документiв в базi
550558
Подiлитися 

Як “подружилися” форма № 2-м з
формою № 1-підприємництво

Правильно заповнити статистичну форму № 1-підприємництво (квартальна) “Звіт про основні показники діяльності підприємства” не так-то просто. Тому спробуємо це зробити разом, використовуючи аналітичні дані бухгалтерського обліку. А попутно з'ясуємо, як узгоджуються дані цієї форми з показниками фінансової форми № 2-м “Звіт про фінансові результати”, яку заповнюють суб'єкти малого підприємництва (СМП).

Спеціаліст органу статистики (див. консультацію від 24 10.2005 р.) звернула вашу увагу на те, що форма № 1-підприємництво (квартальна) заповнюється на дискретній основі, тобто за кожний квартал окремо. Форма № 2-м, навпаки, заповнюється наростаючим підсумком. Тому прямо проводити порівняння між підсумковими даними цих форм за операційними витратами реалізації можна тільки за I квартал звітного року.

Основна проблема при заповненні форми № 1-підприємництво (квартальна) виробничими підприємствами полягає в тому, що цей статистичний звіт вимагає розкласти за елементами (за структурою класу 8) затрати, пов'язані з РЕАЛІЗАЦІЄЮ продукції (робіт, послуг). Але дані бухгалтерського обліку і дані форми № 2-м містять інформацію за елементами затрат (клас 8) тільки з ВИРОБНИЦТВА продукції (робіт, послуг).

У той же час пп. 3.3.6 Інструкції щодо заповнення статистичної форми* як значення операційних витрат з реалізованої продукції (робіт, послуг) запропоновано вказувати понесені витрати за елементами затрат.

Однак це прийнятне тільки для таких видів діяльності, як, наприклад, торгівля, послуги або виробництво, при якому немає залишків за рахунками 23 “Виробництво” і 26 “Готова продукція”.

Якщо ж у виробничого або будівельного підприємства є перехідні залишки за рахунками 23 та/або 26, то складання форми № 1-підприємництво (квартальна) перетворюється на цілу проблему.

Давайте розглянемо процес заповнення статистичної форми бухгалтером СМП на умовному числовому прикладі (вихідні умови прикладу - див. додаток 1).

Нагадаємо, що СМП для обліку затрат дозволено застосовувати тільки рахунки класу 8 “Витрати за елементами” без застосування рахунків класу 9 “Витрати діяльності”.

Нижче розписана схема, що і як повинен щоквартально робити бухгалтер.

Як сформувати витрати для заповнення
форми № 1-підприємництво (квартальна)

Етап I. Визначаємо прямі витрати

Крок 1 (за кожним видом діяльності). Визначаємо понесені в даному кварталі прямі витрати на виробництво продукції, надання послуг, здійснення інших видів діяльності - це будуть обороти за рахунками класу 8 (рахунок 80 “Матеріальні витрати”, 81 “Витрати на оплату праці”, 82 “Відрахування на соціальні заходи”, 83 “Амортизація”, 84 “Інші операційні витрати”).

Рекомендуємо бухгалтеру для полегшення роботи на даному етапі використовувати субрахунки за різними видами виробництва продукції.

Крок 2 (тільки виробництво і послуги). Визначаємо залишки незавершеного виробництва (рахунок 23 “Виробництво”) і готової продукції (рахунок 26 “Готова продукція”) на кінець періоду.

Оскільки СМП застосовують П(С)БО 25 “Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва”, то приріст (убуток) перехідних залишків у кількісному вираженні вони визначають за підсумками їх інвентаризації (на кінець року або кварталу). Приріст (убуток) рахунків 23 і 26 визначається для того, щоб у формі № 2-м однією загальною сумою відкоригувати понесені операційні витрати (витрати за класом 8) та отримати операційні витрати реалізації.

У бухгалтерському обліку (тобто у вартісному вираженні) проінвентаризовані залишки визначаються так:

- залишки незавершеного виробництва (рахунок 23) оцінюються за прямими витратами матеріалів і прямими витратами на оплату праці;

- залишки готової продукції (рахунок 26) оцінюються за виробничою собівартістю, яка включає прямі витрати (матеріали, витрати на оплату праці, соціальні заходи, амортизація необоротних активів, інші витрати).

СМП можуть обійтися і без інвентаризації, визначаючи залишки за рахунками 23 і 26 у звичайному порядку - за даними бухгалтерського обліку руху сум (прибутку і витрати) за цими рахунками.

Крок 3 (тільки виробництво і послуги). Для того щоб “трансформувати” понесені витрати за елементами у витрати реалізації за елементами, відкори-гуємо понесені у кварталі прямі виробничі витрати на залишки:

- за рахунком 23 (незавершене виробництво) - на суму прямих витрат за матеріалами й оплатою праці (відповідно умовно коригуються обороти за рахунками 80 і 81);

- за рахунком 26 (готова продукція) - на суму загальних прямих витрат (відповідно умовно коригуються обороти за рахунками 80 - 84).

Причому початкові залишки рахунків 23 і 26 збільшують понесені витрати кварталу, а кінцеві залишки відповідно зменшують. Приклад коригування витрат за економічними елементами (за рахунками класу 8) на приріст/убуток за рахунками 23 і 26 наведений у додатку 2.

Етап II. Розподіляємо загальновиробничі та
загальногосподарські витрати

Крім прямих витрат на виробництво конкретних видів продукції на підприємстві завжди є затрати, які неможливо однозначно віднести до будь-якого певного виду діяльності. Такі “невизначені” затрати розподіляються і відносяться на витрати:

- загальновиробничі (витрати на утримання та обслуговування виробництва - енергопостачання, амортизація приміщення цеху тощо);

- загальногосподарські (витрати на утримання адміністрації, на збут, інші витрати для забезпечення операційної діяльності, що не включаються до собівартості продукції).

Крок 1. Протягом кварталу визначаємо загальну суму понесених загальновиробничих і загальногосподарських витрат за видами економічних елементів (за рахунками класу 8).

Рекомендуємо бухгалтеру для зручності такі витрати також накопичувати на окремих субрахунках. Наприклад, можна відкрити субрахунки 8313 “Загальновиробнича амортизація основних засобів”, 8314 “Загальногосподарська амортизація основних засобів”.

Крок 2. Накопичені витрати “поелементно” розподіляємо на відповідні субрахунки за видами економічної діяльності. При цьому:

- загальновиробничі витрати (ЗВВ) рекомендуємо розподіляти пропорційно понесеним прямим виробничим витратам**. Тобто загальновиробничі витрати поелементно “перекладуться” тільки на витрати з виробництва окремих видів продукції (у нашому прикладі - тільки на витрати з виробництва 1 і виробництва 2). Приклад розподілу ЗВВ див. у додатку 3;

- загальногосподарські витрати (ЗГВ) радимо розподіляти пропорційно всім прямим витратам (і за різними видами виробництва, і з торгівлі, і з оренди, якщо такі види економічної діяльності здійснюються підприємством) і понесеним прямим витратам. Приклад розподілу ЗГВ ви знайдете в додатку 4.

Етап III. Заповнюємо статистичну форму

Крок 1. Групуємо всі дані за операційними витратами реалізації за економічними елементами. “Трансформацію” витрат див. у додатку 5.

Крок 2. Заповнюємо статистичний звіт за формою № 1-підприємництво (квартальна), використовуючи дані додатка 5 (див. додаток 6).

Порівняємо дві форми

Для порівняння даних статистичної форми з формою фінансової звітності наведемо фрагмент форми № 2-м “Звіт про фінансові результати” для СМП, яка сформована за відповідний квартал (див. додаток 7).

Як бачимо, з фінансової форми до статистичної форми не потрапили:

1. Доходи:

- операційні - з продажу інвалюти (10,0 тис. грн.),

- інвестиційні з продажу основних засобів (3,0 тис. грн. без ПДВ).

2. Витрати:

- операційні - собівартість реалізованої валюти (10,3 тис. грн.),

- інвестиційні - собівартість реалізованих основних засобів (2,2 тис. грн.),

- фінансові - відсотки банку за кредит (0,9 тис. грн.),

- податок на прибуток (1,5 тис. грн.).

Замість висновку

На нашу думку, затрати праці бухгалтера на “трансформацію” даних бухгалтерського обліку для складання форми № 1-підприємництво (квартальна), м'яко кажучи, значні.

Проте звітність - річ обов'язкова. А до труднощів бухгалтерам не звикати. Чи не так? Бажаємо успіху в їх подоланні!

Додаток 1

(тис. грн.)

Дані числового прикладу

Показник



 
Номер рядка



 
Дані, які включаються до форми № 1-підприємництво
 
Дані, які не вклю-
чаються
до
ф. № 1-підприєм-
ництво


 
Вироб-
ництво 1
 
Вироб-
ництво 2
 
Торгівля
 
Оренда
 
Усь
ого
 
Суб
ра
ху
нок
 
Су-
ма
 
Суб
ра
ху
нок
 
Су-
ма
 
Суб
ра
ху
нок
 
Су-
ма
 
Суб
ра
ху
нок
 
Су-
ма
 
Су-
ма
 
Суб
ра
ху
нок
 
Су-
ма
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
Виручка з ПДВ
 
1
 
7011
 
24,0
 
7012
 
30,0
 
702
 
36,0
 
713
 
3,6
 
93,6
 
-
 
-
 
Виручка без ПДВ
 
2
 
-
 
20,0
 
-
 
25,0
 
-
 
30,0
 
-
 
3,0
 
78,0
 
-
 
-
 
Доходи від реалізації інвалюти
 
3
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
711
 
10,0
 
Доходи від реалізації основних засобів (без ПДВ)
 
4
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
742
 
3,0
 
Прямі витрати:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- матеріали
 
5
 
80..1
 
6,0
 
80..2
 
6,0
 
-
 
0,0
 
-
 
0,0
 
12,0
 
-
 
-
 
- витрати на оплату праці
 
б
 
81..1
 
1,5
 
81..2
 
4,5
 
81..3
 
1,6
 
-
 
0,0
 
7,6
 
-
 
-
 
- витрати на соціальні заходи
 
7
 
82..1
 
0,6
 
82..2
 
1,8
 
82..3
 
0,6
 
-
 
0,0
 
3,0
 
-
 
-
 
- амортизація
 
8
 
83..1
 
1,0
 
83..2
 
1,5
 
83..3
 
0,5
 
83. .4
 
1,2
 
4,2
 
-
 
-
 
- інші витрати
 
9
 
84..1
 
1,2
 
84..2
 
2,8
 
84..3
 
0,8
 
-
 
0,0
 
4,8
 
-
 
-
 
Усього прямих витрат
 
10
 
X
 
10,3
 
X
 
16,6
 
X
 
3,5
 
X
 
1.2
 
31,6
 
-
 
-
 
Собівартість реалізованих товарів
 
11
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
27,0
 
-
 
-
 
27,0
 
-
 
-
 
Собівартість реалізованої інвалюти
 
12
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
84..5
 
10,3
 
Собівартість реалізованих основних засобів
 
13
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
85..1
 
2,2
 
Відсотки за кредитом
 
14
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
85..2
 
0,9
 
Податок на прибуток
 
15
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
-
 
85..3
 
1,5
 

Додаток 2

Розрахунок коригування
прямих виробничих витрат на залишки за рахунками 23, 26

(тис. грн.)

Показник


 
Номер рядка


 
Виробництво 1
 
Виробництво 2
 
Усього залишки


 
Субра-
хунок
 
Сума
 
Субра-
хунок
 
Сума
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
1. За незавершеним виробництвом (рахунок 23)
 
Збільшення на початковий залишок, усього
 
1
 
X
 
5,5
 
X
 
1,7
 
7,2
 
- витрат за матеріалами
 
2
 
80. .1
 
3,5
 
80. .2
 
0,5
 
-
 
- витрат на оплату праці
 
3
 
81. .1
 
2,0
 
81. .2
 
1,2
 
-
 
Зменшення на кінцевий залишок, усього
 
4
 
X
 
-2,9
 
X
 
-3,2
 
-6,1
 
- витрат за матеріалами
 
5
 
80. .1
 
-1,5
 
80. .2
 
-1,3
 
-
 
- витрат на оплату праці
 
6
 
81. .1
 
-1,4
 
81. .2
 
-1,9
 
-
 
Разом коригування витрат на приріст (-) або убуток (+) рахунка 23
 
7
 
X
 
2,6
 
X
 
-1,5
 
1,1
 
2. За залишками готової продукції (рахунок 26)
 

 

 

 

 

 

 
Збільшення на початковий залишок, усього
 
8
 
X
 
8,6
 
X
 
4,3
 
12,9
 
- витрат за матеріалами
 
9
 
80. .1
 
2,4
 
80. .2
 
0,5
 
-
 
- витрат на оплату праці
 
10
 
81. .1
 
2,0
 
81. .2
 
1,1
 
-
 
- витрат на соціальні заходи
 
11
 
82. .1
 
0,8
 
82. .2
 
0,4
 
-
 
- амортизації
 
12
 
83. .1
 
2,6
 
83. .2
 
0,6
 
-
 
- інших витрат
 
13
 
84. .1
 
0,8
 
84. .2
 
1,7
 
-
 
Зменшення на кінцевий залишок, усього
 
14
 
X
 
-11,7
 
X
 
-6,7
 
-18,4
 
- витрат за матеріалами
 
15
 
80. .1
 
-3,6
 
80. .2
 
-2,1
 
-
 
- витрат на оплату праці
 
16
 
81. .1
 
-2,8
 
81. .2 .
 
-1,3
 
-
 
- витрат на соціальні заходи
 
17
 
82. .1
 
-1,1
 
82. .2
 
-0,5
 
-
 
- амортизації
 
18
 
83. .1
 
-2,9
 
83. .2
 
-0,7
 
-
 
- інших витрат
 
19
 
84. .1
 
-1,3
 
84. .2
 
-2,1
 
-
 
Разом коригування витрат на приріст (-) або убуток (+) рахунка 26
 
20
 
X
 
-3,1
 
X
 
-2,4
 
-5,5
 
Разом коригування витрат на приріст (-) або убуток (+) рахунків 23 та 26
 
21
 
X
 
-0,5
 
X
 
-3,9
 
-4,4
 

Додаток 3

(тис. грн.)

Розподіл загальновиробничих витрат (ЗВВ)

Статті витрат


 
Номер рядка


 
Субрахунок ЗВВ


 
Загальна сума ЗВВ


 
1
 
2
 
3
 
4
 
Матеріали
 
1
 
80.. ЗВ
 
0,2
 
Витрати на оплату праці
 
2
 
81.. ЗВ
 
1,0
 
Витрати на соціальні заходи
 
3
 
82.. ЗВ
 
0,4
 
Амортизація
 
4
 
83.. ЗВ
 
0,8
 
Інші витрати
 
5
 
84.. ЗВ
 
1,6
 
Разом загальновиробничих витрат
 
6
 
X
 
4,0
 

Продовження таблиці

На виробництво 1 (38 %)
 
На виробництво 2 (62 %)
 
На субрахунок
 
Сума
 
На субрахунок
 
Сума
 
5
 
6
 
7
 
8
 
80. .1
 
0,1
 
80. .2
 
0,1
 
81. .1
 
0,4
 
81. .2
 
0,6
 
82. .1
 
0,2
 
82. .2
 
0,2
 
83. .1
 
0,3
 
83. .2
 
0,5
 
84. .1
 
0,6
 
84.. 2
 
1,0
 
X
 
1,6
 
X
 
2,4
 

Відсоток розподілу ЗВВ визначається часткою прямих витрат кожного виду виробництва в загальній сумі прямих витрат виробництва

У нашому прикладі загальна сума прямих витрат виробництва становить 26,9 тис. грн. (див. додаток 1), у тому числі:

- за виробництвом 1 - 10,3 тис. грн.;

- за виробництвом 2 - 16,6 тис. грн.

Таким чином, розподіл ЗВВ будемо проводити за такими відсотками (округлені до цілих значень):

- на виробництво 1 - 10,3 / 26,9 х 100 % = 38 %;

- на виробництво 2 - 16,6 / 26,9 х 100 % = 62 %.

Додаток 4

(тис. грн.)

Розподіл загальногосподарських витрат (ЗГВ)

Статті витрат


 
Номер рядка


 
Субра-
хунок ЗГВ


 
Загальна сума витрат


 
1
 
2
 
3
 
4
 
Матеріали
 
1
 
80.. ЗГ
 
0,4
 
Витрати на оплату праці
 
2
 
81.. ЗГ
 
2,0
 
Витрати на соціальні заходи
 
3
 
82.. ЗГ
 
0,8
 
Амортизація
 
4
 
83.. ЗГ
 
1,0
 
Інші витрати
 
5
 
84.. ЗГ
 
1,8
 
Разом загальногосподарських витрат
 
6
 
х
 
6,0
 

Продовження таблиці

Виробництво 1 (18 %)
 
Виробництво 2 (28 %)
 
Торгівля (52 %)
 
Оренда (2 %)
 
На субра-
хунок
 
Сума
 
На субра-
хунок
 
Сума
 
На субра-
хунок
 
Сума
 
На субра-
хунок
 
Сума
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
80. .1
 
0,1
 
80. .2
 
0,1
 
80. .3
 
0,2
 
-
 
0,0
 
81. .1
 
0,4
 
81. .2
 
0,6
 
81. .3
 
1,0
 
-
 
0,0
 
82. .1
 
0,2
 
82. .2 '
 
0,2
 
82. .3
 
0,4
 
-
 
0,0
 
83. .1
 
0,2
 
83. .2
 
0,3
 
83. .3
 
0,5
 
83. .4
 
0,0
 
84. .1
 
0,4
 
84. .2
 
0,5
 
84. .3
 
0,9
 
-
 
0,0
 
х
 
1.3
 
X
 
1.7
 
X
 
3,0
 
X
 
0,0
 

Відсоток розподілу ЗГВ визначається часткою прямих витрат кожного виду діяльності в загальній сумі прямих витрат діяльності. У нашому прикладі загальна сума прямих витрат операційної діяльності становить 58,6 тис. грн. (див. додаток 1), у тому числі:

- за виробництвом 1 - 10,3 тис. грн.;

- виробництвом 2 - 16,б тис. грн.;

- торгівлею - 30,5 тис. грн. (у тому числі 27 тис. грн. - собівартість реалізованих товарів);

- операційною орендою - 1,2 тис. грн.

Таким чином, розподіл ЗГВ будемо проводити за такими відсотками (округлення до цілих значень і до 100 %):

- на виробництво 1 - 10,3 / 58,6 х 100 % = 18 %;

- виробництво 2 - 16,6 / 58,6 х 100 % = 28 %;

- торгівлю - 30,5 / 58,6 х 100 % = 52 %;

- операційну оренду - 1,2 / 58,6 х 100 % = 2 %.

Додаток 5

(тис. грн.)

“Трансформація” операційних витрат з виробничих на реалізовані

Види діяльності


 
Номер рядка


 
Джерело даних


 
1
 
2
 
3
 
Виробництво 1
 
1
 
х
 
Прямі
 
2
 
Додаток 1
 
коригування за рахунками 23, 26
 
3
 
Додаток 2
 
розподіл ЗВВ
 
4
 
Додаток 3
 
розподіл ЗГВ
 
5
 
Додаток 4
 
Виробництво 2
 
б
 
х
 
Прямі
 
7
 
Додаток 1
 
коригування за рахунками 23, 26
 
8
 
Додаток 2
 
розподіл ЗВВ
 
9
 
Додаток 3
 
розподіл ЗГВ
 
10
 
Додаток 4
 
Торгівля
 
11
 
х
 
прямі***
 
12
 
Додаток 1
 
розподіл ЗГВ
 
13
 
Додаток 4
 
Оренда
 
14
 
х
 
Прямі
 
15
 
Додаток 1
 
Розподіл
 
16
 
Додаток 4
 
Разом витрат
 
17
 
х
 

Продовження таблиці

Витрати реалізації за економічними елементами
 
Матеріали
 
Витрати на оплату праці
 
Витрати на соціальні заходи
 
Аморти-
зація
 
Інші витрати
 
Усього витрат
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
7,0
 
2,1
 
0,7
 
1,2
 
1,7
 
12,7
 
6,0
 
1.5
 
0,6
 
1,0
 
1,2
 
10,3
 
0,8
 
-0,2
 
-0,3
 
-0,3
 
-0,5
 
-0,5
 
0,1
 
0,4
 
0,2
 
0,3
 
0,6
 
1,6
 
0,1
 
0,4
 
0,2
 
0,2
 
0,4
 
1,3
 
3,8
 
4,8
 
2,1
 
2,2
 
3,9
 
16,8
 
6,0
 
4,5
 
1,8
 
1,5
 
2,8
 
16,6
 
-2,4
 
-0,9
 
-0,1
 
-0,1
 
-0,4
 
-3,9
 
0,1
 
0,6
 
0,2
 
0,5
 
1,0
 
2,4
 
0,1
 
0,6
 
0,2
 
0,3
 
0,5
 
1,7
 
0.2
 
2,6
 
1,0
 
1,0
 
1,7
 
6,5
 
0,0
 
1,6
 
0,6
 
0,5
 
0,8
 
3,5
 
0,2
 
1,0
 
0,4
 
0,5
 
0,9
 
3,0
 
0,0
 
0,0
 
0,0
 
1,2
 
0,0
 
1,2
 
0,0
 
0,0
 
0,0
 
1,2
 
0,0
 
1,2
 
0,0
 
0,0
 
0,0
 
0,0
 
0,0
 
0,0
 
11,0
 
9,5
 
3,8
 
5,6
 
7,3
 
37,2
 

Додаток 6

Фрагмент форми № 1-підприємництво (квартальна)
“Звіт про основні показники діяльності підприємства”

(тис. грн.)


 
Код
виду
еко
но
міч
ної діяль
но-
сті за
К
В
Е
Д
 
Об
сяг
реа
лізо-
ваної
про
дук-
ції, робіт, пос
луг у
дію
чих
цінах
(без ПДВ
і ак
цизу)
 

 
Опера-
ційні витра-
ти 3
реалі-
зованої
про-
дукції, робіт, послуг (без ПДВ і
акциз-
ного збору) (сума
граф 4,5 7, 8, 10, 11)
 
У тому числі
 
Ма
те
ріа-
льні
вит
рати
(за ви
ра
ху
ван
ням
вар
тості зво
рот-
них
від
хо
дів)
 
Вар
тість
то-
варів
та пос
луг,
прид
ба
них
для пе
реп
ро
дажу та реалізації
без до
дат
кової об-
роб
ки на
да
но
му під-
приє
мст
ві
 

 
Амор
ти
зація цін
 
Вит
рати на оп
лату
 

 
Від
ра
ху
ван
ня на со
ціаль
ні
за
ходи
 
Інші опе
ра
ційні
вит
рати
 
А
 
Б
 
1
 
...
 
3
 
4
 
5
 
...
 
7
 
8
 
...
 
10
 
11
 
Сумарні значення
показників за видами економічної
діяльності
 
200
 
78,0
 
-
 
64,2
 
11,0
 
27,0
 
-
 
5,6
 
9,5
 
-
 
3,8
 
7,3
 
у т. ч. за видами
економічної
діяльності:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
виробництво 1
 
21
 
20,0
 
-
 
12,7
 
7,0
 
-
 
-
 
1,2
 
2,1
 
-
 
0,7
 
1,7
 
виробництво 2
 
22
 
25,0
 
-
 
16,8
 
3,8
 
-
 
-
 
2,2
 
4,8
 
-
 
2,1
 
3,9
 
оптова тор-
гівля і посе-
редництво
у торгівлі
 
51
 
30,0
 
-
 
33,5
 
0,2
 
27,0
 
-
 
1,0
 
2,6
 
-
 
1,0
 
1,7
 
операції з нерухомістю (оренда)
 
70
 
3,0
 
-
 
1,2
 
0,0
 
-
 
-
 
1,2
 
0,0
 
-
 
0,0
 
0,0
 
...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 7

Фрагмент форми № 2-м “Звіт про фінансові результати” СМП

(тис. грн.)

Стаття
 
Код рядка
 
За звіт-
ний період
 
Примітки
 
1
 
2
 
3
 
А
 
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
 
010
 
90,0
 
Оборот по кредиту рахунка 70 (з ПДВ) з додатка 1
 
Непрямі податки та інші вирахування з доходу
 
020
 
15,0
 
ПДВ за рахунком 70
 
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (010 - 020)
 
030
 
75,0
 
75,0 = 90,0 - 15,0
 
Інші операційні доходи
 
040
 
13,0
 
Доходи від операційної оренди (без ПДВ) та від реалізації інвалюти (з додатка 1)
 
Інші звичайні доходи
 
050
 
3,0
 
Доходи від реалізації основних засобів (без ПДВ) -з додатка 1
 
Надзвичайні доходи
 
060
 
-
 

 
Разом чисті доходи (030 + 040 + 050 + 060)
 
070
 
91,0
 
91,0 = 75,0 + 13,0 + 3,0
 
Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції
 
080
 
4,4
 
Приріст(-)/ убуток ( + ) сальдо з додатка 2 за рахунком 23: +1,1 (витрати збільшуються) за рахунком 26: (-5,5) (витрати зменшуються)
 
Матеріальні витрати
 
090
 
(12,6)
 
Оборот рахунка 80 (додатки 1, 3, 4)
 
Витрати на оплату праці
 
100
 
(10,6)
 
Оборот рахунка 81 (додатки 1, 3, 4)
 
Відрахування на соціальні заходи
 
110
 
(4,2)
 
Оборот рахунка 82 (додатки 1, 3, 4)
 
Амортизація
 
120
 
(6,0)
 
Оборот рахунка 83 (додатки 1, 3, 4)
 
Інші операційні витрати
 
130
 
(18,5)
 
Оборот рахунка 84, у тому числі собівартість реалізованої валюти - 10,3 (додатки 1, 3, 4)
 
у тому числі єдиний податок
 
131
 
-
 
-
 
Собівартість реалізованих товарів
 
140
 
(27,0)
 
Оборот за записом Дт 79 - Кт 28
 
Інші звичайні витрати
 
150
 
(3,1)
 
Собівартість реалізованих ОЗ (2,2), відсотки по кредиту (0,9) з додатка 1
 
Надзвичайні витрати
 
160
 
-
 
-
 
Податок на прибуток
 
170
 
(1,5)
 
3 додатка 1
 
Разом витрати (090 + 110 + 120 + 130 + 140 +
+ 150 +/- 080 + 160 + 170)
 
180
 
(79,1)
 
-
 
Чистий прибуток (збиток) (070 - 180)
 
190
 
11,9
 
11,9 = 91,0 - 79,1
 

_________________________

* Інструкція щодо складання форм державних статистичних спостережень зі структурної статистики № 1-підприємництво (річна), № 1-підприємництво (коротка)-річна, № 1-підприємництво (квартальна), № 1-підприємництво (малі)-піврічна, затверджена наказом Держкомстату України від 05.11.04 р. № 600.

** Базою розподілу можуть бути й інші показники (години роботи обладнання, заробітна плата, обсяг діяльності), які передбачені П(С)БО 16 “Витрати” і закріплені в обліковій політиці підприємства.

*** Собівартість реалізованих товарів не включається до витрат за економічними елементами і тому не наводиться.

Валентина Верхогляд,
редактор

^ Наверх
наверх