ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
16.02.1999 N 82
Про введення в дію Типової технології
оформлення вантажів під митний контроль
На виконання вимог наказу ДМСУ N 4 від 05.01.99 р. "Про затвердження Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, увезених на митну територію України, під митним контролем" наказую:
1. Ввести в дію з 12.02.99 р. Типову технологію оформлення вантажів під митний контроль.
2. Начальникам оперативних підрозділів провести позачергові заняття з інспекторським складом.
3. Кузнік В.I. підготувати наказ по митниці з переліком товарів, які присвоюються декларації-зобов'язання, та закріпити їх за відповідними підрозділами. Забезпечити формування бази.
4. Начальникам оперативних підрозділів забезпечити інформування суб'єктів ЗЕД про правила вивантаження вантажів під митний контроль.
5. Вважати такими, що втратили чинність, накази КРМ N 868 від 18.12.97 р., N 132 від 17.03.98 р.
6. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на начальників оперативних підрозділів.
7. Загальний контроль за виконанням наказу покладаю на заступника начальника КРМ Ольховика О.М.
Начальник Київської регіональної митниці О.I.Симонов
Типова технологія оформлення вантажів
під митний контроль
1. Загальні положення
1.1. Вантажі, які розміщуються суб'єктами ЗЕД на зберігання під митний контроль, можуть розміщуватись на митних ліцензійних складах згідно наказу ДМСУ N 592 від 21.12.96 р., в митних зонах "Холодокомбінат N 4", "Холодильник Термінал" відповідно до наказу КРМ N 496 від 28.07.98 р., у зонах митного контролю при транзитно-вантажних відділах згідно наказу ДМКУ N, 198 від 06.05.95 р., а також на складах підприємств, які відповідають вимогам пп. 4.1, 4.2, 4.3, 4.5 Порядку, затвердженого наказом ДМСУ N 4 від 05.01.99 р.
1.2. Якщо товари підлягають фітосанітарному, ветеринарному, екологічному, радіологічному та іншим видам контролю, то на момент вивантаження цих товарів подаються відповідні сертифікати та інші дозволи. У разі відсутності цих дозволів вантаж може зберігатись під митним контролем у транспортному засобі, який доставив їх на адресу одержувача.
2. Порядок оформлення вантажів на власних складських
приміщеннях підприємств під митним контролем
2.1. Суб'єкти ЗЕД при необхідності розміщення вантажу під митним контролем у власні складські приміщення, які відповідають вимогам пп. 4.1, 4.2, 4.3, 4.5 наказу ДМСУ N 4 від 05.01.99 р., звертаються до оперативного підрозділу митниці за місцем акредитації підприємства з заявою (додаток 1) на розміщення вантажу під митний контроль та зобов'язанням надати декларацію-зобов'язання у 15-денний термін.
До заяви при необхідності надаються наступні документи:
- копії платіжного доручення про сплату податків та зборів, що стягуються при ввезені товарів (за виключенням вантажів благодійної допомоги);
- зовнішньоекономічний контракт;
- товаросупровідні документи на вантаж;
- рахунок-фактура (invoice);
- облікова картка суб'єкта ЗЕД;
- договір оренди складу;
- договір зі складом на зберігання вантажу;
- лист-узгодження;
- копія паспорта відповідальної за зберігання особи;
- копія договору на декларування вантажу у разі, якщо вивантаження проводиться підприємством, що здійснює декларування на підставі договору, копія свідоцтва митного брокера;
- попередня або попередня (акцизна) вантажна митна декларація;
- копія довідки ДПА про реєстрацію місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
- інші документи, необхідні для здійснення митного контролю.
2.2. Інспектор оперативного підрозділу за дозволом начальника ТВВ виїжджає по місцю розташування складу підприємства і перевіряє умови забезпечення митного контролю згідно пп. 4.1, 4.2, 4.3, 4.5 наказу ДМСУ N 4 від 05.01.99 р. Робить запис на зворотній стороні заяви про відповідність або зауваження до складу, на якому повинні зберігатись вантажі під митним контролем.
2.3. За відсутності зауважень начальник (заступник начальника) оперативного підрозділу погоджує лист-звернення з відмітками про фактичну наявність у підприємства вантажів на відповідальному зберіганні та відсутність боргів.
2.4. Остаточне рішення вивантаження вантажу під митний контроль на склади підприємств приймається начальником (заступником начальника) Київської регіональної митниці.
3. Порядок вивантаження вантажу на склади підприємств під митний контроль
3.1. При отриманні дозволу керівництва КРМ на розміщення вантажу під митний контроль та наявності реєстраційного номера загального відділу митниці інспектор оперативного підрозділу виїжджає на догляд вантажу за місцем розташування складу підприємства.
3.2. За окремим рішенням начальника (заступника начальника) митниці митний догляд проводиться у зонах митного контролю при ТВВ.
3.3. Розміщення вантажу на складі під митним контролем (фіксується в Акті (додаток 2)) та реєструється в журналі. Акт заповнюється у трьох примірниках і розподіляється згідно пп. 2.13, 2.14 наказу ДМСУ N 4 від 05.01.99 р.
3.4. Документи, які оформлені на вантаж, що знаходиться під митним контролем, зберігаються в окремих справах.
3.5. Контроль за вантажем та оформлення декларації-зобов'язання здійснює інспектор оперативного підрозділу, призначений нач. відділу згідно своїх функціональних обов'язків.
3.6. Оформлення декларації-зобов'язання здійснюється в загальному порядку, установленому технологіями митного оформлення ВМД у КРМ (крім відділу платежів).
3.7. Підставою зняття з контролю документа контролю за доставкою вантажу є оформлений у встановленому порядку Акт про прийняття-передання товарів (предмета) на зберігання під митним контролем. На документах контролю доставки (CARNET TIR, провізна відомість та ін.) вказується вхідний N заяви, зареєстрований у загальному відділі митниці.
4. Контроль за вантажами, що зберігаються під митним контролем
4.1. У випадках порушення терміну надання декларації-зобов'язання або умов зберігання вантажу інспектор оперативного підрозділу згідно своїх функціональних обов'язків складає протокол про порушення митних правил згідно вимог МК України та передає матеріали у відділ по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил.
4.2. З метою дотримання суб'єктами ЗЕД правил зберігання вантажу під митним контролем начальник оперативного підрозділу встановлює Графік перевірки вантажів, які знаходяться під митним контролем, та здійснює заходи щодо перевірки цих вантажів інспекторським складом підрозділу.
4.3. За заявою підприємства зразки вантажу можуть бути видані заявнику для проведення сертифікації у Державних органах сертифікації продукції на умовах подання до митниці листа-заяви та інших документів, передбачених діючим законодавством. При видачі зразків інспектором вносяться відповідні позначки до акта та у гр. "Примітки" журналу "Вантажів, що знаходяться під митним контролем". При проведенні сертифікації з використанням руйнівних методів до оперативного підрозділу подається вантажна митна декларація, заповнена відповідно до митного режиму вільного використання, зі сплатою усіх митних платежів.
4.4. За два тижні до закінчення терміну зберігання, визначеному ст. 89 МК України ( 1970-12 ), інспектор оперативного підрозділу, відповідальний за контроль за вантажами, що знаходяться під митним контролем, надсилає повідомлення за підписом начальника (заступника начальника) митниці на адресу підприємства, з попередженням про необхідність митного оформлення вантажу згідно вимог діючого законодавства. У разі непроведення підприємством митного оформлення вантажу або незаявлення його до іншого митного режиму у встановлений термін начальник оперативного підрозділу рапортом доповідає керівнику митниці про закінчення строку зберігання вантажу і такий вантаж передається на зберігання на склад митниці згідно технологічної схеми передачі таких вантажів по КРМ.
5. Зняття з контролю вантажів, що знаходяться на відповідальному зберіганні
5.1. Вантаж, що знаходиться під митним контролем, знімається з контролю відповідно до пп. 5.4 наказу ДМСУ N 4 від 05.01.99 р. та на підставі оформленої ВМД. Документи на вантажі, які знаходяться під митним контролем, залишаються у справах випуску у відповідний режим, про що робиться запис в журналі "Вантажів, що знаходяться під митним контролем".
5.2. Зняття з контролю вантажу та оформлення належних документів згідно чинного законодавства можливо тільки після сплати податків та зборів (включаючи збори, код виду 001, 003 згідно наказу ДМСУ N 363 від 23.06.98 р.).
Додаток 1
Начальнику _________________
(назва митного
органу)
Заява
Підприємство ___________________________________________________,
(повна назва підприємства)
код за ЄДРПОУ ___________________________________________________,
адреса: _________________________________________________________,
тел. ____________________________________________________________,
банківські відомості:
банк ____________________________________________________________,
(назва банку, адреса)
р/р _________________________, МФО ______________________________,
в/р _________________________, МФО ______________________________,
акредитаційний N ___ від "___" ____________ 199_ р.,
просить Вашого дозволу на оформлення вантажу
_________________________________________________________________,
(назва вантажу)
що надійшов на нашу адресу за:
документом контролю доставки _____________________________________
контрактом _______________________________________________________
товаросупровідними документами __________________________________,
на зберігання під митним контролем на складі підприємства ________
(назва підприємства)
за адресою: _________________________________________, у зв'язку з
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
З правилами зберігання вантажів під митним контролем та,
зокрема статтями 110, 111, 112, 118 ___ Митного кодексу України,
ознайомлені.
Зобов'язуємося надати декларацію-зобов'язання на 15-й день
перебуванні товарів під митним контролем, якщо в цей термін товар
не буде заявлений у певний митний режим, а саме до "___"
____________ 199_ р.
Примітки: ________________________________________________________
Керівник підприємства ___________________
Головний бухгалтер ___________________
М. П.
Розміщення товару на
зберігання під митним
контролем дозволено
"___" ____________ 199_ р.
__________________________
(посада, підпис, прізвище,
ініціали посадової особи
митного органу)
Додаток 2
Акт
про прийняття-передання товарів (предметів)
на зберігання під митним контролем
N _____ від "____"____________ 199_ р.
Мною, __________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи
митного органу, назва митного органу)
у присутності ____________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
представника підприємства (або посередника) _____________________,
(назва підприємства)
яке передає товари на зберігання під митним контролем
_________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові
представника підприємства (власника складу) _____________________,
(назва підприємства)
яке приймає товари на зберігання під митним контролем,
знято пломбу N _____ з ____________________, реєстрац. N ________,
(вид транспортного засобу)
проведено митний огляд вантажу, який надійшов з _________________,
(країна відправлення)
за документом контролю доставки N ___, виписаним _______ митницею.
При митному огляді встановлено, що кількість місць товарів ______
__________________________________________________________________
(відповідає, не відповідає)
даним, зазначеним у товарно-транспортній накладній ______________,
книжці МДП ______________________________________________________,
комерційному рахунку ____________________________________________.
Нижче перелічені товари (предмети) прийнято на зберігання під
митним контролем на склад за адресою: _____________ на строк до
"___"______________ 199_ р. за договором на зберігання товару від
____________ N ____
------------------------------------------------------------
| N | Назва (особливі ознаки предметів) | Кількість (вага) |
|з/п| | |
|---+-----------------------------------+------------------|
| | | |
------------------------------------------------------------
Примітка.
Представнику підприємства _______________________________________
(назва підприємства)
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові особи, відповідальної
за зберігання товарів)
який мешкає за адресою: _________________________________________,
паспорт: серія ____ N ______, виданий _____ "___"_________ 19_ р.,
роз'яснено положення митного законодавства, що регламентують
питання зберігання товарів (предметів) підприємством під митним
контролем і відповідальність за порушення цих положень (статті
110, 111, 112 Митного кодексу України).
На склад накладено митне забезпечення N __ та пломба власника
складу N ________.
Товари (предмети) на зберігання під
митним контролем передав ____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Товари (предмети) на зберігання
під митним контролем прийняв ____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Гербова печатка
підприємства, яке прийняло
товар на зберігання
Посадова особа митного органу ____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Відтиск штампа
"Під митним контролем"
Копію акта отримав: ____________ "___" ___________ 199_ р.
(підпис)
____________ "___" ___________ 199_ р.
(підпис)
---------------
* Підписує керівник підприємства - власник складу або особа,
ним уповноважена.