документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2006-03-162009-02-26  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РІШЕННЯ
16.03.2006 N 160

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 квітня 2006 р. за N 409/12283

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1708 від 16.12.20
14)

Про затвердження Положення щодо організації
діяльності банків та їх відокремлених
структурних підрозділів при здійсненні
ними професійної діяльності на ринку
цінних паперів та визнання таким,
що втратило чинність рішення Державної
комісії з цінних паперів та фондового
ринку від 18.05.99 N 104

З метою формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних, координації діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та відповідно до статтей 3, 7, 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку вирішила:

1. Затвердити Положення щодо організації діяльності банків та їх відокремлених структурних підрозділів при здійсненні ними професійної діяльності на ринку цінних паперів (додається).

2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.05.99 N 104 "Про затвердження Положення щодо організації діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.05.99 за N 321/3614.

3. Банкам, що здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, протягом шести місяців з дати набуття чинності цим рішенням привести свою діяльність у відповідність до вимог, установлених цим рішенням.

4. Члену Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Бірюку С.О. забезпечити погодження цього Положення Національним банком України.

5. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку М.Непрану забезпечити:

подання на державну реєстрацію рішення до Міністерства юстиції України;

опублікування цього рішення відповідно до законодавства.

6. Це рішення набирає чинності в установленому чинним законодавством порядку.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на керівника апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку М.Непрана.

Голова Комісії А.Балюк

Погоджено:

Перший заступник Голови
Національного банку України А.В.Шаповалов

Протокол засідання Комісії
від 16.03.2006 N 7

Затверджено
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
16.03.2006 N 160

Положення
щодо організації діяльності банків
та їх відокремлених структурних підрозділів
при здійсненні ними професійної діяльності
на ринку цінних паперів

Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про цінні папери і фондову біржу" ( 1201-12 ), статей 3, 7, 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ), Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ), інших нормативно-правових актів.

1. Загальні положення

1.1. Це Положення регулює питання організації діяльності банків та їх відокремлених структурних підрозділів (далі - філії) при здійсненні ними професійної діяльності на ринку цінних паперів: діяльності по випуску та обігу цінних паперів; депозитарної діяльності зберігача цінних паперів; діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів; діяльності з управління цінними паперами.

1.2. Банк (його філії) повинні організувати свою професійну діяльність на ринку цінних паперів у складі спеціалізованих структурних підрозділів, які організаційно відокремлені від інших підрозділів банку (його філій), що здійснюють інші види діяльності.

Спеціалізований структурний підрозділ банку (його філій) - це підрозділ, що здійснює окремий вид професійної діяльності на ринку цінних паперів на підставі Внутрішнього положення про відповідний підрозділ за умови дотримання ним установлених законодавством вимог щодо здійснення такої діяльності.

2. Вимоги до спеціалізованого
структурного підрозділу банку

2.1. Внутрішнє положення про спеціалізований структурний підрозділ банку (його філії) для здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів затверджується в порядку, визначеному внутрішніми документами банку.

Таке положення повинно містити загальні вимоги щодо:

а) мети та предмета діяльності спеціалізованого структурного підрозділу, які повинні передбачати здійснення таким підрозділом певного виду професійної діяльності на ринку цінних паперів, з урахуванням установлених обмежень;

б) наявності мінімальної кількості керівних посадових осіб та фахівців підрозділу, які сертифіковані в установленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку;

в) наявності комп'ютерної техніки та відповідного програмного забезпечення;

г) наявності окремого приміщення;

ґ) обмежень на обмін інформацією з іншими підрозділами банку, які не здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів;

д) обмежень на обмін інформацією з іншими підрозділами банку, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, у разі суміщення окремих видів цієї діяльності;

е) переліку інформації, яка не підлягає передачі до інших підрозділів банку;

є) окремого технічного та технологічного забезпечення підрозділу;

ж) системи захисту від несанкціонованого доступу до інформації спеціалізованого структурного підрозділу;

з) системи обмеження доступу працівників банку, які безпосередньо не займаються здійсненням певних видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, до окремих приміщень спеціалізованих структурних підрозділів банку.

2.2. Якщо банк (його філія) має декілька спеціалізованих структурних підрозділів, що здійснюють окремі види професійної діяльності на ринку цінних паперів, то:

2.2.1. Забороняється суміщення роботи керівника цього підрозділу та спеціалістів банку (його філій), які здійснюють діяльність з випуску та обігу цінних паперів або діяльність з управління цінними паперами, з проведенням інших видів професійної діяльності - депозитарної діяльності зберігача цінних паперів; діяльності щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів;

2.2.2. Забороняється суміщення роботи спеціалістів банку (його філій), які проводять інші види діяльності, що не пов'язані з цінними паперами, з роботою в спеціалізованих підрозділах банку (його філій), які здійснюють окремі види професійної діяльності на ринку цінних паперів.

2.3. Додаткові вимоги щодо організації роботи спеціалізованого структурного підрозділу банку (його філій), що здійснює певний вид професійної діяльності на ринку цінних паперів, можуть бути встановлені Ліцензійними умовами та відповідними внутрішніми документами банку.

Начальник управління ліцензування діяльності
професійних учасників ринку цінних паперів
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку І.Заноза

^ Наверх
наверх