2004-11-23 | 2007-07-03 |
Документ втратив чиннiсть!
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
23.11.2004 N 186
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2004 р. за N 1515/10114
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства надзвичайних ситуацій України
N 567 від 06.06.2011)
Про проведення державної експертизи щодо пожежної
безпеки проектів будівництва та іншої документації
На виконання Закону України "Про пожежну безпеку" ( 3745-12 ), Указу Президента України від 27 січня 2003 року N 47 "Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій", а також з метою визначення порядку проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації, порядку перерахування і використання коштів, що надходять від сплати вартості проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва у складі комплексної державної експертизи, наказую:
1. Затвердити:
1.1. Порядок проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації (додається).
1.2. Порядок перерахування і використання коштів, що надходять від сплати вартості проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва у складі комплексної державної експертизи (додається).
2. Начальникам головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, територіальних органів державного пожежного нагляду організувати вивчення в органах державного пожежного нагляду Порядку проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації, Порядку перерахування і використання коштів, що надходять від сплати вартості проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва у складі комплексної державної експертизи та забезпечити якісне і повне їх виконання.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - начальника Державного департаменту пожежної безпеки Борисова П.Ф.
Міністр Г.В.Рева
Затверджено
Наказ Міністерства України
з питань надзвичайних
ситуацій
23.11.2004 N 186
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2004 р. за N 1515/10114
Порядок
проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки
проектів будівництва та іншої документації
1. Цей Порядок визначає терміни проведення державної експертизи (перевірки) проектно-кошторисної та іншої документації на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт будинків і споруд та інших об'єктів, технічне переоснащення підприємств на стадії проектування (далі - проекти будівництва), упровадження нових технологій, випуск пожежонебезпечної продукції (далі - інша документація) на відповідність цієї документації нормативним актам з пожежної безпеки (далі - державна експертиза), а також повноваження органів державного пожежного нагляду (далі - держпожнагляд) щодо проведення державної експертизи та взаємовідносини між ним і замовником та автором проекту.
2. Державній експертизі підлягають всі типові проекти, проекти будівництва, документація на випуск пожежонебезпечної продукції незалежно від підпорядкування і форм власності інвесторів і замовників та джерел фінансування.
3. Основними завданнями державної експертизи є:
виявлення відхилень від вимог діючих нормативних актів з пожежної безпеки;
визначення достатності й якості проектних рішень щодо забезпечення пожежної безпеки.
4. Державна експертиза виконується урядовим органом державного управління у сфері держпожнагляду (Держпожбезпеки МНС України), Управлінням забезпечення апарату МНС України, територіальними органами держпожнагляду (головними управліннями /управліннями/ МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі).
Для проведення державної експертизи можуть залучатися вищі навчальні заклади та інші установи, а також окремі вчені, висококваліфіковані фахівці.
5. Взаємовідносини органів держпожнагляду з Центральною службою Української інвестиційної експертизи (Укрінвестекспертизою), Укрінвестекспертизою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими та галузевими (міжгалузевими) службами Укрінвестекспертизи регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року N 483 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи".
6. Державна експертиза проектів будівництва, документації на випуск пожежонебезпечної продукції проводиться урядовим органом державного управління у сфері держпожнагляду; державна експертиза типових зональних проектів, проектів та робочих проектів проводиться відповідними територіальними органами держпожнагляду, у зоні пожежно-профілактичного обслуговування яких будуть вестись будівництво, реконструкція, розширення та технічне переоснащення об'єктів.
Проекти будівництва, державна експертиза яких проводиться місцевими органами держпожнагляду, визначаються їх територіальними органами.
7. Типові проекти, проекти будівництва, документація на випуск пожежонебезпечної продукції на державну експертизу подаються до їх затвердження.
8. Для одержання експертного висновку замовник державної експертизи або суб'єкт господарювання за його дорученням, щодо типових і зональних проектів та документації на випуск пожежонебезпечної продукції - інститути-розробники подають до органів державного пожежного нагляду письмову заяву та проектно-кошторисну документацію в повному обсязі.
Вартість робіт, пов'язаних з проведенням державної експертизи проектів будівництва щодо пожежної безпеки у складі комплексної державної експертизи, визначається згідно із наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 07.05.2002 N 88 "Про затвердження показників визначення вартості проведення комплексної державної експертизи проектів будівництва".
Порядок перерахування і використання коштів, що надходять від сплати вартості державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва у складі комплексної державної експертизи викладений у Порядку перерахування і використання коштів, що надходять від сплати вартості проведення 3 державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва у складі комплексної державної експертизи, який затверджений цим наказом.
Державна експертиза щодо пожежної безпеки проектів будівництва, які не потребують висновку комплексної державної експертизи, а також щодо іншої документації здійснюється органами держпожнагляду безкоштовно відповідно до цього Порядку. Перелік об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи, затверджений наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 12.07.2003 N 187 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.12.2003 за N 1129/8450.
9. Термін проведення державної експертизи не повинен перевищувати 15 календарних днів, а в разі, якщо проектом передбачається будівництво крупних та складних об'єктів, - 30 календарних днів.
10. За результатами державної експертизи проектів будівництва та іншої документації щодо пожежної безпеки оформляється експертний висновок, що підписується керівником органу державного пожежного нагляду та безпосереднім виконавцем експертизи.
11. У разі незгоди з експертним висновком замовник проекту може оскаржити його в місячний термін у територіальному органі або урядовому органі державного управління у сфері держпожнагляду, органі, що затвердив нормативні акти з пожежної безпеки, а також у суді чи господарському суді.
12. Замовник, який розпочав будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, упровадження нових технологій або розповсюдження типових і зональних проектів, а також випуск пожежонебезпечної продукції без позитивних результатів державної експертизи, несе відповідальність згідно із законодавством.
13. Погодження з органами держпожнагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, а також обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів щодо пожежної безпеки здійснюється у відповідності до Положення про порядок погодження з органами державного пожежного нагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 15.11.2004 N 170, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2004 за N 1467/10066.
14. Цей Порядок погоджено з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерством фінансів України, Державним комітетом України з будівництва та архітектури, Державним комітетом України з нагляду за охороною праці.
Перший заступник начальника
Державного департаменту пожежної безпеки МНС України I.Я.Кріса