Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
НАКАЗ
09.11.2004 N 213
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 листопада 2004 р. за N 1481/10080
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства юстиції України
N 2186/5 від 29.12.2014)
Про внесення змін до Правил внутрішнього
розпорядку установ виконання покарань
З метою вдосконалення окремих норм, що регламентують порядок і умови виконання та відбування кримінальних покарань, подальшого поліпшення умов тримання засуджених, а також на виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 18 травня 2000 року N 821"Про упорядкування структури місцевих державних адміністрацій", від 12 жовтня 2000 року N 1547 "Про затвердження Типового положення про управління у справах релігій Київської міської державної адміністрації, відділ у справах релігій обласної та Севастопольської міської державної адміністрації" та від 1 квітня 2004 року N 429 "Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах" наказую:
1. Унести до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25.12.2003 N 275 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 31.12.2003 за N 1277/8598, зміни, що додаються.
2. Управлінню охорони, нагляду і безпеки Департаменту (Ільтяй М.П.) подати цей наказ у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальникам територіальних органів управління Департаменту забезпечити вивчення вимог цього наказу особовим складом органів і установ виконання покарань.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Департаменту генерал-лейтенанта внутрішньої служби Пташинського О.Б. та начальників територіальних органів управління Департаменту.
5. Наказ оголосити особовому складу органів і установ виконання покарань.
Голова генерал-полковник
внутрішньої служби В.А.Льовочкін
Затверджено
Наказ Державного
департаменту України
з питань виконання покарань
09.11.2004 N 213
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 листопада 2004 р. за N 1481/10080
Зміни
до Правил внутрішнього розпорядку установ
виконання покарань
1. Пункт 3 після п'ятого абзацу доповнити абзацом такого змісту:
"При виправних центрах можуть створюватися сектори мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання".
2. Абзац третій пункту 8 після другого речення доповнити реченнями такого змісту:
"У секторах для тримання засуджених до довічного позбавлення волі двері лазні та прогулянкових двориків в обов'язковому порядку обладнуються кватирками для зняття та одягання наручників на засуджених. У двориках обладнуються гімнастична перекладина та паралельні бруси".
3. Абзац третій пункту 9 викласти в такій редакції:
"У колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання та виправних центрах обладнуються ДІЗО*."
* У колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання ПКТ не створюється, оскільки дисциплінарне стягнення у виді переведення до ПКТ у цих колоніях не застосовується, бо засуджені, які злісно порушують режим тримання, відповідно до частини 3 статті 102 Кримінально-виконавчого кодексу України ( 1129-15 ) підпадають у встановленому порядку переведенню на більш високий рівень безпеки".
4. В абзаці четвертому пункту 9 абревіатуру "ПКТ" та слово "та" виключити.
5. Абзац другий пункту 15 викласти в такій редакції:
"У дільниці соціальної адаптації тримаються засуджені, які правомірно себе поводять і сумлінно ставляться до праці і яким до закінчення встановленого строку відбування покарання або до дати застосування можливого умовно-дострокового звільнення від відбування покарання залишається не більше шести місяців, а також які, як правило, закінчили навчання у загальноосвітній середній школі або професійно-технічному училищі".
6. Друге речення абзацу шостого пункту 16 після слів "у встановлений розпорядком час" доповнити словами "а також у випадках надання їм побачень, медичного обстеження та стаціонарної медичної допомоги, відвідування кімнати виховної роботи".
7. Абзац десятий пункту 17 викласти в такій редакції:
"Напруга в електромережі для освітлення камер ДІЗО, карцеру, ПКТ (ОК), де засуджені відбувають дисциплінарне стягнення, установлюється 36 В".
8. У пункті 23:
в абзаці чотирнадцятому слова "цими Правилами" замінити словами "у додатку 7 до цих Правил";
абзац двадцять перший доповнити словами "а також брати участь у групових заходах культурно-масового та спортивного характеру".
9. Абзац другий пункту 24 доповнити реченнями такого змісту:
"Особи, яким вироком суду призначено покарання у виді довічного позбавлення волі, забезпечуються одягом спеціального зразка. Переміщення таких осіб на території установи та за її межами (крім участі в судовому засіданні) в іншому одязі заборонено".
10. Абзац четвертий пункту 24 виключити.
11. В абзаці другому пункту 25 слово "колонії" замінити словом "установи".
12. В абзаці шостому пункту 26 слово і цифру "пунктом 98" замінити словом і цифрами "пунктами 94 і 95".
13. Абзац двадцятий пункту 29 після слова "телевізор" доповнити словами "- один на відділення або жилу секцію".
14. Перше речення абзацу десятого пункту 38 викласти в такій редакції:
"Посилки, що надійшли на адресу засуджених, які відбувають стягнення у виді поміщення у ДІЗО, карцер або переведення до ПКТ (ОК), видаються після відбуття ними стягнення".
15. Абзац п'ятий пункту 62 викласти в такій редакції:
"До засуджених неповнолітніх і жінок гамівна сорочка не застосовується".
16. Абзац третій пункту 63 викласти в такій редакції:
"Забороняється застосовувати зброю до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності та неповнолітніх, крім випадків учинення ними групового або збройного нападу, який загрожує життю і здоров'ю персоналу колонії чи інших осіб, або збройного опору".
17. Перше речення абзацу третього пункту 64 після слів "усіх форм власності" доповнити словами " у т.ч. за межами адміністративного району установи з письмового дозволу начальника територіального органу управління Департаменту".
18. Друге речення абзацу другого пункту 73 після слів "виховних колоній" доповнити словами "приміщеннях камерного типу виправних колоній максимального рівня безпеки".
19. Абзац четвертий пункту 79 викласти в такій редакції:
"Відвідування установ виконання покарань представниками релігійних організацій здійснюється з дозволу керівництва територіального органу управління Департаменту, а релігійними проповідниками, які є іноземними громадянами, - лише з дозволу Департаменту за умови, що їх повноваження на проведення релігійної діяльності підтверджені Державним комітетом України у справах релігій".
20. Абзац третій пункту 81 викласти в такій редакції:
"Заохочення і стягнення, оголошені усно, відображаються у статистичному обліку та в індивідуальних програмах, а також беруться до уваги при визначенні ступеня виправлення засудженого та при складанні на нього характеристики".
21. В абзаці шостому пункту 85 слова "протягом року двічі вжив спиртні напої" замінити словами "злісно порушує режим відбування покарання".
22. Пункт 94 доповнити абзацами такого змісту:
" Засуджені, які відбувають покарання в дільницях соціальної реабілітації, за мотивованою постановою начальника установи виконання покарань (додаток 42 до цих Правил) проходять лікування у медичній частині виправної колонії, а засуджені, які відбувають покарання в колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання (крім осіб, засуджених вперше до позбавлення волі за злочини, учинені з необережності), для проходження стаціонарного лікування за мотивованою постановою начальника установи виконання покарань (додаток 43 до цих Правил) та у відповідності до вимог нормативно-правових актів Департаменту направляються до лікувально-профілактичних закладів Департаменту.
Гроші та цінні речі здаються до бухгалтерії виправної колонії і видаються засудженим після проходження лікування".
23. В абзацах перших пунктів 1 додатків 6 та 7 слова "що швидко псуються" замінити словами "що необхідно зберігати при температурі 2-4 град.С протягом 72 годин".
24. Абзац другий пункту 1 додатка 6 виключити.
25. У додатку 7:
слово "крамницях" замінити словом "ларьках";
в абзаці другому пункту 1 цифри "44" замінити цифрами "41";
абзац десятий пункту 2 викласти в такій редакції:
"предмети першої потреби та засоби особистої гігієни (мило, зубний порошок чи паста, зубна щітка, гребінець, креми до та після гоління, шампунь), спеціальні засоби гігієни для жінок";
абзац сімнадцятий пункту 2 після слова "косметика" доповнити словами "(крім виробів, виготовлених на спиртовій основі)".
26. Доповнити додаток 7 примітками 5, 6 і 7 такого змісту:
"5. Засудженим до довічного позбавлення волі забороняється мати при собі та зберігати в камерах дзеркала, бритви для гоління (крім електричних та механічних) та інші гострорізальні і колючі предмети. Дозволяється мати годинники в пластмасовому корпусі, запальничку разового використання без залізної основи та поролонову губку для чищення взуття.
6. За умови забезпечення безпеки персоналу установи та засуджених на період проведення засудженим до довічного позбавлення волі санітарно-гігієнічних заходів дозволяється видавати їм для власного користування (за необхідності) безпечні бритви для гоління з касетними голівками, а також у визначений розпорядком дня час - голки та ножиці з обов'язковим поверненням їх після використання у комори для зберігання особистих речей засуджених.
7. Дозволяється обладнувати камери для тримання засуджених до довічного позбавлення волі дзеркалом (одне на камеру), умурованим у стіну, розміром не більше 20х20 см".
27. Абзац дев'ятий додатка 9 після слів "один на відділення" доповнити словами "або на жилу секцію".
28. У додатку 37 гриф погодження виключити.
29. У додатках 38 і 39 цифри "92" замінити цифрами "88".
30. У додатку 40 цифри "93" замінити цифрами "89".
31. У примітці 3 додатка 41 слова "не менш як два-три рази на тиждень" замінити словами "не менш як один раз на тиждень".
32. Доповнити Правила додатками 42 і 43 такого змісту:
"Додаток 42
до пункту 94 Правил
внутрішнього розпорядку
установ виконання покарань
ПОСТАНОВА
про направлення на лікування засудженого (ої)
до медичної частини виправної колонії
Засуджений (а)_______________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, рік народження)
згідно з лікарськими рекомендаціями потребує стаціонарного
лікування в умовах медичної частини _____________________________.
(найменування установи)
Діагноз:__________________________________________________________
(підстава для направлення засудженого (ої)
__________________________________________________________________
до медичної частини виправної колонії)
__________________________________________________________________
Керуючись статтею 116 Кримінально-виконавчого кодексу
України, засудженого (ну)_________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
направити з дільниці соціальної реабілітації до медичної частини
для проходження курсу лікування.
Начальник установи
____________________________
(звання, підпис, прізвище)
"____" ____________ 200_р.
Постанова мені оголошена " ___ " ___________ 200_ р.
___________________________
( підпис засудженого /ої/ )
Здано на тимчасове зберігання
_____________________________________________
(найменування цінних речей, сума грошей)
___________________________
( підпис засудженого /ої/ )
Бухгалтер-операціоніст
____________________________
(підпис, прізвище)
Засуджений (а) прибув (ла) до медичної частини
" ___ " ________ 200_ р.
Начальник медичної частини
____________________________
(звання, підпис, прізвище)
Засуджений (а) прибув (ла) з медичної частини
" ___ " ________ 200_ р.
Начальник дільниці
соціальної реабілітації
____________________________
(звання, підпис, прізвище)
Отримано _________________________________________________________
(найменування цінних речей, сума грошей)
"___" __________ 200_ р. __________________________
(підпис засудженого /ої/)
Додаток 43
до пункту 94 Правил
внутрішнього розпорядку
установ виконання покарань
ПОСТАНОВА
про направлення на лікування засудженого (ої)
до лікувально-профілактичного
закладу Департаменту
Засуджений (а)_______________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, рік народження)
згідно з лікарськими рекомендаціями потребує стаціонарного
лікування в умовах лікувально-профілактичного закладу
Департаменту.
Діагноз: _________________________________________________________
(підстава для направлення засудженого (ої)
__________________________________________________________________
до лікувально-профілактичного закладу Департаменту)
Керуючись статтею 116 Кримінально-виконавчого кодексу
України, засудженого (ну)_________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
направити з ______________________________________________________
(найменування колонії мінімального рівня безпеки
__________________________________________________________________
з полегшеними умовами тримання)
до _______________________________________________________________
(найменування лікувально-профілактичного закладу Департаменту)
для проходження курсу лікування.
Начальник установи
__________________________
(звання, підпис, прізвище)
"____" ____________ 200_р.
Постанова мені оголошена "___ "___________ 200_ р.
__________________________
( підпис засудженого /ої/)
Здано на тимчасове зберігання
_____________________________________________
(найменування цінних речей, сума грошей)
__________________________
(підпис засудженого /ої/)
Бухгалтер-операціоніст
______________________
(підпис, прізвище)
Засуджений (а) направлений (а) до лікувально-профілактичного
закладу Департаменту
" ___ " ________ 200_ р.
Начальник відділу
по контролю за виконанням
судових рішень
____________________________
(звання, підпис, прізвище)
Засуджений (а) прибув (ла) з лікувально-профілактичного закладу
Департаменту
" ___ " ________ 200_ р.
Начальник відділу
по контролю за виконанням
судових рішень
____________________________
(звання, підпис, прізвище)
Отримано _________________________________________________________
(найменування цінних речей, сума грошей)
"___" __________ 200_р. __________________________
(підпис засудженого /ої/)".
Начальник управління охорони,
нагляду і безпеки Департаменту
генерал-майор внутрішньої служби М.П.Ільтяй