документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики

ЛИСТ
30.12.2004 N 14-011/5358-13737

Начальникам територіальних
управлінь
Національного банку України
Операційному управлінню
Національного банку України
Головам Правлінь банків
України
Асоціації українських банків

( Лист відкликано на підставі Листа Національного банку
N 14-011/2926-12145 від 15.11.20
06
)

Щодо процедури проведення тендерів
з наданням кредитів рефінансування

У зв'язку із запитами банків щодо процедури проведення тендерів з наданням кредитів рефінансування під забезпечення облігацій підприємств, облігацій місцевих позик для керівництва в роботі повідомляємо таке.

1. Кредит рефінансування через тендери, які проводить Національний банк, під забезпечення облігацій, емітованих підприємствами-суб'єктами господарювання та органами місцевої влади, може надаватися банку, якщо ці облігації:

випущені або переведені в бездокументарну форму та вільно обертаються на фондовому ринку або облігації з додатковим забезпеченням і їх випуск та обіг обслуговуються ВАТ "Міжрегіональний фондовий союз" або іншим уповноваженим суб'єктом фондового ринку (далі - Депозитарій);

обліковуються на балансі банку не менше ніж один місяць і не обтяжені будь-якими іншими зобов'язаннями;

2. Банки, які подають заявки на тендер, є зберігачами на підставі чинних договорів з Депозитарієм про депозитарне обслуговування та користування засобами захисту інформації, підключеними до системи електронних розрахунків Депозитарію та системи електронних платежів Національного банку або депонентами таких зберігачів, які мають бути також підключені до системи електронних платежів Національного банку.

3. Банк, який виходячи з прогнозу своєї ліквідності планує взяти участь у тендері з пропозицією надати під забезпечення кредиту рефінансування облігації підприємств чи місцевих позик, орієнтуючись на терміни проведення Національним банком тендерів, має заздалегідь надавати територіальним управлінням відповідні документи (баланс підприємства, бюджет відповідного органу місцевої влади, виписки Депозитарію з рахунку в цінних паперах тощо), що підтверджують наявність запропонованих цінних паперів (у відповідній кількості та обсягах) у його власності.

Територіальні управління Національного банку України (далі - територіальні управління) мають ознайомитися із умовами емісії облігацій, перевірити, якщо це облігації місцевих позик, чи передбачені місцевими бюджетами кошти для їх погашення, якщо це облігації підприємств - чи виділяються кошти для виконання зобов'язань, що випливають з умов емісії цих облігацій, ознайомитись з динамікою фінансових результатів діяльності підприємств, які здійснили емісію облігацій, і не менше ніж за один робочий день до оголошення про проведення чергового тендера повідомити банку висновки щодо прийнятності запропонованого забезпечення.

4. За умови отримання від територіального управління позитивного висновку щодо можливого прийняття запропонованих облігацій підприємств чи місцевих позик, банк надає до Департаменту монетарної політки заявку на одержання кредиту засобами програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн".

5. Департамент монетарної політики через уповноважений банк-зберігач здійснює перевірку в Депозитарії наявності у банку-позичальника вільних від зобов'язань облігацій, які передаються під забезпечення кредиту рефінансування.

6. Після підтвердження наявності у банку-позичальника вільних від зобов'язань облігацій, запропонованих в якості забезпечення, Департамент монетарної політики передає засобами програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" заявку відповідному територіальному управлінню для подальшої перевірки кредитоспроможності банку.

7. Територіальне управління після перевірки кредитоспроможності банку, дотримання ним вимог Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування, депозитних та інших операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24.12.2003 N 584 (із змінами), повідомляє Департамент монетарної політики за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення про можливу участь банку в тендері.

8. Банк, заявка якого задоволена, укладає з відповідним територіальним управлінням кредитний договір та договір застави.

9. Територіальне управління повідомляє Департамент монетарної політики про укладення договорів. Повідомлення про укладені з банком договори є підставою для блокування відповідної застави та перерахування коштів банку-учаснику тендера.

Здійснити блокування відповідних облігацій у відповідній кількості й обсягах на рахунку в цінних паперах у відповідній депозитарній системі може лише банк за власною ініціативою. Після здійснення банком такого блокування від Депозитарію до Департаменту монетарної політики надходить інформація щодо належного блокування облігацій, прийнятих в забезпечення кредиту рефінансування.

10. Розблокування облігацій здійснюється на підставі розпорядження Національного банку у разі своєчасного або дострокового повернення банком кредиту рефінансування.

Просимо врахувати у роботі.

Перший заступник Голови А.П.Яценюк

^ Наверх