документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
06.03.2007 N 91

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного агентства України з управління
державними корпоративними правами та майном
N 51 від 23.03.20
12)

Про затвердження Інструкції з діловодства
в Міністерстві промислової політики України

На виконання п. 5.2 рішення колегії Мінпромполітики України від 23.01.2007 р. N 1/3 з метою удосконалення порядку опрацювання документів, дотримання єдиних правил документування управлінської діяльності у відповідності до вимог Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.97 р. N 1153, з змінами та доповненнями, наказую:

1. Затвердити Інструкцію з діловодства в Міністерстві промислової політики України (додається).

2. Першим заступникам Міністра, заступникам Міністра, керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства забезпечити належне виконання вимог Інструкції.

3. Керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства у тижневий термін з дня отримання ознайомити під розписку працівників підпорядкованих структурних підрозділів з вимогами Інструкції.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ "Про затвердження Інструкції з діловодства в Міністерстві промислової політики України" від 02.06.2004 р. N 267.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Новицького В.С.

Міністр А.І.Головко

Затверджено
Наказ Міністра промислової
політики України
06.03.2007 N 91

Інструкція
з діловодства в Міністерстві
промислової політики України

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з діловодства в Міністерстві промислової політики України (далі - Інструкція) встановлює загальні правила документування управлінської діяльності Мінпромполітики України та регламентує порядок роботи з документами з моменту їх створення або надходження до відправлення або передачі до архіву Міністерства.

1.2. Порядок ведення діловодства з документами, які містять конфіденційну інформацію з грифом "Для службового користування", встановлено Інструкцією про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 р. N 1893.

1.3. Відповідальність за організацію ведення діловодства в Міністерстві несе заступник Міністра, в обов'язки якого входить зазначена функція, відповідно до розподілу функціональних обов'язків між керівництвом Міністерства, а в структурних підрозділах - їхні керівники. Ведення діловодства виконується відповідно до вимог державних стандартів, Примірної інструкції з діловодства, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997 р. N 1153, з змінами та доповненнями, та даної Інструкції. Ведення загального діловодства в Міністерстві здійснює Департамент адміністративно-господарського забезпечення. У департаментах, самостійних управліннях і самостійних відділах (далі - самостійні структурні підрозділи) ця робота покладається на посадову особу наказом Міністра за поданням керівника самостійного структурного підрозділу.

1.4. Загальне керівництво діловодством та архівною справою в Міністерстві здійснюється заступником Міністра, який в межах наданих йому прав зобов'язаний:

- вживати необхідних заходів до скорочення службового листування;

- здійснювати контроль за дотриманням строків, установлених для виконання актів законодавства, актів Президента, актів і доручень Прем'єр-міністра та Кабінету Міністрів України;

- не допускати вимагання від підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, різних відомостей, звітів, зведень та інших, не передбачених нормативно-правовими актами документів, яке не викликано необхідністю;

- забезпечувати при необхідності перевірку стану діловодства в Міністерстві;

- забезпечувати організацію навчання працівників діловодної служби Міністерства й структурних підрозділів для підвищення кваліфікації;

- здійснювати контроль за додержанням у Міністерстві й в організаціях, що належать до сфери його управління, вимог щодо складання, оформлення документів і організації діловодних процесів, передбачених державними стандартами, Примірною інструкцією з діловодства, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997 р. N 1153.

1.5. У разі звільнення працівника складається акт передачі службових документів; у разі його відпустки, відрядження чи тривалої відсутності з інших причин усі неоформлені службові документи за вказівкою керівника підрозділу передаються особі, яка його заміщає, з відміткою в реєстраційних журналах.

1.6. Діловодство, ведення документації та листування в Міністерстві здійснюється державною мовою.

2. Документування управлінської
діяльності Міністерства

2.1. Документування управлінської діяльності Міністерства полягає у фіксації за встановленими правилами на паперових і магнітних носіях управлінських дій, тобто у створенні документів.

2.2. У Міністерстві визначається конкретний комплекс документів, передбачений номенклатурою справ і необхідний та достатній для його діяльності.

2.3. Управлінська діяльність Міністерства здійснюється шляхом видання розпорядчих документів.

2.4. Підставами для видання розпорядчих документів у Міністерстві є:

- Конституція ( 254к/96-ВР ) і закони України;

- постанови Верховної Ради України;

- акти Президента України та Кабінету Міністрів України;

- провадження виконавчої та розпорядчої діяльності з метою виконання покладених на нього завдань і функцій;

- потреба в правовому регулюванні діяльності.

2.5. Розпорядчі документи, що надходять до Міністерства від органів вищого рівня, у разі потреби, доводяться до підпорядкованих підприємств та організацій.

2.6. Документи, що видаються на підставі розпорядчих документів органів вищого рівня, повинні мати посилання на них із зазначенням найменування цих документів, дат, номерів і заголовків.

2.7. За дорученням, ведення протоколів нарад у Міністра з загальних питань - забезпечує начальник Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра, з питань діяльності підпорядкованих галузей (підприємств, організацій) - відповідні керівники самостійних структурних підрозділів.

2.8. Хід обговорення питань і рішення, що приймаються в колегіальних органах, на зборах, засіданнях, нарадах, фіксуються в протоколах. Протоколи оформляються на підставі записів, зроблених у ході засідань.

У тих випадках, коли засідання стенографується, зміст виступів до протоколу не заноситься. Розшифрована й оформлена належним чином стенограма додається до протоколу.

Якщо хід засідання фіксується на електронних носіях, після засідання, суттєві питання записані з виступів, передруковуються й заносяться до протоколу.

2.9. Рішення колегіальних органів доводяться до виконавців і підвідомчих організацій шляхом надсилання їм рішень.

Рішення колегії Міністерства провадяться в життя наказами, які готуються структурними підрозділами, відповідальними за пункти рішення колегії.

2.10. Міністерство під час здійснення оперативних зв'язків з організаціями, що належать до сфери його управління, іншими установами й організаціями, окремими громадянами може надсилати листи.

2.11. Якщо службовий документ потребує негайного виконання, передача його тексту може здійснюватися по телефону, телеграфу або телефаксу, а також по електронній пошті. Реєстрації підлягають тільки оригінали цих документів у відповідності до вимог п. 3.3.

3. Приймання, попередній розгляд
і реєстрація документів

3.1. Приймання документів

3.1.1. Усі документи, що надходять до Міністерства, приймаються працівниками відділу контролю виконання актів Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

У разі надходження документів у неробочий час вони приймаються черговим працівником приймальні Міністра.

3.1.2. В Департаменті адміністративно-господарського забезпечення розкриваються усі конверти, за винятком тих, що мають напис "Особисто", та адресованих безпосередньо керівникам структурних підрозділів Міністерства.

3.1.3. Працівники Департаменту адміністративно-господарського забезпечення, приймаючи кореспонденцію від установ і організацій, зобов'язані перевірити правильність адреси доставленої кореспонденції та цілість конверта, розписатися в прийнятті конверта в розносній книзі або реєстрі установи, що здає кореспонденцію, а також на самому конверті з відміткою часу, дати отримання.

У разі пошкодження конверта робиться відмітка в поштовому реєстрі.

Конверти зберігаються й додаються до документів у разі, коли лише за конвертом можна встановити адресу відправника, час відправлення й одержання документа або коли в конверті відсутні окремі документи чи встановлено невідповідність номерів документів номерам на конверті, а також конверти, що надходять від органів вищого рівня.

3.1.4. Неправильно оформлені (непідписані, незасвідчені), пошкоджені або надіслані не за адресою документи повертаються відправнику або пересилаються адресатові.

3.2. Попередній розгляд документів

3.2.1. Усі документи, що надійшли до Міністерства (крім кореспонденції, адресованої структурним підрозділам), підлягають обов'язковому попередньому розгляду, у ході якого здійснюється:

- розподілення документів на ті, що потребують обов'язкового розгляду керівництвом Міністерства, і на ті, що передаються структурним підрозділам відповідно до функціональних обов'язків;

- визначення необхідності реєстрації документів.

Кореспонденція, адресована структурним підрозділам, передається їм без попереднього розгляду й реєстрації в Департаменті адміністративно-господарського забезпечення.

3.2.2. Попередній розгляд документів здійснюється начальником відділу контролю виконання актів і доручень Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України Департаменту адміністративно-господарського забезпечення у день одержання, а в разі надходження їх у неробочий день - у перший робочий день. Доручення органів вищого рівня, телеграми, телефонограми й факсограми розглядаються негайно.

3.2.3. Під час попереднього розгляду документів слід керуватися Положенням про Міністерство і його структурні підрозділи, Регламентом Мінпромполітики України, посадовими інструкціями, номенклатурами справ.

3.2.4. Після попереднього розгляду кореспонденція реєструється й передається працівниками відділу контролю виконання актів і доручень Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України Департаменту адміністративно-господарського забезпечення:

- Міністру - через начальника Управління організаційно- та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра;

- першим заступникам і заступникам Міністра - через осіб, призначених відповідальними за ведення діловодства (на цих осіб покладається відповідальність і за схоронність документів);

- керівникам самостійних структурних підрозділів - через працівників, відповідальних за ведення діловодства у відповідних підрозділах.

Розгляд документів керівництвом Міністерства здійснюється в день їхнього надходження, а в разі надходження їх у неробочий день - у перший робочий день. Доручення органів вищого рівня, а також телеграми, телефонограми й факсограми, які надійшли на виконання актів Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, розглядаються негайно. На документи накладаються резолюції з конкретними вказівками, визначаються виконавці та дата виконання.

Перші заступники і заступники Міністра розглядають документи відповідно до підпорядкованих сфер діяльності й доручають їх виконання керівникам відповідних структурних підрозділів, підпорядкованих їм згідно з наказом про розподіл обов'язків, а також встановлюють терміни виконання документів (якщо вони не визначені вищими органами влади).

3.2.5. Звернення громадян, які не потребують рішень керівництва Міністерства (архівні довідки, інформація тощо); листи органів виконавчої влади, підприємств, установ, підписані особами рангом нижче їхніх керівників або заступників; доручення до листів Мінпромполітики України; доручення до доручень, які раніше розглядалися керівниками Міністерства й були розписані по виконавцях, подаються Департаментом адміністративно-господарського забезпечення на розгляд керівникам відповідних самостійних структурних підрозділів без розгляду Міністром, першими заступниками чи заступниками Міністра.

3.3. Реєстрація документів

3.3.1. Реєстрація документа - це фіксування факту створення або надходження документа шляхом проставлення на ньому умовного позначення - реєстраційного індексу з подальшим записом у реєстраційних формах необхідних відомостей про документ.

Реєстрація документів проводиться з метою забезпечення їх обліку, контролю за виконанням і оперативним використанням наявної в документах інформації.

3.3.2. Реєстрація всіх вхідних документів, які надходять керівництву Міністерства, здійснюється Департаментом адміністративно-господарського забезпечення. Документи, адресовані структурним підрозділам, реєструються в цих підрозділах.

3.3.3. Реєстрації підлягають документи (як ті, що створюються в Міністерстві, так і ті, що надходять до нього), які потребують обліку, виконання й використання з довідковою метою (розпорядчі, планові, звітні, обліково-статистичні, бухгалтерські, фінансові тощо).

Примірний перелік документів, що не підлягають реєстрації, додається (додаток 1).

3.3.4. Основним принципом реєстрації є однократність.

Кожний документ реєструється в Міністерстві лише один раз: вхідний - у день надходження або не пізніше наступного дня, якщо документ надійшов у неробочий час; створюваний - у день підписання або затвердження. У разі передачі зареєстрованого документа з одного структурного підрозділу до іншого він повторно не реєструється.

3.3.5. Документи реєструються в межах груп залежно від назви, виду, автора й змісту.

3.3.6. Під час реєстрації документу надається умовне позначення - реєстраційний індекс.

Реєстраційний індекс вхідної кореспонденції (вхідний номер) складається з номера групи документа згідно з номенклатурою вхідної кореспонденції (додаток 2) та порядкового номера в межах групи документів, що проставляється через дріб.

Реєстраційний індекс вихідної кореспонденції (вихідний номер) складається з умовного номера адресата відповідно до номенклатури вхідної кореспонденції, індексу структурного підрозділу, який виконав цей документ, і порядкового номера в межах групи документів. Після номера адресата ставиться дріб, інші складові частини реєстраційного індексу відокремлюються одна від одної дефісом.

Реєстраційним індексом наказу з основної діяльності Міністерства є його порядковий номер; наказу з кадрових питань центрального апарату Міністерства - порядковий номер з літерою "к"; наказу про відзначення керівників і робітників підпорядкованих підприємств, організацій та установ (нагородження грамотами, присвоєння почесних звань та ін.) - порядковий номер з літерою "в"; про призначення й звільнення директорів підприємств - порядковий номер з літерою "д".

Нумерація документів у межах кожної групи ведеться протягом року і з нового року починається з "1". Реєстраційний індекс спільного нормативно-правового акта повинен складатися з індексів установ, що видали його, які проставляються через дріб.

3.3.7. Документи після реєстрації передаються для розгляду керівництву Міністерства.

3.3.8. Реєстрація вихідних документів здійснюється відділом організаційної роботи Департаменту адміністративно-господарського забезпечення на реєстраційних картках по кожній групі окремо із зазначенням встановленого обов'язкового складу реквізитів: вихідного номера, дати, кількості аркушів та екземплярів, виду документа, адресата, короткого змісту, особи, яка підписала документ, і виконавця.

3.3.9. Усі вхідні документи, які надходять керівництву Міністерства, реєструються в автоматизованому режимі.

Автоматизована реєстрація здійснюється шляхом введення з документа до електронної картки встановленого обов'язкового складу реквізитів: назва виду документа, автор (кореспондент); дата та індекс документа (дата та індекс надходження для тих документів, що надійшли); заголовок документа або його короткий зміст; резолюція (виконавець, зміст доручення, автор, дата); відповідальний виконавець; термін виконання; позначка про виконання (короткий запис вирішення питання, дата фактичного виконання та індекс документа-відповіді).

3.3.10. Реєстрація наказів з основної діяльності Міністерства ведеться в реєстраційних журналах окремо по кожному виду документів і здійснюється Департаментом адміністративно-господарського забезпечення. Реєстрація наказів з кадрових питань ведеться в 3-х реєстраційних журналах у залежності від змісту наказу й здійснюється Управлінням кадрів.

Накази й розпорядження з грифом "Таємно" реєструються Режимно-секретним відділом.

4. Порядок проходження й виконання документів,
адресованих Міністру або Міністерству, першим
заступникам та заступникам Міністра

4.1. Вся кореспонденція, що надійшла на адресу Міністра або Міністерства, перших заступників і заступників Міністра, передається Департаментом адміністративно-господарського забезпечення під розпис у реєстрі начальнику Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра й особам, відповідальним за діловодство перших заступників і заступників Міністра, для розгляду.

4.2. Вхідна кореспонденція, що подається керівництву Міністерства для розгляду, заноситься особами, зазначеними в п. 4.1, до реєстраційного журналу N 1 за формою:

---------------------------------------------------------------------------
| N | Дата |Реєстраційний|Від кого| Дата повернення| Резолюція | Стан |
|з/п|подання| номер і |надійшов| документа в |керівництва|виконання|
| | на | дата |документ| Департамент | | |
| |розгляд| надходження | |адміністративно-| | |
| | | до | | господарського| | |
| | | Міністерства| | забезпечення | | |
|---+-------+-------------+--------+----------------+-----------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
---------------------------------------------------------------------------

4.3. Міністру відразу після реєстрації керівник Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра передає акти Президента України, доручення Прем'єр-міністра України, запити та звернення народних депутатів України в папці з грифом "Невідкладно".

Закони України, постанови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, нормативно-правові акти органів виконавчої влади, рішення органів місцевого самоврядування, а також найважливіші документи, які містять інформацію з принципових питань діяльності Міністерства й потребують вирішення керівництвом, розглядаються першочергово.

4.4. За результатами розгляду документа Міністр підписує на документі резолюцію, що містить вказівки про виконання документа та встановлює термін його виконання. В резолюції вказуються перші заступники та заступники Міністра, до компетенції яких віднесено зазначені в документі питання.

4.5. На виконання доручення Міністра, за результатами розгляду отриманого документа перший заступник, заступник Міністра надає доручення з резолюцію керівнику підпорядкованого самостійного структурного підрозділу, що містить вказівки про його виконання.

4.6. Начальник Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра й особи, призначені відповідальними за діловодство перших заступників і заступників Міністра, після розгляду вхідної кореспонденції керівництвом Міністерства повертають її з відміткою в реєстрі до Департаменту адміністративно-господарського забезпечення з резолюцією щодо виконавців, термінів виконання та взяття документів на контроль. Обов'язково повинен бути вказаний реєстраційний номер документа та дата розгляду.

4.7. Вихідні та внутрішні розпорядчі документи, що подаються керівництву Міністерства на підпис чи візування, заносяться особами, відповідальними за діловодство керівників Міністерства, до реєстраційного журналу N 2 за формою:

------------------------------------------------------------------
| N | Дата | Назва | Від кого | Дата | Кому |
|з/п|подання на|документа| надійшов | повернення | повернуто |
| | розгляд | | документ | документа | документ |
|---+----------+---------+------------+-------------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------

Підписані керівництвом Міністерства вихідні документи та внутрішні розпорядчі документи повертаються виконавцям, про що робиться відмітка в реєстраційному журналі. Контроль за проходженням документів у керівництва Міністерства здійснюється начальником Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра й особами, відповідальними за діловодство в приймальнях перших заступників та заступників Міністра.

4.8. Керівник самостійного структурного підрозділу, визначений відповідальним за виконання документа, організовує своєчасне і якісне опрацювання та підготовку документа і координує роботу структурних підрозділів-співвиконавців.

4.9. Співпраця між структурними підрозділами Міністерства здійснюється на основі ефективного та якісного виконання покладених на них функціональних завдань та оперативно регулюється керівниками самостійних структурних підрозділів.

4.10. Керівники структурних підрозділів Міністерства, які залучаються до виконання документа як співвиконавці, подають інформацію відповідальному виконавцю для узагальнення термінових доручень - за 1 день до встановленого терміну, інших доручень - не пізніше, ніж за 3 дні та забезпечують візування підготовлених документів.

4.11. Питання удосконалення порядку проходження й виконання документів регулюються наказами, окремими дорученнями, які видаються по Міністерству.

5. Доведення доручень до відома виконавців

5.1. Працівники Департаменту адміністративно-господарського забезпечення переносять резолюції керівництва Міністерства на електронні картки в ПК і передають документи згідно з резолюцією на виконання.

5.2. Якщо виконується Закон України, акти Президента або Секретаріату Президента України, постанова Верховної Ради України, запити та звернення народних депутатів, постанова, розпорядження або доручення Кабінету Міністрів України, то копія документа направляється всім виконавцям і співвиконавцям, а оригінал залишається в Департаменті адміністративно-господарського забезпечення.

Якщо виконуються інші групи документів, то оригінал направляється відповідальному виконавцю, який організовує роботу співвиконавців. Оригінал документа зберігається у справах підрозділу, відповідального за виконання даного завдання.

Якщо виконуються документи, що містять окремі завдання різним виконавцям, то одному виконавцю направляється оригінал, а іншим - копія документа. Оригінал документа зберігається у справах підрозділу, який його отримав.

Якщо доручення дається для врахування в роботі кільком підрозділам, його оригінал передається цим підрозділам через Департамент адміністративно-господарського забезпечення з розписом у реєстрі й повертається до нього.

На оригіналах документів, які підлягають поверненню, на верхньому правому полі першої сторінки відділом контролю та перевірки виконання проставляється штамп "Підлягає поверненню".

5.3. На документах інформаційного характеру ставиться підпис особи, яка з ним ознайомилася, і дата ознайомлення.

Інформаційні документи залишаються у справах підрозділу, до якого вони надсилаються.

6. Діловодство в структурних підрозділах

6.1. Облік проходження й виконання документів

6.1.1. Ведення діловодства в самостійних структурних підрозділах покладається на одного з працівників наказом по Міністерству. Функції посадової особи, відповідальної за діловодство, відображаються в посадових інструкціях.

6.1.2. Передача діловодства від одного керівника структурного підрозділу до другого й від однієї відповідальної за діловодство посадової особи до другої оформляється відповідним актом, затвердженим керівником самостійного структурного підрозділу й погодженим з директором Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

6.1.3. Відповідальні за діловодство отримують (під розпис у реєстрі) кореспонденцію для структурних підрозділів у встановлений час.

6.1.4. Вхідна кореспонденція реєструється в журналах реєстрації вхідних документів кожного самостійного структурного підрозділу (додаток 3).

6.1.5. Під час реєстрації вхідному документу надається реєстраційний номер структурного підрозділу, який складається з порядкового номера документа та індексу самостійного структурного підрозділу, що вказується в дужках, і дати реєстрації.

6.1.6. Робота над документом завершується направленням його до справи або в іншу установу, організацію і, якщо потрібно, одержанням відповіді від неї.

6.1.7. Відповідальність за ведення діловодства, виконання документів і контроль в самостійних структурних підрозділах несуть їхні керівники.

6.1.8. Питання про завершення роботи з документом вирішується особою, яка першою давала доручення з його виконання, або особою, яка її заміщає.

6.1.9. Вихідна кореспонденція, що підписується на рівні керівника самостійного структурного підрозділу й нижче, реєструється в журналі реєстрації вихідних документів відповідного структурного підрозділу (додаток 4).

6.1.10. Під час реєстрації вихідному документу надається реєстраційний номер структурного підрозділу, який складається з цифр 01, через дріб вказується номер підрозділу, що підготував документ, через дефіс - порядковий номер документа, а також обов'язково ставиться дата реєстрації.

6.1.11. Документ (оригінал або копія) разом з усіма матеріалами, які до нього відносяться, залишається в справах підрозділу, що його виконував.

Копії (з візами) відповідей на виконання завдань, визначених актами й дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України, дорученнями Голови Верховної Ради України, запитами й зверненнями народних депутатів надаються також і до Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

6.1.12. У зв'язку із специфікою роботи або особливостями структури в деяких департаментах, самостійних управліннях за рішенням їхнього керівництва діловодство може вестися додатково і в управліннях чи відділах, що входять до їх складу, із дотриманням викладених положень.

6.1.13. Для реєстрації журналів обліку документів внутрішнього користування, інших облікових форм, які використовуються в Міністерстві, Департаментом адміністративно-господарського забезпечення ведеться журнал реєстрації зазначених документів (додаток 5).

6.2. Складання номенклатури справ

6.2.1. Номенклатура справ - це систематизований перелік найменувань справ, створених у діловодстві Міністерства, оформлений у відповідному порядку із зазначенням строків зберігання справ.

6.2.2. Номенклатура справ є обов'язковим для всіх підрозділів Міністерства документом, який складається для створення в Міністерстві єдиної системи формування справ, забезпечення їх обліку, швидкого розшуку документа за його змістом і видом, відбору документів на державне зберігання в процесі діловодства.

6.2.3. Номенклатура справ структурного підрозділу розробляється посадовою особою, відповідальною за ведення діловодства в структурному підрозділі, із залученням фахівців, затверджується керівником самостійного структурного підрозділу й обов'язково погоджується з Департаментом адміністративно-господарського забезпечення (додаток 6).

6.2.4. Після виконання документи групуються в справи, яким надаються найменування (заголовки), що в стислій узагальненій формі відтворюють склад і зміст документів у справах.

6.2.5. Розміщення справ у номенклатурі структурного підрозділу повинно відповідати ступеню важливості питань, що вирішуються, з урахуванням взаємозв'язку документів, включених до конкретних справ. Як правило, першою розміщується група справ, що включає документи органів вищого рівня, далі - група організаційно-розпорядчої документації Міністерства (накази, розпорядження, рішення тощо), планово-звітна документація й листування. У групі листування першими розміщуються справи, що містять листування з органами вищого рівня.

6.2.6. Кожна справа, включена до номенклатури справ, повинна мати умовне позначення (арабськими цифрами) - індекс. Індекс справи структурного підрозділу складається з індексу структурного підрозділу (за штатним розписом) і порядкового номера в межах підрозділу. Як правило, порядковий номер відповідає номенклатурі вхідної кореспонденції. У разі наявності в справі томів (частин) індекс ставиться на кожному томі із зазначенням: т. 1, т. 2 тощо.

6.2.7. У кінці діловодного року номенклатура справ структурного підрозділу обов'язково закривається підсумковим записом, у якому зазначається кількість і категорії фактично заведених за рік справ. Підсумковий запис скріплює своїм підписом особа, відповідальна за діловодство в структурному підрозділі.

6.2.8. Номенклатура справ структурного підрозділу Міністерства складається в трьох примірниках, на кожному з яких обов'язково заповнюються грифи погодження з експертною комісією (ЕК) структурного підрозділу й Департаментом адміністративно-господарського забезпечення:

перший примірник - недоторканий, зберігається в структурному підрозділі;

другий примірник - передається до Департаменту адміністративно-господарського забезпечення;

третій примірник - використовується для формування справ і пошуків потрібного документа.

6.2.9. Справи з питань, вирішення яких триває більше одного року (перехідні справи), вносяться до номенклатури справ кожного року протягом всього терміну їх вирішення.

6.2.10. До номенклатури справ не включаються друковані видання, брошури, довідники, бюлетені, реферативні журнали, експрес-інформація тощо.

6.2.11. У номенклатурі справ структурного підрозділу протягом діловодного року в графі "Примітка" робляться відмітки про заведення й включення нових справ, про перехідні справи, про посадових осіб, відповідальних за формування справ, про передачу справ до Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

6.2.12. Номенклатура справ структурного підрозділу щорічно (не пізніше листопада) переглядається, аналізується й уточнюється. Після внесення змін номенклатура справ передруковується, затверджується за встановленою формою та передається до архіву.

6.2.13. Номенклатура справ, як правило, розробляється єдина для всього самостійного структурного підрозділу, але у зв'язку із специфікою роботи або особливостями структури в деяких департаментах, головних та самостійних управліннях можуть розроблятися номенклатури справ окремо для управлінь чи відділів, що входять до їх складу, із дотриманням викладених положень.

6.3. Формування справ

6.3.1. Формувати справи слід за такими правилами:

- групувати в справи тільки оригінали (у разі їх відсутності - засвідчені в установленому порядку копії) правильно оформлених і виконаних документів, не допускати включення до справ чорнових й особистих документів, а також документів, що підлягають поверненню, та розмножених копій;

- групувати в справи документи одного діловодного року (за винятком особових, судових, перехідних справ). Особові справи формуються протягом всього часу роботи особи в Міністерстві;

- групувати в справи окремо документи постійного й тимчасового строків зберігання (як виняток, документи постійного й тимчасового строків зберігання, пов'язані з вирішенням одного питання, можуть групуватися протягом діловодного року в одну справу. Після закінчення діловодного року або перед передачею справи до архіву Міністерства документи повинні бути розкладені за окремими справами згідно з номенклатурою: в одній справі документи постійного, в іншій - документи тимчасового строку зберігання);

- документи, створені за допомогою ПК, групуються в справи на загальних підставах;

- справа не повинна перевищувати 250 аркушів (30-40 мм завтовшки).

6.3.2. Розпорядчі документи разом з додатками групуються в справи за їхнім характером і хронологією.

Статути, положення, інструкції та інші документи, затверджені розпорядчими документами, є додатками до них і розміщуються разом із зазначеними документами. Якщо вони затверджені як самостійні документи, то їх групують в окремі справи.

Накази з основної діяльності; про прийняття, переведення, звільнення, заохочення, сумісництво працівників; про надання відпусток; про накладення стягнення на працівника; відрядження працівників, з адміністративно-господарських питань тощо групуються в різні справи.

6.3.3. Документи засідань колегіальних органів групуються в дві справи:

- протоколи й документи до них (доповіді, довідки тощо);

- документи з організації засідань (порядок денний, проекти й копії рішень тощо).

Протоколи групуються в хронологічному порядку й за номерами. Документи до засідань систематизуються за датами й номерами протоколів; всередині групи документів, що стосуються одного протоколу - за порядком денним.

6.3.4. Доручення органів вищого рівня й документи, пов'язані з їхнім виконанням, групуються в справи за напрямами діяльності Міністерства. При невеликій кількості таких документів вони формуються в одну справу. Всередині справи документи систематизуються за датами доручень.

6.3.5. Затверджені плани, звіти, кошториси групуються в справах окремо від проектів цих документів.

6.3.6. Листування групується за змістом і кореспондентським принципом і систематизується в хронологічній послідовності: документ-відповідь йде за документом-запитом.

6.3.7. Документи в особових справах групуються в хронологічному порядку в міру їхнього надходження в такій послідовності: внутрішній опис документів, включених до справи; заява про прийняття на роботу; направлення або подання; особовий листок обліку кадрів; автобіографія, документи про освіту, витяги з наказів про призначення, переведення, звільнення; доповнення до особового листка обліку кадрів; доповнення до особового листка про заохочення; довідки та інші документи.

Довідки з місця проживання, медичні довідки про стан здоров'я та інші аналогічні документи групуються в окремі справи тимчасового зберігання й до особових справ не включаються.

Копії наказів про стягнення, заохочення, зміну прізвища тощо до особової справи не включаються у зв'язку із внесенням відомостей про це в доповнення до особового листка обліку кадрів.

6.3.8. Особові рахунки працівників та інші подібні документи систематизуються в межах року за прізвищами в алфавітному порядку.

6.4. Оперативне зберігання документів

6.4.1. Документи з часу створення (надходження) і до передачі їх до архіву Міністерства зберігаються в структурних підрозділах.

З метою підвищення оперативності розшуку документів справи розміщуються відповідно до номенклатури справ. На корінцях обкладинок справ зазначаються індекси за номенклатурою.

6.4.2. У разі зберігання справ у структурних підрозділах схоронність документів і справ забезпечується керівниками структурних підрозділів і посадовими особами, відповідальними за діловодство.

6.4.3. З метою забезпечення схоронності документів справи повинні зберігатися в робочих кімнатах або спеціально відведених для цієї мети приміщеннях, у шафах і столах, що зачиняються.

6.4.4. Магнітні стрічки з фонограмами засідань колегіального органу зберігаються у відповідального секретаря. На стрічці й коробці робиться відмітка про дату засідання й час запису. Секретар колегіального органу несе відповідальність за їхню схоронність.

6.5. Підготовка справ до зберігання

6.5.1. Закінчені діловодством справи постійного й тривалого (понад 10 років) строків зберігання повинні здаватися до архіву Міністерства для наступного зберігання й використання. Справи тимчасового зберігання (до 10 років включно) передаються до архіву лише в разі повної ліквідації Міністерства.

6.5.2. Підготовка документів до передачі до архіву Міністерства включає:

- експертизу цінності документів;

- оформлення справ;

- складання описів справ;

- передачу справ до архіву й забезпечення схоронності документів.

6.5.3. Для організації та проведення експертизи цінності документів у самостійних структурних підрозділах створюються постійно діючі експертні комісії (ЕК).

6.5.4. За результатами експертизи цінності документів складаються описи документів постійного й тривалого строків зберігання й акт про виділення для знищення документів, що не підлягають зберіганню.

6.5.7. Документи структурного підрозділу групуються в справи після закінчення діловодного року. Справи постійного й тривалого строків зберігання підлягають такому оформленню: підшивання в обкладинку з твердого картону, нумерація аркушів у справі; складання підсумкового напису; складання (у разі потреби) внутрішнього опису документів; оформлення обкладинки справи.

6.5.8. Документи тимчасового строку зберігання, сформовані в справи, не підшиваються, аркуші не нумеруються, уточнення елементів оформлення обкладинки не проводиться.

6.5.9. Окремі групи справ постійного строку зберігання, найменування яких не повністю розкривають зміст (справи з постановами, розпорядженнями, наказами, рішеннями тощо), повинні мати внутрішній опис документів у справі. Опис розміщується на початку справи й містить зазначення індексів документів у справі, їхній короткий зміст, дату й номери аркушів у справі.

6.5.10. Обкладинка справ постійного й тривалого строків зберігання оформляється за встановленою формою (додаток 7).

6.5.11. Після закінчення діловодного року до написів на обкладинках справ постійного й тривалого строків зберігання вносяться необхідні уточнення, перевіряється відповідність заголовків справ на обкладинці змісту підшитих документів, у разі потреби до заголовка справи вносяться додаткові відомості (проставляються номери наказів, протоколів, види й форми звітності тощо).

6.5.12. Дата на обкладинці справи повинна відповідати року початку й закінчення справи; у справі, що має документи за більш ранні роки, ніж рік утворення справи, під датою робиться напис: "є документи за... роки".

6.5.13. На обкладинках справ, що складаються з кількох томів (частин), проставляються дати першого й останнього документів кожного тому (частини). У разі зазначення точної календарної дати вказується число, місяць і рік. Число й рік позначаються арабськими цифрами, назва місяця пишеться словом.

6.5.14. На обкладинці справи проставляється номер справи за описом і, за погодженням з архівом Міністерства, номер опису й фонду.

6.5.15. У разі зміни назви структурного підрозділу протягом періоду, який охоплюють документи справи, або під час передачі справи до іншого структурного підрозділу на обкладинці зазначається нова назва структурного підрозділу.

6.5.16. Написи на обкладинках справ постійного й тривалого строків зберігання робляться чітко, чорним світлостійким чорнилом або тушшю.

6.5.17. За результатами експертизи цінності документів описи справ постійного, тривалого строків зберігання і з особового складу окремо складаються за встановленою формою (додаток 8).

6.5.18. Опис справ структурного підрозділу складається з дотриманням таких правил:

- номер опису структурного підрозділу повинен складатися з цифрового позначення структурного підрозділу за номенклатурою справ з доданням початкової літери найменування категорії документів, що входять до опису, та останніх двох (а починаючи з 2000 року - чотирьох) цифр року, в якому заведені включені до опису справи. Наприклад, описи справ постійного, тривалого строків зберігання і з особового складу структурного підрозділу 5-1, що значаться за номенклатурою справ і заведені в 2002 році, будуть мати номери: 5-1П-2002, 5-1Т-2002, 5-1О/С-2002;

- графи опису заповнюються відповідно до відомостей, внесених на обкладинку справи. Опис на справи тривалого строку зберігання повинен мати додаткову графу "Строк зберігання, стаття за переліком";

- графа опису "Примітка" використовується для позначок про особливості фізичного стану справ, про передачу справ іншим структурним підрозділам Міністерства, про наявність копій тощо;

- кожна справа вноситься до опису під самостійним порядковим номером. Якщо справа складається з кількох томів (частин), то кожний том (частина) вноситься до опису під окремим номером;

- у разі внесення до опису підряд кількох справ з однаковим заголовком зазначається повністю лише заголовок першої справи, а інші відомості про справи вносяться до опису повністю (на кожному новому аркуші опису заголовок відтворюється повністю);

- справи з особового складу вносяться до опису за алфавітом, тематикою, хронологією.

6.5.19. Опис справ структурного підрозділу підписується укладачем із зазначенням його посади, погоджується з директором Департаменту адміністративно-господарського забезпечення й затверджується керівником структурного підрозділу. За наявності в структурному підрозділі ЕК опис до його затвердження розглядається й ухвалюється ЕК.

6.5.20. Опис справ структурного підрозділу Міністерства складається в двох примірниках, один з яких передається разом із справами до архіву Міністерства, а другий залишається як контрольний примірник у структурному підрозділі. За наявності в структурному підрозділі ЕК опис складається в трьох примірниках, оскільки один примірник опису додається як підстава до протоколу ЕК.

6.5.21. Закінчені діловодством справи постійного й тривалого строків зберігання разом з реєстраційними журналами, контрольно-обліковими картками на документи передаються до архіву Міністерства через два роки після завершення їх у діловодстві (наприклад, справи за 2000 рік передаються до архіву в 2003 році).

Передача справ до архіву здійснюється за графіком, складеним архівом, погодженим з керівниками структурних підрозділів і затвердженим заступником Міністра.

Якщо окремі справи необхідно залишити в діловодстві для поточної роботи, архів Міністерства оформляє видачу справ у тимчасове користування.

6.5.22. Прийом (передача) кожної справи здійснюється працівником архіву Міністерства лише після проведення експертизи її науково-історичної цінності, повного упорядкування й оформлення. Справи постійного й тривалого строку зберігання передаються до архіву за описами. При цьому на всіх примірниках описів навпроти кожної справи робиться помітка про її наявність. У кінці кожного примірника опису працівник архіву розписується в прийнятті справ з обов'язковим зазначенням цифрами й літерами кількості переданих до архіву справ; проставляє дату. Один примірник опису повертається структурному підрозділу, всі інші залишаються в архіві Міністерства.

Справи тимчасового строку зберігання можуть передаватися до архіву Міністерства за номенклатурою справ.

7. Облік проходження й розгляд звернень громадян

Облік проходження й розгляд пропозицій, заяв і скарг громадян та контроль за їхнім виконанням проводиться відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" від 2 жовтня 1996 р. N 393/96-ВР, Указу Президента України від 13.08.2002 N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення", наказу Мінпромполітики України "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в Мінпромполітики України".

8. Облік, зберігання й використання
документів, які містять конфіденційну інформацію

Облік, зберігання й використання документів, які містять конфіденційну інформацію, здійснюються згідно з Інструкцією про порядок обліку, зберігання й використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 р. N 1893, та відповідно до наказів від 16 грудня 1998 р. N 446 та від 10.04.2006 N 136 ДСК "Про затвердження Примірного переліку конфіденційної інформації Мінпромполітики України, яка є власністю держави".

9. Складання й оформлення службових документів

9.1. Загальні положення

9.1.1. Для складання службових документів у Міністерстві повинен використовуватися папір форматів А3 (297 х 420 мм), А4 (210 х 297 мм) та А5 (148 х 210 мм). Складання документів на папері довільного формату не дозволяється.

9.1.2. Кожний документ, як правило, повинен складатися з одного питання. Винятком є складання протоколів, наказів, планів, звітів та інших узагальнюючих документів.

9.1.3. Текст документа оформляється у вигляді суцільного складного тексту, анкети, таблиці або поєднання цих форм.

Тексти документів, як правило, складаються з двох частин. У першій частині вказується обгрунтування або підстава складання документа, у другій - викладаються висновки, пропозиції, рішення, розпорядження або прохання.

В окремих випадках текст документа може містити лише одну резолютивну частину:

- накази - розпорядчу частину без констатуючої;

- листи - прохання без пояснень.

9.1.4. Кожний документ повинен мати відмітку про безпосереднього виконавця, що складається з його прізвища й номера службового телефону, які зазначаються на лицьовому або зворотному боці останнього аркуша документа.

9.1.5. Відповідальність за зміст, рівень підготовки та належне оформлення документів покладається:

- таких, що розробляються на виконання завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, - за рішеннями Міністра на одного з заступників відповідно до розподілу обов'язків;

- інших службових документів - на керівників структурних підрозділів.

Відповідальність за зміст, рівень підготовки та належне оформлення документів, що візуються кількома особами, несуть однаковою мірою всі посадові особи.

9.1.6. Службові документи оформляються на бланках Міністерства. Бланки виготовляються згідно з вимогами державних стандартів і цієї Інструкції з обов'язковим додержанням таких правил:

- встановлюється два види бланків: бланк для листів і бланк для наказів, доручень (додатки 9, 10, 11);

- бланки кожного виду виготовляються на основі повздовжнього або кутового розміщення реквізитів. Реквізити заголовка розміщуються центрованим (початок і кінець кожного рядка реквізиту однаково віддалені від меж площі) або прапоровим (кожний рядок реквізиту починається від лівої межі площі) способом;

- бланки документів повинні мати такі поля:

ліве - 20 міліметрів;

верхнє - не менш як 10 міліметрів;

праве і нижнє - не менш як 8 міліметрів.

Листи Міністерства оформляються на номерних бланках, які видаються відділом організаційної роботи Департаменту адміністративно-господарського забезпечення виконавцям під розпис із відповідним записом у Журналі обліку й видачі бланків. Зіпсовані бланки повертаються відділу організаційної роботи, що фіксується у Журналі обліку зіпсованих бланків. Згодом такі бланки знищуються, про що складається акт знищення бланків.

Деякі внутрішні документи (заяви працівників, окремі службові довідки тощо) та документи, створювані від імені кількох організацій, оформляються не на бланках.

9.1.7. Службові документи, що складаються в Міністерстві, повинні мати обов'язкові реквізити й стабільний порядок їх розміщення (додаток 12):

- найменування установи - автора документа;

- код установи;

- код форми документа;

- назва виду документа (не зазначається на листах);

- дата;

- індекс;

- заголовок до тексту;

- текст;

- засвідчення документа (підпис, візи, затвердження, печатка);

- позначка про проходження, виконання документа й направлення його до справи.

Під час підготовки й оформлення документа склад обов'язкових реквізитів може бути доповнений іншими реквізитами, якщо цього вимагає призначення документа або його обробка.

Нормативно-правові акти, які відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 р. N 493 "Про державну реєстрацію нормативних актів Міністерств та інших органів виконавчої влади" заносяться до державного реєстру, повинні мати у верхньому правому кутку після номера акта чи грифа затвердження вільне місце (6 х 10) для запису про державну реєстрацію.

9.1.8. Найменування установи повинно відповідати найменуванню, зазначеному в положенні (статуті) про неї. Скорочене найменування вживається тільки в разі, коли воно офіційно зафіксовано в положенні про установу. На бланку скорочене найменування розміщується слідом за повним.

9.1.9. Заголовок до тексту документа повинен містити короткий виклад змісту документа. Він має бути максимально коротким і ємним, точно передавати зміст тексту.

Заголовок повинен граматично узгоджуватися з назвою документа й відповідати на питання "про що?", "чого?". Формувати заголовок документа слід за допомогою віддієслівного іменника. Наприклад: наказ (про що?) про створення установи; протокол (чого?) засідання комісії.

Якщо в документі йдеться про кілька питань, заголовок може бути узагальненим.

Текст документа, надрукований на папері формату А5 (148 х 210), дозволяється подавати без заголовка.

Заголовки не складаються для текстів телефонограм, телеграм та повідомлень.

9.1.10. Якщо документ складається з двох і більше сторінок, друга й наступні сторінки повинні бути пронумеровані.

Номери сторінок повинні проставлятися посередині верхнього поля аркуша арабськими цифрами без слова "сторінка" та розділових знаків.

9.2. Підготовка проектів розпорядчих документів вищих органів влади

9.2.1. Підготовка й подання проектів законів України, актів (указів і розпоряджень) Президента України, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України здійснюються згідно з Тимчасовим регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 року N 915, з внесеними змінами та доповненнями.

9.3. Складання й оформлення розпорядчих документів

9.3.1. Керівні рішення, що приймаються Міністром, видаються у формі розпорядчих документів (наказів і доручень). Рішення перших заступників та заступників Міністра видаються у формі доручень.

9.3.2. В окремих випадках розпорядження видаються й підписуються першими заступниками та заступниками Міністра, але тільки з питань, що відносяться до напряму їхньої роботи.

Керівниками самостійних структурних підрозділів також можуть видаватись розпорядження, у межах повноважень, визначених Положеннями про самостійні структурні підрозділи.

9.3.3. Підготовка проектів розпорядчих документів (наказів, доручень), їхнє узгодження з іншими структурними підрозділами й керівництвом Міністерства повинні здійснюватися виключно працівниками Міністерства. Використання для цього працівників підпорядкованих підприємств та організацій забороняється.

9.3.4. Організаційно-розпорядчі документи оформляються відповідно до вимог Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації".

9.3.5. Зміст наказу чи розпорядження не повинен суперечити раніше виданим з даного питання розпорядчим документам, інакше дія попереднього розпорядчого документа повинна бути призупинена.

9.3.6. Текст наказу складається з констатуючої та розпорядчої частин.

9.3.7. Констатуюча частина містить в собі такі елементи:

- вступ (із зазначенням причин видання наказу);

- доведення (з переказом головних фактів);

- висновок (з викладенням мети видання наказу).

У наказах, що видаються на виконання розпоряджень вищих органів влади, констатуюча частина може бути відсутньою. Замість неї дається посилання на дату й номер цього розпорядження.

9.3.8. Розпорядча частина наказу позначається словом "Наказую" і складається з пунктів, кожний з яких визначає дію, термін виконання, відповідального за виконання.

Встановлені терміни повинні бути достатніми для якісного виконання.

9.3.9. У разі, коли доручення дається керівникам підприємств (організацій, установ), контроль за виконанням такого доручення покладається на керівника самостійного структурного підрозділу, якому підпорядковано підприємство (організація, установа).

В останньому пункті розпорядчої частини визначають особу, якій доручено контроль за виконанням всього розпорядчого документа. Контроль за виконанням наказів та розпоряджень Міністра покладається на перших заступників та заступників Міністра відповідно до напрямків їх діяльності. У випадках, коли контроль в них покладено на Міністра, контроль за термінами виконання наказів та розпоряджень здійснює Департамент адміністративно-господарського забезпечення, в інших випадках - безпосередньо відповідальні за діловодство перших заступників та заступників Міністра.

9.3.10. До наказу додається листок узгоджень (додаток 13), який друкується на останній сторінці наказу. Якщо текст наказу вміщується на одній сторінці, то листок узгоджень має бути розташований на зворотному боці аркуша.

9.3.11. На листку узгоджень, крім відповідних віз, міститься вказівка щодо розсилки Відділом організаційної роботи копій розпорядчого документа. Копії надсилаються всім виконавцям доручень, що містяться в наказі чи розпорядженні; підрозділу, який підготував розпорядчий документ; особам і підрозділам, яких він стосується; особі, на яку покладено контроль за виконанням наказу чи розпорядження. Якщо в розпорядчому документі є терміни виконання, то в розсилці вказується й відділ контролю Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

9.3.12. Проект наказу, завізований керівником самостійного структурного підрозділу, що його готував, подається літредактору на редагування й директору Департаменту адміністративно-господарського забезпечення для перевірки відповідності проекту вимогам даних положень.

9.3.13. Після перевірки літредактором і директором Департаменту адміністративно-господарського забезпечення проект наказу погоджується з такими посадовими особами і в такій послідовності: з керівниками структурних підрозділів, які призначені виконавцями доручень; з начальником Управління кадрів (якщо в розпорядчому документі є доручення, пов'язані з кадровими питаннями), з начальником Управління юридичного забезпечення, з першими заступниками й заступниками Міністра (якщо документом передбачено вирішення питань їх компетенції).

До Управління юридичного забезпечення наказ подається повністю опрацьованим і завізованим керівниками усіх зацікавлених підрозділів. Внесення подальших змін до його тексту не допускається без повторного узгодження з правовою службою.

Підписаний Міністром наказ реєструється у Відділі організаційної роботи Департаменту адміністративно-господарського забезпечення та заноситься в електронному вигляді до інформаційної бази даних.

9.3.14. У випадках, коли посадова особа не погоджується з проектом наказу або розпорядження чи окремими його пунктами, в листку узгоджень ставиться відповідна помітка ("не погоджуюсь", "зауваження й пропозиції додаються" тощо) з підписом. Зауваження й пропозиції до проекту наказу викладаються на окремому аркуші й обов'язково доводяться до відома керівника, який підписує цей проект.

9.3.15. Керівник самостійного структурного підрозділу, що готує проект наказу (розпорядження), несе відповідальність за зміст і своєчасність його підготовки, за узгодженість термінів виконання завдань наказу з датами його реєстрації.

9.3.16. У випадках стислих строків виконання завдань наказу структурний підрозділ повинен розпочинати роботу над завданням одразу ж після узгодження проекту розпорядчого документа з відповідним першим заступником чи заступником Міністра або начальником структурного підрозділу, на що ці посадові особи дають відповідне доручення.

9.4. Датування документів

9.4.1. Усі службові документи підлягають датуванню. Датою документа є дата його підписання; для документа, що приймається колегіальним органом, - дата його прийняття; для документа, що затверджується, - дата затвердження.

9.4.2. Дати підписання й затвердження документа, а також ті, що є в тексті, повинні оформлятися цифровим способом. Елементи дати наводяться в один рядок у такій послідовності: число та місяць - двома парами арабських цифр, рік - чотирма арабськими цифрами. Якщо порядковий номер місяця або числа складається з однієї цифри, то перед нею проставляється 0 (наприклад: 26.02.2002). У текстах нормативно-правових актів і документів, що містять відомості фінансового характеру, а також при реєстрації розпорядчих документів застосовується словесно-цифровий спосіб оформлення дат (наприклад: 30 травня 2001 року).

9.4.3. Дата на документі проставляється особою, яка його підписує або затверджує, в момент підписання або затвердження.

9.4.4. Обов'язковому датуванню й підписанню підлягають усі службові відмітки на документах, пов'язані з їхнім проходженням і виконанням (резолюції, погодження, візи, відмітки про виконання документа й направлення його до справи).

9.4.5. Дата підписання проставляється в лівій верхній частині документа разом з індексом на спеціально відведеному для цього місці на бланку. Якщо документ складено не на бланку, його дата проставляється нижче підпису ліворуч. Дата затвердження документа зазначається у відповідній графі.

9.5. Погодження документів

9.5.1. У разі потреби в оцінці доцільності документа, його обгрунтованості та встановленні відповідності законодавству здійснюється погодження проекту документа.

Погодження може здійснюватися як у Міністерстві (із структурними підрозділами, посадовими особами, які відповідно до їхньої компетенції займаються питаннями, порушеними в проекті документа) - внутрішнє, так і за його межами - зовнішнє.

Внутрішнє погодження проектів документів, що розробляються на виконання законів України, постанов Верховної Ради України, актів Президента України, рішень Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр-міністра України, проводиться не пізніше ніж у 2-денний строк після закінчення їх розроблення безпосереднім виконавцем. Проекти таких документів розглядаються Міністром невідкладно. Начальник Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра забезпечує мінімальні витрати часу на розгляд та надання Міністру для підпису документів та несе персональну відповідальність за необґрунтовані затримки розгляду та підпису документів.

Зовнішнє погодження проектів зазначених документів проводиться не пізніше ніж у 3-денний строк після їх реєстрації у відповідному органі виконавчої влади, до якого проект надсилається для розгляду.

9.5.2. Формою внутрішнього погодження проекту документа є його візування посадовою особою. Віза включає в себе: особистий підпис, ініціали й прізвище особи, яка візує документ, і дату візування. При необхідності зазначається найменування посади цієї особи.

Віза проставляється на лицьовому або на зворотному боці останнього аркуша проекту документа (якщо місця для цього на лицьовому боці останнього аркуша проекту документа не вистачає).

Візи проставляються на примірниках документів, що залишаються в Міністерстві.

9.5.3. Зауваження й пропозиції до проекту документа викладаються на окремому аркуші, про що на проекті робиться відповідна відмітка. Зауваження обов'язково доповідаються особі, яка підписує документ.

9.5.4. При підписанні вихідних листів, підготовлених на виконання актів та доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших органів державної виконавчої влади, звернень та запитів народних депутатів України, звернень та скарг громадян, обов'язковим мають бути візи

- виконавця;

- керівника підрозділу виконавця;

- керівника самостійного підрозділу;

- літредактора;

- начальника Управління юридичного забезпечення;

- заступника Міністра за напрямком.

Перші заступники, заступники Міністра візують проекти рішень колегій Міністерства, доручення Міністра та вихідні листи на виконання актів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, звернень та запитів народних депутатів України, звернень громадян відповідно до їх компетенції, згідно з розподілом функціональних обов'язків між керівництвом Міністерства.

Оптимальний порядок візування і підписання організаційно-розпорядчих та вихідних документів подано у додатку N 18.

9.5.5. Усі внутрішні розпорядчі та вихідні документи, пов'язані з фінансово-економічними питаннями, в тому числі: проекти законів України, актів Президента України, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України та листування з центральними органами виконавчої влади і місцевими органами самоврядування обов'язково візуються директором Департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості, а в разі його відсутності - заступником, який його заміщає.

Усі внутрішні розпорядчі та вихідні документи щодо передачі майна та реформування власності (утворення, реорганізацію, ліквідацію) підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, візуються начальником Управління реформування власності.

Обов'язково має бути віза директора Департаменту адміністративно-господарського забезпечення на проектах рішень колегій та вихідних листах Міністерства з питань виконання актів та доручень Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

9.5.6. Зовнішнє погодження проектів документів оформляється грифом погодження, який ставиться нижче підпису на лицьовому боці останнього аркуша проекту документа і включає в себе такі елементи: слово "ПОГОДЖЕНО", найменування посади особи, з якою погоджується проект документа (включаючи найменування установи), її особистий підпис, ініціали, прізвище та дату погодження.

9.5.7. Якщо зовнішнє погодження проекту документа здійснюється з колегіальним органом, то гриф погодження оформляється таким чином:


ПОГОДЖЕНО
Протокол засідання
колегії Міністерства оборони України, Дата, N

9.5.8. У разі коли зміст документа стосується більше трьох установ, складається "Аркуш погодження", про що робиться відмітка в самому документі на місці грифу погодження, наприклад: Аркуш погодження додається.

Аркуш погодження оформляється за такою формою:

                         АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ
Назва документа

 Найменування посади                 Найменування посади
(Підпис) (Ініціали, прізвище) (Підпис) (Ініціали, прізвище)

 Дата                                Дата

9.6. Засвідчення документів

9.6.1. Засвідчення документів здійснюється шляхом їх підписання, затвердження й проставлення печатки.

9.6.2. Документи в Міністерстві підписуються Міністром, першими заступниками та заступниками Міністра у межах повноважень, визначених Положенням про Міністерство промислової політики України, Регламентом Мінпромполітики України та іншими чинними нормативно-правовими актами.

Рівень підпису вихідних документів повинен відповідати рівню підпису вхідних документів, на які дається відповідь, але не нижче директорів департаментів.

Міністр або особа, що заміщує його у разі відсутності (згідно з відповідним наказом), підписує накази, розпорядження та доручення по Міністерству; вихідні документи, які надсилаються Президенту України, Главі Секретаріату Президента України, Голові Верховної Ради України, народним депутатам України, Прем'єр-міністру, Першому віце-прем'єр-міністру України, Прем'єр-міністрам України подання щодо продовження терміну виконання доручень Кабінету Міністрів України. Детальний порядок проходження й виконання документів в Мінпромполітики встановлено наказом Міністра від 15.11.2006 р. N 420.

Документи, що надсилаються підпорядкованим підприємствам та організаціям галузі, підписуються керівництвом Міністерства або директорами департаментів відповідно до їхньої компетенції.

9.6.3. Розшифровку підпису в реквізиті "Підпис" друкують на рівні останнього рядка найменування посади без пропуску між ініціалами й прізвищем.

9.6.4. Підпис складається з найменування посади особи, яка підписує документ (повне, якщо документ надрукований не на бланку, скорочене - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалів і прізвища.

9.6.5. У разі надсилання документа одночасно кільком установам вищого рівня керівник підписує усі примірники.

9.6.6. У разі надсилання документа одночасно кільком організаціям, що належать до сфери управління Міністерства, підписується тільки оригінал, що залишається у справі підрозділу-автора, а на місця розсилаються засвідчені Департаментом адміністративно-господарського забезпечення примірники.

9.6.7. У разі підписання документа кількома особами їхні підписи розміщуються один під іншим у послідовності відповідно до посади.

У разі підписання документа кількома особами однакових посад підписи розміщуються на одному рівні.

9.6.8. Документи колегіальних органів підписуються головуючим на засіданні колегіального органу й секретарем.

9.6.9. Якщо посадова особа, підпис якої зазначений на проекті документа, відсутня, документ підписує особа, яка виконує її обов'язки, або її заступник. При цьому обов'язково зазначається посада особи, яка підписала документ, і її прізвище (виправлення вносяться чорнилом або машинописним способом, наприклад: "в. о.", "заст.").

Не допускається підписання документа з прийменником "за" або проставленням косої риски перед найменуванням посади.

9.6.10. Особливим способом засвідчення документа після його підписання є затвердження. Документ затверджується відповідними органами або посадовими особами, до компетенції яких належить вирішення питань, викладених у цих документах (додаток 14).

9.6.11. Затвердження документа здійснюється за допомогою грифа затвердження або виданням розпорядчого документа. Нормативно-правові акти (положення, інструкції, правила тощо) повинні затверджуватися відповідним розпорядчим документом Міністерства.

9.6.12. Якщо документ затверджується конкретною посадовою особою, то гриф затвердження складається з таких елементів: слово "ЗАТВЕРДЖУЮ", найменування посади, підпис, ініціали й прізвище особи, яка затвердила документ, дата затвердження.

9.6.13. Під час затвердження документа розпорядчим актом на документі зазначається гриф за такою формою:

                                    ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства промислової
політики України
24 січня 2002 року N 21

9.6.14. Гриф затвердження розміщується в правому верхньому кутку першого аркуша документа.

9.6.15. На документах, що засвідчують права громадян і юридичних осіб, фіксують факт витрати грошових коштів і матеріальних цінностей, підпис відповідальної особи повинен завірятися гербовою печаткою.

Гербова печатка ставиться також на положеннях (статутах), договорах, посвідченнях, довіреностях.

Перелік документів, що завіряються гербовою печаткою, з визначеним правом підпису приведено в додатку 15.

Печатка, яка відтворює найменування Міністерства або його структурного підрозділу (негербова), ставиться на копіях документів, що надсилаються до інших установ, і на розмножених примірниках розпорядчих документів у разі розсилання.

Печатку треба проставляти таким чином, щоб вона захоплювала останні кілька літер найменування посади особи, яка підписала документ.

9.6.16. Гербова печатка знаходиться у відповідальної особи, визначеної наказом Міністра, за поданням директора Департаменту адміністративно-господарського забезпечення, яка несе персональну відповідальність за правильність засвідчення всіх документів, що скріплюються гербовою печаткою в Міністерстві згідно з чинним законодавством України.

9.7. Адресування документів

9.7.1. Документи адресуються установі, її структурним підрозділам або конкретній посадовій особі. У разі адресування документа установі або її структурному підрозділу без зазначення посадової особи їхні найменування подаються в називному відмінку, наприклад:

                                      Міністерство юстиції України

Якщо документ надсилається посадовій особі, найменування установи зазначається у називному відмінку, а посада й прізвище адресата - у давальному, наприклад:

                                      Кабінет Міністрів України
Департамент діловодства та
моніторингу
Директору Департаменту
(Прізвище, ініціали)

У разі адресування документа керівнику установи або його заступнику найменування установи входить до складу найменування посади адресата, наприклад:

                                      Міністру юстиції України
(Прізвище, ініціали)

Якщо документ адресується багатьом однорідним організаціям, адресата необхідно зазначати узагальнено, наприклад:

                                      Генеральним директорам
виробничих об'єднань,
директорам підприємств.

Документ не повинен мати більше чотирьох адресатів. Слово "копія" перед зазначенням другого, третього й четвертого адресатів не ставиться. У разі надсилання документа більш як чотирьом адресатам складається список на розсилку й на кожному документі зазначається тільки один адресат.

9.7.2. До реквізиту "Адресат" може входити адреса. Порядок і форма запису відомостей про адресу установи повинні відповідати правилам користування поштовим зв'язком.

9.8. Резолюція

9.8.1. Резолюція - це напис на документі, зроблений керівником установи, що містить вказівки про виконання документа.

9.8.2. Резолюція складається з таких елементів: прізвище виконавця (виконавців), зміст доручення, термін виконання, особистий підпис керівника, дата. У разі, коли доручення дано кільком посадовим особам, у резолюції обов'язково має бути визначений відповідальний виконавець, якому надається право скликати інших виконавців і координувати їхню роботу.

9.8.3. Як правило, на документі повинно бути не більше однієї резолюції. Інші резолюції можливі тільки тоді, коли є необхідність деталізації порядку виконання документа. При цьому не допускається повторно давати завдання виконавцю, який вже отримав його згідно з попередньою резолюцією.

9.8.4. На документах з термінами виконання, які не потребують додаткових вказівок, у резолюції зазначається: виконавець, підпис автора резолюції, дата.

9.8.5. Резолюція повинна проставлятися безпосередньо на документі нижче реквізиту "Адресат". У разі, коли документ підлягає поверненню або деталізується порядок виконання документів та уточнюються виконавці, допускається написання резолюції на окремих аркушах або спеціальних бланках.

9.8.6. При призначенні керівників департаментів, управлінь і відділів виконавцями завдання, що не відповідає функціональним обов'язкам підрозділу, негайно порушувати питання про зміну виконавця перед посадовою особою, яка доручила це завдання.

При зміні, за клопотанням начальників структурних підрозділів, резолюції керівництва Міністерства стосовно виконавця або терміну виконання доручення, негайно доводити це до відома директора Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

9.9. Відмітки про проходження й виконання документів

9.9.1. Контроль за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України й дорученнями Прем'єр-міністра України, здійснюється згідно з орієнтовним графіком, який розробляється керівником структурного підрозділу, відповідального за реалізацію завдання, включає контрольні строки й етапи виконання і подається відділу контролю та перевірки виконання в 3-денний строк після отримання доручення;

- проекти рішень або інформація про їх виконання стосовно актів і доручень Президента України, що надсилаються до Міністерства Кабінетом Міністрів України, подаються до Кабінету Міністрів України за 10 днів до закінчення місячного строку від дня підписання таких документів, якщо інший строк не зазначений в документі;

- запити й звернення народних депутатів України, що надсилаються Кабінетом Міністрів України для вжиття відповідних заходів, розглядаються відповідно в 10- та 5-денний строк після реєстрації у Секретаріаті Кабінету Міністрів України;

- датою виконання завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України й дорученнями Прем'єр-міністра України, вважається дата реєстрації проектів рішень або відповідей про їх виконання, які надсилаються до Секретаріату Кабінету Міністрів України.

9.9.2. Під час проходження документів в Міністерстві робляться такі помітки:

- про надходження (реєстрацію) документа - на нижньому правому полі першого аркуша документа (скорочене найменування Міністерства, дата надходження документа, індекс документа);

- про взяття документа на контроль - на лівому полі першого аркуша документа (на рівні заголовка до тексту) пишеться слово "Контроль" або літера "К";

- про виконання документа й направлення його до справи - на нижньому лівому полі першого аркуша документа (коротка довідка про виконання, якщо немає документа про виконання, слова "До справи" й номер справи, в якій документ буде зберігатися, дата направлення документа до справи, найменування й підпис виконавця), наприклад:

 До справи N 2-3-9
Питання вирішено позитивно
в телефонній розмові 05.02.2002
(Посада, ініціали, прізвище)

Відмітка "До справи" свідчить про те, що робота над документом закінчена; - про перенесення даних на машинний носій - на нижньому правому полі першого аркуша документа (слова "Перенесено на машинний носій", дата перенесення, номер масиву, підпис особи, відповідальної за перенесення даних).

9.9.3. Кожний документ повинен мати відмітку про безпосереднього виконавця, що складається з його прізвища й номера службового телефону, які зазначаються на лицьовому або зворотному боці останнього аркуша документа.

9.10. Оформлення копій документів

9.10.1. Копія документа виготовляється й видається тільки з дозволу Міністра, перших заступників та заступників Міністра з питань, що входять до сфери їхньої діяльності згідно з розподілом обов'язків. Міністерство може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ньому.

Під час вирішення питань про прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їхніх трудових, житлових та інших прав, а також під час формування особових справ працівників Міністерство може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо).

9.10.2. Копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу.

Відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа.

Напис про засвідчення документа складається зі слова "Згідно", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів і прізвища, дати засвідчення копії та проставляється нижче реквізиту "Підпис".

9.10.3. На копіях вихідних документів, що залишаються в справах, текст бланків не відтворюється, зазначається лише дата підписання документа і його реєстраційний індекс, посада особи, яка засвідчила копію, її підпис і дата засвідчення, наприклад:

 Дата, індекс
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

 Начальник управління        (Підпис)         (Ініціали, прізвище)

 Згідно
Спеціаліст
Управління кадрів
та кадрової політики (Підпис) (Ініціали, прізвище)
Дата

На копіях вихідних документів мають бути візи посадових осіб, з якими вони погоджені, і візи виконавців; напис про засвідчення документа, завірений печаткою Міністерства (негербовою). Копія документа повинна мати всі виправлення, зроблені в оригіналі.

9.11. Оформлення додатків до документів

9.11.1. Додатки доповнюють, пояснюють окремі питання документа або документ у цілому. Про наявність додатків зазначається в тексті або після тексту документа перед підписом. Назва додатка в тексті документа повинна відповідати назві самого додатка.

9.11.2. Додатки повинні оформлятися на стандартних аркушах і мати всі необхідні для конкретного виду документа реквізити.

У розпорядчому документі відомості про наявність додатків зазначаються в тексті.

Додатки до розпорядчого документа повинні мати відмітку з посиланням на цей розпорядчий документ, його дату й номер. Відмітка робиться на верхньому правому полі першого аркуша додатка, наприклад:

                                Додаток
до наказу Міністерства промислової
політики України
24 січня 2002 року N 21

У разі наявності кількох додатків на них зазначаються порядкові номери, наприклад: Додаток 1, Додаток 2 тощо. Знак N перед цифровим позначенням не ставиться.

Додатки до розпорядчих документів повинні підписуватися керівниками самостійних структурних підрозділів Міністерства на лицьовій стороні останнього аркуша додатка.

Якщо документ має додатки, повна назва яких наводиться в тексті, то відмітка про наявність додатків оформляється за такою формою:

     Додаток: на 5 арк. у 2 прим.

Якщо документ має додатки, повна назва яких не наводиться в тексті, то їх необхідно перелічити після тексту із зазначенням кількості аркушів у кожному додатку й кількості їхніх примірників, наприклад:

Додаток: Довідка про стан виконавської дисципліни в Мінпромполітики України за 6 місяців 2002 року на 3 арк. в 1 прим.

Якщо до документа додається інший документ, що має додатки, то відмітка про наявність додатка оформляється таким чином:

Додаток: Наказ від 24 січня 2002 року N 21 і додаток до нього, всього на 4 арк. у 2 прим.

Якщо додатки зброшуровані (книги, журнали), кількість аркушів не зазначається.

При великій кількості додатків на них складається опис, а в самому документі після тексту зазначається:

Додаток: відповідно до опису на _____ арк.

Якщо додаток надсилається не за всіма зазначеними в документі адресами, відмітку про наявність додатка оформляють за формою:

Додаток: на 5 арк. у 2 прим. на першу адресу.

9.12. Підготовка й оформлення документів до засідань колегіальних органів

9.12.1. Засідання колегіальних органів проводяться відповідно до затверджених планів їхньої роботи й в міру потреби.

У плані роботи колегіального органу зазначається зміст питань, дата розгляду, прізвище доповідача та найменування структурного підрозділу, який готує документи для розгляду колегіальним органом, термін подання документів.

Керівники самостійних структурних підрозділів завчасно подають для включення до плану роботи колегіального органу перелік питань, які вони вважають за необхідне розглянути на його засіданні. До переліку додається довідка про мотиви внесення питання на розгляд колегіального органу.

9.12.2. Документи з питань, що вносяться на розгляд колегіального органу, повинні подаватися не пізніше ніж за 10 днів до засідання. Ці документи включають:

- доповідну записку (адресовану колегіальному органу), в якій ґрунтовно викладені питання з висновками і пропозиціями;

- проект рішення колегіального органу, а в разі потреби й проект наказу;

- довідку про погодження проекту із заінтересованими структурними підрозділами та іншими установами;

- список осіб, які запрошуються на засідання колегіального органу.

9.12.3. Про кожне засідання колегіального органу складається протокол, який оформляється відповідно до правил.

Документи, підготовлені на розгляд колегіального органу, а також один примірник їхніх копій зберігаються у секретаря або в протокольній частині колегіального органу з кожного засідання окремо.

9.12.4. У разі проведення закритого засідання колегіального органу (закритого обговорення окремих питань) підготовка документів здійснюється з дотриманням установлених правил роботи з документами обмеженого доступу.

9.12.5. Відповідальність за своєчасну та якісну підготовку документів до засідань колегіального органу покладається на керівників відповідних структурних підрозділів Міністерства.

9.12.6. Секретар колегіального органу контролює своєчасність подання документів на розгляд і перевіряє їхню наявність та правильність оформлення.

У разі порушення встановленого порядку підготовки документів до розгляду колегіального органу секретар доповідає керівнику колегіального органу, який вирішує, чи буде це питання розглядатися на засіданні, чи буде зняте з порядку денного.

9.12.7. Особи, які одержали проекти рішення та інші документи, до засідання колегіального органу уважно їх вивчають і в разі потреби чітко формулюють свої зауваження й пропозиції.

Примітка. Докладно робота колегіальних органів (зокрема, колегії Міністерства) регламентується Положеннями про них, які розробляються з урахуванням даного розділу Інструкції.

9.13. Оформлення документів про відрядження

9.13.1. Службові відрядження працівників здійснюються відповідно до плану роботи Міністерства з урахуванням асигнувань за кошторисом витрат на відрядження Міністерства.

Якщо виникає потреба у відрядженні працівника поза планом, керівник самостійного структурного підрозділу в доповідній записці (заяві) на ім'я заступника Міністра згідно підпорядкування зазначає куди, на який строк, з якою метою необхідно відрядити працівника.

Доповідна записка (заява, технічне завдання) разом з проектом наказу й посвідченням про відрядження передається Міністру, як правило, не пізніш як за три доби до початку відрядження.

Подавати на підпис посвідчення на службові відрядження за кордон для керівного складу Міністерства необхідно при наявності доручення Кабінету Міністрів України, а в межах України при наявності доручення Кабінету Міністрів України чи Міністра.

Для реєстрації посвідчень про відрядження відділом організаційної роботи Департаменту адміністративно-господарського забезпечення ведеться спеціальний журнал за формою:

------------------------------------------------------------------
| N |Управління,|Прізвище,| Місто | Дати | Мета| Хто |
|з/п| посада | ім'я, по|відрядження|відрядження| |підписав|
| | | батькові| | | | |
|---+-----------+---------+-----------+-----------+-----+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
------------------------------------------------------------------

9.13.2. За результатами відрядження складаються звіти на ім'я Міністра. Указані документи мають бути аргументованими і стислими (до 5-и сторінок - за результатами комплексних перевірок, до 3-х - інших) з висвітленням позитивної роботи, виявлених недоліків та їхніх причин, відповідальних за це посадових осіб та пропозиціями щодо вжиття необхідних заходів та авансовий звіт за встановленою формою.

Наслідки перевірок, як правило, обговорюються на місцях, а для прийняття відповідного рішення - у триденний термін доповідаються Міністру, першому заступнику Міністра, заступнику Міністра за напрямком, директору департаменту.

Після повернення з відрядження за кордон працівники Міністерства зобов'язані у 7-денний термін подати до Департаменту зовнішньоекономічних зв'язків копію затвердженого технічного завдання, директив та звіту за результатами відрядження. Вищезгаданий Департамент їх узагальнює та інформацію щодо виконання директив, вказівок і технічних завдань працівниками Міністерства у відрядженнях за кордон подає до Міністерства закордонних справ України.

Завізований авансовий звіт разом із затвердженим звітом про виконання завдань на відрядження здається до Відділу фінансування, бухгалтерського обліку та звітності по апарату Міністерства.

10. Розмноження документів

10.1. Порядок розмноження документів засобами розмножувальної техніки визначається директором Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

10.2. Розмноження актів Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, звернень та запитів народних депутатів України, звернень громадян, наказів і розпоряджень з основної діяльності Міністерства, матеріалів колегії, протоколів нарад у Міністра та матеріалів обробки вхідної кореспонденції здійснює Департамент адміністративно-господарського забезпечення з метою негайного доведення їх до виконавців.

Тиражування документів здійснюється згідно оформлених заявок за підписом керівника відповідного структурного підрозділу за формою:

-----------------------------------------------------------------------------
|Департаменту адміністративно- Копіювальний підрозділ |
|господарського забеспечення |
| ЗАЯВКА Прошу забезпечити виконання |
|на виконання множувальних робіт заявленої роботи |
| |
|"----" ------------- 200_ р. Витратні матеріали надає |
|Прошу виконати тиражування документа підрозділ _____________________ |
|____________________________________ |
|____________________________________ Термін "___" ___________ 200 _ р.|
|____________________________________ |
|Кількість сторінок: ________________ Заступник директора |
| департаменту 6-2 - начальник |
|Кількість примірників: _____________ відділу господарського |
| забеспечення |
|Термін виконання: __________________ |
| _________ |
|Виконавець документа: ______________ підпис |
| |
|Телефон для довідок: ______ вн. ____ |
| |
|Начальник |
|підрозділу N ____ __________________ |
| |
|(Лицьовий бік) (Зворотний бік) |
-----------------------------------------------------------------------------

10.3. Обсяги тиражування реєструються в спеціальному журналі обліку розмноження документів за формою:

--------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування|Дата| Повне |Кількість|Тираж| Дата | Прізвище,|
|з/п|структурного| |найменування| аркушів | | видачі | ініціали |
| | підрозділу | | замовлення | формату | |замовлення|особи, яка|
| | замовника | | | А4 | | | отримує |
| | | | | | | |замовлення|
|---+------------+----+------------+---------+-----+----------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
--------------------------------------------------------------------------

11. Порядок оброблення й надсилання
вихідних документів

11.1. Вихідні документи обробляються відділом організаційної роботи Департаменту адміністративно-господарського забезпечення й надсилаються централізовано в день їхнього одержання від структурних підрозділів.

Не допускається надсилання або передача документів без їхньої реєстрації в відділі організаційної роботи Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

11.2. Під час приймання від виконавців вихідних документів обов'язково перевіряється:

- правильність оформлення документа й розміщення на ньому всіх реквізитів;

- правильність зазначення адреси;

- наявність на документі відмітки про додатки;

- наявність усіх необхідних підписів на документі й додатках до нього;

- відповідність кількості примірників кількості адресатів;

- наявність віз на копії документа, що залишається в справах Міністерства.

11.3. На оригіналах документів, які підлягають поверненню, на верхньому правому полі першої сторінки проставляється штамп "Підлягає поверненню".

11.4. Документи, що надсилаються одночасно одному й тому ж адресату, вкладаються в один конверт, на якому проставляються реєстраційні номери всіх документів, що знаходяться в конверті.

11.5. Документи, які доставляються працівниками відділу організаційної роботи, передаються місцевим адресатам під розписку в розносній книзі.

11.6. Оригінали наказів, планів, звітів, протоколів тощо залишаються в Міністерстві. В інші установи надсилаються їхні другі примірники або копії.

12. Організація контролю за виконанням документів

12.1. Завдання й порядок контролю за виконанням документів

12.1.1. Завдання контролю полягає в забезпеченні своєчасного та якісного виконання документів.

12.1.2. Контролю підлягають зареєстровані документи, в яких встановлено завдання.

Обов'язково контролюється виконання законів України, постанов Верховної Ради України, указів, розпоряджень і доручень Президента України, постанов, розпоряджень і доручень Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр-міністра України, протоколів засідань Кабінету Міністрів України й Урядових комітетів, запитів і звернень народних депутатів України, звернень громадян, рішень колегії, наказів, розпоряджень і доручень керівництва Міністерства.

12.1.3. Організацію контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами й дорученнями Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України й Голови Верховної Ради України, здійснює один із заступників Міністра відповідно до розподілу обов'язків.

Безпосередній контроль за виконанням зазначених та інших першочергових завдань вищого рівня й керівництва Міністерства покладається на відділ контролю виконання актів і доручень Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

Контроль за виконанням листів підприємств, організацій, науково-дослідних установ, зарубіжних посольств, консульств, центральних органів виконавчої влади тощо здійснюється самостійними структурними підрозділами.

Розподіл доручень на ті, що контролюються централізовано, і ті, що контролюються структурними підрозділами, визначається директором Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

12.1.4. Відповідальність за виконання документа несуть керівники структурних підрозділів, зазначені в розпорядчому документі (наказі, розпорядженні тощо) або в резолюції керівництва Міністерства, і безпосередні виконавці. У разі, коли документ виконується кількома виконавцями, відповідальним за організацію виконання є той, на кого покладено скликання, а за неякісне виконання - і той співвиконавець, з вини якого це сталося.

12.2. Строки виконання документів

12.2.1. Документи можуть бути із зазначенням і без зазначення строку виконання. Терміни виконання можуть бути вказані в самому документі або встановлені актами законодавства.

12.2.2. Актами законодавства встановлені такі терміни виконання:

- депутатський запит - не пізніш як у 15-денний строк з дня його одержання або інший строк, установлений Верховною Радою України (якщо запит отримано від Кабінету Міністрів України - у 15-денний термін з дня реєстрації у Секретаріаті Уряду);

- звернення народного депутата України - протягом не більш 10 днів з дня одержання (якщо звернення отримано від Кабінету Міністрів України - у 10-денний термін з дня реєстрації у Секретаріаті Уряду);

- листи-доручення та листи-запити установ вищого рівня - до зазначеного в них терміну;

- документи з позначкою "терміново" - протягом 7 робочих днів від дати підписання документа. У цьому разі для підготовки доручення до документа надається один день;

- документи з позначкою "негайно", "невідкладно" - в день його отримання;

- документи без зазначення строку виконання - протягом 30 календарних днів;

- звіт бухгалтерський та баланс річний: розгляд, затвердження й повідомлення рішень за ними в 15-денний строк з дня одержання;

- телеграми, в яких порушуються питання, що потребують термінового вирішення - протягом 2 днів, решта - протягом 10 днів.

12.2.3. Строк виконання документа може бути змінений лише за вказівкою посадової особи, яка його встановила, а в разі її відсутності - посадової особи, яка її заміщає.

У разі неможливості виконання актів та доручень вищих органів державної влади в установлені строки готуються подання щодо їх перенесення в такому порядку:

- не пізніше ніж за 5 днів до закінчення строку заступник Міністра, відповідальний за виконання документа, який Міністерство отримало безпосередньо від Президента України, особисто подає Міністру проект подання Главі Адміністрації Президента України про перенесення встановленого строку виконання з обґрунтуванням причин, що призвели до цього;

- у разі неможливості виконання в установлені строки доручення Президента України, що надіслане до виконання Кабінету Міністрів України, заступник Міністра, відповідальний за виконання, подає Міністру проект подання Главі Секретаріату Президента України про перенесення встановленого строку виконання й проект листа за належністю Прем'єр-міністру, Віце-прем'єр-міністру з обґрунтуванням причин, що призвели до цього, за 7 днів до закінчення строку виконання;

- у разі неможливості виконання в установлені строки доручення Кабінету Міністрів України, заступник Міністра, відповідальний за виконання, подає Міністру проект подання за належністю Прем'єр-міністру, Віце-прем'єр-міністру з обґрунтуванням причин, що призвели до цього, за 5 днів до закінчення строку виконання.

Проекти подання про продовження строків виконання й лист Кабінету Міністрів України з цього питання підписує Міністр.

Якщо запит чи звернення народного депутата України з об'єктивних причин не може бути виконаний у встановлений термін, відповідний лист з проханням щодо продовження строку їх виконання за підписом Міністра повинен бути направлено до Голови Верховної Ради України та народного депутата, який звертався з даною проблемою. Але загальний строк розгляду депутатського запиту чи звернення не повинен перевищувати одного місяця після одержання документа.

12.2.4. Розглядає й встановлює строк виконання завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами й дорученнями Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, Міністр особисто (відразу після реєстрації документа).

12.2.5. Доопрацювання проектів документів, повернутих Кабінетом Міністрів України розробнику, проводиться не пізніше ніж у 5-денний строк після підписання відповідного доручення, якщо в дорученні не зазначено інше.

12.3. Здійснення контролю за виконанням документів

12.3.1. Контроль за виконанням документів у Міністерстві здійснюється відділом контролю виконання актів і доручень Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України Департаменту адміністративно-господарського забезпечення й включає такі види робіт:

- постановку документів на контроль, формування бази контрольних документів у ПК;

- перевірку своєчасного доведення документів до виконавців;

- попередні перевірки і регулювання ходу виконання;

- облік і узагальнення результатів контролю за виконанням документів;

- інформування керівництва Міністерства про хід і підсумки виконання документів;

- повідомлення про хід і підсумки виконання документів на оперативних нарадах, засіданнях колегіальних органів;

- зняття документів з контролю;

- формування бази виконаних документів.

12.3.2. Дані про хід виконання документів, одержані шляхом телефонного запиту чи під час проведення перевірки структурного підрозділу-виконавця, або проміжні відповіді виконавця вносяться до електронної картки контролю. При цьому попередні записи залишаються.

12.3.3. Документ вважається виконаним лише тоді, коли поставлені в ньому питання вирішені й кореспонденту дано відповідь по суті.

12.3.4. У разі коли документ виконується кількома працівниками, рішення про виконання завдань співвиконавцями приймає посадова особа, визначена відповідальною за організацію виконання цього документа в цілому. На основі такого рішення робиться відповідна відмітка в ПК про виконання співвиконавцями даного доручення.

12.3.5. Після виконання документ знімається з контролю. Зняти документ з контролю може тільки та особа, яка поставила його на контроль; при цьому в картках в ПК робиться помітка про зняття з контролю.

12.3.6. Виконавець повинний зняти документ з контролю у відділі контролю виконання в день отримання на це згоди відповідної посадової особи.

12.3.7. Після виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради України, доручень Голови Верховної Ради України, запитів і звернень народних депутатів виготовляються машинограми (повністю заповнені електронні картки контролю), що передаються на зберігання до архіву Міністерства одночасно із зазначеними документами й копіями відповідей на них.

12.3.8. Один раз на тиждень складаються й надсилаються до структурних підрозділів переліки не виконаних в установлений термін документів, а також документів, термін виконання яких закінчується протягом двох наступних тижнів.

12.3.9. Дані про хід виконання поставлених на контроль документів узагальнюються й доповідаються керівництву Міністерства. Періодичність подання таких доповідей визначається заступником Міністра, який відповідає за виконавську дисципліну в апараті Міністерства.

13. Складання номенклатури справ Міністерства

13.1. Номенклатури справ окремих структурних підрозділів після розгляду й аналізу зводяться Департаментом адміністративно-господарського забезпечення в єдину номенклатуру справ Міністерства.

13.2. До номенклатури справ Міністерства включаються не закінчені діловодством справи, що надійшли від інших установ для їх продовження, в тому числі довідкові й контрольні картотеки, номенклатури справ, документи, створені за допомогою ПК.

13.3. Для організації та проведення експертизи цінності документів у Міністерстві створюється постійно діюча експертна комісія (ЕК).

13.4. Зведена номенклатура справ Міністерства після її остаточного доопрацювання погоджується з ЕК й експертно-перевірною комісією (ЕПК) державного архіву, після чого затверджується першим заступником Міністра (додаток 16).

13.5. У кінці діловодного року номенклатура справ Міністерства обов'язково закривається підсумковим записом. Підсумковий запис скріпляє своїм підписом директор Департаменту адміністративно-господарського забезпечення.

13.6. Зведена номенклатура справ складається в чотирьох примірниках, на кожному з яких повинен бути заповнений гриф погодження з архівною установою.

Примірники зведеної номенклатури справ розподіляються в такому порядку:

перший - зберігається в справі Департаменту адміністративно-господарського забезпечення;

другий - передається до архіву Міністерства для здійснення контролю за формуванням справ у структурних підрозділах;

третій - надсилається до державної архівної установи, з якою погоджувалися примірники номенклатури справ;

четвертий - розподіляється за розділами між відповідними структурними підрозділами для практичної роботи.

13.7. Зведена номенклатура справ Міністерства щорічно (не пізніше грудня) переглядається, аналізується й уточнюється. Після внесення змін номенклатура справ передруковується й затверджується заступником Міністра.

Зведена номенклатура справ підлягає повторному перескладанню і перепогодженню з відповідним Державним архівом один раз на п'ять років або в разі змін у структурі, функціях та характері роботи Міністерства.

14. Складання зведеного опису справ Міністерства

14.1. На основі описів справ структурних підрозділів складається річний розділ зведеного опису справ Міністерства, за яким справи, створені в структурних підрозділах, передаються на зберігання до Державного архіву.

14.2. У кінці опису робиться підсумковий запис із зазначенням (цифрами й літерами) кількості справ, що значаться за описом, перший та останній номери справ за описом, а також обумовлюються особливості нумерації справ в описі (літерні й пропущені номери справ).

У річний розділ опису вносяться також справи, не завершені діловодством року. В таких випадках у кінці річних розділів опису кожного наступного року, протягом якого справи продовжувалися діловодством, зазначається: "Документи з цього питання див. також у розділі за ____ рік, N ______".

14.3. Зведений опис справ постійного строку зберігання Міністерства складається в чотирьох примірниках і підлягає обов'язковому затвердженню ЕПК відповідного Державного архіву через два роки після завершення справ у діловодстві. Для затвердження до Державного архіву надсилаються всі чотири примірники описів, один з яких після затвердження залишається в Державному архіві, а решта повертається до Міністерства. Відповідно до затверджених описів Міністерство зобов'язане передавати справи до Державного архіву в установлені строки.

14.4. Зведені описи справ тривалого строку зберігання складаються в двох примірниках і оформляються так, як і описи на справи постійного зберігання.

Описи справ тривалого строку зберігання державним архівом не затверджуються.

14.5. Виділення документів для знищення й складання про це акта проводиться після підготовки описів справ постійного й тривалого строків зберігання за цей же період; акти про виділення документів для знищення, що не підлягають зберіганню, розглядаються на засіданнях ЕК одночасно з описами справ. Акти затверджуються заступником Міністра після затвердження описів справ постійного зберігання ЕПК відповідного державного архіву (додаток 17).

14.6. Видача справ у тимчасове користування стороннім установам здійснюється з дозволу Міністра або заступника Міністра. На видану справу заводиться карта-замінник справи, у якій зазначається структурний підрозділ, номер справи, дата її видачі, кому справа видана, дата її повернення. Передбачаються графи для підписів в одержанні й прийомі справи.

14.7. Вилучення документа із справи постійного строку зберігання забороняється. У виняткових випадках вилучення документа допускається з дозволу Міністра або заступника Міністра з обов'язковим залишенням у справі завіреної копії документа.

14.8. Схоронність та порядок тимчасового зберігання архівних документів, їх використання в архіві Міністерства забезпечується згідно із Законом України "Про Національний архівний фонд і архівні установи" ( 3814-12 ).

Директор Департаменту
адміністративно-господарського забезпечення В.Г.Горник

Додаток 1

                             ПЕРЕЛІК
документів, що не підлягають реєстрації
службою діловодства

     1. Листи, що надійшли в копії до відома.

2. Телеграми і листи про дозвіл на відрядження й відпустки.

3. Повідомлення про засідання, наради, збори й порядок
денний.

4. Графіки, наряди, заявки, рознарядки.

5. Зведення та інформація, надіслані до відома.

6. Навчальні плани, програми (копії).

7. Рекламні повідомлення, плакати, програми нарад,
конференцій тощо.

8. Прейскуранти (копії).

9. Норми витрат матеріалів.

10. Поздоровчі листи й запрошення.

11. Друковані видання (книги, журнали, бюлетені).

12. Наукові звіти за темами.

13. Місячні, квартальні, піврічні звіти.

14. Форми статистичної звітності.

     Примітка. Документи,  зазначені у пунктах 4,  6,  11, 12, 13,
14, підлягають обліку у відповідних структурних підрозділах за
належністю.

Додаток 2

                           НОМЕНКЛАТУРА
вхідної кореспонденції, яка обліковується
в системі діловодства Міністерства

------------------------------------------------------------------
| Код | Найменування виду кореспонденції |
|------+---------------------------------------------------------|
| 1 |Законодавчі акти |
|------+---------------------------------------------------------|
| 2 |Акти Президента України та Секретаріату Президента |
| |України |
|------+---------------------------------------------------------|
| 3 |Постанови Верховної Ради України, доручення Голови |
| |Верховної Ради України та його заступників |
|------+---------------------------------------------------------|
| 4 |Листи комітетів і комісій при Верховній Раді й Кабінеті |
| |Міністрів України |
|------+---------------------------------------------------------|
| 5 |Запити і звернення народних депутатів України |
|------+---------------------------------------------------------|
| 6 |Постанови Кабінету Міністрів України |
|------+---------------------------------------------------------|
| 7 |Розпорядження Кабінету Міністрів України |
|------+---------------------------------------------------------|
| 8 |Протоколи засідань Кабінету Міністрів України та Урядових|
| |комітетів |
|------+---------------------------------------------------------|
| 9 |Доручення Кабінету Міністрів України |
|------+---------------------------------------------------------|
| 10 |Листи підприємств і фірм |
|------+---------------------------------------------------------|
| 12 |Листи науково-дослідних установ |
|------+---------------------------------------------------------|
| 13 |Листи Міністерств |
|------+---------------------------------------------------------|
| 14 |Листи державних комітетів та інших центральних органів |
| |виконавчої влади |
|------+---------------------------------------------------------|
| 15 |Листи обласних, міських і районних державних |
| |адміністрацій |
|------+---------------------------------------------------------|
| 16 |Листи Національного й комерційних банків |
|------+---------------------------------------------------------|
| 17 |Листи організацій країн СНД |
|------+---------------------------------------------------------|
| 18 |Листи зарубіжних організацій, посольств, консульств |
|------+---------------------------------------------------------|
| 20 |Листи Генеральної прокуратури України та правоохоронних |
| |органів |
|------+---------------------------------------------------------|
| 21 |Листи інших організацій |
|------+---------------------------------------------------------|
| 22 |Листи профспілкових організацій |
|------+---------------------------------------------------------|
| 24 |Листи й скарги громадян, колективні звернення |
|------+---------------------------------------------------------|
| 26 |Окремі доручення Міністра, перших заступників і |
| |заступників Міністра |
------------------------------------------------------------------

Додаток 3

                              ЖУРНАЛ
реєстрації вхідних документів у самостійному
структурному підрозділі Міністерства

-----------------------------------------------------------------------------
| N | Дата | Дата | Кореспо-|Короткий|Резолюція| Підпис | Позначка|
|з/п| надхо- | надхо- | ндент, | зміст | та кому |виконавця, | про |
| | дження |дження до| дата та | | напра- | дата |виконання|
| |документа | Міністе-| індекс | | влено |отримання | та N |
| | до | рства та| (вих. N)| | документ| та | справи, |
| |підрозділу| індекс |документа| | |контрольний| де |
| | | (вх. N) | | | | термін | збері- |
| | |документа| | | | виконання | гається |
| | | | | | | документа | документ|
|---+----------+---------+---------+--------+---------+-----------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
-----------------------------------------------------------------------------

Додаток 4

                              ЖУРНАЛ
реєстрації вихідних документів у самостійному
структурному підрозділі Міністерства

------------------------------------------------------------------
| Дата |Вихідний N|Виконавець| Назва, | Хто | Кому |
|реєстрації| | | короткий |направив|направлено|
| | | | зміст, | | |
| | | | кількість | | |
| | | | аркушів та| | |
| | | |примірників| | |
|----------+----------+----------+-----------+--------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------

Додаток 5

                              ЖУРНАЛ
реєстрації створених в Міністерстві документів
та облікових журналів (форм)
внутрішнього користування

------------------------------------------------------------------
| Дата |Найменування, код| Найменування, | Позначка про |
|реєстрації,| підрозділу | короткий | виконання |
| індекс | |зміст документа| |
| документа | | | |
|-----------+-----------------+---------------+------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
------------------------------------------------------------------

Додаток 6

 Міністерство промислової політики України

Найменування структурного підрозділу
___________________________________

НОМЕНКЛАТУРА СПРАВ
___________________ N _____________
(місце складання)

на ____ рік

                __________________________________
Найменування розділу

------------------------------------------------------------------
|Індекс|Заголовок справи| Кількість | Строк зберігання |Примітки|
|справи|(тому, частини) | справ | справи (тому, | |
| | | (томів, |частини) і N статей| |
| | | частин) | за переліком | |
|------+----------------+-----------+-------------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
------------------------------------------------------------------

 Найменування посади
керівника структурного
підрозділу Підпис Ініціали, прізвище

ПОГОДЖЕНО* ПОГОДЖУЮ

Протокол ЕК структурного Найменування посади особи,
підрозділу відповідальної за архів
Міністерства

____________ N _____ Підпис Ініціали, прізвище
Дата

---------------
* У разі наявності ЕК структурного підрозділу.

                                      Формат А4 (210 х 297)

                        ПІДСУМКОВИЙ ЗАПИС
категорії та кількість справ, заведених
у ____ році в структурному підрозділі

------------------------------------------------------------------
| За строками |Усього| У тому числі |
| зберігання | |--------------------------------------|
| | |таких, що переходять|з позначкою "ЕПК"|
------------------------------------------------------------------

 Постійного

Тимчасового
(понад 10 років)

Тимчасового
(до 10 років включно)

Разом

Найменування посади особи,
відповідальної
за діловодство

Дата Підпис Ініціали, прізвище

Підсумкові відомості
передано до Департаменту
адміністративно-господарського
забезпечення

Найменування посади
особи, відповідальної
за передачу відомостей Підпис Ініціали, прізвище

Дата

Додаток 7

------------------------------------------------------------------
| код держархіву ______________ |
| код Міністерства |
| промислової |
| політики України |
| _____________________________ |
| |
|_______________________________ _____________________________ |
|_______________________________ _____________________________ |
|_______________________________ _____________________________ |
| |
|_______________________________________________________________ |
| (найменування державного архіву) |
| |
|_______________________________________________________________ |
|_______________________________________________________________ |
|_______________________________________________________________ |
|_______________________________________________________________ |
| (Міністерство промислової політики України |
| та найменування структурного підрозділу) |
| |
| СПРАВА N _______ ТОМ N _________ |
| |
|_______________________________________________________________ |
|_______________________________________________________________ |
|_______________________________________________________________ |
| (заголовок справи) |
|_______________________________________________________________ |
| (дата) |
| |
| На __________ аркуш. |
| Зберігати __________ |
|__________________ |
|Ф. N _____________ |
|Оп. N ____________ |
|Спр. N ___________ |
------------------------------------------------------------------

Додаток 8

            Міністерство промислової політики України
_____________________________________________
(найменування структурного підрозділу)

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
Найменування посади
керівника структурного
підрозділу

                                      Підпис   Розшифровка підпису
Дата

                          ОПИС N _______
________________________________
(назва розділу)

------------------------------------------------------------------
| N | Індекс |Заголовок|Дата справи|Кількість| Строк |Примітка|
|з/п| справи | справи | (тому, |аркушів у|зберігання| |
| | (тому, | (тому, | частини) | справі | справи | |
| |частини)|частини) | | (томі, | (тому, | |
| | | | | частині)| частини) | |
| | | | | | стаття за| |
| | | | | |переліком*| |
|---+--------+---------+-----------+---------+----------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
------------------------------------------------------------------

---------------
* Графа шоста опускається в описах справ постійного
зберігання.

 У цей опис включено ____________ справ з N _______________

по N ______________ у тому числі:

літерні номери: _________________________________________________

пропущені номери: _______________________________________________

Найменування посади укладача опису

Дата Підпис Розшифровка підпису

ПОГОДЖЕНО СХВАЛЕНО
Директор Департаменту Протокол ЕК** структурного
адміністративно-господарського підрозділу
забезпечення _____________ N ______
Підпис _________________ Розшифровка
підпису
Дата ___ ____________ ____

---------------
** У разі наявності ЕК структурного підрозділу.

 Передав ___________________________________________________ справ
(цифрами й літерами)
та ______________________________________________________________
реєстраційно-контрольних (цифрами й літерами)
карток до документів*

---------------
* Передаються разом із справами Департаменту
адміністративно-господарського забезпечення.

 Найменування посади
особи структурного
підрозділу Підпис Розшифровка підпису

Дата

Прийняв ____________________ та справ ___________________________
(цифрами й літерами) (цифрами й літерами)

реєстраційно-контрольних карток до документів

Найменування посади
особи, відповідальної
за архів Міністерства Підпис Розшифровка підпису

Дата

                                      Формат А4 (210 х 297)
Форма опису справ постійного,
тимчасового (понад 10 років)
зберігання й з особового
складу структурного
підрозділу Міністерства

Додаток 9

                      Державний Герб України

            МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНПРОМПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

 03035, м. Київ, вул. Сурікова, 3        тел. 246-33-30, 246-32-36
____________________________________

На N __________________ N ___________________

від ___ _____________ 200_ р. від ___ ____________ 200_ р.

Додаток 10

                      Державний Герб України

            МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНПРОМПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

                              НАКАЗ

м. Київ

___ ____________ 200_ р. N __________

     Примітка. На   зворотній  сторінці  останнього  листа  наказу
оформляється листок узгоджень (додаток 13) та надається перелік
керівників Міністерства та самостійних структурних підрозділів,
яким необхідно надати копії наказу.

Додаток 11

                      Державний Герб України

            МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНПРОМПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

                   ОКРЕМЕ ДОРУЧЕННЯ (ДОРУЧЕННЯ)

     Примітки:
1. В правій верхній частині, після слів "Окреме доручення"
зазначаються прізвища та ініціали посадових осіб, яким надається
доручення.
2. В лівій нижній частині першої сторінки друкується прізвище
та ініціали виконавця та його номер телефону. В правій нижній
частині проставляється реєстраційний номер та дата окремого
доручення (доручення).

Додаток 12

Склад
реквізитів розпорядчих документів

1. Державний Герб України (порядок використання визначається законом). 2. Код Міністерства за Українським класифікатором підприємств і організацій (УКПО). 3. Код форми документа за Українським класифікатором управлінської документації (УКУД). 4. Найменування центрального органу виконавчої влади. 5. Найменування структурного підрозділу. 6. Індекс підприємства зв'язку, поштова і телеграфна адреса, номер телефону, номер телетайпа (абонентського телеграфу), номер рахунку в банку. 7. Назва виду документа. 8. Дата. 9. Індекс. 10. Посилання на дату та індекс вхідного документа. 11. Місце складання або видання. 12. Гриф обмеження доступів до документів. 13. Адресат. 14. Гриф затвердження. 15. Резолюція. 16. Заголовок до тексту. 17. Відмітка про контроль. 18. Текст. 19. Відмітка про наявність додатків. 20. Підпис. 21. Гриф погодження. 22. Візи. 23. Печатка. 24. Відмітка про засвідчення копій. 25. Прізвище виконавця та номер його телефону. 26. Відмітка про виконання документа й направлення його до справи. 27. Відмітка про перенесення даних на машинний носій. 28. Відмітка про надходження документа.

Додаток 13

                         ЛИСТОК УЗГОДЖЕНЬ

------------------------------------------------------------------
| Посада | Шифр |Прізвище,| Підпис | Дата |
| |підрозділу|ініціали | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Перші заступники | | | | |
|Міністра | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Заступники Міністра | | | | |
| |----------+---------+---------+---------|
| | | | | |
| |----------+---------+---------+---------|
| | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Директори департаментів| | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
| | | | | |
| |----------+---------+---------+---------|
| | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Начальники управлінь | | | | |
| |----------+---------+---------+---------|
| | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Начальник відділу | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
| | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Літредактор | | | | |
|-----------------------+----------+---------+---------+---------|
|Виконавець | |тел. | | |
------------------------------------------------------------------

 Надіслати:

Додаток 14

Примірний перелік
документів, що підлягають затвердженню

1. Акти (перевірок і ревізій; прийому закінчених будівництвом об'єктів; списання; експертизи; передачі справ; ліквідації установ).

2. Завдання (на проектування об'єктів, технічних споруд, капітальне будівництво; на проведення науково-дослідних, проектно-конструкторських і технологічних робіт; технічні завдання тощо).

3. Звіти (про відрядження, науково-дослідні роботи тощо).

4. Кошториси витрат (на утримання апарату управління, будинків, приміщень, споруд; на підготовку та освоєння виробництва нових виробів; на капітальне будівництво тощо).

5. Нормативи (чисельності працівників, витрачання електроенергії тощо).

6. Переліки (типових документальних матеріалів, що створюються в установах, із зазначенням строків зберігання документів тощо).

7. Плани (роботи Міністерства, колегії, науково-технічної ради, науково-дослідних робіт; кооперованих поставок продукції тощо).

8. Програми (проведення робіт і заходів, відряджень тощо).

9. Розцінки на здійснення робіт.

10. Статути державних підприємств (об'єднань).

11. Структура й штатна чисельність.

12. Форми уніфікованих документів.

13. Штатні розписи.

Додаток 15

                             ПЕРЕЛІК
          документів, які завіряються гербовою печаткою,
                   з визначеним правом підпису

------------------------------------------------------------------
| N |      Назва документа      |         Право підпису          |
|з/п|                           |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
| 1 |             2             |               3                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|1. |Договір на створення і     |Міністр, заступник Міністра     |
|   |передачу науково-технічної |згідно розподілу обов'язків     |
|   |продукції та додаткова     |                                |
|   |угода                      |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|2. |Протокол погодження        |Міністр, заступник Міністра     |
|   |договірної ціни на         |згідно розподілу обов'язків     |
|   |науково-технічну продукцію |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|3. |Розрахунок кошторисної     |Директор Департаменту           |
|   |вартості, зведена          |фінансово-економічного          |
|   |калькуляція на підготовку  |забезпечення промисловості      |
|   |виробництва, кошторис      |                                |
|   |витрат на підготовку       |                                |
|   |виробництва                |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|4. |Календарний план робіт     |Керівники самостійних           |
|   |                           |структурних підрозділів (у разі |
|   |                           |відсутності - їхні заступники)  |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|5. |Рішення про коригування    |Міністр, заступник Міністра     |
|   |договорів та додаткових    |згідно розподілу обов'язків     |
|   |угод на створення та       |                                |
|   |передачу науково-технічної |                                |
|   |продукції                  |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|6. |Акти здачі-прийняття       |Керівники самостійних           |
|   |науково-технічної продукції|структурних підрозділів         |
|   |проміжних етапів виконання |                                |
|   |робіт                      |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|7. |Технічне завдання          |Міністр, заступники Міністра    |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|8. |Спільні рішення з          |Міністр, перші заступники       |
|   |відомствами                |Міністра, заступники Міністра   |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|9. |Платіжні доручення         |Міністр, заступник Міністра     |
|   |                           |згідно розподілу обов'язків,    |
|   |                           |директор Департаменту           |
|   |                           |адміністративно-господарського  |
|   |                           |забезпечення                    |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|10.|Довіреність на одержання   |Директор Департаменту           |
|   |матеріальних цінностей     |адміністративно-господарського  |
|   |                           |забезпечення, заступник         |
|   |                           |директора департаменту -        |
|   |                           |начальник відділу господарського|
|   |                           |забезпечення, начальник відділу |
|   |                           |фінансування, бухгалтерського   |
|   |                           |обліку та звітності по апарату  |
|   |                           |Міністерства                    |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|11.|Довідка про доходи         |Директор Департаменту           |
|   |працівників центрального   |адміністративно-господарського  |
|   |апарату                    |забезпечення, заступник         |
|   |                           |директора департаменту -        |
|   |                           |начальник відділу господарського|
|   |                           |забезпечення, начальник відділу |
|   |                           |фінансування, бухгалтерського   |
|   |                           |обліку та звітності по апарату  |
|   |                           |Міністерства                    |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|12.|Довідка про заробіток для  |Директор Департаменту           |
|   |обчислення пенсії          |адміністративно-господарського  |
|   |                           |забезпечення, заступник         |
|   |                           |директора департаменту -        |
|   |                           |начальник відділу господарського|
|   |                           |забезпечення, начальник відділу |
|   |                           |фінансування, бухгалтерського   |
|   |                           |обліку та звітності по апарату  |
|   |                           |Міністерства                    |

|---+---------------------------+--------------------------------|
|13 |Статути нових створених    |Міністр, заступник Міністра     |
|   |підприємств                |згідно розподілу обов'язків     |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|14.|Контракти                  |Міністр                         |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|15.|Грамоти і клопотання (про  |Міністр, заступники Міністра    |
|   |нагородження орденами і    |                                |
|   |медалями)                  |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|16.|Посвідчення про відрядження|Міністр                         |
|   |за кордон, у тому числі до |                                |
|   |країн СНГ                  |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|17.|Посвідчення про відрядження|Міністр                         |
|   |в межах України,           |                                |
|   |заступникам Міністра,      |                                |
|   |директорам департаментів,  |                                |
|   |іншим керівникам           |                                |
|   |самостійних структурних    |                                |
|   |підрозділів                |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|18.|Посвідчення про відрядження|Перші заступники Міністра,      |
|   |в межах України іншим      |заступники Міністра відповідно  |
|   |працівникам (крім посадових|до напрямів їх діяльності       |
|   |осіб, вказаних в п. 17)    |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|19.|Висновки і відгуки установ |Міністр, заступники Міністра,   |
|   |на дисертації та           |керівники самостійних           |
|   |автореферати               |структурних підрозділів         |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|20.|Зразки відбитків печаток і |Міністр, заступники Міністра    |
|   |підписів                   |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|21.|Листи гарантійні (фінансові|Заступник Міністра згідно       |
|   |зобов'язання, уповноваження|розподілу обов'язків            |
|   |керівників на підписання   |                                |
|   |позовних заяв, апеляційних |                                |
|   |і касаційних скарг, заяв   |                                |
|   |про перегляд судових       |                                |
|   |рішень)                    |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|22.|Протоколи погодження планів|Міністр, заступники Міністра    |
|   |поставок, фінансових звітів|                                |
|   |підприємств                |                                |
|---+---------------------------+--------------------------------|
|23.|Фінансові плани підприємств|Міністр, заступники Міністра    |
------------------------------------------------------------------

Додаток 16

 Міністерство промислової політики України  ЗАТВЕРДЖУЮ
 ЗВЕДЕНА НОМЕНКЛАТУРА СПРАВ                 Заступник Міністра
 _______ N ____________                     Підпис Розшифровка
                                            підпису
 на ____ рік                                Дата

               ___________________________________
                       Найменування розділу

------------------------------------------------------------------
|Індекс|  Заголовок  |  Кількість  | Строк зберігання  |Примітка |
|справи|справи (тому,|справ (томів,|   справи (тому,   |         |
|      |   частини)  |   частин)   |частини) і N статей|         |
|      |             |             |   за переліком*   |         |
|------+-------------+-------------+-------------------+---------|
|  1   |      2      |      3      |         4         |    5    |
------------------------------------------------------------------

 Директор Департаменту
 адміністративно-господарського
 забезпечення                          Підпис   Ініціали, прізвище

 Віза особи, відповідальної
 за архів Міністерства

 ПОГОДЖЕНО                            ПОГОДЖЕНО
 Протокол ЕК                          Протокол ЕПК
 __________ N _______                 __________ N _______

---------------
     * Назва переліку із зазначенням строків зберігання документів
та його вихідні дані.

                                      Формат А4 (210 х 297)

                        ПІДСУМКОВИЙ ЗАПИС
             категорії та кількість справ, заведених
                    у ____ році в Міністерстві

------------------------------------------------------------------
|    За строками   |Усього|               У тому числі           |
|    зберігання    |      |--------------------------------------|
|                  |      |таких, що переходять|з позначкою "ЕПК"|
------------------------------------------------------------------

 Постійного

 Тимчасового
 (понад 10 років)

 Тимчасового
 (до 10 років включно)

 Разом

 Директор Департаменту
 адміністративно-господарського
 забезпечення

 Дата                  Підпис                   Ініціали, прізвище

 Підсумкові відомості
 передано до відомчого архіву

 Найменування посади особи,
 відповідальної
 за передачу відомостей

 Дата                  Підпис                   Ініціали, прізвище

Додаток 17

 Міністерство промислової політики України   ЗАТВЕРДЖУЮ
 АКТ                                         Заступник Міністра
 ___________ N ______________                Підпис Розшифровка підпису
 ____________________________                Дата
      (місце складання)

 Про виділення для знищення документів,
 що не підлягають зберіганню

 На підставі                          ____________________________
                                      ____________________________
                                      (назва й вихідні дані
                                       переліку документів
 _________________________________________________________________
   із зазначенням строків їх зберігання) відібрані до знищення
   як такі, що не мають науково-історичної цінності й втратили
   практичне значення, документи фонду N _________________________
                                            (найменування фонду)

-----------------------------------------------------------------------
| NN|Заголо- | Дата |NN описів |   Індекс  | Кіль- |  Строк  |Примітки|
|з/п|  вок   |справи|(номенкла-|   справи  | кість |  збері- |        |
|   | справи | або  | тур) за  |   (тому,  | справ |  гання  |        |
|   |  або   |крайні|рік (роки)|частини) за|(томів,|  справи |        |
|   |груповий| дати |          |номенклату-|частин)|  (тому, |        |
|   |заголо- |справ |          | рою або N |       | частини)|        |
|   |  вок   |      |          | справи за |       |   і NN  |        |
|   | справ  |      |          |   описом  |       |статей за|        |
|   |        |      |          |           |       |переліком|        |
|---+--------+------+----------+-----------+-------+---------+--------|
| 1 |   2    |  3   |     4    |     5     |   6   |    7    |    8   |
-----------------------------------------------------------------------

 Разом ________________________ справ за ____________________ роки
         (цифрами й літерами)

 Описи справ постійного зберігання за _______________________ роки
затверджені, а з особового складу погоджені з ЕПК ________________
 _________________________________________________________________
                 (найменування архівної установи)

 _________________________________________________________________
            (протокол від _____________ N __________)

 Найменування посади особи,
 яка проводила експертизу
 цінності документів

 Дата                 Підпис                   Розшифровка підпису

 СХВАЛЕНО

 Протокол ЕК
 від _________ N ____

 Документи в кількості _____________________________________ справ
                               (цифрами й літерами)

 вагою ________________ кг здано в _______________________________
                                           (найменування
 _________________________________________________________________
                            установи)

 на переробку за приймально-здавальною
 накладною від ___________ N __________

 Найменування посади особи,
 яка здала документи

 Дата                  Підпис                  Розшифровка підпису

                                      Формат А4 (210 х 297)

Додаток 18

                       ОПТИМАЛЬНИЙ ПОРЯДОК
         візування і підписання організаційно-розпорядчих
            та вихідних документів, які розробляються
       самостійними структурними підрозділами Міністерства

----------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування |  Хто    |     Хто візує підготовлений проект документа |
|з/п| документів  |підписує |----------------------------------------------|
|   |             |документ |Перший| Керівник| Упра-  |Департамент| Вико-  |
|   |             |         |засту-|  само-  | вління |адміністра-| навець |
|   |             |         | пник | стійного| юриди- |   тивно-  | доку-  |
|   |             |         |Міні- | структу-| чного  | господар- | мента, |
|   |             |         |стра, |  рного  |забезпе-|   ського  |керівник|
|   |             |         |засту-|  підро- | чення  |  забезпе- |структу-|
|   |             |         | пник |  зділу  |        |   чення   | рного  |
|   |             |         |Міні- |(директор|        |           | підро- |
|   |             |         | стра | департа-|        |           | зділу, |
|   |             |         | (за  |  менту, |        |           |відпові-|
|   |             |         |закрі-|начальник|        |           |дального|
|   |             |         |пленим|  упра-  |        |           |за вико-|
|   |             |         |напря-| вління, |        |           | нання  |
|   |             |         | мком | відділу)|        |           |        |
|   |             |         |діяль-|         |        |           |        |
|   |             |         |ності)|         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 1 |      2      |   3     |   4  |    5    |    6   |     7     |    8   |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 1 | Розпорядчі  | Міністр,|      |         |        |           |        |
|   | документи:  |  т.в.о. |      |         |        |           |        |
|   |  (накази,   |Міністра,|      |         |        |           |        |
|   |доручення) з |         |      |         |        |           |        |
|   |   питань:   |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.1|- організа-  | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     +     |    +   |
|   |ційно        |         |      |         |        |           |        |
|   |- адміні-    |         |      |         |        |           |        |
|   |стративної   |         |      |         |        |           |        |
|   |роботи;      |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.2|- кадрової   | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |роботи;      |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.3|- фінансово- | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |економічної  |         |      |         |        |           |        |
|   |діяльності,  |         |      |         |        |           |        |
|   |реформування |         |      |         |        |           |        |
|   |власності,   |         |      |         |        |           |        |
|   |зовнішньо-   |         |      |         |        |           |        |
|   |економічної  |         |      |         |        |           |        |
|   |діяльності,  |         |      |         |        |           |        |
|   |юридичні     |         |      |         |        |           |        |
|   |питання;     |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.4|- оборонно-  | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |промислового |         |      |         |        |           |        |
|   |комплексу,   |         |      |         |        |           |        |
|   |державних    |         |      |         |        |           |        |
|   |замовлень,   |         |      |         |        |           |        |
|   |ВТС,         |         |      |         |        |           |        |
|   |експортного  |         |      |         |        |           |        |
|   |контролю;    |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.5|- з питань   | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |машино-      |         |      |         |        |           |        |
|   |будівного та |         |      |         |        |           |        |
|   |хімічного    |         |      |         |        |           |        |
|   |комплексу;   |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.6|- з питань   | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |кольорової   |         |      |         |        |           |        |
|   |металургії,  |         |      |         |        |           |        |
|   |легкої та    |         |      |         |        |           |        |
|   |дерево-      |         |      |         |        |           |        |
|   |обробної     |         |      |         |        |           |        |
|   |проми-       |         |      |         |        |           |        |
|   |словості,    |         |      |         |        |           |        |
|   |радіо-       |         |      |         |        |           |        |
|   |електроніки, |         |      |         |        |           |        |
|   |засобів      |         |      |         |        |           |        |
|   |зв'язку,     |         |      |         |        |           |        |
|   |електро-     |         |      |         |        |           |        |
|   |техніки та   |         |      |         |        |           |        |
|   |приладо-     |         |      |         |        |           |        |
|   |будування;   |         |      |         |        |           |        |

|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|1.7|- з питань   | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |металу-      |         |      |         |        |           |        |
|   |ргійної та   |         |      |         |        |           |        |
|   |гірничо-     |         |      |         |        |           |        |
|   |рудної       |         |      |         |        |           |        |
|   |промисло-    |         |      |         |        |           |        |
|   |вості,       |         |      |         |        |           |        |
|   |науково-     |         |      |         |        |           |        |
|   |технічної та |         |      |         |        |           |        |
|   |інвестиційно-|         |      |         |        |           |        |
|   |інноваційної |         |      |         |        |           |        |
|   |роботи       |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 2 |Рішення      |Міністр, |  +*  |    +    |    +   |     +     |    +   |
|   |колегій      | т.в.о.  |      |         |        |           |        |
|   |Міністерства |Міністра |      |         |        |           |        |
|   |             |         |      |         |        |           |        |
|   |             |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 3 |Доручення    |Міністр, |  +*  |    +    |    +   |     +     |    +   |
|   |Міністра     | т.в.о.  |      |         |        |           |        |
|   |             |Міністра |      |         |        |           |        |
|   |             |         |      |         |        |           |        |
|   |             |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 4 |Доручення    |  Перший |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |перших       |заступник|      |         |        |           |        |
|   |заступників  | Міністра|      |         |        |           |        |
|   |Міністра     |         |      |         |        |           |        |
|   |             |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 5 |Доручення    | Засту-  |   _  |    +    |    +   |    +*     |    +   |
|   |заступників  | пники   |      |         |        |           |        |
|   |Міністра     |Міністра |      |         |        |           |        |
|   |             |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
| 6 |Вихідні листи|         |      |         |        |           |        |
|   |(документи): |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.1|- на акти    |Міністр, |  +*  |    +    |    +   |     +     |    +   |
|   |Президента   | т.в.о.  |      |         |        |           |        |
|   |України, його|Міністра |      |         |        |           |        |
|   |Секретаріату,|         |      |         |        |           |        |
|   |Верховної    |         |      |         |        |           |        |
|   |Ради України,|         |      |         |        |           |        |
|   |акти та      |         |      |         |        |           |        |
|   |доручення    |         |      |         |        |           |        |
|   |Кабінету     |         |      |         |        |           |        |
|   |Міністрів    |         |      |         |        |           |        |
|   |України      |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.2|- на         | Перші   |  +*  |    +    |    +   |     +     |    +   |
|   |доручення та | засту-  |      |         |        |           |        |
|   |акти         | пники,  |      |         |        |           |        |
|   |Секретаріату | засту-  |      |         |        |           |        |
|   |Кабінету     | пники   |      |         |        |           |        |
|   |Міністрів    |Міністра |      |         |        |           |        |
|   |України      |         |      |         |        |           |        |
|   |відповідно до|         |      |         |        |           |        |
|   |закріплених  |         |      |         |        |           |        |
|   |сфер і       |         |      |         |        |           |        |
|   |напрямків    |         |      |         |        |           |        |
|   |діяльності   |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.3|- на         | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     +     |    +   |
|   |доручення та |         |      |         |        |           |        |
|   |акти         |         |      |         |        |           |        |
|   |Верховної    |         |      |         |        |           |        |
|   |Ради України;|         |      |         |        |           |        |
|   |відповідно до|         |      |         |        |           |        |
|   |закріплених  |         |      |         |        |           |        |
|   |сфер і       |         |      |         |        |           |        |
|   |напрямків    |         |      |         |        |           |        |
|   |діяльності   |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.4|- на         | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |звернення    |         |      |         |        |           |        |
|   |центральних  |         |      |         |        |           |        |
|   |органів      |         |      |         |        |           |        |
|   |виконавчої   |         |      |         |        |           |        |
|   |влади, судів,|         |      |         |        |           |        |
|   |посольств та |         |      |         |        |           |        |
|   |інших;       |         |      |         |        |           |        |
|   |відповідно до|         |      |         |        |           |        |
|   |закріплених  |         |      |         |        |           |        |
|   |сфер і       |         |      |         |        |           |        |
|   |напрямків    |         |      |         |        |           |        |
|   |діяльності   |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.5|- на         |Керівник,|  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |звернення та |  якому  |      |         |        |           |        |
|   |запити       | адресо- |      |         |        |           |        |
|   |народних     |   вано  |      |         |        |           |        |
|   |депутатів    |         |      |         |        |           |        |
|   |України;     |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.6|- на         | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |звернення    |         |      |         |        |           |        |
|   |громадян та  |         |      |         |        |           |        |
|   |громадських  |         |      |         |        |           |        |
|   |організацій; |         |      |         |        |           |        |
|---+-------------+---------+------+---------+--------+-----------+--------|
|6.7|- на         | - " -   |  +*  |    +    |    +   |     -     |    +   |
|   |звернення    |         |      |         |        |           |        |
|   |підприємств, |         |      |         |        |           |        |
|   |організацій  |         |      |         |        |           |        |
|   |та установ.  |         |      |         |        |           |        |
----------------------------------------------------------------------------

     Примітки:
     1. Погодження  та передачу на підпис підготовленого документа
здійснює  безпосередній  виконавець   (п.   9.5.1   Інструкції   з
діловодства);
     2. З позначкою (+) - документ візується визначеною в  таблиці
посадовою особою;
     3. З позначкою (+*) - документ  візується  посадовою  особою,
якщо  документ містить питання або (приймається рішення) з питань,
які належать до закріпленого напрямку діяльності.
     4. Літредактор   візує   накази  та  вихідні  документи,  які
надаються  Президенту,  Секретаріату  Президента,  Верховній  Раді
України, Кабінету Міністрів України.

^ Наверх
наверх