4 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 2400 | 1 | 1 | 3,6 | | |
|-----------+-----------+-------+----------------+------------| | |
| 100 | 1000 | 1 | 1 | 1,5 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 2000 | 1 | 1 | 3,0 | | |
| |-----------+-------+----------------+------------| | |
| | 3000 | 1 | 1 | 4,5 | | |
|-----------------------------------------------------------------------------|
|Примітки: |
|1 Завідувач господарства, робітник із комплексного обслуговування й ремонту |
|будинків та вартівник вводяться у тих випадках, коли Головне управління |
|знаходиться в окремій будівлі, що перебуває на балансі установи. |
|2 Посада двірника вводиться, якщо Головне управління розміщено в окремій |
|будівлі, яка перебуває на балансі Головного управління й має територію для |
|прибирання. |
-------------------------------------------------------------------------------

Розділ 8
Група технічного нагляду за капітальним будівництвом
та ремонтом бюджетних установ і організацій

Група технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом бюджетних установ і організацій створюється при Головному управлінні; за наявності підсобних господарств та будівель вводяться посади інженера з технічного нагляду та агронома. Група підпорядковується заступнику начальника управління.

Для розрахунку нормативів чисельності працівників зазначеного відділу застосовувався метод кореляції та статистичний аналіз. Цей метод заснований на непрямому вимірюванні витрат праці шляхом установлення залежності чисельності працівників від найбільш суттєвих факторів, що впливають на трудомісткість. Шляхом аналізу було визначено такий фактор: кількість об'єктів під капітальним ремонтом та реконструкцією.

Нормативи чисельності працівників групи технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом бюджетних установ і організацій розраховуються за картою 22.

Приклад розрахунку нормативної
чисельності працівників групи технічного нагляду
за капітальним будівництвом та ремонтом бюджетних
установ і організацій

Вихідні дані

1 Кількість об'єктів під капітальним ремонтом та реконструкцією - К = 15 од.

Розрахунок

Розрахунок виконується за картою 22:

при К = 15 од. нормативна чисельність працівників групи за посадами та професіями становить:

Інженер з технічного нагляду - 1,4 чол. Приймається 1 чол.

Агроном - 0,9 чол. Приймається 1 чол.

------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ГРУПИ ТЕХНІЧНОГО |Карта |22|
| НАГЛЯДУ ЗА КАПІТАЛЬНИМ БУДІВНИЦТВОМ ТА РЕМОНТОМ |------+--|
| БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ |Лист |1 |
| |------+--|
| |Листів|1 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт працівників |
| |
|1 Організація виконання плану реконструкції, капітального |
|ремонту й введення в експлуатацію об'єктів соціального захисту. |
| |
|2 Здійснення технічного нагляду за якісним виконанням |
|будівельно-монтажних і спеціальних робіт відповідно до |
|затвердженої технічної документації, будівельних норм, правил |
|технічних умов на виробництво й приймання цих робіт. |
| |
|3 Участь в технічній комісії з приймання (від організації) |
|будівель і споруд, будівництва, яке закінчено. |
| |
|4 Складання звіту про виконання робіт по об'єктах, які включено |
|до титульного списку. |
| |
|5 Організація робіт зі створення методик збору, обробки й |
|аналізу відповідних початкових даних, анкет; визначення джерел |
|інформації, об'єктів дослідження. |
| |
|6 Забезпечення контролю за дотриманням постачальниками, |
|структурними підрозділами й споживачами договірних зобов'язань. |
| |
|7 Участь в підготовці, оформленні контрактів, договорів. |
| |
|8 Участь в претензійно-позовній роботі. |
| |
|9 Ведення звітності з діяльності відділу й представлення |
|відповідних відомостей у встановленому порядку. |
| |
|10 Здійснення заходів щодо створення умов для нормальної роботи |
|відділу, забезпечення окремих приміщень, сучасними засобами |
|оргтехніки з використанням нових комп'ютерних технологій, |
|транспортом для виконання службових обов'язків, законодавчими, |
|іншими нормативними актами й довідковими матеріалами. |
| |
|11 Участь в організації роботи з підготовки, перепідготовки й |
|підвищення кваліфікації кадрів відділу. |
| |
|12 Погодження з будівельними та проектними організаціями |
|проектів з урахуванням під час будівництва на цих об'єктах |
|пристроїв для інвалідів. |
|----------------------------------------------------------------|
| Кількість об'єктів під | Назва посади |
| капітальним ремонтом та |-------------------------------------|
| реконструкцією | інженер з технічного | агроном |
| | нагляду | |
| |-------------------------------------|
| | Нормативна чисельність, чол., до |
|--------------------------+-------------------------------------|
| 10 | 1,0 | 0,7 |
|--------------------------+--------------------------+----------|
| 15 | 1,4 | 0,9 |
|--------------------------+--------------------------+----------|
| 20 | 1,8 | 1,1 |
|--------------------------+--------------------------+----------|
| 25 | 2,2 | 1,3 |
|--------------------------+--------------------------+----------|
| 30 | 2,6 | 1,5 |
------------------------------------------------------------------

^ Наверх
наверх