документiв в базi
550558
Подiлитися 

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ПРЕДСТАВНИК ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 249 від 01.03.93

Про порядок приймання в експлуатацію об'єктів будівництва

( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА
N 589 від 04.07.9
4 )

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1992 року N 449 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення":

1. Затвердити Положення про порядок приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у місті Києві згідно з додатком.

2. Головкиївархітектурі в межах коштів, що виділені на типове проектування, виготовити необхідну кількість примірників Положення для доведення його замовникам і будівельним організаціям.

3. Управлінню Держархбудконтролю забезпечити контроль за додержанням вимог Положення при прийманні закінчених будівництвом об'єктів в експлуатацію, Комітету охорони і реставрації пам'яток культури та історичного середовища - виконаних ремонтно-реставраційних робіт пам'яток історії і культури.

Представник Президента I.Салій

Додаток

Положення
про порядок приймання в експлуатацію закінчених
будівництвом об'єктів у м. Києві

1. Загальні положення

1.1. Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення" від 05.08.92 р. N 449, Примірного положення про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів (крім об'єктів державного замовлення), направленого Мінінвестбудом України 13.10.92 р. N 4/8-62 для розробок місцевих положень, та встановлює загальноміські правила приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів виробничого і невиробничого призначення, як державного замовлення, так і всіх інших об'єктів, що не входять до складу державного замовлення.

1.2. Встановлені цим Положенням порядок і правила поширюються на всі види капітального будівництва об'єктів: нове будівництво, реконструкція, розширення, технічне переобладнання, незалежно від їх призначення, форм власності і джерел фінансування, а також на всі види ремонтно-реставраційних робіт.

1.3. До об'єктів будівництва державного замовлення відносяться об'єкти, що будуються на замовлення органів державної виконавчої влади в межах державного бюджету, інших фінансових коштів та фондів. Перелік таких об'єктів визначається органами державної виконавчої влади.

1.4. Об'єкти будівництва державного замовлення приймаються в експлуатацію державними приймальними комісіями, які призначають відповідні органи державної виконавчої влади.

1.5. Для приймання в експлуатацію об'єктів будівництва житлово-цивільного призначення, що входять до складу державного замовлення, а також об'єктів комунального, виробничого та спеціального призначення, проектно-кошторисна документація на будівництво яких затверджена розпорядженням глави Київської міської державної адміністрації (рішенням міськвиконкому) чи розпорядженням глави районної у м. Києві державної адміністрації (рішення райвиконкому), або управліннями, відділами, трестами, об'єднаннями, що входять до складу державних адміністрацій міста чи району, державні приймальні комісії призначаються розпорядженням представника Президента України у відповідному районі міста Києва, на території якого розташоване будівництво.

До об'єктів житлово-цивільного призначення відносяться житлові будинки та цивільні будинки і споруди, що визначені БНіП 2.08.02-89 "Цивільні будинки і споруди", додаток 1.

Якщо об'єкт із вказаних розташований на території декількох районів, комісію призначає глава Київської міської державної адміністрації.

1.6. Об'єкти будівництва державного замовлення комунального, виробничого і спеціального призначення, проектно-кошторисна документація на будівництво яких затверджена Кабінетом міністрів України, міністерствами або об'єднаннями, відомствами, підприємствами, іншими організаціями, що входять в структуру державних органів, приймаються в експлуатацію державними приймальними комісіями, які призначаються органом, що затвердив проектно-кошторисну документацію.

1.7. Об'єкти будівництва, що не входять до складу державного замовлення, приймаються в експлуатацію приймальними комісіями, які призначають відповідні органи, що затвердили проектно-кошторисну документацію.

1.8. Приймання і введення в експлуатацію об'єктів будівництва на території міста Києва з порушенням вимог цього Положення не допускається.

2. Склад державних приймальних комісій.
Порядок їх призначення і роботи

2.1. До пред'явлення об'єктів державним приймальним комісіям замовники призначають робочі комісії, які повинні перевірити:

- відповідність об'єктів і змонтованого устаткування по актам на них щодо дотримання санітарно-гігієнічних, протипоказних, радіаційних, екологічних, міцнісних та архітектурних вимог;

- відповідність виконаних будівельно-монтажних робіт вимогам будівельних норм і правил;

- результати комплексного випробування устаткування, підготовленість об'єктів до нормальної експлуатації, включаючи виконання заходів щодо забезпечення безпечних умов праці, виробничої санітарії, захисту природного середовища, пожежної безпеки, обліку, раціонального та ефективного використання газу. ( Частина четверта пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 ( ra0589017-94 ) від 04.07.94 )

Прийняття робочою комісією об'єктів оформляється відповідними актами по формі БНіП 3.01.04-37, додаток 3, який разом з документацією, що вказана в п. 17 БНіП 3.01.04-87, передається на розгляд державної приймальної комісії.

2.2. Робоча комісія складається з відповідальних представників: замовника - голова комісії; генпідрядника, субпідрядників, експлуатаційної організації, генпроектувальника, органів державного санітарного нагляду, державного пожежного нагляду, охорони навколишнього природного середовища, Держнаглядохоронпраці, Державної інспекції з ефективного використання газу, Держатомнагляду (на підконтрольних об'єктах), відповідного профспілкового органу. ( Пункт 2.2 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 від 04.07.94 )

2.3. На час початку роботи робочої комісії експлуатаційна організація повинна забезпечити необхідний штат і спеціалістів для приймання від генпідрядника і субпідрядних організацій устаткування, інженерно-технічних систем, комунікацій, допоміжних споруд і об'єкту в цілому.

2.4. Державні приймальні комісії призначаються завчасно на квартальну пускову програму введення в експлуатацію об'єктів за поданням замовників.

До складу комісій включаються відповідальні представники:

- районної у м. Києві державної адміністрації - являється готовою комісії по об'єктах житлово-цивільного призначення, членом комісії по інших об'єктах;

- експлуатаційної організації - являється головою комісії по об'єктах комунального, виробничого та спеціального призначення, членом комісії по об'єктах житлово-цивільного призначення;

- органів Держархбудконтролю; держсаннагляду; держпожнагляду; державних організацій по охороні навколишнього природного середовища - по об'єктах виробничого та спеціального призначення; Державтоінспекції - по об'єктах автотранспортного призначення; Держнаглядохоронпраці, Державної інспекції з ефективного використання газу, Держатомнагляду (на підконтрольних об'єктах), відповідного профспілкового органу; штабу цивільної оборони - по об'єктах цивільної оборони; генпроектувальника; замовника; генпідрядника; кооперативного громадського об'єднання, за кошти якого споруджені об'єкти. ( Абзац четвертий частини другої пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 від 04.07.94 )

Персональний склад комісії визначається за погодженням з керівниками організацій, представники яких беруть участь в роботі комісії.

До складу комісій допускається включати представників інших організацій, які мають безпосереднє відношення до будівництва і експлуатації того чи іншого об'єкту, з врахуванням умов виробництва та експлуатації об'єктів.

Особливості прийняття в експлуатацію окремих об'єктів спеціального призначення визначаються відповідними галузевими міністерствами та іншими центральними органами державного управління.

Розпорядчі документи про призначення державних приймальних комісій направляються у всі організації, представники яких входять до складу комісії.

2.5. Керівництво роботою державної приймальної комісії здійснює її голова.

Перші збори членів комісії відбуваються на об'єкті за викликом голови. Явка членів комісії для участі в її роботі у визначений час - обов'язкова. Заміни у випадках хвороби, відпустки, тощо, членів держкомісії чи голови допускаються за погодженням з керівництвом організації, представник якої входить до її складу та органу, що призначив комісію.

Про готовність об'єкту для пред'явлення його державній приймальній комісії голову комісії повідомляє замовник. До повідомлення замовник додає основні документи і акти по будівництву, що свідчать про закінчення передбачених проектом будівельно-монтажних робіт, їх прийняття технічними комісіями і робочою комісією, перелік яких встановлюється управлінням Держархбудконтролю. Перелік з додатком перевіряється і підписується відповідальним представником замовника та представником Управління.

2.6. Державні комісії перевіряють усунення недоробок, виявлених робочими комісіями, відповідність виконаних будівельно-монтажних робіт встановленим нормативним вимогам, в необхідних випадках призначають контрольні випробування роботи устаткування, обладнання, їх систем, конструкцій на несучу спроможність, окремих видів робіт, встановлюють придатність та готовність об'єкту, зовнішніх комунікацій до експлуатації, остаточну вартість об'єкту.

Пропозиції членів комісії розглядаються її головою, спірні питання та заперечення вирішуються з керівниками організацій, представники яких являються членами комісій.

2.7. Не допускається прийняття об'єктів, по яких з порушенням встановленого порядку внесені зміни до складу пускових комплексів. Із складу пускових комплексів не допускається виключати будівлі та споруди, системи устаткування, призначені для санітарно-побутового обслуговування, забезпечення здорових та безпечних умов праці, виловлення і знешкодження шкідливих відходів, а також під'їздні шляхи, лінії зв'язку, системи пожежної безпеки.

2.8. Не допускається прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва без наявності технічного висновку про стан відповідальних несучих конструкцій та якість виконаних будівельно-монтажних робіт.

Технічний висновок видають відповідні госпрозрахункові органи архітектурно-будівельного нагляду на підставі проведеного в період будівництва обслідування виконаних в натурі будівельно-монтажних робіт, несучих елементів споруд, окремих видів робіт на їх відповідність нормативним вимогам та при необхідності проведення контрольних випробувань несучої спроможності конструкцій та якості окремих видів робіт.

2.9. Допускається прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію в 1 та 4 кварталах року з незакінченими роботами по влаштуванню верхніх покрить тротуарів, доріг, майданчиків, озеленення територій, оздоблення окремих елементів фасадів, які неможливо закінчити через несприятливі умови і які не заважають використовувати споруджені об'єкти за призначенням.

Обсяги і строки закінчення робіт визначає комісія у своєму акті. Вказані роботи необхідно приймати в експлуатацію у складі голови державної комісії і її членів від замовника, генпідрядника, експлуатаційної організації із оформленням відповідного акту про завершення робіт.

2.10. Допускається за погодженням з експлуатаційною організацією прийняття в експлуатацію житлових будинків з невстановленим в квартирах обладнанням: змішувачів, сифонів, бачків до унітазів, електроплит, газових плит, підставок під мийку, електролічильників.

Наявність вказаного обладнання за підписом генпідрядника, субпідрядника і замовника підтверджується справкою, яка видається експлуатаційній організації і гарантує його встановлення під час заселення квартир протягом не більше одного місяця після затвердження акту приймальної комісії.

Встановлення в цьому випадку обладнання оформляється відповідним актом за підписом квартиронаймача і підрядника. В квартири, які не заселяться протягом місяця, обладнання встановлюється підрядником і передається експлуатаційній організації з оформленням відповідного акту.

2.11. Допускається прийняття житлових будинків в експлуатацію, що належать житловим, житлово-будівельним кооперативам, молодіжним житловим комплексам, відомствам і підприємствам з незакінченим чистовим опорядженням квартир за згодою їх мешканців (квартиронаймачів).

До робіт, без яких допускається прийняття вказаних житлових будинків в експлуатацію і які можуть виконуватися мешканцями квартир в період заселення, відносяться: малярні роботи поверхових приміщень квартир, включаючи внутрішню столярку і трубопроводи, облицювання приміщень квартир, наклейка шпалер, встановлення ручок та фіксаторів на дверях, шкафчиках, антресолях, наклейка в притворах зовнішньої столярки квартир ущільнювачів.

Порядок вдачі в експлуатацію в цих випадках проводиться відповідно до Примірного положення про порядок здачі в експлуатацію житлових будинків з чистовим опорядженням квартир силами їх мешканців, схваленого Мінінвестбудом України від 25.09.91 р. N 38.

Перелік квартир, види робіт, їх вартість, що виконуються квартиронаймачами в період заселення відповідно до заключеного договору-зобов'язання, вказується в акті приймальної комісії.

2.12. Приймання державними приймальними комісіями об'єктів будівництва в експлуатацію оформляється актами по формі БНіП 3.01.04-87, додаток 5 в п'яти примірниках.

Після затвердження актів один примірник акту разом з документацією, переліченою в п. 4.17 БНіП 3.01.04-87, і гарантійним паспортом-сертифікатом на споруджений об'єкт передається замовником експлуатаційній організації, по одному разом з документом про їх затвердження - замовнику, генпідряднику, управлінню Держархбудконтролю, органу, що затвердив акти.

2.13. Розгляд актів державних комісій та їх затвердження проводиться в строк не більше місяця після його підписання по об'єктах виробничого та спеціального призначення та не більше семи днів - по об'єктах житлово-цивільного та комунального призначення. Не дозволяється вводити в експлуатацію об'єкти без підпису акта представниками органів державного нагляду. ( Частина перша пункту 2.13 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 від 04.07.94 )

Затвердження актів провадиться органом, що призначив державну приймальну комісію за поданням замовника або генпідрядника. Датою введення об'єкту в експлуатацію є дата підписання акту державною комісією.

2.14. Для своєчасного заселення житлових будинків, розпорядження Держадміністрацій про затвердження актів негайно направляється у всі відповідні районні держадміністрації міста та квартирне управління міськдержадміністрації для видачі ордерів на квартири.

2.15. Включення в державну звітність, заселення житлових будинків, передача на баланс об'єктів, споруд, зовнішніх мереж, заключення договорів на їх обслуговування, постійне підключення до міських мереж комунікацій об'єкту, остаточні розрахунки по об'єкту провадяться на підставі затверджених актів державних приймальних комісій.

2.16. Охорону об'єкту, його технічне обслуговування до дня передачі під розписку затвердженого акту експлуатаційній організації здійснює генпідрядник. Одночасно з передачею акту експлуатаційній організації передаються ключі від об'єкту.

2.17. Зброшурована і оформлена у встановленому порядку виконавча, технічна і проектна документації по об'єкту замовником разом з генпідрядником передається експлуатаційній організації по відповідному акту з додатком їх переліку.

2.18. Не допускається заселення квартир житлових будинків, видача ключів від квартир їх квартиронаймачам будівельними організаціями.

Видача ключів квартиронаймачам провадиться експлуатаційними організаціями після заключення договору найму на квартири.

3. Порядок прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва,
що не входять до складу державного замовлення

3.1. Об'єкти будівництва виробничого і невиробничого призначення, що не входять до складу державного замовлення і споруджені на замовлення юридичних і фізичних осіб за власні кошти, закінчені будівництвом і підготовлені до експлуатації, приймаються в експлуатацію приймальними комісіями, які призначають відповідні органи, що затвердили проектно-кошторисну документацію на їх будівництво.

3.2. До складу приймальної комісії включаються відповідальні представники експлуатаційної організації власника об'єкту - голова комісії, замовника, генпідрядника, проектної організації, відповідного профспілкового органу - членів комісії. До складу комісії можуть включатися представники інших організацій, які мають безпосереднє відношення до будівництва та експлуатації об'єкту, за їх згодою. ( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 від 04.07.94 )

3.3. Замовником разом з генпідрядником приймальній комісії пред'являється технічна документація, яка визначена пунктами 3.5; 4.17 БНіП 3.01.04-87, "Приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Основні положення".

Крім вказаних документів приймальній комісії пред'являються:

- технічний висновок про стан несучої спроможності конструкцій та якість виконаних будівельно-монтажних робіт, їх відповідність нормативним вимогам і проекту виданий відповідними госпрозрахунковими органами, що мають право або державну ліцензію на здійснення контролю якості будівельно-монтажних робіт;

- контрольну геодезичну зйомку генплану ділянки забудови з нанесенням на ній меж земельної ділянки, виділеної у власність чи користування;

- справку технічної інвентаризації будинків і споруд по об'єктах житлово-цивільного призначення;

- відповідні дозволи на експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту, які видаються органами державного контролю і нагляду за об'єктами забудови міста згідно положень про них.

3.4. Приймальна комісія, керуючись цим Положенням, на підставі вказаних в п. 3.3 документів, результатів обслідування виконаних будівельно-монтажних робіт, інших галузевих нормативних документів приймає рішення про приймання об'єкту в експлуатацію і оформляє акт приймання в експлуатацію об'єкту по формі БНіП 3.01.04-87, додаток 4, до якої вносяться зміни:

- заміняється назва комісій;

- представники органів державного контролю і нагляду до складу комісій не входять;

- в п. 12 форми вказуються назви, номера і дати дозволів на експлуатацію об'єкту і найменування державних органів, що їх видали.

Акт оформляється в п'яти примірниках.

3.5. Замовником підписані приймальними комісіями акти з відповідними додатками пред'являються управлінню Держархбудконтролю м. Києва для реєстрації.

Акти приймальних комісій затверджуються органом, що призначив її, після реєстрації цих актів в управлінні Держархбудконтролю м. Києва, на яке покладається контроль за додержанням встановленого цим Положенням порядку приймання закінчених будівництвом об'єктів в експлуатацію.

3.6. Не допускаються прийняття приймальними комісіями в експлуатацію об'єктів без наявності дозволів органів державного контролю і нагляду на експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту.

Вказані дозволи на підставі проведених обслідувань стану закінчених будівництвом об'єкту видають:

- районні санепідемстанції - по санітарно-гігієнічних нормативних умовах експлуатації;

- районні частини управління пожежної охорони міста Києва - по протипожежних нормативних умовах експлуатації;

- Центральне територіальне управління Держнаглядохоронпраці, Держатомнагляд (на підконтрольних об'єктах) - по безпечних умовах праці та експлуатацію виробничого устаткування інженерного та технологічного обладнання; Київський окружний центр Державної інспекції з ефективного використання газу підприємствами виробничого та комунально-побутового призначення. ( Абзац четвертий частини другої пункту 3.6 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 від 04.07.94 )

- Управління по охороні навколишнього природного середовища м. Києва - по нормативних природоохоронних вимогах експлуатації об'єктів з шкідливим для навколишнього середовища виробництвом;

- Управління державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва - по нормативних архітектурно-будівельних вимогах;

- інші органи державного контролю і нагляду - по відповідальних підконтрольних, згідно з їх Положенням, об'єктах.

3.7. Експлуатація об'єктів, включення закінченого будівництвом об'єкту до основних фондів і у державну звітність, передача на баланс експлуатаційним організаціям, реєстрація споруд в БТІ м. Києва, видача свідоцтв на право власності, включення комунікацій об'єкту до міських мереж, видача ордерів без наявності зареєстрованих в управлінні Держархбудконтролю і затверджених актів приймання в експлуатацію об'єктів будівництва не допускається.

4. Особливості прийняття в експлуатацію індивідуальних
житлових будинків, інших споруд і комунікацій, що входять
до складу житлового будинку, закінчених будівництвом
(реконструкцією, розширенням), і належать громадянину
на правах особистої власності

4.1. Індивідуальні житлові будинки, що закінчені будівництвом (реконструкцією, розширенням) їх власником (фізичною особою) приймаються в експлуатацію на підставі дозволу на введення в експлуатацію, який видається управлінням Держархбудконтролю м. Києва власнику індивідуального житлового будинку.

4.2. Власник індивідуального житлового будинку пред'являє в управлінні Держархбудконтролю для одержання дозволу на введення в експлуатацію закінченого будівництвом будинку наступні документи:

- заяву по встановленій формі;

- дозвіл держадміністрації на будівництво (реконструкція, розширення) житлового будинку;

- проект будівництва, узгоджений Головкиївархітектурою;

- документи на право користування (власності) земельною ділянкою, на якій здійснено будівництво;

- акти технічного прийняття в експлуатацію комунікацій житлового будинку відповідними міськими службами;

- контрольну геодезичну зйомку генплану забудови ділянки з нанесеними на ній межами;

- справку БТІ м. Києва про технічну інвентаризацію споруд і мереж, що знаходяться на території домоволодіння і належать власнику і приймаються в експлуатацію;

- висновки районної санепідемстанції, пожінспекції про відповідність споруджених об'єктів встановленим санітарно-гігієнічним та протипожежним вимогам;

- технічний висновок про несучу спроможність конструкцій, який видається госпрозрахунковими організаціями, що мають право або ліцензію на здійснення якості будівельно-монтажних робіт.

4.3. Дозвіл на введення в експлуатацію індивідуального житлового будинку або окремих добудованих об'єктів та приміщень на території житлового будинку, виданий управлінням Держархбудконтролю, свідчить про їх прийняття в експлуатацію.

5. Порядок прийняття виконаних ремонтно-реставраційних
робіт пам'яток національного культурного надбання

5.1. Виконані ремонтно-реставраційні роботи нерухомих об'єктів забудови - пам'яток архітектури, історії, культури, археології, монументального мистецтва, що знаходяться під охороною держави і внесені до Державного реєстру національного культурного надбання приймаються приймальними комісіями, які призначаються замовниками ремонтно-реставраційних робіт.

5.2. До видів ремонтно-реставраційних робіт відносяться: консервація, реставрація, відтворення, ремонт, пристосування пам'яток.

5.3. До складу приймальної комісії включаються відповідальні представники замовника - голова комісії, Комітету охорони і реставрації пам'яток культури та історичного середовища Київської міськдержадміністрації, експлуатаційної організації, користувача пам'ятки, проектних організацій, генпідрядника, ремонтно-реставраційних організацій, районної санепідемстанції, пожінспекції, Центрального територіального управління Держнаглядохоронпраці, а також представників фондів, за рахунок яких виконані роботи, інших організацій за пропозицією Комітету. ( Пункту 5.3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 589 від 04.07.94 )

5.4. Виклик членів приймальної комісії виконаних ремонтно-реставраційних робіт, організація її роботи покладається на замовника і голову комісії.

5.5. Комісія перевіряє і встановлює відповідність виконаних ремонтно-реставраційних робіт вимогам научно-проектної документації, узгодженої з відповідними державними органами, будівельним нормам і правилам, іншим нормативним документам. По результатах перевірки оформляє акт прийняття ремонтно-реставраційних робіт в п'яти примірниках. Акт затверджується органом, який призначив комісію.

5.6. Не допускається приймання ремонтно-реставраційних робіт, виконаних за порушенням вимог науково-проектної документації, БНіП та інших нормативних документів, затвердження акту комісії без підпису його головою і всіма членами комісії.

5.7. Затверджений акт приймальної комісії виконаних ремонтно-реставраційних робіт замовником (користувачем пам'ятки) передається в Комітет охорони та реставрації пам'яток культури та історичного середовища, на який покладається контроль за додержанням встановленого порядку проведення і приймання ремонтно-реставраційних робіт пам'яток історії, культури та історичного середовища, а по пам'ятках архітектури також в Головкиївархітектуру.

5.8. Остаточні розрахунки за виконані ремонтно-реставраційні роботи, включення комунікацій до міських мереж, заключення договорів користування приміщеннями, приймання від ремонтно-реставраційних організацій виконаних ними робіт провадиться на підставі затвердженого акту прийняття ремонтно-реставраційних робіт.

6. Особливості приймання виконаних робіт капітального
ремонту і з одночасним розширенням чи реконструкцією об'єктів

6.1. У випадках проведення капітального ремонту будинків і споруд і одночасного проведення будівельних робіт по їх розширенню (добудові) чи реконструкції із змінами їх показників потужності, вмісткості, об'єму, виробничої, загальної, житлової, приведеної площ, або призначення, прийняття в експлуатацію закінчених капітальним ремонтом з розширенням, реконструкцією об'єктів здійснюється в порядку, встановленому розділами 2, 3, 4 цього Положення відповідно до їх належності.

6.2. Будинки і споруди, наземні і підземні комунікації виробничого і невиробничого призначення, що закінчені поточним профілактичним чи поточним непередбаченим, або комплексним поточним ремонтом, а також капітальним комплексним ремонтом чи капітальним вибірковим ремонтом приймаються в експлуатацію в порядку, що визначається власником, а по об'єктах державної чи комунальної власності - відповідальними експлуатаційними організаціями, на балансі і технічному обслуговуванні яких знаходяться об'єкти, за погодженням з вищестоящою установою.

7. Відповідальність за порушення встановленого порядку
приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

7.1. Винні посадові особи підприємств і організацій, держадміністрацій, громадяни-власники об'єктів, члени державних приймальних комісій за порушення встановленого цим Положенням порядку приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, за прийняття в експлуатацію об'єктів, зведених з порушенням законодавства, держстандартів, норм і правил, несуть відповідальність, що передбачена чинним законодавством.

7.2. Самовільно введені в експлуатацію об'єкти будівництва чи прийняті в експлуатацію з порушенням цим Положенням порядку розпорядженням управління Держархбудконтролю м. Києва знімаються з вводу, експлуатація таких об'єктів припиняється.

Розпорядження управління Держархбудконтролю м. Києва про припинення експлуатації самовільно введених об'єктів будівництва являється обов'язковим для виконання всіма відповідними підприємствами, організаціями і громадянами, що мають відношення до експлуатації об'єкту.

Секретар Київської міської державної адміністрації В.Діброва

^ Наверх
наверх