документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2004-07-122011-12-05  

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
12.07.2004 N 3
19

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
5 серпня 2004 р. за N 982/9581

Зміни
до Правил вивезення з України і ввезення в Україну
уповноваженими банками національної та іноземної валюти,
банківських металів, бланків чеків

( Із змінами, внесеними згідно з
Постановою Національного банку
N 431 від 05.12.20
11 )

1. Преамбулу викласти в такій редакції:

"Ці Правила розроблені відповідно до вимог статті 44 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та встановлюють для уповноважених банків України (далі - уповноважений банк) порядок:

вивезення за межі України банкнот іноземних держав, валюти України у вигляді банкнот (далі - валюта України), банківських металів та бланків чеків;

увезення в Україну банкнот іноземних держав, валюти України, банківських металів та бланків чеків;

надання Національним банком України (далі - Національний банк) спеціальних дозволів на вивезення за межі України і ввезення в Україну валюти України".

2. Глави 1, 2, 5 викласти в такій редакції:

"1. Вивезення за межі України банкнот іноземних держав

1.1. Уповноважений банк, що має письмовий дозвіл Національного банку на відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними, має право вивозити за межі України банкноти іноземних держав для підкріплення власного кореспондентського рахунку, який відкрито в іноземному банку, у тому числі: зношені та пошкоджені банкноти іноземних держав, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на банкноти іноземних держав, які перебувають в обігу. Вивезення банкнот іноземних держав за межі України здійснюється з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком.

1.2. Уповноважений банк здійснює вивезення банкнот іноземних держав на підставі договору з іноземним банком-кореспондентом про прийняття останнім банкнот іноземних держав і зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку або договору про кореспондентські відносини з іноземним банком, який передбачає можливість здійснення зазначеної операції.

Якщо договір, на підставі якого здійснюється вивезення за межі України банкнот іноземних держав, укладений іноземною мовою, то має бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову.

1.3. Після вивезення за межі України банкнот іноземних держав та зарахування цієї валюти на власний кореспондентський рахунок банку уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати зарахування на кореспондентський рахунок банку:

копію вантажної митної декларації, опис вивезених банкнот іноземних держав за їх номіналами (додається до вантажної митної декларації);

виписку про зарахування банкнот іноземних держав на кореспондентський рахунок уповноваженого банку.

Копія вантажної митної декларації та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.

Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.

1.4. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення банкнот іноземних держав за формою і в порядку, установленими Національним банком.

2. Вивезення за межі України банківських металів

2.1. Уповноважений банк, що має письмовий дозвіл Національного банку на здійснення операцій з банківськими металами на міжнародних ринках, має право вивозити за межі України банківські метали з метою зарахування на власний кореспондентський або депозитний рахунок, відкритий в іноземному банку, або для продажу нерезиденту. Вивезення банківських металів за межі України здійснюється з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком.

2.2. Уповноважений банк здійснює вивезення банківських металів на підставі договору з іноземним банком, який передбачає прийняття останнім банківських металів і їх зарахування на кореспондентський або депозитний рахунок уповноваженого банку, який відкритий в іноземному банку, або на підставі підтвердження іноземного банку про відкриття уповноваженому банку кореспондентського або депозитного рахунку з метою зарахування банківських металів на цей рахунок, або договору про продаж нерезиденту банківських металів.

Якщо договір, на підставі якого здійснюється вивезення за межі України банківських металів, укладений іноземною мовою, то повинен бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову.

2.3. Після вивезення за межі України банківських металів з метою їх розміщення на власному рахунку уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати зарахування банківських металів на його рахунок:

копію вантажної митної декларації, опис вивезених банківських металів із зазначенням виду, вигляду, ваги та проби (додається до вантажної митної декларації);

виписку про зарахування банківських металів на відповідний рахунок уповноваженого банку.

Копія вантажної митної декларації та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.

2.4. Після вивезення за межі України банківських металів з метою їх продажу на міжнародних ринках уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати складання акта (або іншого документа) про набуття нерезидентом права власності на банківські метали:

копію вантажної митної декларації, опис вивезених банківських металів із зазначенням виду, вигляду, ваги та проби (додається до вантажної митної декларації);

копію акта (або іншого документа) про набуття нерезидентом права власності на банківські метали;

виписку про зарахування на кореспондентський рахунок уповноваженого банку в іноземному банку суми коштів, отриманих від продажу банківських металів.

Копії вантажної митної декларації, акта та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.

2.5. Подання зазначених у цій главі документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.

2.6. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення банківських металів за формою і в порядку, установленими Національним банком";

"5. Увезення в Україну та вивезення за межі України бланків чеків

5.1. Уповноважений банк має право ввозити в Україну бланки дорожніх чеків міжнародних платіжних систем та вивозити нереалізовані бланки дорожніх чеків міжнародних платіжних систем за наявності письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями.

Бланки інших чеків (крім дорожніх чеків міжнародних платіжних систем) можуть бути ввезені уповноваженим банком в Україну лише на підставі окремого нормативно-правового акта Національного банку України, яким має обумовлюватися порядок їх вивезення, якщо вони не будуть реалізовані.

Увезення в Україну бланків чеків та вивезення з України нереалізованих бланків чеків здійснюються з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком.

5.2. Після ввезення в Україну бланків чеків або вивезення з України нереалізованих бланків чеків уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів:

копію договору уповноваженого банку з іноземним банком (іноземною компанією), на підставі якого здійснюється ввезення в Україну бланків чеків та/або вивезення з України нереалізованих бланків чеків;

копію вантажної митної декларації;

інформацію щодо найменування чеків, назви і місцезнаходження іноземної компанії (іноземного банку) - емітента, загальної суми, мети ввезення або вивезення бланків чеків;

копію прибуткових касових документів про зарахування ввезених бланків чеків на балансові (позабалансові) рахунки банку або копію видаткових касових документів про списання вивезених нереалізованих бланків чеків з балансових (позабалансових) рахунків банку.

Копії вантажної митної декларації, прибуткових та видаткових касових документів, інформація щодо чеків засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.

Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.

Якщо договір, на підставі якого здійснюється ввезення в Україну бланків чеків або вивезення з України нереалізованих бланків чеків, укладений іноземною мовою, то має бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову".

( Дію пункту 3 зупинено згідно з Постановою Національного банку N 431 від 05.12.2011 - діє до 01.09.2012 ) 3. В абзаці першому пункту 6.3 глави 6 слово "Департаменту" замінити словами "Генеральному департаменту банківського нагляду (далі - Департамент)".

4. Главу 8 викласти в такій редакції:

"8. Порядок розгляду документів,
що потрібні для надання уповноваженим банкам
спеціальних дозволів на вивезення за межі України
та ввезення в Україну валюти України

8.1. Департамент у порядку черговості отримання від уповноважених банків пакета документів для надання спеціальних дозволів Національного банку на вивезення за межі України та ввезення в Україну валюти України (далі - спеціальні дозволи) після обов'язкової реєстрації цих документів перевіряє їх комплектність відповідно до вимог глав 6, 7 цих Правил.

8.2. Загальний строк розгляду Департаментом документів для надання спеціальних дозволів не має перевищувати 15 днів з дати надходження зазначеного пакета документів. Якщо Департаменту для надання спеціальних дозволів потрібні додаткові документи, крім тих, що зазначені в главах 6, 7 цих Правил, то строк розгляду продовжується на 14 днів з дати надходження до Департаменту додаткових документів.

8.3. Протягом строку розгляду пакета документів, що передбачений пунктом 8.2 цієї глави, Департамент надає уповноваженим банкам відповідні спеціальні дозволи чи обґрунтовану письмову відмову в наданні спеціальних дозволів за підписом заступника Голови Національного банку, який згідно з розподілом повноважень між заступниками Голови Національного банку здійснює загальне керівництво Департаментом.

Оригінали відповідних спеціальних дозволів надсилаються уповноваженим банкам (або передаються під підпис). Їх копії надсилаються відповідному територіальному управлінню Національного банку за місцем реєстрації уповноваженого банку та відповідному митному органу, у якому проводитиметься митне оформлення валюти України.

8.4. Підставами для відмови в наданні спеціальних дозволів та їх анулювання можуть бути:

систематичні порушення економічних нормативів (три і більше разів протягом півроку, що передує поданню заяви), установлених Національним банком;

порушення термінів подання або перекручення звітності за операціями з вивезення та ввезення валютних цінностей, що регулюються цими Правилами, або відсутність одного з документів, зазначених у главах 6, 7 цих Правил;

порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку з питань валютного регулювання протягом останніх 6 місяців, які передують дню звернення;

наявність невикористаного (не повністю використаного) попередньо отриманого спеціального дозволу, до завершення строку дії якого на час подання заяви залишилося більше 15 днів;

відсутність реєстрації в територіальному управлінні Національного банку кореспондентського рахунку уповноваженого банку, відкритого в іноземному банку, відповідно до його звернення за спеціальним дозволом на вивезення за межі України або ввезення в Україну валюти України;

перевищення граничного ліміту на вивезення валюти України за межі України, що затверджений Правлінням Національного банку України;

інші причини, пов'язані з фінансовим станом уповноваженого банку, іноземних банків, законодавством України та законодавством іноземних країн.

8.5. Рішення про анулювання спеціального дозволу оформляється розпорядженням за підписом заступника Голови Національного банку України, який згідно з розподілом повноважень між заступниками Голови Національного банку здійснює загальне керівництво Департаментом, у якому зазначається підстава для прийняття рішення, дата, після якої заборонено здійснення операцій, зазначених у спеціальному дозволі.

Про анулювання спеціального дозволу Департамент у строк, що не перевищує п'ять днів, у письмовій формі повідомляє уповноважений банк та відповідний митний орган.

Протягом трьох робочих днів після отримання такого повідомлення уповноважений банк зобов'язаний повернути спеціальний дозвіл до Департаменту".

5. Додатки 1-3 виключити. У зв'язку з цим додатки 4, 5 уважати відповідно додатками 1, 2.

6. У тексті цих Правил і додатків до них слова "контракт (угода)" у всіх відмінках замінити словом "договір" у відповідних відмінках та слово "ксерокопія" у всіх відмінках замінити словом "копія" у відповідних відмінках.

7. У пункті 3.2, в абзаці другому пункту 4.1, в абзаці четвертому пункту 6.3, в абзаці четвертому пункту 7.3 останнє речення виключити.

Заступник директора Департаменту валютного регулювання М.О.Мельничук

^ Наверх
наверх