Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
07.10.2005 N 11/4-15/12574-ЕП
(Лист втратив чинність на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/7-15/9895-ЕП від 28.09.2007)
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Щодо нарахування митного збору
У Державній митній службі України розглянуто звернення Криворізької митниці від 05.09.05 N 45-10/6390 щодо нарахування митного збору за перебування під митним контролем товарів, ввезених в режимі переробки на митній території України, у випадку закінчення терміну дії дозволу на переробку таких товарів.
Інформуємо, що відповідно до статті 43 Митного кодексу України від 11.07.02 N 92-IV товари і транспортні засоби перебувають під митним контролем з моменту його початку і до закінчення згідно з заявленим митним режимом.
У разі ввезення на митну територію України товарів і транспортних засобів митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України.
Особливості обчислення строку перебування під митним контролем товарів, в залежності від виду транспорту, яким вони переміщуються, визначені пунктом 7.1 Порядку справляння митних зборів, які нараховуються за вантажною митною декларацією, затвердженого наказом Держмитслужби від 23.06.98 N 363, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.07.98 за N 443/2883.
Товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, перебувають під митним контролем до моменту здійснення у повному обсязі їх митного оформлення, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму.
Згідно зі статтею 229 Митного кодексу Україна ( 92-15 ) переробка на митній території України - митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.
Статтею 232 Кодексу ( 92-15 ) передбачено, що строк переробки товарів на митній території України обчислюється починаючи з дня завершення митного оформлення митним органом товарів, що ввозяться для переробки.
Строк переробки товарів на митній території України встановлюється митним органом під час надання дозволу підприємству-резиденту виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продукцією їх переробки, але, як правило, не може бути більшим ніж 90 днів.
Виходячи з технологічних особливостей переробки Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки переробки товарів, ніж ті, що зазначені у частині другій цієї статті.
У разі відсутності відповідних рішень Кабінету Міністрів України щодо продовження строку переробки товарів на митній території України, загальний строк переробки товарів не перевищує 90 днів від дня завершення їх митного оформлення відповідно до режиму переробки на митній території України.
При цьому, згідно з пунктом 7.4 Порядку справляння митних зборів, які нараховуються за вантажною митною декларацією, митні збори за перебування під митним контролем не справляються за весь період перебування під митним контролем у випадку, зокрема, переробки товарів на митній території України.
Разом з тим, після завершення терміну дії дозволу на переробку товарів такі товари продовжують перебувати під митним контролем до моменту здійснення митного оформлення у повному обсязі. При цьому, митний збір підлягає нарахуванню на загальних підставах з дати завершення терміну дії дозволу на переробку товарів (графа 48 ВМД) оформленої відповідно до режиму переробки на митній території України).
Заступник Голови Служби О.П.Шейко