2001-06-26 | 2002-03-29 | 2002-05-14 | 2003-09-04 | 2004-09-17 | 2005-07-26 | 2006-07-06 | 2006-12-27 | 2007-03-15 | 2009-02-25 |
Документ втратив чиннiсть!
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ПОСТАНОВА
N 16 від 26.06.2001
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Фонду соціального страхування
з тимчасової втрати працездатності
N 35 від 16.06.2011)
Про затвердження Інструкції про порядок надходження,
обліку та витрачання коштів Фонду
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Правління
Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності
N 4 від 29.03.2002
N 24 від 14.05.2002
N 63 від 27.11.2002 - з 01.12.2002
N 18 від 18.04.2003
N 58 від 04.09.2003
N 56 від 25.06.2004
N 105 від 17.09.2004 )
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ), Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" ( 2213-14 ) правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановляє:
1. Затвердити Інструкцію про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (додається).
2. Виконавчій дирекції Фонду погодити цю Інструкцію з Національним банком України.
3. Вважати такою, що втратила чинність, Інструкцію про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування України, затверджену постановою правління Фонду від 26.08.99 р. N 11 та зареєстровану Міністерством юстиції України 21.09.99 р. за N 634/3927.
4. Виконавчим дирекціям Фонду та його відділень довести дану Інструкцію до робочих органів відділень Фонду та страхувальників.
Голова правління В.А.Куліченко
Затверджено
постановою правління
Фонду соціального страхування з тимчасової
втрати працездатності
від 26 червня 2001 р. N 16
Інструкція
про порядок надходження, обліку та витрачання коштів
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
1. Загальні положення
1.1.* Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III (далі - базовий Закон), Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 р. N 2213-III, статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та інших актів законодавства.
-----------------------------
* Нумерація в Інструкції означає:
одна цифра - розділ;
дві цифри - пункт розділу;
три цифри - підпункт пункту розділу.
Посилання в тексті Інструкції на пункт стосується всіх підпунктів цього пункту, на підпункт - виключно цього підпункту.
1.2. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) належить до цільових позабюджетних страхових фондів. Кошти Фонду не включаються до Державного бюджету, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням.
1.3. Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду, який відкривається Виконавчій дирекції Фонду, відділенням Фонду, робочим органам відділень Фонду у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди з окремих видів страхування.
1.4. Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду, кошти якого формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, застрахованими особами та надходжень від спрощеної системи оподаткування. Формування та використання страхових коштів Фонду провадиться на засадах солідарності та субсидування відповідно до законодавчих актів.
1.5. В Інструкції терміни вживаються у значенні, визначеному статтею 2 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ).
1.6. Інструкція визначає порядок:
- реєстрації та обліку платників страхових внесків;
- обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;
- обліку страхових внесків та їх надходження до Фонду;
- витрачання коштів Фонду;
- контролю за сплатою платежів до Фонду та витрачанням його коштів.
2. Реєстрація страхувальників
2.1. Обов'язковій реєстрації в якості страхувальника Фонду підлягають:
2.1.1. Підприємства, установи, організації, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи і організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, в особі власника або уповноваженого ним органу.
2.1.2. Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи страхувальників, зазначених в підпункті 2.1.1, що не мають статусу юридичної особи і самостійно проводять розрахунки з оплати праці, інші суб'єкти господарської діяльності, що використовують працю найманих працівників і не мають статусу юридичної особи.
2.1.3. Фізичні особи, які використовують працю найманих працівників.
2.1.4. Розташовані в Україні іноземні підприємства, установи, організації (в тому числі міжнародні), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
2.2. Якщо розрахунки з оплати праці працівників проводяться централізованими бухгалтеріями, реєстрації в якості страхувальника підлягає організація, структурним підрозділом якої є централізована бухгалтерія.
2.3. У разі виявлення бажання приймати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах реєструються в якості страхувальника:
2.3.1. Громадяни України, які працюють за межами території України і не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають.
2.3.2. Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок).
2.3.3. Фізичні особи, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими угодами.
2.4. Реєстрація страхувальників провадиться за їх місцезнаходженням (юридичною адресою), а стосовно фізичних осіб - за місцем їх проживання у робочих органах відділень Фонду у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення (далі органи реєстрації Фонду).
Страхувальники - юридичні та фізичні особи - набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації в органах реєстрації Фонду.
Взяття на облік юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності здійснюється на підставі одержаного з органу державної реєстрації інформаційного повідомлення. ( Пункт 2.4 доповнено абзацом третім згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
2.5. Страхувальники, які підлягають обов'язковій реєстрації, повинні зареєструватись у десятиденний строк з дня:
- отримання свідоцтва про державну реєстрацію;
- прийняття рішення про створення установи, організації, філії, представництва, іншого відокремленого підрозділу, якщо відповідно до законодавства України державна реєстрація таких страхувальників не проводиться;
- укладення трудового договору з першим найманим працівником (для страхувальника - фізичної особи, що використовує найману працю);
- зміни місцезнаходження (юридичної адреси) страхувальника і виконання вимог, передбачених пунктом 2.14 цієї Інструкції.
Страхувальники, що були зареєстровані в органах Фонду соціального страхування України, правонаступником якого є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, підлягають перереєстрації в органах реєстрації Фонду шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 1 з поміткою "перереєстрація".
2.6. Для реєстрації в органах реєстрації Фонду:
2.6.1. Страхувальники, зазначені в підпунктах 2.1.1, 2.1.2, 2.1.4 та пункті 2.2 цієї Інструкції, подають:
- заяву за формою згідно з додатком 1;
- завірені відповідальною особою органу Фонду копії таких документів:
свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
довідки органу статистики про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України
або довідки органу Державної податкової адміністрації України про включення страхувальника до Тимчасового реєстру платників податків відповідно до Порядку присвоєння реєстраційних (облікових) номерів платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 03.08.98 р. N 380, якщо страхувальник не підлягає включенню до ЄДРПОУ відповідно до законодавства України.
2.6.2. Страхувальники, зазначені в підпункті 2.1.3 та пункті 2.3 цієї Інструкції, представляють паспорт і подають:
- заяву за формою згідно з додатком 2;
- завірені відповідальною особою органу Фонду копії таких документів:
довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (посвідчення підприємця, що проводить свою діяльність без створення юридичної особи)
або документа, що підтверджує роботу особи в країні, де він перебуває, та що він не застрахований в системі соціального страхування цієї країни на випадок тимчасової непрацездатності (для страхувальників, зазначених у підпункті 2.3.1),
або копії цивільно-правових угод (для страхувальників, зазначених в підпункті 2.3.3).
2.7. На підставі документів, зазначених у пункті 2.6 цієї Інструкції, по кожному страхувальнику робляться відповідні записи в журналах обліку страхувальників, а подані документи підшиваються до персональної справи страхувальника, на якій проставляється його реєстраційний номер.
До персональної справи додається картка страхувальника встановленої форми, яка може створюватись в електронному вигляді.
2.8. Після реєстрації страхувальника видається повідомлення, в якому проставляється його реєстраційний номер. Страхувальникам, реєстрація яких обов'язкова і які зазначені в пунктах 2.1 та 2.2 цієї Інструкції (далі страхувальники-роботодавці), повідомлення видається за формою згідно з додатком 3.
Для добровільно застрахованих осіб (пункт 2.3 цієї Інструкції) повідомлення видається за формою згідно з додатком 4. Це повідомлення, разом із страховим свідоцтвом, що повинно видаватись застрахованій особі на підставі Порядку видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 р. N 1306, пред'являється застрахованою особою при одержанні матеріального забезпечення та соціальних послуг за базовим Законом ( 2240-14 ).
2.9. У разі відмови страхувальника, що підлягає реєстрації в обов'язковому порядку, від реєстрації в установлений термін або відмови його від сплати страхових внесків, до нього можуть бути застосовані такі заходи: стягнення суми донарахованих органом Фонду страхових внесків (недоїмки), штрафу та пені або зупинення видаткових операцій, при цьому припиняється виконання всіх доручень платників страхових внесків щодо видатків, за винятком сплати сум податків, зборів, страхових внесків, інших платежів (в тому числі фінансових санкцій) до бюджетів та державних страхових фондів. Зазначені заходи реалізуються органами Фонду шляхом звернення до судових органів. ( Абзац перший пункту 2.9 в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 105 від 17.09.2004 )
За порушення строку реєстрації страхувальника на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальник повинен був зареєструватися, а також можуть бути накладені адміністративні стягнення відповідно до чинного законодавства.
2.10. Кожному страхувальнику під час реєстрації присвоюється персональний цифровий дванадцятирозрядний реєстраційний номер за такою структурою:
- перші дві цифри - код регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя);
- третя - п'ята цифри - код органу реєстрації Фонду, що безпосередньо проводить реєстрацію страхувальника;
- решта сім цифр - порядковий номер страхувальника.
2.11. Страхувальник не може бути зареєстрований двічі і мати два реєстраційних номери, крім випадків, передбачених абзацом другим цього пункту. ( Абзац перший пункту 2.11 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Страхувальник може бути зареєстрований двічі і йому надається новий персональний реєстраційний номер відповідно до цієї Інструкції:
- якщо фізична особа - суб'єкт господарської діяльності, який використовує працю найманих працівників, прийняв рішення про особисте добровільне соціальне страхування або сплачує єдиний чи фіксований сільськогосподарський податок;
- якщо добровільно застрахована особа або платник єдиного чи фіксованого сільськогосподарського податку уклав трудовий договір з найманим працівником відповідно до законодавства. ( Абзац другий пункту 2.11 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003; в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
В таких випадках страхувальнику надається новий персональний реєстраційний номер відповідно до цієї Інструкції.
Суб'єкт господарської діяльності - фізична особа не може бути зареєстрований як страхувальник на добровільних засадах в разі сплати ним фіксованого сільськогосподарського податку або єдиного податку. ( Пункт 2.11 доповнено абзацом четвертим згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003; із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
2.12. Органи реєстрації Фонду, в межах єдиного реєстру страхувальників, ведуть облік страхувальників, які обрали спрощену систему оподаткування або відносяться до підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (пільгової категорії страхувальників). До таких страхувальників відносяться: ( Абзац перший пункту 2.12 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 58 від 04.09.2003 )
- суб'єкти малого підприємництва, що сплачують єдиний податок відповідно до Указу Президента України "Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 28.06.99 р. N 746/99;
( Частину третю абзацу першого пункту 2.12 виключено на підставі Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
- суб'єкти підприємницької діяльності, що сплачують вартість спеціального торгового патенту відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 р. N 98/96-ВР.
При реєстрації таких страхувальників, крім документів, передбачених у п. 2.6 цієї Інструкції, вони подають до органу Фонду копію документа, що підтверджує їх перехід на спрощену систему оподаткування, а страхувальники, віднесені до пільгової категорії - копії документів, що підтверджують їх належність до громадських організацій інвалідів. ( Абзац п'ятий пункту 2.12 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 58 від 04.09.2003 )
Після реєстрації цих страхувальників їм видається повідомлення за формою згідно з додатком 3, в якому замість розміру страхових внесків для роботодавців вказується обрана (спрощена) система оподаткування, або належність до певної пільгової категорії страхувальників. ( Абзац шостий пункту 2.12 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 58 від 04.09.2003 )
Платники страхових внесків, зазначені в пунктах 2.1, 2.2, підпункті 2.3.2 цієї Інструкції, у випадку зміни способу оподаткування доходів (перехід на спрощену систему оподаткування) зобов'язані провести повний розрахунок з органами Фонду.
2.13. У разі зміни назви страхувальника, зміни юридичної або фізичної адреси, зміни прізвища, імені чи по батькові або місця проживання страхувальника - фізичної особи, при переході на спрощену систему оподаткування або навпаки, зміні розрахункового рахунку, банку, номерів телефонів або інших реквізитів, які включені до реєстраційної заяви, страхувальник повинен в 10-денний термін після виникнення таких змін подати до органу реєстрації Фонду повідомлення (копії документів) про ці зміни.
Якщо зміни відбулися у межах територіального обслуговування органу Фонду, то вони вносяться до персональної справи страхувальника без зміни реєстраційного номера.
2.14. Якщо страхувальник за новою юридичною адресою (фізична особа - за новим місцем проживання) має обслуговуватися іншим органом Фонду, то він зобов'язаний у 15-денний термін провести розрахунки з органом Фонду за попереднім місцем реєстрації і знятися з обліку з поданням відповідної заяви. За новою адресою страхувальник підлягає реєстрації в порядку і терміни, визначені цією Інструкцією.
У разі недодержання платником, що знімається з обліку, порядку обчислення та сплати страхових внесків, подання недостовірної звітності, порушення строків її подання проводиться документальна перевірка правильності розрахунків платника страхових внесків і складається акт у трьох примірниках, у якому зазначається нова юридична адреса. Якщо платник має недоїмку за внесками, то йому нараховується пеня у встановленому порядку. У 10-денний термін проводяться остаточні розрахунки на підставі акта перевірки.
У разі неплатоспроможності платника борг на підставі акта перевірки враховується за новим місцем його реєстрації.
Після проведення остаточних розрахунків на підставі заяви платник страхових внесків знімається з обліку, його справа закривається і за новим місцем реєстрації не передається, його реєстраційний номер надалі не використовується. Платежі платника, що знявся з обліку, враховуються в базі даних до кінця поточного року. Страхувальнику за його заявою, складеною в довільній формі, видається довідка про його зняття з обліку в органі Фонду за формою згідно з додатком 5. Заява страхувальника підшивається до його персональної справи. ( Абзац четвертий пункту 2.14 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
2.15. У разі прийняття в установленому законодавством порядку рішення власника (власників) або уповноваженого ним (ними) органу про скасування державної реєстрації страхувальника у зв'язку з його реорганізацією або ліквідацією чи рішення арбітражного суду, страхувальник зобов'язаний у 10-денний термін з дня прийняття такого рішення подати до органу Фонду відповідні копії документів та заяву про зняття з обліку із зазначенням його правонаступника (якщо він визначений).
Зняття з обліку страхувальника може бути проведено також на підставі інформаційного повідомлення органу державної реєстрації про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності за умов, визначених чинним законодавством.
На підставі документів, поданих до органів Фонду щодо реорганізації або ліквідації, та після погашення боргів зі сплати страхових внесків до Фонду згідно з пунктом 4.9 цієї Інструкції персональна справа страхувальника закривається. Страхувальнику за його заявою видається довідка про зняття з обліку в органі Фонду за формою згідно з додатком 5. Реєстраційний номер ліквідованого страхувальника у подальшому не використовується, а його платежі враховуються в базі даних до кінця поточного року. Персональна справа ліквідованого платника зберігається протягом трьох років. ( Абзац третій пункту 2.15 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
2.16. У разі ліквідації органу реєстрації Фонду в місячний термін з дня прийняття такого рішення страхувальнику надсилається повідомлення із зазначенням нового органу реєстрації Фонду, якому передаються його реєстраційні документи.
3. Розмір страхових внесків на державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, інші джерела формування бюджету Фонду
3.1. Розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України для роботодавців і застрахованих осіб.
Відповідно до Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" ( 2213-14 ) розмір страхових внесків складає:
3.1.1. Для роботодавців (крім зазначених у пункті 2.12 цієї Інструкції) - 2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( 108/95-ВР ), та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб. ( Абзац перший підпункту 3.1.1 пункту 3.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Для роботодавців - на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці, - окремо 0,7 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників-інвалідів та 2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці інших працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( 108/95-ВР ), та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб. ( Підпункт 3.1.1 доповнено абзацом другим згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002; із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
3.1.2. Для найманих працівників - від суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб:
- 0,25 відсотка - для найманих працівників інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях УТОГ і УТОС;
- 0,5 відсотка -для найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму (включно), встановленого для працездатної особи;
- 1,0 відсотка - для найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. ( Пункт 3.1.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002; в редакції Постанов Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003, N 56 від 25.06.2004 )
3.1.3. Для осіб, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах (пункт 2.3 цієї Інструкції), - 3,4 відсотка від суми оподатковуваного доходу (прибутку), обчисленого відповідно до чинного законодавства України. ( Підпункт 3.1.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 4 від 29.03.2002 )
3.2. Страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється Кабінетом Міністрів України, в розрахунку на кожну застраховану особу (постанова Кабінету Міністрів України "Про максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничну суму заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів" від 07.03.2001 р. N 225 із змінами та доповненнями). ( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Постановами Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002, N 58 від 04.09.2003 )
3.3. Страхувальники, зазначені в пунктах 2.1, 2.2 та 2.12 цієї Інструкції, крім страхових внесків, сплачують до Фонду:
- суми, одержані ними в установленому порядку від працівників у вигляді часткової оплати вартості за видані путівки, що придбані за рахунок коштів Фонду;
- суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника, що були віднесені за рахунок коштів Фонду, в тому числі суми витрат на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності, якщо встановлено, що така непрацездатність настала внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, суми неправомірно витрачених коштів Фонду на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, дитячих оздоровчих закладів, а також суми вартості путівок на санаторно-курортне лікування, виданих з порушенням Інструкції про порядок планування, обліку, видачі путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду від 24.12.2001 р. N 51, суми вартості дитячих новорічних подарунків, виданих з порушенням положень, затверджених відповідними постановами правління Фонду; ( Абзац пункту 3.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
- суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальника та його посадових осіб відповідно до чинного законодавства.
Накладені суми адміністративних штрафів стягуються з винних посадових осіб в установленому порядку. Суми адміністративних штрафів сплачуються шляхом внесення коштів до установи Ощадного банку України. ( Абзац пункту 3.3 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
3.4. До складу коштів Фонду входять кошти, що надходять:
( Абзац другий пункту 3.4 виключено на підставі Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
від відділень (управлінь) Державного казначейства, на рахунки яких надходять кошти від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку та сільськогосподарськими товаровиробниками фіксованого сільськогосподарського податку;
інші надходження, в тому числі відсотки, нараховані банківськими установами за користування тимчасово вільними коштами Фонду, що знаходяться на їх рахунках, а також благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, асигнування із Державного бюджету України.
4. Порядок нарахування та строки сплати страхових внесків
4.1. Страхувальники, зазначені в пунктах 2.1 та 2.2 цієї Інструкції, щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов'язкових платежів.
Страхові внески нараховуються на суми оплати праці всіх категорій найманих працівників, у тому числі позаштатних, сезонних, тимчасових і тих, хто виконує роботу за сумісництвом.
Надходження до Фонду коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками та від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку здійснюється в порядку, визначеному законодавством. ( Абзац третій пункту 4.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
4.2. Якщо страхувальник нараховує доходи (заробітну плату) у формах, відмінних від грошової, то база для справляння страхових внесків до Фонду визначається як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами згідно із законодавством, помножена на коефіцієнт, який розраховується за такою формулою:
К = 100 : (100 - Сп,
де: К - коефіцієнт;
Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів законодавством на момент такого нарахування.
Вартість такого нарахування визначається виходячи із звичайної ціни, збільшеної на суму:
- податку на додану вартість, якщо особа, яка здійснює таке нарахування, є платником податку на додану вартість;
- акцизного збору, якщо надається підакцизний товар. ( Пункт 4.2 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
4.3. Нараховані страхові внески, у тому числі страхові внески, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, за відрахуванням суми витрат, здійснених страхувальниками за рахунок коштів Фонду, сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум страхових внесків та сум, зазначених у пункті 3.3 цієї Інструкції, на рахунок Фонду.
Розпорядники бюджетних коштів, одержувачі коштів державного бюджету та інші клієнти Державного казначейства України сплачують страхові внески до Фонду в порядку, встановленому наказом Державного казначейства України "Про затвердження Порядку виконання державного бюджету за видатками за умови функціонування внутрішньої платіжної системи" від 10.08.2001 р. N 140, зареєстрованим Міністерством юстиції України 28.08.2001 р. N 756/5947.
4.4. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.
У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця.
Суми інших платежів, зазначених у пункті 3.3 цієї Інструкції, перераховуються на рахунок Фонду в день, встановлений для виплати заробітної плати за той місяць, в якому ці платежі нараховані або внесені до каси страхувальника, якщо більш ранній термін не передбачений законодавством.
Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
4.5. У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітної плати.
4.6. Страхувальники, які здійснюють виплату заробітної плати своїм працівникам на поточні рахунки в установах банків, провадять відповідні платежі до Фонду в день перерахування коштів на їх особові рахунки.
У разі виплати страхувальниками заробітної плати найманим працівникам з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), а також натуроплатою вони зобов'язані не пізніше наступного дня, після здійснення виплат, подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
У разі перерахування заробітної плати на рахунки фізичних осіб за першу половину або іншу частину місяця чи виплати заробітної плати з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), а також натуроплатою нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця.
4.7. Страхувальники, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах (пункт 2.3 цієї Інструкції), нараховують страхові внески з дня прийняття рішення про таку участь, але не пізніше дня реєстрації в органі Фонду в розмірі, встановленому чинним законодавством. При цьому перерахування страхових внесків здійснюється щомісяця не пізніше 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому був отриманий дохід.
У разі порушення установленого строку сплати страхових внесків за звітний період та несплати їх протягом наступного звітного періоду ці особи знімаються з обліку як платники страхових внесків до Фонду з першого дня, за який страхові внески не сплачено. ( Пункт 4.7 доповнено абзацом другим згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Після закінчення календарного року або припинення відповідної діяльності застрахованими особами річна сума страхових внесків нараховується за фактично одержаним доходом. Різниця між сумою, перерахованою страхувальником протягом року, і сумою, яка повинна надійти до Фонду соціального страхування з обчисленого доходу за рік, повинна бути внесена страхувальником або повернена йому не пізніше 15 квітня, а після припинення такої діяльності - в 15-денний строк.
Сплата страхових внесків провадиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків - поштовими переказами через підприємства зв'язку на рахунок Фонду.
4.8. Страхові внески на суму оплати праці (доходу, винагороди), що нарахована в іноземній валюті, обчислюються і сплачуються в національній валюті України. Для нарахування страхових внесків доходи, одержані в іноземній валюті, перераховуються у національну грошову одиницю за офіційним курсом Національного банку України на день сплати страхових внесків.
4.9. При ліквідації страхувальник зобов'язаний провести повний розрахунок з Фондом на день ліквідації.
Після одержання документів про ліквідацію страхувальника, зазначених у пункті 2.15 цієї Інструкції, органи Фонду в 15-денний строк здійснюють документальну перевірку щодо повноти сплати ним страхових внесків.
Якщо підприємство, яке ліквідується, має заборгованість з виплати заробітної плати, у тому числі нарахованої за останній звітний місяць, а строк сплати страхових внесків ще не настав, то ліквідаційна комісія зобов'язана включити належну суму сплати коштів до ліквідаційного балансу підприємства і оформити це окремим актом. В акті зазначається правонаступник (якщо він визначений), сума належних платежів і дата їх внесення, яка не може бути пізнішою від дати, встановленої підприємством для виплати заробітної плати до ліквідації.
Копії акта, підписаного ліквідаційною комісією і правонаступником (якщо він визначений), подаються до органів Фонду, де зареєстрований страхувальник, що підлягає ліквідації, і правонаступник.
Якщо належна сума платежів, що має вноситися підприємством, яке ліквідується, перевищує суму, зазначену в акті, то правонаступник (якщо він визначений) зобов'язаний внести належну суму повністю і одночасно внести відповідні зміни до балансу, одержаного від ліквідаційної комісії.
Якщо страхувальник, що підлягає ліквідації, є фінансово неспроможним, його борги щодо сплати страхових внесків відображаються в акті перевірки (до якого додається акт звірки заборгованості) в трьох примірниках, один з яких надсилається ліквідаційній комісії, другий - правонаступнику (якщо він визначений). Одночасно до відповідного податкового органу надсилається повідомлення щодо існуючої заборгованості страхувальника перед Фондом.
Погашення боргів зі сплати страхових внесків до Фонду проводиться у порядку черговості їх стягнення відповідно до Законів України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) та "Про банки та банківську діяльність" ( 2121-14 ).
5. Порядок стягнення заборгованості за коштами
Фонду та нарахування пені
5.1. Страхувальник-роботодавець несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Не сплачені в строк страхові платежі стягуються в доход Фонду зі страхувальника, згідно з Порядком надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду) від інших контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2001 р. N 1387, та Угоди про інформаційне співробітництво між Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Державною податковою адміністрацією України від 25.04.2003 р. ( Абзац третій пункту 5.1 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених статтею 30 базового Закону ( 2240-14 ), не застосовується.
Право застосовування фінансових санкцій мають керівники виконавчої дирекції Фонду, робочих органів відділень Фонду та їх заступники.
5.2. За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ) нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. ( Абзац перший пункту 5.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 4 від 29.03.2002 )
За порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Моментом сплати вважається день виникнення недоїмки. Нарахування пені закінчується вдень прийняття банком, обслуговуючим платника, страхових внесків, платіжного доручення на сплату належних платежів до Фонду або день погашення заборгованості за страхувальником. Днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами платежів до Фонду вважається день його реєстрації у цих установах. ( Абзац третій пункту 5.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Вся сума заборгованості за коштами Фонду, штрафів та пеня зараховуються на рахунки Фонду.
5.3. Якщо заробітна плата не виплачувалась за відсутності коштів на рахунку підприємства, то пеня за несвоєчасне перерахування платежів до Фонду не стягується.
5.4. У разі самостійного виявлення своєчасно не нарахованих і не сплачених сум страхових внесків страхувальники самі зобов'язані донарахувати страхові внески, нарахувати пеню на всю суму недоїмки за весь період прострочення платежу, протягом п'яти робочих днів з дня виявлення прострочки повідомити орган реєстрації Фонду у письмовій формі особисто або поштовим відправленням згідно з вимогами п.7.5.1 цієї Інструкції та відобразити донараховані страхові внески та нараховану пеню у звіті по коштах Фонду Ф4 ФСС з ТВП. Нарахування пені розпочинається з першого робочого дня, що настав після дня одержання заробітної плати (з дня виникнення недоїмки). Наприклад, якщо платіж слід було сплатити 5 липня, а це було зроблено 15 липня, то пеню слід нарахувати за 10 днів (з 6 по 15 липня включно).
Якщо пеня не була нарахована страхувальником, то її нараховує орган реєстрації при перевірці звітів по коштах Фонду за формою Ф4 ФСС з ТВП, про що письмово повідомляє страхувальника. ( Пункт 5.4 доповнено абзацом згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 ) ( Пункт 5.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
5.5. Закінчення строків нарахування пені настає в день прийняття банком, який обслуговує страхувальника, платіжного доручення на сплату платежу до Фонду. У разі часткової сплати суми платежу до Фонду нарахування пені припиняється на сплачену частку платежу з дня прийняття банком відповідного платіжного доручення.
5.5.1. При частковому погашенні платежу до Фонду сума частки платежу, що погашається, визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.
5.5.2. Пеня нараховується на суми простроченого платежу в цілих гривнях.
5.5.3. Пеня на пеню не нараховується.
5.6. Днем сплати страхових внесків вважається:
- при перерахуванні платежу з рахунку платника - день списання установою банку суми платежу з рахунку платника, незалежно від часу її зарахування на рахунок Фонду;
- при внесенні готівкою - день внесення готівки до банківської установи чи підприємства зв'язку.
5.7. За несвоєчасне списання з платника та зарахування до Фонду платежів банківська установа сплачує пеню за кожний день прострочення в розмірі, встановленому законодавством. При цьому страхувальник звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до Фонду, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
У разі незабезпечення банківськими установами перерахування страхових внесків до Фонду одночасно з видачею коштів на виплату заробітної плати банківські установи сплачують за рахунок власних коштів до Фонду суму несплачених страхових внесків.
5.8. Якщо недоїмка стягується в судовому порядку, то пеня не нараховується з дня винесення судом рішення про вилучення майна платника (при зверненні стягнення на суми, що їх мають повернути платнику інші особи), а також з моменту визнання боржника банкрутом.
5.9. Недоїмка за платежами, не сплачена в установлений строк фізичними особами, які використовують працю найманих працівників, стягується за рішенням суду.
5.10. Стягнення недоїмки за платежами до Фонду у разі відсутності коштів на рахунку страхувальника може бути звернене на майно платника відповідно до законодавства.
5.11. Органи реєстрації Фонду згідно законодавчих актів можуть на прохання страхувальника надавати розстрочки для сплати недоїмки. В рішенні про це повинен бути встановлений строк, на який вона надається. У випадку несплати недоїмки у встановлений строк відновлюється нарахування пені на прострочену суму за весь період від дня утворення недоїмки. ( Пункт 5.11 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003 )
6. Поточні рахунки і порядок витрачання коштів Фонду
6.1. Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, виконавчим дирекціям відділень Фонду у відповідних територіальних органах Державного казначейства України відкриваються рахунки для обліку надходжень та здійснення видатків. Зазначені рахунки відкриваються на ім'я виконавчої дирекції Фонду та виконавчих дирекцій відділень Фонду за балансовим рахунком N 3717 "Рахунки державних позабюджетних фондів" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 р. N 119, із змінами та доповненнями.
Обслуговування коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності через рахунки, відкриті йому в Державному казначействі України, управліннях Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, здійснюється на підставі договорів між виконавчою дирекцією Фонду, виконавчими дирекціями відділень Фонду, з однієї сторони, та Державним казначейством України і управліннями Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, з іншої сторони.
Для повного і своєчасного забезпечення виконання завдань і функцій, покладених на Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, виконавчою дирекцією Фонду та Державним казначейством України узгоджується Порядок проходження коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності через рахунки, відкриті йому в органах Державного казначейства.
Для здійснення видатків на утримання виконавчої дирекції Фонду та виконавчих дирекцій відділень Фонду в установах банків на підставі укладених договорів їм відкриваються рахунки за балансовим рахунком N 2560.
З дозволу відділень Фонду робочі органи відділень Фонду у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення відкривають в установах банків на підставі укладених договорів:
- накопичувальний рахунок (з ознакою транзитного), відкритий за балансовим рахунком N 2560, з щоденним перерахуванням залишку коштів на накопичувальний рахунок відповідного відділення Фонду;
- поточні рахунки, відкриті за балансовим рахунком N 2560, для розрахунків, передбачених бюджетом, кошторисами, іншими документами, та здійснення господарської діяльності.
Для зберігання та обліку коштів, що надходять відповідно до пункту 3.4 цієї Інструкції від платників, що обрали спрощену систему оподаткування своїх доходів, робочим органам відділень Фонду у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення відкриваються накопичувальні рахунки (з ознакою транзитного), відкриті за балансовим рахунком N 2560, з щоденним перерахуванням коштів до відповідного відділення Фонду.
( Пункт 6.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 63 від 27.11.2002 - з 01.12.2002, в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 58 від 04.09.2003 )
6.2. З поточного рахунку N 2560 Виконавча дирекція Фонду, регіональні відділення Фонду та робочі органи відділень Фонду проводять фінансування витрат, передбачених бюджетами, кошторисами та іншими документами, на:
- виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та на поховання;
- забезпечення оздоровчих заходів:
оплату путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів;
часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ та організацій, дитячих оздоровчих таборів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
позашкільне обслуговування;
- утворення резерву страхових коштів для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб;
- забезпечення поточної діяльності та утримання органів Фонду, розвиток його матеріально-технічної бази, вирішення соціально-побутових питань та питань стимулювання праці працівників органів Фонду;
- проведення розрахунків між Виконавчою дирекцією Фонду, регіональними відділеннями Фонду та робочими органами його відділень Фонду;
- підготовку та підвищення кваліфікації кадрів з питань соціального страхування.
6.3. Резерв страхових коштів Фонду зберігається на вкладних (депозитних) рахунках, відкритих в установах банків на ім'я Виконавчої дирекції Фонду та відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і використовуються на цілі, передбачені статутом Фонду та Положенням про резервний фонд страхових коштів.
6.4. Страхові внески до Фонду, надходження за путівки на санаторно-курортне лікування та оздоровлення, інші надходження (штрафи, пені, не прийняті до заліку видатки тощо) зараховуються виключно на накопичувальні рахунки (з ознакою транзитного).
6.5. Відповідальність за нецільове використання коштів, недостовірність бухгалтерського обліку, розрахункових документів, несвоєчасність внесення коштів до Фонду, а також за недостовірність даних у звітах по коштах Фонду покладається на платників страхових внесків та отримувачів коштів Фонду. ( Пункт 6.5 в редакції Постанови Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
6.6. Розрахунково-касове обслуговування по коштах Фонду здійснюється згідно з договором між установою банку та клієнтом відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 N 22 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за N 377/8976, та інших нормативно-правових актів Національного банку України. ( Пункт 6.6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 105 від 17.09.2004 )
6.7. Страхувальником здійснюються витрати на:
- виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на поховання;
- проведення витрат на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, що перебувають на господарчому утриманні страхувальника, в межах асигнувань, передбачених кошторисом; ( Частина друга абзацу першого пункту 6.7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
- проведення витрат на часткове фінансування дитячих оздоровчих закладів. ( Частина третя абзацу першого пункту 6.7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Вказані витрати страхувальники-роботодавці здійснюють в рахунок коштів Фонду з відповідним врахуванням проведених витрат при сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Допомога по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах застрахованим особам виплачується у найближчий після призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісячно у строк, встановлений для виплати заробітної плати. Добровільно застрахованим особам така допомога надається не пізніше 5 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем.
Допомога при народженні дитини та на поховання виплачується не пізніше наступного дня за днем звернення. Застрахованим особам, зазначеним у пункті 2.3 цієї Інструкції, призначення та виплата матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг здійснюється робочим органом Фонду за місцем реєстрації їх як страхувальників в установленому порядку.
6.8. Страхувальники-роботодавці не мають права припиняти виплату допомоги у випадках, коли сума нарахованих страхових внесків та інших платежів до Фонду не покриває фактичних витрат з виплати допомоги.
6.9. Якщо витрати, проведені страхувальником-роботодавцем, за звітний квартал перевищують нараховану суму страхових внесків та інших платежів, то різниця між сумою витрат і сумою страхових внесків зараховується в рахунок сплати наступного кварталу.
Якщо ж витрати не можуть бути покриті страховими внесками і в наступному кварталі, то сума перевищення, з урахуванням очікуваного результату в наступному кварталі, відшкодовується страхувальнику-роботодавцю органом реєстрації після одержання від нього звіту за формою N 4-ФСС ТВП за минулий квартал.
Відшкодування страхувальнику-роботодавцю суми перевищення над сумою страхових внесків у випадках, коли належна сума страхових внесків не покриває витрат, може провадитись і до одержання звіту за формою N 4-ФСС ТВП при обов'язковому поданні довідки-розрахунку за підписом керівника, головного бухгалтера, завіреної печаткою підприємства.
Відшкодування здійснюються органом реєстрації шляхом перерахування відповідних сум на поточний рахунок страхувальника.
6.10. Всі розрахунки по коштах Фонду між органом реєстрації та страхувальником проводяться за безготівковими розрахунками.
6.11. Виконавча дирекція Фонду в установленому законодавством та правлінням Фонду порядку розраховується з санаторно-курортними закладами за путівки, що придбаваються згідно з планом їх розподілу та договорів. Відділення Фонду мають право придбавати додатково до затвердженого плану путівки в межах асигнувань, передбачених бюджетом на забезпечення оздоровчих заходів, а також придбавати путівки для платників, що обрали спрощену систему оподаткування своїх доходів при наявності відповідних коштів.
Забороняється перераховувати кошти на оплату путівок без рахунків.
6.12. Відділення Фонду оплату витрат, що провадяться згідно з програмами і кошторисами (у розрізі регіонів) щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей, здійснюють з урахуванням наступного:
- кошти на часткове фінансування дитячих оздоровчих закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл перераховуються на поточні рахунки оздоровчих закладів, спортивних товариств або безпосередньо дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також можуть перераховуватись на рахунки організацій (в тому числі профспілкових), які відповідно до рішень правлінь відділень Фонду займаються оздоровленням дітей; ( Частина друга абзацу першого пункту 6.12 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
- кошти, передбачені на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, перераховуються на поточні рахунки санаторіїв-профілакторіїв. ( Частина третя абзацу першого пункту 6.12 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
6.13. Забороняється надання кредитів та позичок з коштів Фонду будь-яким організаціям та фізичним особам.
7. Облік та звітність за коштами Фонду
7.1. Страхувальники зобов'язані вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і своєчасно надавати органам реєстрації Фонду звітність щодо цих коштів за формою N 4-ФСС ТВП, яка затверджується в установленому порядку.
При цьому відображаються відомості про суми нарахованих страхових внесків та інших платежів за їх видами; суми нарахованих та проведених витрат за їх видами з окремим відображенням додаткових витрат, які здійснені для осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС; кількісні показники: середньомісячна чисельність працюючих в еквіваленті повної зайнятості, число днів тимчасової непрацездатності за загальним захворюванням, по догляду за хворими, вагітності та пологах, кількість випадків виплати допомоги при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та на поховання.
7.2. Облік розрахунків з Фондом страхувальники відображають на субрахунку 652 "Розрахунки за соціальним страхуванням".
За кредитом субрахунку 652 відображаються нараховані зобов'язання по сумах страхових внесків, які кореспондуються з дебетом рахунків 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" тощо.
Страхувальники, які використовують для визначення витрат рахунки класу 8 "Витрати за елементами" нарахування страхових внесків до Фонду відображають по дебету субрахунку 822 "Відрахування на соціальне страхування" та по кредиту субрахунку 652 "Розрахунки за соціальним страхуванням".
Нарахування страхових внесків у бюджетних установах відображається по дебету відповідного рахунку класу 8 "Витрати" та по кредиту субрахунку 652.
За кредитом субрахунку 652 відображаються також суми:
- пені, штрафів за несвоєчасну сплату страхових внесків - у кореспонденції з дебетом рахунків обліку фінансових результатів або розрахунків з винними особами;
- одержаної часткової плати за путівки - у кореспонденції з дебетом рахунку "Каса";
- одержані від органу Фонду у випадках перевищення витрат над сумою нарахованих страхових внесків - у кореспонденції з дебетом рахунку "Банк".
При перерахуванні коштів до Фонду як підприємствами - суб'єктами підприємницької діяльності, так і бюджетними установами дебетується субрахунок 652 та кредитується відповідний рахунок класу 3 "Кошти, розрахунки та інші активи".
Крім цього, за дебетом рахунку N 652 "Розрахунки із соціального страхування" обліковуються суми, які відповідно до чинних положень виплачуються за рахунок страхових внесків: на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у кореспонденції з кредитом субрахунку 661 "Розрахунки за заробітною платою"; на поховання у кореспонденції з кредитом рахунку 68 "Розрахунки за іншими операціями".
Утримання із заробітної плати внесків до Фонду відображаються в обліку по дебету субрахунку 661 "Розрахунки за заробітною платою" та по кредиту субрахунку 652.
7.3. Страхувальники щоквартально складають у двох примірниках наростаючим підсумком з початку року звіт за формою N 4-ФСС ТВП із зазначенням у ньому сум, нарахованих і сплачених страхових внесків та інших надходжень, а також сум, витрачених на виплату допомоги та здійснення інших заходів, фінансування яких проводиться за рахунок коштів Фонду.
7.4. Звіт страхувальника-роботодавця подається за підписами керівника та головного бухгалтера і завіряється печаткою страхувальника, а добровільно застрахованої особи - за її особистим підписом.
7.5. Один примірник звіту за формою N 4-ФСС з ТВП не пізніше 20-го числа наступного за звітним періодом місяця подається до органу реєстрації, другий - залишається в бухгалтерії страхувальника. ( Пункт 7.5 в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003 )
7.5.1. Страхувальник має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання звіту надіслати звіт на адресу органу реєстрації поштою з повідомлення про вручення.
У разі втрати або зіпсуття поштового відправлення, страхувальник протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов'язаний надіслати поштою або подати особисто (за його вибором) органу реєстрації другий примірник звіту.
Оформлення зазначених поштових відправлень здійснюється згідно з Порядком оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.1997 року N 799. ( Пункт 7.5 доповнено підпунктом 7.5.1 згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
7.6. Робочі органи Фонду ведуть облік виконання бюджету Фонду відповідно до плану рахунків бухгалтерського обліку коштів соціального страхування.
Відповідальність і контроль за веденням бухгалтерського обліку та фінансових звітів покладається на головних (старших) бухгалтерів робочих органів Фонду.
7.7. Фінансові звіти про виконання бюджету соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності робочими органами Фонду складаються за формою N 6-ФСС. Звіти подаються щоквартально:
- робочими органами відділень Фонду - відповідним виконавчим дирекціям відділень Фонду у встановлені для подання звітів строки;
- виконавчими дирекціями відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі у встановлені для них строки - Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
7.8. Облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, отриманих підприємствами, установами, організаціями на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, дитячих оздоровчих закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фінансування на придбання матеріальних цінностей та послуг здійснюється на окремому субрахунку по обліку коштів Фонду. ( Розділ 7 доповнено пунктом 7.8 згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
7.9. Форма звіту про використання коштів Фонду та порядок подання звіту до Виконавчої дирекції та її робочих органів визначається правлінням Фонду. ( Розділ 7 доповнено пунктом 7.9 згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
8. Контроль за сплатою платежів до Фонду і
витрачанням його коштів. Відповідальність
платників і службових осіб
8.1. Контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів здійснюють страхувальники, виборні органи профспілкових організацій на підприємстві, в установі, організації, комісії (уповноважені) із соціального страхування на підприємстві та органи Фонду.
Органи Фонду при здійсненні перевірок керуються Інструкцією про порядок проведення ревізій і перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Тривалість проведення ревізії не повинна перевищувати, як правило, 30 діб.
Ревізії та перевірки проводяться на підставі розпорядчих документів органів Фонду.
8.2. У страхувальників підлягають перевірці в установленому порядку бухгалтерські документи щодо повноти нарахування страхових внесків на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які є базою для нарахування страхових внесків відповідно до чинного законодавства, платіжні доручення про перерахування сум страхових внесків та інших платежів на рахунок Фонду, касові документи про сплату часткової (повної) вартості путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення, оплачених за рахунок коштів Фонду, видаткові документи на проведені виплати і перерахування, акти розслідування нещасних випадків невиробничого характеру (при наявності), відповідність даних фінансових звітів за коштами Фонду балансовим рахункам "За соціальним страхуванням" згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. N 291. ( Абзац перший пункту 8.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Перевірці підлягають документи за поточний і попередній роки, а в разі виявлення порушень або зловживань - за більш ранні періоди.
8.3. Страхувальники та підприємства, установи, організації - отримувачі коштів Фонду зобов'язані безперешкодно допускати посадових осіб Фонду до перевірок, надавати їм необхідні документи, в тому числі ті, що стосуються фонду оплати праці, проведених витрат коштів Фонду, включаючи надання соціальних послуг (використання коштів цільового призначення), інші документи та пояснення (в тому числі письмові) з питань, що виникають під час перевірок. ( Абзац перший пункту 8.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Керівники і відповідні посадові особи страхувальників та підприємств, установ, організацій - отримувачів коштів Фонду під час перевірки зобов'язані виконувати вимоги осіб, які проводять перевірку, щодо усунення виявлених порушень. ( Абзац другий пункту 8.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
8.4. За порушення правильності нарахування, своєчасності та повноти перерахування страхових внесків, інших платежів до Фонду, факти нецільового та/або безпідставного витрачання його коштів, що виявлені під час ревізії, страхувальники, підприємства, установи, організації - отримувачі коштів Фонду та їх посадові особи несуть відповідальність згідно з законодавством. ( Абзац перший пункту 8.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Суми коштів, безпідставно стягнені із страхувальника, підлягають поверненню у триденний строк з дня винесення рішення про безпідставність стягнення цих виплат з відшкодуванням судових витрат, за їх наявності.
8.5. За результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером та головою комісії (уповноваженим) із соціального страхування страхувальника. Один з примірників акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника. ( Абзац перший пункту 8.5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Порядок та умови узагальнення та оформлення результатів перевірки підприємств, установ, організацій - отримувачів коштів Фонду встановлюється правлінням Фонду. ( Пункт 8.5 доповнено абзацом другим згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
В акті зазначається: за який період проведено перевірку, які виявлено порушення в нарахуванні і сплаті страхових внесків та пені, обчисленні і виплаті допомоги, у здійсненні інших виплат за рахунок коштів Фонду; відображаються суми додатково нарахованих страхових внесків і пені, суми витрат, які не приймаються до заліку в рахунок страхових внесків чи належать до виплати застрахованим додатково. Зміст порушення викладається в акті із зазначенням порушених нормативно-правових актів і посиланням на конкретні їх статті та пункти.
Суми донарахованих платежів, штрафних та фінансових санкцій, передбачених цією Інструкцією (за винятком адміністративних штрафів), відображаються у звіті по коштах Фонду Ф4 ФСС з ТВП та сплачуються страхувальниками окремим платіжним дорученням на рахунок Фонду в десятиденний термін з дня закінчення ревізії чи перевірки (отримання Рішення про застосування та стягнення штрафних санкцій) з урахуванням стану взаєморозрахунків з бюджетом Фонду на кінець місяця, який передував перевірці. Не сплачені у визначений строк зазначені платежі вважаються недоїмкою. ( Абзац пункту 8.5 в редакції Постанов Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 4 від 29.03.2002, N 56 від 25.06.2004 )
8.6. У разі відмови керівника чи головного бухгалтера підприємства (установи, організації) або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності від підписання акта перевірки посадовою особою органу Фонду складається акт довільної форми, що засвідчує факт такої відмови. При цьому в акті необхідно зазначити про ознайомлення керівника і головного бухгалтера підприємства (установи, організації), фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності із змістом акта перевірки, обов'язками, правами і відповідальністю, передбаченими статтями 27, 29, 30 базового Закону ( 2240-14 ), іншими актами законодавства.
8.7. Витрати коштів Фонду, які були проведені з порушенням законодавства і заподіяли йому збитки, не приймаються до заліку в рахунок страхових внесків і відшкодовуються за рахунок страхувальника.
( Пункт 8.7.1 вилучено на підставі Постанови Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003 )
8.7.2. Витрати коштів Фонду на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, організацій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих закладів, які були проведені з порушенням порядку, визначеного правлінням Фонду та кошти Фонду, виділені за рішенням правління Фонду підприємствам, установам, організаціям на придбання матеріальних цінностей, робіт та послуг, які були використані не за цільовим призначенням або не в повному обсязі, підлягають поверненню до бюджету Фонду у десятиденний термін. ( Пункт 8.7 доповнено підпунктом 8.7.2 згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
8.8. Посадові особи страхувальників, підприємств, установ, організацій - отримувачів коштів Фонду, органів Фонду, винні у порушенні встановленого порядку реєстрації платників страхових внесків, витрачання коштів, сплати платежів до Фонду, у неподанні звітності до Фонду, залежно від обставин справи, притягуються до матеріальної, дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності відповідно до законодавств. ( Пункт 8.8 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
8.9. Органи Фонду надсилають матеріали, що підтверджують факти порушень, залежно від обставин справи, до органів прокуратури, суду або іншого органу, якому надано право приймати рішення про притягнення до матеріальної, дисциплінарної, адміністративної і кримінальної відповідальності.
9. Порядок розгляду скарг за платежами Фонду
9.1. Спори, що виникають з правовідносин за базовим Законом та цією Інструкцією, вирішуються органами Фонду в порядку, встановленому статутом Фонду, та в судовому порядку.
Подання скарги не припиняє виконання стягнення, якщо інше не передбачено законодавством.
Додаток N 1
до Інструкції про порядок надходження,
обліку та витрачання коштів Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності,
затвердженої постановою правління Фонду
від 26 червня 2001 р. N 16
_________________________________________________________________
(назва органу реєстрації у давальному відмінку)
Заява
Про реєстрацію ___________________________________________________
(повна назва підприємства, установи,
__________________________________________________________________
організації до 150 літер)
Скорочене найменування ___________________________________________
(до 30 літер)
Юридична адреса __________________________________________________
Фактична адреса __________________________________________________
Ідентифікаційний код* за ЄДРПОУ __________________________________
Кількість працюючих за штатним розкладом на день реєстрації ______
Розрахунковий рахунок N ___________ в ____________________________
(найменування банку)
__________________________________________________________________
Код банку ________________________________________________________
Свідоцтво про державну реєстрацію страхувальника** від ___________
(дата)
N _______________
Найменування органу, що видав свідоцтво про державну реєстрацію
__________________________________________________________________
Прошу зареєструвати як страхувальника у Фонді соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності.
З порядком нарахування, сплати та витрачання страхових внесків до
Фонду і відповідальністю за несвоєчасну та неповну сплату
страхових внесків ознайомлені.
Керівник _______________ _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Телефон (факс) N _______________ М.П.
Головний бухгалтер _____________ _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Телефон (факс) N ___________________
Дата "___"_______________ 200_ року
-------------------------------
* При взятті на облік страхувальників, які не мають
ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ, вказується реєстраційний
(обліковий) номер платників податків з Тимчасового реєстру
Державної податкової адміністрації України (наказ ДПАУ від
03.08.98 р. N 380).
** Для суб'єктів господарської діяльності, які не проходять
державної реєстрації, номер рішення (постанови, розпорядження,
наказу) про створення суб'єкта (п.10 Положення про ЄДРПОУ,
затвердженого постановою КМУ від 22.01.96 р. N 118) і, відповідно,
назва структури-засновника.
Додаток N 2
до Інструкції про порядок надходження,
обліку та витрачання коштів Фонду
соціального страхування з тимчасової
втрати працездатності, затвердженої
постановою правління Фонду
від 26 червня 2001 р. N 16
__________________________________________________________________
(назва органу реєстрації у давальному відмінку)
Заява
Про реєстрацію ___________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
Місце проживання _________________________________________________
(поштовий індекс, адреса)
Телефон __________________________________________________________
Ідентифікаційний номер з Державного реєстру фізичних осіб (ДРФО) -
платників податків та інших обов'язкових платежів ________________
Свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької
діяльності - фізичної особи* від __________________ N ____________
(дата)
Найменування органу, що видав свідоцтво про державну реєстрацію
__________________________________________________________________
Розрахунковий рахунок N ___________ в ____________________________
(найменування банку)
__________________________________________________________________
Код банку ________________________________________________________
Прошу зареєструвати як страхувальника у Фонді соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності.
З порядком нарахування і сплати страхових внесків до Фонду
ознайомлений. Страхові внески буду сплачувати у строки, визначені
для сплати внесків.
Підпис ________________
(підпис)
Дата "___"_______________ 200_ року
--------------------------
* В разі відсутності вказаного свідоцтва, вказуються дані з
документів, зазначених в п.2.6.2 Інструкції про порядок
надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності, копії яких
надаються в кожному конкретному випадку.
Додаток N 3
до Інструкції про порядок
надходження, обліку
та витрачання коштів Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності,
затвердженої постановою
правління Фонду
від 26 червня 2001 р. N 16
_______________________________________________________
(повна назва і адреса органу реєстрації Фонду)
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ СТРАХУВАЛЬНИКА
Кому ________________________________________________________
(повна назва підприємства, установи, організації,
__________________________________________________________________
а для фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників
- їх прізвище, ім'я та по батькові)
Адреса страхувальника _______________________________________
Ваш реєстраційний номер ____________________, який необхідно
зазначати на всіх документах, що стосуються розрахунків за коштами
Фонду з тимчасової втрати працездатності.
Розмір страхових внесків на день реєстрації складає:
для роботодавців ________________ %;
для застрахованих осіб _________ % при місячній заробітній
платі нижче прожиткового мінімуму для
працездатної особи (включно)
_________ % при місячній заробітній
платі вище прожиткового мінімуму для
працездатної особи
Різниця між нарахованими для роботодавців і найманих
працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з
наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг
застрахованим особам, перераховується на
розрахунковий рахунок N ______________ в _________________________
(найменування банку)
____________________ код банку ___________ код платежу ___________
Отримувач: __________________________________________________
(повна назва органу реєстрації Фонду)
__________________________________________________________________
Код за ЄДРПОУ отримувача _______________________
Перерахування зазначених сум здійснюється один раз на місяць
- у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на
оплату праці (п. 1, абз. 1, 2, ст. 23).
Дата подання звіту за коштами Фонду - щоквартально, до 20
місяця наступного за звітним періодом.
Довідки за телефоном _____________________________
Керівник органу реєстрації М.П.
_____________________________ ________________
(прізвище, ім'я, по батькові) (підпис)
Дата "___" ____________ 200_ року
Примітка. В разі виникнення змін (доповнень) у реєстраційних
даних страхувальника, він зобов'язаний в 10-денний термін після їх
виникнення подати до органу реєстрації копії документів з
указаними змінами відповідно до п. 8 ст. 27 Закону України "Про
загальнообов'язкове соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою
втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та
похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III.
( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Додаток 4
до Інструкції про порядок
надходження, обліку
та витрачання коштів Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності,
затвердженої постановою
правління Фонду
від 26 червня 2001 р. N 16
_______________________________________________________
(повна назва і адреса органу реєстрації Фонду)
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ СТРАХУВАЛЬНИКА
НА ДОБРОВІЛЬНИХ ЗАСАДАХ
Кому ________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
__________________________________________________________________
Адреса страхувальника _______________________________________
Ваш реєстраційний номер __________________, який необхідно
зазначати на всіх документах, що стосуються розрахунків за коштами
Фонду з тимчасової втрати працездатності.
Розмір страхових внесків на день реєстрації складає ______
відсотка суми оподатковуваного доходу (прибутку).
Нараховані страхові внески необхідно перераховувати на
розрахунковий рахунок N _______________ в ________________________
(найменування банку)
___________________ код банку ___________ код платежу ____________
Отримувач: __________________________________________________
(повна назва органу реєстрації Фонду)
__________________________________________________________________
Код за ЄДРПОУ отримувача _______________________
Дата сплати страхових внесків _______________________________
Звіт про нараховані і сплачені страхові внески подається
страхувальником за формою 4-ФСС-ТВП по місцю реєстрації
щоквартально, до 20 місяця наступного за звітним періодом.
Завірена копія річної декларації про суму сукупного
оподатковуваного доходу за минулий рік подається до органу
реєстрації Фонду до 15 квітня.
Довідки за телефоном _____________________________
Дата "___" ____________ 200_ року
Примітка. В разі виникнення змін (доповнень) у реєстраційних
даних страхувальника, він зобов'язаний в 10-денний термін після їх
виникнення подати до органу реєстрації копії документів з
указаними змінами відповідно до п. 8 ст. 27 Закону України "Про
загальнообов'язкове соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою
втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та
похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III.
( Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )
Додаток N 5
до Інструкції про порядок
надходження, обліку
та витрачання коштів Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності,
затвердженої постановою
правління Фонду
від 26 червня 2001 р. N 16
_______________________________________________________
(повна назва і адреса органу реєстрації Фонду)
ДОВІДКА
ПРО ЗНЯТТЯ З ОБЛІКУ СТРАХУВАЛЬНИКА
Видана ______________________________________________________
(повна назва підприємства, установи, організації)
__________________________________________________________________
(для фізичних осіб - їх прізвище, ім'я та по батькові)
Реєстраційний номер страхувальника __________________________
Адреса страхувальника _______________________________________
Ідентифікаційний код (ідентифікаційний номер) _______________
Заборгованість* за страхувальником/Фондом (зайве викреслити)
на дату зняття з обліку: ______ грн. __ коп.
акт перевірки (звірки заборгованості) N __ від ______ 200_ р.
На підставі _________________________________________________
(наводиться причина зняття з обліку)
та відповідно до положень розділу 2 Інструкції про порядок
надходження, обліку та витрачання коштів Фонду
_________________________________ знято з обліку як страхувальника
(скорочена назва страхувальника)
з ____________ 200_ року.
Керівник органу реєстрації М.П.
_____________________________ ________________
(прізвище, ім'я, по батькові) (підпис)
Дата "___" ____________ 200_ року
---------------
* Наявність заборгованості може обумовлюватися виключно
випадками, передбаченими п. 2.14. та п. 2.15 Інструкції про
порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності.
( Інструкцію доповнено додатком 5 згідно з Постановою Фонду втрати працездатності N 56 від 25.06.2004 )