документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 1726 від 26 грудня 2005 року
м. Київ

(Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Голови Верховної Ради України
N 379-к від 21.06.20
18)

Про затвердження Порядку проведення
щорічної оцінки виконання державними
службовцями Апарату Верховної Ради України
покладених на них обов'язків та завдань

З метою поліпшення добору й розстановки кадрів, розвитку ініціативи і творчої активності державних службовців Апарату Верховної Ради України, визначення їх потенціалу та потреб у підвищенні кваліфікації:

1. Затвердити Порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями Апарату Верховної Ради України покладених на них обов'язків та завдань (додається).

2. Керівнику Апарату Верховної Ради України Зайчуку В.О. відповідно до цього Порядку забезпечити проведення щорічного оцінювання державних службовців Апарату Верховної Ради України у січні-лютому 2006 року.

Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН

Затверджено
Розпорядженням Голови
Верховної Ради України
від 26 грудня 2005 р. N 1726

Порядок
проведення щорічної оцінки виконання
державними службовцями Апарату Верховної Ради
України покладених на них обов'язків і завдань

Цей Порядок розроблений на основі Загального порядку проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань, затвердженого наказом Головдержслужби України від 31 жовтня 2003 року N 122 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2003 року за N 1063/8384, і визначає правові та організаційні засади проведення оцінки виконання державними службовцями Апарату Верховної Ради України своїх обов'язків і завдань під час щорічного підбиття підсумків.

I. Загальні положення

1. Метою щорічної оцінки виконання державними службовцями Апарату покладених на них обов'язків і завдань (далі - щорічна оцінка) під час підбиття підсумків виконання ними своїх обов'язків є здійснення регулярного контролю за проходженням державної служби та професійними досягненнями державних службовців шляхом перевірки якості їхньої діяльності відповідно до посадових інструкцій, а також особистих планів роботи для тих державних службовців Апарату, які перебувають у кадровому резерві структурного підрозділу Апарату, в якому вони працюють.

2. Щорічна оцінка проводиться в період між атестаціями у січні-лютому місяці за підсумками минулого року.

3. Не підлягають щорічному оцінюванню державні службовці патронатної служби та державні службовці, які призначені на посаду у звітному періоді. Вагітні жінки можуть проходити щорічне оцінювання за власним бажанням.

4. При проведенні щорічної оцінки розглядається виконання державними службовцями їхніх посадових обов'язків (згідно з посадовими інструкціями), покладених на них завдань та доручень. При цьому враховується складність виконання завдань та доручень, їх кількість та якість виконання.

5. Щорічна оцінка проводиться відповідно до критеріїв та показників якості роботи державних службовців, які пов'язуються з конкретною діяльністю і очікуваними результатами та залежать від особливостей роботи структурного підрозділу Апарату, в якому цей державний службовець працює.

6. Щорічна оцінка має здійснюватися на засадах законності, прозорості, гласності, об'єктивності, неупередженості, рівноправності.

II. Організація і проведення щорічної оцінки

7. Організаційне забезпечення проведення щорічної оцінки покладається на Управління кадрів та керівників структурних підрозділів Апарату, їхніх заступників, завідуючих секретаріатами комітетів Верховної Ради України, депутатських груп (фракцій) у Верховній Раді України.

8. Оцінювання проводиться:

заступників Керівника Апарату Верховної Ради України - Керівником Апарату Верховної Ради України;

керівників структурних підрозділів - Керівником Апарату Верховної Ради України або за його дорученням заступником Керівника Апарату Верховної Ради України згідно з розподілом обов'язків;

завідуючих секретаріатами комітетів Верховної Ради України, депутатських груп (фракцій) у Верховній Раді України - Керівником Апарату або за його дорученням заступником Керівника Апарату згідно з розподілом обов'язків та візується відповідно Головою Комітету Верховної Ради України, керівником депутатської групи (фракції) у Верховній Раді України. У разі необхідності Голова Комітету, керівник депутатської групи (фракції) може висловити свої зауваження, пропозиції;

інших працівників - керівниками структурних підрозділів Апарату, завідуючими секретаріатами комітетів Верховної Ради України, депутатських груп (фракцій) у Верховній Раді України.

За дорученням керівників головних управлінь Апарату та керуючого справами проведення оцінювання у цих структурних підрозділах може здійснюватися відповідними заступниками керівників цих структурних підрозділів або керівниками управлінь, відділів, що входять до їх складу, з наступним затвердженням (погодженням) результатів оцінювання керівником вищого рівня. Щорічна оцінка цих керівників здійснюється керівниками вищого рівня.

9. До початку проведення оцінювання державні службовці мають ознайомитися з порядком проведення щорічної оцінки, бланком щорічної оцінки (додаток 1 ( 1726а/05-РГ ) і Примірним переліком загальних критеріїв та показників якості роботи державного службовця, затвердженим наказом Головдержслужби України від 31 жовтня 2003 року N 122. Зазначені документи можуть доводитися до відома державних службовців в паперовому та електронному варіантах.

10. Процедура проведення щорічної оцінки передбачає підготовчий період, самооцінювання, співбесіду, оцінювання керівником та заключний етап.

11. Підготовчий період включає аналіз безпосереднім керівником та державним службовцем виконання обов'язків та завдань, визначених у посадовій інструкції, положенні про структурний підрозділ, особистому плані роботи, окремих доручень у звітному періоді.

12. Самооцінювання здійснюється державним службовцем особисто за показниками та критеріями розділу 1 бланку. Результатом самооцінки є середній бал (сума балів поділена на кількість показників), який заноситься державним службовцем до відповідних граф розділів 1 та 3.

У разі наявності додаткових відомостей, державним службовцем заповнюється розділ 2 бланку.

13. Співбесіда з державним службовцем проводиться керівником, який здійснює оцінювання або затверджує (погоджує) його, та проводиться з метою визначення об'єктивної оцінки результатів роботи працівника та обговорення проблем, які впливають на виконання державним службовцем обов'язків і завдань.

14. Оцінювання керівником здійснюється за показниками і критеріями розділу 1 бланку і має бути обґрунтованим та проводитись з урахуванням складності виконаних державним службовцем завдань і доручень, їх кількості, своєчасності та якості виконання. Результатом оцінки керівником є сума балів, проставлених згідно з критеріями та показниками якості роботи, що заноситься до відповідних граф розділів 1 та 3.

За наявності додаткових відомостей про роботу державного службовця, вона оцінюється керівником і заноситься до розділів 2 та 3 бланку.

Оцінювання керівних працівників проводиться за додатковими показниками, зазначеними у пункті 2.2 бланку.

15. Підсумкова оцінка, яка складається з результатів самооцінювання і результатів оцінки керівником згідно з показниками розділу 1 та результатів оцінювання за додатковими відомостями згідно з розділом 2, заноситься до розділу 3, де зазначається цифрою у пункті 3.1 та прописом у пункті 3.2 бланку.

Залежно від загальної суми балів підсумкова оцінка прописом виставляється:

"низька" - державний службовець повинен поліпшити свою роботу, щоб уникнути постійного втручання керівника для корекції результатів його роботи;

"задовільна" - державний службовець досяг певних результатів, володіє певним обсягом навичок, необхідних для виконання посадових обов'язків, і повинен спрямовувати свою діяльність на ті складові, які примушують керівника часом вносити корективи в результати його роботи;

"добра" - державний службовець досяг результатів володіння навичками й уміннями, спрямував зусилля на запровадження інноваційного стилю пошуку рішень, не потрібне втручання керівника в результати його роботи;

"висока" - державний службовець перевищив очікувані результати виявив ґрунтовні знання і навички, застосував інноваційний стиль виконання своїх обов'язків і доручень.

16. Керівник, який здійснює оцінювання або затверджує (погоджує) його, може висловити рекомендації щодо вдосконалення роботи державного службовця або його заохочення. Результати оцінювання, рекомендації та зауваження доводяться до відома працівника.

Державний службовець та керівник, який здійснює оцінювання, підписують бланк щорічної оцінки.

17. На заключному етапі за наслідками проведення щорічної оцінки в структурному підрозділі Апарату Верховної Ради України, секретаріаті комітету Верховної Ради України, депутатської групи (фракції) у Верховній Раді України його керівник за встановленою формою (додаток N 2 ( 1726а/05-РГ ) інформує Керівника Апарату Верховної Ради України.

18. Управління кадрів Апарату за дорученням Керівника Апарату Верховної Ради України аналізує та узагальнює результати щорічної оцінки і готує проекти відповідних рішень з питань кадрового менеджменту.

III. Результати щорічної
оцінки та їх оскарження

19. Результати щорічної оцінки враховуються при атестації працівників в Апараті Верховної Ради України, розгляді питань просування по службі, присвоєнні чергового рангу, встановленні передбачених законодавством грошової винагороди, надбавок, премій або змін їх розміру, при вирішенні питання щодо продовження терміну перебування на державній службі, формуванні кадрового резерву та інших питань проходження державної служби.

20. За наслідками щорічної оцінки та в залежності від стажу державної служби може бути прийнято рішення про виплату державному службовцю грошової винагороди у розмірі від однієї до п'яти середньомісячних заробітних плат згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 212, про що у його трудовій книжці робиться відповідний запис.

21. У разі незгоди з оцінкою керівником державний службовець у десятиденний термін може звернутися із заявою до керівника вищого рівня, висловивши зауваження та обґрунтувавши їх. Рішення керівника вищого рівня є ухвальним.

Додаток N 1

Затверджено
Розпорядженням Голови
Верховної Ради України
від 26 грудня 2005 року N 1726

Бланк
щорічної оцінки виконання державним
службовцем Апарату Верховної Ради України
посадових обов'язків і завдань

Додаток N 2

Затверджено
Розпорядженням Голови
Верховної Ради України
від 26 грудня 2005 року N 1726

Інформаційний лист
про проведення щорічної оцінки виконання
посадових обов'язків і завдань державними
службовцями Апарату Верховної Ради України

З Додатками 1 та 2 можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Розпорядження".

^ Наверх
наверх