документiв в базi
550558
Подiлитися 

НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА I ПРИМИРЕННЯ

НАКАЗ
16.06.2004 N 85

Про внесення змін до окремих наказів
Національної служби посередництва і примирення

Відповідно до положень статті 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ), підпункту 15 пункту 4 та пункту 7 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, наказую:

1. Внести до Положення про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 12.06.2001 року N 115, із змінами, внесеними наказами НСПП від 23.01.2002 року N 38, від 13.02.2003 року N 62, від 02.09.2003 року N 399, від 15.09.2003 року N 429, від 03.10.2003 року N 458, такі зміни і доповнення:

1.1. В пункті 1 розділу I. "Загальна частина" слова "об'єднаннями профспілок та об'єднаннями роботодавців" замінити словами "профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями".

1.2. Абзац третій пункту 4 розділу I. "Загальна частина" після слів "підпорядкованих їм органів" доповнити словами "профспілок та їх об'єднань, роботодавців та їх об'єднань" і далі за текстом.

1.3. Пункт 7 розділу I. "Загальна частина" після слів "на територіальному" доповнити словами "територіально-галузевому" і далі за текстом.

1.4. Абзац третій пункту 9 розділу II. "Управління системою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" після слів "на територіальному" доповнити словами "територіально-галузевому" і далі за текстом.

1.5. Пункт 10 розділу II. "Управління системою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" після слів "позаштатні радники НСПП" доповнити словами "завідуючі інформаційно-консультаційними центрами НСПП" і далі за текстом.

1.6. Пункт 11 розділу II. "Управління системою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" доповнити частиною шостою такого змісту: "інформаційно-консультаційними центрами НСПП".

1.7. Абзац четвертий підпункту 1) пункту 13 розділу III. "Рівень функціонування системи запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" викласти в такій редакції: "вдосконалення процесу підготовки працівників НСПП, арбітрів, посередників, позаштатних радників НСПП, завідуючих інформаційно-консультаційними центрами з питань запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх вирішенню".

1.8. В абзаці п'ятому підпункту 1) пункту 13 розділу III. "Рівень функціонування системи запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів)" замінити словами "у запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприянні їх вирішенню".

1.9. В абзаці другому пункту 16 розділу IV. "Планування роботи системи запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

1.10. В абзаці другому частини першої пункту 24 розділу V. "Прогнозування ймовірності виникнення колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "на територальному і виробничому рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

1.11. Пункт 24 розділу V. "Прогнозування ймовірності виникнення колективних трудових спорів (конфліктів)" доповнити частинами шостою і сьомою такого змісту:

"Прогнозування ймовірності виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на територіально-галузевому рівні здійснюється на основі комплексного аналізу стану використання виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу, оцінки досягнутого рівня розвитку окремої галузі відповідної адміністративно-територіальної одиниці (Автономної Республіки Крим, області, міста, району) і очікуваних тенденцій зміни впливу цих факторів.

Аналіз стану соціально-трудових відносин та його прогнозований вплив на можливість виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на територіально-галузевому рівні мають включати:

аналіз стану соціально-економічного розвитку окремої галузі відповідної адміністративно-територіальної одиниці в порівнянні з попереднім періодом та характеристика головних проблем;

стан використання трудового потенціалу в окремій галузі відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

можливі шляхи розв'язання головних проблем розвитку окремої галузі відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

висновки щодо тенденцій, напрямів розвитку соціально-трудових відносин в окремій галузі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, та виникнення колективних трудових спорів (конфліктів)".

1.12. В частині третій пункту 25 розділу VI. "Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" після слова "територіальному" записати слова "територіально-галузевому" і далі по тексту.

1.13. В частині першій пункту 29 розділу VI. "Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "на виробничому та територіальному рівнях у випадках" замінити словами "на виробничому, територіальному та територіально-галузевому рівнях у випадках".

1.14. В частинах другій і третій пункту 29 розділу VI. "Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному та територіально-галузевому рівнях".

1.15. В назві розділу VII слова "об'єднаннями профспілок та об'єднаннями роботодавців" замінити словами "профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями".

1.16. В пункті 33 розділу VII. "Взаємодія НСПП із центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями у запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" внести такі зміни і доповнення:

1.16.1. в частині першій слова "об'єднаннями профспілок та об'єднаннями роботодавців" замінити словами "профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями", слова "на галузевому і територіальному (на рівні Автономної Республіки Крим, на рівні областей, районів, міст обласного підпорядкування) рівнях" замінити словами "на національному, галузевому, територіально-галузевому, територіальному і виробничому рівнях";

1.16.2. в абзаці другому частини другої слова "на галузевому, територіальному і виробничому рівнях" замінити словами "на національному, галузевому, територіально-галузевому, територіальному і виробничому рівнях";

1.16.3. доповнити частину другу абзацами сьомим і восьмим такого змісту:

"первинними профспілковими організаціями для підготовки пропозицій роботодавцям щодо поліпшення стану соціально-трудових відносин, шляхів і форм вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях;

роботодавцями для розроблення заходів щодо поліпшення стану соціально-трудових відносин, вироблення шляхів і форм вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах і організаціях".

1.17. В пункті 34 розділу VII. "Взаємодія НСПП із центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями у запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" внести такі зміни і доповнення:

1.17.1. в частині першій слова "об'єднаннями профспілок та об'єднаннями роботодавців" замінити словами "профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями";

1.17.2. в абзаці другому частини другої слова "роботодавцям, об'єднанням роботодавців, об'єднанням профспілок" замінити словами "профспілкам та їх об'єднанням, роботодавцям та їх об'єднанням";

1.17.3. в абзаці третьому частини другої слова "об'єднаннями профспілок, об'єднаннями роботодавців" замінити словами "профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями";

1.17.4. в абзаці четвертому частини другої слова "об'єднаннями профспілок і об'єднаннями роботодавців" замінити словами "профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями".

1.18. В пункті 35 розділу VII. "Взаємодія НСПП із центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями у запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "профспілки, об'єднання профспілок, об'єднання роботодавців" замінити словами "профспілки та їх об'єднання, роботодавці та їх об'єднання".

1.19. В абзацах третьому і четвертому пункту 36 розділу VIII. "Узагальнення результатів діяльності структурних підрозділів НСПП по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

1.20. Пункт 40 розділу IX. "Інформаційне забезпечення діяльності НСПП по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" доповнити словами "інформаційно-консультаційні центри НСПП".

1.21. В абзаці другому пункту 41 розділу IX. "Інформаційне забезпечення діяльності НСПП по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" слова "об'єднань профспілок і об'єднань роботодавців" замінити словами "профспілок та їх об'єднань, роботодавців та їх об'єднань".

2. Внести до Інструкції про порядок взяття на контроль та зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом НСПП від 04.12.2001 року N 231, із змінами, внесеними наказом НСПП N 435 від 22.09.2003 року, такі зміни та доповнення:

2.1. В пункті 2.1. розділу 2. "Порядок взяття на контроль розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин" після слів "профспілки, об'єднання профспілок" записати слова "роботодавця, об'єднання роботодавців" і далі по тексту.

2.2. В абзаці третьому пункту 2.2. розділу 2. "Порядок взяття на контроль розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

2.3. Пункт 3.1 розділу 3 "Зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин" викласти у наступній редакції:

"3.1. Зняття з контролю розбіжностей здійснюється у разі:

- врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, про що отримана інформація від найманих працівників, органу, уповноваженого представляти їх інтереси, профспілки, об'єднання профспілок, роботодавця, об'єднання роботодаців;

- розгляду розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин в судовому порядку;

- встановлення в результаті аналізу стану соціально-трудових відносин відсутності причин та умов для виникнення колективного трудового спору (конфлікту);

- неврегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин і виникнення колективного трудового спору (конфлікту)".

2.4. В абзацах другому і третьому пункту 3.2. розділу 3 "Зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

3. Внести до Положення про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 08.01.2003 року N 4, із змінами, внесеними наказами НСПП від 28.03.2003 року N 126, від 05.09.2003 року N 408, від 28.04.2004 року N 65, такі зміни та доповнення:

3.1. В абзацах другому і третьому пункту 2.2., третьому і четвертому пункту 2.4. розділу 2. "Розгляд матеріалів про виникнення колективного трудового спору (конфлікту)" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

3.2. В абзаці п'ятому частини першої пункту 3.2. розділу 3. "Реєстрація висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів)" після слів "на територіальному рівні - Т" записати слова "на територіально-галузевому рівні - ТГ" і далі по тексту.

3.3. Пункт 6.1 розділу 6 "Зняття висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів) з реєстрації" після абзацу третього доповнити абзацом четвертим такого змісту:

"- припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);".

Відповідно абзаци четвертий та п'ятий пункту 6.1 вважати абзацами п'ятим та шостим.

3.4. Пункт 6.3 розділу 6 "Зняття висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів) з реєстрації" після абзацу п'ятого доповнити абзацом шостим такого змісту:

"- на підставі встановленого в результаті перевірки факту припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);".

Відповідно абзац шостий пункту 6.3 вважати абзацом сьомим.

3.5. В абзаці другому пункту 6.6. розділу 6 "Зняття висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів) з реєстрації" слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

4. Внести до Інструкції про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом НСПП від 28.03.2003 року N 126, із змінами, внесеними наказами НСПП від 05.09.2003 року N 408, від 28.04.2004 року N 65, такі зміни та доповнення:

4.1. Пункт 3 після абзацу третього доповнити абзацом четвертим такого змісту:

"припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);".

Відповідно абзаци четвертий та п'ятий пункту 3 вважати абзацами п'ятим та шостим.

4.2. В абзаці четвертому пункту 5 слова слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

4.3. Пункт 6 після абзацу п'ятого доповнити абзацом шостим такого змісту:

"встановлення в результаті перевірки відповідно до положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ) факту припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);".

Відповідно абзац шостий пункту 6 вважати абзацом сьомим.

5. В абзаці п'ятому частини першої пункту 9 Інструкції про порядок ведення Книги реєстрації висунутих найманими працівниками вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом НСПП від 29.01.2001 року N 55, із змінами, внесеними наказами НСПП від 23.01.2002 року N 38, 09.01.2003 року N 5, від 05.09.2003 року N 408, після слів "на територіальному рівні - Т" записати слова "на територіально-галузевому рівні - ТГ" і далі по тексту.

6. Внести до розділу VII. "Реєстрація висунутих працівниками вимог та колективного трудового спору (конфлікту)" Положення про порядок проведення примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 24.04.2001 року N 92, із змінами, внесеними наказами НСПП від 23.01.2002 року N 38, від 22.01.2003 року N 19, від 05.09.2003 року N 408, від 10.09.2003 року N 419, від 22.09.2003 року N 435, такі зміни та доповнення:

6.1. В абзацах другому і третьому пункту 7.3. та третьому-четвертому пункту 7.5. слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

6.2. В абзаці п'ятому частини першої пункту 7.10. після слів "на територіальному рівні - Т" записати слова "на територіально-галузевому рівні - ТГ" і далі по тексту.

6.3. Пункт 7.20 після абзацу третього доповнити абзацом четвертим такого змісту:

"припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);".

Відповідно абзаци четвертий та п'ятий пункту 7.20 вважати абзацами п'ятим та шостим.

6.4. Пункт 7.22 після абзацу п'ятого доповнити абзацом шостим такого змісту:

"- на підставі встановлення в результаті перевірки відповідно до положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ) факту припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);".

Відповідно абзац шостий пункту 7.22 вважати абзацом сьомим.

6.5. В абзаці другому пункту 7.25. слова "на виробничому і територіальному рівнях" замінити словами "на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях".

7. Керівникам структурних підрозділів НСПП забезпечити дотримання положень цього наказу в процесі реалізації повноважень НСПП, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ), Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000.

8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова Національної служби посередництва і примирення В.Руденко

^ Наверх
наверх