2002-09-16 | 2003-08-26 |
Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.09.2002 N 429
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2002 р. за N 1023/7311
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
податкової адміністрації N 327 від 10.08.2005 )
Про затвердження Порядку оформлення результатів
документальних перевірок щодо дотримання податкового
та валютного законодавства суб'єктами підприємницької
діяльності - юридичними особами, їх філіями,
відділеннями та іншими відокремленими підрозділами
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
податкової адміністрації
N 403 від 26.08.2003 )
З метою забезпечення досконалого та якісного відображення результатів проведених документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів наказую:
1. Затвердити Порядок оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами (додається).
2. Начальнику Головного управління податкового аудиту та валютного контролю Янішевському С.А. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у 5-ти денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Скасувати наказ Державної податкової адміністрації України від 1 червня 1998 року N 266 "Про затвердження Порядку оформлення і реалізації документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами", а підпункт 2.2 пункту 2 наказу Державної податкової адміністрації України від 27 листопада 2001 року N 471 "Про затвердження Методичних рекомендацій", вважати таким, що втратив чинність.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Гуржія С.Г.
Голова М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
16.09.2002 N 429
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2002 р. за N 1023/7311
Порядок
оформлення результатів документальних перевірок
щодо дотримання податкового та валютного законодавства
суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними
особами, їх філіями, відділеннями та іншими
відокремленими підрозділами
1. Визначення термінів,
підстави для проведення документальних перевірок
та основні принципи їх проведення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ), статті 5 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" для використання посадовими особами органів державної податкової служби при проведенні документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами (далі - підприємства).
1.2. Визначення типу перевірок, які проводяться державними податковими органами.
Плановою документальною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка проводиться на підставі статті 2 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" та передбачена у плані роботи податкового органу.
Позаплановою документальною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи податкового органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, які визначені статтею 3 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 .
Планова та позапланова перевірка може бути комплексною. Комплексна перевірка (визначення "комплексна перевірка" вживається виключно для потреб цього Порядку) - це документальна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства, якою охоплюються питання повноти нарахування та своєчасності сплати всіх видів податків, зборів, інших обов'язкових та інших платежів, контроль за якими покладено на органи державної податкової служби України.
Зустрічна перевірка (визначення "зустрічна перевірка" вживається виключно для потреб цього Порядку) - позапланова документальна перевірка підприємства з питань фінансово-господарської діяльності на підтвердження взаємовідносин та стану розрахунків з контрагентами. ( Абзац п'ятий пункту 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Камеральна перевірка - це перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків. ( Пункт 1.2 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
1.3. Документальна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства проводиться за місцезнаходженням підприємства та/або за місцезнаходженням об'єкта, щодо якого проводиться така перевірка.
Термін проведення перевірки - це проміжок часу між датою початку і датою закінчення документальної перевірки. Датою закінчення перевірки є дата підписання акта перевірки. Термін проведення перевірки зазначається у письмовому повідомленні про проведення перевірки. ( Пункт 1.3 доповнено абзацом другим згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
План перевірки - перелік питань, розроблених податковим органом з урахуванням специфіки діяльності кожного підприємства, які висвітлюються в акті документальної перевірки. ( Пункт 1.3 доповнено абзацом третім згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
1.4. При проведенні комплексної документальної перевірки складається один зведений акт комплексної перевірки, а в разі відсутності порушень - довідка. ( Абзац перший пункту 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Складовими частинами зведеного акта комплексної документальної перевірки є довідки, які складаються посадовими особами податкового органу як з окремого питання плану перевірки, так і з декількох питань плану перевірки.
Довідка підписується посадовими особами податкового органу, які здійснили перевірку, та погоджується з посадовими особами підприємства.
Довідка складається у двох примірниках. Перший примірник надається керівнику, який очолює перевірку, а другий залишається в структурному підрозділі, працівник якого склав цю довідку.
1.5. Акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених у ході перевірки фактів порушень, зокрема норм податкового та валютного законодавства, а також невиконання платником податків законних вимог посадових осіб податкових органів, які проводили перевірку.
1.6. За результатами документальної перевірки в акті викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, які мають відношення до фактів виявлених порушень податкового та валютного законодавства (далі - суттєві обставини).
1.7. Факти виявлених порушень податкового та валютного законодавства викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
1.8. Акт документальної перевірки повинен бути складений на паперовому носії і в електронному вигляді державною мовою1 і мати наскрізну нумерацію сторінок.
У разі відсутності первинних документів, що підтверджують факт порушення, до акта перевірки додаються пояснення посадових осіб або інших працівників підприємства (в межах їх компетенції), що перевіряється.
Титульний аркуш акта документальної перевірки друкується на номерному бланку органу державної податкової служби для складання актів документальних перевірок. Перший примірник акта в оригіналі залишається в органах державної податкової служби. ( Абзац третій пункту 1.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
У разі необхідності використання у змісті акта скорочених назв і загальноприйнятих абревіатур при першому вживанні відповідне словосполучення наводиться повністю з одночасною вказівкою в дужках його скороченої назви або абревіатури, які будуть використовуватись далі в тексті.
В акті документальної перевірки, розрахунках та інших матеріалах не допускаються різного роду виправлення цифрових показників, дат та інших даних.
1.9. Усі вартісні показники відображаються у гривнях, а показники, що виражені в іноземній валюті, підлягають відображенню в акті документальної перевірки з одночасною вказівкою їх еквівалента у національній валюті України за курсом валют, що встановлений Національним банком України на дату проведення фінансово-господарської операції. ( Пункт 1.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
1.10. Інформація, що міститься в акті документальної перевірки, не підлягає розголошенню органом державної податкової служби і її співробітниками, а також передачі в інші органи, за винятком випадків, передбачених законодавством.
1.11. У разі, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування, складається акт відмови від допуску до перевірки.
Акт відмови від допуску до перевірки - це акт, який складається посадовими особами податкового органу в разі відмови підприємства в допуску до перевірки.
Акт відмови від підпису - акт, який засвідчує відмову посадових осіб підприємства від підписання акта документальної перевірки. При цьому в акті зазначається про ознайомлення (чи відмову від ознайомлення) керівника і головного бухгалтера підприємства із змістом акта перевірки, обов'язками, правами і відповідальністю платника податків.
Акт відмови від допуску до перевірки та акт відмови від підпису підписується не менш як трьома особами. ( Розділ 1 доповнено пунктом 1.11 згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
_______________
1 Державною мовою в Україні є українська мова, яка є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо)
2. Склад і зміст акта документальної перевірки
Акт документальної перевірки повинен складатися з трьох частин:
I - вступна;
II - описова;
III - висновок
та інформативних додатків.
I. Вступна частина акта документальної перевірки
Вступна частина акта документальної перевірки повинна містити такі дані:
дата підписання акта перевірки (число, місяць, рік підписання акта посадовими особами, що проводили перевірку, та посадовими особами підприємства);
номер акта перевірки (порядковий номер журналу реєстрації перевірок, код структурного підрозділу, код за ЄДРПОУ підприємства); ( Абзац третій частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
місцезнаходження підприємства; ( Абзац четвертий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
повна і скорочена назва підприємства відповідно до установчих документів;
підстави для проведення документальної перевірки у відповідності до вимог Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності";
дата та номери посвідчень на документальну перевірку, назва органу державної податкової служби, який його виписав;
посади осіб, назва структурного підрозділу, назва органу податкової служби, прізвища, імена, по батькові, посади осіб, що проводять перевірку;
документальна перевірка (планова чи позапланова);
( Абзац десятий частини I вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
період, за який проводиться перевірка діяльності підприємства;
інформація про направлення повідомлення підприємству про проведення планової перевірки; ( Абзац одинадцятий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
інформація про посадових осіб, відповідальних за фінансово-господарську діяльність підприємства за період, що перевіряється, із зазначенням наказів про призначення та звільнення із займаної посади;
інформація про наявність журналу реєстрації перевірок підприємства та вчинення в ньому запису про проведення перевірки;
термін проведення перевірки (при необхідності зазначити перерву в роботі); ( Абзац чотирнадцятий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
( Абзац шістнадцятий частини I вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
дані про реєстрацію (перереєстрацію) платника податків в органах виконавчої влади (назва документа, назва органу, дата і реєстраційний номер), дата взяття на облік державним податковим органом (назва документа, назва органу державної податкової служби та дата взяття на облік), реєстраційні дані платника ПДВ (назва документа, дата, номер, індивідуальний податковий номер);
дані про розмір статутного фонду, засновників, розмір їх внесків до статутного фонду, форма внесення (у разі необхідності), а також коди за ЄДРПОУ - для юридичних осіб;
код форми власності, підпорядкованість для державних підприємств;
перелік структурних підрозділів;
інформація про види діяльності, які здійснювало підприємство за період, що перевірявся, та види діяльності, що підлягають ліцензуванню (номер і дата видачі ліцензії, назва органу, що видав ліцензію, терміни початку і закінчення дії ліцензії); ( Абзац дев'ятнадцятий частини I в редакції Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
дані про наявність рахунків у банках та інших фінансових установах із зазначенням своєчасності надання повідомлення про їх відкриття (закриття); ( Абзац двадцятий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
інформація про попередню комплексну документальну перевірку із зазначенням назви органу державної податкової служби, дати та номера акта перевірки, періоду перевірки (планова чи позапланова, установлені порушення та вжиті заходи щодо усунення виявлених недоліків);
інформація про документи, які використані при даній перевірці, згруповані за типами (вказати період охоплення їх перевіркою та метод - суцільний, вибірковий);
інформація про зустрічні перевірки, проведені у ході документальної перевірки, про надіслані запити на їх проведення до інших органів державної податкової служби;
перелік комп'ютерних автоматизованих інформаційних систем, інформація яких використана під час перевірки;
інформація про те, чи є підприємство засновником (учасником), акціонером іншого суб'єкта підприємницької діяльності;
якщо підприємство протягом своєї діяльності мало від'ємне значення об'єкта оподаткування (збитки або незначні прибутки) чи заявляло значні суми до відшкодування податку на додану вартість, в обов'язковому порядку зазначаються обгрунтовані їх причини;
дані про наявність пільг, наданих відповідно до чинного законодавства (код пільги, на яку суму і на який податок отримано пільги з розбивкою за роками в межах звітних періодів, що перевіряються);
відображення інформації про проведені підприємством інвентаризації його основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу;
у разі проведення у ході перевірки інвентаризації відобразити її результати.
II. Описова частина акта документальної перевірки
1. Результати документальної перевірки групуються за окремими видами податків і зборів (обов'язкових платежів) та у розрізі податкових періодів.
2. За кожним відображеним в акті фактом порушення податкового та валютного законодавства необхідно:
висвітлити показники, які відображаються підприємством у податковій звітності, та фактичні показники, виявлені у ході перевірки на підставі первинних документів податкового та бухгалтерського обліку підприємства у розрізі періодів; ( Абзац другий пункту 2 частини II із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
у разі виявлення розбіжностей чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті нормативно-правових актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків, в якому дане порушення здійснено, при цьому додати до акта письмові пояснення посадових осіб підприємства щодо встановлених порушень;
зазначити первинний документ, на підставі якого вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку (навести кореспонденцію рахунків операцій), та інші докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення;
зазначити перелік документів, що не були надані у ході здійснення перевірки;
у разі відмови посадових осіб підприємства надати перевіряючим письмові пояснення щодо причини ненадання документів факт відмови відобразити в акті.
Виявлені факти однотипних порушень та порушень, які повторюються, групуються у відомості або таблиці, що додаються до акта. Зазначені відомості або таблиці повинні містити повний перелік однотипних порушень податкового та валютного законодавства із зазначенням звітного періоду, до якого вони відносяться (назву, дату і номер документа, відповідно до якого здійснено операцію, суть операції, а також посилання на нормативно-правові акти, їх пункти і статті, положення яких порушені). Зазначені додатки повинні бути підписані перевіряючими, а також посадовими особами підприємства. ( Абзац сьомий пункту 2 частини II із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Не допускається відображення в акті перевірки необгрунтованих даних, а також суб'єктивних припущень перевіряючими, які не мають підтверджених доказів, та різного роду висновків щодо дій посадових осіб підприємства (наприклад, "приховування об'єкта оподаткування", "розкрадання", "привласнення", "описка" тощо).
У випадках відсутності податкового обліку даний факт фіксується в описовій частині акта, а у випадках, передбачених законодавством, застосовуються непрямі методи, порядок застосування яких передбачений чинним законодавством.
У разі, коли документальною перевіркою не встановлено порушень вимог (посилання на нормативно-правові акти, які регламентують питання повноти нарахування та своєчасності сплати відповідних податків, зборів та інших обов'язкових платежів), в описовій частині акта відображаються задекларовані показники та робиться відповідний запис: "Документальною перевіркою пунктів N плану перевірки порушень не встановлено". При цьому до акта перевірки додаються аналітичні таблиці, які підтверджують задекларовані показники. ( Абзац десятий пункту 2 частини II із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
3. При проведенні планових комплексних документальних перевірок за галузевим принципом проводиться аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства.
III. Висновок
У цьому розділі акта документальної перевірки відображається узагальнений опис виявлених перевіркою порушень податкового та валютного законодавства з посиланням на підпункти, пункти, статті нормативно-правових актів.
Виявлені порушення податкового та валютного законодавства відображаються у гривнях у розрізі податків, зборів та інших обов'язкових платежів з розбивкою за роками та податковими періодами, у межах періоду, що перевіряється.
В акті не допускається визначення виду і розміру штрафних (фінансових) санкцій та адміністративних штрафів за встановлені порушення.
У разі вилучення у ході перевірки документів, які підтверджують факт виявленого порушення, про це робиться запис із відображенням підстав для вилучення, номера та дати протоколу вилучення.
Відображається кількість складених примірників акта перевірки та відмітка про вручення одного примірника посадовим особам підприємства. ( Абзац п'ятий частини III із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Інформативні додатки до акта документальної перевірки
Затверджений керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби та підписаний начальником відділу (управління) працівника, що очолює перевірку, план перевірки підприємства; ( Абзац із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
розрахунки донарахованих сум податків, зборів, інших обов'язкових платежів, а також розрахунки зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування, зменшення податкового кредиту за податком на додану вартість у розрізі податкових періодів;
розрахунки пені за порушення вимог законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
пояснення посадових осіб підприємства щодо виявлених порушень, надані у ході перевірки;
інші матеріали, що підтверджують наявність фактів податкових та валютних порушень;
матеріали (описи, відомість, протоколи) про результати проведеної в ході перевірки інвентаризації;
( Абзац вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
( Абзац вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
постанова органу державної податкової служби про проведення вилучення документів, протокол вилучення і опис документів, які вилучені, якщо вилучення мало місце;
відомості про дебіторську та кредиторську заборгованість із зазначенням повних назв підприємств, їх кодів за ЄДРПОУ, дати та номера документа, що їх підтверджує, за найбільшою сумою заборгованості;
відомості про суми кредиторської та дебіторської заборгованості на останній день місяця періоду, за який здійснюється перевірка, за кожним зовнішньоекономічним контрактом; ( Абзац із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
відомості щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності з зазначенням:
номера, дати договору (контракту) ЗЕД та його суми, номера та дати реєстрації договору (контракту) ЗЕД у Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції, держави нерезидента, який є стороною договору (контракту) ЗЕД, найменування фінансової установи нерезидента, через яку здійснюються розрахунки за договором (контрактом), найменування фінансової установи резидента, через яку здійснюються розрахунки за договором (контрактом), номенклатури товарів договору (контракту) згідно з кодами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), заборгованості, у т. ч. простроченої, що виникла при виконанні договору (контракту), крім того, довідково вказати наявність ліцензій на здійснення ЗЕД (у разі необхідності);
у разі необхідності копії форм фінансової звітності за період, що перевіряється; ( Частину III доповнено абзацом згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
інші матеріали, що мають значення для прийняття повідомлення-рішення за результатами перевірки та подальших заходів щодо забезпечення повернення валютної виручки.
______________
* Всі додатки, які містять інформацію про діяльність платника, підписуються посадовими особами органу державної податкової служби, які здійснили перевірку, та посадовими особами підприємства. ( Абзац із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
3. Підписання акта документальної перевірки, порядок його реєстрації та зберігання
До підписання акта перевірки враховуються пояснення, надані посадовими особами в ході перевірки.
При виникненні спірних питань під час здійснення перевірки, до підписання акта, такі питання виносяться на розгляд постійних комісій при обласних державних податкових адміністраціях (державних податкових інспекціях, спеціалізованих державних податкових інспекціях по роботі з великими платниками податків).
З матеріалами та актом перевірки ознайомлюється та візує їх начальник відділу (управління) структурного підрозділу, працівник якого очолював перевірку.
Акт документальної перевірки складається у двох примірниках та підписується посадовими особами органу державної податкової служби та інших контролюючих органів, які здійснювали перевірку, та посадовими особами підприємства.
Після підписання акта перевірки посадовими особами один його примірник (з додатками) передається керівнику або уповноваженій особі підприємства, про що на останній сторінці всіх примірників акта робиться відповідна відмітка за підписом особи, яка одержала акт, із зазначенням його посади, прізвища та ініціалів, а також дати одержання акта.
При відмові посадової особи підприємства від підпису, що підтверджує вручення йому акта перевірки, робиться відповідний запис в акті та один примірник акта перевірки направляється платнику податків з поштовим повідомленням про одержання. До другого примірника акта, що зберігається в органі державної податкової служби, додаються документи, що підтверджують факт поштового відправлення та вручення акта адресату.
Другий примірник акта після реєстрації та прийняття за ним відповідного рішення передається до структурного підрозділу, у якому зберігається справа платника.
У разі відмови посадових осіб підприємства, що перевіряється, від підписання акта перевірки службовими особами органу державної податкової служби складається акт довільної форми, що засвідчує факт такої відмови. Акт підписується не менш як трьома особами. При цьому в акті необхідно зазначити про ознайомлення керівника і головного бухгалтера підприємства із змістом акта перевірки, обов'язками, правами і відповідальністю платника податків.
( Абзац дев'ятий розділу 3 вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Акт документальної перевірки в день його підписання (складання акта відмови від підпису) реєструється структурним підрозділом, який провів перевірку (очолював перевірку), у спеціальному журналі.
Акт відмови від підписання акта перевірки після його складання реєструється в органі державної податкової служби у спеціальному журналі.
Журнали реєстрації актів структурного підрозділу (до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції) прошнуровуються, пронумеровуються та скріплюються печаткою органу державної податкової служби.
Працівник підрозділу, який очолював перевірку, складає розрахунки штрафних (фінансових) санкцій, які передбачені чинним законодавством, у розрізі податків, зборів та інших обов'язкових платежів та податкових періодів.
Такий розрахунок не надається підприємству, а використовується при розгляді матеріалів перевірки керівником (заступником керівника) органу податкової служби для прийняття податкового повідомлення-рішення та вжиття відповідних заходів. ( Щодо змін до абзацу див. Наказ ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом трьох робочих днів від дня підписання акта документальної перевірки (складання акта відмови від підпису). ( Абзац чотирнадцятий розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Термін зберігання актів документальних перевірок в органах державної податкової служби:
фінансово-господарської діяльності - 5 років;
фінансово-господарської діяльності підприємств з іноземними інвестиціями - 10 років.
Начальник Головного управління податкового
аудиту та валютного контролю Я.В.Янушевич