2004-03-29 | 2007-11-08 |
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 1325 від 21.07.2003
Зареєстровано
в Київському міському управлінні юстиції
8 серпня 2003 р. за N 54/540
Про діяльність Київського центру соціальної адаптації
престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного
місця проживання
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням
КМДА
N 498 від 29.03.2004 )
( В тексті Розпорядження слова "капітального
ремонту" замінено словом "реконструкції"
згідно з Розпорядженням КМДА N 498
від 29.03.2004 )
Відповідно до Програми зміцнення законності та боротьби зі злочинністю в м. Києві на 2001-2005 роки, затвердженої розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 07.06.2001 N 1140 та з метою впорядкування діяльності Центру:
1. Затвердити Положення про Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання (додається).
2. Закріпити за Київським центром соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання на праві оперативного управління нежилий будинок на вулиці Ракетній, 8.
3. Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
3.1. Виступити замовником виконання проектно-кошторисної документації та проведення робіт з реконструкції нежилого будинку на вулиці Ракетній, 8. ( Пункт 3 доповнено підпунктом 3.1 згідно з Розпорядженням КМДА N 498 від 29.03.2004 )
3.2. Визначити генеральні проектну і підрядну організації на виконання робіт із реконструкції нежилого будинку на вулиці Ракетній, 8 на тендерній основі. ( Підпункт 3.2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 498 від 29.03.2004 )
3.3. Забезпечити розробку і затвердження проектно-кошторисної документації на реконструкцію нежилого будинку на вулиці Ракетній, 8. ( Підпункт 3.3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 498 від 29.03.2004 )
3.4. Одержати дозвіл в установленому порядку на виконання будівельних робіт в управлінні держархбудконтролю виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після затвердження проектно-кошторисної документації та оформлення права користування земельною ділянкою. ( Підпункт 3.4 пункту 3 в редакції Розпорядження КМДА N 498 від 29.03.2004 )
3.5. Здійснити роботи із реконструкції нежилого будинку на вулиці Ракетній, 8.
3.6. Передати в установленому порядку Київському центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання нежилий будинок по вулиці Ракетній, 8 згідно з пунктом 2 цього розпорядження.
3.7. При складанні бюджетного запиту на 2004 рік передбачити кошти на проведення реконструкції нежилого будинку на вул. Ракетній, 8 для Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання, передбачених пунктом 3.4 цього розпорядження.
4. Першому заступнику голови Київської міської державної адміністрації - начальнику Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Борисову В.Д. та заступнику голови Київської міської державної адміністрації - начальнику Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Падалці В.М. при внесенні змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку та бюджету міста Києва на 2004 рік та при формуванні проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку та бюджету міста Києва на 2005 рік і наступні роки розглянути можливість виділення асигнувань на фінансування робіт по реконструкції нежилого будинку на вул. Ракетній, 8, відповідно до затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації. ( Розпорядження доповнено пунктом 4 згідно з Розпорядженням КМДА N 498 від 29.03.2004 )
5. Київському міському центру зайнятості опрацювати заходи щодо працевлаштування осіб працездатного віку, які перебувають в Київському центрі соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання.
6. Визнати таким, що втратив чинність, п. 1 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.01.97 N 18 "Про Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання".
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Міський голова О.Омельченко
Затверджено
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 21.07.2003 N 1325
Положення
про Київський центр соціальної адаптації престарілих,
інвалідів та осіб, що не мають постійного
місця проживання
1. Загальні положення
1.1. Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання (далі - Центр), є соціально-адаптаційною установою, призначеною для тимчасового проживання престарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання та раніше проживали в місті Києві (далі - підопічні), заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва та підпорядкований Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління).
1.2. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами, декретами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, наказами Головного управління, іншими нормативними актами з питань, що регулюють діяльність інтернатних установ та цим Положенням.
1.3. Центр фінансується з міського бюджету, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок в установі Державного казначейства, поточні та інші рахунки в установах банку.
1.4. Центр є юридичною особою, користується правом оперативного управління щодо закріпленого за ним майна, має штамп встановленого зразка, печатку із власним найменуванням, зразок якої затверджується начальником Головного управління.
1.5. Центр у своїй діяльності взаємодіє з іншими установами системи соціального захисту населення, установами системи охорони здоров'я громадськими об'єднаннями, релігійними організаціями, благодійними фондами та установами МВС України в інтересах ефективної соціальної адаптації підопічних Центру.
1.6. Місцезнаходження Центру: м. Київ, вул. Ракетна, 8.
2. Мета та завдання центру
2.1. Метою діяльності центру та його основними функціями є:
2.1.1. Створення умов для соціальної адаптації підопічних, надання можливості професійного навчання з метою подальшого працевлаштування;
2.1.2. Надання підопічним тимчасового місця проживання;
2.1.3. Надання підопічним соціальної, психологічної, медичної та правової допомоги;
2.1.4. Забезпечення адміністративного нагляду та профілактики правопорушень серед підопічних, які того потребують, згідно з законодавством України.
2.2. Завданнями Центру є:
2.2.1. Здійснення заходів, спрямованих на соціальну адаптацію підопічних працездатного віку, які втратили соціально-корисні взаємозв'язки (в тому числі чоловіків, звільнених з місць позбавлення волі);
2.2.2. Надання допомоги у вирішенні питання паспортизації підопічних;
2.2.3. Організація трудової адаптації підопічних в спеціально обладнаних виробничих майстернях, підсобних господарствах Центру, учбово-виробничих комунальних підприємствах системи соціального захисту та на підприємствах міста;
2.2.4. Сприяння працевлаштуванню підопічних на підприємствах міста;
2.2.5. Направлення підопічних у разі необхідності до лікувально-профілактичних закладів системи охорони здоров'я для диспансеризації, лікування та надання необхідної консультативної медичної допомоги;
2.2.6. Направлення підопічних, у разі необхідності, на міську медико-соціальну експертну комісію для визначення групи інвалідності;
2.2.7. Сприяння підопічним, зарахованим до Центру, у вирішенні питань забезпечення пенсій, соціальних гарантій та надання протезно-ортопедичної допомоги;
2.2.8. Оформлення необхідних документів для підопічних Центру, які потребують влаштування до будинків-інтернатів системи Міністерства праці та соціальної політики України;
2.2.9. Здійснення у встановленому порядку господарської та іншої діяльності, види та напрямки якої не суперечать законодавству України і погоджуються з Головним управлінням.
2.3. Центр здійснює в повному обсязі свої права і обов'язки в сферах планування, матеріально-технічного забезпечення своєї діяльності, організації праці та заробітної плати, фінансів, кредиту, природокористування та охорони навколишнього природного середовища, передбачених законодавством України.
3. Фінансова і виробничо-господарська діяльність центру
3.1. Фінансово-господарська діяльність Центру здійснюється відповідно до єдиного кошторису доходів і видатків, штатного розпису, які затверджуються Головним управлінням.
3.2. В Центрі можуть утворюватися підсобні господарства, різноманітні промислові і переробні міні-виробництва, багатопрофільні виробничі (трудові) майстерні, цехи, дільниці з необхідним інвентарем, устаткуванням і обладнанням, технікою, транспортом та іншим, які здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України та Положень про ці структури.
3.3. Економічні і виробничі відносини Центру з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності здійснюються на підставі договорів.
3.4. Планування, облік, калькуляція собівартості продукції, яка виробляється у виробничих структурах Центру, здійснюється відповідно до законодавства України.
3.5. Стимулювання праці працівників Центру здійснюється згідно з Положенням про преміювання, розробленим керівництвом Центру за погодженням з профспілковим комітетом, яке затверджується Головним управлінням в межах фонду заробітної плати Центру.
3.6. Центр для розвитку матеріально-технічної бази, благоустрою, культурно-виховної роботи може використовувати грошову допомогу підприємств, організацій, релігійних конфесій, благодійних об'єднань та окремих громадян.
3.7. Центр несе відповідальність за створення безпечних умов праці для працівників виробничих підрозділів, забезпечує додержання вимог техніки безпеки, виробничої гігієни, санітарної та пожежної безпеки.
3.8. Облік майна та коштів Центру здійснюється згідно з законодавством України.
3.9. Центр подає звітність у встановленому порядку. Перевірка діяльності Центру здійснюється згідно з законодавством України спеціально уповноваженими органами.
4. Матеріально-технічна база і кошти центру
4.1. Майно Центру належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва і закріплюється за Центром на праві оперативного управління.
4.2. Матеріально-технічну базу і кошти Центру складають основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріальні цінності та фінансові ресурси, вартість яких відображена у самостійному балансі Центру.
4.3. Центр є неприбутковим. Витрати на утримання Центру фінансуються за рахунок бюджетних коштів та інших джерел, передбачених законодавством України.
4.4. Центр має право за згодою власника або уповноваженого ним органу в установленому законодавством України порядку відчужувати закріплене за ним майно іншим підприємствам, установам і організаціям, здавати в оренду, передавати в безоплатне тимчасове користування нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати їх з балансу у встановленому порядку.
5. Керівництво центром
5.1. Очолює Центр директор, який призначається і звільняється з посади начальником Головного управління за погодженням із заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.
5.2. Директор Центру має заступника, який призначається та звільняється з посади директором Центру за погодженням із начальником Головного управлінням.
5.3. Директор Центру:
5.3.1. Несе персональну відповідальність за результати діяльності Центру.
5.3.2. Представляє Центр без довіреності в усіх установах, підприємствах і організаціях, розпоряджається у встановленому законодавством порядку його майном і коштами, укладає угоди.
5.3.3. В межах компетенції видає накази, затверджує функціональні обов'язки працівників Центру, вирішує питання підбору кадрів, вживає заходи заохочення, а в разі порушень трудової дисципліни та невиконання службових обов'язків накладає стягнення.
5.3.3. Затверджує Правила внутрішнього розпорядку та положення про структурні та виробничі підрозділи Центру.
5.3.4. Забезпечує виробничі підрозділи нормативно-технічною документацією, обладнанням, матеріально-технічними ресурсами тощо.
5.3.5. Здійснює заходи щодо покращання умов праці, забезпечення дотримання правил техніки безпеки, вимог виробничої санітарії і протипожежної безпеки.
5.3.6. Розробляє та подає на погодження в Головне управління пропозиції та бізнес-плани щодо створення виробничих підрозділів та підприємств для покращання трудової адаптації та житлово-побутових умов підопічних, а також щодо надання житла в гуртожитках для тих підопічних, які вдало пройшли курс соціальної адаптації.
5.3.7. Несе персональну відповідальність за ведення бухгалтерського та статистичного обліку, складання звітності за затвердженими формами і подання її в установлені терміни відповідним органам.
5.3.8. Разом з профспілковим комітетом розробляє та підписує колективний договір, затверджує Положення про преміювання працівників Центру за погодженням з Головним управлінням.
6. Організація праці та заробітна плата
6.1. Організація праці та регулювання трудових відносин у Центрі здійснюється відповідно до законодавства України про працю.
6.2. Оплата праці працівників проводиться за рахунок коштів міського бюджету згідно зі штатним розписом в межах фонду заробітної плати.
7. Умови прийому та утримання підопічних у центрі
7.1. Зарахування до Центру підопічних проводиться по путівках Головного управління за направленням директора Будинку соціального піклування або директора Центру після встановлення особи приймальником-розподільником Міністерства внутрішніх справ України та повного медичного обстеження.
7.2. Необхідною передумовою при зарахуванні підопічних до Центру є останній запис у паспорті про реєстрацію у м. Києві.
7.3. За рішенням Колегії Головного управління до Центру для проходження курсу соціальної адаптації за бажанням можуть направлятися інші жінки, при умові клопотання від державних або громадських організацій, установ або підприємств, які у подальшому забезпечують їх працевлаштування та вирішення житлових проблем.
7.4. Чоловіки, які направляються в Центр після відбуття покарання в місцях позбавлення волі і які не мають паспорта, повинні мати запис в супроводжуючій документації про останнє місце проживання перед позбавленням волі.
7.5. Протипоказаннями до прийому у Центр є:
7.5.1. Туберкульоз в активній фазі;
7.5.2. Захворювання шкіри та волосся;
7.5.3. Гострі інфекційні та венеричні захворювання;
7.5.4. Онкологічні захворювання;
7.5.5. Психічні захворювання;
7.5.6. Алкогольна або наркотична залежність.
7.6. Чоловіки, у яких на день звернення виявлені вищезгадані протипоказання або інші хвороби, підлягають направленню до установ системи охорони здоров'я.
7.7. Термін перебування підопічного у Центрі - від двох до дев'яти місяців. Подальше подовження терміну перебування можливе за рішенням Колегії Головного управління, яке приймається за клопотанням керівництва Центру та заявою підопічного.
7.8. Порядок прийняття та перебування підопічних у Центрі регламентується правилами внутрішнього розпорядку.
7.9. Підопічні Центру забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням на час професійного навчання. Після завершення курсу навчання підопічні самостійно або за направленням Центру повинні влаштуватися на роботу. З дня офіційного прийняття на роботу підопічні зобов'язані покривати витрати на харчування та проживання згідно з встановленими нормативами оплати проживання у гуртожитку.
7.10. Виписка провадиться наказом директора Центру:
7.10.1. За особистою заявою підопічних;
7.10.2. В разі закінчення терміну перебування;
7.10.3. В разі працевлаштування;
7.10.4. В разі відмови проходити курс соціальної адаптації або працевлаштовуватися за направленням Головного управління, Центру або інших служб в установах та на підприємствах міста.
7.10.5. За порушення правил внутрішнього розпорядку Центру.
8. Контроль за діяльністю та припинення діяльності центру
8.1. Контроль за якістю харчування, соціально-побутового обслуговування підопічних Центру, додержанням санітарно-протиепідемічного режиму та наданням медичної допомоги здійснюють відповідно Головне управління спільно з органами охорони здоров'я у порядку, встановленому Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством охорони здоров'я України.
8.2. Перевірка роботи і ревізія фінансової та господарської діяльності Центру проводиться власником або уповноваженим органом відповідно до законодавства України.
8.3. Ліквідація та реорганізації Центру здійснюється за рішенням власника чи рішенням суду або Господарського суду.
8.4. Ліквідація Центру здійснюється ліквідаційною комісією, яка створюється за рішенням власника.
8.5. В разі ліквідації Центру майно, яке залишилося після задоволення претензій кредиторів, здійснення виплат працівникам Центру використовуються за вказівкою власника.
8.6. При ліквідації або реорганізації Центру працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їх прав і інтересів відповідно до трудового законодавства України.
Керівник апарату Б.Стичинський