Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА ТУРИСТИЧНА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Держтурадміністрації
України
06.06.2005 N 50
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 липня 2005 р. за N 766/11046
(Порядок втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства культури і туризму України
N 32 від 14.07.2009)
Порядок
виготовлення (технічний опис), обліку,
зберігання та контролю за використанням
бланків ваучерів на надання туристичних послуг
1. Виготовлення бланка ваучера
(технічний опис)
1.1. Бланки ваучера є бланками суворого обліку і виготовляються за єдиними зразками згідно з вимогами Закону України "Про туризм" (324/95-ВР ) (із змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.93 N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку" (із змінами) та Державного стандарту України 4010-2001 "Бланки цінних паперів і документів суворого обліку та звітності", затвердженого наказом Держстандарту України від 02.03.2001 N 93.
1.2. Бланки ваучерів на надання туристичних послуг повинні виготовлятися на спеціальних видах паперу з використанням елементів поліграфічного захисту:
- маса 1 кв.м - не менше 80 г;
- власна флюоресценція - не більше 3%;
- двоступеневий водяний знак;
- хімічний захист;
- наявність захисних волокон;
- лицьовий та зворотний боки бланка задруковуються двома гільйошними антисканерними сітками перемінної геометрії з товщиною ліній 50 мкм;
- у дизайні бланка лицьового та зворотного боків використовуються видимі та не видимі при денному світлі фарби, які мають свічення при дії ультрафіолетового випромінювання;
- мікрошрифт;
- кількість фарб друку: лицьовий та зворотний боки бланка - 5+3 фарби офсетного друку; наявність райдужного друку; нумерація лицьового боку бланка - одна фарба друкарського друку;
- допуски: за всіма розмірами (крім мікрошрифту) +, -0,5 мм; за кольором +,- 10%; за масою паперу +,- 10 г/кв.м.
1.3. Суб'єкти туристичної діяльності можуть самостійно і за власний рахунок замовляти для своїх потреб бланки ваучерів (згідно з описом) у спеціалізованих поліграфічних підприємствах, що мають ліцензію Міністерства фінансів України на виробництво цінних паперів та бланків документів суворого обліку.
1.4. Бланки ваучерів виготовляються з обов'язковим нанесенням на них друкарським способом серії з двох літер та номера з шести цифр, які закриті захисною плівкою гарячого тиснення. Номер бланка розміщується у верхньому правому куті бланка та не може бути повтореним.
1.5. Використання бланків ваучерів, що виготовлені без нумерації, забороняється.
1.6. Ваучер складається з трьох примірників бланків за однією серією та номером.
2. Облік, зберігання та контроль за використанням
бланків ваучерів
2.1. Відповідальність за виготовлення, облік, зберігання та використання бланків ваучерів покладається на керівника суб'єкта туристичної діяльності.
2.2. Облік та зберігання бланків ваучера як бланків документів суворого обліку здійснюється відповідно до правил і процедур, передбачених чинним законодавством.
2.3. Списання ушкоджених та анульованих бланків ваучерів як бланків документів суворого обліку проводиться відповідно до правил і процедур, передбачених чинним законодавством.
2.4. Передача бланків ваучерів суб'єктом туристичної діяльності іншим суб'єктам туристичної діяльності дозволяється лише за умови, якщо останнє обумовлено в контракті (угоді) між ними. У таких випадках угодою (контрактом) мають бути обумовлені правила і процедури обміну, зберігання, обліку, звітності, списання бланків ваучерів та відповідальність сторін. У реєстрі ваучерів суб'єкта туристичної діяльності, яке є власником ваучерів, робиться відмітка про передачу певної кількості бланків іншому суб'єкту туристичної діяльності.
2.5. Бланки ваучерів, що передані одним суб'єктом туристичної діяльності іншому суб'єкту туристичної діяльності і використані останнім, можуть бути підставою для проведення розрахунків між такими суб'єктами туристичної діяльності за надання послуг.
2.6. У разі припинення суб'єктом підприємництва туристичної діяльності наявні на момент складання ліквідаційного балансу невикористані бланки ваучерів знищуються згідно з правилами і процедурами, передбаченими чинним законодавством.
2.7. Суб'єкт туристичної діяльності у разі потреби зобов'язаний пред'являти всю необхідну документацію про використання бланків ваучерів контрольним органам відповідно до чинного законодавства.
Заступник Голови Держтурадміністрації України Є.В.Самарцев