документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 887 від 19.11.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 грудня 1999 р. за N 837/4130

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства внутрішніх спр
ав
N 1
456 від 01.12.20
03 )

Про затвердження Інструкції про
порядок розгляду питань щодо
продовження строку перебування
в Україні іноземців та
осіб без громадянства

З метою забезпечення чіткого виконання функцій органів внутрішніх справ щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства відповідно до п.19 Правил оформлення візових документів для в'їзду в Україну, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 р. N 227 , НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства (додається).

2. Начальникам ГУМВС України в Криму, м.Києві та Київській області, УМВС України в областях, м.Севастополі та на транспорті, начальникам міських і районних відділів (управлінь) внутрішніх справ:

2.1. Організувати вивчення з особовим складом Інструкції про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства і прийняти заліки.

2.2. Організувати виготовлення необхідних бланків та штампів для забезпечення обліково-реєстраційної роботи, пов'язаної з виконанням цієї Інструкції.

2.3. Привести нормативні акти ГУМВС, УМВС України у відповідність до положень цієї Інструкції.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра генерал-лейтенанта міліції Чернишова В.С. та ГУАСМ (Білоконя М.В.) МВС України.

Міністр генерал внутрішньої служби України Ю.Ф.Кравченко

Затверджено
Наказ МВС України
19.11.99 р. N 887

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 грудня 1999 р. за N 837/4130

Інструкція про порядок розгляду питань
щодо продовження строку перебування в
Україні іноземців та осіб без громадянства

1. Загальні положення

1.1. Інструкція про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства (далі - Інструкція) розроблена на підставі Закону України "Про правовий статус іноземців" ( 3929-12 ), постанов Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 р. N 1074 "Про Правила в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію", від 17 вересня 1997 р. N 1021 "Про вдосконалення Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України" та відповідно до пункту 19 Правил оформлення візових документів для в'їзду в Україну, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 р. N 227.

1.2. Ця Інструкція визначає порядок приймання та розгляду клопотань, прийняття рішень та оформлення документів з питань продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, які прибули на тимчасове проживання.

1.3. Дія цієї Інструкції поширюється на іноземців та осіб без громадянства, паспортні документи яких підлягають реєстрації в органах внутрішніх справ згідно з пунктом 23 Правил в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 р. N 1074, а також на юридичних і фізичних осіб, які запросили іноземців в Україну, здійснюють їх приймання в Україні чи надають їм послуги.

1.4. Продовження строку перебування передбачає продовження строку дії реєстрації паспортного документа іноземця чи особи без громадянства, а в разі потреби - і продовження строку дії української візи.

1.5. Продовження строку перебування (строку дії візи та реєстрації або тільки реєстрації) оформляється шляхом проставлення в паспортний документ іноземця чи особи без громадянства відповідного штампа (додатки 1,2), який скріплюється візовою або реєстраційною печаткою підрозділу паспортної служби залежно від повноважень органу, що прийняв рішення. Штамп проставляється на першій вільній сторінці паспортного документа поряд з візовою етикеткою чи наявною відміткою про реєстрацію.

На прохання іноземця чи особи без громадянства продовження строку перебування може бути оформлено шляхом виписки вкладного талона до паспортного документа іноземця чи особи без громадянства (додаток 3).

При цьому, встановлюється, що штамп, указаний у додатку 1, використовується разом з візовою печаткою, а штампи, вказані в додатках 2 і 4, - разом з реєстраційною печаткою.

1.6. Рішення щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства приймають:

начальники (або їх заступники) відділів паспортної, реєстраційної та міграційної роботи управлінь адміністративної служби міліції Головних управлінь МВС України в Криму, м.Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях і м.Севастополі (далі - ВПР і МР УАСМ ГУМВС, УМВС) стосовно всіх категорій іноземців та осіб без громадянства незалежно від установленого режиму взаємних поїздок громадян, строку перебування в Україні та мети поїздки;

начальники (або їх заступники) відділів (відділень) паспортної, реєстраційної та міграційної роботи територіальних міськ-, райорганів внутрішніх справ - стосовно іноземців та осіб без громадянства, які прибули з країн - членів СНД та інших держав безвізового режиму, за винятком тих громадян, що прибули з метою навчання, працевлаштування за дозволами Мінпраці України, на роботу за міжурядовими угодами і т.ін.;

начальники (або їх заступники) відділів (відділень) паспортної, реєстраційної та міграційної роботи міських з районним поділом та районних у м.Києві управлінь органів внутрішніх справ - стосовно категорій осіб, указаних у абзаці третьому цього пункту, незалежно від установленого режиму взаємних поїздок громадян, а також за рішенням зазначених у абзаці другому цього пункту органів - стосовно інших категорій іноземців та осіб без громадянства.

1.7. Продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства здійснюється після оформлення первинної реєстрації їх паспортних документів, яка здійснюється з урахуванням положень цієї Інструкції. При заповненні порядкового номера реєстрації через дефіс від номера вказується кодове позначення мети в'їзду залежно від типу візи згідно з п.9 Правил оформлення візових документів для в'їзду в Україну.

1.8. Іноземці, особи без громадянства, а також юридичні та фізичні особи в Україні, що приймають їх, повинні завчасно турбуватися про вирішення питання щодо продовження строків перебування в Україні.

1.9. За продовження іноземцям та особам без громадянства строку перебування в Україні стягується у встановленому порядку плата, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

2. Приймання та облік клопотань щодо
продовження строків перебування в Україні

2.1. Клопотання про продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, за умови наявності визначених у п.12 Правил оформлення візових документів для в'їзду в Україну підстав, подаються до вказаних у п.1.6 цієї Інструкції підрозділів безпосередньо або через територіальні міськ-, райоргани внутрішніх справ за місцем проживання заявників, як правило, не пізніше трьох діб до закінчення строку дії візи чи наявної реєстрації паспортного документа. У клопотанні мають бути зазначені анкетні дані про іноземну особу, за яку клопочуть, та відомості про сторону, що приймає, а також зобов'язання останньої щодо забезпечення в разі потреби утримання, медичного обслуговування та своєчасного виїзду з України іноземця чи особи без громадянства.

2.2. У разі прибуття в Україну іноземця чи особи без громадянства за візами, що оформлюються особам українського походження для відвідування України (віза типу П-2), та в інших випадках, коли є підстави для перебування, але не визначена приймальна сторона, замість клопотання фізичної особи, яка запрошує, подається особисте клопотання заявника. При цьому клопотання має бути засвідчене за місцем проживання (керівництвом готелю, житлового органу, сільською або селищною радою).

2.3. Для вирішення питання щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства подаються такі документи:

у разі в'їзду на запрошення фізичних осіб: клопотання фізичної особи, яка запрошує (подається особисто при пред'явленні дійсного паспорта чи посвідки про постійне проживання або запрошеною особою за умови засвідчення нотаріусом, керівником житлового органу, сільською або селищною радою за місцем проживання особи, що приймає); паспортний документ та копія його сторінки з фотокарткою власника (ця копія подається при здійсненні первинної реєстрації); дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (у разі реєстрації на строк понад 6 місяців); копія медичного страхового поліса (якщо інше не передбачено міжнародними договорами України); квитанція про оплату державного мита.

у разі в'їзду на запрошення юридичних осіб: клопотання приймальної організації (подається представником юридичної особи, яка приймає). При цьому, якщо житло не належить стороні, яка приймає, клопотання повинно бути засвідчене за місцем проживання іноземця чи особи без громадянства (керівництвом готелю, житлового органу, сільською або селищною радою); паспортний документ та копія його сторінки з фотокарткою власника (ця копія подається при здійсненні первинної реєстрації); дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (у разі реєстрації на строк понад 6 місяців); копія медичного страхового поліса (якщо інше не передбачено міжнародними договорами України). При реєстрації студентів, осіб, які працюють за міжурядовими угодами, дозволами на працевлаштування Мінпраці України, та інших подібних категорій громадян замість страхового поліса може подаватись довідка з відповідної поліклініки про взяття на обслуговування; квитанція про оплату державного мита.

У разі потреби, при первинному зверненні юридичної особи, працівник підрозділу паспортної служби може затребувати інші документи, що підтверджують факт державної реєстрації організації, яка приймає, відповідно до положень п.5 Правил в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію.

2.4. Клопотання щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, оформлені з порушенням установленого в розділі 2 цієї Інструкції порядку, не приймаються до розгляду.

У разі потреби працівник підрозділу паспортної служби може затребувати інші документи, що уточнюють наявність підстав для подальшого перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, а також зажадати їх особистої присутності при розгляді клопотання.

2.5. Прийняті клопотання реєструються в окремому журналі реєстрації (продовження строку дії реєстрації) паспортних документів іноземців та осіб без громадянства за встановленою формою (додаток 5). Порядковий номер запису в журналі в поточному році є номером реєстрації клопотання, який проставляється на заявці та в штампі первинної реєстрації, а в разі продовження строку дії реєстрації - через дріб до попереднього номера. Діловодство з питань продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства ведеться з дотриманням установлених в органах внутрішніх справ правил.

3. Розгляд клопотань та прийняття рішень щодо
продовження строку перебування в Україні

3.1. Прийняті документи до виконання беруться невідкладно і розглядаються впродовж не більше трьох робочих днів. При розгляді клопотань понад одну добу заявнику видається довідка з фотокарткою (додаток 6) про те, що його паспортний документ знаходиться в органі внутрішніх справ у зв'язку з вирішенням питання щодо продовження строку перебування в Україні.

3.2. Працівники підрозділів паспортної служби органів внутрішніх справ при надходженні клопотань про продовження строку перебування перевіряють дійсність поданих документів, своєчасність їх подання, наявність відміток про первинну реєстрацію, вивчають обгрунтованість наведених підстав щодо потреби продовження строку перебування, з'ясовують відсутність відомостей, що перешкоджають подальшому перебуванню іноземця в Україні. При цьому відомості про іноземців та осіб без громадянства, вказані в їхніх паспортних документах, звіряються з даними, що містяться у відповідних клопотаннях.

У разі виявлення порушень правил перебування іноземців в Україні, в залежності від характеру допущеного правопорушення та особистості порушника, вживають профілактичних заходів щодо роз'яснення положень чинного законодавства про правовий статус іноземців чи притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

3.3. Після цього заявники по телефону перевіряються за обліками відповідних ВПР і МР УАСМ ГУМВС України в Криму, м.Києві та Київській області, УМВС України в областях і м.Севастополі за діючими контрольними картотеками та обліками відповідних інформаційних бюро стосовно іноземців та осіб без громадянства, які під час попереднього перебування в Україні скоїли правопорушення або в'їзд яких в Україну чи виїзд з України не дозволяється згідно з вимогами статей 25 і 26 Закону України "Про правовий статус іноземців" ( 3929-12 ).

Поряд з цим, сторони, які запрошують та приймають, перевіряються за обліками ВПР і МР територіальних міськ-, райорганів внутрішніх справ за їхнім місцезнаходженням стосовно юридичних і фізичних осіб, які в минулому не виконали покладених на них зобов'язань згідно з п.5 Правил в'їзду іноземців в Україну,їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію .

Про результати перевірки робиться відмітка на клопотанні із зазначенням посадових осіб, які здійснювали перевірку.

3.4. Рішення про продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства приймається з урахуванням положень пунктів 3.1 - 3.3 цієї Інструкції, при цьому загальний строк дії продовженої візи не повинен перевищувати одного року. Кінцевий строк дії продовженої візи чи реєстрації, як правило, не повинен перевищувати строку, меншого на один місяць від терміну дії паспортного документа, за винятком випадків, коли таке продовження здійснюється на строк, фактично потрібний для виїзду іноземця за межі України.

3.5. У разі потреби перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства строком понад один рік (студенти, працюючі за міжурядовими угодами та дозволами Мінпраці України, персонал представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності) їм продовжується строк дії тільки реєстрації паспортного документа на відповідний період, після закінчення якого органами внутрішніх справ оформляється дозвіл на виїзд з України.

4. Облік іноземців та осіб без громадянства

4.1. У разі перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства строком понад шість місяців органом, що здійснив реєстрацію, заповнюється другий примірник облікової картки за формою N 16, який протягом п'яти днів після продовження строку перебування надсилається до вищого підрозділу паспортної служби відповідного регіонального ГУМВС, УМВС.

4.2. У разі продовження вищим підрозділом паспортної служби строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства повідомлення про це надсилається територіальному міськ-, райоргану внутрішніх справ за місцем проживання вказаних громадян для здійснення контролю за їх своєчасним виїздом з України.

4.3. З метою контролю за своєчасним виїздом з України іноземців та осіб без громадянства не пізніше одного місяця після закінчення строку дії дозволу на перебування в Україні за місцем їх проживання направляється дільничний інспектор міліції, рапорт якого про вибуття зазначених громадян є підставою для зняття їх з обліку в підрозділах паспортної служби органів внутрішніх справ.

4.4. Після того, як мине потреба, облікові картки з діючої картотеки перекладаються до архівної, де зберігаються 5 років з моменту зняття з обліку іноземця чи особи без громадянства, а потім знищується за актом.

5. Підстави для відмови в продовженні строку перебування

5.1. Іноземцям та особам без громадянства може бути відмовлено в продовженні строку перебування в Україні на підставі пунктів 14, 15 і 16 Правил оформлення візових документів для в'їзду в Україну , а також, якщо немає жодної з підстав, передбачених у пункті 12 зазначених вище Правил.

5.2. Рішення про відмову в продовженні строку перебування під розписку доводиться до відома іноземців чи осіб без громадянства та сторони, що приймає їх. Заявники попереджаються про необхідність виїхати з України в раніше встановлений строк.

6. Оскарження рішень про відмову

Рішення про відмову в продовженні строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства може бути оскаржено до вищого підрозділу паспортної служби органів внутрішніх справ або до суду. Оскарження не може бути підставою для автоматичного продовження встановленого раніше строку перебування в Україні.

ГУАСМ МВС України

Додаток 1
до п.1.5 Інструкції про порядок
розгляду питань щодо продовження
строку перебування в Україні
іноземців та осіб без громадянства

                 ------------------------------------------
| Строк дії візи N _____ | |
| та реєстрації N ____ | |
| продовжено до "_____"_________ 199_ р.| |
| | |
| ______________________________________| | 35
| (назва органу, який прийняв рішення) | |
| __________ ___________________________| |
| (підпис) (прізвище посадової особи)| |
| | |
| "_______"_____________________ 199_ р.| |
|---------------------------------------+-60

Додаток 2
до п.1.5 Інструкції про порядок
розгляду питань щодо продовження
строку перебування в Україні
іноземців та осіб без громадянства

                 -------------------------------------------
| Строк дії реєстрації від "__"_____ N __| |
| продовжений до "_____"_________ 199_ р.| |
| | |
| _______________________________________| |
| (назва органу, який прийняв рішення) | |
| _______________________________________| | 25
| (посада) | |
| _________ _____________________________| |
| (підпис) (прізвище посадової особи) | |
| | |
| "_______"______________________ 199_ р.| |
|----------------------------------------+-50

Додаток 3
до п.1.5 Інструкції про порядок
розгляду питань щодо продовження
строку перебування в Україні
іноземців та осіб без громадянства

           ------------------------------------------------------
| ВКЛАДНИЙ ТАЛОН | |
| | |
| до паспортного документа серії ______ N ______| |
| громадянина(ки) ______________________________| |
| (громадянство) | |
| ______________________________________________| | 90
| (прізвище, ім'я, по батькові) | |
| ---------------------------------------------|-- |
| | | |
| місце для відповідного штампа |40| |
|-----------------------------------------------+-- --
| 70 |
---------------------------------------------

Додаток 4
до п.1.7 Інструкції про порядок
розгляду питань щодо продовження
строку перебування в Україні
іноземців та осіб без громадянства

                 -------------------------------------------
| Паспорт гр-на _________________________| |
| (громадянство) | |
| _______________________________________| |
| (прізвище, ім'я, по батькові) | |
| Зареєстровано "___"____________ 199_ р.| |
| в _____________________________________| |
| (найменування органу) | |
| до "______"___________________ 199__ р.| |
| N ___________ | | 70
| _______________________________________| |
| (приймальна організація в Україні) | |
| _______________________________________| |
| (місце проживання в Україні) | |
| _______________________________________| |
| _______________________________________| |
| (посада) | |
| __________ ___________________________| |
| (підпис) (прізвище посадової особи) | |
|----------------------------------------+-50

Додаток 5
до п.2.5 Інструкції про порядок
розгляду питань щодо продовження
строку перебування в Україні
іноземців та осіб без громадянства

Журнал реєстрації (продовження строку дії реєстрації)
паспортних документів іноземців та осіб без громадянства

     ------------------------------------------------------------------
| N |Да-|Грома- |Пріз-| N |Дата |На |Мета|Дані |Адре-|При- |
|з/п|та |дянство|вище,|пас- | і |який |по- |про |са |мітки |
| |за-|(для |ім'я,|порт-|КПП |строк |їзд-|сто- |про- | |
| |пи-|ОБГ - |по |ного |в'їз-|заре- |ки |ро- |жи- | |
| |су |країна |бать-|доку-|ду |єстро-| |ну, |вання| |
| | |прожи- |кові |мента| |вано | |яка |в | |
| | |вання),| | | | | |прий-|Укра-| |
| | |дата | | | | | |має |їні | |
| | |народ- | | | | | | | | |
| | |ження | | | | | | | | |
|---+---+-------+-----+-----+-----+------+----+-----+-----+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
------------------------------------------------------------------

Додаток 6
до п.3.1 Інструкції про порядок
розгляду питань щодо продовження
строку перебування в Україні
іноземців та осіб без громадянства

                                                   -----------
Кутовий штамп | Місце |
| для |
| фото |
-----------

Довідка

Видана громадянину (ці) __________________________________________

(громадянство, прізвище,

__________________________________________________________________

ім'я, по батькові, дата народження)

про те, що його (її) паспортний документ серії ___ N _____________

знаходиться в ____________________________________________________

(назва підрозділу паспортної служби)

для оформлення дозволу на перебування в Україні.

Довідка дійсна до "_____"__________________ 199__ р.

Начальник ВПР і МР ____________ __________________________________

(підпис) (ініціали та прізвище)

Телефон для довідок: ________________________

Примітка. Фотокартка та підпис засвідчуються візовою або реєстраційною печаткою залежно від повноважень органу, що видав довідку. Строк дії довідки визначається терміном, потрібним для оформлення документів, але не більше 10 днів.0

^ Наверх
наверх