Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.01.2005 N 10
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 січня 2005 р. за N 75/10355
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1718 від 26.12.2011)
Про внесення змін до Порядку здійснення контролю
за доставкою в митниці призначення транзитних
товарів, що переміщуються через територію України
на умовах Митної конвенції про міжнародне
перевезення вантажів із застосуванням
книжки міжнародного дорожнього перевезення
Відповідно до Закону України від 18.05.2004 N 1721-IV "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про транзит вантажів" і з метою вдосконалення митних процедур при переміщенні транзитних товарів через митний кордон України наказую:
1. Унести до Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів, що переміщуються через територію України на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 03.08.2004 N 564 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.08.2004 за N 1014/9613, такі зміни:
1.1. Пункт 2.2 викласти в такій редакції:
"2.2. При направленні товарів, переміщуваних за книжкою МДП, у митницю призначення посадова особа митниці відправлення, використовуючи персональну електронну обчислювальну машину, розміщену в приміщенні структурного підрозділу митниці (далі - ПЕОМ), за допомогою програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" (далі - ПІК) формує в електронному вигляді інформацію, яка містить:
серію та номер книжки МДП;
номер сторінки книжки МДП;
реєстраційні номери транспортних засобів, якими переміщуються товари;
найменування підприємства-перевізника;
місцезнаходження підприємства-перевізника;
прізвище, ініціали водія, його паспортні дані;
код митниці призначення;
контрольну дату доставки товарів за книжкою МДП;
номер особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення;
номер посвідчення посадової особи митниці відправлення.
Також ця інформація повинна містити окремо за кожною партією товарів:
назву та місцезнаходження відправника;
назву та місцезнаходження одержувача;
код країни відправлення;
код країни призначення;
реквізити документації транзиту товарів (крім книжки МДП);
чотиризначний код товару згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), назву товару, його вартість за рахунком, вагу брутто, кількість місць, код валюти.
2.2.1. Як правило, така інформація про товари (назва товару, кількість місць, вага брутто) формується за даними вантажного маніфесту книжки МДП та іншої документації транзиту товарів (про вартість тощо) за умови переміщення в складі однієї партії однорідних товарів.
2.2.2. Якщо в складі однієї партії товарів переміщуються різнорідні товари, то інформація про них формується за документацією транзиту товарів (CMR, рахунком-фактурою тощо) окремо за кожною їх групою на рівні чотиризначного коду згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 )".
1.2. Абзац перший пункту 2.3 викласти в такій редакції:
"Після цього роздруковується витяг з ПІК, який містить відомості, зазначені в пункті 2.2 цього Порядку".
1.3. Пункт 2.3 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"Одразу після завершення митного оформлення переміщуваних за книжкою МДП товарів сформована за допомогою ПІК інформація про них передається засобами електронного зв'язку з ПЕОМ до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України (далі - ЄАІС)".
1.4. Пункт 2.7 викласти в такій редакції:
"2.7. У разі відсутності зв'язку з ЄАІС у підрозділі митниці призначення, розташованому в пункті пропуску через державний кордон України, випуск товарів за межі митної території України здійснюється на підставі належним чином оформленої документації транзиту товарів.
Одразу після поновлення зв'язку посадова особа митниці призначення вносить з ПЕОМ до ЄАІС інформацію про вивезення переміщуваних за книжкою МДП товарів за межі митної території України".
2. Управлінню інформаційного забезпечення та митної статистики (Ніколайчук О.О.) доопрацювати ПІК для забезпечення практичної реалізації вимог цього наказу митними органами.
3. Департаменту організації митного контролю (Мальнов В.С.) і Департаменту правового забезпечення (Ступак Ю.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Установити, що наказ набирає чинності через 20 днів з дня його офіційного опублікування.
5. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома особового складу та інформувати про вимоги наказу суб'єктів підприємницької діяльності шляхом висвітлення його на наочних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митних органів і в пунктах пропуску через державний кордон України.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Іванюка М.М.
Голова Служби М.М.Каленський