документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
19.05.2006 N 11-113/1875-5345

Редакція газети
"Бухгалтерія"

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Щодо встановлення ліміту каси
на торговельному підприємстві,
що має декілька відокремлених підрозділів

Національний банк України розглянув лист ЗАТ ХК "Бліц-Інформ" редакції газети "Бухгалтерія" щодо встановлення ліміту каси на торговельному підприємстві, що має декілька відокремлених підрозділів, і повідомляє.

Відповідно до вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637 (далі - Положення), каса - це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів (пункт 1.2 Положення).

Згідно з пунктами 5.2-5.4 Положення ліміт залишку готівки в касі встановлюється підприємствами самостійно на підставі розрахунку відповідного середньоденного показника (надходження готівки до каси або її видачі з каси) за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти, що передують строку встановлення ліміту каси. При цьому для кожного підприємства та його відокремленого підрозділу складається окремий розрахунок встановлення ліміту залишку готівки в касі, на підставі руху коштів, що здійснюється безпосередньо в центральній касі юридичної особи або в касі відокремленого підрозділу.

Виходячи з викладеного, для кожного відокремленого підрозділу ліміт каси встановлюється його юридичною особою, яка має право, залежно від специфіки функціонування такого підрозділу, прийняти рішення щодо застосування в розрахунку ліміту залишку готівки для кожного відокремленого підрозділу відповідні середньоденні показники за три будь-які місяці поспіль, і ці обрані підприємством три місяці можуть бути різними для різних відокремлених підрозділів.

Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу О.Толстой

^ Наверх