документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2007-03-152008-10-302009-01-222009-07-092011-09-13  

Документ втратив чиннiсть!


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія V скликання

РІШЕННЯ
N 260/921 від 15.03.2007

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 236/9724 від 23.10.20
13)

Про затвердження Умов організації
та проведення конкурсу на перевезення
пасажирів на міських автобусних маршрутах
загального користування у м. Києві

Відповідно до статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 ), в редакції Закону України від 23.02.2006 N 3492-IV, постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 139 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування", постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 141 "Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" та з метою впорядкування та належної організації перевезень пасажирів у столиці України - м. Києві Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Умови організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Києві (далі - Умови) згідно з додатком.

2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) при проведенні конкурсів на право обслуговування автобусних маршрутів загального користування керуватись Умовами, затвердженими пунктом 1 цього рішення.

3. Делегувати виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) повноваження щодо погодження умов та маршрутів перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у приміському і міжміському сполученні, пунктом призначення яких є столиця України - місто Київ.

4. Доручити виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) розробити та затвердити Порядок погодження умов і маршрутів перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у приміському та міжміському сполученні, пунктом призначення яких є столиця України - місто Київ.

5. Дія цього рішення поширюється на всі установи, підприємства і організації, які забезпечують та контролюють виконання чинного законодавства у галузі автомобільного транспорту, і суб'єктів підприємницької діяльності, що надають послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Києві.

6. Вважати такими, що втратили чинність, рішення Київської міської ради від 10.07.2003 N 587/747 "Про затвердження Умов організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Києві", рішення Київської міської ради від 26.12.2002 N 228/388 "Про встановлення Правил надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі в м. Києві" та рішення Київської міської ради від 24.04.2003 N 369/529 "Про делегування виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) повноважень щодо погодження умов та маршрутів перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у приміському і міжміському сполученні (в межах Київської області), пунктом призначення яких є столиця України - місто Київ".

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань транспорту та зв'язку.

Київський міський голова Л.Черновецький

Додаток
до рішення Київради
від 15.03.2007 N 260/921

Умови
організації та проведення конкурсу на перевезення
пасажирів на міських автобусних маршрутах
загального користування у м. Києві

Загальні положення

1. Ці умови розроблені відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 ) в редакції Закону України від 23.02.2006 N 3492-IV, постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 139 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування", постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 141 "Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", доповнюють та конкретизують відповідно до умов міста Києва вимоги щодо проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування в місті Києві.

2. Метою проведення конкурсу є розвиток конкуренції, обмеження монополізму на ринку пасажирських транспортних послуг та вибір на конкурсних засадах перевізників, які спроможні забезпечувати належну якість обслуговування міських маршрутів, створення безпечних та комфортних умов, виконання необхідних обсягів перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у м. Києві.

3. Об'єктом конкурсу є окремий міський автобусний маршрут (група маршрутів) загального користування (згідно з вимогами Закону України "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 ).

4. У конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь претенденти, які мають ліцензію на право надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, на законних підставах використовують у достатній кількості транспорті засоби відповідного класу та відповідають вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 ).

Транспортні засоби, які претендент пропонує залучити до перевезень у місті Києві, повинні мати не менше 19 місць для сидіння, двоє дверей входу-виходу, обладнані пристроями автоматичного відкривання, двигуни з екологічними нормами не нижче "Євро-1" (за виключенням маршрутів з незначним пасажиропотоком, складними дорожніми умовами і рельєфом місцевості), відповідати вимогам безпеки, охорони праці, державним стандартам, мати відповідний сертифікат, бути зареєстрованими відповідно до чинного законодавства, перебувати в належному технічному і санітарному стані та мати вік не більше восьми років.

Водії, які залучаються до перевезень пасажирів, повинні мати у посвідченні відкриту категорію "Д", бути застраховані згідно з чинним законодавством.

У центральній частині міста (перелік вулиць визначається відповідним рішенням Київської міської ради) перевезення повинні здійснюватись автобусами великої та надвеликої місткості, які виготовлені за новітніми технологіями та відповідають нормам екологічної безпеки не нижче "Євро-2".

5. До участі у конкурсі не допускаються юридичні або фізичні особи, які:

5.1. визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб'єкта господарювання;

5.2. подали для участі в конкурсі неправильно оформлені документи або такі, що містять недостовірну інформацію;

5.3. не відповідають вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 ).

6. Перевізники різних форм власності, які працюють на міській маршрутній мережі, для забезпечення належної організації перевезень пасажирів та високої культури їх обслуговування зобов'язані:

6.1. забезпечувати роботу рухомого складу на маршрутах за визначеним розкладом руху з відповідною організацією диспетчерського управління та використанням системи автоматизованого диспетчерського управління пасажирським автомобільним транспортом і безготівкового розрахунку за допомогою електронних платіжних засобів;

6.2. передбачати роботу на маршрутах транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;

6.3. оснастити транспортні засоби відповідними логотипами підприємств, а водіїв забезпечити форменим одягом;

6.4. сприяти Замовнику - відповідному структурному підрозділу виконавчого органу Київради (Київській міській державній адміністрації) в облаштуванні необхідної інфраструктури автобусних маршрутів загального користування, а саме: автопавільйонами, інформаційним забезпеченням пасажирів і підтримці її в належному технічному та санітарному стані.

7. Пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Види та обсяги пільгових перевезень встановлюються замовленням у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

Підготовка конкурсу

8. Конкурс є відкритим для всіх претендентів. Рішення щодо проведення конкурсу приймає Замовник, виходячи з потреб міста в пасажирських перевезеннях.

9. Для підготовки та проведення конкурсу утворюється конкурсний комітет, до складу якого включаються представники Замовника, органу місцевого самоврядування - Київської міської ради, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій.

До конкурсного комітету не можуть входити представники суб'єктів господарювання - автомобільних перевізників, які є учасниками конкурсу або які діють на ринку перевезень пасажирів і можуть впливати на прийняття рішень комітету.

10. Персональний склад та голову конкурсного комітету затверджує Київська міська рада.

11. Для організації, забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету Замовник на конкурсних умовах за договором залучає підприємство (організацію), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень (далі - робочий орган конкурсного комітету).

Робочим органом конкурсного комітету не можуть бути суб'єкти господарювання, які є учасниками конкурсу або які діють на ринку перевезень і можуть впливати на прийняття рішень комітету.

12. Робочий орган конкурсного комітету за дорученням Замовника не пізніше як за 20 днів до дня проведення конкурсу (з урахуванням 5-денного терміну для ознайомлення членів конкурсного комітету з матеріалами, наданими претендентами на участь у конкурсі, та проведення перевірки достовірності представлених претендентом документів відповідно до пункту 23 цих Умов) розміщує у засобах масової інформації оголошення про конкурс на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, в якому міститься необхідна для претендентів інформація про умови конкурсу, а саме:

12.1. найменування Замовника;

12.2. найменування та основні характеристики об'єктів конкурсу;

12.3. основні умови перевезення пасажирів (тарифи, тип транспортних засобів, обгрунтована структура парку автобусів за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками, вимоги щодо регулярності руху і часу роботи, охорони навколишнього середовища, пільгових перевезень пасажирів, перевезень пасажирів з обмеженими фізичними можливостями тощо);

12.4. розмір плати за участь у конкурсі;

12.5. термін подання та адреса, за якою подаються документи на конкурс;

12.6. місце і дата одержання бланків документів;

12.7. місце, дата і час проведення конкурсу;

12.8. телефон для довідок з питань проведення конкурсу.

День опублікування відомостей про проведення конкурсу у засобах масової інформації вважається днем його оголошення.

13. Замовник забезпечує складання паспорту маршруту (в трьох екземплярах) і погодження його з Управлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києві та відповідними міськими службами.

Подання документів на конкурс

14. Претенденти на перевезення пасажирів можуть брати участь у конкурсі на один або декілька маршрутів.

15. Претенденти ознайомлюються з:

15.1. Законом України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 N 3492-IV, постановами Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 139 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування", від 29.01.2003 N 141 "Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту".

15.2. цими Умовами;

15.3. примірним договором на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - Договір). Форма Договору погоджується і затверджується Замовником у встановленому законом порядку. Договір укладається за результатами проведеного конкурсу між Замовником і претендентом, який став переможцем конкурсу;

15.4. умовами контролю за виконанням перевізниками укладених договорів із Замовником.

16. За роз'ясненнями щодо оформлення документів на конкурс або умов конкурсу претендент має право звернутися до Замовника чи конкурсного комітету, які зобов'язані дати їх в письмовій формі, але не пізніше ніж за 5 днів до закінчення терміну подання документів.

17. Будь-яка інформація щодо умов конкурсу, яку надсилає Замовник або робочий орган конкурсного комітету будь-кому з претендентів, повинна бути одночасно доведена до всіх інших претендентів.

18. Для участі у конкурсі претендент подає такі документи:

18.1. заяву претендента із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент;

18.2. нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування;

18.3. копії ліцензійних карток на кожний транспортний засіб;

18.4. документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі. Розмір плати за участь у конкурсі встановлюється Замовником на підставі кошторису витрат і не може перевищувати 100 неоподатковуваних мінімумів на дату подання заяви на участь за окремим об'єктом конкурсу. Плата за участь у конкурсі вноситься на розрахунковий рахунок робочого органу конкурсного комітету і використовується на покриття витрат на підготовку та проведення конкурсу;

18.5. інвестиційні пропозиції щодо подальшої заміни рухомого складу на сучасні автобуси великої і надвеликої місткості (за рекомендаціями Замовника).

19. Усі документи претендент подає в конверті, на якому зазначає свою назву, адресу і найменування об'єкта конкурсу, з поміткою "Заява на участь у конкурсі на маршрут..." до робочого органу конкурсного комітету відповідальному за їх прийом. Відповідальний за прийом документів у присутності претендента перевіряє повноту та відповідність наданих документів, складає їх опис. Опис підписується претендентом і відповідальним за прийом документів і вкладається в конверт з документами. Конверт з документами заклеюється в присутності претендента.

Документи, подані не в повному обсязі, не розглядаються і повертаються претендентові із зазначенням причини.

20. Претендентам, яким відмовлено у розгляді документів, повертається плата за участь у конкурсі.

21. Подання документів на конкурс припиняється після закінчення терміну, визначеного в оголошенні про проведення конкурсу. Документи, які надійшли після встановленого терміну, не приймаються. У випадку, коли кінець терміну подання документів на конкурс припадає на неробочий день, останнім днем терміну прийому документів вважається перший після нього робочий день.

22. Претендент, який бере участь у кількох конкурсах, вносить плату за участь у кожному конкурсі. Претендент, у якого прийнято всі необхідні документи для участі у конкурсі, може відкликати заяву на участь у конкурсі до дня проведення конкурсу з поверненням плати. Після цього терміну внесена за участь у конкурсі плата використовується на покриття витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням конкурсу.

Якщо конкурс не відбувся, претендентам повертається плата за участь у конкурсі, а витрати на підготовку конкурсу відносять на рахунок Замовника.

23. Робочий орган конкурсного комітету за дорученням Замовника організовує комісійну перевірку (із залученням співробітників ДАІ та Головавтотрансінспекції) щодо достовірності представлених претендентом документів (наявність транспортних засобів, які відповідають вимогам пункту 4 цих Умов, водіїв відповідної кваліфікації, умов зберігання транспортних засобів претендента, технічної бази, умов для проведення перед- і післярейсових технічних оглядів транспортних засобів та медичних оглядів водіїв, резерву транспортних засобів, наявності у підприємстві медичних довідок водіїв тощо) зі складанням акта встановленої форми. У випадку, якщо подана інформація недостовірна, претендент до участі в конкурсі не допускається.

Хід проведення конкурсу та визначення переможця

24. Після попереднього розгляду та реєстрації робочим органом конкурсного комітету документів, поданих претендентами для участі у конкурсі, на черговому засіданні члени конкурсного комітету оцінюють пропозиції претендентів, документи яких були зареєстровані, за наступними параметрами:

24.1. більш нові, комфортабельні та безпечні транспортні засоби підвищеної місткості, особливо нові моделі транспортних засобів з низькою підлогою;

24.2. інвестиційні пропозиції щодо подальшої заміни рухомого складу на сучасні автобуси великої і надвеликої місткості, участі у розбудові транспортної інфраструктури м. Києва;

24.3. наявність резерву транспортних засобів відповідного класу;

24.4. досвід роботи з організації пасажирських перевезень;

24.5. організація диспетчерського управління, облік руху та роботи транспортних засобів на лінії з використанням систем автоматизованого диспетчерського управління пасажирським автомобільним транспортом та безготівкового розрахунку з використанням електронних платіжних засобів;

24.6. рівень запропонованих тарифів;

24.7. забезпечення безпеки дорожнього руху та безаварійної роботи (якщо він є діючим перевізником на міській маршрутній мережі);

24.8. наявність у претендента автобусів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;

24.9. забезпечення водіїв транспортних засобів та кондукторів форменим одягом, логотипами підприємства (на транспортних засобах);

24.10. дотримання вимог трудового законодавства України, забезпечення належних умов праці (якщо він є діючим перевізником на міській маршрутній мережі);

24.11. дотримання вимог природоохоронного законодавства України;

24.12. робота транспортних засобів претендента на альтернативному паливі або оснащення автобусів технічними засобами для зменшення токсичних викидів в атмосферу (каталізаторами, нейтралізаторами).

25. На засідання конкурсного комітету запрошують усіх претендентів та у їх присутності оголошують конкурсні пропозиції. Претендентам надається право на їх обгрунтування.

26. Претенденти можуть пропонувати технічні, організаційні чи комерційні умови, що відрізняються від умов, визначених у документах на конкурс, які можуть бути прийняті конкурсним комітетом, якщо будуть визнані більш вигідними для Замовника. Ці умови подаються претендентами безпосередньо на засіданні конкурсного комітету.

27. При відсутності на засіданні конкурсного комітету представника претендента конкурсний комітет розглядає пропозиції, викладені в поданих претендентом документах.

28. Переможцем конкурсу визнається претендент, який за оцінкою конкурсного комітету зайняв перше місце і відповідає кваліфікаційним вимогам до пасажирських перевізників, може забезпечити належну якість перевезень пасажирів. При умові участі у конкурсі на один маршрут двох чи більше перевізників визначається також претендент, який за оцінкою конкурсного комітету зайняв друге місце.

При визначенні переможця конкурсний комітет надає перевагу претендентам, які мають власну виробничо-технічну базу та власні транспортні засоби, забезпечують зберігання, технічне обслуговування рухомого складу, його передрейсові техогляди та передрейсові медогляди водіїв виключно в межах такої бази (за інших рівних умов).

29. Рішення про результати конкурсу приймає конкурсний комітет на закритому засіданні відкритим голосуванням при умові присутності не менше половини його складу простою більшістю голосів. У випадку рівної кількості голосів голос голови конкурсного комітету є вирішальним.

30. Переможець конкурсу оголошується на відкритому засіданні конкурсного комітету із запрошенням на нього усіх претендентів.

31. Претендентам, які не стали переможцями конкурсу, плата за участь у конкурсі не повертається і використовується на покриття витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням конкурсу.

32. Якщо конкурс не відбувся через відсутність бажаючих узяти в ньому участь, Замовник може призначити автомобільного перевізника на термін до одного місяця і провести новий конкурс. Якщо в конкурсі брав участь тільки один претендент, переможцем конкурсу може бути визнаний цей претендент.

33. На засіданні конкурсного комітету розглядаються в робочому порядку (без публікації в засобах масової інформації) заяви перевізників про перезакріплення маршрутів у разі зміни форми власності та інших випадках відповідно до чинного законодавства. Питання часткової зміни схем руху маршрутів, порядку перевезень пасажирів, режиму роботи маршрутів, зміни типу транспортних засобів та їх кількості на маршруті за поданням перевізника або за ініціативою Замовника, в тому числі з причин технічного характеру (закриття руху транспорту у зв'язку з капітальним ремонтом проїзної частини вулиць, комунікацій, трамвайних колій, будівництвом будинків, підземних переходів тощо), вирішується Замовником без винесення на засідання конкурсного комітету.

34. Хід проведення конкурсу та рішення конкурсного комітету оформлюється протоколом, який підписують голова і секретар конкурсного комітету. Копії протоколу в триденний термін надсилають Замовнику, Управлінню ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, в районні (за місцем реєстрації претендента) державні податкові інспекції та територіальному управлінню Держнаглядохоронпраці по місту Києву і Київській області. Виписки з протоколу в триденний термін надсилають переможцям конкурсу та іншим учасникам конкурсу (на вимогу).

Оформлення документів

35. Переможець конкурсу у десятиденний термін після отримання результатів проведення конкурсу укладає із Замовником договір на перевезення пасажирів за конкретним міським автобусним маршрутом (далі - Договір), в якому визначаються права, обов'язки та відповідальність сторін, тарифи на проїзд, питання організації роботи на маршрутах, контроль за дотриманням перевізником умов укладеного Договору, технічним станом рухомого складу та виробничо-технічної бази, питання організації диспетчерського управління з подальшим впровадженням системи автоматизованого диспетчерського управління пасажирським автомобільним транспортом, перелік порушень транспортного законодавства, при допущенні яких дію Договору може бути припинено, запропоновані цим перевізником інші умови, якщо вони були прийняті Замовником як більш вигідні (зокрема інвестиційні пропозиції щодо подальшої заміни рухомого складу на сучасні автобуси великої і надвеликої місткості, участі у розбудові транспортної інфраструктури м. Києва, визначення обсягів перевезень пасажирів пільгових категорій, які здійснюються за рахунок господарської діяльності перевізника без бюджетної компенсації, страхування пасажирів), показники якості транспортного обслуговування населення, термін дії Договору, зобов'язання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної частини автомобільної дороги та під'їзних шляхів у належному стані, розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати тощо.

Перевізники не мають права працювати на маршрутах без укладання Договору на перевезення пасажирів.

36. Замовник присвоює маршруту номер, повертає один екземпляр паспорта перевізнику. Другий екземпляр паспорта зберігається у Замовника, третій - направляється Управлінню ДАІ ГУ МВС України в м. Києві.

37. Замовник надає перевізнику на кожний транспортний засіб талон до Договору. Форма талону затверджується Замовником.

38. Підставою для початку здійснення перевезень є наказ Замовника, який видається у п'ятиденний термін після виконання перевізником всіх вимог щодо організації перевезень пасажирів на маршрутах міста Києва.

39. При відмові переможця конкурсу від укладання Договору на перевезення пасажирів у зазначений термін такий Договір може бути укладений з претендентом, який зайняв друге місце. У випадку відмови претендента, який зайняв друге місце, від укладення Договору, або якщо в конкурсі брав участь один претендент, який відмовився від укладання Договору, конкурс вважається таким, що не відбувся, і плата за участь у конкурсі не повертається.

40. Замовник має право:

- достроково розірвати Договір з автомобільним перевізником в разі порушення ним умов Договору і призначити для роботи на автобусному маршруті загального користування (групі маршрутів) автомобільного перевізника, який за результатами конкурсу зайняв наступне місце, а в разі їх відмови - призначати до проведення конкурсу автомобільного перевізника один раз на термін не більше ніж три місяці;

- у разі припинення автомобільним перевізником перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування призначати перевізника, який за результатами конкурсу зайняв наступне місце, а в разі їх відмови - призначати до проведення конкурсу автомобільного перевізника один раз на термін не більше ніж три місяці;

- у разі відкриття автобусного маршруту, який не має паспорта, призначати один раз тимчасового автомобільного перевізника на термін до трьох місяців, після чого за результатами функціонування маршруту приймати рішення щодо доцільності відкриття маршруту та проведення конкурсу.

41. Якщо перевізник, з яким укладений Договір на перевезення пасажирів за конкретним міським автобусним маршрутом, запропонує зміну тарифів на проїзд, то Замовник розглядає їх обгрунтованість і приймає відповідне рішення.

42. Договір з переможцем конкурсу Замовник укладає на термін від трьох до п'яти років.

43. Договір з переможцем конкурсу у разі відсутності в нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу, Замовник укладає на термін до одного року.

Заступник міського голови - секретар Київради О.Довгий

^ Наверх
наверх