документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2005-04-042007-03-05  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.04.2005 N 238

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 квітня 2005 р. за N 449/10729

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1740 від 27.12.20
11)

Про затвердження Порядку прийняття попередніх рішень
щодо класифікації та кодування товарів в УКТЗЕД

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Державної митної служби
N 187 від 05.03.20
07 )

Відповідно до Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.2000 N 1022, статей 312 та 313 Митного кодексу України ( 92-15 ) та з метою спрощення процедури митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, сприяння розвитку господарської діяльності наказую:

1. Затвердити Порядок прийняття попередніх рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТЗЕД, що додається.

2. Центральному митному управлінню лабораторних досліджень та експертної роботи (Рувін О.Г.) в 10-денний термін внести відповідні зміни до Положення про Управління.

3. Центральному митному управлінню лабораторних досліджень та експертної роботи (Рувін О.Г.) і Департаменту правового забезпечення (Ступак Ю.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Управлінню інформаційного забезпечення та митної статистики (Копосов С.А.) в місячний строк з дня підписання цього наказу розробити програмно-інформаційний комплекс для ведення реєстру попередніх рішень про класифікацію товарів згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ).

5. Управлінню матеріально-технічного забезпечення (Тимофєєв В.С.) забезпечити виготовлення бланків попереднього рішення про класифікацію товару згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ).

6. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Салагора М.М.

Голова Служби В.В.Скомаровський

Затверджено
Наказ Держмитслужби України
04.04.2005 N 238

(у редакції наказу
Держмитслужби України
від 05.03.2007 N 187)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 квітня 2005 р. за N 449/10729

Порядок
прийняття попередніх рішень про класифікацію
та кодування товарів в УКТЗЕД

1. Загальні положення

1.1. Цим Порядком регламентовано процедуру прийняття попередніх рішень про класифікацію та кодування товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) (далі - попереднє рішення).

1.2. Терміни вживаються в цьому Порядку в таких значеннях:

Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) (далі - УКТЗЕД) - є товарною номенклатурою Митного тарифу України;

класифікація товарів - визначення коду товару згідно з УКТЗЕД, тобто віднесення товару до визначеної десятизначної товарної підкатегорії за УКТЗЕД, до якої товар належить відповідно до Основних правил інтерпретації класифікації товарів і вимог УКТЗЕД;

попереднє рішення - документ установленої форми, який оформлюється на запит заявника посадовими особами Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи (далі - Управління) або регіональних митниць, митниць (далі - митні органи), перелік яких визначає Держмитслужба України;

заявник - суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності або вповноважена ним особа, визначений Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ).

1.3. Попереднє рішення приймається до моменту надання митному органу товару для здійснення митного контролю та митного оформлення.

1.4. Попереднє рішення приймається стосовно товарів, які є об'єктом зовнішньоекономічного договору (контракту).

1.5. Попереднє рішення видається тільки заявнику.

1.6. Попереднє рішення діє протягом трьох років з дня його прийняття, якщо воно не втратило чинність або не було відкликане.

1.7. Після закінчення строку, зазначеного в пункті 1.6 цього Порядку, попереднє рішення втрачає чинність, що не перешкоджає заявнику звернутися з новим зверненням про прийняття попереднього рішення.

1.8. Оригінал попереднього рішення та його копія подаються до митного органу одночасно з документами для митного оформлення.

Посадова особа митного органу після звірення копії попереднього рішення з оригіналом повертає оригінал декларанту. Копія попереднього рішення залишається в митному органі.

1.9. Попереднє рішення застосовується всіма митними органами при митному оформленні.

Відсутність попереднього рішення не є підставою для відмови в митному оформленні.

При митному оформленні митні органи проводять ідентифікацію товару з метою встановлення відповідності його характеристик відомостям про товар, наведеним у попередньому рішенні.

У разі встановлення факту невідповідності характеристик пред'явленого до митного оформлення товару відомостям, наведеним у попередньому рішенні, митний орган інформує про цей факт Управління (митний орган, який видав попереднє рішення), після чого приймає рішення щодо митного оформлення пред'явленого товару згідно із законодавством.

1.10. Управління (митні органи) у межах своєї компетенції ведуть облік попередніх рішень в електронному вигляді та формують базу даних цих рішень. Електронна копія попереднього рішення протягом п'яти робочих днів з моменту прийняття заноситься до бази даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України.

2. Подання звернення про прийняття попереднього рішення

2.1. З метою одержання попереднього рішення заявник направляє до Управління або митного органу письмове звернення про прийняття попереднього рішення про класифікацію та кодування товару в УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), щодо класифікації одного найменування (артикула) товару. Форму звернення наведено в додатку 1 до цього Порядку.

2.2. До звернення в обов'язковому порядку додаються документи, що містять відомості, необхідні для прийняття попереднього рішення (зовнішньоекономічний договір (контракт), технічні умови, технологічні схеми виготовлення, фотографії, креслення, дозволи й сертифікати вповноважених державних органів (у випадках встановлених законодавством), специфікації, каталоги та паспортні дані про товар виробника, сертифікати походження, дозволи, маркувальні етикетки тощо). Документи надаються у вигляді оригіналів або копій, завірених у встановленому порядку. До звернення у разі потреби додаються зразки товару.

2.3. Звернення, що надходить від заявника, який є юридичною особою, повинне бути підписане його керівником (заступником керівника) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, завірене печаткою та містити дані про її місцезнаходження, ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України і контактний телефон.

Звернення, що надходить від заявника, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи або є його вповноваженою особою, повинно містити дані про його місце проживання, а також номер, серію паспорта, ким і коли виданий, ідентифікаційний номер за Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (за наявності), номер контактного телефону (за наявності).

2.4. Якщо надані заявником у зверненні відомості про товар є недостатніми для прийняття попереднього рішення, то Управління (митний орган) протягом 10 днів від дня реєстрації звернення повідомляє заявника про необхідність надання додаткової інформації та/чи документів, необхідних для прийняття попереднього рішення. Строк надання додаткової інформації складає не більше 10 днів від дня реєстрації Управлінням або митним органом повідомлення про необхідність подання такої інформації.

2.5. У разі ненадання заявником додаткової інформації, необхідної для класифікації товару, або надання неповної інформації, а також у разі відмови заявника в наданні додаткової інформації або подання документів, оформлених з порушенням вимог пункту 2.2 цього Порядку, Управління (митний орган) відмовляє у розгляді звернення з обґрунтуванням причин, що стали підставою для відмови в прийнятті попереднього рішення, з поверненням проб і зразків товару (у разі їх наявності).

2.6. Попереднє рішення не надається, якщо митним органом надавалося рішення про визначення коду товару стосовно товару, що є об'єктом зовнішньоекономічного договору (контракту) заявника, і таке рішення не змінено чи не скасовано.

2.7. Відмова в розгляді звернення не перешкоджає повторному зверненню заявника за умови усунення причин, що були підставою для відмови.

3. Прийняття попереднього рішення

3.1. Попереднє рішення приймається протягом 30 днів, зі складних питань (питань щодо однозначного встановлення коду товару згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), що полягає у суперечності наявної інформації про товар та дозволяє класифікувати його за іншим кодом УКТЗЕД) - не більше 60 днів з дня реєстрації звернення в Управлінні (митному органі), а у випадку, передбаченому в пункті 2.5 цього Порядку, строк прийняття попереднього рішення відраховується з дня подання заявником документів, що містять відомості, необхідні для прийняття рішення про класифікацію товару.

3.2. Попереднє рішення оформлюється на бланку, форму якого наведено в додатку 2 до цього Порядку.

3.3. Порядок заповнення граф бланка попереднього рішення:

У графі 1 зазначається повна назва Управління (митного органу) який видав попереднє рішення.

У графі 2 зазначається реєстраційний номер попереднього рішення.

Реєстраційний номер попереднього рішення має такий вигляд

"ПРК - ХХХ - УУУУУУ - ZZ",

де "ПРК" - скорочена назва попереднього рішення;

"ХХХ" - перші три цифри коду Управління (митного органу), що прийняв попереднє рішення;

"УУУУУУ" - порядковий номер попереднього рішення;

"ZZ" - останні дві цифри поточного року.

У графі 3 зазначаються в називному відмінку реквізити заявника (повне найменування /прізвище, ім'я, по батькові/, місцезнаходження /місце проживання/, код за ЄДРПОУ /номер ДРФО (за наявності), контактний телефон).

У графі 4 зазначається дата видачі попереднього рішення.

У графі 5 зазначається десятизначна товарна підкатегорія за УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ).

У графі 6 зазначаються повна назва товару, його марка, модель, сорт, артикул, модифікація, розміри, розфасування, комплектність, виробник, країна походження.

У графі 7 зазначається детальний опис товару з наведенням усіх відомостей, що є визначальними для віднесення цього товару до десятизначної товарної підкатегорії за УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), яка наводиться у графі 6. За потреби даються посилання на додатки до попереднього рішення, що містять зображення товарів, їх параметри, окремі характеристики тощо.

У графі 8 зазначається нормативно-правове обґрунтування прийняття попереднього рішення.

У графі 9 усі примірники попереднього рішення підписуються начальником Управління (митного органу) або його заступником та завіряються печаткою Управління (митного органу).

3.4. Оригінал попереднього рішення видається (направляється) заявнику, копія залишається в Управлінні або митному органі, який його видав.

3.5. У разі втрати оригіналу попереднього рішення Управління або митний орган, який його видав, за мотивованим зверненням видає заявникові дублікат попереднього рішення.

4. Втрата чинності та відкликання попереднього рішення

4.1. Попереднє рішення втрачає чинність у разі:

змін у законодавстві України, що мають значення для класифікації товару, на який видавалося попереднє рішення;

прийняття Держмитслужбою України обов'язкових для всіх митних органів і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ).

4.2. Попереднє рішення відкликається у разі інформування митними органами про виявлені факти невідповідності характеристик товару відомостям, наведеним у попередньому рішенні, при проведенні ідентифікації товару під час митного оформлення.

4.3. Рішення Управління (митного органу) про відкликання попереднього рішення направляється заявникові не пізніше ніж через день після його прийняття.

4.4. Рішення Управління (митного органу) про відкликання попереднього рішення доводиться до відома всіх митних органів не пізніше ніж через день після прийняття такого рішення.

4.5. Прийняття Управлінням (митним органом) рішення про відкликання попереднього рішення не перешкоджає заявнику повторно звернутися із зверненням відповідно до вимог цього Порядку.

5. Прикінцеві положення

Одержана в зверненні заявника інформація, що містить комерційну таємницю або інформацію з обмеженим доступом, без згоди заявника не підлягає розголосу, переданню третім особам і державним органам за винятком випадків, передбачених законодавством України.

Заявник зобов'язаний у зверненні повідомити про вищезазначений характер інформації, що надається.

( Порядок в редакції Наказу Державної митної служби N 187 від 05.03.2007 )

Начальник Центрального митного Управління
лабораторних досліджень та експертної роботи О.Г.Рувін

Додаток 1
до Порядку прийняття
попередніх рішень
про класифікацію
та кодування товарів
в УКТЗЕД

                                      Форма

                                      Начальнику Центрального
митного управління
лабораторних досліджень
та експертної роботи
(митного органу)

                            ЗВЕРНЕННЯ
про прийняття попереднього рішення
про класифікацію та кодування товару

     Найменування юридичної  особи  (прізвище,  ім'я,  по батькові
фізичної особи), місцезнаходження (місце проживання) та повна
поштова адреса, код за ЄДРПОУ / номер ДРФО (за наявності).

Прошу надати попереднє рішення щодо класифікації згідно з
УКТЗЕД нижченаведеного товару.

Детальний опис товару: комерційна та фірмова назва,
характеристики товару, що визначають його основні якісні та
кількісні параметри, а саме: стандарти, технічні умови, сорт,
марка, модель, артикул, розмір, маркування, розфасування,
комплектність, функції, що виконує товар, упаковка (опис, вага,
розміри), виробник, країна походження та інші відомості, необхідні
для класифікації у відповідній підкатегорії УКТЗЕД.

Найменування та номери документів, що надаються для розгляду
згідно з пунктом 2.2 цього Порядку.

___________ _____________ _______________________________
(дата) (підпис) (ініціали та прізвище заявника)

( Додаток 1 в редакції Наказу Державної митної служби N 187 від 05.03.2007 )

Додаток 2
до Порядку прийняття
попередніх рішень
про класифікацію
та кодування товарів
в УКТЗЕД

                                      Форма

                        ПОПЕРЕДНЄ РІШЕННЯ
про класифікацію та кодування товару в УКТЗЕД

------------------------------------------------------------------
|1. Центральне митне управління |2. Реєстраційний номер |
|лабораторних досліджень та | |
|експертної роботи (назва митного| |
|органу) | |
|--------------------------------+-------------------------------|
|3. Заявник |4. Дата видачі (число, місяць, |
| |рік) |
| |-------------------------------|
| |5. Код товару згідно з УКТЗЕД |
|----------------------------------------------------------------|
|6. Назва товару |
|----------------------------------------------------------------|
|7. Відомості про товар, необхідні для класифікації |
|----------------------------------------------------------------|
|8. Обґрунтування видачі попереднього рішення |
|----------------------------------------------------------------|
|9. Підпис начальника (заступника) Управління (митного органу) |
| ____________ _____________ ______________________ |
| (посада) (підпис) (ініціали та прізвище) |
------------------------------------------------------------------

( Додаток 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 187 від 05.03.2007 )

^ Наверх
наверх