документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 29 квітня 2004 р. N 276-р
Київ

Про затвердження плану дій на 2004 рік
щодо виконання Державної програми зайнятості
населення на 2001-2004 роки

1. Затвердити план дій на 2004 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки ( 3076-14 ) (далі - план дій), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським держадміністраціям забезпечити:

виконання завдань і заходів, передбачених планом дій;

інформування про стан виконання плану дій у порядку і строки, визначені пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. N 1139 "Про заходи організації виконання актів законодавства з питань зайнятості населення".

3. Мінпраці:

здійснювати координацію діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов'язаної із забезпеченням виконання завдань і заходів, передбачених планом дій;

забезпечити разом з місцевими органами виконавчої влади щоквартальне звітування про стан виконання в регіонах з найвищим рівнем безробіття завдань і заходів, передбачених планом дій, на засіданні Урядового комітету соціального, науково-технічного та гуманітарного розвитку.

4. Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Мін'юсту за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади розробити і до 10 травня 2004 р. подати Кабінетові Міністрів України проект Закону України "Про затвердження Державної програми зайнятості населення на 2005-2008 роки".

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2004 р. N 276-р

План
дій на 2004 рік щодо виконання Державної програми
зайнятості населення на 2001-2004 роки

I. Стан виконання заходів щодо поліпшення
ситуації у сфері зайнятості населення у 2003 році

Протягом 2003 року центральними та місцевими органами виконавчої влади забезпечувалося виконання завдань і заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення, передбачених планом дій на 2003 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки ( 3076-14 ), удосконалювалася нормативно-правова база, проводилася робота з підвищення якості та ефективності використання робочої сили, здійснювалися заходи щодо збереження і створення робочих місць, сприяння зайнятості населення та запобігання масовому безробіттю, забезпечення соціальної захищеності зареєстрованих безробітних тощо.

З метою удосконалення нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення розроблено проекти законів про внесення змін до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Проводилася робота з поліпшення системи адміністративної звітності щодо стану ринку праці та створення нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності відповідно до показників, передбачених Державною програмою зайнятості населення на 2001-2004 роки ( 3076-14 ). З цією метою розроблено форму бланків документів щодо проведення державних статистичних спостережень та подання адміністративних даних. Визнано за доцільне затвердити їх та запровадити в практику після внесення змін до Законів України "Про зайнятість населення" ( 803-12 ) та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" ( 1533-14 ).

Проводився моніторинг використання трудових ресурсів у регіонах країни за останні роки з метою напрацювання пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності у цій сфері.

Для підвищення якості робочої сили вживалися заходи з відновлення та удосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зайнятого населення відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. N 13. З цією метою розроблено проект Закону України "Про професійний розвиток персоналу на виробництві", прийняття якого сприятиме розв'язанню зазначеної проблеми.

Заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади здійснювалися заходи щодо розв'язання галузевих і регіональних проблем зайнятості населення. Так, у рамках виконання Державної програми розвитку соціальної сфери села на період до 2005 року ( 640/2002 ) проводилася робота, спрямована на розширення можливостей для створення у сільській місцевості додаткових робочих місць і працевлаштування незайнятих громадян, сприяння самостійній зайнятості сільського населення, залучення зареєстрованих безробітних до підприємницької діяльності. Проводився моніторинг реалізації соціальних гарантій для працівників Чорнобильської АЕС, що вивільняються у зв'язку з її закриттям, за результатами якого підготовлено законопроект про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" та прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р. N 872 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. N 1090" (внесені зміни стосуються додаткових державних гарантій для працівників, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації).

Радою міністрів Автономної Республіки Крим за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади забезпечувалося здійснення заходів щодо сприяння зайнятості депортованих осіб, які повертаються в Україну. З цією метою було активізовано роботу із створення об'єктів соціальної та промислової інфраструктури в місцях компактного проживання зазначених осіб.

Місцевими органами виконавчої влади забезпечувалося виконання завдання з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць, а державною службою зайнятості - завдання із здійснення заходів активної політики зайнятості, спрямованих на збільшення обсягів та підвищення якості надання соціальних послуг безробітним з метою повернення їх до продуктивної праці. У результаті проведеної роботи чисельність працівників, зайнятих на новостворених робочих місцях, у 2003 році в цілому по країні досягла 651 тис. чоловік, що становить 113,3 відсотка річного завдання. Найвищих показників виконання річного завдання з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць досягнуто в Автономній Республіці Крим, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях і м. Києві.

За сприяння державної служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 877,3 тис. чоловік (104,6 відсотка річного завдання), у тому числі на робочі місця, що створені роботодавцями за рахунок наданих дотацій з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, - 36,9 тис. чоловік. До участі в оплачуваних громадських роботах залучено 378,6 тис. чоловік незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості (110,7 відсотка річного завдання). З числа зареєстрованих безробітних 48,5 тис. чоловік здійснено виплати одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Пройшли професійне навчання за професіями і спеціальностями, які користуються попитом на ринку праці, з метою подальшого працевлаштування 175,5 тис. зареєстрованих безробітних. Це сприяло зменшенню навантаження на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) з 9 чоловік у 2002 році до 7 чоловік у 2003 році. Найкраще виконано річне завдання:

з працевлаштування незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості, - у Тернопільській, Херсонській, Кіровоградській, Волинській, Вінницькій і Хмельницькій областях;

із залучення до участі в оплачуваних громадських роботах незайнятого населення та зареєстрованих безробітних - у Донецькій, Чернівецькій, Одеській, Кіровоградській, Київській, Тернопільській, Закарпатській і Черкаській областях.

Державною службою зайнятості забезпечувалося підвищення якості надання соціальних послуг зареєстрованому нею незайнятому населенню. У 2003 році в системі цієї служби впроваджено Єдину технологію обслуговування незайнятого населення та вживалися заходи щодо впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи.

Для поліпшення матеріального забезпечення зареєстрованих безробітних збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю - із 74 гривень на 1 січня 2003 р. до 80 гривень з 1 лютого 2003 року. Для окремих категорій зареєстрованих безробітних підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю: з 1 лютого 2003 р. - 90 гривень, а з 1 грудня того ж року - 100 гривень.

З метою посилення соціального захисту громадян, які працюють за кордоном, заінтересованими центральними органами виконавчої влади проводилася підготовча робота, пов'язана з приєднанням України до Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів 1977 року, а також здійснювалися заходи щодо укладення двосторонніх міждержавних і міжурядових договорів та угод з працевлаштування і соціального захисту громадян. Для упорядкування процесів, пов'язаних з використанням праці громадян України та Російської Федерації в прикордонних регіонах, опрацьовано заходи щодо визначення порядку здійснення двостороннього обміну інформацією про наявність у цих регіонах вільних робочих місць.

Центральними та місцевими органами виконавчої влади на постійній основі проводиться робота щодо регулювання соціально-трудових відносин. Зокрема, ведеться моніторинг укладення і виконання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, які використовують найману працю. Територіальними державними інспекціями праці постійно здійснюється контроль за додержанням законодавства про працю, в тому числі з вивільнення працівників роботодавцями та додержання ними порядку такого вивільнення. У 2003 році за результатами перевірок підприємств виявлено 6587 порушень вимог законодавства щодо трудових договорів, у тому числі їх розірвання у зв'язку з вивільненням працівників. До порушників застосовано відповідні санкції згідно із законом.

Завдяки позитивним зрушенням в економіці країни та вжитим заходам щодо сприяння зайнятості населення у 2003 році було збережено тенденцію до поліпшення ситуації на ринку праці, яка намітилась у попередні роки, зокрема:

збільшився обсяг та підвищився рівень зайнятості з одночасним зменшенням обсягу та зниженням рівня безробіття економічно активного населення;

збалансовано обсяг вивільнення та прийняття на роботу працівників завдяки перевищенню темпів прийняття над темпами вивільнення;

істотно зменшилася чисельність працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати з ініціативи адміністрації підприємств або працюють на умовах неповного робочого часу (дня чи тижня);

зросла середньомісячна заробітна плата працівників у цілому по країні;

збільшився обсяг надання соціальних послуг незайнятому населенню, зареєстрованому в державній службі зайнятості.

II. Основні завдання та очікувані результати
поліпшення ситуації у сфері зайнятості
населення у 2004 році

В умовах переходу до ринкових відносин і здійснення структурної перебудови економіки дії Уряду у 2004 році спрямовуються на посилення регулювання ринку праці, сприяння зайнятості населення, забезпечення соціального захисту громадян від безробіття.

Пріоритетними у діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади у 2004 році є питання підвищення якості і забезпечення ефективного використання робочої сили, розв'язання регіональних та галузевих проблем зайнятості населення на депресивних територіях, у малих монофункціональних містах, шахтарських регіонах та в сільській місцевості, а також розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом вивільнюваних працівників у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС, соціальною та професійною адаптацією військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.

Основними завданнями щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення визначено:

1) розширення сфери застосування праці за рахунок збереження діючих та створення нових робочих місць;

2) сприяння у підготовці кваліфікованої робочої сили відповідно до потреб ринку праці;

3) підвищення якості робочої сили передусім шляхом удосконалення системи підготовки кадрів на виробництві та забезпечення ефективного її використання;

4) створення умов для самостійної зайнятості населення, сприяння розвитку підприємництва;

5) посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості;

6) сприяння зайнятості населення на депресивних територіях та у малих монофункціональних містах шляхом економічного стимулювання їх розвитку;

7) пом'якшення соціальних наслідків закриття неперспективних вугледобувних та вуглепереробних підприємств;

8) сприяння зайнятості сільського населення в умовах реформування аграрного сектору економіки;

9) забезпечення соціального захисту вивільнюваних працівників у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС;

10) забезпечення соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку;

11) регулювання міждержавної трудової міграції, забезпечення соціального захисту трудящих-мігрантів - громадян України, здійснення контролю за діяльністю іноземців, які працюють в Україні;

12) забезпечення надійного соціального захисту незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості, та безробітних шляхом розширення та удосконалення форм їх соціальної підтримки з метою повернення до продуктивної праці.

Протягом 2004 року передбачається розширити сферу застосування праці за рахунок створення нових робочих місць для 631,5 тис. чоловік з числа незайнятого населення, працевлаштувати за сприяння державної служби зайнятості 897,5 тис. чоловік, залучити до участі в оплачуваних громадських роботах майже 382 тис. чоловік з числа незайнятого населення і зареєстрованих безробітних.

У результаті здійснення заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення у 2004 році очікується:

збільшення чисельності зайнятого населення;

посилення конкурентоспроможності робочої сили та підвищення ефективності її використання;

збільшення обсягів та підвищення якості надання соціальних послуг незайнятим громадянам, зареєстрованим у державній службі зайнятості;

зменшення обсягів та тривалості безробіття, визначеного за методологією Міжнародної організації праці (МОП);

посилення соціального захисту громадян, які працюють за кордоном.

Прогнозується, що в 2004 році чисельність зайнятого населення збільшиться в середньому на 130 тис. чоловік і становитиме близько 20,7 млн., а рівень зайнятості населення зросте на 0,4 відсоткового пункту і становитиме 57 відсотків, чисельність безробітного населення в середньому зменшиться на 110 тис. чоловік і становитиме понад 1,9 млн. чоловік, а рівень безробіття, визначений за методологією МОП, знизиться на 0,5 відсоткового пункту і досягне майже 9 відсотків економічно активного населення віком 15-70 років.

III. Основні показники ринку праці на 2004 рік

(у середньому за рік)

------------------------------------------------------------------
Показник |2002 рік |2003 рік|2004 рік
| (звітні |(звітні |(прог-
| дані) | дані) |нозні
| | |дані)
------------------------------------------------------------------
1. Зайняте населення, млн. чоловік:

у віці 15-70 років 20,4 20,55 20,68

у тому числі працездатного віку 18,83 18,9 19,1

2. Безробітні, визначені за 2,3 2,06 1,95
методологією МОП, млн. чоловік

3. Рівень зайнятості, у відсотках
до населення відповідної вікової
групи:

у віці 15-70 років 56,2 56,6 57

у тому числі працездатного віку 64,6 65 65,5

4. Рівень безробіття, визначений 10,1 9,1 8,6
за методологією МОП, відсотків

5. Середньомісячна заробітна плата 376,38 462,59 564
працівників у цілому по економіці
(без малих підприємств), гривень

6. Розширення сфери застосування 622,2* 651* 631,5
праці за рахунок створення нових
робочих місць, тис. чоловік (у цілому
за рік)

7. Чисельність працевлаштованих за 831,8 877,3 897,5
сприяння державної служби зайнятості,
тис. чоловік (у цілому за рік)

8. Чисельність зареєстрованих 1034,2 988,9 1018,9
безробітних, тис. чоловік
(на кінець року)

9. Рівень зареєстрованого 3,77 3,61 3,72
безробіття, відсотків до працездатного
населення працездатного віку
(на кінець року)

______________ * На основі повідомлень місцевих органів виконавчої влади.

IV. Розрахунковий баланс зареєстрованого ринку праці

(тис. чоловік)

------------------------------------------------------------------
Показник | 2002 рік|2003 рік|2004 рік
| (звітні |(звітні |(прог-
| дані) | дані) |нозні
| | |дані)
------------------------------------------------------------------
1. Чисельність незайнятого населення, 2799,2 2835,2 2892,3
зареєстрованого в державній службі
зайнятості - всього

у тому числі:

2. Чисельність незайнятого населення, 1028,8 1055,2 1003,6
зареєстрованого в державній службі
зайнятості на початку року

3. Чисельність незайнятого населення, 1770,4 1780 1888,7
яке звернулося до державної служби
зайнятості за сприянням у
працевлаштуванні протягом року

з них:

звільнені у зв'язку із змінами в 155 150,7 159,4
організації виробництва і праці

звільнені з причин плинності кадрів 390,9 342,6 375,4

випускники вищих та 106,3 101,1 115,7
професійно-технічних, середніх
загальноосвітніх навчальних закладів
та особи, які звільнилися із строкової
військової або альтернативної
(невійськової) служби

інші категорії незайнятого населення 1118,2 1185,6 1238,2

4. Чисельність працевлаштованих за 831,8 877,3 897,5
сприяння державної служби зайнятості

5. Чисельність осіб, знятих з 912,2 954,3 956,9
обліку в державній службі зайнятості
для самостійного працевлаштування та
з інших причин

6. Чисельність незайнятого населення, 1055,2 1003,6 1037,9
зареєстрованого в державній службі
зайнятості на кінець року

V. Завдання з розширення сфери застосування праці
за рахунок створення нових робочих місць на 2004 рік

(тис. чоловік)

------------------------------------------------------------------
Регіон |2003 рік | 2004 рік
|(звітні |-------------------------
| дані) | прогнозні | прогнозні
| | дані, | дані,
| | передбачені | сформовані
| | Державною | на основі
| | програмою | пропозицій
| | зайнятості | місцевих
| |населення на | органів
| | 2001-2004 | виконавчої
| | роки | влади
| | ( 3076-14 ) |
------------------------------------------------------------------
Автономна Республіка Крим 24,7 11,6 21,2

Області:

Вінницька 14,9 7,4 15

Волинська 9,1 8,6 8,6

Дніпропетровська 33 32 32

Донецька 70,9 57,5 71

Житомирська 20,9 11 21

Закарпатська 18,6 20,2 22,7

Запорізька 30,3 15,1 24

Івано-Франківська 23 24 24

Київська 13,7 13 14,1

Кіровоградська 10,6 7 11,4

Луганська 37 12 37,4

Львівська 39 29 39

Миколаївська 19,5 10,7 19,7

Одеська 57,3 29 54,4

Полтавська 26,6 10,7 26,6

Рівненська 8,9 7,3 8,3

Сумська 22,9 3,5 22,3

Тернопільська 12,3 6,8 16

Харківська 48,5 40 44,3

Херсонська 19,2 10,9 14

Хмельницька 15,4 9 15,5

Черкаська 19,8 3,7 16,7

Чернівецька 9,5 7,8 10,1

Чернігівська 13,9 12,8 14,1

м. Київ 26,8 23,5 23,5

м. Севастополь 4,7 3,1 4,6

______________
Усього 651 427,1 631,5

VI. Завдання на 2004 рік з працевлаштування
та залучення до участі в оплачуваних громадських
роботах незайнятого населення, зареєстрованого
в державній службі зайнятості

(тис. чоловік)

------------------------------------------------------------------
Регіон |Працевлаштування | Залучення до
| на вільні та | участі в
| новостворені | оплачуваних
| робочі місця | громадських
| | роботах
------------------------------------------------------------------
Автономна Республіка Крим 36 9,9

Області:

Вінницька 39,6 25,2

Волинська 29,4 16,8

Дніпропетровська 63,2 12,8

Донецька 69 38,7

Житомирська 35,5 13,2

Закарпатська 26,1 6,6

Запорізька 39,5 14

Івано-Франківська 40,5 9,2

Київська 27,7 9,2

Кіровоградська 27,7 14,4

Луганська 41,1 23

Львівська 36,1 16,8

Миколаївська 24,3 9,7

Одеська 30,9 13,7

Полтавська 37,2 14,5

Рівненська 27,9 24

Сумська 31,5 20

Тернопільська 28,6 5,7

Харківська 49,2 21,9

Херсонська 22 11

Хмельницька 28,7 9,5

Черкаська 37,4 14,7

Чернівецька 16,5 6,7

Чернігівська 28,3 12,3

м. Київ 20,2 8,1

м. Севастополь 3,4 0,2

______________
Усього 897,5 381,8

VII. Заходи на 2004 рік щодо виконання
Державної програми зайнятості населення
на 2001-2004 роки

------------------------------------------------------------------
Найменування заходу | Відповідальні | Строк
| за виконання |виконання
------------------------------------------------------------------
1. Забезпечити контроль за Мінпраці протягом
виконанням заходів щодо інші заінтересовані року
реалізації в 2004 році другого центральні органи
етапу Стратегії подолання виконавчої влади
бідності (розділ I),
затверджених розпорядженням
Кабінету Міністрів України
від 26 грудня 2003 р. N 810

Формування (удосконалення) нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення

2. Забезпечити     супроводження Мінпраці              протягом
розгляду та прийняття Верховною Мінекономіки року
Радою України проектів Законів Мінфін (згідно з
України: Мін'юст графіком
за участю об'єднань розгляду
Про внесення змін до Закону роботодавців і законо-
України "Про зайнятість профспілок проектів)
населення";

Про внесення змін до Закону
України "Про загальнообов'язкове
державне соціальне страхування
на випадок безробіття"

3. Розробити законопроект про Мінпраці IV квартал
внесення змін до деяких законів Мінекономіки
щодо уточнення повноважень Мінфін
місцевих органів виконавчої Мін'юст
влади та органів місцевого за участю об'єднань
самоврядування у питаннях праці роботодавців і
та зайнятості населення профспілок

4. Підготувати проекти Мінпраці III квартал
відповідних актів законодавства, МЗС
необхідних для ратифікації Мін'юст
Конвенції Міжнародної за участю об'єднань
організації праці N 181 "Про роботодавців і
приватні агентства зайнятості" профспілок
, і подати їх на
розгляд Кабінету Міністрів
України
5. Розробити методику оцінки Мінпраці протягом
стану ринку праці в регіонах Мінекономіки року
Держкомстат

Професійно-освітня підготовка кадрів

6. Проаналізувати  відповідність Рада міністрів        протягом
обсягів та напрямів підготовки Автономної року
робітничих кадрів у Республіки Крим,
професійно-технічних навчальних обласні, Київська
закладах за державним і Севастопольська
замовленням потребам міські
регіональних ринків праці та держадміністрації
здійснити відповідні
регулювальні заходи

7. Розробити і затвердити в МОН III квартал
установленому порядку Мінекономіки
нормативно-правовий акт щодо Мінпраці
удосконалення порядку формування інші заінтересовані
та розміщення державного центральні органи
замовлення на підготовку виконавчої влади
фахівців у вищих навчальних
закладах відповідно до потреб
ринку праці

8. Забезпечити розроблення, МОН протягом
погодження і затвердження в Мінпраці року
установленому порядку державних інші заінтересовані
стандартів професійно-технічної центральні органи
та вищої освіти з урахуванням виконавчої влади
вимог сучасного виробництва

Підвищення якості робочої сили

9. Вивчити і проаналізувати стан Мінпраці              друге
професійного навчання персоналу МОН півріччя
підприємств та організацій Львівська і
різних форм власності у Запорізька
Львівській і Запорізькій облдержадміністрації
областях, розглянувши це питання
на розширеному засіданні
Міжвідомчої консультативної ради
з питань підготовки кадрів на
виробництві

10. Провести Всеукраїнську Мінпраці -"-
науково-практичну конференцію з МОН
питань професійного розвитку інші
персоналу підприємств та заінтересовані
організацій із залученням центральні органи
провідних наукових установ, виконавчої влади
об'єднань роботодавців і
профспілок

Збереження і створення робочих місць,
сприяння розвитку підприємництва та самостійній
зайнятості населення

11. Забезпечити        виконання Рада міністрів        протягом
завдання Уряду з розширення Автономної року
сфери застосування праці за Республіки Крим,
рахунок створення нових робочих обласні, Київська
місць і Севастопольська
міські
держадміністрації

12. Сприяти зайнятості населення Рада міністрів -"-
шляхом відродження народних Автономної
промислів, розвиток сфери Республіки Крим,
сільського (зеленого) туризму, обласні, Київська
виділення незайнятому населенню і Севастопольська
приміщень та земельних ділянок міські
для зайняття підприємницькою держадміністрації
діяльністю, надання допомоги
власникам земельних і майнових
паїв у створенні приватних
агропідприємств, фермерських та
особистих селянських
господарств,
сільськогосподарських
обслуговуючих кооперативів тощо

Розв'язання регіональних і галузевих проблем
зайнятості населення у сільській місцевості,
шахтарських регіонах та в малих
монофункціональних містах

13. Розробити        регіональні Волинська,            квітень
програми створення нових робочих Донецька,
місць для працівників вугільної Житомирська,
промисловості, які вивільняються Кіровоградська,
у зв'язку із закриттям шахт, у Луганська,
тому числі за рахунок коштів Львівська,
Фонду загальнообов'язкового Черкаська і
державного соціального Чернігівська
страхування на випадок облдержадміністрації
безробіття, передбачених на цю
мету статтею 86 Закону України
"Про Державний бюджет України
на 2004 рік" ( 1344-15 )

14. Забезпечити створення нових Волинська, протягом
робочих місць для працівників Донецька, року
вугільної промисловості, які Житомирська,
вивільняються у зв'язку із Кіровоградська,
закриттям шахт, за рахунок Луганська,
коштів Фонду Львівська,
загальнообов'язкового державного Черкаська і
соціального страхування на Чернігівська
випадок безробіття облдержадміністрації

15. Забезпечити виконання Мінагрополітики протягом
завдань і заходів Державної інші року
програми розвитку соціальної заінтересовані
сфери села на період центральні органи
до 2005 року ( 640/2002 ) виконавчої влади
в частині розширення сфери Рада міністрів
зайнятості сільського населення Автономної
Республіки Крим,
облдержадміністрації

Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці

16. Вивчити     питання      про Мінпраці              III квартал
доцільність внесення змін до Мінекономіки
Закону України "Про основи Рада міністрів
соціальної захищеності інвалідів Автономної
в Україні" ( 875-12 ) в частині Республіки Крим,
посилення гарантій щодо обласні, Київська
працевлаштування інвалідів та і Севастопольська
подати відповідні пропозиції на міські
розгляд Кабінету Міністрів держадміністрації
України

17. Підготувати і подати на Мінпраці IV квартал
розгляд Кабінету Міністрів Мінекономіки
України пропозиції щодо Рада міністрів
вдосконалення порядку бронювання Автономної
робочих місць на підприємствах, Республіки Крим,
в установах та організаціях для обласні, Київська
працевлаштування осіб, які і Севастопольська
потребують соціального захисту і міські
не здатні на рівних конкурувати держадміністрації
на ринку праці

18. Продовжити роботу з МОН протягом
профорієнтації та професійного Рада міністрів року
навчання серед молоді різних Автономної
соціальних категорій (випускники Республіки Крим,
загальноосвітніх навчальних обласні, Київська
закладів, діти-сироти та діти, і Севастопольська
позбавлені батьківського міські
піклування, діти з багатодітних держадміністрації
та малозабезпечених сімей, Міністерство у
сільська молодь, молодь з справах сім'ї,
обмеженими фізичними дітей та молоді
можливостями, неповнолітні, які
не МВС працюють, не навчаються
та перебувають на обліку в
кримінальній міліції)

19. Провести Всеукраїнський Міністерство у перше
молодіжний ярмарок "Молодь. справах сім'ї, півріччя
Праця. Перспективи" дітей та молоді
Мінпраці
МОН
Рада міністрів
Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська
і Севастопольська
міські
держадміністрації

20. Сприяти зайнятості Національний протягом
військовослужбовців, звільнених координаційний року
у ході реформування Збройних Сил центр адаптації
та інших військових формувань, у військовослужбовців,
рамках виконання Програми звільнених у запас
соціальної та професійної або відставку, та
адаптації військовослужбовців, конверсії колишніх
звільнених у запас або військових
відставку, на період об'єктів
до 2005 року ( 849/2002 ) заінтересовані
центральні та
місцеві органи
виконавчої влади
державна служба
зайнятості

Сприяння зайнятості незаконно депортованих осіб різних національностей, які повертаються в Україну

21. Забезпечити        виконання Рада міністрів            -"-
заходів Програми сприяння Автономної
соціальному становленню та Республіки Крим,
адаптації кримськотатарської Севастопольська
молоді на 2002-2005 роки міська
( 88-2002 ), спрямованих на держадміністрація
розв'язання проблеми зайнятості Міністерство у
справах сім'ї,
дітей та молоді
Мінагрополітики
МОН
Мінпраці

22. Сприяти зайнятості Рада міністрів протягом
кримськотатарського населення Автономної року
шляхом створення об'єктів Республіки Крим,
соціальної та промислової Севастопольська
інфраструктури в місцях його міська
компактного проживання, держадміністрація
спеціалізованих видів туризму, Держкомнацміграції
зокрема етнографічного та Мінекономіки
сільського (зеленого) Держтурадміністрація
Мінагрополітики

Соціальний захист персоналу Чорнобильської АЕС, вивільненого внаслідок її закриття

23. Розробити  проект  постанови Мінпраці              III квартал
Кабінету Міністрів України "Про Мінфін
внесення змін до постанови Мін'юст
Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2001 р. N 1090"
(в частині удосконалення
механізму надання виплат у разі
вивільнення працівників у
зв'язку із закриттям
Чорнобильської АЕС)

24. Забезпечити проведення Київська і протягом
моніторингу руху робочої сили на Чернігівська року
Чорнобильській АЕС облдержадміністрації
Мінпаливенерго
Мінпраці
державна служба
зайнятості

Регулювання міждержавної трудової міграції, прикордонне співробітництво

25. Підготувати  до   підписання Мінпраці                  -"-
проект Угоди між Україною і МЗС
Грецькою Республікою про сезонне Мін'юст
працевлаштування громадян та
проекти договорів (угод) про
працевлаштування громадян
(працевлаштування сезонних
працівників) між Кабінетом
Міністрів України і урядами
Італійської Республіки,
Угорської Республіки та Чеської
Республіки

26. Посилити згідно з Указом Мінпраці протягом
Президента України від 6 лютого МВС року
2003 р. N 84 "Про СБУ
невідкладні додаткові заходи Державна податкова
щодо посилення боротьби з адміністрація
організованою злочинністю і
корупцією" контроль за
діяльністю недержавних установ
та організацій і фізичних осіб -
підприємців, які надають послуги
на ринку праці, в тому числі у
працевлаштуванні громадян за
кордоном

Регулювання соціально-трудових відносин

27. Продовжити    роботу    щодо Рада міністрів            -"-
забезпечення: Автономної
Республіки Крим,
проведення моніторингу укладення обласні, Київська
та виконання колективних і Севастопольська
договорів на підприємствах, міські
в установах та організаціях усіх держадміністрації
форм власності, які Мінпраці
використовують найману працю, за участю об'єднань
роботодавців і
здійснення постійного контролю профспілок
за обґрунтованістю вивільнення
роботодавцями працівників та
додержання ними норм
законодавства щодо вивільнення
та соціального захисту
працівників

28. Сприяти впровадженню Рада міністрів після
погодинної системи оплати праці Автономної прийняття
працівників з метою підвищення Республіки Крим, відпо-
ефективності використання обласні, Київська відного
робочої сили на підприємствах і Севастопольська Закону
усіх форм власності міські
держадміністрації
Мінпраці
за участю об'єднань
роботодавців і
профспілок

Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним

29. Забезпечити        виконання Рада міністрів        протягом
завдань щодо працевлаштування на Автономної            року
вільних та новостворених робочих Республіки Крим,
місцях   незайнятого  населення, обласні, Київська
зареєстрованого   в    державній і Севастопольська
службі зайнятості,  та залучення міські
його  до  участі  в  оплачуваних держадміністрації
громадських роботах              державна служба
                                 зайнятості

30. Продовжити     роботу      з Рада міністрів        протягом
розширення та удосконалення форм Автономної            року
соціальної підтримки безробітних Республіки Крим,
з   метою   повернення   їх   до обласні, Київська
продуктивної праці               і Севастопольська
                                 міські
                                 держадміністрації
                                 державна служба
                                 зайнятості

31. Забезпечити       підвищення Рада міністрів            -"-
якості надання соціальних послуг Автономної
незайнятому           населенню, Республіки Крим,
зареєстрованому    в   державній обласні, Київська
службі    зайнятості,     шляхом і Севастопольська
запровадження             Єдиної міські
інформаційно-аналітичної системи держадміністрації
                                 державна служба
                                 зайнятості

32. Забезпечити        поступове Мінпраці                  -"-
наближення  мінімального розміру Фонд
допомоги   по   безробіттю    до загальнообов'язкового
прожиткового мінімуму виходячи з державного
фінансових   можливостей   Фонду соціального
загальнообов'язкового державного страхування на
соціального    страхування    на випадок безробіття
випадок безробіття

33. Вивчити     питання     щодо Мінпраці              III квартал
доцільності застосування порядку Рада міністрів
надання  незайнятому  населенню, Автономної
зареєстрованому    в   державній Республіки Крим,
службі   зайнятості   права   на обласні, Київська
одержання    житлових   субсидій і Севастопольська
незалежно від факту реєстрації у міські
цій службі як таких,  що шукають держадміністрації
роботу,  і   подати   відповідні державна служба
пропозиції  на  розгляд Кабінету зайнятості
Міністрів України

^ Наверх
наверх