документiв в базi
550558
Подiлитися 

ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ВОЄНІЗОВАНОЇ ОХОРОНИ

Затверджено
Наказом Укрзалізниці
від 20.08.1997 року № 208-Ц

Погоджено:
Начальник Управління
внутрішніх сири на транспорті
МВСУкраїни
n/n М.В. Ценов
18.08.1997

ЦУОУ-0017

Положення
про порядок охорони вантажів і об'єктів
на залізницях України

1. Розроблено: ВАТ Українським державним науково-дослідним та проектно-вишукувальним інститутом залізничного транспорту „УкрНДІтранспроект”

2. Внесено: Управлінням воєнізованої охорони

3. Замість: "Положения о порядке охраны грузов и объектов на железнодорожном транспорте", затвердженого МШС 27.12 90 р, № ЦУО//4828

Зміст

1. Загальні положення

2. Порядок охорони вантажів, що перевозяться

3 Особливості охорони вибухових матеріалів (розрядних вантажів) і метанолу

4. Охорона вантажів у поїздах, тимчасово залишених на проміжних станціях без локомотивів

5. Охорона вантажів у вантажних районах і контейнерних пунктах

6. Охорона особливо важливих та інших об'єктів

7. Відповідальність за незабезпечення збереження вантажів і об'єктів

Додаток 1. Перелік вантажів, що повинні супроводжуватись відомчою воєнізованою охороною Укрзалізниці від моменту їх прийому під охорону на стаації навантаження до моменту здачі вантажу на станції призначення

Додаток 2. Порядок стягнення зборів за затримку стрільців, зайнятих охороною вантажів, понад встановлену норму

Затверджено
Наказом Укрзалізниці
від 20.08.1997 року № 208-Ц

Положення
про порядок охорони вантажів і об'єктів
на залізницях України

1. Загальні положення

1.1. Дане Положення про порядок охорони вантажів і об'єктів на залізницях України (далі - Положення) розроблене відповідно до постанов Кабінету Міністрів України: від 11 січня 1994 р. № 7 "Про затвердження Положення про відомчу воєнізовану охорону на залізничному транспорті"; від 22 лютого 1994 р. № 106 "Про забезпечення охорони вантажів, що перевозяться залізничним транспортом"; наказу Міністерства транспорту України від 20 січня 1997 р. № 18 "Про охорону і супроводження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом України" та інших нормативних документів, що мають відношення до охорони вантажів та об'єкт, є керівним документом для всіх підприємств, установ і організацій залізничного транспорту України, працівників всіх рівнів воєнізованої охорони Укрзалізниці.

1.2. Положення визначає порядок здавання вагонів і контейнерів з номенклатурними вантажами (додаток 1) під охорону, порядок охорони вантажів та об'єктів підрозділами воєнізованої охорони, а також визначає відповідальність за незабезпечення збереження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом.

1.3. Кожний працівник залізничного транспорту за колом своїх обов'язків несе особисту відповідальність за забезпечення збереження вантажів, що перевозяться, і матеріальних цінностей.

1.4. Організація робіт щодо забезпечення збереження вантажів, матеріальних цінностей і об'єктів (вантажних районів, контейнерних майданчиків, мостів, тунелів та ін.), незалежно від наявності підрозділів і постів воєнізованої охорони, покладається на керівників підприємств, установ і організацій.

1.5. Керівники підприємств, установ і організацій зобов'язані:

1.5.1. Утримувати вантажні райони, контейнерні пункти, склади та інші місця зберігання вантажів у справному стані; забезпечувати їх надійною огорожею, достатнім освітленням, засобами зв'язку, охоронно-пожежної сигналізації, засобами пожежогасіння згідно з встановленими нормами, службовими приміщеннями для працівників воєнізованої охорони, а в сортувальних та приймально-відправних парках на станціях, перелік яких визначається начальником залізниці, оглядовими вежами, естакадами для приймання та нагляду за завантаженими вагонами та іншими облаштуваннями, необхідними для забезпечення збереженая вантажів.

1.5.2. Узгоджувати з воєнізованою охороною порядок охорони вантажів на станціях, а також огородження об'єктів вантажного господарства та організацію перепусткового режиму.

1.5.3 Виходячи з місцевих умов, визначати порядок організації контролю за забезпеченням збереження вантажів у кожній зміні на станції, коліях вагонного депо, складах, відкритих майданчиках та інших місцях зберігання вантажів.

1.5.4. Своїми наказами призначити у кожній зміні і на кожному робочому місці відповідальних осіб за збереження вантажів, що перевозяться.

1.5.5. Разом із начальниками підрозділів воєнізованої охорони та міліції щоквартально планувати роботу щодо забезпечення збереження вантажів які знаходяться в складах, на вантажних районах, контейнерних пунктах і в рухомому складі та щомісячно її аналізувати. Вся робота щодо забезпечення збереження вантажів і матеріальних цінностей повинна проводитися в тісному контексті з органами внутрішніх справ на транспорті та громадськими організаціями.

1.6. Перелік станцій, де дислокуються підрозділи і встановлюються пости воєнізованої охорони, визначається дислокацією, затвердженою начальником залізниці.

1.7. Перелік особливо важливих об'єктів залізничного транспорту, що піддягають охороні відомчою воєнізованою охороною Укрзалізниці, затверджується начальником залізниці. Перелік інших об'єктів, що піддягають охороні сторожовою охороною, в залежності від їх призначення і важливості, затверджується начальником залізниці (крім тих, що відлягають охороні підрозділами Міністерства внутрішніх справ України) за погодженням із Управлінням внутрішніх справ на транспорті.

1.8. Пости воєнізованої охорони встановлюються і знімаються начальником стрілецької або стрілецько-пожежної команди (надалі - підрозділу воєнізованої охорони) з урахуванням оперативних обставин, що складаються, покладених на воєнізовану охорону завдань, виділеного контингенту та затвердженої начальником залізниці дислокації.

1.9. Пости сторожової охорони призначаються керівниками підприємств, установ і організацій згідно із затвердженою начальником залізниці дислокацією і штатним розкладом.

1.10. Особовий склад сторожової охорони залізниць, підприємств промислового залізничного транспорту (ППЗТ) безпосередньо підпорядковуються керівникам об'єктів, що охороняються.

1.11. Службові інструкції постовим сторожам розробляються і затверджуються керівниками підприємств та погоджуються із начальником лінійного відділу міліції і підрозділу воєнізованої охорони. Контроль за несенням служби сторожами здійснюють керівники підприємств.

1.12. Перепустковий режим на особливо важливих та інших об'єктах залізничного транспорту регламентується Правилами перепусткового режиму на підприємствах, організаціях і установах Укрзалізниці (ЦУО-0008).

1.13. Режим роботи об'єкта, порядок накладання печаток і пломб на сховища матеріальних цінностей, службові приміщення, сейфи, шафи та інші сховища, а також пропускний і внутрішньо-об'єктовий режим, що виключає доступ сторонніх осіб до матеріальних цінностей і документів, визначається керівниками відповідних підприємств, установ і організацій.

1.14. Відволікання працівників воєнізованої та сторожової охорони від виконання ними прямих обов'язків щодо забезпечення збереження вантажів і об'єктів забороняється.

1.15. Працівника воєнізованої охорони для розслідування випадків крадіжок та проведення оперативно-профілактичної роботи при наявності маршруту форми ХУ-2 з відміткою начальника підрозділу, караулу мають право па проїзд у пасажирських (без компостера), вантажних поїздах і в кабінах локомотивів (не більше 2 чол.). Для висадки наряду в пунктах призначення у разі відсутності зупинки поїзда за графіком руху черговим по станції на підставі письмової заявки начальника караулу воєнізованої охорони видається машиністові локомотива попередження про зупинку поїзда. Порадок передачі заявки визначається начальником залізниці.

1.16. Працівники відомчої воєнізованої охорони для забезпечення покладених на них обов'язків мають право:

вимагати від робітників і службовців залізничного транспорту та інших осіб дотримання правил перепусткового режиму і пожежної безпеки на підприємствах, в установах і організаціях залізничного транспорту;

в установленому порядку в разі порушень правил пожежної безпеки, що створює безпосередню загрозу виникнення пожежі, та невиконання протипожежних заходів, передбачених нормами проектування, технічними вимогами та іншими нормативними актами, тимчасово до усунення недоліків зупиняти роботу підрозділів підприємства, експлуатацію будинку, споруди, окремого приміщення, а також забороняти випуск на лінію вагонів і тягового рухомого складу, які не відповідають вимогам пожежної безпеки;

перевіряти умови зберігання матеріальних цінностей, справність огорожі, технічних засобів охорони, виконання посадовими особами правил забезпечення збереження вантажів і у разі виявлення порушень цих правил і загрози збереженню матеріальних цінностей вживати заходи для їх усунення, тимчасово зупиняти експлуатацію будівлі, споруди, приміщення з письмовим повідомленням (розпорядженням) керівникові підприємства;

згідно з чинним законодавством розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення, загримувати правопорушників, проводити особистий огляд і огляд речей.

До посадових осіб відомчої воєнізованої охорони, які мають право призупиняти частково або повністю експлуатацію будівлі, споруди, приміщення, відносяться: начальник Управління воєнізованої охорони Укрзалізниці (ЦУОУ) та його заступиники; начальники служб (загонів, команд, пожежних поїздів) та їх заступники; старші інструктори та інструктори по протипожежній профілактиці; начальники відділень (караулів) команд, пожежних поїздів воєнізованої охорони залізниць, старші в місці розташування станцій посадові особи воєнізованої охорони.

Особовий склад відомчої воєнізованої охорони має право по службовим питанням безперешкодно користуватися всіма видами залізничного зв'язку.

1.17. За затримку стрільця воєнізованої охорони з вини вантажовідправника (вантажоодержувача), експедитора поверх термінів, визначених на навантаження і розвантаження вагонів, стягується збір за охорону у розмірах, визначених Наказом Міністра транспорту України від 20.01.1997 р. № 18 "Про охорону і супроводження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом України".

За затримку стрільця з вини працівників транспорту відповідальність покладається на керівника підприємства, з вини якого виникла затримка. Порядок нарахування та стягнення вказаних зборів вказаний у додатку 2.

2. Порядок охорони вантажів, що перевозяться

2.1. Прийманню під охорону відомчою воєнізованою охороною Укрзалізниці підлягають вантажі згідно з Переліком, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 20.01.97 р. N 18 та погодженим з Міністерством внутрішніх справ України, а також за угодами з вантажовідправниками (вантажоотримувачами), експедиторами.

2.2. Як правило, приймання вагонів з номенклатурними вантажами під охорону здійснюється нарядами відомчої воєнізованої охорони на станціях відправлення від працівників станцій, а також здача їх працівникам станції у пунктах призначення - порядком, встановленим технологічний процесом роботи станції або окремою Інструкцією, затвердженою начальником відділку залізниці (НОД), державного підприємства по перевезенню вантажів і пасажирів (ДН), представником залізниці у регіоні (РП) з урахуванням місцевих умов.

В окремих випадках, зазначених у цьому Положенні, приймання під охорону номенклатурних вантажів на станціях відправлення (здача їх на станціях призначення) здійснюється нарядами воєнізованої охорони спільно з працівниками станцій від вантажовідправників (вантажоотримувачам).

Приймання станціями від підприємств промислового залізничного транспорту вантажу, який потребує охорони, і здавання їм вантажу, що знаходяться під охороною, здійснюється прийомоздавачами станцій на приймально-здавальних пунктах порядком, визначеним договором про взаємовідносини між залізницею і міжгалузевими підприємствами промислового залізничного транспорту (ППЗТ).

2.3. Приймання під охорону вагонів з контейнерами здійснюється на спеціально виділених для цього коліях станцій порядком, визначеним технологічним процесом роботи станції або місцевою інструкцією.

Під час приймання таких вагонів зовнішнім оглядом встановлюється відсутність прорубів, пошкоджень чи деформації кузова контейнера, як розташовані контейнери у вагоні, а також відсутність можливості доступу до вантажу у контейнері. Наявність та стан пломб і закруток на контейнерах що завантажені у вагон дверима всередину, не перевіряється.

2.4. Автомобілі, трактори, моторизовані сільгоспмашини приймаються нарядами воєнізованої охорони від працівників станції у визначених місцях приймання-здавання вагонів з такими вантажами.

Для контролю за правильним комплектуванням деталями, запасними частинами та інструментом регулярно, але не рідше одного разу на місяць, у пунктах навантаження автомобілів, тракторів і моторизованих сільгоспмашин працівниками станцій і воєнізованої охорони проводяться контрольні перевірки, про що складається акт.

2.5. Порядок приймання вагонів з нафтопродуктами під охорону та здачі їх на станціях призначення :

2.5.l. Прийом під охорону цистерн з нафтопродуктами здійснюється спільно стрільцями воєнізованої охорони та працівниками станції:

в пунктах наливу - безпосередньо від вантажовідправника;

на залізничних станціях передачі України: від агента цієї станції (при односторонній передачі вагонів), від агента станції суміжної Сторони з участю агента станції передачі (при спільній передачі вагонів) або від стрільця, що супроводжував поїзд.

2.5.2. Приймання під охорону цистерн із світлими нафтопродуктами здійснюється, як правило, на естакадах.

При відсутності естакад, цистерни для приймання повинні подаватися на неелектрифіковану колію, або колію з неструмленою контактною мережею протягом часу, визначеного для їх огляду та перевірки технологічним процесом роботи станції.

При неможливості повного огляду цистерн, стрілець подає на ім'я начальника команди воєнізованої охорони рапорт, а в маршруті стрільця воєнізованої охорона форма ХУ-2 робить про це відмітку, яка завіряється ним та прийомоздавачем (агентом) станції.

2.5.3. При прийомі нафтопродуктів стрілець воєнізованої охорони разом з прийомоздавачем зовнішнім оглядом перевіряють стан цистерн у комерційному відношенні (наявність та стан пломб або запірно-пломбувальних пристроїв, комплекту барашок, ущільнюючих прокладок, справність кришок наливних та зливних пристроїв, наявність пломб на запобіжних клапанах, які гарантують технічну справність клапанів, справність драбин та ін.).

2.5.4. Навантаження цистин з несправними запірними пристроями, незавареними (не зашплінтованими) валиками кришки завантажувального люка і не запломбованими при ремонті запобіжними клапанами, що не виключає доступу до вантажу, а також без драбин чи з несправними драбинами не дозволяється.

До усунення вказаних недоліків такі цистерни під охорону не приймаються.

2.5.5. Цистерни з нафтопродуктами, що надходять із сусідніх держав за пломбами, приймаються під охорону на станціях передачі і охороняються на всьому шляху перевезення залізницями України.

2.5.6. Цистерни з нафтопродуктами, які приймаються від сусідніх держав до подальшого перевезення з повторним накладанням пломб (пломбувальних пристроїв) станції передачі, приймаються під охорону після складення акта загальної форми, підписаного агентами станції та працівниками охорони. При спільній передачі вагонів акти підписуються представниками сусідньої Стороні.

2.5.7. При відсутності в перевізних документах штампа про охорону він проставляється станцією передачі та завіряється її працівником.

2.5.8. На станціях передачі та ПКО результати огляду в комерційному відношенні оформляються записом у книзі форми ГУ-98, яка завіряється підписом працівників станції та воєнізованої охорони.

2.5.9. Представники станції та стрільці воєнізованої охорони можуть у присутності відправника провадити контрольні перевірки правильності визначення відправником маси нафтопродуктів з повторним накладанням пломб (запірно-пломбувальних пристроїв) відправника.

2.5.10. На станції призначення здавання вагонів стрільцями воєнізованої охорони здійснюється одержувачу з участю працівника станції або працівникам станції на неелектрифікованих коліях, або коліях з неструмленою контактною мережею в строк, що не повинен перевищувати двох годин з часу прибуття поїзда на станцію, з відміткою про здачу у маршруті караулу форма ХУ-2.

2.5.11. Конкретний порядок прийняття під охорону та здавання цистерн із світлими нафтопродуктами залежно від місцевих умов встановлюється начальником залізниці або її структурного підрозділу за узгодженням з начальником служби відомчої воєнізованої охорони і оформляється як додаток до технологічного процесу роботи станції.

2.6. Порядок оформлення приймання та здавання вантажів під охорону у разі прямування їх у поїздах на дільничих, сортувальних та інших станціях, а тахож порядок і місце приймання вагонів на прикордонних та припортових станціях визначається, в залежності від місцевих умов, начальником відділку залізниці (ДН, РП) за погодженням із керівником загону воєнізованої охорони.

При цьому має враховуватися наявність (чи відсутність) у підрозділах воєнізованої охорони телетайпних апаратів, дисплеїв, прямого телефонного зв'язку з черговім по станції чи ДСТЦ, а також місць розташування підрозділів воєнізованої охорони.

Допускається організація єдиної служби охорона поїзда у зоні між прикордонними передаточними станціями взаємодіючих сторін.

Приймання (здавання) вагонів із вантажами, що підлягають супроводженню та охороні відомчою воєнізованою охороною Укрзалізниці, на міждержавній передаточній станції здійснюється працівниками воєнізованої охорони та агентом сторін, яка здає і приймає, порядком, визначеним двосторонньою угодою суміжних залізниць.

Моментом пред'явлення вагонів до приймання-здавання вважається час повідомлення оператором пункту технічного огляду про огородження поїзда та можливості його огляду.

2.7. З урахуванням важливості, цінності та небезпечності пред'явлених охороні вантажів начальником караулу (підрозділу) воєнізованої охорони застосовуються такі форми та методи їх охорони:

2.7.1. Безперервне супроводжування нарядами воєнізованої охорони вантажів зі зміною стрільців на змінних пунктах, сквозними нарядами в межах залізниці або від станції навантаження до станції призначення, прикордонної, припортової станції.

2.7.2. Охорона вантажів оперативно-маневреними формами та методами організації служби (рухомі пікети, дозори, секрети, патрулювання та ін.).

2.7.3. Періодичний нагляд нарядами воєнізованої охорони за станом завантажених вагонів чи контейнерів, що знаходяться на коліях станції або в інших місцях.

2.7.4. Охорона вантажів шляхом проведення профілактичної роботи щодо попередження крадіжок постійно діючими рухомими оперативними та спеціалізованими групами підрозділів воєнізованої охорони спільно з органами внутрішніх справ на транспорті.

Для підсилення охорони вантажів та здійснення профілактичної роботі можуть застосовуватися службові собаки.

2.8. Охорона всіх вантажів здійснюється парними постами.

Охорона мисливської нарізної, гладкоствольної та спортивної зброї, вантажів закордонних представництв і засобів індивідуального захисту (балончиків з газом та ін.) до 10 вагонів у складі однієї групи здійснюється одних постом. На кожну подальшу групу до 10 вагонів з такими вантажами виділяється додатковий пост.

Охорона автотракторної техніки, що перевозиться маршрутами і на експорт до 15 вагонів у складі однієї групи, здійснюється одним постом.

Кількість постів для охорони решти вантажів визначається у кожному окремому випадку начальником підрозділу (караулу) з урахуванням роду вантажу, оперативних обставин, часу доби, погодних умов, плану і профілю колії та наявності на проміжних станціях нарядів воєнізованої охорони.

2.9. У разі виділення наряду в складі двох і більше стрільців один з них призначається старшим наряду.

2.10. Старший наряду (вартовий) зобов'язаний:

2.10.1. У разі приймання під охорону від працівників станцій вагонів, автомобілів та інших машин на відкритому рухомому складі чи при зміні нарядів перевірити справність кузовів, дверей, підлоги та люків вагонів, закруток і пломб, наявність і правильність складання описів кузовів контейнерів та у разі виявлення несправностей, що загрожують збереженню вантажів, поставити вимогу про їх усунення і тільки після цього приймати вагони під охорону, про що доповісти начальникові караулу (підрозділу) чи його помічникові, а в пунктах, де немає підрозділу - відповідальному працівникові станції, визначеному технологічинм процесом.

2.10.2. На шляху прямування проводити нагляд з обох боків за вагонами, що охороняються, а на зупинках перевіряти стан пломб і закруток, кузовів вагонів, вантажів на відкритому рухомому складі, не допускати проїзду в поїзді сторонніх осіб та ходіння їх коліями у невизначених місцях.

При наявності радіостанції підтримувати зв'язок з машиністом локомотива поїзда, начальником караулу свого підрозділу та підрозділу змінного пункту.

2.10.3. У разі виявлення слідів крадіжки вантажів вжити заходи для затримання злочинців, охорони місця події та доповісти начальникові караулу.

2.10.4. У разі виявлення комерційної чи технічної несправності у вагонах і контейнерах на шляху прямування, що загрожують збереженню вантажів, доповісти про це начальникові караулу, а при загрозі безпеці руху поїзда - машиністові поїзда для вживання заходів.

2.10.5. Після прибуття поїзда на змінний пункт або на станцію призначення не залишати вагони, що охороняються, до приймання їх новим нарядом, начальником караулу, його помічником, а на станціях, де відсутні підрозділи воєнізованої охорони, працівником на якого покладені ці обов’язки начальником станції.

Приймання вагонів з номенклатурними вантажами, що відчеплені від збірних поїздів на проміжних станціях, від наряду воєнізованої охорони здійснює уповноважений працівник станції за час зупинки поїзда.

2.11. Зміна нарядів воєнізованої охорони проводиться у визначених пунктах, що організовуються на станціях формування поїздів і зміни поїзних локомотивних бригад.

Зміні пункти нарядів воєнізованої охорони визначаються:

у межах залізниці – службою воєнізованої охорони;

між суміжними залізницями – Управлінням воєнізованої охорони Укрзалізниці на основі пропозицій служб воєнізованої охорони суміжних залізниць.

Зміна нарядів воєнізованої охорони, крім сквозних, передбачених у п.2.23 цього Положення, на міждержавних, між залізничних змінних пунктах обов’язкова.

2.12. Працівники товарних контор, які оформлюють перевізні документи на вагони з вантажами, що підлягають охороні відповідно до Переліку, зобов’язані проставляти у верхній частині лицьового боку накладної, вагонного листа і дорожньої відомості штемпель „Охорона залізниці” , в якому зазначається код станції відправлення, формування чи передаточної, а в розділі „Коди для натурного листа”, та в графі „Примітка” вагонного листа зробити відмітку „Охор”. Аналогічну відмітку зобов’язані робити працівники станційних технологічних центрів обробки поїзної інформації та перевізних документів (ДСТЦ) у графі “Примітка” натурного листа поїзда проти номера вагона, що підлягає охороні.

Відмітка “Охорона залізниці” та вказані відмітки на провізних документах від руки або штемпель без зазначення коду станції, вважається недійсним.

Штемпель повинен зберігатися на умовах бланків строгої звітності, а Перелік вантажів, що підлягають охороні, вивішений у зручному для роботи місці.

Для більш раціонального використання особовогоскладу відомчої воєнізованої охорони у разі проставлення штампеля “Охорона залізниці” в документах на вагони, що потребують охорони, станція навантаження несе матеріальну відповідальність у вигляді штрафу, що виплачується воєнізованій охороні за необгрунтоване відволікання особового складу.

2.13. Повідомлення про наявність вагонів, що підлягають здаванню під охорону воєнізованій охороні передаються начальникові караулу:

2.13.1. На станції навантаження вагонів формування поїздів – уповноваженою начальником станціїї особою по телефону (або телетайпу) із указанням місця знаходження і номера вагона, коду чи найменування вантажів, що в ньому знаходяться прізвища особи, яка передала повідомлення. Таке повідомлення повинне передаватися не пізніше, ніж за 1 годину до приймання вагона під охорону.

2.13.2. На станції де немає підрозділу воєнізованої охорони, повідомлення передається з таким розрахунком, щоб наряд охорони зміг прибути та прийняти визначеним порядком під охорону вагони не менше, ніж за 1 годину до відправлення поїзда.

2.13.3. На стикових станціях з переходу з залізниці на залізницю у транзитних поїздах, що прямують без переробки - черговим по станції (оператором) на основі натурного листа не пізніше 10 хв. прибуття поїзду.

Відправлення таких поїздів здійснюється після повідомлення працівників воєнізованої охорони порядком визначеним Технологічним процесом роботи станції або місцевою інструкцією.

2.14. Конкретний порядок передачі повідомлення про приймання вагонів під охорону з урахуванням місцевих особливостей та умов роботи на кожній станції визначається НОД, ДН чи РП та начальником вагону воєнізованої охорони.

2.15. Повідомлення про кількість вагонів з автомобілями та моторизованими сільсьгоспмашинами, що відправляються, повинні подаватися начальником станції за 1 добу до навантаження.

2.16. Начальники станцій подають підрозділам воєнізованої охорони календарні плани навантаження номенклатурних вантажів.

Крім повідомлення про приймання вагонів під охорону начальник станції, з урахуванням календарних планів відвантаження, завчасно сповіщає начальника підрозділу воєнізованої охорону про передбачені відвантаження вантажів, які повинні охоронятися відомчою воєнізованою охороною Укрзалізниці, а також щодобово інформує начальника підрозділу про зібрані за охорону вантажів тарифні суми зборів і щотижнево – про наявніть боржників і суму боргу за за охорону вантажів.

2.17. У подрозділах воєнізованої охорони відомості про приймання під охорону вагонів з вантажами реєструються у книзі обліку здавання та приймання вагонів з вантажами під охорону (X-3).

2.18. На станціях, де проводиться навантаження номенклатурних вантажів, що підлягають супроводженню й охороні відомчою воєнізованою охороною, крім подачі повідомлення у підрозділ воєнізованої охорони згідно з п.2.13. цього Положення, прийомоздавачем станції ведеться книга обліку здачі вагонів під охорону на приймально-відправних коліях за формою: дата, час, номер вагона, найменування вантажу, станція і залізниця призначення, посада, прізвище особи, яка приймала вагон та її підпис.

У разі неприбутя стрільця, для приймання вантажу під охорону після своєчасної передачі повідомлення, вантаж відправляється без охорони, про що сповіщається у підрозділ воєнізованої охорони, який обслуговує станцію, а в книзі здавання вагонів під охорону робиться запис такого змісту: “Дата, час відправлення, номер поїзда, номер вагона відправленого без охорони. Повідомлення прийняте воєнізованою охороню (дата, час, прізвище). Про відправлення вагону повідомлено начальника підрозділу (караулу) воєнізованої охорони (дата, час, прізвище особи, яка прийняла повідомлення. Передав (Прізвище)”.

2.19. У разі виникнення ускладнень у виділенні наряду охорони для супроводження вантажів начальник караулу доповідає начальникові команди та диспетчерові центрального пункту пожежного зв’язку вагону та діє за їхніми вказівками. Відсутність наряду воєнізованої охорони не повинна бути приводом для затримки поїзда.

2.20. Начальник караулу воєнізованої охорони забезпечує контроль за рухом вагонів наменклатурними вантажами на всьому шляху прямування, своєчасно інформує змінні пункти воєнізованної охорони про відправлення поїздів з номенклатурними вантажами.

2.21. Начальникі відділків залізниць (ДН, РП) і начальники станцій разом з вантажовідправниками у місцях масового навантаження організовують відправлення вантажів, що підлягають супроводженню відомчою воєнізованою охороною, маршрутами та збільшеними групами. На шляху прямування такі групи вагонів не повинні роз’єднуватися.

2.22.Відомості про наявність наряду воєнізованої охорони у поїздах, що відрпавляються, оператор станції передає поїзному диспетчерові, який на графіку виконаного руху поїздів після номера поїзда робить відмітку “Охор.” і забезпечує його пропуск відповідно до графіку руху поїздів.

2.23. Під час формування поїздів вагони, що потребують охорони, повинні ставитися однією групою із включенням до неї вагоа з перехідною площадкою або підготовленого критого порожнього вагона для проїзду наряду воєнізованої охорони.

У разі відсутності вагона з перехідною площадкою чи критого порожнього вагона, група вагонів (не більше 15 вагонів), що підлягають охороні, ставляться в головну частину поїзда не далі, ніж за 5 вагонів від локомотива. У цьому випадку дозволяється проїзд стрільця в кабіні локомотива поїзда з попереднім його інструктажем машичістом цього локомотива про порядок проїзду на локомотиві.

У разі прямування вантажів, що підлягають супроводженню відомчою охороною, прямими маршрутами від станцій навантаження до станціїї розвантаження, згідно з заявкою начальника загону (служби) воєнізованої охорони залізниці формування, до состава включаеться один або декілька критих вагонів для прохзду наряду воєнізованої охорони.

Місце розташування критого вагона в составі поїзда черговий по станції (маневровий диспетчер) погоджує з начальником підрозділу (караулу) воєнізованої охорони. Такий вагон повинен бути справним, очищеним від залишків раніше перевезеного вантажу, а також мати двері, закріплені дерев’яними брусками, цілою підлогою для того щоб забезпечити безпечний проїзд службового наряду.

У разі порушення порядку формування поїзда з вагонами, що підлягають супроводженню, а також у випадку відправлення вагонів з комерційними чи технічними несправностями, що загрожують збереженню вантажів, стрілець має право відмовитися від охорони таких вагонів, про що доповідає начальникові караулу. Начальних підрозділу (караулу) воєнізованої охорони робить відмітку про це в книзі форма ХУ-3 та маршруту хараулу ХУ-2, повідомляє про це телефонограмою (телеграмою) начальникові станції (черговому по станції) формування поїзда, черговому відділку залізниці (ДН, РП) та в службу (загін) воєнізованої охорони для вживання заходів. При цьому відповідальність за несхоронність перевезення покладається на працівників станції.

У разі організації безперервного супроводжування прямих маршрутів з автотракторною технікою та іншими номенклатурними вантажний згідно з заявкою служби (загону) воєнізованої охорони залізниці ноже виділятися пасажирський вагон для проїзду в ньому наряду охорони встановленим на залізниці порядком. Нарядові охорони видаються необхідні проїзні документи.

Начальники станцій згдідно з заявкою старшого наряду зобов'язані забезпечити водою та паливом на шляху прямування пасажирський вагон, що знаходиться у складі маршруту з вантажами, відповідно до порядку, визначеного для пасажирських вагонів. Розформування прямих маршрутів, що прямують у супроводі нарядів воєнізованої охорони, забороняється.

2.24. Для своєчасної підготовки нарядів на змінних пунктах начальник караулу після відправлення поїзда, в якому прямує наряд охорони, сповіщає по телефону (телетайпу) на сусідній змінний пункт: номер поїзда, час його відправлення, прізвище стрільця, який супроводжує поїзд, номери вагонів, що охороняються, найменування коду вантажів, що в них знаходяться, розташування вагонів у поїзді, наявність комерційних і технічних несправностей, актів подорожніх станцій з указанням місця їх знаходження.

У разі прямування маршруту чи великої групи вагонів з автотракторною чи моторизованою сільськогосподарською технікою передаються номери тільки першого і останнього вагонів та їх загальна кількість.

2.25. У разі відчеплення вагонів, що охороняються, на шляху прямування через технічні або інші причини на станціях, де немає підрозділів воєнізованої охорони, старший наряду (вартовий) здає вагони працівникові, уповноваженому начальником станції, під розписку в маршруті караулу.

Черговий по станції зобов'язаний негайно повідомити про це начальника підрозділу воєнізованої охорони, що обслуговує дану ділянку, та організувати охорону відчеплених вагонів своїми силами, а начальних підрозділу, у свою чергу - вислати на цю станцію наряд воєнізованої охорони. Після прибутті наряду подальша охорона відчепленого вагону (вагонів) організовується начальником підрозділу (караулу) воєнізованої охорони.

2.26. Охорона вагонів, відчеплених від поїзда на технічних станціях для усунення комерційних або технічних несправностей, здійснюється:

- на коліях станції до подачі на колії ремонту - працівників станції, призначеними наказом начальника станції, або додатковим постом воєнізованої охорони, що виставляється згідно заявки працівників станції,

- на коліях усунення комерційних несправностей - працівниками пунктів комерційного обслуговування вагонів.

На ремонтних коліях пунктів технічного обслуговування (вагонних депо) порядок охорони вагонів визначається начальником залізниці.

Про час відчеплення вагону від составу для усунення несправностей робиться відмітка у маршруті караулу форми ХУ-2 та у кинзі ГУ-98, яка завіряється підписом працівників станції та воєнізованої охорони.

Після усунення несправностей вагони виставляються на колії станції для подальшого відправлення. Працівники станції повинні здати там вагони під охорону встановленим вище порядком.

2.27. У разі виявлення комерційних несправностей у вагонах, що знаходились під охороною стрільця, стрілець бере участь в огляді цих вагонів та підписує акт загальної форми. Про складення акту загальної форми робиться відмітка в маршруті караулу форми ХУ-2.

2.28. У разі виявлення комерційних несправностей у вагонах, що підлягають охороні, але прибувших без супроводження стрільцем воєнізованої охорони, акт загальної форми підписує працівник воєнізованої охорони станції, на якій виявлені несправності. В цьому акті вказується: “Вагон прибув без супроводження воєнізованої охорони УЗ", про що відзначається також у оперативному повідомленні, що передається згідно з Інструкцією актово-претензізної роботи на залізницях.

2.29. Приймання та здавання вагонів, що охороняються, нарядами воєнізованої охорони на змінних пунктах проводиться за період зупинки поїзда на стаації під розписку в маршруті караулу форми ХУ-2.

2.29. Після здавання вагонів, що охороняються, на змінному пункті старший наряду (вартовий) поступає в розпорядження начальника караулу змінного пункту, здає йому зброю та боєприпаси на зберігання у збройову кімнату.

Начальних караулу змінного пункту зобов'язаний разом з начальником караулу сусіднього підрозділу воєнізованої охорони, від якого прибув наряд, визначити поїзд, яким його відправити у свій підрозділ, з урахуванням найбільш раціонального використаная стрільців та їх робочого часу.

2.30. Після прибуття вагонів, що охороняються, на станцію розвантаження, де немає підрозділу воєнізованої охорони, здаваная таких вагонів здійснюється працівникові станції під розписку в маршруті караулу форми ХУ-2. Прн цьому працівник станції робить відмітку в маршруті про стан прийнятого вантажу та час прибуття наряду на станцію з проставленням штемпеля станції. Про відправлення стрільця зі станції вказує дату, час, номер поїзда, яким він повертається у свій підрозділ.

Затримка наряду воєнізованої охорони не повинна перевищувати 2-х годин. Порядок і місце здавання таких вагонів працівникам станції визначається начальником відділку залізниці (ДН, РП) та начальником затону воєнізованої охороні.

2.31. Прн виявленні комерційних несправностей у вагонах з номенклатурними вантажами на станції призначення або наявності актів попутнах станцій, видача вантажу проводяться комісійно за участю працівників станції, воєнізованої охорони, міліції.

3. Особливості охорони вибухових матеріалів
(розрядних вантажів і метанолу)

3.1. Вгони із вибуховими матеріалами (розрядними вантажами) та метанолом на всьому шляху прямування (під час руху і на зупинках) повинні знаходитися під безперервною охороною.

Перевезення вказаних вантажів без супроводжування охороною забороняється.

3.2. Вибухові матеріали, що належать Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України і Службі безпеки України, згідно з вимогами Правил перевезень розрядних вантажів, охороняються караулами, виділеними відповідно від підрозділів згаданих організацій.

До таких вантажів відносяться: розрядні вантажі, що відправляються військовими частинами, установами та підприємствами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ Україні і Служби безпеки України, а також розрядні вантажі, що відправляються на їхню адресу підприємствами, установами і організаціями інших міністерств і відомств.

3.3. Вибухові матеріали (розрядні вантажі) і метанол до 10 вагонів у складі однієї групи охороняються одним парним постом. Не кожну наступну групу з 10 вагов із такими вантажами виділяється додатковий пост. У разі призначення нараду для охорони розрядних вантажів і метанолу забороняється здавати йому під охорону інші вантажі.

3.4. Охорона вагонів з вантажами 13 розряду забезпечується вантажовідправниками (вантажоодержувачами).

3.5. Охорона і супроводження секретних, а також інших розрядних вантажів, що потребують нагляду на шляху прямування, забезпечується спеціалістами, які виділяються вантажовідправниками або вантажоодержувачами.

3.6. Охорона несекретнах розрядних вантажів, що належать міністерствам і відомствам, не вказаним у п. 3.2 цього Положення, крім вантажів спеціальної номенклатури та інших розрядних вантажів, перевезення котрих здійснюється в супроводі спеціалістів вантажовідправника або вантажоодержувача, здійснюється воєнізованою охороною Укрзалізниці.

3.7. Розрядні вантажі та метанол, що підлягають супроводженню воєнізованою охороною Укрзалізниці, приймаються під охорону одночасно з прийманням працівниками станції вагонів із названими вантажами від вантажовідправника. Приймання під охорону вагонів, завантажених такими вантажами, на місцях незагального користуаання, та здавання їх здійснюється в місцях приймання-здавання вагонів, визначених угодою на ексллуатацію під'їзної колії або угодою па подачу й збирання вагонів, а також угодою про взаємовідносини між залізницею і міжгалузевими підприємствами промислового залізничного транспорту (ППЗТ).

Приймання під охорону та здавання спеціалізованих контейнерів з такими вантажами, завантажених комплектом на відкритому рухомому складі, здійснюється за зовнішнім оглядом.

3.8. У разі приймання під охорону цистерн з метанолом наряд воєнізованої охорони зобов'язаний ретельно перевірити наявність і справність замикаючих пристроїв та пломб на запобіжному кожусі ковпака цистерни і клапані надмірного тиску, а в разі приймання вагонів з хімічно чистим метанолом - справність кузова, дверей, підлоги, люку, замків і пломб. У разі виявлення втрати пломби, ушкодження замикаючих пристроїв чи інших несправностей той, хто бере під охорону, зобов'язаний негайно доповісти про це начальникові караулу, а на шляху прямування - черговому по станції для оформлення актом загальної форми та вжиття необхідних заходів.

3.9. У разі виявлення на шляху прямування несправної цистерни, що потребує перекачування вантажу, така цистерна відчіплюється від поїзда разом з іншими цистернами з метанолом і відводиться на колію визначену технічно-розпорядчим актом станції.

Начальник станції чи його заступник викликає наряд воєнізованої охорони для подальшого супроводжування відчепленої групи цистерн, а несправна цистерна охороняється попереднім нарядом воєнізованої охорони.

Під час перекачування метанолу аж до закінчення видалення залишків вантажу, цистерна повинна охоронятися нарядом воєнізованої охорони, котрий зобов'язаний не допускати сторонніх осіб до місця перекачування та відвертати всяку можливість крадіжки вантажу.

3.10. У разі виявлення на шляху прямування або на коліях вагонного депо, промивально-пропарювальних коліях підприємства або в інших місцях бездокументних цистерн, завантажених метанолом, або порожніх непромитих цистерн з-під зливу метанолу, такі цистерни негайно затримуються й беруться під охорону. Виявлена цистерна має бути опломбована і за повними вантажними докуметами відправлена вантажовідправникові (власнику чи орендарю, вказаному на котлі цистерни ).

3.11. У разі виявлення на шляху прямування порожніх цистерн з-під зливу метанолу з неправильним фарбуванням, неясними трафаретами або такими, що не відповідають правилам, направлення таких цистерн вантажовідправникові, у разі неможливості усунення несправностей на місці, здійснюється у супроводі нарядів воєнізованої охорони порядком, передбаченим для супроводження завантажених цистерн.

3.12. На станціях завантаження, де дислокуються підрозділи воєнізованої охорони та в пунктах зміни нарядів, начальних караулу (його помічник) зобов’язаний бути присутнім під час приймання під охорону вагонів з розрядними вантажами, метанолом упевнитися в комерційній спавності вагонів і провести інструктаж наряду, визначити місце знаходження його в поїзді та повідомити про це машиніста локомотива поїзда.

На станціях, де є декілька парків прибуття та відправлення і в тих випадках, коли вони віддалені від караульного приміщення, порядок приймання та здавання таких вантажів визначається начальником вагону воєнізованої охорони.

Приймання та здавання вагонів з розрядними вантажами або метанолом нарядами воєнізованої охорони один одному в пунктах їх зміни здійснюється під розписку в маршруті караулу.

3.13. Начальник підрозділу (караулу) перед відправленням службового наряду для приймання під охорону вагонів з розрядними вантажами або метанолом проводить інструктаж наряду про важливість вантажу, що охороняється, та можливих, наслідках його розкрадання, порядок приймання під охорону вагонів і цистерн з такими вантажами, охорони їх на шляху прямування і здавання на змінних пунктах і станціях призначення. Видає старшому наряду (вартовому) заповнений маршрут караулу, записує у книзі форми ХУ-3 номери вагонів, що підлягають здаванню під охорону.

3.14. Про очікуване прибуття поїзда з розрядними вантажами черговий по станції, де дислокується підрозділ воєнізованої охорони, завчасно сповіщає начальника караулу цього підрозділу для своєчасного виділення наряду воєнізованої охорона та подальшого супроводження розрядного вантажу.

3.15. Перед початком проведення маневрів з вагонами, завантаженими розрядними вантажами, начальник караулу та вартовий воєнізованої охорони повинні попереджуватися працівниками станції про початок маневрової роботи з такими вагонами.

Наряд воєнізованої охорони при цьому має знаходитися в такому місці, звідки забезпечується повна видимість пересування вагонів і техніка особистої безпеки.

3.16. Вагони з розрядними вантажами на станціях без поїздів мають встановлюватися на коліях, вказаних у технічно-розпорядчому акті станції, де стоянка їх найбільш безпечна. Такі вагони мусять бути зчеплені, надійно закріплені гальмівними башмаками й огороджені переносними сигналами зупинки. Стрілочні переведення, що ведуть на колії стоянки таких вагонів, встановлюються в положення, яке виключає можливості заїзду на ці колії, і замикаються.

3.17. У разі відчеплення вагона (вагонів) з розрядними вантажами та метанолом через технічні та комерційні несправності на станції, де відсутні підрозділи воєнізованої охорони, відчіплюється вся група вагонів, котра охороняється вартовим до прибуття додаткового наряду воєнізованої охорони. Начальних станції зобов'язанні викликати додаткоаиі наряд воєнізованої охорони та після його прибуття відправити справні вагони відчепленої групи за призначенням.

3.18. Про кожний випадок простою вагонів з розрядними вантажами чи метанолом більше 8 годин начальник підрозділу воєнізованої охорони зобов'язаний доповісти черговому відділку залізниці (ДН, РП) та в загін воєнізованої охорони щоб вжити заходи для найшвидшого відправлення вказаних вагонів за призначенням або передачі їх вантажоодержувачеві для розвантаження.

3.19. Вагони з розрядними вантажами і метанолом, ще охороняються воєнізованою охороною Укрзалізниці, після прибуття на станцію призначення охороняються вказаною охороною до моменту приймання їх від залізниці вантажоодержувачем. Після приймання вагонів вантажоодержувачем прийомоздавач чи інший працівник, уповноважений наказом начальника станції, робить про це відмітку в маршруті караулу форми ХУ-2. Здавання таких вагонів вантажоодержувачеві проводиться в місцях приймання та здавання вагонів, визначених угодою на подачу й здавання ваганів або угодою на експлуатацію експлуатацію залізничної під’їздної колії та угодою про взаємовідносини між залізницею і міжгалузевими підприємствами промислового залізничного транспорту (ППЗТ). Охорона вказаних вантажів з моменту приймання вагонів від залізниці здійснюється силами вантажоодержувача.

3.20. Вагони з розрядними вантажами, що прибули в пункт призначення у супроводі нарядів воєнізованої охорони, здаються прийомоздавачем одержувачеві в комерційному відношенні за зовнішнім оглядом.

Начільник станції, виходячи з місцевих умов, повинен встановити порядок, який забезпечив би першочергову подачу вагонів та негайну інформацію вантажоодержувачів про прибуття вагонів з розрядними вантажами та метанолом.

3.21. Порядок і місце здавання прикордонною станцією вагонів з розрядними вантажами, що поступили із залізниць інших держав, під охорону воєнізованої охорони Укрзалізниці, а також порядок і місце здавання воєнізованою охороною таких вагонів, що відправляються з прикордонної станції на іноземні залізниці, визначається начальником відділку залізниці (ДН, РП).

4. Охорона вантажів у поїздах,
тимчасово залишених на проміжних
станціях без локомотивів

4.1. Залишати вантажні поїзди на проміжних станціях не допускається. У виключних випадках, у разі ускладнення в поїзній роботі, коли подальший пропуск поїздів не забезпечується, черговий відділку залізниці (ДН, РП) зобов'язаний про це доповісти помічникові начальника оператнвно-розпорядчого відділу служби перевезень і одержати зареєстрований оперативний наказ на тимчасове залишення поїзда на лінійній станції.

4.2. Перелік станцій, де у виключних випадках дозволяється залишати поїзди без локомотивів, визначається наказом начальника відділку залізниці (ДН, РП) за погодженням з начальником загону воєнізованої охорони та органами внутрішніх справ на транспорті з урахуванням наявності на станції чергового персоналу, підрозділу чи поста воєнізованої охорони, міліції та місцевих умов.

Начальник станції разом з начальником підрозділу воєнізованої охорони розробляє місцеву інструкцію про порядок забезпечення збереження вантажів у поїздах, тимчасово залишених без локомотивів на проміжних станціях, яка затверджується начальником відділку залізниці (ДН, РП).

4.3. Поїзний диспетчер через працівників станції за даними натурного листа чи перевізних документів (при необхідності з розкриттям пакета) визначає рід вантажу, що перевозиться в поїзді. Поїзди, в якях перевозяться вагони э вибуховими матеріалами, вогнепальною зброєю, метанолом, автотракторною та моторизованою технікою на відкритому рухомому складі, а також вагони з вантажами, що швидко псуються, і живністю залишати без локомотивів на проміжних станціях забороняється.

У виключних випадках состав поїзда із вказаними вантажами може бути тимчасово залишеним на проміжній станції без локомотива за дозволом начальника відділку залізниці (ДН, РП), котрий зобов'язаний вжити всі необхідні заходи для прискорення відправлення цього состава за призначенням. При наявності у поїзді вибухових речовин, що належать Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, можливість залишення його без локомотива на проміжній станції мас бути погоджена з військовим комендантом залізничної дільниці (станції).

4.4. У разі одержання дозволу на залишення поїзда на проміжній станції черговий відділку залізниці (ДН, РП) передає наказ начальникові станції (черговому по станції), на якій планується залишати поїзд, начальникові підрозділу (караулу) воєнізованої охорони, що обслуговує дільницю, диспетчерові центрального пункту пожежного зв'язку загону - телефонограмою, а також у найближчий орган внутрішніх справ на транспорті, із зазначенням часу прибуття поїзда на станцію. Наказ реєструється в журналі диспетчерських розпоряджень. Начальних станції (черговий по станції) забезпечує охорону залишеного поїзда до прибуття наряду воєнізованої охорони.

4.5. Начальних підрозділу (караулу) воєнізованої охорони, одержавши наказ від чергового відділку залізниці (ДН, РП) про залишення поїзда з номенклатурними вантажами на проміжній станції без локомотива, висилає наряд на цю станцію. Доставка нарядів воєнізованої охорони від місця дислокації підрозділу до лінійної станції, де залишено поїзд, і нарядів, що змінилися, назад здійснюється пасажирськими поїздами або автотранспортом. Допускається проїзд вказаних нарядів вантажними поїздами з видачею машиністам локомотивів попереджень про їх зупинку.

4.6. Після прибуття поїзда на станцію машиніст поїзного локомотива зобов'язаний здати черговому по станції пакети з документами з усіма примірниками натурного листа. Черговий по станції або оператор, упевнившись у належності документів даному поїзду, цілості пакетів, мотузки та контрольного бланка, записує в журнал руху поїздів і вагонів форми ДУ-2 дату та час приймання документів, номер поїзда, кількість пакетів і прізвище машиніста. Приймання документів черговий по станції чи оператор завіряє своїм підписом у маршруті машиніста в графі "Зауваження”.

У разі пошкодження пакета, мотузки, контрольного бланка черговий по станції чи оператор під час приймання документів від машиніста зобов'язаний звірити документи з натурним листом, перевіривши їх повноту, стан, після чого скласти акт загальної форми, в якому відобразити характер виявлених несправностей, а в разі недостачі документів - також номер вагона, на який відсутні документи; у разі виявлення документів без вагонів - номер вагона, номер відправки, станція відправлення, станція призначення, найменування вантажу та дата приймання вантажу до перевезення. Номер акта загальної форми і дата його складення вказуються у графі "Примітка" журналу форми ДУ-2. Акт загальної форми складається у трьох примірниках, підписується черговим по станції, оператором і машиністом поїзного локомотива. Перший примірник акта вкладаться в пакет з документами, другий пересилається начальникові відповідного локомотивного депо для розслідуваная та вжиття заходів, а третій залишається у справах станції.

Порушенний пакет конвертується та заклеюється контрольним бланком (форма ДУ-81). Документи, зберігаються у чергового по станції. Під час прийому-здачі чергування пакет з документами передається заступаючому черговому по станції з записом про це в журналі форми ДУ-2 та підписом обох чергових по станції.

4.7. Начальник станції (черговим по станції), у разі виявленая вагонів і контейнерів з ознаками крадіжки або можливого доступу до вантажу, вживає заходи для усунення комерційної несправності, повідомляє про це в найближчий підрозділ воєнізованої охорони і внутрішніх справ на транспорті та вживає заходи щодо службового розсділуваяня відповідно до вимог Інструкції з актово-претензійної роботі.

4.8. Про відправлення з проміжної станції тимчасово залишених поїздів з вантажиш, що підлягають супроводженню нарядами воєнізованої охсрони, поїзний диспетчер дає зареєстрованнй наказ з таким наміром, щоб наряд зміг прибути та прийняти вантаж не менше ніж за 1 годину до відправлення поїзда.

4.9. Начальники станції перед відправленням залишених поїздів поряд з технічним обслуговуванням організовують комерційний огляд, про результати якого робиться відповідний запис у журналі форми ДУ-2.

4.10. Відповідальність за порушення визначеного порядку залишення поїздів на проміжних станціях і незабезпечення збереження в них вантажів несуть відповідні посадові особи на підставі матеріалів службового розслідування

5. Охорона вантажів у вантажних районах
і контейнерних пунктах

5.1. Вантажні райони, контейнерні пункти та інші об'єкти вантажного господарства мають огороджуватися за типом промислових підприємств для перешкоди проходження сторонніх осіб і проїзду транспорту, минаючи контрольно-пропускний пункт.

5.2. Огородження вантажних районів, контейнерних пунктів має бути прямолінійним, без зайвих загинів, що обмежують нагляд, висотою не нижче 2 м. До нього не повинні прилягати будь-які будівлі. Вантажні райони та контейнерні пункти по всьому периметру мають обладнуватися охоронною сигналізацією.

5.3. Визначення місць для розміщення дрезин, автомобілів та інших транспортних засобів у вантажних районах і контейнерних пунктах проводиться за участю представника відомчої воєнізованої охорони залізниці.

5.4. Перелік станцій, у вантажних районах і контейнерних пунктах яких мають встановлюватися пропускний режим та їх охорона, затверджується начальником залізниці.

Порядок організації пропускного режиму визначається начальником відділку залізниці (ДН. РП).

5.5. Обладнання контрольно-пропускних пунктів вантажних районів, контейнерних пунктів, інших місць зберігання вантажу має виключати можливість проїзду (виїзду) транспорту, проходу (виходу) осіб на територію та назад без контролю чергового працівника.

Будівництво утримання та ремонт облаштування, засобів зв’язку, освітлення, пожежогасіння, інших технічних засобів, службових приміщень контрольно-пропускних пунктів здійснюються працівниками відповідних дистанцій, служб за окремими договорами з власниками об’єктів за рахунок підприємств, установ і організацій, на балансі яких знаходяться ці об’єкти.

5.6. Контрольно-пропускні пункти обладнуються:

5.6.1. В залежності від інтенсивності руху транспорту ворітьми, що розчиняються або розсуваються. Ворота мають бути, як правило, механізованими (з механічними, елекромеханічними чи гідравлічними приводами). В неробочий час усі ворота повинні замикатися на замки.

5.6.2. Естакадою з майданчиком для огляду контейнерів і вантажів, що ввозяться та вивозяться на автотранспорті, яка повинна мати розміри, що дозволяють здійснювати огляд контейнерів і вантажів, навантажених на автотранспортні засоби та автопричепи, та бути обгородженою для забезпечення техніки безпеки осіб, які проводять огляд.

5.6.3. Шлагбаумом.

5.6.4. Необхідним освітленням, телефонним та гучномовним зв'язком. Прямим телефонним зв'язком з найближчими підрозділами воєнізованої охорони чи органів внутрішніх справ на транспорті.

5.6.5. Світловим табло: "Бережись поїзда", "Бережись автомобіля", "Увага, автоматичні ворота"; засобами пожежогасіння.

5.6.6. Службовим приміщенням для розміщення та обладнання робочого місця чергового працівника.

5.7. Контрольно-пропускні пункти забезпечуються:

5.7.1. Інструкцією черговому працівникові.

5.7.2. Зразками всіх видів перепусток і підписів осіб, яким надане право підписувати перепустки.

5.7.3. Відбитками печаток і штампів.

5.7.4. Журналом обліку матеріальних перепусток.

5.7.5. Книгою перевірки виконання службових обов'язків.

5.7.6. Тривожним свистком, ліхтарем.

5.7.7. Списком номерів телефонів підрозділів міліції воєнізованої та пожежної охоронн по територіальності, керівництва підприємства.

5.8. На контрольно-пропускних пунктах з урахуваннях місцевих умов визначається цілодобовий або деякий пост з одним або декількома черговими працівниками.

5.9. Чергові працівники безпосередньо підпорядковуються керівникові об'єкта, що охороняється.

5.10. Інструктаж чергових контрольно-пропускного пункту проводиться керівниками підприємств, що охороняються, перед їх заступанням на чергування.

5.11. Перевірка виконання службових обов'язків чергових контрольно-пропускних пунктів покладається на керівників об'єктів, що охороняються.

5.12. Черговий контрольно-пропускного пункту зобов'язаний:

5.12.1. Знати документи, що дають право на ввезення, вивезення контейнерів і вантажів, а також інших матеріальних цінностей.

5.12.2. Робити відмітки, що передбачені технологічним процесом станції, в накладній та документах, які до неї додаються.

5.12.3. У разі вивезення контейнерів і вантажів ретельно оглядати кабіни автомашин (під сидінням та за спинкою сидіння шофера), під капотом мотора, ящики для запасних частин та інструменту, перевіряти відповідність записів у провізних документах з фактичною наявністю вантажу на транспортних засобах.

5.12.4. Автомашини, на яких внаслідок необережного навантаження неможливо визначити відповідність фактичної наявності вантажу, кількості місць і роду вантажу, вказаного в документах, повертати для правильного складання вантажу.

5.12.5. Про всі випадки виявленая надлишків вантажу або вантажу, не вказаного в документах, а також розкрадання вантажів, інших матеріальних цінностей, порушень пропускного та внутрітньооб'єктового режиму, доповідати працівникам об'єкта, що охороняється, в органи внутрішніх справ на транспорті та в підрозділ воєнізованої охорони, якщо він дислокується ва станції.

5.12.6. Вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження на об'єкті, знати номери оперативних телефонів, пожежної та воєнізованої охорони, міліції, а також дій на випадок спрацювання охоронної та пожежної сигналізації.

5.13. Автомобілі пожежної, швидкої медичної, технічної допомога та оперативні воєнізованої охорона пропускаються в будь-який час доби безперешкодно після уточнення мети прибуття з наступним повідомленням про це керівника (чергового) об'єкта.

5.14. Порядок складання перепустки на видачу вантажу з пакгаузу та випускання вантажу з об'єкта, що охороняється (форма ГУ-43), звіряння вантажу, який вивозяться, згідно з даними перепустки і накладної, здавання перепустки в товарну контору і його зберігання викладені в Інструкції щодо ведення станційної комерцііиоі.звітносіі. Якщо на станції встановлений порядок вивезення вантажів і контейнерів за перепустками (форми ГУ-43 чи іншої форми), то вивезеная вантажів і контейнерів без додатку до накладної перепустки визначеної форми не допускається.

У разі централізованого ввезення-внвезення вантажів і контейнерів пред'являються товарно-транспортні накладні та наряди КЕЧ-5, КЕЧ-16.

5.15. Ввезення-вивезевня контейнерів, вантажів та інших матеріальних цінностей допускається тільки у дні й години, на котрі є відповідний дозвіл.

5.16. Порядок пропуску робітників траяспорїно-експедиційних організацій інших відомств чи інших держав, а також порядок пропуску вантажників вантажовласників визначається відповідно до Правил перепусткового режиму на підприємствах, організаціях і установах Укрзалізниці.

5.17. Залежно від обсягу робіт по переробці вантажів, крім встановлення у вантажних районах і контейнерних пунктах контрольно-пропускних пунктів, для посилення охорони вантажів у складах і вагонах на території цих об'єктів, відповідно до затвердженої начальником залізниці дислокації, можуть встановлюватися тимчасові та постійні пости відомчої сторожової або державної служби охорони при органах внутрішніх справ.

5.18. Сторож з охорони складських споруд, контейнерного пунхту, вантажно- розвантажувальних і сортувальних майданчиків, завантажених вагонів, що знаходяться в районі поста та інших залізничних об'єктів, зобов'язаний:

5.18.1. Обходити територію поста, перевіряти справність стін, дверей, віконних ґрат, пломб, замків, наявність пломб на контейнерах і вагонах, схоронність матеріальних цінностей на відкритих платформах та інших місцях, а також справність охоронної, охоронно-пожежної сигналізації і засобів пожежогасіння.

5.18.2. У разі виявлення здійсненого розкрадання чи того, що готується, або ознак загорання негайно вжити всі можливі заходи щодо гасіння виявленого загорання, доповісти черговому по станції чи іншому черговому на об'єкті, відповідальному працівникові, а також найближчому органу внутрішніх справ на транспорті, начальникові караулу підрозділу воєнізованої охорони, на ділянці якого знаходиться об'єкт, що обслуговується, посилюючи нагляд за об'єктом, який охороняється, та матеріальними цінностями.

5.18.3. Стежити за світловими та звуковими сигналами охоронно-пожежної сигналізації.

5.184. Почувши гавкання службових собак, посилити нагляд у бік блокпостів.

5.18.5. До здавання прийомоздавачям або іншім посадовим особам складських приміщень, контейнерного пункту та інших місць зберігання матеріальних цінностей нікого на пост не допускати, крім працівників об'єкта, що охороняється, які проводять прибирання, подачу вагонів, приймання та видачу матеріальних цінностей.

5.18.6. Приймати під охорону завантажені вагони, що поступають на пост з парків станції чи інших ділянок вантажного району.

5.18.7. У разі затримання розкрадачів і порушників перепусткового режиму негайно доповідати у воєнізовану охорону, черговому об'єкта та в органи внутрішніх справ на транспорті.

5.18.8. Негайно доповідати керівникові об'єкта, котрий очолює вантажний район, пакгауз, контейнерний пункт про виявлені недоліки в складських приміщеннях, неправильному накладанні пломб, несправностях засовів, замків, дверей, стін, віконних ґрат, а також про пошкодження обшивки, дахів, засувних пристроїв, пломб, контейнерів, неправильного їх встановлення на контейнерному пункті, контейнеровозах і платформах для усунення виявлених недоліків.

5.18.9. Знати місцезнаходження найближчих постів відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці, органів внутрішніх справ на транспорті, державної служби охорони при МВС, сторожових постів, розміщення найближчих точок зв'язку та засобів пожежогасіння.

5.18.10. Перевіряти відсутність сторонніх осіб після закінчення робіт на об'єкті, що охороняється.

5.18.11. Контролювати дотримання перепусткового і внутрішньооб'єктового режиму та виконання робітниками й службовцями правил пожежної безпеки.

5.19. Порядок приймання сторожем і здавання ним складів, вантажних районів, контейнерних пунктів, сортувальних платформ визначається начальником відділку залізниці (ДН, РП), на інших об'єктах - керівником об'єкта.

5.20. Відповідальність за організацію та проведення професійної підготовки сторожів покладається на керівників об'єктів, що охороняються.

5.31. Організація роботи сторожової охорони регламентується Типовим положенням про відомчу сторожову охорону.

6. Охорона особливо важливих та інших об'єктів

6.1. Перелік особливо важливих та інших об'єктів, що підлягають охороні, затверджується в порядку, визначеному в п. 1.7 цього Положення. Під охорону можуть братися і інші об'єкти залізничного транспорту згідно складених угод з відомчою воєнізованою охороною.

6.2. Обладнання об'єктів технічними засобами охорони (зв'язок, сигналізація, засоби пожежного гасіння, освітлення, огородження, замки, засуви та ін.) і ремонт цих засобів проводиться у визначеному порядку за рахунок підприємств, установ і організацій, на балансі яких знаходяться ці об'єкти.

6.3. Діючі об'єкти, у випадку їх передаваная під охорону сторожової, відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці та державної служби охорони при МВС, мають бути придатними для збереження в них матеріальних цінностей або службових документів, огороджені, освітлені за нормами, обладнані зв'язком, а криті приміщення - охоронною та пожежною сигналізацією.

6.4. Чисельність особового складу воєнізованої охорони для охорони особливо важливих об'єктів визначається із врахуванням вимог типових штатних нормативів воєнізованої охорони та кількості виставлених постів.

На один цілодобовий пост при 7-годинному робочому дні передбачається 6 одиниць без урахування начальницького складу, працівників службового собаківництва, персоналу, що обслуговує, і працівників, які займаються експлуатацією технічних засобів охорони.

6.5. Чисельність сторожової охорони на один цілодобовий пост визначається з розрахунку 4,53 одиниці при 7-годиннону робочому дні.

6.6. Організація охорони особливо важливих об'єктів залізничного транспорту постами воєнізованої охорони Укрзалізниці регламентується "Керівництвом з організації служби особливо важливих об'єктів залізничного транспорту".

6.7. Порядок охорони об'єкта визначається табелем поста, затвердженим начальником загону (служби) воєнізованої охорони, в якому вказуються: обов'язки вартового з урахуванням особливостей поста та конкретних умов проходження на ньому служби; відстані, ближче якої вартовому забороняється допускати до поста сторонніх осіб; дії вартового у випадку затримання розкрадачів та інших злочинців, нападання на пост, на сусідні пости і у випадку пожежі на посту; в яких випадках вартовому дозволяється застосовувати зброю; найменування об'єктів, на яких виставляються службові собаки для посилення їхньої охорони, а також порядок виставлення та зняття собак з блокпостів.

6.8. З урахуванням специфіки та особливостей об'єкта, що охороняється начальник підрозділу воєнізованої охорони за узгодженням з керівником підприємства, установи, організації розробляє для кожного поста інструкцію, що визначає особливі обов'язки вартового. Інструкція затверджується начальником загону (служби) воєнізованої охорони.

6.9. В інструкції вартовому вказується:

6.9.1. Порядок приймання та здавання поста.

6.9.2. Порадок допускання на об'єкти, що охороняються, та в приміщення співробітників, які працюють на цих об'єктах та в приміщеннях, а також порядок накладання печаток і відкривання опечатаних кімнат, шафів, сейфів та інших сховищ.

6.9.3. Порядок входу та виходу з приміщень осіб, які не працюють на даному підприємстві, в установі, організадії.

6.9.4. Порядок внесення та винесеная з приміщень пакунків, папок, пакетів, портфелів та інших речей.

6.9.5. Дії вартовіїх при виявленні несправностей службового приміщення, печаток, пломб, порушення визначеного порядку накладеная печаток, входу та виходу людей, внесення і винесення ними предметів, виникненні пожежі у приміщенні, що охороняється, або розташованого поряд з ним загальної та повітряної тревогах.

6.9.6. Інші питання, які випливають з місцевих умов.

6.10. На посту у вартового мають знаходятася:

6.10.1. Інструкція вартовому.

6.10.2. Зразки постійних, тимчасових і разових перепусток і допусків.

6.10.2. Відбиток (зліпок) з печаток.

6.10.4. Список номерів телефонів: міліції, воєнізованої охорони, пожежної охорони, керівника підприємства.

6.10.5. Справний телефонний зв'язок, сигналізація, первинні засоби пожежогасіння.

6.11. Вартовий під час вступу на пост зобов'язаний:

6.11.1. Перевіряти цілісність вікон, дверей, засувів, стін, підлоги, стелі

приміщення, що охороняються, а також сейфів та інших сховищ.

6.112. Упевнитися в справності засобів зв'язку, сигналізації та пожежогасіння.

6.113. Перевірити справність печаток, порівнявши їх із відбитками.

6.11.4. Доповісти начальникові караулу про приймання поста.

6.11.5. Виконувати визначені інструкцією вимоги пропускного рсжлиу.

6.11.6. Про всі події доповідати начальникові караулу.

6.12. Об'єкти залізничного транспорту передаються під охорону державною службою охорони при органах МВС у визначеному порядку при наявності договорів, укладених між підприємствами, організаціями залізничного транспорту та органами МВС.

6.13. Приймання об'єктів під охорону проводиться відповідними підрозділами державної служби охорони при МВС відповідно до Типового положення про державну службу охорони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

6.14. Особи, які порушили заборонну зону мостів, тунелів і баз, що охороняються відомчою воєнізованою охороною, притягуються до адміністративної чи іншої відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

7. Відповідальність за незабезпечення збереження
вантажів і об'єктів

7.1. Керівники залізниць, відділків залізниці (ДН, РП), станцій, підприємств, вагонних депо, організацій та воєнізованої охорони несуть персональну відповідальність за забезпечення збереження вантажів і матеріальних цінностей, що перевозяться, підприємствами, якими вони керують, організацію роботи щодо усунення причин і умов, які породжують втрати вантажів та інших матеріальних цінностей.

7.2. Начальники станцій та їх заступники, котрі займаються питаннями вантажної і комерційної роботи, а також вагонних депо несуть відповідальність за організацію охорони вантажів, перепусткового і внутрішньооб'єктового режиму у вантажних районах, контейнерних пунктах та інших об'єктах вантажного і вагонного господарства, вчасної установки, ремонту огородження і технічних засобів охорони.

7.3. Керівники підприємств, установі організацій несуть відповідальність за забезпечення збереження коштів у касі та в разі їх транспортування, а також обладнання та справний стан приміщень грошових кас, сейфів, шаф, засобів зв'язку та сигналізації.

7.4.Особовий склад воєнізованої охорони, зайнятий на охороні вантажів і об'єктів, несе відповідальність за повне збереження довірених йому матеріальних цінностей і бойової зброї. За невиконання покладених на працівників воєнізованої охорони завдань винні особи несуть дисциплінарну, матеріальну та кримінальну відповідальність у визначеному порядку.

7.5. За невживання заходів до забезпечення збереження вантажів та інших матеріальних цінностей посадові особи, які винні у цьому, а також особи, відповідальні за забезпечення збереження вантажів на робочих місцях (п. 1.5.), несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну та іншу відповідальність згідно з чинним законодавством.

7.6. Провина посадових та інших осіб, які не вжили заходів щодо забезпечення збереження вантажів і матеріальних цінностей, що перевозяться, та усуненая причин, які сприяють виникненню несхоронності, визначається на підставі матеріалів службового розслідування чи у відповідних випадках слідчими органами.

7.7. Відповідальність служб (відділів): перевезень, контейнерних перевезень і комерційної роботи, вагонної, локомотивної та ін., воєнізованої охороні, підприємств і організацій за збитки, що виникли через незбережені перевезення вантажів, визначається відповідно до Інструкції з актово-претензійної роботи на залізницях.

У разі розбіжностей питання про відповідальність остаточно вирішується начальником залізниці або його першим заступником.

Додаток 1
до Положеній про порядок охорони
вантажів і об’єктів на заліницях України

Перелік
вантажів, які повинні супроводжуватися особовим складом
відомчої воєнізованої охоронина залізничному транспорті на
всьому шляху прямування залізницями України


 
Найменування вантажу
 
Код
 
Код найменування вантажу
 
1.
 
Автомобілі та їх частини
 
381
 
Усі найменування, в тому числі спеціальні, крім напівпричепів, причепів та частин до автомобілів повної маси більш як 3,5 т та спеціальних, які підлягають супроводженню відправником (отримувачем)
 
2.
 
Машини сільсько-
господарські та їх частини
 
361
 
Усі найменування, крім сільськогосподарської техніки без автономних двигунів та встановлених на ній електричних, дизельних, газових, бензинових двигунів і механізмів, їх частини
 
3.
 
Трактори та їх частини
 
362
 
36205,06
 
4.
 
Машини, обладнанні та їх частини
 
351
 
35103, 04, 05, 06, 07 (тільки пили електричні), 13 (тільки пили побутові: газові, електричні), 35, 36 (крім вогнегасників, пожежного інструменту та інвентаря), 38, 40 (тільки верстати металоріжучі з числовим програмним управлінням)
 
5.
 
Засоби транспортування та їх частики, окрім автомобілів
 
391
 
39101, 02, 07, 09, 10, 11, 13, 19 (тільки надувні), 20, 21, 22, 28, 31, 32, 34, 38, 40, 41, 42, 44
 
6.
 
Апарати та прилади, окрім електропобутових
 
401
 
Уа найменуванні, окрім 40110
 
7.
 
Вибухові матеріали (розрядні вантажі), окрім тих, котрі повинні супроводжуватися згідно Правил перевезень, вибухових матеріалів фахівцями або воїнськими вартами, спецміліції МВС України, воєнізованої охорони відправника вантажу (отримувача вантажу)
 

 

 
8.
 
Балончики з газом (засоби індивідуального захисту)
 

 

 
9.
 
Мисливська нарізна, спортивна та газова зброя
 

 

 
10.
 
Вантажі, направлені до адреси посольств та їх постійних представників іноземних держи та відправлені ними
 

 

 
11.
 
Метанол
 

 

 
12.
 
Спирти та феноли
 
493
 
49336, 37, 40
 
13.
 
Вино, що перевозиться у критих вагонах та контейнирах
 
591
 
Усі найменуванні
 
14
 
Пиво
 
592
 
Усі найменування
 
13.
 
Горілка та вироби лікеро-горілчані, що перевозяться у критих вагонах та контейнерах
 
593
 
Уа найменування
 
16.
 
Спирт
 
394
 
Уа найменування
 
17.
 
Вироби з тютюну та махорки
 
517
 
Усі найменування, крім 51705
 
18.
 
Продукція радіопромисловості
 
402
 
Усі найменування, крім 40204
 
19.
 
Выдео та аудіоапаратура, засоби електронно-обчислювальної та множувальної техніки, відео
та аудиокасети
 

 

 
20.
 
машини, вироби та прилади електропобутові
 
404
 
Усі найменування
 
21.
 
Галантерея та ювелірні вироби
 
641
 
64102, 04, 07, 08, 09, 12, 14, 16, 18, 19, 20, 22, 24, 25, 26, 27, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 40, 42
 
22.

 
Продукція парфюмерно-косметична та ефірно-масличної промисловості

 
442

 
44202, 03, 04, 05, 06, 07, 09, 10, 12, 13, 15

 
23.
 
Посуд та інші вироби із скла, фарфору і фаянсу
 
661
 
66102, 04, 06, 08, 09, 10, 20, 24
 
24.
 
Тканини
 
631
 
Усі найменуванні, крім 63102, 05, 06, 08, 11 (мішкові упаковочні), 12 (пенькові, пеньково-джутові), 14
 
23.
 
Інші вироби швейної та текстильної промисловості
 
632
 
Усі найменуванні, крім 63202, 04, 06, 07, 09, 10, 11, 13, 14, 18, 20, 22, 23, 24, 25, 26
 
26.
 
Вироби з трикотажу -
 
633
 
Усі найменування
 
27.
 
Вироби швейні
 
634
 
Уа найменування, крім 63407, 19, 27, 28, 29, 33
 
28.
 
Ковдри та ковдряні вироби
 
635
 
Усі найменування
 
29.
 
Пряжа
 
622
 
62208 – 62216
 
30.
 
Хутро, шкіра та шкіра вичинена
 
651
 
Усі найменування, крім 65116
 
31.
 
Шкіра штучна
 
652
 
Усі найменування, крім 65204
 
32.
 
Вироби із шкіри, волосся, щетини, крім галантерейних
 
653
 
65302, 03, 04, 06, 10, 11, 13, 14, 16
 
33.
 
Взуття
 
654
 
Усі найменування, крім 65401, 02, 03
 
34.
 
Гума, вироби гумово-технічні та ебонітові
 
452
 
Усі найменування, крім 45203, 11, 12, 13, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 26, 28, 30, 31, 32, 35, а також камер та покришок автомобільних 45201, 02 маркуванням профілю 280 мм та більш
 
35.
 
Вироби гумовотехнічні та ебонітові, що були в користуванні, відновлені
 
453
 
Усі найменування, крім 45301, 02, 06 (камер та покришок автомобільних маркуванням профілю 280 мм і більше)
 
3d.
 
Меблі, окрім металевих та плетених
 
127
 
Усі найменування, крім 12701, 03, 23, 25, 37
 
37.
 
Іструменти музичні
 
681
 
Усі найменування
 
38.
 
Інвентар спортивний, мисливський і театральний
 
682
 
68201, 07, 11, 23, 24, 25, 29, 32
 
39.
 
Ігри та іграшки, наочні учбові прилади, крім друкованих
 
683
 
68301, 02, 03, 06
 
40.
 
Метали кольорові та їх сплави
 
331
 
33101, 06, 10, 21, 25, 26, 27, 34, 40, 42, 45, 47, 52, 53, 55 ( в заготовках, злитках, чушках та ін. масою одного виробу до 100 кг)
 
41.
 
Прокат кольорових металів
 
332
 
33202, 05, 08, 11, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 24
 
42.
 
Медикаменти та хіміко-фармацевтична продукція
 
441
 
44101, 03, 05, 13, 15, 20, 27, 31, 32, 36, 37, 43, 48, 51, 52, 54, 55, 56
 
43.
 
М'ясо та субпродукти в автономних рефрижераторних вагонах
 
561
 
Усі найменуванні
 
44.
 
Вироби ковбасні, копченості та напівфабрикати м'ясні в автономних рефрижераторних вагонах
 
562
 
Усі найменування
 
43.
 
Вироби макаронні
 
512
 
Усі найменування
 
46.
 
Вироби кондитерські мучні
 
513
 
Усі найменування
 
47.
 
Вироби кондитерські цукристі, крім мучних, мед
 
514
 
Усі найменування, крім 01, 02
 
48.
 
Концентрати харчові, пряності, напої сухі
 
516
 
Усі найменуванні, крім 51624, 25, 54
 
49.
 
Цукор
 
521
 
Усі найменуванні
 
50.
 
Масло тварин та сир, що перевозяться в автономних рефрижераторних вагонах
 
553
 
Усі найменуванні
 
51.
 
Олія
 
556
 
Усі найменуванні, крім 55632, 33
 
52.
 
Консерви різні
 
581
 
Усі найменуванні
 
53.
 
Вантажі гуманітарної допомоги
 

 
Усі найменуванні
 
54.
 
Світлі нафтопродукти
 

 
21101-16, 21201-07, 21320-22, 21403-08
 

Примітка:

1. До спеціальних автомобілів відносяться: автомобілі та автоцистерни спеціалізовані, пересувні майстерні побутового обслуговування, автомобілі зі спеціальними кузовами, автофургони ветеринарної служби, культурного і побутового обслуговування населення, автоцистерна для нафтопродуктів, води, зріджених газів та паливозаправники, пересувні маістерні на автомобілях, включаючи автомобілі-лабораторії, автомашини технічної допомоги, пожежні машині автобетонозмішувачі, автомобілі для прибирання шляхів з розпилювачами, автомайстерні, рентгенівські автомобілі, швидкої допомоги, реанімаційна та інша техніка, обладнана дорогоцінним обладнанням.

2. За заявкою вантажовідправника або вантажоодержувача всі вантажі, що перевозяться, в тому числі й не зазначені в дійсному переліку, супроводжуються та охороняються воєнізованою охороною Укрзалізниці на договірній підставі.

3. Оформлення перевізних документів здійснюється встановленим порядком при наявності договору з воєнізованою охороною. При цьому станцією не стягується збір за охорону вантажу.

Додаток 2
до Положення про порядок охорона
вантажів і об'єктів на залізницях України

Порядок
стягнення зборів за затримку стрільців,
зайнятих охвроною вантажів, понад встановлену
норму

За затримку стрільців, зайнятих охороною вантажів, понад встановлену норму щомісячно начальниками загонів виставляються рахунки госпрозрахунковим станціям або відділку залізниці (ДН, РП).

Станція стягує збір за затримку стрільця з вантажовідправника (вантажоодержувача) на підставі пам'ятки прийомоздавача (ГУ-45), відомості подавання та збирання вагонів (ГУ-46), акта загальної форми (ГУ-23) та калькуляції собівартості утримання стрільця відомчої воєнізованої охорони, визначається Правилами розрахунків за перевезення (розділ 2 Правил перевезень вантажів).

У разі понад нормативної затримки стрільців, визваних для прийому і супроводження вагонів на станцію відправлення чи помилкового виклику їх з вини працівників станції, а також тривалої затримки стрільців на дільниці обслуговування підрозділу воєнізованої охорони, начальних загону виставляє рахунки відділку залізниці (ДН, РП) або госпрозрахунковій станції на оплату затримки стрільців від часу явки, вказаного в телефонограмі (телеграмі) до часу приймання вагонів під охорону, а у разі помилкового виклику, коли прийом вантажу під охорону не здійснювався, за весь час від моменту виїзду стрільця з підрозділу до його повернення назад.

Понад нормативний час знаходження стрільця на дільниці визначається по маршруту караулу (форма ХУ-2) як різниця між часом дійсного знаходження стрільця на дільниці і розрахунковим часом руху поїздів по даній дільниці, що визначається графіком руху поїздів.

Факт затримки стрільця оформлюється актом загальної форми (ГУ-23), де вказуються номери накладної вагонів (кониейнерів) та кількості повних годин, витрачених на охорону вагонів понад встановлену норму.

Один екземпляр акта загальної форми залишається на станції, а другий – передається у підрозділ воєнізованої охорони.

Калькуляція собівартості утримання одного стрільця за годину складається начальником загону.

Фінансова служба залізниці контролює своєчасність оплати рахунків начальників загонів по мірі їх надходження протягом 10 днів.

Ці суми надходять на розрахунковий рахунок залізниці у фінансову службу, яка передає їх службі воєнізованої охороня для розподілу одержаних коштів між загонами.

Конкретний порядок стягнення зборів за понад нормативну затримку стрільця воєнізованої охорони та система контролю за своєчасною оплатою рахунків з боку служб фінансової та воєнізованої охорони розробляється та затверджується начальником залізниці.

^ Наверх
наверх