документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Генеральний Департамент банківського нагляду

ЛИСТ
16.08.2004 N 45-011/290-8314

(Лист втратив актуальність на підставі
Листа Національного банку України
N 22-0006/15566 від 20.03.2018
р.)

Головним управлінням в
Автономній Республіці
Крим та по м. Києву
і Київській області,
територіальним
управлінням НБУ,
Банкам України

Щодо реєстрації нових кореспондентських та
спеціальних банківських рахунків у зв'язку
зі змінами у російському законодавстві

У зв'язку зі змінами російського валютного законодавства на адресу Національного банка України надходять чисельні запити щодо потреби реєстрації нових кореспондентських та спеціальних банківських рахунків, що відкриті в російських банках. З приводу зазначеного повідомляємо наступне.

Порядок реєстрації кореспондентських рахунків банків встановлений Правилами реєстрації кореспондентських рахунків банків Національним банком України, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 15.08.2001 N 343 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 04.09.2001 за N 780/5971 (далі - Правила).

Згідно з пунктом 2 Правил реєстрації підлягають кореспондентські рахунки, що відкриті установами, які відповідно до нормативно-правових актів Національного банку мають ліцензію на право відкриття та ведення рахунків банків-кореспондентів (далі - установи), при встановленні кореспондентських відносин.

Враховуючи зазначене, якщо відкриття нових кореспондентських рахунків та закриття старих уповноваженими банками України в банках Росії супроводжуватиметься укладанням нових договорів про встановлення кореспондентських відносин, у такому випадку уповноважені банки мають зареєструвати такі рахунки у Національному банку України та отримати реєстраційні номери на них у встановленому Правилами порядку.

Також відповідно до Правил у разі закриття коррахунків протягом трьох робочих днів уповноважені банки мають подати про це до Національного банку України інформацію та повернути до Національного банку оригінали виданих їм реєстраційних номерів. При цьому, коррахунок вважатиметься закритим тільки після надання уповноваженим банком одержаного від банку кореспондента (банку Росії) відповідного листа підтвердження про це, а також за умови, що сальдо коррахунку буде нульовим.

У випадку зміни номера та інших технічних реквізитів кореспондентського рахунку, або інших змін, що не впливають на режим дії кореспондентського рахунку, банк має повідомити про зазначені зміни згідно з пунктом 14 Правил для внесення їх до інформаційної бази обліку реєстраційних номерів без надання нового реєстраційного номера та без оформлення додатка до реєстраційного номера.

Слід також зазначити, що у випадку внесення змін до діючих договорів щодо кореспондентських відносин, установи за своїм місцезнаходженням зобов'язані надавати територіальному управлінню Національного банку інформацію про зазначені зміни.

Стосовно необхідності реєстрації спеціальних банківських рахунків повідомляємо, що згідно з пунктом 2 Правил додатково відкриті рахунки з метою забезпечення повного спектра банківської діяльності (депозитні, кредитні, за операціями з платіжними картками та інші) за наявності вже встановлених кореспондентських відносин з відкриттям кореспондентського рахунку реєстрації не підлягають.

Оскільки спеціальні банківські рахунки відкриваються банкам-нерезидентам (українським банкам) з метою забезпечення повного спектра банківської діяльності за наявності вже встановлених кореспондентських відносин, то вони не підлягають реєстрації.

Заходи впливу будуть застосовуватись лише до тих банків, які несвоєчасно подали або взагалі не подали до Національного банку України потрібні документи (інформацію) згідно з вимогами Правил.

Заступник Голови О.В.Шлапак

^ Наверх