документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
30.03.2006 N 254

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 червня 2006 р. за N 653/12527

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 377 від 21.03.20
12)

Про затвердження Порядку оформлення результатів
проведення митними органами на підприємствах
перевірок системи звітності та обліку товарів
і транспортних засобів, що переміщуються
через митний кордон України

На виконання вимог Порядку проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730, та з метою документування результатів проведених перевірок наказую:

1. Затвердити Порядок оформлення результатів проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України (додається).

2. Т.в.о. начальника Департаменту аналізу ризиків та аудиту (Жиляєв І.В.) та директору Юридичного департаменту (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Начальникам митних органів:

3.1. Довести цей наказ до відома особового складу та забезпечити дотримання його вимог.

3.2. Інформувати про вимоги цього наказу платників податків шляхом висвітлення його в місцевих засобах масової інформації та на наочних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митних органів.

4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 5 днів після його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на т.в.о. начальника Департаменту аналізу ризиків та аудиту Жиляєва І.В.

Голова Служби О.Б.Єгоров

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
30.03.2006 N 254

Порядок
оформлення результатів проведення митними органами
на підприємствах перевірок системи звітності
та обліку товарів і транспортних засобів,
що переміщуються через митний кордон України

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог статей 41, 60 і 69 Митного кодексу України ( 92-15 ), Порядку проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730, для використання посадовими особами митних органів при оформленні результатів перевірки системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, у частині дотримання підприємствами вимог законодавства з питань митної справи.

1.2. Терміни вживаються в цьому Порядку в такому значенні:

акт про проведення перевірки стану дотримання на підприємстві законодавства України з питань митної справи (далі - акт перевірки) - службовий документ, який підтверджує факт проведення перевірки, відображає її результати, зокрема виявлені й систематизовані за тематичною однорідністю порушення законодавства України з питань митної справи;

акт про відмову в допуску до проведення перевірки - документ, який складається посадовими особами митного органу, уповноваженими на проведення перевірки, у разі відмови посадових осіб підприємства в допуску до проведення перевірки;

акт про відмову від підписання акта перевірки - документ, який засвідчує відмову посадових осіб підприємства від підписання акта перевірки;

підприємство - будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;

програма проведення перевірки - документ, який визначає тему й перелік питань, розроблених митним органом з урахуванням специфіки діяльності підприємства, які висвітлюються в акті перевірки;

проміжний акт перевірки - службовий документ, який складається в разі виявлення фактів порушень підприємством законодавства з питань митної справи, які вимагають ужиття термінових заходів щодо їх усунення;

робочий план - документ, який складається на основі програми перевірки й визначає конкретні завдання та їх виконавців, строк виконання цих завдань;

строк проведення перевірки - це проміжок часу між датою початку і датою закінчення перевірки. Датою закінчення перевірки є дата підписання акта перевірки.

2. Підстави для проведення перевірок
та основні принципи їх проведення

2.1. Право на проведення перевірки надається посадовим особам митного органу відповідно до законодавства України за наявності посвідчення на право проведення перевірки, форму якого наведено в додатку 1 до цього Порядку. Посвідчення на право проведення перевірки завіряється гербовою печаткою та підписом керівника митного органу.

Посвідчення на право проведення перевірки реєструється в журналі обліку видачі посвідчень на право проведення перевірки посадовими особами митного органу, форму якого наведено в додатку 2 до цього Порядку.

2.2. Перевірка проводиться за місцезнаходженням підприємства.

2.3. Проведенню перевірки передують підготовка, вивчення матеріалів про діяльність підприємства, отриманих від правоохоронних, у тому числі податкових, та інших органів, а також інформації, отриманої від структурних підрозділів митного органу, а саме: даних про зовнішньоекономічну діяльність, претензійно-позовну роботу, застосовані санкції, наявність фактів порушення вимог законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, у тому числі фактів порушення митних правил, тощо.

На основі вивчення цих матеріалів посадовою особою, уповноваженою на проведення перевірки, розробляється програма її проведення.

Програма проведення перевірки затверджується керівником митного органу.

Під час проведення перевірки в разі потреби до програми її проведення можуть уноситися зміни та доповнення.

На основі затвердженої програми проведення перевірки складається робочий план проведення перевірки.

Якщо перевірку здійснює одна посадова особа митного органу, то робочий план її проведення не складається.

Проведення перевірки призначається наказом митного органу.

Наказ про проведення перевірки повинен містити такі відомості:

посади, прізвища, імена та по батькові посадових осіб, уповноважених на проведення перевірки, з обов'язковим визначенням керівника групи з проведення перевірки, у разі проведення перевірки більше ніж однією посадовою особою митного органу;

найменування підприємства;

ідентифікаційний код за ЄДРПОУ / ідентифікаційний номер за ДРФО;

підставу для проведення перевірки;

період, за який проводитиметься перевірка;

строк проведення перевірки;

строк, у який керівник групи з проведення перевірки повинен доповісти керівництву митного органу про результати перевірки.

2.4. Під час проведення перевірки посадові особи митного органу для отримання документів, пояснень, довідок, копій документів та іншої інформації, наявної на підприємстві, готують письмовий запит на ім'я керівника або головного бухгалтера, у разі їх відсутності - на ім'я особи, уповноваженої на підпис фінансових документів, із зазначенням інформації, необхідної для надання до перевірки, та строку, протягом якого необхідно надати запитувані документи (інформацію).

Запит складається в двох примірниках і вручається посадовій особі підприємства, якій його адресовано, в один із зазначених способів:

а) особисто під розписку із зазначенням на другому примірнику запиту прізвища, ім'я та по батькові, посади, підпису, дати;

б) через канцелярію (загальний відділ) із зазначенням на другому примірнику запиту номера та дати реєстрації в журналі вхідної кореспонденції підприємства та підписом посадової особи канцелярії (загального відділу), яка здійснила реєстрацію.

У разі відмови посадових осіб підприємства від надання запитуваної інформації керівник, головний бухгалтер або інша особа, уповноважена на підпис фінансових документів, не пізніше наступного робочого дня після вручення запиту надає посадовій особі, уповноваженій на проведення перевірки, від якої отримано запит, письмове пояснення з обґрунтуванням відмови в наданні документів, пояснень, довідок, копій документів та іншої інформації, наявної на підприємстві.

2.5. За результатами перевірки складається акт перевірки.

Примірна форма акта перевірки встановлюється Державною митною службою України.

2.6. У разі необхідності використання в тексті акта перевірки скорочених назв і загальноприйнятих абревіатур при першому вживанні відповідне словосполучення наводиться повністю з одночасною вказівкою в дужках його скороченої назви або абревіатури, які будуть використовуватися далі в тексті.

2.7. В акті перевірки, розрахунках та інших матеріалах, які є додатками до акта перевірки, не допускаються різного роду виправлення цифрових показників, дат та інших даних.

2.8. Вартісні показники в акті перевірки відображаються в національній валюті України. За потреби можливе відображення в акті перевірки вартісних показників в іноземній валюті, у цьому випадку в акті перевірки повинні міститися дані, які дають змогу розрахувати їх еквівалент у національній валюті України.

2.9. Інформація, що міститься в акті перевірки, не підлягає розголошенню, а також переданню в інші органи, за винятком випадків, передбачених законодавством.

2.10. Якщо підприємство відмовляє в допуску до проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення, то посадовими особами митного органу складається акт про відмову в допуску до проведення перевірки. Форма акта про відмову в допуску до проведення перевірки наведена в додатку 3 до цього Порядку.

2.11. Акт про відмову в допуску до проведення перевірки підписується посадовими особами митного органу, уповноваженими на проведення перевірки.

2.12. Акт про відмову в допуску до проведення перевірки складається у трьох примірниках, які розподіляються таким чином:

один примірник акта залишається в митному органі, посадові особи якого прибули на підприємство для проведення перевірки;

один примірник акта надається підприємству, посадовими особами якого відмовлено в допуску до проведення перевірки;

один примірник акта надсилається податковому органу, на обліку якого перебуває підприємство.

2.13. Акт про відмову в допуску до проведення перевірки вручається підприємству в один із зазначених способів:

а) через канцелярію (загальний відділ) із зазначенням на копії акта номера та дати реєстрації в журналі вхідної кореспонденції підприємства та підписом посадової особи канцелярії (загального відділу), яка здійснила реєстрацію;

б) рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

2.14. Керівник групи з проведення перевірки визначає питання, що вимагають спеціальних знань, і надає у зв'язку з цим керівникові митного органу або його заступникові пропозиції щодо залучення на договірних засадах до проведення перевірки на будь-якій стадії спеціалістів і експертів.

Рішення про залучення до проведення перевірки спеціалістів і експертів приймає керівник митного органу чи його заступник за поданням керівника групи з проведення перевірки. Характер роботи спеціалістів та експертів, питання, які вони повинні дослідити, і строк надання ними висновків визначаються керівником групи з проведення перевірки.

3. Структура і зміст акта перевірки

Акт перевірки повинен складатися з трьох частин: вступної, описової, висновку та інформативних додатків.

3.1. Вступна частина акта перевірки

Вступна частина акта перевірки повинна містити такі дані:

дату підписання акта перевірки (число, місяць, рік підписання акта посадовими особами, що проводили перевірку, та керівником і головним бухгалтером підприємства (у разі їх відсутності - посадовими особами, які мають право підпису фінансових документів);

місцезнаходження / місце проживання;

номер акта перевірки;

підставу для проведення перевірки;

дату та номер посвідчення на право проведення перевірки, найменування митного органу, який його видав;

посади, назву структурного підрозділу, найменування митного органу, прізвища, імена та по батькові посадових осіб митного органу, уповноважених на проведення перевірки;

тип перевірки (планова, позапланова);

період, за який проводиться перевірка підприємства;

інформацію про направлення повідомлення підприємству про проведення перевірки (у разі проведення планової перевірки);

інформацію, з відома яких посадових осіб підприємства проведено перевірку;

інформацію про наявність журналу реєстрації перевірок та вчинення в ньому запису про проведення перевірки;

спосіб проведення перевірки (суцільний, вибірковий);

тривалість проведення перевірки (за потреби зазначити перерву в роботі);

інформацію про посадових осіб, відповідальних за фінансово-господарську діяльність підприємства (керівник і головний бухгалтер) за період, що перевіряється, із зазначенням наказів про призначення та звільнення із займаної посади;

дані про державну реєстрацію підприємства (назва документа, найменування органу реєстрації, дата, реєстраційний номер);

код форми власності, підпорядкованість для державних підприємств;

місцезнаходження відповідно до установчих документів / місце проживання;

фактичну адресу із зазначенням номерів телефонів підприємства;

дані про розмір статутного фонду підприємства, його засновників, розмір їх внесків до статутного фонду, форму внесення (у разі необхідності), а також ідентифікаційні коди за ЄДРПОУ - для юридичних осіб;

перелік відокремлених підрозділів підприємства, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, із зазначенням їх місцезнаходження;

інформацію про основні види діяльності, які здійснювало підприємство, у тому числі у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

інформацію про проведення попередньої перевірки (планової чи позапланової) із зазначенням митного органу, який її проводив;

інформацію про зустрічні перевірки, проведені в ході перевірки, про надіслані митним органом, посадові особи якого проводять перевірку, запити про їх проведення до інших митних органів;

інформацію про використані в ході перевірки документи із зазначенням охопленого періоду діяльності підприємства.

3.2. Описова частина акта перевірки

3.2.1. В описовій частині акта перевірки зазначаються:

загальні відомості про зовнішньоекономічну діяльність підприємства;

сукупність дій, здійснених посадовими особами митного органу на підприємстві, результат яких дає змогу однозначно стверджувати про дотримання або недотримання підприємством вимог законодавства України з питань митної справи;

виявлені факти порушень законодавства України з питань митної справи, зокрема, розмір заниженого (завищеного) податкового зобов'язання, на підставі якого здійснено донарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) справляння яких покладено на митні органи.

3.2.2. У разі виявлення перевіркою порушень законодавства України з питань митної справи необхідно:

порівняти відповідність даних, які містяться в документах, поданих підприємством під час митного оформлення, фактичним даним, виявленим у ході перевірки, на підставі первинних документів підприємства;

чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні норми законодавства, порушені підприємством;

зазначити первинні документи, що свідчать про наявність порушення, з подальшим відображенням зазначених у них операцій (навести кореспонденцію рахунків операцій) у регістрах, відомостях, головній книзі, балансі тощо;

зазначити перелік документів, не наданих під час проведення перевірки (у разі відмови посадових осіб підприємства надати посадовим особам митного органу письмові пояснення щодо причин ненадання документів факт відмови відобразити в акті перевірки).

3.2.3. У тих випадках, коли за виявленими фактами порушень необхідно вжити термінових заходів щодо їх усунення, у період перевірки, не чекаючи на її закінчення, складається проміжний акт перевірки.

Проміжний акт перевірки складається в довільній формі та є складовою частиною акта перевірки.

3.3. Висновок

3.3.1. У цій частині акта перевірки відображається узагальнений опис виявлених перевіркою порушень законодавства України з питань митної справи з посиланням на норми законодавства.

3.3.2. Виявлені під час перевірки порушення підприємством законодавства України з питань митної справи відображаються в акті перевірки в національній валюті України в розрізі видів податків і зборів (обов'язкових платежів) з обов'язковим зазначенням необхідності сплати коштів до бюджету.

3.3.3. Акт перевірки повинен обов'язково містити роз'яснення підприємству процедури оскарження акта перевірки.

3.3.4. Після підписів посадових осіб митного органу, уповноважених на проведення перевірки, вчиняється запис про те, що первинні документи, які були використані під час проведення перевірки, достовірні, надані в повному обсязі та додаткових документів, які свідчили б про діяльність підприємства за період, що перевірявся, немає та зазначаються посади, ініціали, прізвища керівника та головного бухгалтера, а за їх відсутності - посадових осіб підприємства, які мають право підпису фінансових документів, поряд з якими зазначені посадові особи підприємства проставляють свої підписи.

Після цього керівник або головний бухгалтер підприємства, а за їх відсутності - посадова особа підприємства, яка має право підпису фінансових документів, засвідчують, що з обов'язками, правами, відповідальністю та порядком оскарження рішень і дій посадових осіб митного органу ознайомлені та другий примірник акта перевірки з додатками (зазначити кількість аркушів) отримали.

3.3.5. Відображається кількість складених примірників акта перевірки.

3.3.6. Акт перевірки складається у трьох примірниках, які розподіляються таким чином:

один примірник акта залишається в митному органі, посадові особи якого здійснювали перевірку;

один примірник акта надається підприємству, перевірку якого було здійснено;

у випадках, визначених у пункті 4.2.2 цього Порядку, один примірник акта надсилається податковому органу, на обліку якого перебуває підприємство.

3.4. Інформативні додатки до акта перевірки

3.4.1. До інформативних додатків до акта перевірки відносяться:

акти інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей і коштів;

акти обстеження виробничих, складських, торговельних та інших приміщень підприємства;

акти контрольних обмірів обсягів будівельних, монтажних, ремонтних та інших робіт, контрольних запусків сировини і матеріалів у виробництво, контрольних аналізів сировини, матеріалів, готової продукції тощо;

розрахунки донарахованих сум податків і зборів (обов'язкових платежів);

акти зустрічних перевірок;

інші матеріали, що підтверджують наявність або відсутність фактів порушень законодавства України з питань митної справи (відомості, таблиці тощо);

документ, що підтверджує вилучення документів, якщо вилучення мало місце, у випадках та в порядку, передбачених законом.

Зазначені додатки повинні бути підписані уповноваженими посадовими особами митного органу, а також керівником і головним бухгалтером підприємства, а за їх відсутності - іншими посадовими особами, які мають право підпису фінансових документів. Акти зустрічних перевірок підписуються посадовими особами митного органу, які провели перевірку, та посадовими особами підприємства, які мають право підпису фінансових документів.

3.4.2. Для повноти відображення фінансово-господарської діяльності підприємства, а також для документування фактів виявлених порушень до акта перевірки додаються пояснення посадових осіб підприємства, надані у ході перевірки.

3.4.3. Усі копії документів, які стосуються предмета перевірки й отримані посадовими особами митного органу, повинні бути підписані посадовими особами підприємства, які мають право підпису фінансових документів, та засвідчені печаткою.

3.4.4. Додатки до акта перевірки є його невід'ємною частиною.

4. Порядок підписання, реєстрації
та зберігання акта перевірки

4.1. Порядок підписання акта перевірки

4.1.1. Акт перевірки складається в трьох примірниках і підписується уповноваженими посадовими особами митного органу, які проводили перевірку, та керівником і головним бухгалтером підприємства, а за їх відсутності - іншими посадовими особами, які мають право підпису фінансових документів.

4.1.2. У нижньому правому куті кожної сторінки акта перевірки керівник групи з проведення перевірки проставляє свій підпис.

4.1.3. Примірники акта перевірки вручаються для ознайомлення та підписання керівникові або головному бухгалтеру, а за їх відсутності - іншим посадовим особам, які мають право підпису фінансових документів, разом із супровідним листом в один із зазначених способів:

а) особисто під розписку;

б) через канцелярію (загальний відділ) із зазначенням на копії супровідного листа номера та дати реєстрації в журналі вхідної кореспонденції підприємства та підписом посадової особи канцелярії (загального відділу), яка здійснила реєстрацію;

в) рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

У супровідному листі за підписом керівника групи з проведення перевірки зазначається кількість примірників акта перевірки, переданих для ознайомлення та підписання посадовим особам підприємства, із зазначенням кількості аркушів акта перевірки та додатків до нього, дати передання акта перевірки для ознайомлення та підписання, строку підписання, з урахуванням вимог підпункту 4.1.4 цього пункту, порядок передання підписаних примірників акта перевірки до митного органу, посадовими особами якого здійснено перевірку.

4.1.4. Керівник і головний бухгалтер підприємства, а за їх відсутності - інші посадові особи, які мають право підпису фінансових документів, ознайомлюються та підписують акт перевірки протягом не більше двох робочих днів з дати його вручення (надходження).

4.1.5. За наявності заперечень або зауважень до акта перевірки керівник і головний бухгалтер підприємства, а у разі їх відсутності - інші посадові особи, які мають право підпису фінансових документів, підписують акт із застереженням про це перед своїми підписами.

4.1.6. Зауваження або заперечення до акта перевірки в письмовій формі подаються митному органу, посадові особи якого проводили перевірку, у строк не пізніше 5 робочих днів з дня вручення (надходження) акта перевірки для ознайомлення та підписання.

4.1.7. Правильність обґрунтування фактів, викладених у запереченнях або зауваженнях, поданих до підписаного акта перевірки, посадові особи митного органу повинні ретельно перевірити та в строк не пізніше 15 робочих днів з дня отримання заперечень або зауважень дати на них письмовий висновок, який підписується керівником митного органу.

4.1.8. Письмовий висновок, наданий митним органом на заперечення або зауваження до акта перевірки, вручається підприємству в один із зазначених способів:

а) через канцелярію (загальний відділ) із зазначенням на копії висновку номера та дати реєстрації в журналі вхідної кореспонденції підприємства та підписом посадової особи канцелярії (загального відділу), яка здійснила реєстрацію;

б) рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

4.1.9. Якщо протягом строку, зазначеного в підпункті 4.1.6 цього пункту, заперечення або зауваження стосовно акта перевірки не надійдуть, то митний орган має право вжити заходів, передбачених законодавством.

У разі проведення перевірки іншим митним органом, ніж той, який здійснював нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів), матеріали перевірки для вжиття заходів за результатами перевірки передаються до митного органу, який здійснював нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів).

4.1.10. У виняткових випадках за письмовим зверненням керівника підприємства строк подання заперечень чи зауважень може бути продовжений керівником митного органу, за дорученням якого проводилася перевірка.

4.1.11. У разі відмови посадових осіб підприємства (а за їх відсутності - інших посадових осіб, які мають право підпису фінансових документів) від ознайомлення та/або підписання акта перевірки посадові особи митного органу, уповноважені на проведення перевірки, засвідчують це відповідним актом за своїми підписами.

Акт про відмову від підписання акта перевірки оформлюється окремо стосовно кожної посадової особи підприємства, яка відмовилась від підписання акта перевірки.

Форма акта про відмову від підписання акта перевірки наведена в додатку 4 до цього Порядку.

За такою самою формою рекомендується складання акта про відмову від підписання й інших документів (довідок, розрахунків тощо на підтвердження виявлених перевіркою порушень законодавства України з питань митної справи).

При цьому в акті перевірки робиться відмітка про ознайомлення (чи відмову від ознайомлення) керівника та головного бухгалтера підприємства (а за їх відсутності - інших посадових осіб, які мають право підпису фінансових документів) з актом перевірки.

4.1.12. Акт про відмову від підписання акта перевірки підписується посадовими особами митного органу, уповноваженими на проведення перевірки.

4.1.13. Акт про відмову від підписання акта перевірки складається у трьох примірниках, які розподіляються таким чином:

один примірник акта залишається в митному органі, посадові особи якого здійснювали перевірку;

один примірник акта надається підприємству, перевірку якого було здійснено;

у випадках, визначених у пункті 4.2.2 цього Порядку, один примірник акта надсилається податковому органу, на обліку якого перебуває підприємство.

4.1.14. Акт про відмову від підписання акта перевірки вручається підприємству в один із зазначених способів:

а) через канцелярію (загальний відділ) із зазначенням на копії акта номера та дати реєстрації в журналі вхідної кореспонденції підприємства та підписом посадової особи канцелярії (загального відділу), яка здійснила реєстрацію;

б) рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

4.1.15. Акт перевірки реєструється відразу після підписання його керівником і головним бухгалтером підприємства (а за їх відсутності - іншими посадовими особами, які мають право підпису фінансових документів).

У разі відмови посадових осіб підприємства (а за їх відсутності - інших посадових осіб, які мають право підпису фінансових документів) від ознайомлення та/або підписання акта перевірки акт перевірки реєструється в день складання акта про відмову від підписання акта перевірки.

Якщо перевірка проводилася за межами населеного пункту, в якому розташовано митний орган, то реєстрація акта здійснюється в день повернення керівника групи з проведення перевірки з відрядження.

4.1.16. До першого примірника акта перевірки, що зберігається в митному органі, додаються документи, що підтверджують факт поштового відправлення та вручення акта перевірки адресату.

4.2. Порядок реєстрації та зберігання акта перевірки

4.2.1. Акт перевірки реєструється в журналі реєстрації актів про проведення перевірок, форму якого наведено в додатку 5 до цього Порядку.

4.2.2. Інформація про факти порушень, виявлені в ході проведення перевірки, наслідками яких можуть бути порушення податкового законодавства, з одним примірником акта перевірки та необхідними додатками надсилається до податкового органу, на обліку якого перебуває платник податків, протягом 5-ти робочих днів після реєстрації акта перевірки.

4.2.3. Акт про відмову від підписання акта перевірки після його складання реєструється в журналі реєстрації актів про відмову від підписання акта перевірки або в допуску до проведення перевірки, форму якого наведено в додатку 6 до цього Порядку.

4.2.4. Журнали реєстрації актів прошнуровуються, сторінки нумеруються, скріплюються печаткою митного органу.

4.2.5. Після завершення перевірки всі матеріали формуються в окрему справу, яка зберігається в митному органі протягом п'яти років.

Т.в.о. начальника Департаменту аналізу ризиків та аудиту І.В.Жиляєв

Додаток 1
до Порядку оформлення
результатів проведення
митними органами
на підприємствах перевірок
системи звітності та обліку
товарів і транспортних
засобів, що переміщуються
через митний кордон України

                                      Форма

                            (Державний
Герб
України)

                  ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

_________________________________________________
(найменування митного органу)
_________________________________________________
(місцезнаходження, тел./факс)

       Посвідчення на право проведення перевірки N ________
від "___" _____________ 200___ року

_____________________________________________________________
(займана посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи
митного органу, уповноваженої на проведення перевірки)

доручається провести        перевірку       стану       дотримання
_________________________________ (____________________)
(найменування / ПІБ) (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ /
ідентифікаційний номер за ДРФО)

законодавства України з питань митної справи за період
__________________.

Підстава: ___________________________________________________
(підстава для проведення перевірки відповідно до
законодавства)

Посвідчення дійсне до ____________________ при пред'явленні
службового посвідчення.

_____________________ _______________ __________________
(посада керівника (підпис) (П.І.Б.)
митного органу) М.П.

------------------------------------------------------------------

Про початок проведення перевірки повідомлено підприємство:
повідомлення N ______ від "___" _____ 200__ року.
Про прибуття на підприємство для проведення перевірки
повідомлено ______________________________________________________
(посада посадової особи підприємства, П.І.Б.)

______________________ "___"__________200__ року. ______________
(підпис)

------------------------------------------------------------------

Строк дії посвідчення продовжено до "___"_______ 200__ року.

_____________________ _______________ __________________
(посада керівника (підпис) (П.І.Б.)
митного органу) М.П.

Додаток 2
до Порядку оформлення
результатів проведення
митними органами
на підприємствах перевірок
системи звітності та обліку
товарів і транспортних
засобів, що переміщуються
через митний кордон України

                                      Форма

                              ЖУРНАЛ
обліку видачі посвідчень на право проведення
перевірки посадовими особами
_____________________________________________
(найменування митного органу)

------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | N |П.І.Б. |Посада|Найменування/|Тип |Підстава |Дата |Тривалість|Строк |При-|
|з/п|посвід-|посадової| |П.І.Б. |перевірки|для про- |початку|проведення|дії |міт-|
| |чення |особи, | |(ідентифіка- |(планова/|ведення |пере- |перевірки |посвід-|ка |
| |та дата|уповнова-| |ційний код за|позапла- |перевірки|вірки | |чення | |
| |його |женої на | |ЄДРПОУ/ |нова) | | | | | |
| |видачі |проведен-| |ідентифіка- | | | | | | |
| | |ня | |ційний номер | | | | | | |
| | |перевірки| |за ДРФО) | | | | | | |
|---+-------+---------+------+-------------+---------+---------+-------+----------+-------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---+-------+---------+------+-------------+---------+---------+-------+----------+-------+----|
| | | | | | | | | | | |
|---+-------+---------+------+-------------+---------+---------+-------+----------+-------+----|
| | | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------

Додаток 3
до Порядку оформлення
результатів проведення
митними органами
на підприємствах перевірок
системи звітності та обліку
товарів і транспортних
засобів, що переміщуються
через митний кордон України

                                      Форма

                               АКТ
про відмову в допуску до проведення
перевірки стану дотримання

   _____________________ (___________________________________)
(найменування / П.І.Б.) (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ /
ідентифікаційний номер за ДРФО)

законодавства України з питань митної справи


__________ N __________ _____________________________________
(дата) (місцезнаходження / місце проживання)


На підставі _________________________________________________
(підстава для проведення перевірки)

робоча група у складі ____________________________________________
(посади уповноважених посадових осіб
митних органів, прізвища, ім'я, по батькові)

"___"_______ 200__ року прибула для проведення перевірки стану
дотримання законодавства України з питань митної справи за період
з "___"_________ 200__ року до "___"_________ 200__ року на
_________________________________________________________________.
(найменування підприємства)

Підприємство повідомлено про початок проведення планової
перевірки повідомленням від ____________ N _______________, яке
отримано ______________.
Керівнику ___________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові керівника
або за його відсутності - посадової особи,
яка має право підпису фінансових документів)

були пред'явлені посвідчення на право проведення перевірки від
___________ N ___________, який після ознайомлення з названими
документами без заявлення мотивів відмовив у допуску до проведення
перевірки посадовим особам митного органу (у разі заявлення
мотивів замість слів "без заявлення мотивів" наводяться заявлені
мотиви).
_____________________________________________________________
(зазначають посаду особи, яка відмовила в допуску до
проведення перевірки,
__________________________________________________________________,
її прізвище та ініціали - все в давальному відмінку)

роз'яснено, що перевірка стану дотримання законодавства з питань
митної справи здійснюється митними органами відповідно до Митного
кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від
23.12.2004 N 1730 "Про затвердження Порядку проведення митними
органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку
товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний
кордон України".

Цей акт складено у ___ примірниках.

_____________________ _______________ ____________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали, прізвище)
особи митного органу)

_____________________ _______________ ____________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали, прізвище)
особи митного органу)

_____________________ _______________ ____________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали, прізвище)
особи митного органу)

Додаток 4
до Порядку оформлення
результатів проведення
митними органами
на підприємствах перевірок
системи звітності та обліку
товарів і транспортних
засобів, що переміщуються
через митний кордон України

                                      Форма

                               АКТ
про відмову від підписання акта про проведення
перевірки стану дотримання

    ___________________ (___________________________________)
(найменування / П.І.Б.) (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ /
ідентифікаційний номер за ДРФО)

законодавства України з питань митної справи


__________ N __________ _____________________________
(дата) (місцезнаходження /
місце проживання)


На підставі _________________________________________________
(підстава для проведення перевірки)

робочою групою у складі __________________________________________
(посади уповноважених посадових осіб
митних органів, прізвища, ім'я,
по батькові)

проведена перевірка стану дотримання законодавства України з
питань митної справи _____________________________________________
(найменування підприємства)

за період з "___"________ 200__ року до "___"_______ 200__ року,
результати якої оформлено актом про проведення перевірки стану
дотримання законодавства України з питань митної справи (далі -
акт перевірки) від "___"_______200__ року.
Акт перевірки "___"_________ 200__ року пред'явлено для
ознайомлення та підписання посадовій особі
_________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я , по батькові)

яка після ознайомлення з ним без заявлення мотивів відмовилась від
його підписання (у разі заявлення мотивів відмови від підписання
замість слів "без заявлення мотивів" наводяться заявлені мотиви).
_____________________________________________________________
(зазначають посаду особи, стосовно якої складено акт про
відмову від підписання акта перевірки,
_________________________________________________________________,
найменування підприємства, яке підлягало перевірці,
прізвище, ініціали цієї особи - все в давальному відмінку)

роз'яснено, що відповідно до Порядку проведення митними органами
на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і
транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон
України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від
23.12.2004 N 1730, акт перевірки є кінцевим результатом перевірки
стану дотримання законодавства України з питань митної справи.

Цей акт складено у ___ примірниках.

_____________________ _______________ ____________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали, прізвище)
особи митного органу)

_____________________ _______________ ____________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали, прізвище)
особи митного органу)

_____________________ _______________ ____________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали, прізвище)
особи митного органу)

Додаток 5
до Порядку оформлення
результатів проведення
митними органами
на підприємствах перевірок
системи звітності та обліку
товарів і транспортних
засобів, що переміщуються
через митний кордон України

                                      Форма

                              ЖУРНАЛ
реєстрації актів про проведення перевірки
стану дотримання законодавства України
з питань митної справи на підприємстві
_________________________________________
(найменування митного органу)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |N акта |Ідентифіка- |Найменування/|Тип |П.І.Б. |Дата |Перевірений|Донараховано |Дата |При-|
|з/п|перевірки*|ційний код за|П.І.Б. |перевірки|керівника|скла- |період |податків і зборів |передання |міт-|
| | |ЄДРПОУ/ | |(планова,|групи з |дання |з _________|(обов'язкових |матеріалів|ка |
| | |ідентифіка- | |позапла- |проведен-|акта |до ________|платежів) (грн) **|до право- | |
| | |ційний номер | |нова) |ня | | |------------------|охоронних | |
| | |за ДРФО | | |перевірки| | |разом|сума|штрафні|органів | |
| | | | | | | | | | |санкції| | |
|---+----------+-------------+-------------+---------+---------+------+-----------+-----+----+-------+----------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
|---+----------+-------------+-------------+---------+---------+------+-----------+-----+----+-------+----------+----|
| | | | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------
* Номер акта перевірки формується за такою схемою:

хххх/х/ххххххххх/00хххххххх/,
1 2 3 4

де
1 - порядковий номер за журналом реєстрації актів перевірок
(у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з
одиниці);
2 - остання цифра року, у якому проведено перевірку;
3 - дев'ятизначний код митного органу, посадові особи якого
провели перевірку (код митного органу визначається відповідно до
Класифікатора митних органів України та їх структурних підрозділів
та спеціалізованих митних установ та організацій, затверджного
наказом Державної митної служби Украєни від 26.04.2006 N 335 (із
змінами);
4 - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ / ідентифікаційний номер
за ДРФО (перед 8-значним кодом за ЄДРПОУ проставляються два
нулі).

** Суми зазначаються в розрізі видів податків і зборів
(обов'язкових платежів).

Додаток 6
до Порядку оформлення
результатів проведення
митними органами
на підприємствах перевірок
системи звітності та обліку
товарів і транспортних
засобів, що переміщуються
через митний кордон України

                                      Форма

                              ЖУРНАЛ
реєстрації актів про відмову від підписання
акта перевірки або у допуску до проведення перевірки
___________________________________________________
(найменування митного органу)

---------------------------------------------------------------------------------
| N |Дата |Реєстра-|Зміст акта |Ідентифі-|Наймену-|П.І.Б. |П.І.Б. |При-|
|з/п|реєстра-|ційний |(про відмову|каційний |вання / |керівника |посадових|міт-|
| |ції акта|номер |від |код за |П.І.Б. |групи з |осіб |ка |
| | |акта * |підписання |ЄДРПОУ / | |проведення|підприєм-| |
| | | |акта |ідентифі-| |перевірки |ства | |
| | | |перевірки |каційний | | | | |
| | | |або у |номер за | | | | |
| | | |допуску до |ДРФО | | | | |
| | | |проведення | | | | | |
| | | |перевірки) | | | | | |
|---+--------+--------+------------+---------+--------+----------+---------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|---+--------+--------+------------+---------+--------+----------+---------+----|
| | | | | | | | | |
|---+--------+--------+------------+---------+--------+----------+---------+----|
| | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------

---------------
* Реєстраційний номер акта формується за схемою, наведеною в
додатку 5 до Порядку оформлення результатів проведення митними
органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку
товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний
кордон України.

^ Наверх
наверх