документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
15.06.2005 N 532

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служ
би
N 1147 від 22.11.20
05 )

Про внесення змін до структур регіональних
митниць (митниць)

З метою оптимізації управління й взаємодії контрольно-ревізійних підрозділів та забезпечення здійснення внутрішнього фінансового контролю митних органів наказую:

1. Створити з 17.06.05 у структурі регіональних митниць (митниць) у межах затвердженого фонду оплати праці сектори внутрішнього фінансового контролю та ввести посади головних інспекторів-ревізорів внутрішнього фінансового контролю згідно з додатком 1.

2. Забезпечити здійснення внутрішнього фінансового контролю згідно з розподілом функцій між митними органами України, наведеним у додатку 2.

3. Затвердити:

- Примірне положення про сектор внутрішнього фінансового контролю регіональної митниці (митниці), що додається;

- Примірну посадову інструкцію начальника сектору внутрішнього фінансового контролю регіональної митниці (митниці), що додається;

- Примірну посадову інструкцію головного інспектора-ревізора сектору внутрішнього фінансового контролю регіональної митниці (митниці), що додається;

- Примірну посадову інструкцію головного інспектора-ревізора внутрішнього фінансового контролю митниці, що додається.

4. Фінансово-економічному управлінню (Черевко П.А.) у п'ятиденний строк установити граничну чисельність зазначених у додатку 1 митних органів.

5. Начальникам митних органів у місячний строк:

- унести відповідні зміни до структури та штатного розпису;

- подати на затвердження до Держмитслужби структуру митного органу;

- наказом митного органу внести відповідні зміни до штатного розпису;

- здійснити комплекс заходів щодо організації роботи новостворених підрозділів, у тому числі щодо їх матеріально-технічного, інформаційного забезпечення тощо.

6. Департаменту організаційної роботи та контролю (Мудрий С.I.) у місячний строк привести у відповідність до положень цього наказу наказ Держмитслужби України від 12.05.03 N 304 "Про затвердження Примірного положення про відділ (сектор) організаційно-контрольної роботи й Примірної структури відділу (сектору) організаційно-контрольної роботи".

7. Скасувати наказ Державної митної служби України від 18.01.99 N 31 "Про організацію інформаційно-аналітичного забезпечення".

Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Голова Служби В.В.Скомаровський

Затверджено
Наказ Держмитслужби України
15.06.2005 N 532

Примірне положення
про сектор внутрішнього фінансового контролю
регіональної митниці (митниці)

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає правовий статус сектору внутрішнього фінансового контролю ___________________(назва митного органу), а саме його компетенцію (права, завдання, функції) та організаційну структуру.

1.2. Сектор внутрішнього фінансового контролю (далі - сектор) є окремим структурним підрозділом ________________________(назва митного органу) і підпорядковується начальнику регіональної митниці (митниці).

1.3. Керівництво роботою сектору здійснюється начальником сектору, який призначається та звільняється з посади наказом начальника___________________(назва митного органу) за погодженням з начальником контрольно-ревізійного відділу Держмитслужби України (далі - КРВ).

1.4. Сектор здійснює внутрішній фінансовий контроль згідно з розподілом функцій між митними органами, визначеним Держмитслужбою України.

1.5. У своїй роботі сектор керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Митним кодексом, Положенням про Державну митну службу України, рішеннями колегії та наказами Держмитслужби, дорученнями начальника КРВ та начальника ___________________(назва митного органу), іншими чинними нормативно-правовими актами з питань фінансово-господарської діяльності, Положенням про ___________________ (назва митного органу) та цим Положенням.

1.6. Порядок взаємодії сектору під час виконання своїх завдань та функцій з іншими підрозділами ___________________(назва митного органу), з митними органами, а також відповідними службами інших державних органів визначається чинним законодавством, Головою Держмитслужби України, начальником КРВ, начальником ___________________ (назва митного органу) та Положенням про сектор.

2. Основні завдання сектору

2.1. Здійснення внутрішнього фінансового контролю митних органів згідно з розподілом функцій шляхом проведення контрольних заходів (ревізій, перевірок) фінансово-господарської діяльності з питань цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також збереження державного майна, достовірності ведення бухгалтерського обліку.

Розроблення за результатами контрольних заходів пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності фінансових, матеріальних, трудових ресурсів митних органів.

2.2. Здійснення планування роботи сектору.

2.3. Розроблення пропозицій та заходів щодо усунення виявлених недоліків і порушень фінансової дисципліни з метою недопущення та запобігання їм у подальшому в _____________________(назва митного органу) та митних органах, відшкодування заподіяних збитків.

2.4. Взаємодія сектору з іншими контрольними органами для запобігання дублюванню контрольних заходів.

2.5. Підготовка звітів про роботу сектору, участь у підготовці планів роботи _______________ (назва митного органу).

3. Основні функції сектору

3.1. Організація, проведення або участь у контрольних заходах з питань фінансово-господарської діяльності у митних органах згідно з розподілом функцій.

3.2. Участь за дорученням керівництва Держмитслужби у контрольних заходах (у тому числі у комплексних перевірках митних органів) з питань фінансово-господарської діяльності.

3.3. Контроль виконання прийнятих за результатами контрольних заходів рішень, а також усунення виявлених недоліків та запобігання їм у подальшому.

3.4. Підготовка відповідно до встановленого порядку та подання на погодження до КРВ проекту плану проведення контрольних заходів. Після погодження КРВ проект плану проведення контрольних заходів подається на затвердження керівникові _____________________(назва митного органу), у складі якого перебуває цей підрозділ, після чого подається на погодження до регіонального органу ГоловКРУ України.

3.5. Підготовка та подання в установленому порядку звітності до КРВ. Здійснення обліку проведених контрольних заходів.

3.6. Підготовка проектів наказів про виявлені недоліки та порушення в ході контрольних заходів з метою запобігання порушенням у фінансово-бюджетній дисципліні.

3.7. Підготовка за дорученням керівництва КРВ та _____________________(назва митного органу) матеріалів до засідань колегії Держмитслужби з питань, що стосуються дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, збереження державного майна, стану внутрішнього фінансового контролю.

3.8. За дорученням керівництва Держмитслужби України та _____________________(назва митного органу) підготовка, у разі потреби, для передання до відповідних правоохоронних органів матеріалів про виявлені факти крадіжок та безгосподарності, приписок та викривлень звітності, інших порушень чинного законодавства для притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування збитків.

3.9. Здійснення самостійно або участь, у разі потреби, у проведенні контрольних заходів за поданням правоохоронних органів або за зверненням Державної контрольно-ревізійної служби.

3.10. Підготовка проектів листів до митних органів, державних установ й громадян у межах компетенції сектору.

3.11. Опрацювання законодавчих, нормативних документів та інструктивних матеріалів у межах компетенції сектору.

3.12. Участь у складанні планів професійного навчання _____________________(назва митного органу) та організації проведення такого навчання.

3.13. Підготовка аналітичних матеріалів, довідок, пропозицій, що стосуються функцій сектору, та подання їх керівництву _____________________(назва митного органу).

3.14. Забезпечення виконання нормативно-правових актів з питань державної таємниці, збереження конфіденційної інформації, що є власністю держави, та службової інформації, а також дотримання правил поводження з документами з обмеженим доступом.

3.15. Виконання інших доручень керівництва КРВ та _____________________(назва митного органу) у межах компетенції сектору.

4. Права сектору

4.1. Організовувати й проводити в установленому порядку ревізії, перевірки фінансово-господарської діяльності митних органів згідно з розподілом функцій. Брати участь у контрольних заходах за дорученням керівництва Держмитслужби.

4.2. Ревізувати та перевіряти грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і цільове витрачання фінансових ресурсів та матеріальних активів.

4.3. За погодженням з керівництвом _____________________(назва митного органу) формувати комісії для проведення ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності та вибіркових перевірок на виконання окремих доручень Голови Держмитслужби України та керівництва _____________________(назва митного органу).

4.4. Під час здійснення контрольних заходів одержувати від організацій, установ, підприємств, обслуговуючих банків довідки та копії документів щодо операцій з митними органами з питань достовірності проведення розрахунків.

4.5. Користуватися на період проведення контрольних заходів безперешкодним доступом до приміщень митних органів (у т.ч. до складських приміщень, сховищ, каси та інших приміщень).

4.6. Вимагати від керівників митних органів, що перевіряються, проведення інвентаризацій основних фондів, матеріальних цінностей, грошових коштів і розрахунків; у разі потреби опечатувати каси та касові приміщення, склади, комори, архіви, а у разі виявлення підроблень, інших зловживань - вилучати необхідні документи на строк до закінчення ревізії або перевірки, залишаючи у справі акт вилучення та копії або реєстри вилучених документів.

4.7. Вимагати від керівників та інших службових осіб митних органів, що ревізуються чи перевіряються, повного усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, уносити пропозиції щодо усунення порушень з питань розрахунків з бюджетом.

4.8. Одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів митних органів нормативні документи, довідки, розрахунки, звіти та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на сектор завдань.

4.9. Отримувати в установленому порядку від посадових осіб митних органів письмові пояснення з питань, які виникають у ході здійснення контрольних заходів.

4.10. Уносити на розгляд керівництва _____________________(назва митного органу) та митних органів за наслідками проведених контрольних заходів пропозиції про застосування заохочень або стягнень щодо особового складу митних органів.

5. Керівництво та структура сектору

5.1. Сектор очолює начальник, який призначається і звільняється з посади керівником _____________________(назва митного органу) за погодженням з начальником КРВ.

5.2. Начальник сектору безпосередньо підпорядковується начальнику _____________________(назва митного органу).

5.3. Начальник у межах компетенції сектору здійснює такі організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції:

5.3.1 Організовує та координує роботу сектору.

5.3.2. Забезпечує виконання завдань, покладених на сектор.

5.3.3. Забезпечує взаємодію сектору з КРВ та структурними підрозділами ______________(назва митного органу).

5.3.4. Дає вказівки, направляє запити митним органам з питань, що відносяться до компетенції сектору, контролює їх виконання.

5.3.5. Контролює виконання особовим складом сектору вимог Закону України "Про державну таємницю" та інших нормативно-правових актів з питань охорони державної таємниці.

5.4. Начальник сектору має право:

5.4.1. Запитувати й одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів _____________________(назва митного органу), митних органів необхідну інформацію й довідкові матеріали для виконання завдань, покладених на сектор.

5.4.2. Надавати відповідно до своєї компетенції відомості, пропозиції, зауваження структурним підрозділам _____________________(назва митного органу), митним органам.

5.5. Начальник сектору несе відповідальність за:

5.5.1. Незабезпечення виконання покладених на сектор завдань та функцій, передбачених цим Положенням.

5.5.2. Неналежну організацію діяльності сектору, недотримання законності в службовій діяльності особовим складом сектору.

5.5.3. Низький рівень трудової та виконавської дисципліни в секторі.

5.5.4. Негативні наслідки своїх розпоряджень, доручень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків та за бездіяльність.

5.5.5. Незадовільний стан професійної підготовки та виховної роботи з особовим складом сектору.

5.5.6. Незабезпечення створення належних умов з охорони праці.

5.6. Сектор складається з двох осіб: начальника сектору та головного інспектора-ревізора.

6. Відповідальність сектору

За невиконання або неналежне виконання службовими особами сектору своїх обов'язків, перевищення своїх повноважень, а також за вчинки, які порочать або дискредитують державних службовців, вони притягаються до дисциплінарної та кримінальної відповідальності відповідно до законодавства.

Начальник контрольно-ревізійного відділу Б.П.Бонюк

Затверджено
Наказ Держмитслужби України
15.06.2005 N 532

Примірна посадова інструкція
начальника сектору внутрішнього фінансового
контролю регіональної митниці (митниці)

1. Загальні положення

1.1. Начальник сектору внутрішнього фінансового контролю (далі - сектор) призначається на посаду і звільняється з посади наказом _________________________ (назва митного органу) за погодженням з начальником контрольно-ревізійного відділу Держмитслужби України (далі - КРВ).

1.2. Начальник сектору безпосередньо підпорядковується начальнику _________________________ (назва митного органу).

1.3. У своїй діяльності начальник сектору керується Конституцією України, законами України, Митним кодексом, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями колегії Держмитслужби, наказами Держмитслужби, іншими нормативно-правовими актами з питань фінансово-господарської діяльності, Положенням про ___________________ (назва митного органу), Положенням про сектор внутрішнього фінансового контролю та цією посадовою інструкцією.

1.4. На посаду начальника сектору призначається особа, яка має вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра чи спеціаліста, а також стаж роботи за фахом у митних органах на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.

Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за спеціальністю "економіка", "фінанси", "бухгалтерський облік та аудит".

1.5. Начальник сектору забезпечує методичне керівництво роботою посадових осіб сектору.

1.6. У період відсутності начальника сектору його функціональні обов'язки покладаються на головного інспектора-ревізора сектору.

2. Посадові обов'язки

2.1. Здійснює загальне керівництво роботою сектору та організовує роботу з внутрішнього фінансового контролю згідно з розподілу функцій між митними органами шляхом проведення контрольних заходів (ревізій, перевірок) фінансово-господарської діяльності з питань цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також збереження державного майна, достовірності ведення бухгалтерського обліку.

2.2. Здійснює за дорученням керівництва Держмитслужби контрольні заходи (у тому числі в ході комплексних перевірок митних органів) з питань фінансово-господарської діяльності.

2.3. Забезпечує підготовку відповідно до встановленого порядку та подає на погодження до КРВ проект плану проведення контрольних заходів. Після погодження КРВ проект плану проведення контрольних заходів подається на затвердження керівникові _____________________(назва митного органу), у складі якого перебуває цей підрозділ, після чого подається на погодження до регіонального органу ГоловКРУ України.

2.4. Здійснює розподіл функцій у секторі з питань: планування, звітності, підготовки до розгляду матеріалів ревізій та перевірок.

2.5. Подає на розгляд керівництву _____________________(назва митного органу) матеріали проведених контрольних заходів, готує проекти наказів про усунення та попередження виявлених порушень.

2.6. Забезпечує координацію роботи сектору з іншими контрольними органами для запобігання дублюванню контрольних заходів.

2.7. Розробляє пропозиції та заходи щодо усунення виявлених недоліків і порушень фінансової дисципліни з метою недопущення та запобігання їм у подальшому.

2.8. Організовує контроль за виконанням прийнятих за результатами контрольних заходів рішень, а також усуненням виявлених недоліків.

2.9. Здійснює облік проведених контрольних заходів.

2.10. На підставі проведеного аналізу виконання плану ревізійної роботи надає керівництву _____________________(назва митного органу) пропозиції щодо покращення внутрішнього фінансового контролю.

2.11. Подає в установленому порядку КРВ звітність, надання якої покладено на сектор.

2.12. Готує, в разі необхідності, для передання до відповідних правоохоронних органів матеріали про виявлені факти крадіжок та безгосподарності, приписок та викривлень звітності, інших порушень діючого законодавства для притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування збитків.

2.13. Подає за дорученням керівництва КРВ та _____________________(назва митного органу) необхідні матеріали до засідань колегії Держмитслужби або до державних органів та установ з питань, що відносяться до компетенції сектору.

2.14. Готує проекти листів до митних органів, державних установ і громадян у межах компетенції сектору.

2.15. Опрацьовує законодавчі, нормативні документи та інструктивні матеріали в межах компетенції сектору.

2.16. Бере участь у складанні планів професійного навчання _____________________(назва митного органу) та організації проведення такого навчання.

2.17. Забезпечує виконання нормативно-правових актів з питань державної таємниці, збереження конфіденційної інформації, що є власністю держави, та службової інформації, а також дотримання правил поводження з документами з обмеженим доступом.

2.18. За дорученням керівництва КРВ та ________________(назва митного органу) виконує інші доручення в межах компетенції сектору.

2.19. Здійснює виховну роботу в колективі.

3. Права

Начальник сектору внутрішнього фінансового контролю має право:

3.1. Здійснювати службову діяльність у межах повноважень, наданих законодавством України, нормативними документами Держмитслужби.

3.2. Організовувати, проводити контрольні заходи з питань фінансово-господарської діяльності в митних органах згідно з розподілом функцій.

3.3. Здійснювати за дорученням керівництва Держмитслужби контрольні заходи (у тому числі в ході комплексних перевірок митних органів) з питань фінансово-господарської діяльності.

3.4. Здійснювати самостійно або брати участь, у разі необхідності, у проведенні контрольних заходів за поданням правоохоронних органів або за зверненням Державної контрольно-ревізійної служби України.

3.5. Ревізувати та перевіряти в митних органах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і цільове витрачання фінансових ресурсів та матеріальних активів.

3.6. Одержувати під час здійснення контрольних заходів від організацій, установ, підприємств, обслуговуючих банків довідки та копії документів щодо операцій з митними органами з питань достовірності проведення розрахунків.

3.7. Користуватися безперешкодним доступом до приміщень митних органів (у т.ч. до складських приміщень, сховища, каси та інших приміщень).

3.8. Отримувати в установленому порядку від посадових осіб митних органів письмові пояснення з питань, які виникають у ході здійснення контрольних заходів.

3.9. Вимагати від керівників митних органів повного усунення порушень та недоліків, виявлених унаслідок проведених контрольних заходів.

3.10. Контролювати стан виконання завдань, доручень, наданих працівникам сектору.

4. Відповідальність

Відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", інших нормативно-правових актів начальник сектору несе відповідальність за:

4.1. Незабезпечення виконання покладених на сектор завдань та функцій, передбачених Положенням про сектор.

4.2. Неналежну організацію діяльності сектору, недотримання законності в службовій діяльності особовим складом сектору.

4.3. Неналежне виконання службових обов'язків, передбачених цією Інструкцією, планів роботи, доручень керівництва КРВ та _____________________(назва митного органу).

4.4. Негативні наслідки своїх розпоряджень, доручень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків та за бездіяльність.

4.5. Незадовільний стан професійної підготовки та виховної роботи з особовим складом сектору.

4.6. Порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, норм професійної етики, обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу в митних органах України, та інші порушення службової дисципліни.

Начальник контрольно-ревізійного відділу Б.П.Бонюк

Затверджено
Наказ Держмитслужби України
15.06.2005 N 532

Примірна посадова інструкція
головного інспектора-ревізора сектору
внутрішнього фінансового контролю регіональної
митниці (митниці)

1. Загальні положення

1.1. Головний інспектор-ревізор сектору призначається на посаду і звільняється з посади наказом ___________________(назва митного органу) за погодженням з начальником контрольно-ревізійного відділу Держмитслужби України (далі - КРВ) та начальником сектору внутрішнього фінансового контролю регіональної митниці (митниці) (далі - сектор).

1.2. Головний інспектор-ревізор сектору безпосередньо підпорядковується начальнику сектору.

1.3. У своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Митним кодексом, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями колегії Держмитслужби, наказами Держмитслужби, іншими чинними нормативно-правовими актами з питань фінансово-господарської діяльності, Положенням про ___________________ (назва митного органу), Положенням про сектор внутрішнього фінансового контролю та цією посадовою інструкцією.

1.4. На посаду головного інспектора-ревізора призначається особа, яка має вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра чи спеціаліста, а також стаж роботи за фахом в митних органах на посаді провідного інспектора не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки не менше 5 років.

Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за спеціальністю "економіка", "фінанси", "бухгалтерський облік та аудит".

1.5. У період відсутності начальника сектору його функціональні обов'язки покладаються на головного інспектора-ревізора.

2. Посадові обов'язки

2.1. За дорученням начальника сектору:

- проводить та бере участь у контрольних заходах (ревізії, перевірки) з фінансово-господарської діяльності митних органів з питань цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також збереження державного майна, достовірності ведення бухгалтерського обліку;

- бере участь у здійсненні спільних контрольних заходів одночасно з декількома суб'єктами державного фінансового контролю;

- готує проекти наказів за результатами проведених контрольних заходів;

- готує, у разі необхідності, для передання до відповідних правоохоронних органів матеріали про виявлені факти крадіжок та безгосподарності, приписок та викривлень звітності, інших порушень діючого законодавства для притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування збитків;

- готує проекти листів до митних органів, державних установ й громадян у межах компетенції сектору;

- готує матеріали до засідань колегії Держмитслужби в межах компетенції сектору.

2.2. Розробляє пропозиції та заходи щодо усунення виявлених недоліків і порушень фінансової дисципліни з метою недопущення та запобігання їм у подальшому.

2.3. Здійснює контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених у ході проведення контрольних заходів.

2.4. Бере участь в опрацюванні законодавчих, нормативних документів та інструктивних матеріалів у межах компетенції сектору.

2.5. Складає та подає начальнику сектору дані до звітності, надання якої покладено на сектор.

2.6. Уносить пропозиції до плану роботи сектору.

2.7. Забезпечує дотримання та нерозголошення службової таємниці, інформації, що стала відома під час виконання службових обов'язків, яка згідно з законодавством не підлягає розголошенню.

2.8. Постійно вдосконалює організацію своєї роботи та підвищує свій професійний рівень.

2.9. За дорученням начальника сектору виконує інші доручення в межах компетенції сектору.

3. Права

Головний інспектор-ревізор контрольно-ревізійного сектору має право:

3.1. Здійснювати службову діяльність у межах повноважень, наданих законодавством України, нормативними документами Держмитслужби.

3.2. Проводити контрольні заходи з питань фінансово-господарської діяльності в митних органах згідно з розподілом функцій. Брати участь у контрольних заходах, у т.ч. у складі комісій з комплексних перевірок митних органів, за дорученням керівництва Держмитслужби.

3.3. За дорученням Держмитслужби та начальника ________________(назва митного органу) брати участь, у разі необхідності, у проведенні контрольних заходів за поданням правоохоронних органів або за зверненням Державної контрольно-ревізійної служби України.

3.4. Під час здійснення контрольних заходів одержувати від організацій, установ, підприємств, обслуговуючих банків довідки та копії документів щодо операцій з митними органами з питань достовірності проведення розрахунків з митними органами.

3.5. Ревізувати та перевіряти в митних органах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і цільове використання фінансових ресурсів та матеріальних активів.

3.6. Користуватися безперешкодним доступом до приміщень митних органів (у т.ч. до складських приміщень, сховища, каси та інших приміщень).

3.7. Вимагати від керівників митних органів, що перевіряються, проведення інвентаризацій основних фондів, матеріальних цінностей, грошових коштів і розрахунків; у разі потреби опечатувати каси та касові приміщення, склади, комори, архіви, а у разі виявлення підроблень, інших зловживань - вилучати необхідні документи на строк до закінчення ревізії або перевірки, залишаючи у справі акт вилучення та копії або реєстри вилучених документів.

3.8. Отримувати в установленому порядку від посадових осіб митних органів письмові пояснення з питань, які виникають у ході здійснення контрольних заходів.

3.9. Вимагати від керівників митних органів повного усунення порушень та недоліків, виявлених унаслідок проведених контрольних заходів.

4. Відповідальність

Відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", інших нормативно-правових актів головний інспектор-ревізор несе відповідальність за:

4.1. Неналежне виконання службових обов'язків, передбачених цією Інструкцією, планів роботи, доручень керівництва.

4.2. Надання недостовірної інформації начальнику сектору.

4.3. Порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, норм професійної етики, обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу в митних органах України, та інші порушення службової дисципліни.

Начальник контрольно-ревізійного відділу Б.П.Бонюк

Затверджено
Наказ Держмитслужби України
15.06.2005 N 532

Примірна посадова інструкція
головного інспектора-ревізора внутрішнього
фінансового контролю митниці

1. Загальні положення

1.1. Головний інспектор-ревізор внутрішнього фінансового контролю (далі - головний інспектор-ревізор) призначається на посаду і звільняється з посади наказом ________________________ (назва митного органу) за погодженням з начальником контрольно-ревізійного відділу Держмитслужби України (далі - КРВ).

1.2. Головний інспектор-ревізор безпосередньо підпорядковується начальнику ____________________(назва митного органу).

1.3. У своїй діяльності головний інспектор-ревізор керується Конституцією України, законами України, Митним кодексом, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями колегії Держмитслужби, наказами Держмитслужби, іншими нормативно-правовими актами з питань фінансово-господарської діяльності, Положенням про ___________________ (назва митного органу) та цією посадовою інструкцією.

1.4. На посаду головного інспектора-ревізора призначається особа, яка має вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра чи спеціаліста, а також стаж роботи за фахом в митних органах на посаді провідного інспектора не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки не менше 5 років.

Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за спеціальністю "економіка", "фінанси", "бухгалтерський облік та аудит".

2. Посадові обов'язки

2.1. Організовує роботу з внутрішнього фінансового контролю шляхом проведення контрольних заходів (ревізій, перевірок) фінансово-господарської діяльності з питань цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також збереження державного майна, достовірності ведення бухгалтерського обліку згідно з розподілом функцій між митними органами.

2.2. Здійснює за дорученням керівництва Держмитслужби контрольні заходи (у тому числі в ході комплексних перевірок митних органів) з питань фінансово-господарської діяльності.

2.3. Забезпечує підготовку відповідно до встановленого порядку та подає на погодження до КРВ проект плану проведення контрольних заходів. Після погодження КРВ проект плану проведення контрольних заходів подається на затвердження керівникові _________________(назва митного органу), після чого подається на погодження до регіонального органу ГоловКРУ України.

2.4. Подає на розгляд керівництву _____________________(назва митного органу) матеріали проведених контрольних заходів, готує проекти наказів про усунення та попередження виявлених порушень.

2.5. Забезпечує координацію роботи з іншими контрольними органами для запобігання дублюванню контрольних заходів.

2.6. Розробляє пропозиції та заходи щодо усунення виявлених недоліків і порушень фінансової дисципліни з метою недопущення та запобігання їм у подальшому.

2.7. Організовує контроль за виконанням прийнятих за результатами контрольних заходів рішень, а також усуненням виявлених недоліків.

2.8. Здійснює облік проведених контрольних заходів.

2.9. На підставі проведеного аналізу виконання плану ревізійної роботи надає керівництву ____________________(назва митного органу) пропозиції щодо покращення внутрішнього фінансового контролю.

2.10. Подає в установленому порядку КРВ звітність.

2.11. Готує, у разі необхідності, для передання до відповідних правоохоронних органів матеріали про виявлені факти крадіжок та безгосподарності, приписок та викривлень звітності, інших порушень діючого законодавства для притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування збитків.

2.12. Подає за дорученням керівництва КРВ та ________________ (назва митного органу) необхідні матеріали до засідань колегії Держмитслужби або до державних органів та установ з питань, що входять до компетенції сектору.

2.13. Готує проекти листів до митних органів, державних установ й громадян у межах компетенції.

2.14. Опрацьовує законодавчі, нормативні документи та інструктивні матеріали в межах компетенції.

2.15. Бере участь у складанні планів професійного навчання _____________________(назва митного органу) та організації проведення такого навчання.

2.16. Забезпечує виконання нормативно-правових актів з питань державної таємниці, збереження конфіденційної інформації, що є власністю держави, та службової інформації, а також дотримання правил поводження з документами з обмеженим доступом.

2.17. За дорученням керівництва КРВ та ________________ (назва митного органу) виконує інші доручення в межах компетенції.

3. Права

Головний інспектор-ревізор має право:

3.1. Здійснювати службову діяльність у межах повноважень, наданих чинним законодавством України, нормативними документами Держмитслужби.

3.2. Організовувати, проводити контрольні заходи з питань фінансово-господарської діяльності в митних органах згідно з розподілом функцій.

3.3. Здійснювати за дорученням керівництва Держмитслужби контрольні заходи (у тому числі в ході комплексних перевірок митних органів) з питань фінансово-господарської діяльності.

3.4. Здійснювати самостійно або брати участь, у разі необхідності, у проведенні контрольних заходів за поданням правоохоронних органів або за зверненням Державної контрольно-ревізійної служби України.

3.5. Ревізувати та перевіряти в митних органах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і цільове використання фінансових ресурсів та матеріальних активів.

3.6. Під час здійснення контрольних заходів одержувати від організацій, установ, підприємств, обслуговуючих банків довідки та копії документів щодо операцій з митними органами з питань достовірності проведення розрахунків.

3.7. Користуватися безперешкодним доступом до приміщень митних органів (у т.ч. до складських приміщень, сховища, каси та інших приміщень).

3.8. Отримувати в установленому порядку від посадових осіб митних органів письмові пояснення з питань, які виникають у ході здійснення контрольних заходів.

3.9. Вимагати від керівників митних органів повного усунення порушень та недоліків, виявлених унаслідок проведених контрольних заходів.

4. Відповідальність

Відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", інших нормативно-правових актів головний інспектор-ревізор несе відповідальність за:

4.1 Незабезпечення виконання покладених на нього завдань та функцій, передбачених цією інструкцією.

4.2. Неналежну організацію внутрішнього фінансового контролю, недотримання законності в службовій діяльності.

4.3. Неналежне виконання службових обов'язків, передбачених цією Інструкцією, планів роботи, доручень керівництва КРВ та ___________________ (назва митного органу).

4.4. Негативні наслідки своїх розпоряджень, доручень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків та за бездіяльність.

4.5. Порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, норм професійної етики, обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу в митних органах України, та інші порушення службової дисципліни.

Начальник контрольно-ревізійного відділу Б.П.Бонюк

^ Наверх
наверх