документiв в базi
550558
Подiлитися 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ
20.10.2006 N 7597

Про зміну розміру статутного капіталу

(Витяг)

<...>

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 145 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу товариства відноситься до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю.

В частині 5 статті 144 цього Кодексу ( 435-15 ) зазначено, що зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення в порядку, встановленому законом, усіх його кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків.

Важливо звернути увагу на те, що в Україні діє спеціальний закон, який визначає поняття і види господарських товариств, правила їх створення, діяльності, а також права і обов'язки їх учасників та засновників - Закон України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ).

Так, в статті 16 цього Закону ( 1576-12 ) вказано, що товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір статутного фонду.

Зменшення статутного фонду при наявності заперечень кредиторів товариства не допускається.

Рішення товариства про зміни розміру статутного фонду набирає чинності з дня внесення цих змін до Державного реєстру.

Крім того, стаття 56 цього ж Кодексу ( 435-15 ) акцентує на тому, що рішення товариства з обмеженою відповідальністю про зменшення його статутного фонду набирає чинності не раніш як через 3 місяці після державної реєстрації і публікації про це у встановленому порядку.

Отже, товариство з обмеженою відповідальністю може зменшити розмір свого статутного фонду до розміру мінімального рівня, який на момент створення товариства був встановлений законом.

Заступник Голови Г.Білоус

^ Наверх