документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
01.06.2005 N 11/5-10/6274-ЕП

ДП "Конріл"
м. Київ, вул. Володимирська,
48а, кв. 9
Київська регіональна митниця

(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/3-10.10/6735-ЕП від 07.07.20
10)

Щодо застосування митних процедур
при здійсненні митного контролю за переміщенням
через митний кордон України товарів,
що ввозяться в рамках торгової операції

У зв'язку із запитом Європейської Бізнес Асоціації від 26.05.05 N 112/2005п щодо застосування митних процедур при здійсненні митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів, що ввозяться в рамках торгової операції (піддонів, упаковок) відповідно до статті 187 Митного кодексу України ( 92-15 ) повідомляємо.

Визначення термінів "упаковка" та "піддон" наведено у статті 1 Додатку В.3 до Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990):

(b) "упаковка" - усі вироби та матеріали, які служать або призначені служити у тому стані, в якому вони ввозяться, для упаковування, захисту, розміщення і кріплення або розділення товарів, за винятком пакувальних матеріалів, таких як солома, папір, скловолокно, стружка тощо, у разі, якщо товари ввозяться навалом. Виключаються також контейнери і піддони, які визначені відповідно у пунктах с і d цієї статті;

(d) "піддон" - пристосування на настилі, в якому може бути зібрана певна кількість товарів, що становитимуть одиницю завантаження з метою перевезення, завантажувально-розвантажувальних робіт чи штабелювання за допомогою механічного устаткування.

Класифікація упаковки здійснюється відповідно до Правила 5 Основних правил інтерпретації класифікації товарів ( 2371а-14 ), згідно з яким:

а) футляри для фотоапаратів, музичних інструментів, зброї, креслярського приладдя, прикрас, а також подібна тара (упаковка), яка має особливу форму і призначена для зберігання відповідних виробів або наборів виробів, придатних для довготермінового використання, і подана разом з виробами, для яких вона призначена, класифікуються разом з упакованими у них виробами. Однак ця вимога не поширюється на тару (упаковку), яка становить разом з виробами одне ціле і надає останньому істотно інший характер;

б) відповідно до зазначеного вище Правила 5 а) ( 2371а-14 ) пакувальний матеріал та пакувальні контейнери, що поставляються разом з товарами, слід класифікувати разом, якщо вони відносяться до такого типу упаковки, яка використовується для упакування цих товарів. Однак це положення є необов'язковим у разі, коли ці пакувальні матеріали або контейнери придатні для повторного використання.

Зокрема, в окремій товарній позиції класифікується упаковка, що тимчасово ввозиться в Україну відповідно до положень Конвенції про тимчасове ввезення та підлягає зворотному вивезенню згідно з умовами зовнішньоекономічного договору.

Роз'яснення щодо застосування митних процедур при тимчасовому ввезенні піддонів та упаковки надано митним органам листом Держмитслужби від 30.12.04 N 25/2-9-17/15454-ЕП.

Статтею 186 Митного кодексу України ( 92-15 ) встановлено, що декларант самостійно визначає митний режим товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, відповідно до мети їх переміщення та на підставі документів, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення.

У разі переміщення упаковки на адресу одержувача за окремим перевізним документом та класифікації її в окремій товарній позиції, така упаковка згідно з вимогами пунктів 2, 12 Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574, декларується за окремою ВМД у обраному згідно зі статтею 186 Митного кодексу України ( 92-15 ) митному режимі.

Заступник Голови Служби Р.С.Ганжа

^ Наверх